Otwórz menu główne

Copa Libertadores 2013 – 54. edycja Copa Libertadores.

Copa Libertadores 2013
Copa Bridgestone Libertadores de América 2013
Copa Bridgestone Libertadores da América 2013
2012 2014
Szczegóły turnieju
Gospodarz CONMEBOL
Termin 22.0124.07 2013
Liczba drużyn 38 (z 11 konfederacji)
Stadiony 38 (w 26 miastach)
Mistrz Atlético Mineiro (1. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze 138
Strzelone gole 345 (2,5 na mecz)
Król strzelców Brazylia (7)

Spis treści

UczestnicyEdytuj

Legenda
Zespół odpadł na dowolnym szczeblu rozgrywek
Zwycięzca Copa Libertadores
Zespoły rozpoczynające rozgrywki od fazy grupowej
  Arsenal Sarandí   Boca Juniors   Newell’s Old Boys Rosario   Vélez Sársfield Buenos Aires
  San José Oruro   The Strongest La Paz   Atlético Mineiro Belo Horizonte   Corinthians Paulista
  Fluminense Rio de Janeiro   SE Palmeiras São Paulo   Universidad de Chile   Huachipato Talcahuano
  Independiente Santa Fe   Millonarios FC   Barcelona SC   Emelec Guayaquil
  Cerro Porteño   Libertad Asunción   Real Garcilaso   Sporting Cristal Lima
  Peñarol Montevideo   Nacional Montevideo   Deportivo Lara Barquisimeto   Caracas FC
  Deportivo Toluca   Club Tijuana
Zespoły rozpoczynające rozgrywki od rundy wstępnej
  Tigre Buenos Aires   Bolívar La Paz   Grêmio Porto Alegre   São Paulo FC
  Municipal Iquique   Deportes Tolima   LDU Quito   Olimpia Asunción
  Universidad César Vallejo Trujillo   Defensor Sporting   Deportivo Anzoátegui Puerto La Cruz   Club León
Copa Libertadores 2013

1/32 finału: Runda wstępnaEdytuj

Runda wstępnaEdytuj

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Deportivo Anzoátegui   1:5   Tigre 1:2 0:3
Grêmio Porto Alegre   1:1 (k.5-4)   LDU Quito 0:1 1:0
Universidad César Vallejo   1:2   Tolima Ibagué 0:1 1:1
Olimpia   2:0   Defensor Sporting 0:0 2:0
Club Bolívar   4:8   São Paulo FC 0:5 4:3
Municipal Iquique   2:2 (k.4-2)   León 1:1 1:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/16 finału (Faza grupowa)Edytuj

Zespoły zakwalifikowane do 1/8 finału
Zespoły wyeliminowane

Grupa 1Edytuj

Zespół Mecze Z R P Br+ Br− Bilans Pkt
  Nacional 6 3 1 2 10 6 +4 10
  Boca Juniors 6 3 0 3 7 7 0 9
  Toluca 6 2 2 2 8 11 -3 8
  Barcelona 6 1 3 2 5 6 -1 6
         
Barcelona 1-2 1-0 0-0
Boca Juniors 1-0 0-1 1-2
Nacional 2-2 0-1 4-0
Toluca 1-1 3-2 2-3

Grupa 2Edytuj

Zespół Mecze Z R P Br+ Br− Bilans Pkt
  SE Palmeiras 6 3 0 3 5 5 0 9
  Tigre 6 3 0 3 9 10 -1 9
  Libertad 6 2 2 2 10 9 +1 8
  Sporting Cristal 6 2 2 2 8 8 0 8
         
Libertad 2-0 2-2 3-5
SE Palmeiras 1-0 2-1 2-0
Sporting Cristal 1-1 1-0 2-0
Tigre 0-2 1-0 3-1

Grupa 3Edytuj

Zespół Mecze Z R P Br+ Br− Bilans Pkt
  Atlético Mineiro 6 5 0 1 16 9 +7 15
  São Paulo FC 6 2 1 3 8 8 0 7
  Arsenal Sarandí 6 2 1 3 10 15 -5 7
  The Strongest 6 2 0 4 8 10 -2 6
         
Arsenal Sarandí 2-5 2-1 2-1
Atlético Mineiro 5-2 2-1 2-1
São Paulo FC 1-1 2-0 2-1
The Strongest 2-1 1-2 2-1

Grupa 4Edytuj

Zespół Mecze Z R P Br+ Br− Bilans Pkt
  Vélez Sársfield 6 4 1 1 10 3 +7 13
  Emelec 6 3 1 2 5 4 +1 10
  Peñarol 6 3 0 3 7 7 0 9
  Iquique 6 1 0 5 5 13 -8 3
         
Emelec 2-1 2-0 1-0
Iquique 2-0 1-2 1-3
Peñarol 1-0 3-0 0-1
Vélez Sársfield 0-0 3-0 3-1

Grupa 5Edytuj

Zespół Mecze Z R P Br+ Br− Bilans Pkt
  Corinthians Paulista 6 4 1 1 10 2 +8 13
  Tijuana 6 4 1 1 8 4 +4 13
  San José 6 1 2 3 5 11 -6 5
  Millonarios 6 1 0 5 2 8 -6 3
         
Corinthians Paulista 2-0 3-0 3-0
Millonarios 0-1 2-1 0-1
San José 1-1 2-0 1-1
Tijuana 1-0 1-0 4-0

Grupa 6Edytuj

Zespół Mecze Z R P Br+ Br− Bilans Pkt
  Santa Fe 6 4 2 0 9 4 +5 14
  Real Garcilaso 6 3 1 2 8 7 +1 10
  Deportes Tolima 6 2 2 2 7 5 +2 8
  Cerro Porteño 6 0 1 5 3 11 -8 1
         
Cerro Porteño 0-0 0-1 1-2
Deportes Tolima 2-1 0-1 1-2
Real Garcilaso 5-1 0-3 1-1
Santa Fe 1-0 1-1 2-0

Grupa 7Edytuj

Zespół Mecze Z R P Br+ Br− Bilans Pkt
  Olimpia 6 4 1 1 16 7 +9 13
  Newell’s Old Boys 6 3 0 3 11 10 +1 9
  Universidad de Chile 6 3 0 3 7 9 -2 9
  Deportivo Lara 6 1 1 4 8 16 -8 4
         
Deportivo Lara 2-1 1-5 2-3
Newell’s Old Boys 3-1 3-1 1-2
Olimpia 2-2 4-1 3-0
Universidad de Chile 2-0 0-2 0-1

Grupa 8Edytuj

Zespół Mecze Z R P Br+ Br− Bilans Pkt
  Fluminense FC 6 3 2 1 5 5 0 11
  Grêmio 6 2 2 2 10 6 +4 8
  Huachipato 6 2 2 2 10 8 +2 8
  Caracas 6 2 0 4 6 12 -6 6
         
Caracas 0-1 2-1 0-4
Fluminense FC 1-0 0-3 1-1
Grêmio 4-1 0-0 1-2
Huachipato 1-3 1-2 1-1

Runda finałowaEdytuj

Zespoły zakwalifikowaneEdytuj

Zespoły z 1 miejsca
Zespoły z 2 miejsca
Nr Drużyna Pkt Bilans Br+ Br.w.
1   Atlético Mineiro 15 +7 16 7
2   Santa Fe 14 +5 9 4
3   Olimpia 13 +9 16 7
4   Corinthians Paulista 13 +8 10 2
5   Vélez Sársfield 13 +7 10 4
6   Fluminense FC 11 0 5 3
7   Nacional 10 +4 10 4
8   SE Palmeiras 9 0 5 0
9   Tijuana 13 +4 8 2
10   Real Garcilaso 10 +1 8 2
11   Emelec 10 +1 5 0
12   Newell’s Old Boys 9 +1 11 4
13   Boca Juniors 9 0 7 5
14   Tigre 9 -1 9 5
15   Grêmio 8 +4 10 5
16   São Paulo FC 7 0 8 3

Nr – rozstawienie, Pkt. – punkty, Br+ – bramki zdobyte, Br.w. – bramki wyjazdowe

DrabinkaEdytuj

  1/8 finału (24, 30 kwietnia, 1-2, 8 i 14–16 maja) Ćwierćfinały (22-23 i 28–30 maja) Półfinały (3 i 10 lipca) Finał (17 i 24 lipca)
                                                     
1    Atlético Mineiro 2 4 6  
16    São Paulo FC 1 1 2  
  1    Atlético Mineiro 2 1 3  
  9    Tijuana 2 1 3  
8    SE Palmeiras 0 1 1
9    Tijuana 0 2 2  
  1    Atlético Mineiro 0 2 2 (3)  
  12    Newell’s Old Boys 2 0 2 (2)  
4    Corinthians Paulista 0 1 1  
13    Boca Juniors 1 1 2  
  13    Boca Juniors 0 0 0 (9)
  12    Newell’s Old Boys 0 0 0 (10)  
5    Vélez Sársfield 1 1 2
13    Newell’s Old Boys 0 2 2  
  1    Atlético Mineiro 0 2 2 (4)
  3    Olimpia 2 0 2 (3)
2    Santa Fe 1 1 2  
15    Grêmio 2 0 2  
  2    Santa Fe 3 2 5
  10    Real Garcilaso 1 0 1  
7    Nacional 0 1 1 (1)
10    Real Garcilaso 1 0 1 (4)  
  2    Santa Fe 0 1 1
  3    Olimpia 2 0 2  
3    Olimpia 1 2 3  
14    Tigre 2 0 2  
  3    Olimpia 0 2 2
  6    Fluminense FC 0 1 1  
6    Fluminense FC 1 2 3
11    Emelec 2 0 2  

a – awans dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe

1/8 finałuEdytuj

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
São Paulo FC   2:6   Atlético Mineiro 1:2 1:4
Grêmio Porto Alegre   2:2   Santa Fe 2:1 0:1
Tigre   2:3   Olimpia 2:1 0:2
CA Boca Juniors   2:1   SC Corinthians Paulista 1:0 1:1
CA Newell’s Old Boys   2:2   CA Vélez Sarsfield 0:1 2:1
CS Emelec   2:3   Fluminense FC 2:1 0:2
Real Garcilaso   1:1 (k. 4-1)   Club Nacional 1:0 0:1
Tijuana   2:1   {{Fb team {{{1}}}}} 0:0 2:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/4 finałuEdytuj

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Tijuana   3:3   Atlético Mineiro 2:2 1:1
Real Garcilaso   1:5   Santa Fe 1:3 0:2
Fluminense FC   1:2   Olimpia 0:0 1:2
CA Boca Juniors   0:0 (k. 9-10)   CA Newell’s Old Boys 0:0 0:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1/2 finałuEdytuj

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
CA Newell’s Old Boys   2:2 (k. 2-3)   Atlético Mineiro 2:0 0:2
Olimpia   2:1   Santa Fe 2:0 0:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

FinałEdytuj

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Atlético Mineiro   2:2 (k.4-3)   Olimpia 0:2 2:0
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Klasyfikacja strzelców bramekEdytuj

KlasyfikacjaEdytuj

Poniższa tabela ma charakter statystyczny. O kolejności decyduje na pierwszym miejscu osiągnięty etap rozgrywek, a dopiero potem dorobek bramkowo-punktowy. W przypadku klubów, które odpadły w rozgrywkach grupowych o kolejności decyduje najpierw miejsce w tabeli grupy, a dopiero potem liczba zdobytych punktów i bilans bramkowy.

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1   Atlético Mineiro Belo Horizonte 14 9 2 3 29 29 18
2   Olimpia Asunción 16 9 3 4 30 27 13
3   Independiente Santa Fe Bogotá 12 8 2 2 26 17 9
4   Newell’s Old Boys Rosario 12 5 2 5 17 15 14
5   Tijuana 10 5 4 1 19 13 8
6   Boca Juniors 10 4 3 3 15 9 8
7   Fluminense Rio de Janeiro 10 4 3 3 15 9 9
8   Real Garcilaso Cuzco 10 4 1 5 13 10 13
9   Tigre Buenos Aires 10 6 0 4 18 16 14
10   Vélez Sársfield Buenos Aires 8 5 1 2 16 12 5
11   Corinthians Paulista 8 4 2 2 14 11 4
12   Grêmio Porto Alegre 10 4 2 4 14 13 9
13   Nacional Montevideo 8 4 1 3 13 11 7
14   Emelec Guayaquil 8 4 1 3 13 7 7
15   São Paulo FC 10 3 1 6 10 18 18
16   SE Palmeiras São Paulo 8 3 1 4 10 6 7
17   Tolima Ibagué 8 3 3 2 12 9 6
18   Peñarol Montevideo 6 3 0 3 9 7 7
19   Universidad de Chile Santiago 6 3 0 3 9 7 9
20   Huachipato Talcahuano 6 2 2 2 8 10 8
21   Libertad Asunción 6 2 2 2 8 10 9
22   Deportivo Toluca 6 2 2 2 8 8 11
23   Arsenal Sarandí Buenos Aires 6 2 1 3 7 10 15
24   San José Oruro 6 1 2 3 5 5 11
25   Sporting Cristal Lima 6 2 2 2 8 8 8
26   Barcelona SC 6 1 3 2 6 5 6
27   The Strongest La Paz 6 2 0 4 6 8 10
28   Caracas 6 2 0 4 6 6 12
29   Municipal Iquique 8 1 2 5 5 7 15
30   Deportivo Lara Barquisimeto 6 1 1 4 4 8 16
31   Millonarios Bogotá 6 1 0 5 3 2 8
32   Cerro Porteño 6 0 1 5 1 3 11
33   LDU Quito 2 1 0 1 3 1 1
34   Bolívar La Paz 2 1 0 1 3 4 8
35   León 2 0 2 0 2 2 2
36   Universidad César Vallejo Trujillo 2 0 1 1 1 1 2
37   Defensor Sporting Montevideo 2 0 1 1 1 0 2
38   Deportivo Anzoátegui Puerto La Cruz 2 0 0 2 0 1 5
Podsumowanie: 138 meczów, w tym 27 remisów, 345 bramek – 2,50 bramki/mecz

Linki zewnętrzneEdytuj