Otwórz menu główne

Australian Open 1997 – pierwszy w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywał się w dniach 13–26 stycznia 1997 roku, na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne. Była to 85. edycja rozgrywek oraz 10. odsłona imprezy na kortach Melbourne Park.

Australian Open 1997
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 13–26.01.1997
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128S/128Q/64D
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128S/96Q/64D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza mężczyzn
Stany Zjednoczone Pete Sampras
Gra podwójna mężczyzn
Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
Gra pojedyncza kobiet
Szwajcaria Martina Hingis
Gra podwójna kobiet
Szwajcaria Martina Hingis
Białoruś Natalla Zwierawa
Gra mieszana
Holandia Manon Bollegraf
Stany Zjednoczone Rick Leach
1996 1998
Strona internetowa
Wielki Szlem 1997

Spis treści

ZwycięzcyEdytuj

Gra pojedyncza mężczyznEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1    Pete Sampras 6 65 6 3 6  
10    Albert Costa 3 7 1 6 2  
  1    Pete Sampras 6 7 6 2  
  5    Thomas Muster 1 63 3  
3    Goran Ivanišević 4 2 3
  5    Thomas Muster 6 6 6  
    1    Pete Sampras 6 6 6
     Carlos Moyá 2 3 3
     Carlos Moyá 7 6 65 6  
14    Félix Mantilla 5 2 7 2  
   Carlos Moyá 7 6 6
  2    Michael Chang 5 2 4  
9    Marcelo Ríos 5 1 4
  2    Michael Chang 7 6 6  

Gra pojedyncza kobietEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  12    Amanda Coetzer 6 6  
   Kimberly Po 4 1  
  12    Amanda Coetzer 5 1  
     Mary Pierce 7 6  
16    Sabine Appelmans 6 4 4
     Mary Pierce 1 6 6  
       Mary Pierce 2 2
  4    Martina Hingis 6 6
  8    Irina Spîrlea 5 2  
4    Martina Hingis 7 6  
4    Martina Hingis 6 6
  14    Mary Joe Fernández 1 3  
14    Mary Joe Fernández 7 4
     Dominique Van Roost 5 0k  

Gra podwójna mężczyznEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1    Todd Woodbridge
   Mark Woodforde
6 6 6  
10    Martin Damm
   Andriej Olchowski
3 3 3  
  1    Todd Woodbridge
   Mark Woodforde
6 7 5 6  
  11    Rick Leach
   Jonathan Stark
3 62 7 1  
4    Ellis Ferreira
   Patrick Galbraith
5 6 4 65
  11    Rick Leach
   Jonathan Stark
7 2 6 7  
    1    Todd Woodbridge
   Mark Woodforde
4 7 7 6
  7    Sébastien Lareau
   Alex O’Brien
6 5 5 3
  5    Mark Knowles
   Daniel Nestor
3 6 2 6 3  
3    Jacco Eltingh
   Paul Haarhuis
6 1 6 2 6  
3    Jacco Eltingh
   Paul Haarhuis
6 2 4 7 2
  7    Sébastien Lareau
   Alex O’Brien
4 6 6 5 6  
7    Sébastien Lareau
   Alex O’Brien
3 6 6 7
  16    Neil Broad
   Piet Norval
6 3 4 5  

Gra podwójna kobietEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Gigi Fernández
   Arantxa Sánchez Vicario
6 7  
5    Nicole Arendt
   Manon Bollegraf
4 5  
  1    Gigi Fernández
   Arantxa Sánchez Vicario
3 7 2  
  4    Martina Hingis
   Natalla Zwierawa
6 5 6  
4    Martina Hingis
   Natalla Zwierawa
6 6
     Virginia Ruano Pascual
   Paola Suárez
3 2  
    4    Martina Hingis
   Natalla Zwierawa
6 6
  3    Lindsay Davenport
   Lisa Raymond
2 2
  12    Conchita Martínez
   Patricia Tarabini
4 62  
3    Lindsay Davenport
   Lisa Raymond
6 7  
3    Lindsay Davenport
   Lisa Raymond
7 6
  2    Łarysa Neiland
   Helena Suková
5 3  
13    Naoko Kijimuta
   Nana Miyagi
2 3
  2    Łarysa Neiland
   Helena Suková
6 6  

Gra mieszanaEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
     Irina Spîrlea
   Donald Johnson
 
   Lori McNeil
   Brian MacPhie
w/o  
     Lori McNeil
   Brian MacPhie
68 1  
  3    Manon Bollegraf
   Rick Leach
7 6  
3    Manon Bollegraf
   Rick Leach
3 6 6
     Natalija Medwediewa
   Jacco Eltingh
6 3 4  
    3    Manon Bollegraf
   Rick Leach
6 65 7
     Łarysa Neiland
   John-Laffnie de Jager
3 7 5
  WC    Nicole Bradtke
   Joshua Eagle
4 6 4  
   Łarysa Neiland
   John-Laffnie de Jager
6 2 6  
   Łarysa Neiland
   John-Laffnie de Jager
6 6
     Anna Kurnikowa
   Mark Knowles
4 3  
   Anna Kurnikowa
   Mark Knowles
6 7
  2    Lisa Raymond
   Patrick Galbraith
4 64  

Turnieje juniorskieEdytuj

Gra pojedyncza chłopcówEdytuj

Finał
1    Daniel Elsner 7 6
14    Wesley Whitehouse 6 2

Gra pojedyncza dziewczątEdytuj

Finał
1    Mirjana Lučić 6 6
2    Marlene Weingärtner 2 2

Gra podwójna chłopcówEdytuj

Finał
   Jaco van der Westhuizen
   Wesley Whitehouse
6 3
2    David Sherwood
   James Trotman
7 6

Gra podwójna dziewczątEdytuj

Finał
   Cho Yoon-jeong
   Shiho Hisamatsu
2 2
6    Mirjana Lučić
   Jasmin Wöhr
6 6

BibliografiaEdytuj