Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988

Austrię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 reprezentowało 81 zawodników.

Austria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Austria
Kod MKOl AUT
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988
Calgary
Chorąży Leonhard Stock
Liczba zawodników 81 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6.
Złoto
3
Srebro
5
Brąz
2
Razem
10

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Wynik
  Złoto Hubert Strolz   Narciarstwo alpejskie kombinacja mężczyzn 36,55 pkt[1]
  Złoto Sigrid Wolf   Narciarstwo alpejskie supergigant kobiet 1:19,03 min[2]
  Złoto Anita Wachter   Narciarstwo alpejskie kombinacja kobiet 29,25 pkt[2]
  Srebro Helmut Mayer   Narciarstwo alpejskie supergigant mężczyzn 1:40,96 min[1]
  Srebro Hubert Strolz   Narciarstwo alpejskie gigant mężczyzn 2:07,41 min[1]
  Srebro Bernhard Gstrein   Narciarstwo alpejskie kombinacja mężczyzn 43,45 pkt[1]
  Srebro Klaus Sulzenbacher   Kombinacja norweska indywidualnie 429,375 pkt[3]
  Srebro Michael Hadschieff   Łyżwiarstwo szybkie 10000 m mężczyzn 13:56,11 min[4]
  Brąz Günther Csar
Hansjörg Aschenwald
Klaus Sulzenbacher
  Kombinacja norweska drużynowo 1:21:16,9 h[3]
  Brąz Michael Hadschieff   Łyżwiarstwo szybkie 1500 m mężczyzn 1:52,12 min[4]

Skład kadryEdytuj

  BiathlonEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Bruno Hofstätter Bieg na 20 km 57:05,1 4:00 1:01:05,1 24.
Alfred Eder 55:39,7 6:00 1:01:39,7 26.
Egon Leitner 58:52,3 3:00 1:01:52,3 27.
Franz Schuler 55:24,5 8:00 1:03:24,5 36.
Franz Schuler Bieg na 10 km 26:45,0 1 26:45,0 17.
Bruno Hofstätter 27:02,8 1 27:02,8 23.
Egon Leitner 27:42,4 2 27:42,4 37.
Alfred Eder 27:57,3 2 27:57,3 40.
Anton Lengauer-Stockner
Bruno Hofstätter
Franz Schuler
Alfred Eder
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:24:17,6 0 1:24:17,6 4.

  Biegi narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Alois Schwarz Bieg na 15 km 45:06,9 31.
André Blatter 45:15,2 32.
Alois Stadlober 45:38,5 36.
Johann Standmann 46:04,1 42.
Alois Schwarz Bieg na 30 km 1:29:34,4 18.
Alois Stadlober 1:32:00,0 33.
Johann Standmann 1:34:24,8 44.
André Blatter Bieg na 50 km 2:10:43,6 19.
Johann Standmann 2:13:39,3 36.
Alois Schwarz 2:17:03,5 41.
Alois Stadlober Nie ukończył biegu
André Blatter
Alois Schwarz
Johann Standmann
Alois Stadlober
Sztafeta 4 × 10 km 1:49:14,5 10.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Cornelia Sulzer Bieg na 5 km 16:09,7 20.
Maria Theurl 16:36,7 34.
Margot Kober 16:39,2 .
Hildegard Embacher 17:18,6 45.
Cornelia Sulzer Bieg na 10 km 32:17,1 26.
Hildegard Embacher 34:53,2 42.
Margot Kober 33:22,2 34.
Maria Theurl Nie ukończyła biegu
Cornelia Sulzer Bieg na 20 km 1:03:01,2 .
Hildegard Embacher 1:07:35,1 50.
Margot Kober Nie ukończyła biegu

  BobslejeEdytuj

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
AUT-I Ingo Appelt
Harald Winkler
Dwójki 57,22 59,83 1:00,00 59,44 3:56,52 5.
AUT-II Peter Kienast
Christian Mark
58,19 58,96 1:00,48 59,28 3:56,91 8.
AUT-I Peter Kienast
Franz Siegl
Christian Mark
Kurt Teigl
Czwórki 57,07 57,40 56,27 57,91 3:48,65 6.
AUT-II Ingo Appelt
Josef Muigg
Gerhard Redl
Harald Winkler
56,93 57,51 56,41 58,10 3:48,95 7.

  Hokej na lodzieEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Austrii brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, zajmując w niej piąte miejsce. Ostatecznie reprezentacja Austrii została sklasyfikowana na 9.miejscu

Grupa BEdytuj

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
  ZSRR 5 5 0 0 32 10 +22 10
  Niemcy 5 4 0 1 19 12 +7 8
  Czechosłowacja 5 3 0 2 23 14 +9 6
  Stany Zjednoczone 5 2 0 3 27 27 0 4
  Austria 5 0 1 4 12 29 -17 1
  Norwegia 5 0 1 4 11 32 -21 1

Wyniki

13 lutego 1988 Stany Zjednoczone   10:6   Austria

15 lutego 1988 ZSRR   8:1   Austria

17 lutego 1988 Niemcy   3:1   Austria

19 lutego 1988 Czechosłowacja   4:0   Austria

21 lutego 1988 Austria   4:4   Norwegia

  Kombinacja norweskaEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Skoki narciarskie Bieg narciarski Miejsce
Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja Czas biegu Pozycja w biegu
Klaus Sulzenbacher Indywidualnie 88,5 114,5 85,0 114,0 85,0 112,7 228,5 1. 39:46,5 17.  
Klaus Ofner 81,0 95,0 83,0 106,3 81,5 102,6 208,9 11. 41:15,6 31. 22.
Hansjörg Aschenwald 82,0 99,6 83,0 106,3 83,5 107,8 214,1 7. 42:19,5 40. 24.
Günther Csar 81,0 98,0 79,5 98,2 78,0 95,0 196,2 25. 41:50,8 37. 34.

Drużynowo

Zawodnik Skoki narciarskie Bieg narciarski Miejsce
Skok 1 Skok 2 Skok 3 Nota Łącznie Pozycja
Odległość Nota Odległość Nota Odległość Nota Czas biegu Pozycja
Hansjörg Aschenwald
Günther Csar
Klaus Sulzenbacher
85,0
83,0
88,0
102,1
100,9
113,4
85,0
81,0
91,0
102,4
92,0
112,5
81,5
79,0
88,5
98,3
92,8
115,0
626,6 2. 1:21:00,9 9.  

  Łyżwiarstwo figuroweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Kathrin Beck
Christoff Beck
Tańce na lodzie 10,0 5.

  Łyżwiarstwo szybkieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Michael Hadschieff 37,90 26. 1:13,84 6. 1:52,31   6:48,72 5. 13:56,11  
Christian Eminger 39,70 34. 6:57,22 20. 14:30,21 19.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1000 m Bieg na 1500 m Bieg na 3000 m Bieg na 5000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Emese Nemeth-Hunyady 41,38 19. 1:22,22 16. 4:27,56 14.

  Narciarstwo alpejskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycje Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Punkty Pozycja
Leonhard Stock 2:01,56 4. 1:42,36 8.
Gerhard Pfaffenbichler 2:02,02 5.
Anton Steiner 2:02,19 7.
Günther Mader 2:03,96 19. 1:41,96 5. 1:06,74 1:03,30 2:10,04 11. 52,69 Nie ukończył 2-go przejazdu 1:49,56 Nie ukończył 2-go przejazdu slalomu
Helmut Mayer 1:40,96   1:06,32 1:02,77 2:09,09 7.
Hubert Strolz 1:41,11 4. 1:05,05 1:02,36 2:07,41   1:48,51 1:27,31 36,55  
Rudi Nierlich 1:05,75 1:03,17 2:080,92 5. Nie ukończył 1-go przejazdu
Bernhard Gstrein 51,87 48,21 1:40,08 4. 1:50,20 1:25,82 43,45  
Thomas Stangassinger 52,42 Nie ukończył 2-go przejazdu 1:54,70 1:27,69 107,87 13.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Punkty Pozycja
Petra Kronberger 1:27,03 6. 1:02,41 1:09,90 2:12,31 14. 1:18,36 1:27,78 88,01 11.
Lisi Kirchler 1:27,19 8. 1:21,16 15.
Anita Wachter Nie ukończyła biegu 1:20,36 5. 1:00,23 1:08,15 2:08,38 7. Nie ukończyła 1-go przejazdu 1:17,14 1:22,97 29,25  
Sigrid Wolf Nie ukończyła biegu 1:19,03   Nie ukończyła 1-go przejazdu
Sylvia Eder 1:22,39 25. 1:19,68 1:25,91 92,86 12.
Roswitha Steiner 50,43 48,34 1:38,77 4.
Ulrike Maier 1:01,41 1:06,69 2:08,10 6. 50,94 49,60 1:40,54 10. Nie ukończyła zjazdu
Ida Ladstätter 49,71 49,88 1:39,59 6.

  SaneczkarstwoEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Otto Mayregger Jedynki 46,777 46,986 46,925 46,931 3:07,619 9.
Markus Prock 46,637 46,632 47,637 46,829 3:07,735 11.
Gerhard Sandbichler 46,911 46,990 Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Georg Fluckinger
Robert Manzenreiter
Dwójki 46,135 46,229 1:32,364 5.
Gerhard Sandbichler
Franz Lechleitner
46,771 46,691 1:33,462 12.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
Andrea Tagwerker Jedynki 46,787 47,140 46,735 46,839 3:07,501 12.

  Skoki narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Skocznia normalna K-90 Heinz Kuttin 87,0 105,3 80,5 94,4 199,7 6.
Andreas Felder 80,5 96,9 81,0 95,2 192,1 12.
Günther Stranner 83,5 98,7 78,0 87,9 186,6 20.
Ernst Vettori 79,5 94,8 76,0 86,7 181,5 24.
Skocznia duża K-112 Andreas Felder 113,5 110,3 103,0 93,6 203,9 6.
Heinz Kuttin 112,0 108,2 98,5 85,3 193,5 12.
Günther Stranner 112,0 106,7 94,5 78,2 184,9 20.
Ernst Vettori 103,0 94,1 96,5 82,5 176,6 20.
Konkurs drużynowy Ernst Vettori
Heinz Kuttin
Günther Stranner
Andreas Felder
102,0
104,0
106,5
102,0
94,7
93,0
99,5
90,7
101,0
108,5
106,0
98,0
91,3
100,3
99,8
85,6
577,6 5.

PrzypisyEdytuj

  1. a b c d Alpine Skiing Olympic Games 1988 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-05-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-15)].
  2. a b Alpine Skiing Olympic Games 1988 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-05-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-27)].
  3. a b Nordic Combined Olympic Games 1988 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-05-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-06)].
  4. a b Speed Skatong Olympic Games 1988 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2014-05-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-17)].

BibliografiaEdytuj