Otwórz menu główne

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – bieg pościgowy kobiet

jedna z konkurencji biathlonowych rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Soczi

Biathlonowy bieg pościgowy kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbył się 11 lutego na kompleksie narciarsko-biathlonowym „Łaura” w Krasnaja Polana[1].

Bieg pościgowy kobiet
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 11 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Kompleks narciarsko-biathlonowy „Łaura”
Liczba zawodników 57
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Białoruś Darja Domraczawa

Norwegia Tora Berger

Słowenia Teja Gregorin
Strona internetowa
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Sztafeta mieszana
wyniki
Kwalifikacje

Mistrzynią olimpijską została Białorusinka Darja Domraczawa. Drugie miejsce zajęła Norweżka Tora Berger, a na trzecim miejscu uplasowała się Słowenka Teja Gregorin.

TerminarzEdytuj

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
11 lutego Finał 16:00 19:00

TłoEdytuj

WynikiEdytuj

Miejsce Bib Zawodniczka Reprezentacja Początkowa
strata
Czas Rundy
karne
Strata
  9 Domraczawa, DarjaDarja Domraczawa   Białoruś 0:32 29:30,7 1 (0+0+0+1)
  10 Berger, ToraTora Berger   Norwegia 0:34 30:08,3 1 (0+0+0+1) +37,6
  15 Gregorin, TejaTeja Gregorin   Słowenia 0:42 30:12,7 1 (0+0+1+0) +42,0
4. 29 Soukalová, GabrielaGabriela Soukalová   Czechy 1:11 30:18,3 1 (0+0+0+1) +47,6
5. 12 Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko   Ukraina 0:38 30:23,6 1 (1+0+0+0) +52,9
6. 1 Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina   Słowacja 0:00 30:29,1 2 (0+1+0+1) +58,4
DSQ[11] 2 Wiłuchina, OlgaOlga Wiłuchina   Rosja 0:20 30:32,9 1 (0+1+0+0) +1:02,2
7. 4 Oberhofer, KarinKarin Oberhofer   Włochy 0:28 30:37,8 1 (0+0+1+0) +1:07,1
8. 24 Flatland, Ann KristinAnn Kristin Flatland   Norwegia 1:04 30:40,2 0 (0+0+0+0) +1:09,5
9. 3 Semerenko, WitaWita Semerenko   Ukraina 0:22 30:40,3 2 (0+1+1+0) +1:09,6
DSQ[12] 28 Zajcewa, OlgaOlga Zajcewa   Rosja 1:10 30:43,0 0 (0+0+0+0) +1:12,3
10. 5 Bescond, AnaïsAnaïs Bescond   Francja 0:30 30:43,7 2 (0+0+1+1) +1:13,0
11. 17 Skardzina, NadziejaNadzieja Skardzina   Białoruś 0:44 30:43,7 1 (0+0+0+1) +1:13,0
12. 20 Dorin Habert, MarieMarie Dorin Habert   Francja 0:48 30:53,6 1 (0+0+1+0) +1:22,9
13. 13 Gasparin, SelinaSelina Gasparin   Szwajcaria 0:40 30:59,1 2 (0+0+1+1) +1:28,4
14. 30 Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen   Finlandia 1:12 31:02,3 3 (0+0+2+1) +1:31,6
15. 6 Wierer, DorotheaDorothea Wierer   Włochy 0:31 31:03,2 2 (0+0+2+0) +1:32,5
16. 14 Dunklee, SusanSusan Dunklee   Stany Zjednoczone 0:42 31:11,6 4 (0+1+0+3) +1:40,9
17. 21 Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz   Polska 0:48 31:14,0 2 (0+0+0+2) +1:43,3
18. 7 Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak   Polska 0:31 31:25,4 2 (1+0+1+0) +1:54,7
19. 16 Vítková, VeronikaVeronika Vítková   Czechy 0:44 31:42,9 2 (1+0+0+1) +2:12,2
20. 26 Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna   Ukraina 1:06 31:54,2 1 (0+0+0+1) +2:23,5
DSQ[13] 19 Romanowa, JanaJana Romanowa   Rosja 0:47 31:55,1 2 (0+1+1+0) +2:24,4
21. 18 Eckhoff, TirilTiril Eckhoff   Norwegia 0:45 32:12,3 6 (0+1+2+3) +2:41,6
22. 32 Kocher, ZinaZina Kocher   Kanada 1:19 32:15,1 4 (0+2+0+2) +2:44,4
23. 23 Tófalvi, ÉvaÉva Tófalvi   Rumunia 0:55 32:15,3 3 (1+2+0+0) +2:44,6
24. 11 Sachenbacher-Stehle, EviEvi Sachenbacher-Stehle   Niemcy 0:34 32:16,6 6 (2+1+1+2) +2:45,9
25. 31 Imrie, MeganMegan Imrie   Kanada 1:13 32:22,7 2 (1+0+1+0) +2:52,0
26. 22 Henkel, AndreaAndrea Henkel   Niemcy 0:55 32:30,4 3 (0+1+1+1) +2:59,7
27. 46 Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier   Niemcy 1:56 32:38,8 1 (0+0+0+1) +3:08,1
28. 8 Gasparin, ElisaElisa Gasparin   Szwajcaria 0:31 32:42,8 5 (2+1+1+1) +3:12,1
29. 39 Suzuki, FuyukoFuyuko Suzuki   Japonia 1:41 32:49,0 1 (0+0+0+1) +3:18,3
30. 37 Kalinchik, LiudmilaLiudmila Kalinchik   Białoruś 1:31 32:54,9 2 (0+0+0+2) +3:24,2
31. 33 Pałka, KrystynaKrystyna Pałka   Polska 1:21 32:56,3 3 (1+0+1+1) +3:25,6
32. 43 Gereková, JanaJana Gereková   Słowacja 1:51 32:57,7 4 (2+0+0+2) +3:27,0
33. 35 Solemdal, SynnøveSynnøve Solemdal   Norwegia 1:25 33:04,3 3 (1+0+0+2) +3:33,6
34. 57 Chrustalowa, JelenaJelena Chrustalowa   Kazachstan 2:23 33:06,5 0 (0+0+0+0) +3:35,8
35. 40 Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń   Polska 1:44 33:14,3 2 (1+0+1+0) +3:43,6
36. 27 Hauser, Lisa TheresaLisa Theresa Hauser   Austria 1:09 33:25,0 3 (1+0+1+1) +3:54,3
37. 41 Preuß, FranziskaFranziska Preuß   Niemcy 1:46 33:34,0 3 (0+2+1+0) +4:03,3
38. 58 Usanova, DaryaDarya Usanova   Kazachstan 2:27 33:54,6 2 (1+0+0+1) +4:23,9
39. 45 Puskarčíková, EvaEva Puskarčíková   Czechy 1:54 33:59,0 2 (0+0+1+1) +4:28,3
40. 51 Rasimovičiūtė, DianaDiana Rasimovičiūtė   Litwa 2:12 34:07,1 2 (0+0+0+2) +4:36,4
41. 47 Chévalier, AnaïsAnaïs Chévalier   Francja 1:57 34:14,5 1 (1+0+0+0) +4:43,8
42. 25 Crawford, RosannaRosanna Crawford   Kanada 1:04 34:15,6 7 (2+3+2+0) +4:44,9
43. 52 Padial Hernandez, VictoriaVictoria Padial Hernandez   Hiszpania 2:15 34:30,3 2 (1+0+0+1) +4:59,6
44. 60 Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa   Rosja 2:32 34:34,2 3 (0+2+1+0) +5:03,5
45. 38 Ponza, MichelaMichela Ponza   Włochy 1:40 34:36,4 3 (1+1+0+1) +5:05,7
46. 54 Gontier, NicoleNicole Gontier   Włochy 2:20 34:37,5 6 (2+2+0+2) +5:06,8
47. 55 Tang Jialin   Chińska Republika Ludowa 2:20 34:40,4 2 (0+1+0+1) +5:09,7
48. 44 Studebaker, SaraSara Studebaker   Stany Zjednoczone 1:53 35:00,0 5 (3+1+0+1) +5:29,3
49. 50 Landová, JitkaJitka Landová   Czechy 2:10 35:37,6 5 (0+2+3+0) +6:06,9
50. 49 Zhang Yan   Chińska Republika Ludowa 2:03 36:12,1 2 (0+2+0+0) +6:41,4
51. 53 Cook, AnneliesAnnelies Cook   Stany Zjednoczone 2:17 36:20,9 5 (2+1+1+1) +6:50,2
52. 48 Talihärm, JohannaJohanna Talihärm   Estonia 2:03 37:52,5 5 (2+0+0+3) +8:21,8
53. 34 Dubarezawa, NastassiaNastassia Dubarezawa   Białoruś 1:23 41:01,8[a] 12 (1+4+4+3) +11:31,1
59 Heinicke, MeganMegan Heinicke   Kanada 2:28 DNF 8 (2+1+3+2) DNF
36 Laukkanen, MariMari Laukkanen   Finlandia 1:31 DNS
42 Dżyma, JulijaJulija Dżyma   Ukraina 1:49 DNS
56 Brunet, Marie-LaureMarie-Laure Brunet   Francja 2:21 DNS

UwagiEdytuj

  1. Zawodniczka decyzją sędziów otrzymała 4 minuty kary.

PrzypisyEdytuj

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-04].
  2. E.ON IBU WORLD CUP 2 – Hochfilzen (AUT) (ang.). 8 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  3. E.ON IBU WORLD CUP 3 – Annecy-Le Grand Bornand (FRA) (ang.). 15 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  4. E.ON IBU WORLD CUP 4 – Oberhof (GER) (ang.). 4 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  5. E.ON IBU WORLD CUP 5 – Ruhpolding (GER) (ang.). 12 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  6. E.ON IBU WORLD CUP 6 – Antholz-Anterselva (ITA) (ang.). 18 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  7. OLYMPIC WINTER GAMES – Vancouver (CAN) (ang.). 16 lutego 2010. [dostęp 2014-02-04].
  8. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS – Ruhpolding (GER) (ang.). 4 marca 2012. [dostęp 2014-02-04].
  9. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2013 – Nove Mesto (CZE) (ang.). 10 lutego 2013. [dostęp 2014-02-04].
  10. MEN'S WORLD CUP PURSUIT SCORE (ang.). 16 marca 2013. [dostęp 2014-02-04].
  11. SML-024-Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Olga-Vielukhina (ang.). stillmed.olympic.org. [dostęp 2017-12-13].
  12. Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Olga-Zaytseva (ang.). olympics.org. [dostęp 2017-12-13].
  13. SML-014-Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Yana-Romanova (ang.). stillmed.olympic.org. [dostęp 2017-12-13].

BibliografiaEdytuj