Antonia Fräbel

Antonia Fräbel (ur. 25 stycznia 1997) – niemiecka biegaczka narciarska, zawodniczka klubu WSV Asbach.

Antonia Fräbel
ilustracja
Data urodzenia 25 stycznia 1997
Klub WSV Asbach
Wzrost 160 cm
Debiut w PŚ 31.12.2016, Val Müstair (48. miejsce - sprint)[a]
Pierwsze punkty w PŚ 10.03.2019, Oslo (25. miejsce - 50 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Niemcy
Mistrzostwa Świata juniorów
srebro Soldier Hollow 2017 Sprint s. klasyczny
brąz Râșnov 2016 5 km s. klasyczny
Olimpijski festiwal młodzieży Europy
złoto Steg 2015 5 km s.dowolny
srebro Steg 2015 Sprint s.klasyczny
brąz Steg 2015 Sztafeta mieszana

KarieraEdytuj

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się 25 lutego 2012 roku, podczas zawodów juniorskich w słoweńskiej miejscowości Kranj/ Pokljuka, gdzie wygrała zawody na dystansie 5 km stylem dowolnym ze startu masowego.

W Pucharze Świata zadebiutowała 24 stycznia 2016 roku w Nové Město na Moravě, gdzie uplasowała się na 7. miejscu w biegu sztafetowym w drugim składzie Niemiec[b]. Indywidualnie zadebiutowała 31 grudnia 2016 w Val Müstair uplasowała się na 48. miejscu w sprincie stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła podczas Pucharu Świata w Oslo, gdzie uplasowała się na 25. pozycji na dystansie 30 km stylem klasycznym ze startu wspólnego.

OsiągnięciaEdytuj

Mistrzostwa świataEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
36. 27 lutego 2021   Oberstdorf 15 km bieg łączony 38:35,5 min +4:57,2 min   Therese Johaug
46. 2 marca 2021   Oberstdorf 10 km stylem dowolnym 23:09,8 min +3:25,5 min   Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorówEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
24. 29 stycznia 2014   Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym 2:55,49 min   Jonna Sundling
14. 31 stycznia 2014   Val di Fiemme 10 km bieg łączony 30:45,8 min +44,0 s   Sarah Schaber
27. 22 lutego 2016   Râșnov Sprint stylem dowolnym 2:55,77 min   Amalie Håkonsen Ous
3.  23 lutego 2016   Râșnov 5 km stylem klasycznym 15:34,0 min +10,7 s   Marte Mæhlum Johansen
9. 25 lutego 2016   Râșnov 10 km stylem dowolnym 23:29,8 min +1:04,6 min   Ebba Andersson
4. 26 lutego 2016   Râșnov bieg sztafetowy 4×2,5 km[c] 22:30,7 min +14,7 s   Szwecja
2.  30 stycznia 2017   Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym 3:34,60 min +3,56   Polina Niekrasowa
7. 1 lutego 2017   Soldier Hollow 5 km stylem dowolnym 12:45,4 min +39,6 s   Ebba Andersson
6. 3 lutego 2017   Soldier Hollow 10 km bieg łączony 27:17,3 min +1:29,1 min   Marte Mæhlum Johansen
6. 5 lutego 2017   Soldier Hollow bieg sztafetowy 4×3,3 km[d] 34:45,3 min +1:44,2 min   Rosja

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)Edytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
6. 29 stycznia 2018   Goms Sprint stylem dowolnym 2:50,24 min +7,66 s   Tiril Udnes Weng
DNF 31 stycznia 2018   Goms 10 km stylem klasycznym 27:46,1 min   Jana Kirpiczenko
6. 2 lutego 2018   Goms 15 km bieg łączony 44:03,6 min +2:09,0 min   Anastasija Siedowa
28. 21 stycznia 2019   Lahti Sprint stylem klasycznym 3:18,33 min   Moa Lundgren
33. 23 stycznia 2019   Lahti 10 km stylem dowolnym 25:57,3 min +2:45,7 min   Marija Istomina
DNF 25 stycznia 2019   Lahti 15 km stylem klasycznym (start masowy) 40:31,4 min   Anna Żerebjatiewa
6. 1 marca 2020   Oberwiesenthal Sprint stylem dowolnym 2:38,56 min +3,32 s   Vebjørn Hegdal
6. 3 marca 2020   Oberwiesenthal 15 km stylem klasycznym 36:26,4 min +50,3 s   Siergiej Ardaszew
16. 4 marca 2020   Oberwiesenthal 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:12:42,0 h +2:18,7 min   Ebba Andersson
7. 7 marca 2020   Oberwiesenthal bieg sztafetowy mieszany 4×5 km[e] 54:40,5 min +1:34,1 min   Norwegia

Olimpijski festiwal młodzieży EuropyEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
9. 26 stycznia 2015   Steg 7,5 km stylem klasycznym 23:04,3 min +1:10,2 min   Marte Mæhlum Johansen
1.  28 stycznia 2015   Steg 5 km stylem dowolnym 13:46,1 min
2.  29 stycznia 2015   Steg Sprint stylem klasycznym   Olga Kuczeruk
3.  29 stycznia 2015   Steg Sztafeta mieszana[f] 55:19,7 min +1:19,3 min   Rosja

Puchar ŚwiataEdytuj

Miejsca w klasyfikacji generalnejEdytuj

Sezon Miejsce
2016/2017 niesklasyfikowana
2017/2018 niesklasyfikowana
2018/2019 108.
2019/2020 83.
2020/2021 56.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu ŚwiataEdytuj

stan po zakończeniu sezonu 2019/2020

Sezon 2016/2017
          LT                     TdS                           FPŚ punkty
- - - - - - - - - 48 49 48 48 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
      RT                         TdS                         FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 46 42 - - 45 37 57 - - - - - 0
Sezon 2018/2019
          LT                     TdS                             FPŚ punkty
49 37 58 56 - - - - - - - - - - - - - 37 - - - - - - 25 - - - - - - - 6
Sezon 2019/2020
      RT                       TdS                           ST       punkty
68 50 53 46 45 - - - 66 40 45 30 33 22 38 36 - 52 42 37 38 - - - - - - - - - - - - 20
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

UwagiEdytuj

  1. Etap zawodów pucharu świata.
  2. Skład drużyny: Katharina Hennig, Victoria Carl, Antonia Fräbel, Sofie Krehl ze stratą +2:33,0 min do zwycięskich Norweżek.
  3. Skład drużyny: Julia Richter, Katharina Hennig, Katherine Sauerbrey, Antonia Fräbel
  4. Skład drużyny: Antonia Fräbel, Janosch Brugger, Richard Leupold, Coletta Rydzek
  5. Skład drużyny: Antonia Fräbel, Janosch Brugger, Richard Leupold, Coletta Rydzek
  6. Skład drużyny: Jakob Vogt, Katherine Sauerbrey, Janosch Brugger, Antonia Fräbel

Linki zewnętrzneEdytuj