Otwórz menu główne

Australian Open 2018

turniej tenisowy

Australian Open 2018 – pierwszy w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbywał się w dniach 15–28 stycznia 2018 roku, tradycyjnie na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne. Była to 106. edycja rozgrywek oraz 31. odsłona imprezy na kortach Melbourne Park. Pula nagród wyniosła 55 milionów dolarów australijskich.

Australian Open 2018
Miejsce  Australia
Melbourne
Obiekt Melbourne Park
Nawierzchnia Twarda
Data 15–28.01.2018
ATP World Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128S/128Q/64D
Dyrektor Craig Tiley
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128S/96Q/64D
Dyrektor Craig Tiley
Zwycięzcy
Gra pojedyncza mężczyzn
Szwajcaria Roger Federer
Gra podwójna mężczyzn
Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić
Gra pojedyncza kobiet
Dania Caroline Wozniacki
Gra podwójna kobiet
Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
Gra mieszana
Kanada Gabriela Dabrowski
Chorwacja Mate Pavić
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

Spis treści

Turnieje seniorskieEdytuj

Gra pojedyncza mężczyznEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1    Rafael Nadal 6 3 7 2 0k  
6    Marin Čilić 3 6 65 6 2  
  6    Marin Čilić 6 7 6  
     Kyle Edmund 2 64 2  
3    Grigor Dimitrow 4 6 3 4
     Kyle Edmund 6 3 6 6  
    6    Marin Čilić 2 7 3 6 1
  2    Roger Federer 6 65 6 3 6
     Tennys Sandgren 4 65 3  
   Chung Hyeon 6 7 6  
   Chung Hyeon 1 2k
  2    Roger Federer 6 5  
19    Tomáš Berdych 61 3 4
  2    Roger Federer 7 6 6  

Gra pojedyncza kobietEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Simona Halep 6 6  
6    Karolína Plíšková 3 2  
  1    Simona Halep 6 4 9  
  21    Angelique Kerber 3 6 7  
21    Angelique Kerber 6 6
  17    Madison Keys 1 2  
    1    Simona Halep 62 6 4
  2    Caroline Wozniacki 7 3 6
     Elise Mertens 6 6  
6    Elina Switolina 4 0  
   Elise Mertens 3 62
  2    Caroline Wozniacki 6 7  
   Carla Suárez Navarro 0 7 2
  2    Caroline Wozniacki 6 63 6  

Gra podwójna mężczyznEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Łukasz Kubot
   Marcelo Melo
4 7 65  
   Ben McLachlan
   Jan-Lennard Struff
6 64 7  
     Ben McLachlan
   Jan-Lennard Struff
6 5 64  
  7    Oliver Marach
   Mate Pavić
4 7 7  
   Marcus Daniell
   Dominic Inglot
4 7 65
  7    Oliver Marach
   Mate Pavić
6 610 7  
    7    Oliver Marach
   Mate Pavić
6 6
  11    Juan Sebastián Cabal
   Robert Farah
4 4
  11    Juan Sebastián Cabal
   Robert Farah
6 7  
WC    Sam Groth
   Lleyton Hewitt
4 5  
11    Juan Sebastián Cabal
   Robert Farah
7 7
  6    Bob Bryan
   Mike Bryan
61 5  
6    Bob Bryan
   Mike Bryan
6 6
  15    Marcin Matkowski
   Aisam-ul-Haq Qureshi
1 4  

Gra podwójna kobietEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Latisha Chan
   Andrea Sestini Hlaváčková
4 6 66  
5    Tímea Babos
   Kristina Mladenovic
6 0 7  
  5    Tímea Babos
   Kristina Mladenovic
6 6  
  8    Hsieh Su-wei
   Peng Shuai
4 2  
4    Lucie Šafářová
   Barbora Strýcová
1 4
  8    Hsieh Su-wei
   Peng Shuai
6 6  
    5    Tímea Babos
   Kristina Mladenovic
6 6
  2    Jekatierina Makarowa
   Jelena Wiesnina
4 3
  10    Irina-Camelia Begu
   Monica Niculescu
4 6 6  
PR    Jennifer Brady
   Vania King
6 2 0  
10    Irina-Camelia Begu
   Monica Niculescu
4 3
  2    Jekatierina Makarowa
   Jelena Wiesnina
6 6  
6    Gabriela Dabrowski
   Xu Yifan
6 1 62
  2    Jekatierina Makarowa
   Jelena Wiesnina
0 6 7  

Gra mieszanaEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  WC    Storm Sanders
   Marc Polmans
5 4  
   María José Martínez Sánchez
   Marcelo Demoliner
7 6  
     María José Martínez Sánchez
   Marcelo Demoliner
5 7 6  
  5    Tímea Babos
   Rohan Bopanna
7 6 10  
   Abigail Spears
   Juan Sebastián Cabal
4 65
  5    Tímea Babos
   Rohan Bopanna
6 7  
    5    Tímea Babos
   Rohan Bopanna
6 4 9
  8    Gabriela Dabrowski
   Mate Pavić
2 6 11
  6    Andrea Sestini Hlaváčková
   Édouard Roger-Vasselin
2 6 11  
3    Jekatierina Makarowa
   Bruno Soares
6 4 13  
3    Jekatierina Makarowa
   Bruno Soares
1 4
  8    Gabriela Dabrowski
   Mate Pavić
6 6  
8    Gabriela Dabrowski
   Mate Pavić
6 7
     Johanna Larsson
   Matwé Middelkoop
3 60  

Turnieje juniorskieEdytuj

Gra pojedyncza chłopcówEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Timofiej Skatow 6 3 2  
6    Tseng Chun-hsin 2 6 6  
  6    Tseng Chun-hsin 6 5 6  
     Aidan McHugh 3 7 4  
   Aidan McHugh 6 6
  WC    Rinky Hijikata 4 2  
    6    Tseng Chun-hsin 66 4
  7    Sebastian Korda 7 6
  7    Sebastian Korda 6 6  
   Ray Ho 2 3  
7    Sebastian Korda 7 5 6
  2    Marko Miladinović 5 7 4  
5    Hugo Gaston 6 3 5
  2    Marko Miladinović 4 6 7  

Gra pojedyncza dziewczątEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Wang Xinyu 5 6 6  
5    Naho Sato 7 3 3  
  1    Wang Xinyu 6 1 0  
     Clara Burel 2 6 6  
   Dalayna Hewitt 64 2
     Clara Burel 7 6  
       Clara Burel 3 4
  2    Liang En-shuo 6 6
     Elisabetta Cocciaretto 6 6  
13    Daniela Vismane 3 4  
   Elisabetta Cocciaretto 6 3 65
  2    Liang En-shuo 4 6 7  
9    Wang Xiyu 4 6 3
  2    Liang En-shuo 6 4 6  

Gra podwójna chłopcówEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
     Philip Henning
   Andrew Paulson
7 5 5  
Alt    Rudolf Molleker
   Henri Squire
63 7 10  
  Alt    Rudolf Molleker
   Henri Squire
6 6  
     Filip Cristian Jianu
   Thiago Agustín Tirante
3 2  
3    Naoki Tajima
   Aleksiej Zacharow
w/o
  WC    Filip Cristian Jianu
   Thiago Agustín Tirante
 
    Alt    Rudolf Molleker
   Henri Squire
2 2
  7    Hugo Gaston
   Clément Tabur
6 6
  6    Tomáš Macháč
   Ondřej Štyler
2 7 10  
4    Aidan McHugh
   Timofiej Skatow
6 5 6  
6    Tomáš Macháč
   Ondřej Štyler
4 65
  7    Hugo Gaston
   Clément Tabur
6 7  
7    Hugo Gaston
   Clément Tabur
6 6
  2    Sebastian Korda
   Nicolás Mejía
3 4  

Gra podwójna dziewczątEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Liang En-shuo
   Wang Xinyu
7 6  
   Dalayna Hewitt
   Peyton Stearns
65 3  
  1    Liang En-shuo
   Wang Xinyu
4 6 10  
  3    Yuki Naito
   Naho Sato
6 3 7  
3    Yuki Naito
   Naho Sato
7 4 11
  WC    Gabriella Da Silva Fick
   Ivana Popovic
5 6 9  
    1    Liang En-shuo
   Wang Xinyu
7 4 10
  7    Violet Apisah
   Lulu Sun
64 6 5
  7    Violet Apisah
   Lulu Sun
7 6  
   Loudmilla Bencheikh
   Mana Kawamura
60 2  
7    Violet Apisah
   Lulu Sun
0 6 10
  2    Simona Waltert
   Wang Xiyu
6 3 7  
WC    Olivia Gadecki
   Megan Smith
3 60
  2    Simona Waltert
   Wang Xiyu
6 7  

Turnieje zawodników na wózkachEdytuj

Gra pojedyncza mężczyzn na wózkachEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Gustavo Fernández 6 3 2  
   Nicolas Peifer 4 6 6  
     Nicolas Peifer 2 5  
     Stéphane Houdet 6 7  
   Stéphane Houdet 6 6
  WC    Adam Kellerman 2 0  
       Stéphane Houdet 6 1 63
     Shingo Kunieda 4 6 7
     Gordon Reid 1 3  
   Shingo Kunieda 6 6  
   Shingo Kunieda 7 6
     Stefan Olsson 66 2  
   Stefan Olsson 1 6 6
  2    Alfie Hewett 6 3 4  

Gra pojedyncza kobiet na wózkachEdytuj

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1    Yui Kamiji 6 7  
   Marjolein Buis 3 5  
  1    Yui Kamiji 6 6  
     Sabine Ellerbrock 3 2  
   Lucy Shuker 6 66 64
     Sabine Ellerbrock 2 7 7  
    1    Yui Kamiji 66 4
  2    Diede de Groot 7 6
     Kgothatso Montjane 4 3  
   Aniek van Koot 6 6  
   Aniek van Koot 2 3
  2    Diede de Groot 6 6  
WC    Katharina Krüger 1 1
  2    Diede de Groot 6 6  

Gra podwójna mężczyzn na wózkachEdytuj

Półfinały   Finał
1    Alfie Hewett
   Gordon Reid
6 4 10  
   Gustavo Fernández
   Shingo Kunieda
1 6 6     1    Alfie Hewett
   Gordon Reid
4 2
   Adam Kellerman
   Stefan Olsson
2 2   2    Stéphane Houdet
   Nicolas Peifer
6 6
2    Stéphane Houdet
   Nicolas Peifer
6 6  

Gra podwójna kobiet na wózkachEdytuj

Półfinały   Finał
1    Marjolein Buis
   Yui Kamiji
6 6  
   Kgothatso Montjane
   Lucy Shuker
1 3     1    Marjolein Buis
   Yui Kamiji
6 6
   Sabine Ellerbrock
   Katharina Krüger
2 4   2    Diede de Groot
   Aniek van Koot
0 4
2    Diede de Groot
   Aniek van Koot
6 6  

Gra pojedyncza na quadachEdytuj

Finał
1    David Wagner 61 1
   Dylan Alcott 7 6

Gra podwójna na quadachEdytuj

Finał
1    Andrew Lapthorne
   David Wagner
0 7 6
2    Dylan Alcott
   Heath Davidson
6 65 10

Turnieje legendEdytuj

Turniej legend mężczyznEdytuj

Turniej legend kobietEdytuj

RezygnacjeEdytuj

Dzikie kartyEdytuj

KwalifikanciEdytuj

Szczęśliwi przegraniEdytuj

Zawodnicy, którzy przegrali w fazie kwalifikacyjnej, mogli wystąpić w turnieju jako szczęśliwi przegrani.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1.   Peter Polansky
  2.   Matteo Berrettini

Gra pojedyncza kobiet

  1.   Wiktorija Tomowa
  2.   Bernarda Pera

Obrońcy tytułówEdytuj

Tabela prezentuje obrońców tytułu oraz mistrzów z roku 2018.

Konkurencja Obrońcy tytułu Mistrzowie 2018
gra pojedyncza mężczyzn   Roger Federer   Roger Federer
gra pojedyncza kobiet   Serena Williams   Caroline Wozniacki
gra podwójna mężczyzn   Henri Kontinen
  John Peers
  Oliver Marach
  Mate Pavić
gra podwójna kobiet   Bethanie Mattek-Sands
  Lucie Šafářová
  Tímea Babos
  Kristina Mladenovic
gra mieszana   Abigail Spears
  Juan Sebastián Cabal
  Gabriela Dabrowski
  Mate Pavić
gra pojedyncza chłopców   Zsombor Piros   Sebastian Korda
gra pojedyncza dziewcząt   Marta Kostiuk   Liang En-shuo
gra podwójna chłopców   Hsu Yu-hsiou
  Zhao Lingxi
  Hugo Gaston
  Clément Tabur
gra podwójna dziewcząt   Bianca Andreescu
  Carson Branstine
  Liang En-shuo
  Wang Xinyu
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach   Gustavo Fernández   Shingo Kunieda
gra pojedyncza kobiet na wózkach   Yui Kamiji   Diede de Groot
gra pojedyncza na quadach   Dylan Alcott   Dylan Alcott
gra podwójna mężczyzn na wózkach   Joachim Gérard
  Gordon Reid
  Stéphane Houdet
  Nicolas Peifer
gra podwójna kobiet na wózkach   Jiske Griffioen
  Aniek van Koot
  Marjolein Buis
  Yui Kamiji
gra podwójna na quadach   Andrew Lapthorne
  David Wagner
  Dylan Alcott
  Heath Davidson

Porażki rozstawionychEdytuj

Poniższe tabele prezentują porażki zawodników z rozstawieniem z podziałem na dzień zawodów, datę i rundę, w której tenisista odpadł.

Gra pojedyncza mężczyznEdytuj

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
1. 15 stycznia 1. runda   Yūichi Sugita   Jack Sock (8) 6:1, 7:6(4), 5:7, 6:3
  Kyle Edmund   Kevin Anderson (11) 6:7(4), 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
  Matthew Ebden   John Isner (16) 6:4, 3:6, 6:3, 6:3
  Ruben Bemelmans (Q)   Lucas Pouille (18) 6:4, 6:4, 6:7(4), 7:6(6)
  Yoshihito Nishioka (PR)   Philipp Kohlschreiber (27) 6:3, 2:6, 6:0, 1:6, 6:2
2. 16 stycznia   Fernando Verdasco   Roberto Bautista-Agut (20) 6:1, 7:5, 7:5
  Lukáš Lacko   Milos Raonic (22) 6:7(5), 7:5, 6:4, 7:6(4)
  Chung Hyeon   Mischa Zverev (32) 6:2, 4:1 krecz
3. 17 stycznia 2. runda   Ryan Harrison   Pablo Cuevas (31) 6:4, 7:6(5), 6:4
4. 18 stycznia   Julien Benneteau   David Goffin (7) 1:6, 7:6(5), 6:1, 7:6(4)
  Tennys Sandgren   Stan Wawrinka (9) 6:4, 7:6(6), 4:6, 6:2
  Márton Fucsovics   Sam Querrey (13) 6:4, 7:6(6), 4:6, 6:2
5. 19 stycznia 3. runda   Nick Kyrgios (17)   Jo-Wilfried Tsonga (15) 7:6(4), 4:6, 7:5, 7:5
  Pablo Carreño-Busta (10)   Gilles Müller (23) 7:6(5), 4:6, 7:6(6), 7:6(5)
  Rafael Nadal (1)   Damir Džumhur (28) 6:1, 6:3, 6:1
  Grigor Dimitrow (3)   Andriej Rublow (30) 6:3, 4:6, 6:4, 6:4
6. 20 stycznia   Chung Hyeon   Alexander Zverev (4) 5:7, 7:6(3), 2:6, 6:3, 6,0
  Tomáš Berdych (19)   Juan Martín del Potro (12) 6:3, 6:3, 6:2
  Novak Đoković (14)   Albert Ramos-Viñolas (21) 6:2, 6:2, 6:3
  Dominic Thiem (5)   Adrian Mannarino (26) 6:4, 6:2, 7:5
  Roger Federer (2)   Richard Gasquet (29) 6:2, 7:5, 6:4
7. 21 stycznia 4. runda   Marin Čilić (6)   Pablo Carreño-Busta (10) 6:7(2), 6:3, 7:6(0), 7:6(3)
  Grigor Dimitrow (3)   Nick Kyrgios (17) 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4)
  Rafael Nadal (1)   Diego Schwartzman (24) 6:3, 6:7(4), 6:3, 6:3
8. 22 stycznia   Tennys Sandgren   Dominic Thiem (5) 6:2, 4:6, 7:6(4), 6:7(7), 6:3
  Chung Hyeon   Novak Đoković (14) 7:6(4), 7:5, 7:6(3)
  Tomáš Berdych (19)   Fabio Fognini (25) 6:1, 6:4, 6:4
9. 23 stycznia Ćwierćfinał   Marin Čilić (6)   Rafael Nadal (1) 3:6, 6:3, 6:7(5), 6:2, 2:0 krecz
  Kyle Edmund   Grigor Dimitrow (3) 6:4, 3:6, 6:3, 6:4
10. 24 stycznia   Roger Federer (2)   Tomáš Berdych (19) 6:2, 4:6, 7:6(4), 6:7(7), 6:3
14. 28 stycznia Finał   Roger Federer (2)   Marin Čilić (6) 6:2, 6:7(5), 6:3, 3:6, 6:1

Gra pojedyncza kobietEdytuj

Dzień Data Etap Zwyciężczyni Pokonana Wynik
1. 15 stycznia 1. runda   Belinda Bencic   Venus Williams (5) 6:3, 7:5
  Tímea Babos   Coco Vandeweghe (10) 7:6(4), 6:2
  Zhang Shuai   Sloane Stephens (13) 2:6, 7:6(2), 6:2
  Kaia Kanepi   Dominika Cibulková (24) 6:2, 6:2
  Marta Kostiuk (Q)   Peng Shuai (25) 6:2, 6:2
  Irina-Camelia Begu   Jekatierina Makarowa (31) 3:6, 6:4, 8:6
2. 16 stycznia   Ana Bogdan   Kristina Mladenovic (11) 6:3, 6:2
  Andrea Petković   Petra Kvitová (27) 6:3, 4:6, 10:8
3. 17 stycznia 2. runda   Alizé Cornet   Julia Görges (12) 6:4, 6:3
  Kateryna Bondarenko   Anastasija Pawluczenkowa (15) 6:2, 6:3
  Magda Linette   Darja Kasatkina (22) 7:6(4), 6:2
  Elise Mertens   Darja Gawriłowa (23) 7:5, 6:3
4. 18 stycznia   Hsieh Su-wei   Garbiñe Muguruza (3) 7:6(1), 6:4
  Bernarda Pera (LL)   Johanna Konta (9) 6:4, 7:5
  Marija Szarapowa   Anastasija Sevastova (14) 6:1, 7:6(4)
  Naomi Ōsaka   Jelena Wiesnina (16) 7:6(4), 6:2
  Alaksandra Sasnowicz   Mirjana Lučić-Baroni (28) 6:3, 6:1
5. 19 stycznia 3. runda   Anett Kontaveit   Jeļena Ostapenko (7) 6:3, 1:6, 6:3
  Caroline Wozniacki (2)   Kiki Bertens (30) 6:4, 6:3
6. 20 stycznia   Naomi Ōsaka   Ashleigh Barty (18) 6:4, 6:2
  Hsieh Su-wei   Agnieszka Radwańska (26) 6:2, 7:5
  Karolína Plíšková (6)   Lucie Šafářová (29) 7:6(6), 7:5
7. 21 stycznia 4. runda   Caroline Wozniacki (2)   Magdaléna Rybáriková (19) 6:3, 6:0
  Carla Suárez Navarro   Anett Kontaveit (32) 4:6, 6:4, 8:6
8. 22 stycznia   Madison Keys (17)   Caroline Garcia (8) 6:3, 6:2
  Karolína Plíšková (6)   Barbora Strýcová (20) 6:7(5), 6:3, 6:2
9. 23 stycznia Ćwierćfinał   Elise Mertens   Elina Switolina (4) 6:4, 6:0
10. 24 stycznia   Simona Halep (1)   Karolína Plíšková (6) 6:3, 6:2
  Angelique Kerber (21)   Madison Keys (17) 6:1, 6:2
11. 25 stycznia Półfinał   Simona Halep (1)   Angelique Kerber (21) 6:3, 4:6, 9:7
13. 27 stycznia Finał   Caroline Wozniacki (2)   Simona Halep (1) 7:6(2), 3:6, 6:4

Gra podwójna mężczyznEdytuj

Dzień Data Etap Zwycięzcy Pokonani Wynik
3. 17 stycznia 1. runda   Hugo Nys
  Benoît Paire
  Santiago González
  Julio Peralta (13)
6:4, 0:6, 6:2
  Steve Johnson
  Sam Querrey
  Ivan Dodig
  Fernando Verdasco (14)
6:4, 6:3
4. 18 stycznia   Scott Lipsky
  David Marrero
  Raven Klaasen
  Raven Klaasen (8)
7:6(14), 7:6(4)
  Jérémy Chardy
  Fabrice Martin
  Pablo Cuevas
  Horacio Zeballos (12)
6:3, 6:7(3), 7:6(5)
5. 19 stycznia 2. runda   Radu Albot
  Chung Hyeon
  Henri Kontinen
  John Peers (2)
6:4, 7:6(5)
  Ben McLachlan
  Jan-Lennard Struff
  Feliciano López
  Marc López (9)
4:6, 6:2, 6:3
6. 20 stycznia   Sam Groth
  Lleyton Hewitt (WC)
  Jean-Julien Rojer
  Horia Tecău (3)
7:6(2), 4:6, 7:5
  Hans Podlipnik-Castillo
  Andrej Wasileuski
  Pierre-Hugues Herbert
  Nicolas Mahut (4)
7:6(1), 5:7, 7:6(6)
  Leander Paes
  Purav Raja
  Jamie Murray
  Bruno Soares (5)
7:6(3), 5:7, 7:6(6)
8. 22 stycznia 3. runda   Oliver Marach
  Mate Pavić (7)
  Rohan Bopanna
  Édouard Roger-Vasselin (10)
6:4, 6:7(5), 6:3
  Łukasz Kubot
  Marcelo Melo (1)
  Rajeev Ram
  Divij Sharan (16)
3:6, 7:6(4), 6:4
9. 23 stycznia Ćwierćfinał   Ben McLachlan
  Jan-Lennard Struff
  Łukasz Kubot
  Marcelo Melo (1)
6:4, 6:7(4), 7:6(5)
  Bob Bryan
  Mike Bryan (6)
  Marcin Matkowski
  Aisam-ul-Haq Qureshi (15)
6:1, 6:4
11. 25 stycznia Półfinał   Juan Sebastián Cabal
  Robert Farah (11)
  Bob Bryan
  Mike Bryan (6)
7:6(1), 7:5
13. 27 stycznia Finał   Oliver Marach
  Mate Pavić (7)
  Juan Sebastián Cabal
  Robert Farah (11)
6:4, 6:4

Gra podwójna kobietEdytuj

Dzień Data Etap Zwyciężczynie Pokonane Wynik
3. 17 stycznia 1. runda   Viktorija Golubic
  Nina Stojanović
  Andreja Klepač
  María José Martínez Sánchez (9)
6:3, 6:3
4. 18 stycznia   Nadija Kiczenok
  Anastasija Rodionowa
  Kiki Bertens
  Johanna Larsson (7)
4:6, 7:6(3), 6:1
6. 20 stycznia 2. runda   Jennifer Brady
  Vania King (PR)
  Ashleigh Barty
  Casey Dellacqua (3)
6:4, 6:2
  Sorana Cîrstea
  Beatriz Haddad Maia
  Alicja Rosolska
  Abigail Spears (15)
4:6, 6:3, 6:3
7. 21 stycznia 3. runda   Hsieh Su-wei
  Peng Shuai (8)
  Raquel Atawo
  Anna-Lena Grönefeld (12)
6:4, 6:2
  Jennifer Brady
  Vania King (PR)
  Nicole Melichar
  Květa Peschke (13)
6:4, 7:6(5)
8. 22 stycznia   Gabriela Dabrowski
  Xu Yifan (6)
  Shūko Aoyama
  Yang Zhaoxuan (11)
7:6(6), 6:1
  Latisha Chan
  Andrea Sestini Hlaváčková (1)
  Chan Hao-ching
  Katarina Srebotnik (14)
6:2, 6:3
  Jekatierina Makarowa
  Jelena Wiesnina (2)
  Barbora Krejčíková
  Kateřina Siniaková (16)
7:6(2), 6:7(4), 6:2
9. 23 stycznia Ćwierćfinał   Tímea Babos
  Kristina Mladenovic (5)
  Latisha Chan
  Andrea Sestini Hlaváčková (1)
6:4, 0:6, 7:6(6)
  Hsieh Su-wei
  Peng Shuai (8)
  Lucie Šafářová
  Barbora Strýcová (4)
6:1, 6:4
  Jekatierina Makarowa
  Jelena Wiesnina (2)
  Gabriela Dabrowski
  Xu Yifan (6)
0:6, 6:1, 7:6(2)
10. 24 stycznia Półfinał   Tímea Babos
  Kristina Mladenovic (5)
  Hsieh Su-wei
  Peng Shuai (8)
6:4, 0:6, 7:6(6)
  Jekatierina Makarowa
  Jelena Wiesnina (2)
  Irina-Camelia Begu
  Monica Niculescu (10)
6:4, 6:3
12. 26stycznia Finał   Tímea Babos
  Kristina Mladenovic (5)
  Jekatierina Makarowa
  Jelena Wiesnina (2)
6:4, 6:3

Gra mieszanaEdytuj

Dzień Data Etap Zwycięzcy Pokonani Wynik
8. 22 stycznia 2. runda   Storm Sanders
  Marc Polmans (WC)
  Latisha Chan
  Jamie Murray (1)
7:6(8), 6:4
  Hsieh Su-wei
  Peng Shuai
  Casey Dellacqua
  John Peers (2)
6:3, 7:6(5)
  Abigail Spears
  Juan Sebastián Cabal
  Květa Peschke
  Henri Kontinen (4)
3:6, 6:3, 10–8
9. 23 stycznia   María José Martínez Sánchez
  Marcelo Demoliner
  Chan Hao-ching
  Michael Venus (7)
6:2, 6:1
11. 25 stycznia Ćwierćfinał   Jekatierina Makarowa
  Bruno Soares (3)
  Andrea Sestini Hlaváčková
  Édouard Roger-Vasselin (6)
6:2, 4:6, 13–11
12. 26 stycznia Półfinał   Gabriela Dabrowski
  Mate Pavić (8)
  Jekatierina Makarowa
  Bruno Soares (3)
6:1, 6:4
14. 28 stycznia Finał   Gabriela Dabrowski
  Mate Pavić (8)
  Tímea Babos
  Rohan Bopanna (5)
2:6, 6:4, 11–9

BibliografiaEdytuj