Otwórz menu główne

Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011

TerminarzEdytuj

Data Godzina Miejscowość Konkurencja   Złoto   Srebro   Brąz
24 lutego 2011 15:00 CET Oslo Sprint indywidualny mężczyzn stylem dowolnym   Marcus Hellner   Petter Northug   Emil Jönsson
24 lutego 2011 15:00 CET Oslo Sprint indywidualny kobiet stylem dowolnym   Marit Bjørgen   Arianna Follis   Petra Majdič
26 lutego 2011 11:30 CET Oslo Bieg łączony kobiet na 15 km   Marit Bjørgen   Justyna Kowalczyk   Therese Johaug
27 lutego 2011 12:00 CET Oslo Bieg łączony mężczyzn na 30 km   Petter Northug   Maksim Wylegżanin   Ilja Czernousow
28 lutego 2011 13:00 CET Oslo Bieg indywidualny kobiet na 10 km stylem klasycznym   Marit Bjørgen   Justyna Kowalczyk   Aino-Kaisa Saarinen
1 marca 2011 13:00 CET Oslo Bieg indywidualny mężczyzn na 15 km stylem klasycznym   Matti Heikkinen   Eldar Rønning   Martin Johnsrud Sundby
2 marca 2011 14:15 CET Oslo Sprint drużynowy kobiet stylem klasycznym   Szwecja
Ida Ingemarsdotter
Charlotte Kalla
  Finlandia
Aino-Kaisa Saarinen
Krista Lähteenmäki
  Norwegia
Maiken Caspersen Falla
Astrid Jacobsen
2 marca 2011 14:15 CET Oslo Sprint drużynowy mężczyzn stylem klasycznym   Kanada
Devon Kershaw
Alex Harvey
  Norwegia
Petter Northug
Ola Vigen Hattestad
  Rosja
Aleksandr Panżynski
Nikita Kriukow
3 marca 2011 14:00 CET Oslo Sztafeta kobiet 4 × 5 km   Norwegia
Vibeke Skofterud
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
  Szwecja
Ida Ingemarsdotter
Anna Haag
Britta Norgren
Charlotte Kalla
  Finlandia
Pirjo Muranen
Aino-Kaisa Saarinen
Riitta-Liisa Roponen
Krista Lähteenmäki
4 marca 2011 12:45 CET Oslo Sztafeta mężczyzn 4 × 10 km   Norwegia
Martin Johnsrud Sundby
Eldar Rønning
Tord Asle Gjerdalen
Petter Northug
  Szwecja
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Marcus Hellner
  Niemcy
Jens Filbrich
Axel Teichmann
Franz Göring
Tobias Angerer
5 marca 2011 12:00 CET Oslo Bieg masowy kobiet na 30 km stylem dowolnym   Therese Johaug   Marit Bjørgen   Justyna Kowalczyk
6 marca 2011 13:00 CET Oslo Bieg masowy mężczyzn na 50 km stylem dowolnym   Petter Northug   Maksim Wylegżanin   Tord Asle Gjerdalen

Wyniki zawodówEdytuj

MężczyźniEdytuj

Sprint techniką dowolnąEdytuj

  • Data / początek: czwartek 24 lutego 2011 / 15:00 CET
Medal Zawodnik Narodowość Wynik Strata
  Marcus Hellner   Szwecja 2:57,4
  Petter Northug   Norwegia 2:58,0 +0,6
  Emil Jönsson   Szwecja 2:58,5 +1,1
4 Ola Vigen Hattestad   Norwegia 2:59,8 +2,4
5 Jesper Modin   Szwecja 3:00,4 +3,0
6 Peeter Kümmel   Estonia 3:01,4 +4,0

Sprint drużynowy techniką klasycznąEdytuj

  • Data / początek: środa 2 marca 2011 / 14:15 CET
Medal Zawodnicy Narodowość Wynik Strata
  Devon Kershaw
Alex Harvey
  Kanada 19:10,0
  Petter Northug
Ola Vigen Hattestad
  Norwegia 19:10,2 +0,2
  Aleksandr Panżynski
Nikita Kriukow
  Rosja 19:10,4 +0,4
4 Jens Filbrich
Tim Tscharnke
  Niemcy 19:10,9 +0,9
5 Sami Jauhojärvi
Ville Nousiainen
  Finlandia 19:11,1 +1,1
6 Dienis Wołotka
Aleksiej Połtoranin
  Kazachstan 19:21,5 +11,5
7 Jesper Modin
Emil Jönsson
  Szwecja 19:22,0 +12,0
8 Jean-Marc Gaillard
Cyril Miranda
  Francja 19:32,4 +22,4
9 Renato Pasini
Loris Frasnelli
  Włochy 19:39,1 +29,1
10 Torin Koos
Andrew Newell
  Stany Zjednoczone 20:01,6 +51,6

15 km techniką klasycznąEdytuj

  • Data / początek: wtorek 1 marca 2011 / 13:00 CET
Medal Zawodnik Narodowość Wynik Strata
  Matti Heikkinen   Finlandia 38:14,7
  Eldar Rønning   Norwegia 38:28,0 +13,3
  Martin Johnsrud Sundby   Norwegia 38:46,6 +31,9
4 Stanisław Wołżencew   Rosja 38:51,3 +36,6
5 Sami Jauhojärvi   Finlandia 38:58,9 +44,2
6 Maurice Manificat   Francja 39:03,5 +48,8
7 Lukáš Bauer   Czechy 39:09,7 +55,0
8 Ville Nousiainen   Finlandia 39:11,0 +56,3
9 Tobias Angerer   Niemcy 39:24,8 +1:10,1
10 Maksim Wylegżanin   Rosja 39:25,7 +1:11,0
. . .

Bieg łączony 30 kmEdytuj

  • Data / początek: niedziela 27 lutego 2011 / 12:00 CET
Medal Zawodnik Narodowość Wynik Strata
  Petter Northug   Norwegia 1:14:10,4
  Maksim Wylegżanin   Rosja 1:14:11,1 +0,7
  Ilja Czernousow   Rosja 1:14:11,6 +1,2
4 Siarhiej Dalidowicz   Białoruś 1:14:13,0 +2,6
5 Martin Johnsrud Sundby   Norwegia 1:14:13,5 +3,1
6 Marcus Hellner   Szwecja 1:14:13,5 +3,1
7 Roland Clara   Włochy 1:14:15,8 +5,4
8 Tobias Angerer   Niemcy 1:14:16,9 +6,5
9 Devon Kershaw   Kanada 1:14:16,9 +6,5
10 Giorgio Di Centa   Włochy 1:14:19,8 +9,4

50 km techniką dowolnąEdytuj

  • Data / początek: niedziela 6 marca 2011 / 13:00 CET
Medal Zawodnik Narodowość Wynik Strata
  Petter Northug   Norwegia 2:08:09,0
  Maksim Wylegżanin   Rosja 2:08:10,7 +1,7
  Tord Asle Gjerdalen   Norwegia 2:08:15,3 +6,3
4 Sjur Røthe   Norwegia 2:08:17,0 +8,0
5 Alex Harvey   Kanada 2:08:17,2 +8,2
6 Tobias Angerer   Niemcy 2:08:17,2 +8,2
7 Daniel Richardsson   Szwecja 2:08:17,5 +8,5
8 Juha Lallukka   Finlandia 2:08:19,4 +10,4
9 Giorgio Di Centa   Włochy 2:08:33,9 +24,9
10 Siarhiej Dalidowicz   Białoruś 2:08:35,9 +26,9

Sztafeta 4 × 10 kmEdytuj

  • Data / początek: piątek 4 marca 2011 / 12:45 CET
Medal Zawodnicy Narodowość Wynik Strata
  Martin Johnsrud Sundby
Eldar Rønning
Tord Asle Gjerdalen
Petter Northug
  Norwegia 1:40:10,2
  Daniel Richardsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Marcus Hellner
  Szwecja 1:40:11,5 +1,3
  Jens Filbrich
Axel Teichmann
Franz Göring
Tobias Angerer
  Niemcy 1:40:15,9 +5,7
4 Ville Nousiainen
Sami Jauhojärvi
Juha Lallukka
Matti Heikkinen
  Finlandia 1:40:25,2 +15,0
5 Valerio Checchi
Giorgio Di Centa
Roland Clara
Pietro Piller Cottrer
  Włochy 1:40:41,5 +31,3
6 Kōhei Shimizu
Keishin Yoshida
Masaya Kimura
Nobu Naruse
  Japonia 1:41:49,4 +1:39,2
7 Maksim Wylegżanin
Stanisław Wołżencew
Aleksandr Legkow
Ilja Czernousow
  Rosja 1:42:46,3 +2:36,1
8 Martin Jakš
Lukáš Bauer
Jiří Magál
Martin Koukal
  Czechy 1:43:08,2 +2:58,0
9 Toni Livers
Dario Cologna
Remo Fischer
Curdin Perl
  Szwajcaria 1:43:20,9 +3:10,7
10 Jaak Mae
Algo Kärp
Karel Tammjärv
Aivar Rehemaa
  Estonia 1:43:21,3 +3:11,1

KobietyEdytuj

Sprint techniką dowolnąEdytuj

  • Data / początek: czwartek 24 lutego 2011 / 15:00 CET
Medal Zawodniczka Narodowość Wynik Strata
  Marit Bjørgen   Norwegia 3:03,9
  Arianna Follis   Włochy 3:04,1 +0,2
  Petra Majdič   Słowenia 3:04,4 +0,5
4 Vesna Fabjan   Słowenia 3:04,4 +0,5
5 Justyna Kowalczyk   Polska 3:05,7 +1,8
6 Alena Procházková   Słowacja 3:15,4 +11,5

Sprint drużynowy techniką klasycznąEdytuj

  • Data / początek: środa 2 marca 2011 / 14:15 CET
Medal Zawodniczki Narodowość Wynik Strata
  Ida Ingemarsdotter
Charlotte Kalla
  Szwecja 19:25,0
  Aino-Kaisa Saarinen
Krista Lähteenmäki
  Finlandia 19:28,3 +3,3
  Maiken Caspersen Falla
Astrid Jacobsen
  Norwegia 19:29,1 +4,1
4 Arianna Follis
Marianna Longa
  Włochy 19:40,1 +15,1
5 Katja Višnar
Petra Majdič
  Słowenia 19:43,5 +18,5
6 Perianne Jones
Daria Gaiazova
  Kanada 20:11,9 +46,9
7 Stefanie Böhler
Nicole Fessel
  Niemcy 20:12,8 +47,8
8 Masako Ishida
Madoka Natsumi
  Japonia 20:19,1 +54,1
9 Sadie Bjornsen
Kikkan Randall
  Stany Zjednoczone 20:21,5 +56,5
10 Anastasija Docenko
Julija Iwanowa
  Rosja 20:23,3 +58,3

10 km techniką klasycznąEdytuj

  • Data / początek: poniedziałek 28 lutego 2011 / 13:00 CET
Medal Zawodniczka Narodowość Wynik Strata
  Marit Bjørgen   Norwegia 27:39,3
  Justyna Kowalczyk   Polska 27:43,4 +4,1
  Aino-Kaisa Saarinen   Finlandia 27:49,0 +9,7
4 Therese Johaug   Norwegia 28:03,0 +23,7
5 Krista Lähteenmäki   Finlandia 28:03,2 +23,9
6 Pirjo Muranen   Finlandia 28:06,1 +26,8
7 Marianna Longa   Włochy 28:08,2 +28,9
8 Kerttu Niskanen   Finlandia 28:29,0 +49,7
9 Vibeke Skofterud   Norwegia 28:40,2 +1:00,9
10 Kristin Størmer Steira   Norwegia 28:42,9 +1:03,6

Bieg łączony 15 kmEdytuj

  • Data / początek: sobota 26 lutego 2011 / 11:30 CET
Medal Zawodniczka Narodowość Wynik Strata
  Marit Bjørgen   Norwegia 38:08,6
  Justyna Kowalczyk   Polska 38:16,1 +7,5
  Therese Johaug   Norwegia 38:17,4 +8,8
4 Charlotte Kalla   Szwecja 39:02,5 +53,9
5 Marianna Longa   Włochy 39:17,0 +1:08,4
6 Maria Rydqvist   Szwecja 39:17,4 +1:08,8
7 Nicole Fessel   Niemcy 39:17,4 +1:08,8
8 Aino-Kaisa Saarinen   Finlandia 39:19,9 +1:11,3
9 Kristin Størmer Steira   Norwegia 39:24,6 +1:16,0
10 Anna Haag   Szwecja 39:46,8 +1:38,2

30 km techniką dowolnąEdytuj

  • Data / początek: sobota 5 marca 2011 / 12:00 CET
Medal Zawodniczka Narodowość Wynik Strata
  Therese Johaug   Norwegia 1:23:45,1
  Marit Bjørgen   Norwegia 1:24:29,1 +44,0
  Justyna Kowalczyk   Polska 1:25:19,1 +1:34,0
4 Charlotte Kalla   Szwecja 1:25:50,6 +2:05,5
5 Kristin Størmer Steira   Norwegia 1:26:05,9 +2:20,8
6 Vibeke Skofterud   Norwegia 1:26:21,5 +2:36,4
7 Nicole Fessel   Niemcy 1:26:49,0 +3:03,9
8 Marianna Longa   Włochy 1:26:54,9 +3:09,8
9 Antonella Confortola   Włochy 1:26:55,3 +3:10,2
10 Anna Haag   Szwecja 1:26:56,5 +3:11,4
. . .

Sztafeta 4 × 5 kmEdytuj

  • Data / początek: czwartek 3 marca 2011 / 14:00 CET
Medal Zawodniczki Narodowość Wynik Strata
  Vibeke Skofterud
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
  Norwegia 53:30,0
  Ida Ingemarsdotter
Anna Haag
Britta Norgren
Charlotte Kalla
  Szwecja 54:06,1 +36,1
  Pirjo Muranen
Aino-Kaisa Saarinen
Riitta-Liisa Roponen
Krista Lähteenmäki
  Finlandia 54:29,8 +59,8
4 Marianna Longa
Antonella Confortola
Silvia Rupil
Arianna Follis
  Włochy 54:56,1 +1:26,1
5 Stefanie Böhler
Katrin Zeller
Evi Sachenbacher-Stehle
Nicole Fessel
  Niemcy 55:11,8 +1:41,8
6 Walentina Nowikowa
Alija Iksanowa
Julija Czekalowa
Olga Michajłowa
  Rosja 55:45,4 +2:15,4
7 Anja Eržen
Petra Majdič
Vesna Fabjan
Barbara Jezeršek
  Słowenia 55:53,0 +2:23,0
8 Ewelina Marcisz
Justyna Kowalczyk
Paulina Maciuszek
Agnieszka Szymańczak
  Polska 56:19,2 +2:49,2
9 Kikkan Randall
Holly Brooks
Elizabeth Stephen
Jessica Diggins
  Stany Zjednoczone 56:24,7 +2:54,7
10 Madoka Natsumi
Masako Ishida
Yuki Kobayashi
Michiko Kashiwabara
  Japonia 56:25,8 +2:55,8

Klasyfikacja medalowa dla konkurencji biegowych MŚEdytuj

# Reprezentacja   Złoto   Srebro   Brąz Razem
1.   Norwegia 8 4 4 16
2.   Szwecja 2 2 1 5
3.   Finlandia 1 1 2 4
4.   Kanada 1 0 0 1
5.   Rosja 0 2 2 4
6.   Polska 0 2 1 3
7.   Włochy 0 1 0 1
8.   Niemcy 0 0 1 1
  Słowenia 0 0 1 1

Linki zewnętrzneEdytuj