Otwórz menu główne

Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – czwórki mężczyzn

jedna z konkurencji bobslejowych rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu

Czwórki mężczyzn rozgrywane w ramach bobslejów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 odbyły się w dniach 24 - 25 lutego na torze Alpensia Sliding Centre umiejscowionym w Pjongczangu[1].

Czwórki mężczyzn
ZIO 2014 ZIO 2022
Data 24 – 25 lutego 2018
Gospodarz Pjongczang
Miejscowość Alpensia Sliding Centre
Liczba reprezentacji 18
Zwycięzcy
I miejsce  Niemcy
Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
II miejsce  Korea Południowa
Won Yun-jong
Jun Jung-lin
Seo Young-woo
Kim Dong-hyun
II miejsce  Niemcy
Nico Walther
Kevin Kuske
Alexander Rödiger
Eric Franke
Strona internetowa
Bobsleje na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018
Dwójki mężczyźni kobiety
Czwórki mężczyźni
Kwalifikacje

Mistrzem olimpijskim została czwórka niemiecka w składzie Francesco Friedrich,Candy Bauer, Martin Grothkopp, Thorsten Margis. Na drugim miejscu ex aequo uplasowali się Koreańczycy Won Yun-jong, Jun Jung-lin, Seo Young-woo, Kim Dong-hyun i Niemcy Nico Walther, Kevin Kuske, Alexander Rödiger, Eric Franke. Polska czwórka Mateusz Luty, Arnold Zdebiak, Łukasz Miedzik i Grzegorz Kossakowski zajęła 13 miejsce.

Spis treści

TerminarzEdytuj

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
UTC+09:00 CET
24 lutego 1. ślizg 09:30 01:30
2. ślizg 11:07 03:07
25 lutego 3. ślizg 09:30 01:30
4. ślizg 11:15 03:15

WynikiEdytuj

Poz. Nr Reprezentacja Zawodnicy Ślizgi Czas Strata
1. 2. 3. 4.
1. 7   Niemcy Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
48,54 TR 49,01 48,76 49,54 3:15,85
2. 1   Korea Południowa Won Yun-jong
Jun Jung-lin
Seo Young-woo
Kim Dong-hyun
48,65 49,19 48,89 49,65 3:16,38 +0,53
2. 8   Niemcy Nico Walther
Kevin Kuske
Alexander Rödiger
Eric Franke
48,74 49,16 48,90 49,58 3:16,38 +0,53
4. 16   Szwajcaria Rico Peter
Thomas Amrhein
Simon Friedli
Michael Kuonen
49,05 49,16 48,87 49,51 3:16,59 +0,74
5. 10   Łotwa Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
48,82 49,39 48,91 49,53 3:16,65 +0,80
6. 9   Kanada Justin Kripps
Jesse Lumsden
Alexander Kopacz
Oluseyi Smith
48,85 49,28 48,95 49,61 3:16,69 +0,84
7. 14   Austria Benjamin Maier
Kilian Walch
Markus Sammer
Dănuț Moldovan
49,10 49,21 49,03 49,56 3:16,90 +1,05
8. 6   Niemcy Johannes Lochner
Christian Poser
Christopher Weber
Christian Rasp
48,95 49,26 49,10 49,80 3:17,11 +1,26
9. 13   Stany Zjednoczone Codie Bascue
Evan Weinstock
Steve Langton
Sam McGuffie
49,09 49,26 49,08 49,77 3:17,28 +1,43
10. 12   Łotwa Oskars Ķibermanis
Jānis Jansons
Helvijs Lūsis
Matīss Miknis
49,18 49,26 49,34 49,63 3:17,41 +1,56
11. 18   Francja Loïc Costerg
Vincent Ricard
Vincent Castell
Dorian Hauterville
49,09 49,36 49,19 49,92 3:17,56 +1,71
12. 21   Kanada Nick Poloniato
Cameron Stones
Joshua Kirkpatrick
Ben Coakwell
49,40 49,23 49,51 49,67 3:17,81 +1,96
13. 5   Polska Mateusz Luty
Arnold Zdebiak
Łukasz Miedzik
Grzegorz Kossakowski
49,04 49,59 49,46 49,80 3:17,89 +2,04
14. 3   Szwajcaria Clemens Bracher
Alain Knuser
Martin Meier
Fabio Badraun
49,06 49,54 49,59 49,72 3:17,91 +2,06
15. 20   Olimpijscy sportowcy z Rosji Maksim Andrianow
Aleksiej Zajcew
Wasilij Kondratienko
Rusłan Samitow
49,43 49,39 49,56 49,56 3:17,94 +2,09
16. 11   Kanada Christopher Spring
Lascelles Oneil Brown
Bryan Barnett
Neville Wright
49,06 49,54 49,46 49,86 3:17,96 +2,11
17. 17   Wielka Brytania Brad Hall
Nick Gleeson
Joel Fearon
Greg Cackett
49,25 49,68 49,64 49,69 3:18,26 +2,41
18. 15   Wielka Brytania Lamin Deen
Ben Simons
Toby Olubi
Andrew Matthews
49,44 49,45 49,66 49,74 3:18,29 +2,44
19. 22   Stany Zjednoczone Nick Cunningham
Hakeem Abdul-Saboor
Christopher Kinney
Samuel Michener
49,60 49,50 49,74 49,70 3:18,54 +2,69
20. 19   Stany Zjednoczone Justin Olsen
Nathan Weber
Carlo Valdes
Chris Fogt
49,62 49,71 49,66 49,56 3:18,55 +2,70
21. 2   Czechy Dominik Dvořák
Jaroslav Kopřiva
Jan Šindelář
Jakub Nosek
49,07 49,97 50,05 NQ 2:29,09 NQ
22. 24   Austria Markus Treichl
Ekemini Bassey
Markus Glueck
Marco Rangl
49,73 49,83 49,68 2:29,24
23. 23   Brazylia Édson Bindilatti
Edson Ricardo Martins
Odirlei Pessoni
Rafael Souza da Silva
49,75 49,94 49,80 2:29,49
24. 28   Czechy Jan Vrba
Dominik Suchý
David Egydy
Jan Stokláska
49,73 49,81 50,05 2:29,59
25. 4   Australia Lucas Mata
David Mari
Lachlan Reidy
Hayden Smith
49,72 49,91 50,07 2:29,70
26. 26   Chińska Republika Ludowa Shao Yujin
Li Chunjian
Wang Sidong
Shi Hao
49,79 50,01 49,94 2:29,74
27. 25   Włochy Simone Bertazzo
Lorenzo Bilotti
Francesco Costa
Simone Fontana
49,92 49,94 50,02 2:29,88
28. 27   Chorwacja Dražen Silić
Mate Mezulić
Benedikt Nikpalj
Antonio Zelić
50,18 50,64 50,63 2:31,45
29. 29   Rumunia Dorin Alexandru Grigore
Florin Cezar Crăciun
Levente Bartha
Paul-Septimiu Muntean
50,55 50,79 50,81 2:32,15

PrzypisyEdytuj

  1. Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-25].

BibliografiaEdytuj