Otwórz menu główne

Bułgaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Bułgarię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 19 zawodników.

Bułgaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Bułgaria
Kod MKOl BUL
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Lyubomir Popov
Liczba zawodników 19 w 22 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 15.
Złoto
1
Srebro
0
Brąz
0
Razem
1

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
  Złoto Ekaterina Dafowska   Biathlon bieg na 15 km

Skład kadryEdytuj

  BiathlonEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Georgi Kasabow Bieg na 10 km 31:09,5 0 31:09,5 57.
Bieg na 20 km 1:01:59,5 5:00 1:06:59,5 67.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Łączny czas Pozycja
Ekaterina Dafowska Bieg na 7,5 km 25:06,7 2 25:06,7 29.
Pawlina Filipowa 25:34,8 3 25:34,8 41.
Ekaterina Dafowska Bieg na 15 km 53:52,0 1:00 53:52,0  
Pawlina Filipowa 54:18,1 1:00 55:18,1 4.
Radka Popowa
Ekaterina Dafowska
Pawlina Filipowa
Walentina Pejczinowa
Sztafeta 4 × 7,5 km 1:48:55,2 3 1:48:55,2 16.

  Biegi narciarskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Slawczo Batinkow Bieg na 10 km 33:23,2 84.
Bieg na 30 km 1:50:35,0 60.
Bieg łączony 49:41,5 61.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Irina Nikulchina Bieg na 5 km 20:52,6 70.
Bieg na 15 km 57:07,2 63.
Bieg na 30 km 1:31:04,7 28.
Bieg łączony 34:13,5 53.

  Łyżwiarstwo figuroweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Sofija Penkowa Solistki 14,0 28.
Ivan Diniew Soliści 17,5 11.
Ałbena Denkowa
Maksim Stawiski
Tańce na lodzie 36,0 18.

  Narciarstwo alpejskieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Slalom gigant Slalom specjalny Kombinacja
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Zjazd Slalom Łączny czas Pozycja
Stefan Georgijew 1:27,76 1:23,13 2:50,89 32. 57,95 58,17 1:56,12 22.
Liubomir Popov Nie ukończył 1-go przejazdu Nie ukończył 1-go przejazdu
Petar Diczew 59,62 nie ukończył 2-go przejazdu Dyskwalifikacja w 2-gim przejeździe slalomu
Angel Pumpalow Nie ukończył 1-go przejazdu

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Slalom specjalny
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Nadieżda Wasiljewa 52,68 52,76 1:45,44 26.

  Short trackEdytuj


Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ewgenija Radanowa Bieg na 500 metrów 45,977 1. Dyskwalifikacja Nie awansowała 14.
Danieła Właewa 46,681 3. Nie awansowała 18.
Ewgenija Radanowa Bieg na 1000 metrów 1:39,279 2. 1:38,510 3. Nie awansowała 11.
Danieła Właewa 1:37,124 3. Nie awansowała 19.

  SnowboardingEdytuj

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Slalom gigant
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Marija Diomowa 1:23,31 1:19,53 2:42,84 20.


BibliografiaEdytuj