Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Australię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 reprezentowało 13 zawodników, 12 mężczyzn i 1 kobietę.

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Australia
Kod MKOl AUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży George Parker
Liczba zawodników 13 w 19 konkurencjach w 5 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 16.
Złoto
0
Srebro
2
Brąz
1
Razem
3

Wszystkie medale Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
  Srebro George Parker   Lekkoatletyka chód na 3000 m mężczyzn 13:19,6[1] 21 sierpnia
  Srebro Henry Hay
William Herald
Ivan Stedman
Frank Beaurepaire
Keith Kirkland
  Pływanie sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym mężczyzn 10:25,4[2] 1 września
  Brąz Frank Beaurepaire   Pływanie 1500 m stylem dowolnym 23:04,0[3] 25 sierpnia

Skład reprezentacjiEdytuj

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo toroweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Repasaże - półfinały Repasaże - finał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
Jack King sprint   Thomas Lance
  Binard
NO 3. NQ
Gerald Halpin   Harold Bounsell
  Franciscus de Vreng
12,6 1. Q   Anthony Young
  L'Empereur
12,6 1. Q   Harry Ryan
  Fred Taylor
15,2 3. NQ
Jack King 50 km DNF

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
William Hunt 100 m 11,0 1. Q 11,2 4. NQ
200 m 23,5 2. Q 22,4 4. NQ
Sinton Hewitt 10 000 m NO 10. NQ
maraton 3:03:27,0 30.
Wilfred Kent-Hughes 110 m przez płotki NO 4. NQ
400 m przez płotki NQ 57,2 1. Q 56,9 5. NQ
George Parker chód na 3 km 13:47,9 2. Q 13:19,6  
chód na 10 km 47:31,0 3. DSQ

  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Keith Kirkland 100 m dowolnym 1:08,0 2. Q NO 6. NQ
Ivan Stedman 1:04,2 2. Q NO 4. NQ
Henry Hay 1:06,8 2. Q NO 6. NQ
William Herald 1:08,8 2. Q 1:05,8 3.Q 1:03,8 4.
Keith Kirkland 400 m dowolnym 6:12,2 2. DNF NQ
Frank Beaurepaire 5:42,0 3. Q 5:32,8 3. DNF
Henry Hay NO 4. NQ
Frank Beaurepaire 1500 m dowolnym 22:55,0 1. Q 23:02,2 2. Q 23:04,0  
Ivan Stedman 200 m klasycznym 3:18,8 2. Q 3:16,0 3. Q NO 5.
Henry Hay
William Herald
Ivan Stedman
Keith Kirkland
Frank Beaurepaire
4 × 200 m dowolnym 10:23,0 2. Q 10:25,4  

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Lily Beaurepaire 100 m dowolnym NO 6. NQ
300 m dowolnym NO 5. NQ

  Skoki do wodyEdytuj

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Lily Beaurepaire wieża 10 m 147,5 4. NQ

  Tenis ziemnyEdytuj

Zawodnik Konkurencja 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Ronald Thomas Singiel (m)   Jean Washer
P 1:3
(1:6,3:6,6:3,6:4)
NQ 17.

PrzypisyEdytuj

  1. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 515. ISBN 978-83-7510-279-6.
  2. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 570. ISBN 978-83-7510-279-6.
  3. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 567. ISBN 978-83-7510-279-6.

BibliografiaEdytuj