Otwórz menu główne

Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – występ kadry sportowców reprezentujących Bułgarię na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Reprezentacja liczyła 51 zawodników – 29 mężczyzn i 22 kobiety. Był to dwudziesty start reprezentacji Bułgarii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Bułgaria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Bułgaria
Kod MKOl BUL
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Iwet Łałowa (otwarcie)[1]
Michaeła Majewska (zamknięcie)
Liczba zawodników 51 w 50 konkurencjach w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 65.
Złoto
0
Srebro
1
Brąz
2
Razem
3

Zdobyte medaleEdytuj

ReprezentanciEdytuj

BadmintonEdytuj

Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Miejsce Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Miejsce
Linda Zecziri gra pojedyncza   Jaquet
W 2-0 (21-17, 21-15)
  Gilmour
W 2-1 (12-21, 21-17, 21-16)
1. Q   Sung J-h
P 0-2 (15-21, 12-21)
NQ [10][11][12]
Gabrieła Stoewa
Stefani Stoewa
gra podwójna   Chang Y-n
  Lee S-h
P 0-2 (22-24, 15-21)
  Tang
  Yu
P 0-2 (145-21, 11-21)
  Goliszewski
  Nelte
W 2-0 (21-14, 21-19)
3. NQ [13][14][15]

BoksEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Danieł Asenow waga musza   Martínez
W 2-1
  Flissi
P 1-2
NQ [16][17][18]
Simeon Czamow waga półśrednia   Şipal
W 3-0
  Adi
P 0-3
NQ [19][20][21]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Stanimira Petrowa waga musza   Kob
P 1-2
NQ [22][23][24]

GimnastykaEdytuj

Gimnastyka artystycznaEdytuj

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
H B C R H B C R
Newjana Władinowa wielobój indywidualny 17,666 17,700 17,800 17,800 70,966 6. Q 17,883 17,750 18,050 17,0,50 70,733 7. [25][26]
Zawodniczki Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
5R 3C 2H 5R 3C 2H
Reneta Kamberowa
Lubomira Kazanowa
Michaeła Maewska
Cwetelina Najdenowa
Christijana Todorowa
zawody drużynowe 17,566 16,616 34,182 7. Q 17,700 18,066 35,766 3. [8][9]

JudoEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Janisław Gerczew - 60 kg BYE   Tsai M-hy
W 110-000
  Papinaszwili
P 000-100
NQ [27][28][29]
Iwajło Iwanow - 81 kg BYE   de Wit
W 110-000
  Lee S-s
W 010-000
  Stevens
P 000-100
NQ   Marconcini
P 000-100
NQ [27][30][31]

KajakarstwoEdytuj

Kajakarstwo klasyczneEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał Pozycja Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Angeł Kodinow C-1 200 m 42,694 4. Q 42,925 7. NQ [32][33]
C-1 1000 m 4:27,904 5. Q 4:30,574 6. FB 4:10,102 6. 14. [34][35][36]
Mirosław Kirczew K-1 1000 m 3:39,363 3. Q NQ [37][38][39]

KolarstwoEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce Źródło
Stefan Christow wyścig ze startu wspólnego DNF [40][41][42]

LekkoatletykaEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Mitko Cenow bieg na 3000 m z przeszkodami 8:54,79 14. NQ [43][44][45]
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Rumen Dimitrow trójskok 16,36 26. NQ [46][47][48]
Georgi Conow 15,20 39. NQ
Tichomir Iwanow skok wzwyż 2,29   =1. Q 2,29 10. [49][50][51]
Georgi Iwanow pchnięcie kulą 19,49 25. NQ [52][53][54]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Iwet Łałowa bieg na 100 m BYE 11,35 3. q DNS NQ [55][56][57]
bieg na 200 m 22,61 1. Q 22,42   2. Q 22,69 8. [58][59][60]
Milica Mirczewa maraton 2:51:06 108. [61][62][63]
Siłwija Dynekowa bieg na 3000 m z przeszkodami DNS NQ [64][65][66]
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Gabrieła Petrowa trójskok 13,92 22. NQ [67][68][69]
Mireła Demirewa skok wzwyż 1,94 9. Q 1,97 2. [2][3][4]
Radosława Mawrodiewa pchnięcie kulą 17,20 21. NQ [70][71][72]

Pięciobój nowoczesnyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja Źródło
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Dimityr Krystanow mężczyźni 19-16 14. 214 2:04,96 19. 326 EL 33. 0 11:02,95 2. 638 1179 33. [73][74][75]

PływanieEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Aleksandyr Nikołow 100 m stylem dowolnym 50,08 41. NQ [76][77]
Wencisław Ajdarski 10 km 1:53,16 14. [78][79]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Nina Rangełowa 100 m stylem dowolnym 55,71 31. NQ [80][81][82]
200 m stylem dowolnym 1:58,57 22. NQ [83][84][85]

StrzelectwoEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Samuił Donkow pistolet pneumatyczny, 10 m 572 34. NQ [86][87][88]
pistolet dowolny, 50 m 541 32. NQ [89][90][91]
Anton Rizow karabin pneumatyczny, 10 m 617,2 42. NQ [92][93][94]
karabin małokalibrowy, trzy postawy, 50 m 1161 35. NQ [95][96][97]
karabin małokalibrowy leżąc, 50 m 621,2 27. NQ [89][98][99]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Antoaneta Bonewa pistolet pneumatyczny, 10 m 371 41. NQ [100][101][102]
pistolet sportowy, 25 m 583 5. Q 11 8. NQ [103][104][105]

SzermierkaEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Panczo Paskow szabla indywidualnie   Jakimienko
W 15-14
  Szabo
P 6-15
NQ [106][107][108]

Tenis ziemnyEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Grigor Dimitrow gra pojedyncza   Čilić
P 1:6, 4:7
NQ [109][110][111]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Cwetana Pironkowa gra pojedyncza   Siegemund
P 6:1, 4:6, 2:6
NQ [112][113][114]

WioślarstwoEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Półfinał Finał Pozycja Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Georgi Bożiłow
Kristian Wasilew
dwójka podwójna 6:44,31 4. R 6:20,56 2. SA/B 6:47,00 6. FB 7:00,85 3. 9. [115][116][117]

ZapasyEdytuj

Mężczyźni
Styl wolny
Zawodnik Konkurencja Eliminacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Władimir Dubow - 57 kg BYE   Dennis
W 11-0
  Guidea
W 10-0
  Chinczegaszwili
P 4-8
BYE   Əliyev
P 4-5
5. [118][119][120]
Borisław Nowaczkow - 65 kg   Nasiri
W 10-7
  Gómez
P 4-7
NQ 8. [121][122][123]
Georgi Iwanow - 74 kg BYE   Makaraszwili
P 8-13
NQ 12. [124][125][126]
Michaił Ganew - 86 kg   Üjtümen
W 5-0
  Karimi
P 1-3
NQ 8. [127][128][129]
Dimityr Kumczew - 125 kg   Petriaszwili
P 0-10
NQ 18. [130][131][132]
Styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Danieł Aleksandrow - 75 kg   Dżulfalakian
W 3-2
  Bácsi
W 0-8
NQ 11. [133][134][135]
Nikołaj Bajrjakow - 85 kg BYE   Budżamalin
W 4-0
  Bełeniuk
P 1-10
NQ   Usman
W 2-1
  Gamzatow
P 1-4
5. [136][137][138]
Elis Guri - 98 kg   Haloui
W 8-0
  Nadareiszwili
W 3-2
  Schön
P 0-9
NQ 7. [139][140][141]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Elica Jankowa - 48 kg   Muambo
W' 10-0
  Dadaszewa
W 9-6
  Castillo
W 3-2
  Stadnik
P 0-6
BYE   Bermúdez
W 7-6
5. [5][6][7]
Mimi Christowa - 58 kg   Orchon
P 4-7
NQ 15. [142][143][144]
Tajbe Jusein Mustafa - 63 kg BYE   Pirozhkova
P 7-10
NQ 13. [145][146][147]

PrzypisyEdytuj

  1. Ивет Лалова ще е българският знаменосец в Рио (bułg.). nbcolympics.com, 2016-07-16. [dostęp 2018-11-27].
  2. a b High Jump Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-28].
  3. a b Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's High Jump (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-28].
  4. a b Women High Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Saturday 20.08 Winner Ruth Beitia (ESP) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-28].
  5. a b Wrestling: Women's Freestyle 48 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-27].
  6. a b Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Flyweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-28].
  7. a b Women Freestyle Wrestling under 48kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Wednesday 17.08 - Gold Medal Eri Tosaka (JPN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-28].
  8. a b Rio 2016 Olympic Games Gymnastics Rhythmic Group Women's (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-11-28].
  9. a b Rhythmic Gymnastics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Group (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-28].
  10. Rio 2016 Olympic Games Badminton Women's Singles (ang.). bwfbadminton.com. [dostęp 2018-11-29].
  11. Badminton at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  12. Women Singles Badminton XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Thursday 11.08 - Friday 19.08 - Winner Carolina Marín, Spain (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  13. Rio 2016 Olympic Games Badminton Women's Doubles (ang.). bwfbadminton.com. [dostęp 2018-11-29].
  14. Badminton at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Doubles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  15. Women Doubles Badminton XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Thursday 11.08 - Thursday 18.08 - Winners Misaki Matsutomo & Ayaka Takahashi, Japan (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  16. Rio 2016 Olympic Games Boxing Men's 52 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-29].
  17. Boxing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Flyweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  18. Men Boxing Flyweight 52kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Saturday 13th August - Sunday, 21 August - Winner Shakhobidin Zoirov, Uzbekistan (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  19. Rio 2016 Olympic Games Boxing Results:Men's Welterweight (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-29].
  20. Boxing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Welterweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  21. Men Boxing Welterweight 69kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 7th August - Wednesday 17th August - Winner Shakhram Giyasov, Uzbekistan (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  22. Rio 2016 Olympic Games Boxing Women's 48-51 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-29].
  23. Boxing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Flyweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  24. Women Boxing Flyweight 48-51kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Friday 12th August - Saturday 20th August - Winner Nicola Adams, Great Britain (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  25. Rio 2016 Olympic Games Gymnastics Rhythmic Indiwidual Women's (ang.). database.fig-gymnastics.com. [dostęp 2018-11-29].
  26. Rhythmic Gymnastics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  27. a b Rio 2016 Olympic Games Judo Results (ang.). ippon.org. [dostęp 2018-11-29].
  28. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Extra-Lightweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  29. Men Under 60kg (Extra-lightweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  30. Judo at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Half-Middleweight (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  31. Men Under 81kg (Half-middleweight) Judo XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  32. Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 73-86. [dostęp 2018-11-29].
  33. Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Canadian Singles, 200 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  34. Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 87-99. [dostęp 2018-11-29].
  35. Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Canadian Singles, 1,000 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  36. Men Canoe Single 1000m XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) - Tuesday 16.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-29].
  37. Rio 2016 Olympic Games Canoeing Spirint Results (ang.). canoeicf.com. s. 30-41. [dostęp 2018-10-12].
  38. Canoeing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Kayak Singles, 1,000 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-10-29].
  39. Men Kayak Single 1000m XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) - Tuesday 16.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-10-29].
  40. Olympic Games - Results Men 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2018-11-29].
  41. Cycling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Road Race, Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  42. Men Road Race 249.5km Cycling XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) - Saturday 05.08 Olympic Champion: Greg Van Avermaet (BEL) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  43. 3000 Metres Steeplechase Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-29].
  44. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 3,000 metres Steeplechase (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  45. Men 3000m Steeplechase Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Wednesday 17.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  46. Triple Jump Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-29].
  47. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Triple Jump (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  48. Men Triple Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Tuesday 16.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  49. Shot Put Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-29].
  50. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's High Jump (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  51. Men High Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Monday 14.08, Tuesday 16.08 Winner Derek Drouin (CAN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  52. Shot Put Men – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-29].
  53. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Shot Put (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  54. Men Shot Put Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  55. 100 Metres Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-29].
  56. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's 100 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  57. Women 100m Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Saturday 13.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  58. 200 Metres Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-29].
  59. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's 200 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  60. Women 200m Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Saturday 20.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  61. Marathon Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-29].
  62. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Marathon (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  63. Women Marathon Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Sunday 14.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  64. 3000 Metres Steeplechase Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-29].
  65. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's 3,000 metres Steeplechase (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-29].
  66. Women 3000m Steeplechase Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Wednesday 17.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-29].
  67. Triple Jump Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  68. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Triple Jump (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  69. Women Triple Jump Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Sunday 14.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  70. Shot Put Women – The XXXI Olympic Games (ang.). iaaf.org. [dostęp 2018-11-16].
  71. Athletics at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Shot Put (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-16].
  72. Women Shot Put Athletics XXXI Olympic Games Rio de Janeiro 2016 - Friday 12.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-16].
  73. Rio 2016 Olympic Games Modern Pentathlon – Men’s (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  74. Modern Pentathlon at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  75. Men Modern Pentathlon XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) - Friday 19.08, Saturday 20.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  76. 100 Metres Freestyle Men – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-30].
  77. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 100 metres Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  78. 10 kilometres Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2017-10-04].
  79. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's 10 kilometres Open Water (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  80. 100 Metres Freestyle Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-30].
  81. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's 100 metres Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  82. Women 200m Freestyle Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Monday 08.08, Tuesday 09.08 Winner Katie Ledecky (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  83. 200 Metres Freestyle Women – The XXXI Olympic Games (ang.). fina.org. [dostęp 2018-11-30].
  84. Swimming at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's 200 metres Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  85. Women 200m Freestyle Swimming XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (Brazil) 2016 - Monday 08.08, Tuesday 09.08 Winner Katie Ledecky (USA) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  86. Rio 2016 Olympic Games Shooting 10m Air Pistol Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-30].
  87. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Air Pistol, 10 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  88. Men 10m Air Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Saturday 06.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  89. a b Rio 2016 Olympic Games Shooting 50m Rifle Prone Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-30].
  90. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men’s Free Pistol, 50 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  91. Men 50m Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 – Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  92. Rio 2016 Olympic Games Shooting 10m Air Rifle Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-30].
  93. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Air Rifle, 10 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  94. Men 10m Air Rifle Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Monday 08.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  95. Rio 2016 Olympic Games Shooting 50m Rifle 3 Positions Men (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-08-19].
  96. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Small-Bore Rifle, Three Positions, 50 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  97. Men 50m Rifle 3 Positions Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 14.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  98. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Small-Bore Rifle, Prone, 50 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  99. Men 50m Rifle Prone Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Friday 12.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  100. Rio 2016 Olympic Games Shooting 10m Air Pistol Women (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-30].
  101. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women’s Air Pistol, 10 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  102. Women 10m Air Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 07.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  103. Rio 2016 Olympic Games Shooting 25m Sporting Pisol Women (ang.). issf-sports.org. [dostęp 2018-11-30].
  104. Shooting at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Sporting Pistol, 25 metres (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  105. Women 25m Pistol Shooting XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Tuesday 09.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  106. Rio 2016 Olympic Games Fencing Men's Sabre Individual (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  107. Fencing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games: Men's Sabre, Individual (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  108. Men Fencing Sabre Individual Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Wednesday 10.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  109. Rio 2016 Olympic Games Tennis Men's Singles (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  110. Tennis at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  111. Men Tennis XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Saturday 06 August - Sunday 14 August - Winner Andy Murray (GBR) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  112. Rio 2016 Olympic Games Tennis Women's Singles (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  113. Tennis at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Singles (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  114. Women Tennis XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Winner Monica Puig (PUR) - Saturday 06 August - Saturday 13 August (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  115. Rio 2016 Olympic Games Rowing Men's Double Sculls (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-11-30].
  116. Rowing at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Double Sculls (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  117. Men Double Sculls Rowing XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) - Saturday 05.08 - Thursday 11.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  118. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men's Freestyle 57 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  119. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Featherweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  120. Men Freestyle Wrestling under 57kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Friday 19.08 - Gold Medal Vladimer Khinchegashvili (GEO) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  121. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men's Freestyle 65 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  122. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Welterweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  123. Men Freestyle Wrestling under 65kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 21.08 - Gold Medal Soslan Ramonov (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  124. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men's Freestyle 74 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  125. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Midleweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  126. Men Freestyle Wrestling under 74kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Friday 19.08 - Gold Medal Hassan Yazdani (IRI) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  127. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men's Freestyle 86 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  128. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Light-Heavyweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  129. Men Freestyle Wrestling under 86kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Saturday 20.08 - Gold Medal Abdulrashid Sadulaev (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  130. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men's Freestyle 125 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  131. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Super-Heavyweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  132. Men Freestyle Wrestling under 125kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Saturday 20.08 - Gold Medal Taha Akgül (TUR) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  133. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men's Greco-Roman 75 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  134. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Middleweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  135. Men Greco-Roman Wrestling under 75kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Sunday 14.08 - Gold Match Roman Vlasov (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  136. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men's Greco-Roman 85 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  137. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Light-Heavyweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  138. Men Greco-Roman Wrestling under 85kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Gold Medal Davit Chakvetadze (RUS) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  139. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Men's Greco-Roman 98 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-11-30].
  140. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Men's Heavyweight, Greco-Roman (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-11-30].
  141. Men Greco-Roman Wrestling under 98kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Gold Medal Artur Aleksanyan (ARM) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-11-30].
  142. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Women's Freestyle 58 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-08-23].
  143. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Lightweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-08-23].
  144. Women Freestyle Wrestling under 58kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Gold Medal Kaori Icho (JPN) (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-08-23].
  145. Rio 2016 Olympic Games Wrestling Women's Freestyle 63 kg (ang.). bbc.com. [dostęp 2018-08-23].
  146. Wrestling at the 2016 Rio de Janeiro Summer Games:Women's Middleweight, Freestyle (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2018-08-23].
  147. Women Freestyle Wrestling under 63kg XXXI Olympic Games Rio de Janeiro (BRA) 2016 - Thursday 18.08 (ang.). todor66.com. [dostęp 2018-08-23].

BibliografiaEdytuj