Brabantse Pijl 2022

62. edycja wyścigu Brabantse Pijl

Brabantse Pijl 2022 – 62. edycja wyścigu kolarskiego Brabantse Pijl, która odbyła się 13 kwietnia 2022 na trasie o długości ponad 205 kilometrów biegnącej z miasta Leuven do miejscowości Overijse. Impreza kategorii 1.Pro była częścią UCI ProSeries 2022.

Brabantse Pijl 2022
Informacje ogólne
Wyścig62. Brabantse Pijl
KategoriaUCI ProSeries 2022 1.Pro
Data13 kwietnia 2022
Dystans205,1 km
PaństwoBEL Belgia
StartLeuven
MetaOverijse
Drużyn21
Startujących147
Średnia prędkość41,949 km/h
Suma wzniesień2034 m
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceUSA Magnus Sheffield (Ineos Grenadiers)
Drugie miejsceFRA Benoît Cosnefroy (AG2R Citroën Team)
Trzecie miejsceFRA Warren Barguil (Arkéa-Samsic)
◀20212023▶
Dokumentacja

Uczestnicy

edytuj

Drużyny

edytuj
WorldTeams (13)ProTeams (8)

Lista startowa

edytuj
  Lista startowa
Ineos Grenadiers
IGD
NrKolarzMiejsce
1  Thomas Pidcock (GBR)
2  Laurens De Plus (BEL)
3  Luke Rowe (GBR)
4  Michał Kwiatkowski (POL)
5  Ben Turner (GBR)
6  Cameron Wurf (AUS)
7  Magnus Sheffield (USA)
Dyrektor sportowy : Roger Hammond
Quick-Step Alpha Vinyl
QST
NrKolarzMiejsce
11  Julian Alaphilippe (FRA)  (szosa)
12  Rémi Cavagna (FRA)  (szosa)
13  Remco Evenepoel (BEL)
14  Dries Devenyns (BEL)
15  Andrea Bagioli (ITA)
16  Mauri Vansevenant (BEL)
17  Davide Ballerini (ITA)
Dyrektor sportowy : Geert Van Bondt
Lotto-Soudal
LTS
NrKolarzMiejsce
21  Philippe Gilbert (BEL)
22  Victor Campenaerts (BEL)
23  Andreas Kron (DEN)
24  Cédric Beullens (BEL)
25  Sébastien Grignard (BEL)
26  Roger Kluge (GER)
27  Tim Wellens (BEL)
Dyrektor sportowy : Maxime Monfort
Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
IWG
NrKolarzMiejsce
31  Jan Bakelants (BEL)
32  Baptiste Planckaert (BEL)
33  Tom Devriendt (BEL)
34  Dimitri Claeys (BEL)
36  Adrien Petit (FRA)
37  Kévin Van Melsen (BEL)
Dyrektor sportowy : Valerio Piva
AG2R Citroën Team
ACT
NrKolarzMiejsce
41  Benoît Cosnefroy (FRA)
42  Mikaël Cherel (FRA)
43  Dorian Godon (FRA)
44  Oliver Naesen (BEL)
45  Michael Schär (SUI)
46  Lawrence Naesen (BEL)
47  Larry Warbasse (USA)
Dyrektor sportowy : Cyril Dessel
Bahrain Victorious
TBV
NrKolarzMiejsce
51  Yukiya Arashiro (JPN)
52  Feng Chun-kai (TPE)
53  Jan Tratnik (SLO)
54  Jack Haig (AUS)
55  Luis León Sánchez (ESP)
56  Dylan Teuns (BEL)
57  Filip Maciejuk (POL)
Dyrektor sportowy : Roman Kreuziger
Bora-Hansgrohe
BOH
NrKolarzMiejsce
61  Giovanni Aleotti (ITA)
62  Jordi Meeus (BEL)
63  Marco Haller (AUT)
64  Jonas Koch (GER)
65  Martin Laas (EST)
66  Nils Politt (GER)
67  Ide Schelling (NED)
Dyrektor sportowy : Torsten Schmidt
Cofidis
COF
NrKolarzMiejsce
71  Bryan Coquard (FRA)
72  Sander Armée (BEL)
74  Davide Cimolai (ITA)
75  Alexandre Delettre (FRA)
76  Alexis Renard (FRA)
77  Kenneth Vanbilsen (BEL)
Dyrektor sportowy : Thierry Marichal
EF Education-EasyPost
EFE
NrKolarzMiejsce
81  Michael Valgren (DEN)
82  Jens Keukeleire (BEL)
83  Ben Healy (IRL)
84  Alberto Bettiol (ITA)
85  Jonas Rutsch (GER)
Dyrektor sportowy : Ken Vanmarcke
Israel-Premier Tech
IPT
NrKolarzMiejsce
91  Jakob Fuglsang (DEN)
92  Daryl Impey (RSA)
93  Krists Neilands (LAT)
94  Mads Würtz Schmidt (DEN)  (szosa)
95  Giacomo Nizzolo (ITA)
96  Reto Hollenstein (SUI)
97  Hugo Houle (CAN)
Dyrektor sportowy : Eric Van Lancker
BikeExchange-Jayco
BEX
NrKolarzMiejsce
101  Michael Matthews (AUS)
102  Jan Maas (NED)
103  Luke Durbridge (AUS)
104  Nick Schultz (AUS)
105  Jack Bauer (NZL)
106  Luka Mezgec (SLO)
107  Dion Smith (NZL)
Dyrektor sportowy : Tristan Hoffman
Trek-Segafredo
TFS
NrKolarzMiejsce
111  Tony Gallopin (FRA)
112  Julien Bernard (FRA)
113  Alexander Kamp (DEN)
114  Antwan Tolhoek (NED)
115  Filippo Baroncini (ITA)
117  Jakob Egholm (DEN)
Dyrektor sportowy : Kim Andersen
UAE Team Emirates
UAD
NrKolarzMiejsce
121  Matteo Trentin (ITA)
122  Juan Ayuso (ESP)
123  Alessandro Covi (ITA)
124  Ivo Oliveira (POR)
125  Marc Hirschi (SUI)
126  Finn Fisher-Black (NZL)
127  Juan Sebastián Molano (COL)
Dyrektor sportowy : Aart Vierhouten
Alpecin-Fenix
AFC
NrKolarzMiejsce
131  Tobias Bayer (AUT)
132  Dries De Bondt (BEL)
133  Floris De Tier (BEL)
134  Xandro Meurisse (BEL)
135  Stefano Oldani (ITA)
136  Kristian Sbaragli (ITA)
137  Robert Stannard (AUS)
B&B Hotels-KTM
BBK
NrKolarzMiejsce
141  Alan Boileau (FRA)
142  Franck Bonnamour (FRA)
144  Cyril Gautier (FRA)
145  Quentin Jauregui (FRA)
146  Eliot Lietaer (BEL)
Dyrektor sportowy : Gilles Pauchard
Bardiani CSF Faizanè
BCF
NrKolarzMiejsce
151  Enrico Battaglin (ITA)
153  Davide Gabburo (ITA)
154  Jonathan Cañaveral (COL)
155  Martin Marcellusi (ITA)
156  Alessio Martinelli (ITA)
157  Alex Tolio (ITA)
Dyrektor sportowy : Mirko Rossato
Bingoal Pauwels Sauces WB
BWB
NrKolarzMiejsce
161  Ludovic Robeet (BEL)
162  Arjen Livyns (BEL)
163  Milan Menten (BEL)
164  Tom Wirtgen (LUX)
165  Tom Paquot (BEL)
166  Dimitri Peyskens (BEL)
167  Mathijs Paasschens (NED)
Dyrektor sportowy : Olivier Kaisen
Burgos-BH
BBH
NrKolarzMiejsce
171  Felipe Orts (ESP)
172  Jetse Bol (NED)
173  Jesús Ezquerra (ESP)
174  Ángel Madrazo (ESP)
175  Alex Molenaar (NED)
176  Óscar Pelegrí (ESP)
177  Ander Okamika (ESP)
Dyrektor sportowy : Damien Garcia
Sport Vlaanderen-Baloise
SVB
NrKolarzMiejsce
181  Ruben Apers (BEL)
182  Jenno Berckmoes (BEL)
183  Vito Braet (BEL)
184  Arne Marit (BEL)
185  Aaron Van Poucke (BEL)
186  Kenneth Van Rooy (BEL)
187  Julian Mertens (BEL)
Dyrektor sportowy : Walter Planckaert
Arkéa-Samsic
ARK
NrKolarzMiejsce
191  Warren Barguil (FRA)
192  Winner Anacona (COL)
193  Łukasz Owsian (POL)
194  Benjamin Declercq (BEL)
195  Christophe Noppe (BEL)
196  Markus Pajur (EST)
197  Kévin Vauquelin (FRA)
Dyrektor sportowy : Yvon Caër
Uno-X Pro Cycling Team
UXT
NrKolarzMiejsce
201  Idar Andersen (NOR)
202  Ådne Holter (NOR)
203  Tobias Halland Johannessen (NOR)
204  Jacob Hindsgaul Madsen (DEN)
205  Torjus Sleen (NOR)
206  Torstein Træen (NOR)
207  Jonas Gregaard (DEN)
Dyrektor sportowy : Christian Andersen

Legenda: DNF – nie ukończył, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował, DSQ – zdyskwalifikowany.

Klasyfikacja generalna

edytuj
 Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Magnus Sheffield   Stany ZjednoczoneIneos Grenadiers4h 53' 21"
2. Benoît Cosnefroy   FrancjaAG2R Citroën Team+ 37"
3. Warren Barguil   FrancjaArkéa-Samsic+ 37"
4. Ben Turner   Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 40"
5. Thomas Pidcock   Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 41"
6. Remco Evenepoel   BelgiaQuick-Step Alpha Vinyl+ 41"
7. Michael Matthews   AustraliaBikeExchange-Jayco+ 41"
8. Dylan Teuns   BelgiaBahrain Victorious+ 41"
9. Tim Wellens   BelgiaLotto-Soudal+ 41"
10. Xandro Meurisse   BelgiaAlpecin-Fenix+ 51"
Źródło: ProCyclingStats


Bibliografia

edytuj