Otwórz menu główne

Copa América 1967 – dwudzieste dziewiąte mistrzostwa kontynentu południowoamerykańskiego, odbyły się w dniach 17 stycznia2 lutego 1967 roku po raz szósty w Urugwaju. Zwyciężył gospodarz a Argentyna musiała zadowolić się drugim miejscem. Luis Artime (Argentyna) z pięcioma zdobytymi bramkami został królem strzelców. Wszystkie mecze odbyły się na stadionie Centenario w Montevideo.

piłka nożna Copa América 1967
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 1963 1975 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka nożna
Organizator CONMEBOL
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Urugwaj
Otwarcie 17 stycznia 1967, Montevideo
Zamknięcie (finał) 2 lutego 1967, Montevideo
Liczba drużyn 6 (z 1 konfederacji)
Liczba aren 1 (w 1 mieście)
I miejsce  Urugwaj
II miejsce  Argentyna
III miejsce  Chile
Statystyki turnieju
Liczba meczów 15
Liczba bramek 49 (3,27 na mecz)
Oglądalność 200 500 (13 367 na mecz)
Król strzelców Argentyna Luis Artime (5 goli)

W tej edycji południowoamerykańskich mistrzostw rozegrano jedyne eliminacje w historii turnieju Copa América, które odbyły się w końcu 1966 roku. W związku z przystąpieniem do turnieju Wenezueli postanowiono zredukować liczbę drużyn uczestniczących w turnieju do 6. W tym celu odbyły się eliminacje, na zasadzie mecz-rewanż, między drużynami: Ekwadoru i Paragwaju oraz Kolumbii i Chile. Zwycięzcy spotkań awansowali do turnieju finałowego.

UczestnicyEdytuj

KwalifikacjeEdytuj

ChileEdytuj

Zawodnik Klub
Víctor Adriazola Universidad Católica Santiago
Pedro Araya Universidad de Chile Santiago
Carlos Campos Universidad de Chile Santiago
Víctor Castañeda Palestino Santiago
Osvaldo Castro Unión La Calera
Humberto Cruz CSD Colo-Colo
Elías Ricardo Figueroa Santiago Wanderers Valparaíso
Julio Gallardo Universidad Católica Santiago
Adán Godoy Universidad Católica Santiago
Eduardo Herrera Santiago Wanderers Valparaíso
Roberto Hodge Universidad Católica Santiago
Rubén Marcos Universidad Católica Santiago
José Moris Palestino Santiago
Juan Olivares Santiago Wanderers Valparaíso
Ignacio Prieto Universidad Católica Santiago
Carlos Reinoso Audax Italiano Santiago
Manuel Saavedra Unión La Calera
Armando Tobar Universidad Católica Santiago
Hugo Villanueva Universidad de Chile Santiago
Trener:   Alejandro Scopelli

EkwadorEdytuj

Zawodnik Klub
Jorge Bolaños Emelec Guayaquil
Miguel Bustamante Barcelona SC
Climaco Cañarte Barcelona SC
Polo Carrera LDU Quito
Segundo Cevallos Politécnico de Quito
Fortunato Chalén Patria Guayaquil
Jaime Delgado Mena Emelec Guayaquil
HELINHO – Helio Carreiro Barcelona SC
Tito Larrea LDU Quito
Félix Lasso Barcelona SC
Vicente Lecaro Barcelona SC
Luciano Macías Barcelona SC
Carlos Maridueña Emelec Guayaquil
Edwin Mejía Emelec Guayaquil
Bolívar Merizalde Emelec Guayaquil
Felipe Mina Emelec Guayaquil
Héctor Morales LDU Quito
Washington Muñoz Barcelona SC
Manuel Ordeñana Emelec Guayaquil
Carlos Pineda Emelec Guayaquil
Enrique Portilla LDU Quito
Alfonso Quijano Barcelona SC
Tom Rodríguez Español Guayaquil
Trener: Fausto Montalván

KolumbiaEdytuj

Zawodnik Klub
Mario Agudelo Deportivo Cali
Edison Angulo ?
Fabio Uriel Cadavid Deportivo Pereira
Alfonso Cañón Independiente Santa Fe Bogotá
Efraín Castillo Independiente Santa Fe Bogotá
Delio Gamboa Independiente Santa Fe Bogotá
Julio Gaviria ?
Germán González ?
Gonzalo González ?
Luis Largacha ?
Oscar López Deportivo Cali
Hugo Márquez Once Caldas
Norman Emilio Ortiz ?
Jorge Ramírez Gallego Deportivo Cali
Alberto Sánchez ?
Joaquín Sánchez ?
Arturo Segovia Atlético Junior Barranquilla
Hermenegildo Segrera Atlético Junior Barranquilla
Heriberto Solís Atlético Bucaramanga
Jorge Uribe ?
Bernardo Valencia Deportivo Cali
Guillermo Vásquez ?
Pedro Vásquez ?
Trener:   César López Fretes

ParagwajEdytuj

Zawodnik Klub
Benigno Apodaca ?
Vicente Bobadilla Guaraní Asunción
Mercedes Colmán Sol de América Asunción
Arístides Del Puerto ?
Antonio González Olimpia Asunción
Ricardo González Cerro Porteño
Antonio Vidal Insfrán Guaraní Asunción
Francisco Miranda Cerro Porteño
Celino Mora Cerro Porteño
Humberto Núñez ?
Rodolfo Patiño ?
Juan Carlos Rojas Cerro Porteño
Sergio Rojas Guaraní Asunción
Arsenio Dionisio Valdez Guaraní Asunción
Artemio Villanueva Cerro Porteño
Trener: Benjamín Benítez

Turniej głównyEdytuj

ArgentynaEdytuj

Zawodnik Klub
David Acevedo Independiente Buenos Aires
José Rafael Albrecht San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
Luis Artime Independiente Buenos Aires
Raúl Emilio Bernao Independiente Buenos Aires
Oscar Osvaldo Calics San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
Juan Carlos Carone Vélez Sarsfield Buenos Aires
Alberto Mario González Boca Juniors
Silvio Marzolini Boca Juniors
Oscar Mas River Plate
Iselín Santos Ovejero Vélez Sarsfield Buenos Aires
Norberto Santiago Raffo Racing Buenos Aires
Antonio Ubaldo Rattin Boca Juniors
Alfredo Hugo Rojas Boca Juniors
Antonio Roma Boca Juniors
Antonio Rosl Gimnasia y Esgrima La Plata
Juan Carlos Sarnari River Plate
Héctor Rodolfo Veira San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
Sebastián Humberto Viberti Huracán Buenos Aires
Trener: Jim López

BoliwiaEdytuj

Zawodnik Klub
Guery Agreda ?
Ramiro Blacutt Bolívar La Paz
Wilfredo Camacho Municipal La Paz
Griseldo Cobo ?
Rómulo Cortez ?
Adolfo Flores ?
Jaime Herbas ?
Jesús Herbas Jorge Wilstermann Cochabamba
José Issa ?
Renán López Jorge Wilstermann Cochabamba
Isaac Maldonado ?
Hugo Palenque ?
Edgar Quinteros San José Oruro
Oscar Quiroga ?
César Sánchez ?
Roberto Troncoso ?
Jorge Urdidínea ?
Rolando Vargas ?
Mario Zabalaga Jorge Wilstermann Cochabamba
Trener: Carlos Trigo

ChileEdytuj

Zawodnik Klub
Víctor Adriazola Universidad Católica Santiago
Pedro Araya Universidad de Chile Santiago
Carlos Campos Universidad de Chile Santiago
Víctor Castañeda Palestino Santiago
Osvaldo Castro Unión La Calera
Humberto Cruz CSD Colo-Colo
Elías Ricardo Figueroa Santiago Wanderers Valparaíso
Julio Gallardo Universidad Católica Santiago
Eduardo Herrera Santiago Wanderers Valparaíso
Roberto Hodge Universidad Católica Santiago
Rubén Marcos Universidad Católica Santiago
José Moris Palestino Santiago
Juan Olivares Santiago Wanderers Valparaíso
Ignacio Prieto Universidad Católica Santiago
Manuel Saavedra Unión La Calera
Armando Tobar Universidad Católica Santiago
Hugo Villanueva Universidad de Chile Santiago
Trener:   Alejandro Scopelli

ParagwajEdytuj

Zawodnik Klub
Benigno Apocada ?
Vicente Bobadilla Guaraní Asunción
Mercedes Colmán Sol de América Asunción
Ramón Colmán Cerro Porteño
Arístides Del Puerto ?
Ladislao Delgadillo Sol de América Asunción
Wilfrido Garay ?
Antonio González Olimpia Asunción
Ricardo González Cerro Porteño
Antonio Vidal Insfrán Guaraní Asunción
Gumersindo Judis ?
Aurelio Martínez ?
Francisco Miranda Cerro Porteño
Celino Mora Cerro Porteño
Humberto Núñez ?
Rodolfo Patiño ?
Juan Francisco Riveros Cerro Porteño
Juan Carlos Rojas Cerro Porteño
Sergio Rojas Guaraní Asunción
Arsenio Dionisio Valdez Guaraní Asunción
Artemio Villanueva Cerro Porteño
Trener: Benjamín Benítez

UrugwajEdytuj

Zawodnik Klub
Jorge Acuña Sud América Montevideo
Elgar Baeza Nacional Montevideo
Miguel Ángel Bazzano Danubio Montevideo
Omar Caetano Peñarol Montevideo
Jacinto Callero Nacional Montevideo
Héctor Carlos Cingunegui Nacional Montevideo
Pablo Justo Forlán Peñarol Montevideo
Abayubá Ibáñez Defensor Montevideo
Carlos Martínez Fénix Montevideo
Ladislao Mazurkiewicz Peñarol Montevideo
Julio Walter Montero Castillo Nacional Montevideo
Juan Martín Mujica Nacional Montevideo
Jorge Oyarbide Nacional Montevideo
Juan Carlos Paz Racing Montevideo
Domingo Salvador Pérez Nacional Montevideo
Pedro Virgilio Rocha Peñarol Montevideo
Héctor Salvá Danubio Montevideo
Rubén Techera Nacional Montevideo
José Eusebio Urruzmendi Nacional Montevideo
Luis Alberto Varela Peñarol Montevideo
Luis Alberto Vera Fénix Montevideo
Trener: Juan Carlos Corazzo

MeczeEdytuj

KwalifikacjeEdytuj

ChileKolumbiaEdytuj

CHILE – KOLUMBIA 5:2 (3:0)
30 listopada 1966, Santiago, Estadio Nacional (widzów 80 000)
Sędzia:   Arturo Yamasaki , (   Carlos Rivero,   César Orozco )
  CHILE: Olivares – Adriazola, Cruz – Villanueva, Figueroa, Hodge – Prieto, Araya, Marcos (9 Castro), Campos (Gallardo), Saavedra
  KOLUMBIA: Solís – López, Segrera – Márquez, Valencia, Segovia – Cadavid, Agudelo, Gamboa, Ramírez Gallego, Cañón
Bramki: 1:0 Araya 7, 2:0 Campos 23, 3:0 Prieto 40k, 4:0 Prieto 49, 5:0 Saavedra 61, 5:1 Gamboa 71, 5:2 Cañón 72

KolumbiaChileEdytuj

KOLUMBIA – CHILE 0:0
11 grudnia 1966, Bogota, Estadio El Campín (widzów 17 000)
Sędzia:   Arturo Yamasaki , (   Carlos Rivero,   César Orozco )
  KOLUMBIA: Solís – López, Segrera – Márquez, Valencia, Castillo – Cadavid, Agudelo, Gamboa, Ramírez Gallego, Canón
  CHILE: Olivares – Adriazola, Cruz – Villanueva, Figueroa, Hodge – Prieto, Araya, Gallardo, Tobar (Reinoso), Castro (Torres)
Uwagi: w 76 minucie z boiska wyrzuceni zostali piłkarz kolumbijski Segrera oraz piłkarz chilijski Gallardo

Do głównego turnieju Copa América awansowała drużyna Chile

EkwadorParagwajEdytuj

EKWADOR – PARAGWAJ 2:2 (0:0)
21 grudnia 1966, Guayaquil, Estadio Modelo (widzów 47 000)
Sędzia:   Duval Goicoechea
  EKWADOR: Helinho – Lecaro, Bustamante, Macías, Quijano – Carrera, Pineda, Bolańos- Muńoz (Delgado Mena), Lasso (Merizalde), Cańarte
  PARAGWAJ: Villanueva (Núńez) – Patińo, Bobadilla – R.González (S.Rojas), Insfrán, Medina – Apocada, J.C.Rojas, Valdez, A.González (Del Puerto), Mora
Bramki: 1:0 Carrera 56, 2:0 Muńoz 58, 2:1 J.C.Rojas 85k, 2:2 Apocada 88

ParagwajEkwadorEdytuj

PARAGWAJ – EKWADOR 3:1 (2:0)
28 grudnia 1966, Asunción, Estadio Manuel Ferreira (widzów 25 000)
Sędzia:   César Orozco
  PARAGWAJ: Núñez – Patińo, Bobadilla – S.Rojas, Insfrán, Miranda (M.Colmán) – Apocada, J.C.Rojas, Valdez (R.González), Del Puerto, Mora
  EKWADOR: Helinho – Lecaro, Bustamante, Macías, Quijano – Morales (Portilla), Carrera (Rodríguez), Bolańos – Muñoz, Lasso, Cańarte
Bramki: 1:0 Mora 7, 2:0 Mora 10, 3:0 Del Puerto 60, 3:1 Muńoz 81
Uwaga: Do głównego turnieju Copa América awansowała drużyna Paragwaju

Turniej głównyEdytuj

UrugwajBoliwiaEdytuj

URUGWAJ – BOLIWIA 4:0 (2:0)
17 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 15 000)
Sędzia:   Isidro Ramírez
  URUGWAJ: Bazzano – Baeza, Varela – Cincunegui, Montero Castillo, Caetano – Pérez (24 Salvá), Oyarbide, Vera, Rocha, Urruzmendi
  BOLIWIA: Cobo – Maldonado, Troncoso – Zabalaga, Quiroga, Jaime Herbas – Blacutt, Camacho (Vargas), Agreda, López (Quinteros), Cortez
Bramki: 1:0 Rocha 5, 2:0 Montero Castillo 44, 3:0 Troncoso 55s, 4:0 Oyarbide 81

ChileWenezuelaEdytuj

CHILE – WENEZUELA 2:0 (2:0)
18 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 7000)
Sędzia:   Isidro Ramírez
  CHILE: Olivares – Adriazola, Cruz – Figueroa, Villanueva, Hodge – Prieto, Araya, Marcos, Campos (Gallardo), Saavedra (Castro)
  WENEZUELA: Fasano – Mota, Elie, Zarzalejo, Vidal (G.González) – Ravelo, Gala (Naranjo), Tortolero, Mendoza – Scovino, Santana
Bramki: 1:0 Marcos 12, 2:0 Marcos 41
Uwaga: z powodu podobieństwa kostiumów reprezentacyjnych obu drużyn, reprezentacja Wenezueli wystąpiła w kostiumach klubu Peñarol

ArgentynaParagwajEdytuj

ARGENTYNA – PARAGWAJ 4:1 (1:0)
18 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 12 000)
Sędzia:   Mario Gasc
  ARGENTYNA: Roma – Ovejero, Marzolini – Acevedo, Albrecht, Calics – Bernao, González (75 Sarnari), Artime, Rojas (75 Raffo), Mas
  PARAGWAJ: Núñez (Villanueva) – Patiño, Bobadilla – S.Rojas, Insfrán (R.González), Miranda – J.C.Rojas, Apocada, Valdez, A.González (Del Puerto), Mora
Bramki: 1:0 Mas 23, 1:1 Mora 67, 2:1 Bernao 71, 3:1 Artime 73, 4:1 Albrecht 89k

UrugwajWenezuelaEdytuj

URUGWAJ – WENEZUELA 4:0 (2:0)
21 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 7000)
Sędzia:   Eunápio de Queiroz
  URUGWAJ: Bazzano – Baeza (55 Martínez), Varela – Cincunegui, Montero Castillo, Mujica – Salvá, Oyarbide, Vera (81 Acuńa), Rocha, Urruzmendi
  WENEZUELA: Fasano – Mota, Elie, Zarzalejo, G.González, Naranjo – Gala, Mendoza (P.González), Tortolero – Ravelo (Vidal), Santana
Bramki: 1:0 Urruzmendi 5, 2:0 Urruzmendi 34, 3:0 Oyarbide 62, 4:0 Oyarbide 68

ArgentynaBoliwiaEdytuj

ARGENTYNA – BOLIWIA 1:0 (0:0)
22 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 6000)
Sędzia:   Eunápio de Queiroz
  ARGENTYNA: Roma – Ovejero, Marzolini – Acevedo, Albrecht, Calics – Bernao, González, Artime, Rojas (65 Veira), Mas
  BOLIWIA: Issa – Palenque, Quiroga – Zabalaga, Agreda, Jesús Herbas – Blacutt, Vargas, García, López, Quinteros
Bramki: 1:0 Bernao 67

ChileParagwajEdytuj

CHILE – PARAGWAJ 4:2
22 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 6000)
Sędzia:   Roberto Goicochea
  CHILE: Olivares – Adriazola, Cruz – Villanueva (Herrera), Figueroa, Hodge – Araya, Prieto, Gallardo, Marcos, Castro
  PARAGWAJ: Villanueva – Patińo, Bobadilla – S.Rojas, Insfrán, Miranda – J.C.Rojas (Martínez), Apocada, Valdez (Delgadillo), Riveros (Del Puerto), Mora
Bramki: Gallardo 9, 44, Araya 72, 81 – Riveros, Apocada

ParagwajBoliwiaEdytuj

PARAGWAJ – BOLIWIA 1:0 (0:0)
25 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 5000)
Sędzia:   Enrique Marino
  PARAGWAJ: Judis – R.Colmán, Bobadilla (Patiño) – Miranda, S.Rojas, R.González – Martínez, Delgadillo, Del Puerto, Riveros, Mora
  BOLIWIA: Issa – Palenque (Maldonado), Quiroga – Zabalaga, Agreda (Jesús Herbas), Jaime Herbas – Blacutt, Vargas, García, López, Quinteros
Bramki: 1:0 Del Puerto

ArgentynaWenezuelaEdytuj

ARGENTYNA – WENEZUELA 5:1 (2:0)
25 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 2500)
Sędzia:   Mario Gasc
  ARGENTYNA: Roma – Ovejero (62 Viberti), Marzolini – Acevedo (66 Rosl), Albrecht, Calics – Bernao, González, Artime, Sarnari, Carone
  WENEZUELA: Fasano (Colmenares) – Mota, Elie, Zarzalejo, G.González, Naranjo – Mendoza, Tortolero (P.González) – Scovino (Gala), Ravelo, Santana
Bramki: 1:0 Artime 18, 2:0 Carone 26, 3:0 Marzolini 50, 4:0 Artime 65, 4:1 Santana 72, 5:1 Artime 88

UrugwajChileEdytuj

URUGWAJ – CHILE 2:2 (1:2)
26 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 30 000)
Sędzia:   Isidro Ramírez
  URUGWAJ: Bazzano – Martínez, Varela – Cincunegui (82 Forlán), Montero Castillo (46 Techera), Caetano – Salvá, Oyarbide, Vera (61 Pérez), Rocha, Urruzmendi
  CHILE: Olivares – Adriazola, Cruz – Herrera, Figueroa, Hodge – Araya, Prieto, Gallardo, Marcos (Tobar), Castro
Bramki: 0:1 Gallardo 2, 1:1 Rocha 15k, 1:2 Marcos 37, 2:2 Oyarbide 68

WenezuelaBoliwiaEdytuj

WENEZUELA – BOLIWIA 3:0 (0:0)
28 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 11 000)
Sędzia:   Mario Gasc
  WENEZUELA: Colmenares – Mota, Elie, Zarzalejo, G.González, Naranjo – Mendoza, Tortolero (P.González) – Scovino (Gala), Ravelo, Santana
  BOLIWIA: Issa (Cobo) – Agreda, Quiroga – Zabalaga, Camacho, Jaime Herbas – Blacutt (Urdidínea), Flores, García, Vargas, Sánchez (Quinteros)
Bramki: 1:0 Scovino 59, 2:0 Santana 67, 3:0 Ravelo 84

ArgentynaChileEdytuj

ARGENTYNA – CHILE 2:0 (1:0)
28 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 14 000)
Sędzia:   Isidro Ramírez
  ARGENTYNA: Roma – Ovejero (55 Viberti), Marzolini – Acevedo, Albrecht, Calics – Bernao, González, Artime, Sarnari, Mas
  CHILE: Olivares – Adriazola, Cruz – Herrera, Figueroa, Hodge (Moris) – Araya, Prieto, Gallardo, Marcos, Castro
Bramki: 1:0 Sarnari 36, 2:0 Artime 80

UrugwajParagwajEdytuj

URUGWAJ – PARAGWAJ 2:0 (1:0)
29 stycznia 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 17 000)
Sędzia:   Mario Gasc
  URUGWAJ: Mazurkiewicz – Baeza (73 Paz), Varela – Cincunegui, Montero Castillo (43 Techera), Mujica – Pérez, Rocha, Oyarbide (46 Vera), Salvá, Urruzmendi
  PARAGWAJ: Judis – R.Colmán, Patińo – S.Rojas, R.González, Miranda – J.C.Rojas, Apocada (Delgadillo), Del Puerto (Riveros), Valdez, Mora
Bramki: 1:0 Pérez 32, 2:0 Urruzmendi 66

ChileBoliwiaEdytuj

CHILE – BOLIWIA 0:0
1 lutego 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 1500)
Sędzia:   Roberto Goicochea
  CHILE: Olivares – Adriazola (Castańeda), Cruz – Herrera, Figueroa, Hodge (Tobar) – Araya, Prieto, Gallardo, Marcos, Castro
  BOLIWIA: Issa – Quiroga, Agreda – Zabalaga, Camacho, Jesús Herbas – Sánchez, Blacutt, García (Urdidínea), Vargas, Jaime Herbas, Cortez

ParagwajWenezuelaEdytuj

PARAGWAJ – WENEZUELA 5:3 (4:1)
1 lutego 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 1500)
Sędzia:   Enrique Marino
  PARAGWAJ: Judis (Núńez) – R.Colmán, Bobadilla – Miranda, Patińo, R.González (M.Colmán) – J.C.Rojas, Apocada, Valdez (Garay), A.González, Mora
  WENEZUELA: Colmenares (Fasano) – Mota, Elie, Zarzalejo, G.González, Naranjo – Mendoza, Gala (Scovino), Tortolero (O.González) – Ravelo, Santana
Bramki: 0:1 Mendoza 3, 1:1 A.González 11, 2:1 J.C.Rojas 16, 3:1 Mora 22, 4:1 J.C.Rojas 29, 4:2 Santana 77, 5:2 R.Colman 81, 5:3 Ravelo 89

UrugwajArgentynaEdytuj

URUGWAJ – ARGENTYNA 1:0 (0:0)
2 lutego 1967, Montevideo, Estadio Centenario (widzów 65 000)
Sędzia:   Mario Gasc
  URUGWAJ: Mazurkiewicz – Baeza, Varela – Cincunegui (82 Forlán), Paz, Mujica – Pérez, Rocha, Oyarbide (46 Vera), Salvá (63 Techera), Urruzmendi
  ARGENTYNA: Roma – Calics, Marzolini – Acevedo, Rattín, Albrecht – Bernao (75 Raffo), González, Artime, Sarnari (85 Rojas), Mas (75 Carone)
Bramki: 1:0 Rocha 74

PodsumowanieEdytuj

WynikiEdytuj

KwalifikacjeEdytuj

Chile 5 – 2 (3-0) Kolumbia
Kolumbia 0 – 0 Chile
Ekwador 2 – 2 (0-0) Paragwaj
Paragwaj 3 – 1 (2-0) Ekwador

Do turnieju finałowego awansowały reprezentacje Paragwaju i Chile.

Turniej głównyEdytuj

Urugwaj 4 – 0 (2-0) Boliwia
Chile 2 – 0 (2-0) Wenezuela
Argentyna 4 – 1 (1-0) Paragwaj
Urugwaj 4 – 0 (2-0) Wenezuela
Argentyna 1 – 0 (0-0) Boliwia
Chile 4 – 2 (2-0) Paragwaj
Paragwaj 1 – 0 (1-0) Boliwia
Argentyna 5 – 1 (2-0) Wenezuela
Urugwaj 2 – 2 (1-2) Chile
Wenezuela 3 – 0 (0-0) Boliwia
Argentyna 2 – 0 (1-0) Chile
Urugwaj 2 – 0 (1-0) Paragwaj
Chile 0 – 0 Boliwia
Paragwaj 5 – 3 (4-1) Wenezuela
Urugwaj 1 – 0 (0-0) Argentyna

Końcowa tabelaEdytuj

M Drużyna L.m. Zw. Rem. Por. Bramki R.br. Pkt
1.   Urugwaj 5 4 1 0 13:2 11 9
2.   Argentyna 5 4 0 1 12:3 9 8
3.   Chile 5 2 2 1 8:6 2 6
4.   Paragwaj 5 2 0 3 9:13 -4 4
5.   Wenezuela 5 1 0 4 7:16 -9 2
6.   Boliwia 5 0 1 4 0:9 -9 1

Dwudziestym dziewiątym triumfatorem turnieju Copa América został po raz jedenasty zespół Urugwaju.

Strzelcy bramekEdytuj

Gole Piłkarze
5   Artime
4   Oyarbide
3   Gallardo, Marcos

  Rocha, Urruzmendi
  Santana

2   Bernao

  Araya
  J.C.Rojas
  Scovino

1   Albrecht, Carone, Marzolini, Mas, Sarnari

  Apocada, Del Puerto, Mora, R.Colmán, Riveros
  Montero Castillo, Pérez
  Mendoza, Ravelo

samob.   Troncoso (dla Urugwaju)

SędziowieEdytuj

Mecze Sędziowie
5   Mario Gasc
4   Isidro Ramírez
2   Roberto Goicochea

  Eunápio de Queiroz
  Enrique Marino

Linki zewnętrzneEdytuj