Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – bieg pościgowy kobiet

jedna z konkurencji biathlonowych rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Soczi

Biathlonowy bieg pościgowy kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbył się 11 lutego na kompleksie narciarsko-biathlonowym „Łaura” w Krasnaja Polana[1].

Bieg pościgowy kobiet
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 11 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Kompleks narciarsko-biathlonowy „Łaura”
Liczba zawodników 57
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Białoruś Darja Domraczewa

Norwegia Tora Berger

Słowenia Teja Gregorin
Strona internetowa
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Sztafeta mieszana wyniki
Kwalifikacje

Mistrzynią olimpijską została Białorusinka Darja Domraczewa. Drugie miejsce zajęła Norweżka Tora Berger, a na trzecim miejscu uplasowała się Słowenka Teja Gregorin.

TerminarzEdytuj

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
11 lutego Finał 16:00 19:00

TłoEdytuj

Data Miejscowość Zwycięzca Drugi Trzeci Źródło
Wyniki biegu pościgowego podczas zawodów Pucharu Świata w biathlonie 2013/2014
8 grudnia Hochfilzen   Synnøve Solemdal   Julija Dżima   Krystyna Pałka [2]
15 grudnia Le Grand-Bornand   Wałentyna Semerenko   Irina Starych   Tiril Eckhoff [3]
4 stycznia Oberhof   Darja Domraczewa   Kaisa Mäkäräinen   Synnøve Solemdal [4]
12 stycznia Ruhpolding   Gabriela Soukalová   Tora Berger   Kaisa Mäkäräinen [5]
18 stycznia Rasen-Antholz   Andrea Henkel   Nadieżda Skardino   Tora Berger [6]
Wyniki biegu pościgowego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
16 lutego Vancouver   Magdalena Neuner   Anastasija Kuźmina   Marie-Laure Brunet [7]
Wyniki biegu pościgowego na mistrzostwach świata 2012
4 marca Ruhpolding   Darja Domraczewa   Magdalena Neuner   Olga Wiłuchina [8]
Wyniki biegu pościgowego na mistrzostwach świata 2013
10 lutego Nové Město na Moravě   Tora Berger   Krystyna Pałka   Ołena Pidhruszna [9]
Klasyfikacja biegu pościgowego Pucharu Świata 2012/2013
  Tora Berger   Andrea Henkel   Marie Dorin Habert [10]

WynikiEdytuj

Miejsce Bib Zawodniczka Reprezentacja Początkowa
strata
Czas Rundy
karne
Strata
  9 Domraczewa, DarjaDarja Domraczewa   Białoruś 0:32 29:30,7 1 (0+0+0+1)
  10 Berger, ToraTora Berger   Norwegia 0:34 30:08,3 1 (0+0+0+1) +37,6
  15 Gregorin, TejaTeja Gregorin   Słowenia 0:42 30:12,7 1 (0+0+1+0) +42,0
4. 29 Soukalová, GabrielaGabriela Soukalová   Czechy 1:11 30:18,3 1 (0+0+0+1) +47,6
5. 12 Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko   Ukraina 0:38 30:23,6 1 (1+0+0+0) +52,9
6. 1 Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina   Słowacja 0:00 30:29,1 2 (0+1+0+1) +58,4
DSQ[11] 2 Wiłuchina, OlgaOlga Wiłuchina   Rosja 0:20 30:32,9 1 (0+1+0+0) +1:02,2
7. 4 Oberhofer, KarinKarin Oberhofer   Włochy 0:28 30:37,8 1 (0+0+1+0) +1:07,1
8. 24 Flatland, Ann KristinAnn Kristin Flatland   Norwegia 1:04 30:40,2 0 (0+0+0+0) +1:09,5
9. 3 Semerenko, WitaWita Semerenko   Ukraina 0:22 30:40,3 2 (0+1+1+0) +1:09,6
DSQ[12] 28 Zajcewa, OlgaOlga Zajcewa   Rosja 1:10 30:43,0 0 (0+0+0+0) +1:12,3
10. 5 Bescond, AnaïsAnaïs Bescond   Francja 0:30 30:43,7 2 (0+0+1+1) +1:13,0
11. 17 Skardino, NadieżdaNadieżda Skardino   Białoruś 0:44 30:43,7 1 (0+0+0+1) +1:13,0
12. 20 Dorin Habert, MarieMarie Dorin Habert   Francja 0:48 30:53,6 1 (0+0+1+0) +1:22,9
13. 13 Gasparin, SelinaSelina Gasparin   Szwajcaria 0:40 30:59,1 2 (0+0+1+1) +1:28,4
14. 30 Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen   Finlandia 1:12 31:02,3 3 (0+0+2+1) +1:31,6
15. 6 Wierer, DorotheaDorothea Wierer   Włochy 0:31 31:03,2 2 (0+0+2+0) +1:32,5
16. 14 Dunklee, SusanSusan Dunklee   Stany Zjednoczone 0:42 31:11,6 4 (0+1+0+3) +1:40,9
17. 21 Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz   Polska 0:48 31:14,0 2 (0+0+0+2) +1:43,3
18. 7 Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak   Polska 0:31 31:25,4 2 (1+0+1+0) +1:54,7
19. 16 Vítková, VeronikaVeronika Vítková   Czechy 0:44 31:42,9 2 (1+0+0+1) +2:12,2
20. 26 Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna   Ukraina 1:06 31:54,2 1 (0+0+0+1) +2:23,5
DSQ[13] 19 Romanowa, JanaJana Romanowa   Rosja 0:47 31:55,1 2 (0+1+1+0) +2:24,4
21. 18 Eckhoff, TirilTiril Eckhoff   Norwegia 0:45 32:12,3 6 (0+1+2+3) +2:41,6
22. 32 Kocher, ZinaZina Kocher   Kanada 1:19 32:15,1 4 (0+2+0+2) +2:44,4
23. 23 Tófalvi, ÉvaÉva Tófalvi   Rumunia 0:55 32:15,3 3 (1+2+0+0) +2:44,6
24. 11 Sachenbacher-Stehle, EviEvi Sachenbacher-Stehle   Niemcy 0:34 32:16,6 6 (2+1+1+2) +2:45,9
25. 31 Imrie, MeganMegan Imrie   Kanada 1:13 32:22,7 2 (1+0+1+0) +2:52,0
26. 22 Henkel, AndreaAndrea Henkel   Niemcy 0:55 32:30,4 3 (0+1+1+1) +2:59,7
27. 46 Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier   Niemcy 1:56 32:38,8 1 (0+0+0+1) +3:08,1
28. 8 Gasparin, ElisaElisa Gasparin   Szwajcaria 0:31 32:42,8 5 (2+1+1+1) +3:12,1
29. 39 Suzuki, FuyukoFuyuko Suzuki   Japonia 1:41 32:49,0 1 (0+0+0+1) +3:18,3
30. 37 Kalinczyk, LudmiłaLudmiła Kalinczyk   Białoruś 1:31 32:54,9 2 (0+0+0+2) +3:24,2
31. 33 Pałka, KrystynaKrystyna Pałka   Polska 1:21 32:56,3 3 (1+0+1+1) +3:25,6
32. 43 Gereková, JanaJana Gereková   Słowacja 1:51 32:57,7 4 (2+0+0+2) +3:27,0
33. 35 Solemdal, SynnøveSynnøve Solemdal   Norwegia 1:25 33:04,3 3 (1+0+0+2) +3:33,6
34. 57 Chrustalowa, JelenaJelena Chrustalowa   Kazachstan 2:23 33:06,5 0 (0+0+0+0) +3:35,8
35. 40 Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń   Polska 1:44 33:14,3 2 (1+0+1+0) +3:43,6
36. 27 Hauser, LisaLisa Hauser   Austria 1:09 33:25,0 3 (1+0+1+1) +3:54,3
37. 41 Preuß, FranziskaFranziska Preuß   Niemcy 1:46 33:34,0 3 (0+2+1+0) +4:03,3
38. 58 Usanowa, DarjaDarja Usanowa   Kazachstan 2:27 33:54,6 2 (1+0+0+1) +4:23,9
39. 45 Puskarčíková, EvaEva Puskarčíková   Czechy 1:54 33:59,0 2 (0+0+1+1) +4:28,3
40. 51 Rasimovičiūtė, DianaDiana Rasimovičiūtė   Litwa 2:12 34:07,1 2 (0+0+0+2) +4:36,4
41. 47 Chevalier, AnaïsAnaïs Chevalier   Francja 1:57 34:14,5 1 (1+0+0+0) +4:43,8
42. 25 Crawford, RosannaRosanna Crawford   Kanada 1:04 34:15,6 7 (2+3+2+0) +4:44,9
43. 52 Padial Hernández, VictoriaVictoria Padial Hernández   Hiszpania 2:15 34:30,3 2 (1+0+0+1) +4:59,6
44. 60 Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa   Rosja 2:32 34:34,2 3 (0+2+1+0) +5:03,5
45. 38 Ponza, MichelaMichela Ponza   Włochy 1:40 34:36,4 3 (1+1+0+1) +5:05,7
46. 54 Gontier, NicoleNicole Gontier   Włochy 2:20 34:37,5 6 (2+2+0+2) +5:06,8
47. 55 Tang Jialin   Chińska Republika Ludowa 2:20 34:40,4 2 (0+1+0+1) +5:09,7
48. 44 Studebaker, SaraSara Studebaker   Stany Zjednoczone 1:53 35:00,0 5 (3+1+0+1) +5:29,3
49. 50 Landová, JitkaJitka Landová   Czechy 2:10 35:37,6 5 (0+2+3+0) +6:06,9
50. 49 Zhang Yan   Chińska Republika Ludowa 2:03 36:12,1 2 (0+2+0+0) +6:41,4
51. 53 Cook, AnneliesAnnelies Cook   Stany Zjednoczone 2:17 36:20,9 5 (2+1+1+1) +6:50,2
52. 48 Talihärm, JohannaJohanna Talihärm   Estonia 2:03 37:52,5 5 (2+0+0+3) +8:21,8
53. 34 Dubarezawa, NastassiaNastassia Dubarezawa   Białoruś 1:23 41:01,8[a] 12 (1+4+4+3) +11:31,1
59 Heinicke, MeganMegan Heinicke   Kanada 2:28 DNF 8 (2+1+3+2) DNF
36 Laukkanen, MariMari Laukkanen   Finlandia 1:31 DNS
42 Dżima, JulijaJulija Dżima   Ukraina 1:49 DNS
56 Brunet, Marie-LaureMarie-Laure Brunet   Francja 2:21 DNS

UwagiEdytuj

  1. Zawodniczka decyzją sędziów otrzymała 4 minuty kary.

PrzypisyEdytuj

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-04].
  2. E.ON IBU WORLD CUP 2 – Hochfilzen (AUT) (ang.). 8 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  3. E.ON IBU WORLD CUP 3 – Annecy-Le Grand Bornand (FRA) (ang.). 15 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  4. E.ON IBU WORLD CUP 4 – Oberhof (GER) (ang.). 4 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  5. E.ON IBU WORLD CUP 5 – Ruhpolding (GER) (ang.). 12 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  6. E.ON IBU WORLD CUP 6 – Antholz-Anterselva (ITA) (ang.). 18 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  7. OLYMPIC WINTER GAMES – Vancouver (CAN) (ang.). 16 lutego 2010. [dostęp 2014-02-04].
  8. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS – Ruhpolding (GER) (ang.). 4 marca 2012. [dostęp 2014-02-04].
  9. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2013 – Nove Mesto (CZE) (ang.). 10 lutego 2013. [dostęp 2014-02-04].
  10. MEN'S WORLD CUP PURSUIT SCORE (ang.). 16 marca 2013. [dostęp 2014-02-04].
  11. SML-024-Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Olga-Vielukhina (ang.). stillmed.olympic.org. [dostęp 2017-12-13].
  12. Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Olga-Zaytseva (ang.). olympics.org. [dostęp 2017-12-13].
  13. SML-014-Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Yana-Romanova (ang.). stillmed.olympic.org. [dostęp 2017-12-13].

BibliografiaEdytuj