Otwórz menu główne

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – sprint kobiet

jedna z konkurencji biathlonowych rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Soczi

Biathlonowy sprint kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbył się 9 lutego na kompleksie narciarsko-biathlonowym „Łaura” w Krasnej Polanie[1].

Sprint kobiet
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 9 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Kompleks narciarsko-biathlonowy „Łaura”
Liczba zawodników 84
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Słowacja Anastasija Kuźmina

Rosja Olga Wiłuchina

Ukraina Wita Semerenko
Strona internetowa
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Sztafeta mieszana
wyniki
Kwalifikacje

Mistrzynią olimpijską została Słowaczka Anastasija Kuźmina. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Olga Wiłuchina, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Ukrainka Wita Semerenko.

TerminarzEdytuj

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
9 lutego Finał 15:30 18:30

TłoEdytuj

Data Miejscowość Zwyciężczyni Druga Trzecia Źródło
Wyniki sprintu podczas zawodów Pucharu Świata w biathlonie 2013/2014
30 listopada Östersund   Ann Kristin Flatland   Olga Zajcewa   Tora Berger [2]
6 grudnia Hochfilzen   Selina Gasparin   Veronika Vítková   Irina Starych [3]
14 grudnia Le Grand-Bornand   Selina Gasparin   Kaisa Mäkäräinen   Wałentyna Semerenko [4]
3 stycznia Oberhof   Darja Domraczawa   Kaisa Mäkäräinen   Ołena Pidhruszna [5]
16 stycznia Rasen-Antholz   Anaïs Bescond   Andrea Henkel   Darja Domraczawa [6]
Wyniki sprintu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
13 lutego Vancouver   Anastasija Kuźmina   Magdalena Neuner   Marie Habert [7]
Wyniki sprintu na mistrzostwach świata 2012
3 marca Ruhpolding   Magdalena Neuner   Darja Domraczawa   Wita Semerenko [8]
Wyniki sprintu na mistrzostwach świata 2013
9 lutego Nové Město na Moravě   Ołena Pidhruszna   Tora Berger   Wita Semerenko [9]
Klasyfikacja sprintu pucharu świata 2012/2013
  Tora Berger   Darja Domraczawa   Miriam Gössner [10]

WynikiEdytuj

Miejsce Bib Zawodniczka Reprezentacja Czas Rundy karne Strata
  33 Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina   Słowacja 21:06,8 0 (0+0)
DSQ[11] 56 Wiłuchina, OlgaOlga Wiłuchina   Rosja 21:26,7 0 (0+0) +19,9
  62 Semerenko, WitaWita Semerenko   Ukraina 21:28,5 0 (0+0) +21,7
  46 Oberhofer, KarinKarin Oberhofer   Włochy 21:34,7 0 (0+0) +27,9
4. 14 Bescond, AnaïsAnaïs Bescond   Francja 21:36,7 1 (1+0) +29,9
5. 64 Wierer, DorotheaDorothea Wierer   Włochy 21:37,4 0 (0+0) +30,6
6. 39 Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak   Polska 21:37,6 1 (1+0) +30,8
7. 41 Gasparin, ElisaElisa Gasparin   Szwajcaria 21:38,2 0 (0+0) +31,4
8. 22 Domraczawa, DarjaDarja Domraczawa   Białoruś 21:38,6 1 (1+0) +31,8
9. 19 Berger, ToraTora Berger   Norwegia 21:40,6 1 (1+0) +33,8
10. 6 Sachenbacher-Stehle, EviEvi Sachenbacher-Stehle   Niemcy 21:40,8 1 (0+1) +34,0
11. 43 Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko   Ukraina 21:44,9 1 (0+1) +38,1
12. 58 Gasparin, SelinaSelina Gasparin   Szwajcaria 21:46,5 1 (0+1) +39,7
13. 11 Dunklee, SusanSusan Dunklee   Stany Zjednoczone 21:48,3 1 (0+1) +41,5
14. 49 Gregorin, TejaTeja Gregorin   Słowenia 21:48,9 1 (0+1) +42,1
15. 55 Vítková, VeronikaVeronika Vítková   Czechy 21:50,8 0 (0+0) +44,0
16. 17 Skardzina, NadziejaNadzieja Skardzina   Białoruś 21:50,9 0 (0+0) +44,1
17. 10 Eckhoff, TirilTiril Eckhoff   Norwegia 21:51,4 1 (0+1) +44,6
DSQ[12] 81 Romanowa, JanaJana Romanowa   Rosja 21:53,4 0 (0+0) +46,6
18. 60 Dorin Habert, MarieMarie Dorin Habert   Francja 21:55,0 0 (0+0) +48,2
19. 82 Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz   Polska 21:55,1 0 (0+0) +48,3
20. 34 Henkel, AndreaAndrea Henkel   Niemcy 22:01,5 1 (0+1) +54,7
47 Tófalvi, ÉvaÉva Tófalvi   Rumunia 22:01,5 1 (1+0) +54,7
22. 68 Flatland, Ann KristinAnn Kristin Flatland   Norwegia 22:10,6 1 (0+1) +1:03,8
23. 71 Crawford, RosannaRosanna Crawford   Kanada 22:10,8 1 (0+1) +1:04,0
24. 30 Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna   Ukraina 22:12,8 1 (0+1) +1:06,0
25. 5 Hauser, LisaLisa Hauser   Austria 22:15,6 0 (0+0) +1:08,8
DSQ[13] 61 Zajcewa, OlgaOlga Zajcewa   Rosja 22:16,6 1 (1+0) +1:09,8
26. 16 Soukalová, GabrielaGabriela Soukalová   Czechy 22:17,5 3 (3+0) +1:10,7
27. 51 Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen   Finlandia 22:18,4 2 (0+2) +1:11,6
28. 40 Imrie, MeganMegan Imrie   Kanada 22:19,5 1 (0+1) +1:12,7
29. 12 Kocher, ZinaZina Kocher   Kanada 22:25,5 1 (1+0) +1:18,7
30. 8 Pałka, KrystynaKrystyna Pałka   Polska 22:27,8 1 (1+0) +1:21,0
31. 65 Dubarezawa, NastassiaNastassia Dubarezawa   Białoruś 22:29,7 1 (0+1) +1:22,9
32. 42 Solemdal, SynnøveSynnøve Solemdal   Norwegia 22:32,1 2 (1+1) +1:25,3
33. 31 Laukkanen, MariMari Laukkanen   Finlandia 22:37,3 2 (0+2) +1:30,5
34. 45 Kalinczik, LiudmiłaLiudmiła Kalinczik   Białoruś 22:37,8 2 (1+1) +1:31,0
35. 27 Ponza, MichelaMichela Ponza   Włochy 22:47,0 0 (0+0) +1:40,2
36. 25 Suzuki, FuyukoFuyuko Suzuki   Japonia 22:47,4 1 (0+1) +1:40,6
37. 67 Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń   Polska 22:51,2 2 (1+1) +1:44,4
38. 50 Preuß, FranziskaFranziska Preuß   Niemcy 22:53,1 2 (2+0) +1:46,3
39. 23 Dżyma, JulijaJulija Dżyma   Ukraina 22:55,5 3 (1+2) +1:48,7
40. 1 Gereková, JanaJana Gereková   Słowacja 22:58,0 3 (1+2) +1:51,2
41. 74 Studebaker, SaraSara Studebaker   Stany Zjednoczone 22:59,5 1 (1+0) +1:52,7
42. 37 Puskarčíková, EvaEva Puskarčíková   Czechy 23:00,9 1 (1+0) +1:54,1
43. 73 Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier   Niemcy 23:03,2 2 (0+2) +1:56,4
44. 84 Chévalier, AnaïsAnaïs Chévalier   Francja 23:03,4 1 (0+1) +1:56,6
45. 79 Talihärm, JohannaJohanna Talihärm   Estonia 23:09,3 0 (0+0) +2:02,5
46. 59 Zhang Yan   Chińska Republika Ludowa 23:09,4 0 (0+0) +2:02,6
47. 24 Landová, JitkaJitka Landová   Czechy 23:16,9 2 (1+1) +2:10,1
48. 54 Rasimovičiūtė, DianaDiana Rasimovičiūtė   Litwa 23:18,6 2 (1+1) +2:11,8
49. 3 Padial, VictoriaVictoria Padial   Hiszpania 23:21,5 1 (0+1) +2:14,7
50. 57 Cook, AnneliesAnnelies Cook   Stany Zjednoczone 23:23,4 2 (0+2) +2:16,6
51. 80 Gontier, NicoleNicole Gontier   Włochy 23:26,3 4 (1+3) +2:19,5
52. 52 Tang Jialin   Chińska Republika Ludowa 23:26,7 2 (0+2) +2:19,9
53. 53 Brunet, Marie-LaureMarie-Laure Brunet   Francja 23:27,4 0 (0+0) +2:20,6
54. 29 Chrustalowa, JelenaJelena Chrustalowa   Kazachstan 23:29,6 2 (2+0) +2:22,8
55. 66 Usanowa, DarjaDarja Usanowa   Kazachstan 23:33,3 1 (1+0) +2:26,5
56. 78 Heinicke, MeganMegan Heinicke   Kanada 23:34,5 3 (1+2) +2:27,7
57. 7 Szumiłowa, JekatierinaJekatierina Szumiłowa   Rosja 23:38,4 2 (0+2) +2:31,6
58. 48 Stojanowa, DesisławaDesisława Stojanowa   Bułgaria 23:48,1 1 (1+0) +2:41,3
59. 77 Chrapanová, MartinaMartina Chrapanová   Słowacja 23:48,3 2 (0+2) +2:41,5
60. 21 Song Chaoqing   Chińska Republika Ludowa 23:49,5 1 (1+0) +2:42,7
61. 9 Wisznewskaja, GalinaGalina Wisznewskaja   Kazachstan 23:52,0 2 (2+0) +2:45,2
62. 63 Dreissigacker, HannahHannah Dreissigacker   Stany Zjednoczone 23:55,0 4 (1+3) +2:48,2
63. 2 Soulié, LaureLaure Soulié   Andora 23:57,8 2 (1+1) +2:51,0
64. 69 Yurlova, DariaDaria Yurlova   Estonia 24:01,1 1 (1+0) +2:54,3
65. 72 Nakajima, YukiYuki Nakajima   Japonia 24:12,9 2 (1+1) +3:06,1
66. 38 Lehtla, KadriKadri Lehtla   Estonia 24:13,3 4 (2+2) +3:06,5
67. 44 Szőcs, EmőkeEmőke Szőcs   Węgry 24:15,4 2 (0+2) +3:08,6
68. 15 Gaim, GreteGrete Gaim   Estonia 24:18,2 2 (1+1) +3:11,4
69. 70 Fialková, PaulinaPaulina Fialková   Słowacja 24:27,1 3 (3+0) +3:20,3
70. 83 Lebedewa, MarinaMarina Lebedewa   Kazachstan 24:31,9 2 (1+1) +3:25,1
71. 4 Mun Ji-hee   Korea Południowa 24:32,0 1 (0+1) +3:25,2
72. 20 Lightfoot, AmandaAmanda Lightfoot   Wielka Brytania 24:48,9 3 (2+1) +3:42,1
73. 28 Innerhofer, KatharinaKatharina Innerhofer   Austria 24:49,0 4 (1+3) +3:42,2
74. 18 Mourão, JaquelineJaqueline Mourão   Brazylia 25:06,4 0 (0+0) +3:59,6
75. 26 Karišik, TanjaTanja Karišik   Bośnia i Hercegowina 25:06,8 1 (1+0) +4:00,0
76. 32 Juškāne, ŽannaŽanna Juškāne   Łotwa 25:36,5 6 (2+4) +4:29,7
77. 75 Suzuki, RinaRina Suzuki   Japonia 25:40,6 2 (0+2) +4:33,8
78. 35 Kobayashi, MikiMiki Kobayashi   Japonia 25:52,3 5 (1+4) +4:45,5
79. 36 Glanville, LucyLucy Glanville   Australia 26:57,1 2 (0+2) +5:50,3
80. 76 Song Na   Chińska Republika Ludowa 27:01,5 4 (3+1) +5:54,7
81. 13 Camenscic, AlexandraAlexandra Camenscic   Mołdawia 27:37,0 2 (2+0) +6:30,2

PrzypisyEdytuj

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2013-10-12].
  2. Biathlon Women's World Cup Oestersund 2013/2014 Results (ang.). 12 lipca 2018. [dostęp 2018-07-12].
  3. E.ON IBU WORLD CUP 2 – Hochfilzen (AUT) (ang.). 6 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  4. E.ON IBU WORLD CUP 3 – Annecy-Le Grand Bornand (FRA) (ang.). 14 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  5. E.ON IBU WORLD CUP 4 – Oberhof (GER) (ang.). 3 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  6. E.ON IBU WORLD CUP 6 – Antholz-Anterselva (ITA) (ang.). 16 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-12)].
  7. OLYMPIC WINTER GAMES – Vancouver (CAN) (ang.). 13 lutego 2010. [dostęp 2013-10-12].
  8. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS – Ruhpolding (GER) (ang.). 3 marca 2012. [dostęp 2013-10-12].
  9. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2013 – Nove Mesto (CZE) (ang.). 9 lutego 2013. [dostęp 2013-10-12].
  10. WOMEN'S WORLD CUP SPRINT SCORE (ang.). 14 marca 2013. [dostęp 2013-10-12].
  11. SML-024-Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Olga-Vielukhina (ang.). stillmed.olympic.org. [dostęp 2017-12-13].
  12. SML-014-Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Yana-Romanova (ang.). stillmed.olympic.org. [dostęp 2017-12-13].
  13. Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Olga-Zaytseva (ang.). olympics.org. [dostęp 2017-12-13].

BibliografiaEdytuj