Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 – sprint dziewcząt

Sprint na 6 km dziewcząt został rozegrany 15 stycznia na trasach w Seefeld. Pierwszą w historii młodzieżową mistrzynią olimpijską została reprezentantka Niemiec Franziska Preuß, srebro olimpijskie wywalczyła Kazaszka Galina Wiszniewska. Natomiast brązowy medal olimpijski wywalczyła zawodniczka reprezentująca Rosję Uljana Kajszewa.

Sprint dziewcząt na ZIOM 2012
Złoty medal Złoty medal Niemcy Franziska Preuß
Srebrny medal Srebrny medal Kazachstan Galina Wiszniewska
Brązowy medal Brązowy medal Rosja Uljana Kajszewa

WynikiEdytuj

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Ilość pudeł Strata
  46 Franziska Preuß   Niemcy 17:27.7 1 (0+1) -
  45 Galina Wiszniewska   Kazachstan 17:55.2 2 (1+1) +27.5
  20 Uljana Kajszewa   Rosja 18:00.9 2 (1+1) +33.2
4 48 Lotten Sjödén   Szwecja 18:08.6 1 (1+0) +40.9
5 39 Natalja Gierbułowa   Rosja 18:14.5 1 (1+0) +46.8
6 28 Jessica Jišlová   Czechy 18:19.5 0 (0+0) +51.8
7 42 Julia Reisinger   Austria 18:24.0 1 (1+0) +56.3
8 32 Lisa Vittozzi   Włochy 18:42.8 1 (1+0) +1:15.1
9 25 Danielle Vrielink   Kanada 8:45.9 1 (1+0) +1:18.2
10 10 Ivona Fialková   Słowacja 18:47.2 1 (0+1) +1:19.5
11 34 Kristin Sandeggen   Norwegia 18:55.5 1 (0+1) +1:27.8
12 29 Chloe Chevalier   Francja 18:55.8 3 (1+2) +1:28.1
13 38 Anna Kubek   USA 18:56.7 1 (0+1) +1:29.0
14 15 Anastasija Merkuszyna   Ukraina 19:01.7 3 (2+1) +1:34.0
15 11 Lea Ducordeau   Francja 19:13.6 2 (2+0) +1:45.9
16 14 Erika Jišlová   Czechy 19:18.4 1 (1+0) +1:50.7
17 44 Song Na   Chiny 19:19.2 2 (2+0) +1:51.5
18 37 Julija Żurawok   Ukraina 19:23.1 2 (2+0) +1:55.4
19 6 Linn Persson   Szwecja 19:29.3 1 (1+0) +2:01.6
20 16 Aita Gasparin   Szwajcaria 19:33.4 3 (2+1) +2:05.7
21 18 Meril Beilmann   Estonia 19:46.6 3 (0+3) 2:18.9
22 1 Sarah Beaudry   Kanada 19:49.9 4 (2+2) +2:22.2
23 21 Zhang Zhaohan   Chiny 19:51.1 4 (1+3) +2:23.4
24 41 Kinga Mitoraj   Polska 19:58.2 3 (0+3) +2:30.5
25 36 Maarja Maranik   Estonia 19:58.7 2 (2+1) +2:31.0
26 43 Ludmiła Kiaura   Białoruś 20:02.4 2 (0+2) +2:34.7
27 17 Tacciana Tryfanawa   Białoruś 20:15.0 2 (1+1) +2:47.3
28 4 Eva Urevc   Słowenia 20:15.8 6 (2+4) +2:48.1
29 2 Anna Savin   Włochy 20:20.3 3 (2+1) +2:52.6
30 31 Jenny Ingman   Finlandia 20:24.6 3 (1+2) +2:56.9
31 5 Erika Janka   Finlandia 20:28.8 1 (1+0) +3:01.1
32 24 Anastasija Kondratjewa   Kazachstan 20:36.4 3 (3+0) +3:08.7
33 27 Iulia Ioana Tigani   Rumunia 20:52.2 2 (0+2) +3:24.5
34 19 Beata Lassak   Polska 20:56.1 4 (2+2) +3:28.4
35 8 Jang Ji-yeon   Korea Południowa 21:08.4 2 (0+2) +3:40.7
36 13 Karoline Næss   Norwegia 21:10.6 5 (1+4) +3:42.9
37 12 Laura Hengelhaupt   Niemcy 21:18.8 5 (1+4) +3:51.1
38 35 Daniela Kadewa   Bułgaria 21:19.7 2 (1+1) +3:52.0
39 23 Aleksandra Zakrzewska   USA 21:21.8 4 (1+3) +3:54.1
40 9 Mariela Georgiewa   Bułgaria 21:48.0 5 (2+3) +4:20.3
41 33 Anthea Grum   Słowenia 21:51.7 6 (3+3) +4:24.0
42 40 Nikola Lapinová   Słowacja 21:57.3 5 (2+3) +4:29.6
43 3 Dorottya Búzás   Rumunia 22:25.9 5 (3+2) +4:58.2
44 26 Gaudvilė Nalivaikaitė   Litwa 22:40.7 5 (2+3) +5:13.0
45 22 Olivia Thomson   Nowa Zelandia 23:41.4 1 (0+1) +6:13.7
46 7 Irina Cozonac   Mołdawia 25:17.2 3 (3+0) +7:49.5
47 30 Gunita Gaile   Łotwa 27:09.1 6 (3+3) +9:41.4
47 Żenia Grigorian   Armenia DNF

BibliografiaEdytuj