Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 162 zawodników. Był to piętnasty start Niemiec na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Kod MKOl |
GER | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006 Turyn | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników |
162 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Zdobyte medale edytuj
Wyniki reprezentantów Niemiec edytuj
Biathlon edytuj
Mężczyźni
- sprint - 6. miejsce
- bieg pościgowy - 12. miejsce
- bieg indywidualny - 11. miejsce
- bieg masowy - 10. miejsce
- bieg indywidualny - 42. miejsce
- sprint - 14. miejsce
- bieg pościgowy - 19. miejsce
- bieg masowy - 8. miejsce
Kobiety
- sprint - 22. miejsce
- bieg pościgowy - 11. miejsce
- bieg masowy - 13. miejsce
- bieg indywidualny - 4. miejsce
Biegi narciarskie edytuj
Mężczyźni
- Bieg łączony - 23. miejsce
- 50 km stylem dowolnym - 17. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 43. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 7. miejsce
- 15 km stylem klasycznym - 11. miejsce
- Bieg łączony - DNF
- 50 km stylem dowolnym - 36. miejsce
- Sprint drużynowy stylem klasycznym - 6. miejsce
Kobiety
- 10 km stylem klasycznym - 10. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 20. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 38. miejsce
- Bieg łączony - 28. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 20. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 31. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 48. miejsce
- Sprint stylem dowolnym - 12. miejsce
- Bieg łączony - 52. miejsce
- Sprint stylem dowolnym -
- 10 km stylem klasycznym - 17. miejsce
- Bieg łączony - 18. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 6. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 20. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 13. miejsce
- Sprint drużynowy stylem klasycznym - 5. miejsce
Bobsleje edytuj
Mężczyźni
- dwójka - 5. miejsce
- czwórka - 5. miejsce
Kobiety
- dwójka - 5. miejsce
Curling edytuj
Mężczyźni
- turniej - 9. miejsce - 3. zwycięstwa i 6 porażek
Hokej na lodzie edytuj
- Alexander Barta, Tino Boos, Florian Busch, Christian Ehrhoff, Sven Felski, Petr Fical, Sebastian Furchner, Marcel Goc, Sascha Goc, Thomas Greiss, Klaus Kathan, Olaf Kölzig, Lasse Kopitz, Daniel Kreutzer, Robert Leask, Eduard Lewandowski, Tomas Martinec, Robert Müller, Andreas Renz, Stefan Schauer, Christoph Schubert, Dennis Seidenberg, Alexander Sulzer, Stefan Ustorf - 10. miejsce
- Maritta Becker, Franziska Busch, Tina Evers, Susi Fellner, Steffi Frühwirt, Susann Götz, Claudia Grundmann, Jenny Harß, Nikola Holmes, Sabrina Kruck, Andrea Lanzl, Michaela Lanzl, Christina Oswald, Nina Ritter, Anja Scheytt, Sara Seiler, Denise Soesilo, Jenny Tamas, Stephanie Wartosch-Kürten, Raffi Wolf - 5. miejsce
Kombinacja norweska edytuj
Mężczyźni
- Sprint - 8. miejsce
- Gundersen - 18. miejsce
- Sprint - 29. miejsce
- Gundersen - 6. miejsce
- Sprint - 7. miejsce
- Gundersen - 7. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe edytuj
Mężczyźni
- soliści - 21. miejsce
Pary
- pary sportowe - 15. miejsce
- pary sportowe - 6. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie edytuj
Mężczyźni
- 5000 m - 20. miejsce
- 1500 m - 37. miejsce
- 1500 m - 26. miejsce
- 1500 m - 36. miejsce
- 1500 m - 31. miejsce
- Bieg drużynowy - 5. miejsce
Kobiety
- 1500 m - 10. miejsce
- 3000 m - 6. miejsce
- 5000 m - 5. miejsce
- 500 m - 19. miejsce
- 1000 m - 22. miejsce
- 1500 m - 30. miejsce
- 5000 m - 14. miejsce
- 1000 m - 21. miejsce
- 500 m - 6. miejsce
- 500 m - 24. miejsce
- 1000 m - 30. miejsce
Narciarstwo alpejskie edytuj
Kobiety
- slalom - 16. miejsce
- kombinacja - 16. miejsce
- supergigant - 16. miejsce
- slalomgigant - 15. miejsce
- slalom - DNF
- kombinacja - 7. miejsce
- slalomgigant - DNF
- slalom - 7. miejsce
- zjazd - 6. miejsce
- supergigant - 9. miejsce
Mężczyźni
- slalomgigant - DNF
- slalom - DNF
- slalom - DNF
Narciarstwo dowolne edytuj
Mężczyźni
- jazda po muldach - 28. miejsce
- jazda po muldach - 15. miejsce
Saneczkarstwo edytuj
Mężczyźni
- Jan Eichhorn - 6. miejsce
- Georg Hackl - 7. miejsce
- David Möller - 5. miejsce
- dwójka - 6. miejsce
Kobiety
Short track edytuj
Mężczyźni
- 500 m - 16. miejsce
- 1500 m - 17. miejsce
- 500 m - 13. miejsce
- 1000 m - 14. miejsce
- 1000 m - 10. miejsce
- 1500 m - 21. miejsce
- Sztafeta - 6. miejsce
Kobiety
- 500 m - 18. miejsce
- 500 m - 21. miejsce
- 1000 m - DSQ
- 1500 m - 26. miejsce
- 1000 m - 7. miejsce
- 1500 m - 21. miejsce
- Sztafeta - 4. miejsce
Skeleton edytuj
Mężczyźni
- Sebastian Haupt - 9. miejsce
- Frank Rommel - 24. miejsce
Kobiety
- Anja Huber - 8. miejsce
- Diana Sartor - 4. miejsce
Skoki narciarskie edytuj
Mężczyźni
- skocznia normalna - 21. miejsce
- skocznia normalna - 8. miejsce
- skocznia duża - 11. miejsce
- skocznia duża - 19. miejsce
- skocznia normalna - 12. miejsce
- skocznia duża - 20. miejsce
- skocznia normalna - 4. miejsce
- skocznia duża - 16. miejsce
- konkurs drużynowy - 4. miejsce
Snowboard edytuj
Mężczyźni
- gigant równoległy - 19. miejsce
- gigant równoległy - 17. miejsce
- halfpipe - 34. miejsce
- snowboardcross - 36. miejsce
- snowboardcross - 27. miejsce
- halfpipe - 9. miejsce
- halfpipe - 15. miejsce
- halfpipe - 8. miejsce
- snowboardcross - 32. miejsce
Kobiety
- snowboardcross - 12. miejsce
Bibliografia edytuj
- Wyniki reprezentantów Niemiec na ZIO 2006 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-05-13)]. (ang.)