Otwórz menu główne

Biegi narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2017

Główny artykuł: Zimowa Uniwersjada 2017.

Biegi narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2017 odbędą się w dniach 30 stycznia–8 lutego 2017. Zawodnicy rywalizować będą w jedenastu konkurencjach – pięciu męskich, pięciu żeńskich i w jednej sprinterskiej sztafecie mieszanej.

Biegi narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2017
2015 2019
Data 30 stycznia–8 lutego 2017
Gospodarz Ałmaty
Organizator FISU
Liczba konkurencji 11
Zwycięzcy
Sprint Rosja Marija Dawidjenkowa

Kazachstan Iwan Ljuft
Sprint drużynowy  Kazachstan I
5 km

10 km
Rosja Lilija Wasiljewa

Rosja Walerij Gontar
Sztafeta  Rosja

 Rosja
15 km

30 km
Rosja Lilija Wasiljewa

Rosja Dmitrij Rostowcew
Bieg pościgowy na 5 km

Bieg pościgowy na 10 km
Rosja Anna Nieczajewska

Rosja Dmitrij Rostowcew

TerminarzEdytuj

Data Konkurencja Godzina
30 stycznia Bieg na 5 km st. klasycznym kobiet 11:00 UTC+6
Bieg na 10 km st. klasycznym mężczyzn 12:30 UTC+6
31 stycznia Bieg pościgowy na 5 km st. dowolnym kobiet 10:30 UTC+6
Bieg pościgowy na 10 km st. dowolnym mężczyzn 13:00 UTC+6
2 lutego Sprint st. klasycznym kobiet 14:45 UTC+6
Sprint st. klasycznym mężczyzn 15:15 UTC+6
4 lutego Sprint drużynowy st. dowolnym 13:00 UTC+6
6 lutego Sztafeta 3×5 km kobiet 11:00 UTC+6
Sztafeta 4×10 km mężczyzn 13:30 UTC+6
7 lutego Bieg na 15 km st. klasycznym kobiet (start wspólny) 13:30 UTC+6
8 lutego Bieg na 30 km st. klasycznym mężczyzn (start wspólny) 10:00 UTC+6

Zestawienie medalistówEdytuj

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
Sprint kobiet   Marija Dawidjenkowa 3:18,95   Lilija Wasiljewa 3:21,34   Anna Stojan 3:26,06
Sprint mężczyzn   Iwan Ljuft 3:53,60   Władimir Frołow 3:54,30   Jegor Bierezin 3:54,57
Bieg na 5 km kobiet   Lilija Wasiljewa 14:08,6   Anna Nieczajewska 14:21,9   Anna Szewczenko 14:23,8
Bieg na 10 km mężczyzn   Walerij Gontar 25:12,0   Dmitrij Rostowcew 25:20,9   Alexandre Pouyé 25:33,8
Bieg pościgowy na 5 km kobiet   Anna Nieczajewska 13:29,7   Lilija Wasiljewa 13:47,8   Anna Szewczenko 13:51,0
Bieg pościgowy na 10 km mężczyzn   Dmitrij Rostowcew 26:12,5   Walerij Gontar 26:27,2   Sergej Mikajelian 27:04,5
Bieg na 15 km kobiet   Lilija Wasiljewa 44:09,7   Anna Nieczajewska 44:11,7   Anna Szewczenko 44:17,5
Bieg na 30 km mężczyzn   Dmitrij Rostowcew 1:19:37,5   Walerij Gontar 1:19:37,8   Siergiej Małyszew 1:19:38,0
Sztafeta 3×5 km kobiet   Rosja
Lilija Wasiljewa
Olga Repnicyna
Anna Nieczajewska
42:25.1   Kazachstan
Anna Szewczenko
Olga Mandrika
Irina Bykowa
43:17,2   Francja
Coralie Bentz
Léa Damiani
Céline Chopard-Lallier
44:11,2
Sztafeta 4×7,5 km mężczyzn   Rosja
Jegor Bierezin
Walerij Gontar
Kirił Wiczużanin
Dmitrij Rostowcew
1:12:49,3   Kazachstan
Siergiej Małyszew
Witalij Puchkało
Rinat Mukhin
Ołżas Klimin
1:12:51,1   Czechy
Jakub Antoš
Miroslav Rypl
Jakub Pšenička
Jakub Gräf
1:14:51,8
Sprint drużynowy   Kazachstan
Anna Szewczenko
Ołżas Klimin
18:23,48   Francja
Céline Chopard-Lallier
Louis Schwarz
18:28,67   Rosja
Marija Dawidjenkowa
Władimir Frołow
18:29,50

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1.   Rosja 9 9 1 19
2.   Kazachstan 2 2 5 9
3.   Francja 0 0 3 3
4.   Armenia 0 0 1 1
5.   Czechy 0 0 1 1

WynikiEdytuj

KobietyEdytuj

Bieg na 5 km stylem klasycznymEdytuj

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
    Lilija Wasiljewa 14:08,6
    Anna Nieczajewska 14:21,9 +13,3
    Anna Szewczenko 14:23,8 +15,2
4.   Ewelina Marcisz 14:34,7 +26,1
5.   Ksenija Maljewannaja 14:42,2 +33,6
6.   Martyna Galewicz 14:45,1 +36,5
7.   Marija Dawidjenkowa 14:47,4 +38,8
8.   Olga Repnicina 14:59,7 +51,1
9.   Coralie Bentz 15:00,6 +52,0
10.   Iryna Bykowa 15:07,4 +58,8
...
45.   Katarzyna Stokfisz 17:30,8 +3:22,2
55.   Magdalena Czusz 18:51,2 +4:42,6

5 km stylem dowolnym (bieg pościgowy)Edytuj

Miejsce Zawodniczka Czas Strata Czas netto
    Anna Nieczajewska 13:29,7 13:16,7 (1)
    Lilija Wasiljewa 13:47,8 +18,1 13:47,8 (6)
    Anna Szewczenko 13:51,0 +21,3 13:36,0 (2)
4.   Ewelina Marcisz 14:09,8 +40,1 13:46,8 (5)
5.   Marija Dawidjenkowa 14:31,4 +1:01,7 13:52,4 (8)
6.   Olga Repnicina 14:31,8 +1:02,1 13:40,8 (3)
7.   Céline Chopard-Lallier 14:49,9 +1:20,2 13:41,9 (4)
8.   Coralie Bentz 14:50,6 +1:20,9 13:58,6 (10)
9.   Olga Mandrika 14:53,6 +1:23,9 13:50,6 (7)
10.   Martyna Galewicz 14:56,4 +1:26,7 14:19,4 (14)
...
43.   Katarzyna Stokfisz 19:19,7 +5:50,0 15:57,7 (39)
51.   Magdalena Czusz 20:54,6 +7:24,9 16:11,6 (43)

Sprint stylem klasycznymEdytuj

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
    Marija Dawidjenkowa 3:18,95
    Lilija Wasiljewa 3:21,34 +2,39
    Anna Stojan 3:26,06 +7,11
4.   Lali Kwarachelija 3:27,97 +9,02
5.   Anastasija Moskalenko 3:37,82 +18,87
6.   Kozue Takizawa 3:40,69 +21,74
...
18.   Martyna Galewicz Ćwierćfinał (4)
29.   Katarzyna Stokfisz Ćwierćfinał (4)
37.   Magdalena Czusz Kwalifikacje
DNS   Ewelina Marcisz

Sztafeta 3 × 5 kmEdytuj

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
  Lilija Wasiljewa
Olga Repnicyna
Anna Nieczajewska
  Rosja 42:25,1
  Anna Szewczenko
Olga Mandrika
Irina Bykowa
  Kazachstan 43:17,2 +52,1
  Coralie Bentz
Léa Damiani
Céline Chopard-Lallier
  Francja 44:11,2 +1:46,1
4. Maryna Bukinich
Maryia Roszczyńska
Anastasia Mayngardt
  Białoruś 47:16,3 +4:51,2
5. Julia Tarasenko
Wiktorija Olekh
Marija Nasyko
  Ukraina 48:07,8 +5:42,7
6. Lei Li
Aiting Wu
Xue Zhang
  Chiny 49:19,3 +6:54,2
7. Christel Pichard-Jolicoeur
Shelby Dickey
Kyla Vanderzwet
  Kanada 50:11,8 +7:46,7
8. Elise Sulser
Meghan Kent
Yara Thomas
  Stany Zjednoczone 50:17,3 +7:52,2
9. Enkhtul Ariunsanaa
Delgermaa Bat-Ochir
Czinbatyn Otgonceceg
  Mongolia 52:04,8 +9:39,7
10.   Korea Południowa DNF

15 km stylem klasycznym (start masowy)Edytuj

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
    Lilija Wasiljewa 44:09,7
    Anna Nieczajewska 44:11,7 +2,0
    Anna Szewczenko 44:17,5 +7,8
4.   Olga Repnicina 44:26,5 +16,8
5.   Olga Mandrika 44:57,8 +48,1
6.   Marija Dawidjenkowa 45:32,4 +1:22,7
7.   Kozue Takizawa 45:57,7 +1:48,0
8.   Angielika Szaryga 45:57,9 +1:48,2
9.   Jogscha Abderhalden 46:56,1 +2:46,4
10.   Marina Matrosowa 47:15,1 +3:14,3

MężczyźniEdytuj

Bieg na 10 km stylem klasycznymEdytuj

Miejsce Zawodnik Czas Strata
    Walerij Gontar 25:12,0
    Dmitrij Rostowcew 25:20,9 +8,9
    Alexandre Pouyé 25:33,8 +21,8
4.   Sergej Mikajelian 25:49,4 +37,4
5.   Witalij Puchkało 25:56,1 +44,1
6.   Miroslav Rypl 25:56,2 +44,2
7.   Kirił Wiczużanin 26:13,5 +1:01,5
8.   Aleksandr Małyszew 26:19,6 +1:07,6
9.   Ołżas Klimin 26:22,0 +1:10,0
10.   Jegor Berezin 26:27,5 +1:15,5
...
36.   Andrzej Pradziad 27:40,8 +2:28,8
43.   Bartłomiej Rucki 28:03,8 +2:51,8
61.   Dawid Bril 28:47,5 +3:35,5
71.   Kacper Antolec 29:24,3 +4:12,3

10 km stylem dowolnym (bieg pościgowy)Edytuj

Miejsce Zawodnik Czas Strata Czas netto
    Dmitrij Rostowcew 26:12,5 26:04,5 (1)
    Walerij Gontar 26:27,2 +14,7 26:27,2 (4)
    Sergej Mikajelian 27:04,5 +52,0 26:27,5 (5)
4.   Witalij Puchkało 27:16,6 +1:04,1 26:32,6 (6)
5.   Alexandre Pouyé 27:27,5 +1:15,0 27:06,5 (14)
6.   Naoto Baba 27:34,4 +1:21,9 26:07,4 (2)
7.   Rinat Mukhin 27:34,8 +1:22,3 26:17,8 (3)
8.   Siergiej Małyszew 27:56,2 +1:43,7 26:36,2 (7)
9.   Kirił Wiczużanin 27:57,8 +1:45,3 26:56,8 (12)
10.   Ołżas Klimin 27:58,6 +1:46,1 26:48,6 (10)
...
34.   Andrzej Pradziad 31:20,1 +5:07,1 28:52,1 (45)
46.   Bartłomiej Rucki 32:13,0 +6:00,5 29:22,0 (50)
51.   Kacper Antolec 32:29,9 +6:17,4 28:17,9 (29)
70.   Dawid Bril 35:40,4 +9:27,9 32:05,4 (77)

Sprint stylem klasycznymEdytuj

Miejsce Zawodnik Strata
    Iwan Ljuft 3:53,60
    Władimir Frołow +0,70
    Jegor Bierezin +0,97
4.   Ołżas Klimin +1,33
5.   Jurij Gawriłow 3,62
6.   Aleksandr Małyszew 26,97
...
20.   Kacper Antolec Ćwierćfinał (4)
33.   Dawid Bril Kwalifikacje
38.   Bartłomiej Rucki Kwalifikacje
43.   Andrzej Pradziad Kwalifikacje

Sztafeta 4 × 7,5 kmEdytuj

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
  Jegor Bierezin
Walerij Gontar
Kirił Wiczużanin
Dmitrij Rostowcew
  Rosja 1:12:49,3
  Siergiej Małyszew
Witalij Puchkało
Rinat Mukhin
Ołżas Klimin
  Kazachstan 1:12:51,1 +1,8
  Jakub Antoš
Miroslav Rypl
Jakub Pšenička
Jakub Gräf
  Czechy 1:14:51,8 +2:02,5
4. Hikari Fujinoki
Akihito Uda
Naoto Baba
Takahiro Suzuki
  Japonia 1:14:52,9 +2:03,6
5. Alaksandr Woranau
Aleksandr Saladkou
Dzmitryj Jakimienko
Aleh Chychykau
  Białoruś 1:15:52,4 +3:03,1
6. Ołeksij Krasowski
Konstjantyn Jaremenko
Andriej Marchenko
Aleksandr Chelenko
  Ukraina 1:16:11,9 +3:22,6
7. Christian Winker
Josua Struebel
Toni Escher
Andreas Weishäupl
  Niemcy 1:17:44,9 +4:55,6
8. Arnaud Du Pasquier
Reto Hammer
Philippe Nicollier
Simon Hammer
  Szwajcaria 1:18:55,5 +6:06,2
9. Dawid Bril
Andrzej Pradziad
Bartłomiej Rucki
Kacper Antolec
  Polska 1:19:22,9 +6:33,6
10. Kjetil Andre Bjerkrheim
Ole Sollien Hulbak
Jonas Riseth
Jorgen Grav
  Norwegia 1:20:35,7 +7:46,4

30 km stylem klasycznym (start masowy)Edytuj

Miejsce Zawodnik Czas Strata
    Dmitrij Rostowcew 1:19:37,5
    Walerij Gontar 1:19:37,8 +0,3
    Siergiej Małyszew 1:19:38,0 +0,5
4.   Witalij Puchkało 1:19:58,6 +21,1
5.   Hikari Fujinoki 1:22:17,6 +2:40,1
6.   Ołeksij Krasowski 1:22:28,4 +2:50,9
7.   Akihito Uda 1:23:06,7 +3:29,2
8.   Jakub Antoš 1:23:09,4 +3:31,9
9.   Władimir Frołow 1:23:24,7 +3:47,2
10.   Christian Friedrich 1:23:28,6 +3:51,1
...
14.   Andrzej Pradziad 1:24:27,2 +4:49,7

Zawody mieszaneEdytuj

Miejsce Zawodnicy Reprezentacja Czas Strata
  Anna Szewczenko
Ołżas Klimin
  Kazachstan I 18:23,48
  Céline Chopard-Lallier
Louis Schwarz
  Francja II 18:28,67 +5,19
  Marija Dawidjenkowa
Władimir Frołow
  Rosja I 18:29,50 +6,02
4. Marion Buillet
Loïc Guigonnet
  Francja I 18:37,64 +14,16
5. Oksana Gławatskich
Kirił Wiczużanin
  Rosja II 18:37,76 +14,28
6. Olga Mandrika
Siergiej Małyszew
  Kazachstan II 19:11,72 +48,24
7. Kozue Takizawa
Tomoki Sato
  Japonia I 19:15,07 +51,59
8. Ina Lukonina
Alaksandr Woranau
  Białoruś I 19:29,06 +1:05,58
9. Andrea Klementová
Jakub Gräf
  Czechy 19:48,21 +1:24,73
10. Jogscha Abderhalden
Simon Hammer
  Szwajcaria 19:55,29 +1:31,81
...
11. Katarzyna Stokfisz
Kacper Antolec
  Polska I 19:55,87 +1:32,39
20. Magdalena Czusz
Dawid Bril
  Polska II Półfinał

BibliografiaEdytuj