Otwórz menu główne

Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – 49er (kobiety)

jedna z konkurencji żeglarskich rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro

Zawody w klasie 49er podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro odbyły się w dniach 12 - 18 sierpnia.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 Żeglarstwo 49er kobiet
Złoty medal Złoty medal Brazylia Martine Grael
Brazylia Kahena Kunze
Srebrny medal Srebrny medal Nowa Zelandia Alex Maloney
Nowa Zelandia Molly Meech
Brązowy medal Brązowy medal Dania Jena Mai Hansen
Dania Katja Salskov-Iversen

TerminarzEdytuj

Data Runda
Piatek, 12 sierpnia 2016 Wyścig 1, 2 i 3
Sobota, 13 sierpnia 2016 Wyścig 4, 5 i 6
Poniedziałek, 15 sierpnia 2016 Wyścig 7, 8 i 9
Wtorek, 16 sierpnia 2016 Wyścig 10, 11 i 12
Czwartek, 18 sierpnia 2016 Wyścig medalowy

WynikiEdytuj

Miejsce Zawodnik Wyścig Punkty
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M Tot Net
1   Martine Grael
  Kahena Kunze
9 1 1 10 2 6 3 3 11 2 7 2 2 59 48
2   Alex Maloney
  Molly Meech
6 5 4 4 5 1 6 12 3 3 5 5 4 63 51
3   Jena Mai Hansen
  Katja Salskov-Iversen
21 UFD 2 2 2 4 2 9 16 2 1 2 4 8 75 54
4   Támara Echegoyen
  Berta Betanzos
4 13 3 1 11 5 4 1 1 5 10 1 14 73 60
5   Giulia Conti
  Francesca Clapcich
3 7 7 6 10 8 15 13 5 6 4 7 6 97 82
6   Sarah Steyaert
  Aude Compan
1 9 10 12 12 13 1 9 4 16 1 3 10 101 85
7   Annemiek Bekkering
  Annette Duetz
21 UFD 10 12 3 8 3 5 7 13 11 3 10 12 118 97
8   Charlotte Dobson
  Sophie Ainsworth
2 11 5 8 7 10 2 5 9 15 14 8 20 116 101
9   Victoria Jurczok
  Anika Lorenz
21 UFD 8 8 7 6 7 17 10 7 9 6 9 16 131 110
10   Paris Henken
  Helena Scutt
13 16 14 5 1 4 11 8 8 12 13 6 18 128 112
11   Lisa Ericson
  Hanna Klinga
11 6 9 15 3 9 10 2 16 14 9 15 - 119 103
12   Andrea Brewster
  Saskia Tidey
8 3 6 18 13 14 19 6 18 8 13 12 - 138 119
13   Victoria Travascio
  Maria Sol Branz
14 20 13 9 19 13 7 11 10 4 11 19 - 149 129
14   Ragna Agerup
  Maia Agerup
10 18 15 17 9 17 13 4 6 13 17 11 - 150 132
15   Griselda Khng
  Sara Tan
12 19 17 11 14 11 8 20 15 7 8 13 - 155 135
16   Erin Rafuse
  Danielle Boyd
5 4 11 16 16 16 18 17 12 18 16 14 - 163 145
17   Noora Ruskola
  Camilla Cedercreutz
7 12 16 13 21 DSQ 15 14 15 14 10 20 18 - 175 154
18   Arantza Gumucio
  Begoña Gumucio
16 14 18 14 15 19 12 14 17 17 15 16 - 187 168
19   Kätlin Tammiste
  Anna Maria Sepp
15 17 19 20 17 18 16 18 19 20 18 17 - 214 194
20   Keiko Miyagawa
  Sena Takano
21 UFD 15 20 19 18 20 20 19 21 UFD 19 19 20 - 231 210

M = Wyścig medalowy

BibliografiaEdytuj