Cesarstwo Niemieckie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912

Był to piąty start reprezentacji II Rzeszy Niemieckiej. Na igrzyskach w wystartowało 185 zawodników z tej reprezentacji, w tym 5 kobiet. Najmłodszym zawodnikiem była Grete Rosenberg, która miała 15 lat i 274 dni. Najstarszym zawodnikiem był Carl Pauen, który miał 53 lata i 91 dni. II Rzesza zdobyła 25 medali, dzięki czemu uplasowała się na szóstym miejscu. Zdobyli na tych igrzyskach dwa razy więcej medali niż w Londynie.

Cesarstwo Niemieckie na Letnich igrzyskach olimpijskich 1912
Cesarstwo Niemieckie
Kod MKOl GER
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912
Sztokholm
Chorąży Karl von Halt
Liczba zawodników 185 w 69 konkurencjach w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6..
Złoto
5
Srebro
13
Brąz
7
Razem
25

Zdobyte MedaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
  Złoto Walter Bathe Pływanie 200 metrów stylem klasycznym 3:01,8 min[1]
  Złoto Walter Bathe Pływanie 400 metrów stylem klasycznym 6:29,6 min[1]
  Złoto Paul Günther Skoki do wody Trampolina 3 m 79,23 pkt[2]
  Złoto Dorothea Köring, Heinrich Schomburgk Tenis Pary mieszane w finale pokonali duet szwedzki Sigrid Fick, Gunnar Setterwall 2:0 (6:4, 6:0)[3]
  Złoto Albert Arnheiter, Hermann Wilker, Rudolf Fickeisen, Otto Fickeisen Wioślarstwo Czwórka ze sternikiem 6:59,4 min[4]
  Srebro Friedrich von Rochow Jeździectwo WKKW indywidualnie 46,42 pkt[5]
  Srebro Friedrich von Rochow, Richard von Schaesberg, Eduard von Lütcken, Carl von Moers Jeździectwo WKKW drużynowo 138,48 pkt[6]
  Srebro Rabod von Kröcher Jeździectwo Skoki indywidualnie 186,53 pkt[6]
  Srebro Hanns Braun Lekkoatletyka Bieg na 400 m 48,3 s[7]
  Srebro Hans Liesche Lekkoatletyka Skok wzwyż 1,91 m[7]
  Srebro Otto Fahr Pływanie 100 m grzbietem 1:22,4 min[1]
  Srebro Wilhelm Lutzow Pływanie 200 m klasycznym 3:05,0 min[1]
  Srebro Waltraud Dressel, Louise Otto, Hermine Stindt, Grete Rosenberg Pływanie sztafeta 4 × 100 metrów dowolnym 6:04,6 min[8]
  Srebro Hans Luber Skoki do wody Trampolina 3 m 76,78 pkt[2]
  Srebro Albert Zürner Skoki do wody Wieża 5 i 10 m – skoki proste i złożone 72,60 pkt[2]
  Srebro Alfred Goeldel Strzelectwo Trap indywidualnie 94 pkt[9]
  Srebro Dorothea Köring Tenis Singiel Kobiety w finale uległa Marguerite Broquedis 1:2 (6:4, 3:6, 4:6)[10]
  Srebro Georg Gerstäcker Zapasy Waga piórkowa w walce o złoty medal uległ Kaarlo Koskelo
  Brąz Sigismund Freyer, Wilhelm von Hohenau, Ernst Deloch,Fryderyk Karol Pruski Jeździectwo Skoki drużynowo 530 pkt[6]
  Brąz Paul Kellner Pływanie 100 m grzbietem 1:24,0 min[1]
  Brąz Kurt Malisch Pływanie 200 m klasycznym 3:08,0 min[1]
  Brąz Kurt Behrens Skoki do wody Trampolina 3 m 73,73 pkt[2]
  Brąz Alfred Goeldel, Erland Koch, Albert Preuss, Erich von Bernstorff, Franz von Zedlitz und Leipe Strzelectwo Runda „Clay Pigeons” drużynowo 510 pkt[11]
  Brąz Oscar Kreuzer Tenis Gra pojedyncza na zewnątrz w meczu o brązowy medal pokonał Ladislava Žemla 1:3 (6:2, 3:6, 6:3, 6:1)[12]
  Brąz Otto Liebing, Max Bröske, Max Vetter, Willi Bartholomae, Fritz Bartholomae, Werner Dehn, Rudolf Reichelt, Hans Matthiae, Kurt Runge Wioślarstwo Ósemka 6:18,6 min[13]

Skład kadryEdytuj

  GimnastykaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Wilhelm Brülle, Erwin Buder, Walter Engelmann, Arno Glockauer, Walther Jesinghaus, Karl Jordan, Rudolf Körner, Heinrich Pahner, Kurt Reichenbach, Johannes Reuschle, Carl Richter, Hans Roth, Adolf Seebass, Eberhard Sorge, Alexander Sperling, Alfred Staats, Johannes Werner, Erich Worm wielobój drużynowy 162,0 5.
Wilhelm Brülle, Erwin Buder, Walter Engelmann,Arno Glockauer, Walther Jesinghaus, Karl Jordan, Rudolf Körner, Heinrich Pahner, Kurt Reichenbach, Johannes Reuschle, Carl Richter, Hans Roth, Adolf Seebass, Eberhard Sorge, Alexander Sperling, Alfred Staats, Hans Werner, Erich Worm wielobój drużynowo w systemie wolnym 84,25 4.

  JeździectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Friedrich von Oesterley Condor 36 4.
Felix Bürkner King 51 7.
Andreas von Flotow Senta 77 11.
Carl von Moers New Bank 83 12.
Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Zdobyte punkty Miejsce
Skoki indywidualnie Rabod von Kröcher Dohna 4 186  
Sigismund Freyer Ultimus 7 183 5.
Wilhelm von Hohenau Pretty Girl 9 181 6.
Ernst Deloch Hubertus 10 180 9.
Friedrich von Grote Polyphem 16 174 18.
Fryderyk Hohenzollern Gibson Boy 16 174 18.
Skoki drużynowo Sigismund Freyer
Wilhelm von Hohenau
Ernst Deloch
Fryderyk Karol Hohenzollern
jak wyżej



530  
Konkurencja Zawodnik Koń Próba jeździecka Próba terenowa Bieg z przeszkodami Skoki Ujeżdżenie Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Friedrich von Rochow Idealist 10,00 10,00 10,00 9,53 6,89 46,42  
Richard von Schaesberg Grundsee 10,00 10,00 10,00 9,40 6,76 46,16 5.
Eduard von Lütcken Blue Boy 10,00 10,00 10,00 9,27 6,63 45,90 8.
Carl von Moers May-Queen 10,00 10,00 8,20 8,67 7,56 44,13 15.
WKKW drużynowo Friedrich von Rochow
Richard von Schaesberg
Eduard von Lütcken
Carl von Moers
jak wyżej punktacja jak wyżej 138,48  

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Rudolf Baier jazda indywidualna na czas (m) 11:35:01,5 27.
Franz Lemnitz 11:34:32,2 26.
Oswald Rathmann 11:40:18,4 33.
Georg Warsow 11:45:24,0 36.
Otto Männel 11:53:27,4 44.
Wilhelm Rabe 12:06:55,8 55.
Josef Rieder 12:12:32,4 57.
Martin Koch 12:18:22,5 61.
Robert Birker 12:19:27,6 62.
Hermann Smiel 12:49:01,6 76.
Carl Lüthje 13:00:31,8 79.
Franz Lemnitz
Rudolf Baier
Oswald Rathmann
Georg Warsow
jazda drużynowa na czas (m) 46:35:16,1 6.

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Richard Rau 11,5 1. 10,9 2. Nie awansował
Emil Ketterer Nie ukończył biegu Nie awansował
Erwin Kern b.d 2. b.d 2. Nie awansował
Max Herrmann b.d 3. Nie awansował
200 m Richard Rau 22,5 1. 22,1 1. 22,2 4.
Max Herrmann 22,9 1. b.d 2. Nie awansował
Heinrich Wenseler Nie ukończył biegu Nie awansował
400 m Hanns Braun 50,6 1. 49,2 1. 48,3  
Max Herrmann b.d 3. Nie awansował
Heinrich Burkowitz 51,7 3. Nie awansował
Erich Lehmann b.d 3. Nie awansował
Jacques Person 55,4 1. Nie ukończył biegu Nie awansował
Heinrich Wenseler b.d 3. Nie awansował
800 m Richard Jahn 2:02,0 4. Nie awansował
Julius Person b.d 3. Nie awansował
Erich Lehmann b.d 3. Nie awansował
Hanns Braun b.d 2. 1:54,6 2. 1:53,0 6.
1500 m Georg Amberger 4:27,0 3. Nie awansował
Georg Mickler b.d 4. Nie awansował
Erwin von Sigel 4:09,3 1. b.d 9.
110 m przez płotki Hermann von Bönninghausen 17,0 2. 16,0 3. Nie awansował
5000 m Gregor Vietz Nie ukończył biegu Nie awansował
10 000 m Nie ukończył biegu Nie awansował
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Karl von Halt
Max Herrmann
Erwin Kern
Richard Rau
43,6 1. 42,3 1. Dyskwalifikacja
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Hanns Braun
Max Herrmann
Hermann Burkowitz
Erich Lehmann
3:28,5 2. Nie awansowali
bieg 3000 m drużynowo Erwin von Sigel
Georg Amberger
Gregor Vietz
Georg Mickler
12 pkt 2. Nie awansowali
bieg przełajowy Gregor Vietz 54:40,6 27.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Robert Pasemann skok w dal 6,82 8.
Otto Bäurle trójskok 13,52 14.
Hans Liesche skok wzwyż 1,91  
Otto Röhr 1,75 13.
Robert Pasemann skok o tyczce 3,40 11.
Karl von Halt pchnięcie kulą 11,16 14.
Paul Willführ 10,90 18.
Josef Waitzer rzut dyskiem 38,44 16.
Emil Welz 37,24 24.
Paul Willführ b.d 41.
Josef Waitzer rzut oszczepem 43,71 19.
Karl von Halt 41,99 22.
Paul Willführ 41,05 23.

Wieloboje

Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Otto Bäurle pięciobój skok w dal 6,52 7 7.
rzut oszczepem 34,29 22 22.
Bieg na 200 m 23,6 9 9.
rzut dyskiem
Bieg na 1500 m
Finał 38 13.
Karl von Halt skok w dal b.d 22 22.
rzut oszczepem 42,75 10 10.
Bieg na 200 m Nie ukończył biegu
rzut dyskiem
Bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji
Josef Waitzer skok w dal b.d 24 24.
rzut oszczepem 26 26.
Bieg na 200 m Nie wystartował
rzut dyskiem
Bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji
Otto Röhr dziesięciobój bieg 100 m 11,3 881,0 5.
skok w dal 6,43 742,75 7.
pchnięcie kulą 9,81 501,0 22.
skok wzwyż 1,70 720,0 7.
bieg 400 m Nie wystartował 0
bieg na 110 m przez płotki Nie wystartował 0
rzut dyskiem Nie wystartował 0
skok o tyczce Nie wystartował 0
rzut oszczepem Nie wystartował 0
bieg na 1500 m Nie wystartował 0
Finał Nie ukończył konkurencji
Alexander Abraham bieg 100 m 12,0 714,4 16.
skok w dal 5,52 519,80 28.
pchnięcie kulą 11,29 649,0 7.
skok wzwyż 1,50 440,0 23.
bieg 400 m Nie wystartował 0
bieg na 110 m przez płotki Nie wystartował 0
rzut dyskiem Nie wystartował 0
skok o tyczce Nie wystartował 0
rzut oszczepem Nie wystartował 0
bieg na 1500 m Nie wystartował 0
Finał Nie ukończył konkurencji
Karl von Halt bieg 100 m 12,1 690,6 18.
skok w dal 6,08 657,00 15.
pchnięcie kulą 11,12 632,0 8.
skok wzwyż 1,70 720,0 7.
bieg 400 m 54,2 781,92 9.
bieg na 110 m przez płotki 17,7 743,5 15.
rzut dyskiem 35,46 772,00 5.
skok o tyczce 2,70 454,6 12.
rzut oszczepem 39,82 587,225 10.
bieg na 1500 m 5:02,8 643,6 9.
Finał 6682,445 9.

  Pięciobój nowoczesnyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wygrane M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Carl Pauen indywidualnie 102 29. 29 Nie wystartował Nie ukończył konkurencji

  Piłka nożnaEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Reprezentacja Niemiec w pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego uległa reprezentacji Austrii i odpadła z rywalizacji o medale. W turnieju pocieszania (dla drużyn które odpadały z rywalizacji o medale) reprezentacja Niemiec dotarła do II rundy w której uległa reprezentacji Węgier. Ostatecznie reprezentacja Niemiec zajęła 7. miejsce

Pierwsza rundaEdytuj

29 czerwca 1912
15:00
Austria  
Johann Studnicka   58'
Leopold Neubauer   62'
Robert Merz   75'81'
Robert Cimera   89'
5 : 1
(0:1)
  Niemcy
  35' Adolf Jäger
Idrottsplats Råsunda, Solna
Widzów: 2000
Sędzia:   Herbert James Willing

Turniej pocieszenia (dla drużyn, które odpadły)Edytuj

1 lipca 1912
17:00
Niemcy  
Gottfried Fuchs   2'9'21'28'34'
Gottfried Fuchs   46'51'55'65'69'
Fritz Förderer   6'27'53'66'
Karl Burger   30'
Emil Oberle   58'
16 : 0
(8:0)
  Rosja Idrottsplats Råsunda, Solna
Widzów: 2000
Sędzia:   Christiaan Jacobus Groothoff

II runda turniejuEdytuj

3 lipca 1912
15:00
Węgry  
Imre Schlosser   3'39'82'
3 : 1
(2:0)
  Niemcy
Idrottsplats Råsunda, Solna
Widzów: 2000
Sędzia:   Christiaan Jacobus Groothoff

  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Kurt Bretting 1:07,0 1. 1:04,2 1. 1:04,6 1. 1:05,8 4.
Walther Binner b.d 4. Nie awansował
Georg Kunisch b.d 5. Nie awansował
Max Ritter 1:08,0 1. 1:08,8 3. Nie awansował
Walter Ramme 1:09,2 1. 1:07,8 2. 1:05,6 2. 1:06,4 5.
400 m dowolnym Max Ritter 5:44,6 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Oscar Schiele 5:57,0 3. Nie awansował
100 m grzbietowym Otto Groß 1:24,0 2. 1:26,0 1. 1:25,8 5.
Oscar Schiele Dyskwalifikacja Nie awansował
Otto Fahr 1:22,0 1. 1:21,8 3. 1:22,4  
Paul Kellner 1:26,0 2. 1:26,2 2. 1:24,2  
Erich Schultze 1:27,2 2. b.d 5. Nie awansował
200 m klasycznym Wilhelm Lützow 3:07,4 1. 3:04,4 2. 3:05,0  
Paul Malisch 3:08,8 1. 3:09,6 1. 3:08,0  
Walter Bathe 3:03,4 1. 3:02,2 1. 3:01,8  
400 m klasycznym Paul Malisch 6:47,0 1. 6:47,6 2. 6:37,0 4.
Wilhelm Lützow 6:49,8 1. 6:44,6 1. Nie ukończył wyścigu
Walter Bathe 6:34,6 1. 6:32,0 1. 6:29,6  
4 × 200 m dowolnym Oscar Schiele
Georg Kunisch
Kurt Bretting
Max Ritter
10:42,2 2. 10:37,0 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Louise Otto 1:34,4 2. 1:32,0 6. Nie awansowała
Hermine Stindt 1:29,2 3. Nie awansowała
Wally Dressel 1:28,6 3. 1:34,4 4. Nie awansowała
Grete Rosenberg 1:25,0 1. 1:29,2 3. 1:27,2 4.
4 × 100 m dowolnym Wally Dressel
Louise Otto
Hermine Stindt
Grete Rosenberg
6:04,6  

  Skoki do wodyEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Kurt Behrens 80,14 1. 73,73  
Paul Günther 78,14 2. 79,23  
Albert Zürner 74,64 2. 73,33 4.
Hans Luber 77,50 1. 76,78  
trampolina 3m Paul Günther 36,1 1. Nie ukończył konkurencji
Hans Luber 36,2 6. Nie awansował
Kurt Behrens 35,1 7. Nie awansował
Albert Zürner 31,7 6. Nie awansował
skoki standard i dowolne Albert Zürner 65,04 2. 72,60  
Hans Luber 61,66 3. Nie awansował
Kurt Behrens 58,35 8. Nie awansował
Paul Günther 36,1 1. Nie stanął na starcie

  StrzelectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
runda pojedyncza – sylwetka jelenia Erland Koch 33 13.
Albert Preuß 28 21.
Horst Goeldel 27 24.
runda podwójna – sylwetka jelenia Erland Koch 47 17.
Albert Preuß 47 17.
pistolet pojedynkowy 30 m Georg Meyer 207 39.
pistolet dowolny indywidualnie Gerhard Bock 395 44.
Heinrich Hoffmann 189 54
pistolet pojedynkowy drużynowo Benno Wandollek
Gerhard Bock
Georg Meyer
Heinrich Hoffmann
890 7.
trap indywidualnie Alfred Goeldel-Bronikoven 94  
Albert Preuß 88 4.
Franz von Zedlitz und Leipe 88 4.
Erland Koch 86 12.
Horst Goeldel 86 12.
Erich Graf von Bernstorff 84 17.
Hans Lüttich 77 25.
trap drużynowo Franz von Zedlitz und Leipe
Horst Goeldel
Erich Graf von Bernstorff
Erland Koch
Albert Preuß
Alfred Goeldel-Bronikoven
510  

  SzermierkaEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Julius Lichtenfels   Henrik de Iongh
  Einar Levison
  Sotirios Notaris
  Victor Willems
  Åke Grönhagen
  Gordon Alexander
  Pawel Guworskij
Nie awansował
Friedrich Schwarz   Paul Anspach
  Petros Manos
  Jens Berthelsen
  Knut Enell
  Aleksandr Soldatenkow
  A. M. Hassanein
Nie awansował
Heinrich Schrader   Robert Montgomerie
  František Kříž
  Orphile de Montigny
  Marc Larimer
  Harald Platou
P
P
P
P
P
Nie awansował
Hans Thomson   Jan de Beaufort
  Louis Sparre
  Gaston Salmon
  Percival Davson
  Josef Pfeiffer
  John MacLaughlin
  František Kříž
  Edgar Amphlett
  Einar Levison
  Jacques Ochs
  Lars Aas
Nie awansował
Hermann Plaskuda   Gustaf Lindblom
  Adrianus de Jong
  Georgios Versis
  Sydney Martineau
  Marcel Berré
  John Gignoux
  Hans Olsen
Nie awansował
Emil Schön   Georg Branting
  Trifon Triantafyllakos
  Willem van Blijenburgh
  Oluf Berntsen
  John Blake
  Béla Békessy
  James Moore
  Einar Sörensen
  Gerald Ames
  Petros Manos
  George Breed
  Sigurd Mathiesen
Nie awansował
Walther Meienreis   Georgios Petropoulos
  Gerald Ames
  Karel Goppold
  Lauritz Østrup
  Willem Molijn
P
P
P
P
W
Nie awansował
floret indywidualnie Johannes Adam   Marcel Berré
  Marc Larimer
  Edgar Amphlett
  Feliks Leparskij
Nie awansował
Julius Thomson   Nedo Nadi
  Zoltán Schenker
  Scott Breckenridge
  Miloš Klika
  Walter Gates
  Percival Davson
P
P
P
P
P
P
Nie awansował
Julius Lichtenfels   Arthur Fagan
  Jens Berthelsen
  Graeme Hammond
  Gaston Salmon
  Gustaf Armgarth
  Władimir Kejser
  Zoltán Schenker
  Nedo Nadi
  Gordon Alexander
  Marc Larimer
  Léon Tom
  Pietro Speciale
  Robert Montgomerie
  Péter Tóth
  Henri Anspach
  Béla Zulawszky
Nie awansował
Adolf Davids   Harold Raynor
  Béla Zulawszky
  Nils Grönvall
  Władimir Samojłow
P
P
W
W
  Edoardo Alaimo
  Béla Békessy
  Sherman Hall
  Axel Jöhncke
  Orphile de Montigny
Nie awansował
Wilhelm Löffler   Béla Békessy
  Edgar Seligman
  Josef Javůrek
  Franz Dereani
  John Gignoux
  Ivan Osiier
  Péter Tóth
  Victor Willems
  Sotirios Notaris
  Harold Rayner
Nie awansował
Hermann Plaskuda   Einar Levison
  Pál Pajzs
  Josef Puhm
  William Bowman
  Zdeněk Vávra
  Robert Hennet
  Robert Montgomerie
  Richard Verderber
  Vilém Goppold Jr.
  Lauritz Østrup
Nie awansował
Albert Naumann   Edoardo Alaimo
  Péter Tóth
  Vilém Goppold Jr.
  Alfred Sauer
  Władimir de Sarnawskij
Nie awansował
Heinrich Ziegler   László Berti
  Jacques Ochs
  Lauritz Østrup
  Rudolf Cvetko
  František Kříž
Nie awansował
Emil Schön   Fernando Cavallini
  Robert Hennet
  George Breed
  Leonid Griniow
  Gunnar Böös
  Lázsló Berty
  Paul Anspach
  Bjarne Eriksen
  Einar Levison
  Jacques Ochs
  Nedo Nadi
  Béla Békessy
  Paul Anspach
  Ivan Osiier
  Edgar Amphlett
Nie awansował
szabla indywidualnie Hans Thomson   Karl Münich
  Jens Berthelsen
  Boris Niepokupnoj
P
W
W
  Zoltán Schenker
  Apollon Guiber von Greifenfels
  Charles Vanderbyl
  Edward Brookfield
  Franz Dereani
Nie awansował
Georg Stöhr   Nikołaj Kuzniecow
  Ervin Mészáros
  László Berti
  Bertalan Dunay
  Władimir Andriejew
  Giovanni Benfratello
  Einar Levison
Nie awansował
Julius Lichtenfels   Béla Zulawszky
  Władimir Andriejew
  Friedrich Golling
  Helge Werner
  Péter Tóth
  Carl Personne
  Francesco Pietrasanta
  Alfred Ridley-Martin
  Albertson van zo Post
Nie stanął na stacie Nie awansował
Friedrich Schwarz   Zoltán Schenker
  Harry Butterworth
  Paweł Fiłatow
  Ervin Mészáros
  William Marsh
  Ernst zu Hohenlohe
  Edoardo Alaimo
  Władimir Danicz
P
W
W
-'
-
  Béla Békessy
  Nedo Nadi
  Béla Zulawszky
  Bertalan Dunay
  Anatolij Timofiejew
P
P
P
P
-
Nie awansował
szabla drużynowo Friedrich Schwarz
Fritz Jack
Johann Adam
Georg Stöhr
Walther Meienreis
Hermann Plaskuda
Jakob Erckrath de Bary
Emil Schön
Julius Lichtenfels
  Wielka Brytania
  Szwecja
  Węgry
  Cesarstwo Austrii
  Włochy
P
P
P
Nie awansował
szpada drużynowo Friedrich Schwarz
Hermann Plaskuda
Emil Schön
Heinrich Ziegler
  Holandia   Szwecja
  Belgia
  Grecja
P
P
P
Nie awansowali 7.

  Tenis ziemnyEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał
Mecz o brązowy medal
Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Otto Lindpainter   Fritz Felix Piepes
P 0:3
(2:6,3:6,3:6)
Nie awansował 48.
Robert Spiess   Jaroslav Just
W 3:2
(2:6,6:3,3:6,6:3,6:1)
  Heinrich Schomburgk
P 0:3
(6:8,1:6,1:4 krecz)
Nie awansował 17.
Heinrich Schomburgk   Robert Spiess
W 3:0
(8:6,6:1,4:1 krecz)
  Harold Kitson
P 0:3
(2:6,2:6,3:6)
Nie awansował 9.
Oscar Kreuzer   Herman Bjørklund
W 3:0
(6:0,6:0,6:1)
wolny los   Michaił Sumarokow-Elston
W 3:1
(6:2,10:12,6:4,6:0)
  Arthur Zborzil
W 3:0
(6:4,6:3,6:2)
  Charles Winslow
P 0:3
(7:9,5:7,2:6)
  Ladislav Žemla
W 3:1
(6:2,3:6,6:3,6:1)
 
Luis Maria Heyden   Édouard Mény de Marangue
W 3:2
(7:9,4:6,6:2,7:5,6:1)
  Aurél von Kelemen
W 3:1
(6:3,4:6,7:5,7:5)
  Theodore Pell
W 3:1
(2:6,7:5,8:6,7:5)
  Charles Winslow
P 2:3
(2:6,4:6,10:8,6:4,3:6)
Nie awansował 5
Otto von Müller   Ove Frederiksen
W 3:0
(6:2,6:1,6:4)
  Jenő von Zsigmondy
W 3:0
(6:1,6:2,6:0)
  Béla von Kehrling
W 3:0
(6:2,6:1,6:1)
  Ladislav Žemla
P 0:3
(4:6,5:7,4:6)
Nie awansował 5.
debel (m) Robert Spiess
Luis Maria Heyden
  Frans Möller
  Thorsten Grönfors
W 3:2
(3:6,6:4,6:2,4:6,6:1)
  Ernst Frigast
  Ove Frederiksen
W 3:0
(6:2,7:5,6:3)
  Ladislav Žemla
  Jaroslav Just
P 0:3
(0:6,6:8,4:6)
Nie awansowali 5.
Heinrich Schomburgk
Otto von Müller
  Leó von Baráth
  Aurél von Kelemen
W 3:0
(6:0,6:0,6:2)
  Albert Canet
  Édouard Mény de Marangue
P 1:3
(8:6,3:6,2:6,3:6)
Nie awansowali 9.
singiel (k) Dorothea Köring   Sigrid Fick
W 2:0
(7:5,6:3)
wolny los   Edith Arnheim
W 2:0
(6:4,6:3)
  Marguerite Broquedis
P 1:2
(6:4,3:6,4:6)
 
mikst Dorothea Köring
Heinrich Schomburgk
wolny los   Marguerite Broquedis
  Albert Canet
W 2:0
(6:2,6:3)
  Sigrid Fick
  Gunnar Setterwall
W 2:0
(6:4,6:2)
 

  WioślarstwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
M1x Martin Stahnke 8:28,8 1. 7:58,8 2. Nie awansował
Kurt Hoffmann 7:46,9 2. Nie awansował
M4+ Albert Arnheiter
Hermann Wilker
Rudolf Fickeisen
Otto Fickeisen
Otto Maier
7:06,6 1. 7:14,4 1. 7:41,0 1. 6:59,4 1.  
M8+ Otto Liebing
Max Bröske
Max Vetter
Willi Bartholomae
Fritz Bartholomae
Werner Dehn
Rudolf Reichelt
Hans Matthiae
Kurt Runge
6:32,0 1. 6:22,0 1. 6:18,6 2. Nie awansowali  
Carl Eichhorn
Ludwig Weihnacht
Richard Friesicke
Andreas Wegener
Fritz Eggebrecht
Heinrich Landrock
Egbert Reinsfeld
Gottfried Gelfort
Otto Charlet
6:45,0 1. b.d 2. Nie awansowali

  ZapasyEdytuj

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Runda 5 Runda 6 Runda 7 Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Conrad Stein   Harry Larsson
p
  Aleksandr Ankondinow
p
Nie awansował
Georg Andersen   Hugo Johansson
p
  József Pongrácz
p
Nie awansował
Georg Gerstäcker   András Szoszky
W
  Risto Mustonen
W
  Hugo Johansson
W
  Lauri Haapanen
W
  Karl Kangas
p
  Hjalmar Lehmusvirta
W
  Kaarlo Leivonen
W
  Otto Lasanen W
  Kaarlo Koskelo P
 
styl klasyczny waga lekka Ludwig Sauerhöfer   Johan Nilsson
p
  Martin Jonsson
W
  József Sándor
W
  Herbrand Lofthus
p
Nie awansował
Andreas Dumrauf   Edvin Mattiasson
p
  Herbrand Lofthus
p
Nie awansował
Bruno Heckel   Carl Lund
p
  Hugo Björklund
W
  Tuomas Pukkila
W
  Aatami Tanttu
W
  David Kolehmainen
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Adolf Kurz   Anders Andersen
W
  Karl Åberg
p
  Mikko Holm
p
Nie awansował
Josef Merkle   Mikko Holm
W
wolny los   Karl Åberg
W
  Martin Klein
p
Nie awansował
Wilhelm Steputat   Karl Åberg
p
wolny los   Andrea Gargano
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Karl Groß   Anders Rajala
p
  Ivar Böhling
p
Nie awansował
Peter Oehler   Otto Nagel
W
  Oskar Kumpu
W
  Ivar Böhling
p
  Johannes Eriksen
p
Nie awansował
Fritz Lange   Knut Lindberg
p
  Johann Trestler
W
  Johan Andersson
W
  Oscar Wiklund
W
wolny los   Ivar Böhling
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Jean Hauptmanns   Kalle Viljamaa
p
  Yrjö Saarela
p
Nie awansował
Jakob Neser   Nikolajs Fārnasts
W
  Barend Bonneveld
W
  Johan Olin
p
  Adolf Lindfors
W
  Kalle Viljaama
W
  Yrjö Saarela
p
Nie awansował 4.

PrzypisyEdytuj

BibliografiaEdytuj