Otwórz menu główne

Łyżwiarstwo szybkie na Zimowej Uniwersjadzie 2017

Zestawienie medalistówEdytuj

KobietyEdytuj

Data Godzina Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
2 lutego 2017 12:25 UTC+6 500 m   Kim Hyun-yung   Arisa Tsujimoto   Aleksandra Kaczurkina
4 lutego 2017 11:00 UTC+6 1000 m   Aleksandra Kaczurkina   Kim Hyun-yung   Jekaterina Ajdowa
31 stycznia 20137 11:00 UTC+6 1500 m   Aleksandra Kaczurkina   Nana Takahashi   Jekaterina Ajdowa
1 lutego 2017 11:00 UTC+6 3000 m   Maryna Zujewa   Nana Takahashi   Jelena Sochriakowa
3 lutego 2017 11:00 UTC+6 5000 m   Maryna Zujewa   Nene Sakai   Lim Jung-soo
5 lutego 2017 11:00 UTC+6 Bieg drużynowy   Korea Południowa   Rosja   Japonia
6 lutego 2017 13:00 UTC+6 Bieg masowy   Anna Pristałowa   Nene Sakai   Jun Ye-jin

MężczyźniEdytuj

Data Godzina Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
1 lutego 2017 15:50 UTC+6 500 m   Cha Min-kyu   Koto Nakao   Kim Young-jin
3 lutego 2017 14:00 UTC+6 1000 m   Cha Min-kyu   Martjin Renier van Oosten   Ryu Kosaka
2 lutego 2017 14:10 UTC+6 1500 m   Kirył Gołubiew   Martjin Renier van Oosten   Junya Miwa
31 stycznia 2017 13:30 UTC+6 5000 m   Davide Ghiotto   Seitaro Ichinohe   Linus Heidegger
4 lutego 2017 13:30 UTC+6 10 000 m   Davide Ghiotto   Masahito Obayashi   Moon Hyun-woong
5 lutego 2017 11:50 UTC+6 Bieg drużynowy   Korea Południowa   Japonia   Holandia
6 lutego 2017 13:20 UTC+6 Bieg masowy   Seitaro Ichinohe   Lee Jin-yeong   Aleksandr Razorenow

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1.   Korea Południowa 5 2 5 12
2.   Rosja 4 1 2 7
3.   Białoruś 2 0 0 2
3.   Włochy 2 0 0 2
5.   Japonia 1 9 3 13
6.   Holandia 0 2 1 3
7.   Kazachstan 0 0 2 2
8.   Austria 0 0 1 1

WynikiEdytuj

MężczyźniEdytuj

500 metrówEdytuj

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
  Cha Min-kyu   Korea Południowa 70.40
  Koto Nakao   Japonia 70.76 +0.35
  Kim Young-jin   Korea Południowa 71.13 +0.72
4. Tatsuya Shinhama   Japonia 71.42 +1.01
5. Kim Jun-ho   Korea Południowa 71.44 +1.03
6. Takuya Goto   Japonia 71.48 +1.08
7. Roman Krech   Kazachstan 71.72 +1.32
8. Yuto Fujino   Japonia 71.91 +1.51
9. Artiom Krikunow   Kazachstan 72.24 +1.84
10. Martjin Renier van Oosten   Holandia 72.51 +2.10
...
33. Wojciech Sut   Polska 77.52 +7.12

1000 metrówEdytuj

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
  Cha Min-kyu   Korea Południowa 1:09.56 -
  Martjin Renier van Oosten   Holandia 1:10.12 +0.56
  Ryu Kosaka   Japonia 1:10.58 +1.02
4. Kirył Gołubiew   Rosja 1:10.59 +1.03
5. Yuto Fujino   Japonia 1:10.69 +1.13
6. Kim Young-jin   Korea Południowa 1:10.71 +1.15
7. Kim Jun-ho   Korea Południowa 1:10.76 +1.20
8. Roman Krech   Kazachstan 1:10.94 +1.38
9. Wiktor Łobas   Rosja 1:10.99 +1.43
10. Stanisław Pałkin   Kazachstan 1:11.19 +1.63
...
35. Wojciech Sut   Polska 1:16.70 +7.14

1500 metrówEdytuj

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
  Kirył Gołubiew   Rosja 1:49.30 -
  Martjin Renier van Oosten   Holandia 1:49.53 +0.23
  Junya Miwa   Japonia 1:49.61 +0.31
4. Seitaro Ichinohe   Japonia 1:49.69 +0.39
5. Ryu Kosaka   Japonia 1:49.70 +0.40
6. Oh Hyun-min   Korea Południowa 1:50.37 +1.07
7. Wiktor Łobas   Rosja 1:50.41 +1.11
8. Daniła Bobyr   Rosja 1:50.74 +1.44
9. Lee Jin-yeong   Korea Południowa 1:50.77 +1.47
10. Moon Hyun-woong   Korea Południowa 1:51.00 +1.70
...
14. Marcin Bachanek   Polska 1:52.37 +3.07
31. Szymon Edward Pałka   Polska 1:56.70 +7.40
37. Wojciech Sut   Polska 1:59.74 +10.44

5000 metrówEdytuj

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
  Davide Ghiotto   Włochy 6:51.64
  Seitaro Ichinohe   Japonia 6:52.94 +1.30
  Linus Heidegger   Austria 6:55.46 +3.82
4. Masahito Obayashi   Japonia 7:05.05 +13.41
5. Shohya Ogawa   Japonia 7:11.94 +20.30
6. Jacob Gerard Vreugdenhil   Holandia 7:12.50 +20.86
7. Moon Hyun-woong   Korea Południowa 7:16.61 +24.97
8. Aleksandr Razorenow   Rosja 7:18.13 +26.49
9. Marcin Bachanek   Polska 7:20.48 +28.84
10. Oh Hyun-min   Korea Południowa 7:21.00 +29.36
...
16. Michał Ostaszewski   Polska 7:26.92 +35.28
22. Szymon Edward Pałka   Polska 7:45.11 +53.47

10 000 metrówEdytuj

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
  Davide Ghiotto   Włochy 13:48.12
  Masahito Obayashi   Japonia 14:24.95 +36.83
  Moon Hyun-woong   Korea Południowa 14:26.00 +37.88
4. Shohya Ogawa   Japonia 14:27.96 +39.84
5. Linus Heidegger   Austria 14:32.72 +44.60
6. Marcin Bachanek   Polska 14:55.40 +67.28
7. Artur Sergijenko   Kazachstan 15:01.33 +73.21
8. Aliaksej Kirpicznik   Białoruś 15:02.82 +74.70
9. Kim Doh-young   Korea Południowa 15:03.76 +75.64
10. Michał Ostaszewski   Polska 15:04.76 +76.64
...
DNF. Daniel Tyłka   Polska

Bieg drużynowyEdytuj

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja
  Lee Jin-yeong, Moon Hyun-woong, Oh Hyun-min   Korea Południowa
  Seitaro Ichinohe, Junya Miwa, Shohya Ogawa   Japonia
  Gerwin Pieter Coljé, Olof Gerritsen, Ronald Marinus Ligtenberg, Jacob Gerard Vreugdenhil   Holandia
4. Dasitu’er Tu’ersonghan, Wang Shiwei, Zhu Jiayao   Chiny
5. Fiedor Mezenciew, Dmitrij Morozow, Stanisław Pałkin, Artur Sergijenko   Kazachstan
6. Ignat Golowaciuk, Anton Kapuscin, Aliaksej Kirpicznik   Białoruś
7. Daniła Bobyr, Wiktor Łobas, Aleksandr Razorenow, Iwan Sołoduchin   Rosja
8. Marcin Bachanek, Michał Ostaszewski, Wojciech Sut   Polska

Bieg masowyEdytuj

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Punkty
  Seitaro Ichinohe   Japonia 65
  Lee Jin-yeong   Korea Południowa 40
  Aleksandr Razorenow   Rosja 20
4. Alessio Trentini   Włochy 13
5. Thomas Meline   Francja 6
6. Robin Gruben   Norwegia 3
7. Oh Hyun-min   Korea Południowa 9:06.62
8. Davide Ghiotto   Włochy 9:06.65
9. Shohya Ogawa   Japonia 9:11.38
10. Linus Heidegger   Austria 9:13.93
...
13. Marcin Bachanek   Polska 9:32.12

KobietyEdytuj

500 metrówEdytuj

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
  Kim Hyun-yung   Korea Południowa 77.83
  Arisa Tsujimoto   Japonia 78.52 +0.69
  Aleksandra Kaczurkina   Rosja 78.71 +0.87
4. Jekaterina Ajdowa   Kazachstan 78.84 +1.00
5. Rio Yamada   Japonia 79.25 +1.41
6. Sha Yuning   Chiny 79.40 +1.57
7. Nam Ye-won   Korea Południowa 79.67 +1.84
8. Dione Voskamp   Holandia 79.80 +1.96
9. Julia Kozyriewa   Rosja 79.88 +2.05
10. Miku Asano   Japonia 79.90 +2.07
...
14. Andżelika Wójcik   Polska 80.50 +2.67
20. Aleksandra Kapruziak   Polska 82.81 +4.97

1000 metrówEdytuj

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
  Aleksandra Kaczurkina   Rosja 1:19.10
  Kim Hyun-yung   Korea Południowa 1:19.19 +0.09
  Jekaterina Ajdowa   Kazachstan 1:19.53 +0.43
4. Yukari Matsuzawa   Japonia 1:20.26 +1.16
5. Arisa Tsujimoto   Japonia 1:20.55 +1.45
6. Rio Yamada   Japonia 1:20.83 +1.73
7. Qu Yi   Chiny 1:21.09 +1.99
8. Aveline Hijlkema   Holandia 1:21.30 +2.20
9. Andżelika Wójcik   Polska 1:21.52 +2.42
10. Linda Bortolotti   Włochy 1:21.92 +2.82
...
16. Aleksandra Kapruziak   Polska 1:23.67 +4.57

1500 metrówEdytuj

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
  Aleksandra Kaczurkina   Rosja 2:06.20
  Nana Takahashi   Japonia 2:06.35 +0.15
  Jekaterina Ajdowa   Kazachstan 2:06.58 +0.38
4. Nene Sakai   Japonia 2:07.98 +1.78
5. Andżelika Wójcik   Polska 2:08.06 +1.86
6. Jun Ye-jin   Korea Południowa 2:09.28 +3.08
7. Aveline Hijlkema   Holandia 2:09.32 +3.12
8. Arisa Tsujimoto   Japonia 2:10.03 +3.83
9. Park Cho-won   Korea Południowa 2:10.06 +3.86
10. Rio Yamada   Japonia 2:10.14 +3.94
...
23. Aleksandra Kapruziak   Polska 2:13.91 +7.71
24. Urszula Włodarczyk   Polska 2:14.17 +7.97
27. Angelika Fudalej   Polska 2:15.24 +9.04

3000 metrówEdytuj

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
  Maryna Zujewa   Białoruś 4:18.26
  Nana Takahashi   Japonia 4:27.68 +9.42
  Jelena Sochriakowa   Rosja 4:27.89 +9.63
4. Nene Sakai   Japonia 4:28.38 +10.12
5. Tatjana Klimczuk   Kazachstan 4:28.92 +10.66
6. Aveline Hijlkema   Holandia 4:31.53 +13.27
7. Willemijn Cnossen   Holandia 4:31.63 +13.37
8. Ai Furusho   Japonia 4:33.44 +15.18
9. Anastazija Zujewa   Rosja 4:34.11 +15.85
10. Jun Ye-jin   Korea Południowa 4:36.73 +18.47
...
15. Angelika Fudalej   Polska 4:40.88 +22.62
DNF. Urszula Włodarczyk   Polska

5000 metrówEdytuj

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
  Maryna Zujewa   Białoruś 7:20.11
  Nene Sakai   Japonia 7:35.14 +15.03
  Lim Jung-soo   Korea Południowa 7:49.09 +28.98
4. Nana Takahashi   Japonia 7:52.26 +32.15
5. Ai Furusho   Japonia 7:52.90 +32.79
6. Anastazija Zujewa   Rosja 7:53.41 +33.30
7. Jelena Sochriakowa   Rosja 7:55.87 +35.76
8. Angelika Fudalej   Polska 7:59.65 +39.54
9. Tatjana Klimczuk   Kazachstan 8:01.79 +41.68
10. Aveline Hijlkema   Holandia 8:03.54 +43.43

Bieg drużynowyEdytuj

Miejsce Zawodniczki Reprezentacja
  Jun Ye-jin, Lim Jung-soo, Nam Jie-un, Park Cho-won   Korea Południowa
  Ołesia Czerniega, Jelena Sochriakowa, Anastazija Zdrawkowa, Anastazija Zujewa   Rosja
  Ai Furusho, Nene Sakai, Nana Takahashi, Mai Yamada   Japonia
4. Linda Bortolotti, Giulia Lollobrigida, Gloria Malfatti   Włochy
5. Willemijn Cnossen, Aveline Hijlkema, Sanne Westerveld   Holandia
6. Angelika Fudalej, Aleksandra Kapruziak, Urszula Włodarczyk, Andżelika Wójcik   Polska

Bieg masowyEdytuj

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Punkty
  Anna Pristałowa   Rosja 68
  Nene Sakai   Japonia 40
  Jun Ye-jin   Korea Południowa 21
4. Anna Muzyka   Ukraina 8
5. Giulia Lollobrigida   Włochy 5
6. Ellia Smeding   Wielka Brytania 3
7. Willemijn Cnossen   Holandia 1
8. Wu Dan   Chiny 1
9. Aveline Hijlkema   Holandia 10:45.56
10. Marte Vatn   Norwegia 10:51.89
...
DNF. Andżelika Wójcik   Polska
DNS. Angelika Fudalej   Polska

BibliografiaEdytuj