Otwórz menu główne

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2013

SPAR Drużynowe Mistrzostwa Europy 2013
Liga Gospodarz Zwycięzca
Superliga Wielka Brytania Gateshead  Rosja
I liga Irlandia Dublin  Czechy
II liga Litwa Kowno  Słowenia
III liga Słowacja Bańska Bystrzyca  Słowacja
Geographylogo.svg
Drużynowe Mistrzostwa Europy 2013

4. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbywały się w czterech europejskich miastach 22 i 23 czerwca 2013 roku[1]. Reprezentacje rywalizowały w superlidze, I lidze, II lidze oraz III lidze. Organizatorem superligi drużynowych mistrzostw Europy było Gateshead, zawody I ligi odbywały się w Dublinie, II ligi w Kownie, a III ligi w Bańskiej Bystrzycy[1].

Spis treści

SuperligaEdytuj

Kandydatami do organizacji zawodów superligi były Brunszwik, Bydgoszcz, Gateshead, Kijów oraz Ostrawa[2][3]. 6 czerwca 2011 we Frankfurcie nad Menem Rada European Athletics powierzyła organizację imprezy brytyjskiemu Gateshead[4][5]. Areną mistrzostw był Gateshead International Stadium.

Z powodu trudnych warunków pogodowych rywalizję w skoku o tyczce mężczyzn[6] oraz w skoku wzwyż kobiet[7] przeniesiono do hali.

UczestnicyEdytuj

W zawodach superligi startowało 12 najsilniejszych lekkoatletycznych reprezentacji z Europy w tym trzy – Grecja, Turcja i Norwegia – które awansowały w 2011 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy.

  Białoruś   Polska
  Francja   Rosja
  Grecja   Turcja
  Hiszpania   Ukraina
  Niemcy   Wielka Brytania
  Norwegia   Włochy

RezultatyEdytuj

PB – rekord życiowy | SB – najlepszy wynik w sezonie | CRrekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju
NUR – rekord kraju w kategorii młodzieżowców | WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2013 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2013
MężczyźniEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Jimmy Vicaut 10,28   Jaysuma Saidy Ndure 10,37   Kamil Kryński 10,40
Bieg na 200 m   Christophe Lemaitre 20,27w   Jaysuma Saidy Ndure 20,47w   Serhij Smełyk 20,62
Bieg na 400 m   Władimir Krasnow 45,69   Nigel Levine 45,88   David Gollnow 45,90
Bieg na 800 m   Adam Kszczot 1:47,27   İlham Tanui Özbilen 1:47,39   Andrew Osagie 1:47,41
Bieg na 1500 m   İlham Tanui Özbilen 3:38,57   Charlie Grice 3:39,76   Marcin Lewandowski 3:39,82
Bieg na 3000 m   Bouabdellah Tahri 8:05,31   Halil Akkaş 8:05,50   Walentin Smirnow 8:05,77
Bieg na 5000 m   Mohamed Farah 14:10,00   Bouabdellah Tahri 14:12,91   Kemal Koyuncu 14:14,18
Bieg na 110 m przez płotki   Siergiej Szubienkow 13,19w   Pascal Martinot-Lagarde 13,28w   Artur Noga 13,33w
Bieg na 400 m przez płotki   Silvio Schirrmeister 49,15 PB   David Greene 49,39   Mickaël François 49,79
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Tarık Langat Akdağ 8:36,25   Abdelaziz Merzougui 8:37,22   Yoann Kowal 8:38,76
Sztafeta 4 × 100 m   Wielka Brytania
Adam Gemili
Harry Aikines-Aryeetey
James Ellington
James Dasaolu
38,39   Niemcy
Roy Schmidt
Sven Knipphals
Julian Reus
Martin Keller
38,69   Polska
Artur Zaczek
Grzegorz Zimniewicz
Karol Zalewski
Kamil Kryński
38,71
Sztafeta 4 × 400 m   Wielka Brytania
Michael Bingham
Conrad Williams
Rhys Williams
Richard Buck
3:05,37   Rosja
Aleksiej Kienig
Radel Kaszefrazow
Dmitrij Buriak
Władimir Krasnow
3:06,09   Polska
Marcin Marciniszyn
Rafał Omelko
Michał Pietrzak
Kacper Kozłowski
3:06,18
Skok wzwyż   Bohdan Bondarenko 2,28   Mickaël Hanany 2,28   Tom Parsons 2,24
Skok o tyczce   Renaud Lavillenie 5,77   Giuseppe Gibilisco 5,60   Björn Otto 5,50
Skok w dal   Aleksandr Mieńkow 8,36   Luis Tsatumas 8,12   Greg Rutherford 8,02w
Trójskok   Aleksiej Fiodorow 16,70   Teddy Tamgho 16,62   Nathan Douglas 16,45
Pchnięcie kulą   David Storl 20,47   Tomasz Majewski 20,29   Aleksandr Lesnoj 20,27
Rzut dyskiem   Robert Harting 64,25   Mario Pestano 61,34   Ercüment Olgundeniz 61,32
Rzut młotem   Paweł Fajdek 77,00   Markus Esser 76,32   Quentin Bigot 75,22
Rzut oszczepem   Dmitrij Tarabin 85,99 PB   Thomas Röhler 83,31   Roman Awramenko 81,74
KobietyEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Ołesia Powch 11,51   Tatjana Pinto 11,72   Myriam Soumaré 11,66
Bieg na 200 m   Marija Riemień 22,80   Myriam Soumaré 23,05   Anyika Onuora 23,12
Bieg na 400 m   Perri Shakes-Drayton 50,50 PB   Ksienija Zadorina 51,07   Marie Gayot 51,54 PB
Bieg na 800 m   Jessica Judd 2:00,82   Jekatierina Szarmina 2:00,86   Olha Lachowa 2:02,30
Bieg na 1500 m   Jekatierina Szarmina 4:08.86   Isabel Macías 4:09,35 SB   Renata Pliś 4:10,73
Bieg na 3000 m   Jelena Korobkina 9:01,45   Laura Weightman 9:03,11   Iris María Fuentes-Pila 9:03,20 PB
Bieg na 5000 m   Olga Gołowkina 15:32.45 SB   Emelia Gorecka 15:40,52   Sabrina Mockenhaupt 15:40,94 SB
Bieg na 100 m przez płotki   Tiffany Porter 12,62   Tatjana Diektiariewa 12,88   Hanna Platicyna 12,91
Bieg na 400 m przez płotki   Eilidh Child 54,42 PB   Hanna Jaroszczuk 55,27   Wiera Rudakowa 56,20
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Natalja Aristarchowa 9:30,64 PB   Walentyna Żudina 9:34,90   Antje Möldner-Schmidt 9:35,67
Sztafeta 4 × 100 m   Ukraina
Ołesia Powch
Wiktorija Piataczenko
Marija Riemień
Natalija Pohrebniak
42,62 EL   Niemcy
Yasmin Kwadwo
Inna Weit
Tatjana Pinto
Verena Sailer
43,15   Rosja
Julija Kacura
Julija Kaszyna
Jelizawieta Sawlinis
Jekatierina Kuzina
43,23
Sztafeta 4 × 400 m   Wielka Brytania
Eilidh Child
Shana Cox
Meghan Beesley
Christine Ohuruogu
3:28,60   Rosja
Ksienija Gusarowa
Julija Tieriechowa
Tatjana Firowa
Ksienija Zadorina
3:29,46   Francja
Marie Gayot
Lenora Guion-Firmin
Phara Anacharsis
Floria Gueï
3:30,36
Skok wzwyż   Marija Kuczina 1,98 PB   Alessia Trost
  Kamila Stepaniuk
1,92
Skok o tyczce   Silke Spiegelburg 4,60   Anżelika Sidorowa 4,55 PB   Anna Rogowska 4,40
Skok w dal   Éloyse Lesueur 6,44   Darja Kliszyna 6,43   Shara Proctor 6,43
Trójskok   Olha Saładucha 14,49   Jekatierina Koniewa 14,10   Simona La Mantia 13,99
Pchnięcie kulą   Christina Schwanitz 19,30   Hałyna Obleszczuk 18,05   Emel Dereli 17,50
Rzut dyskiem   Mélina Robert-Michon 63,75   Julia Fischer 62,67   Żaneta Glanc 61,70
Rzut młotem   Betty Heidler 74,31   Anita Włodarczyk 74,13   Sophie Hitchon 72,97 NR NUR PB
Rzut oszczepem   Christina Obergföll 62,64   Mercedes Chilla 58,55   Wira Rebryk 57,92

Tabela punktówEdytuj

Konkurencja                        
100 metrów M 1 12 9 7 3 6 11 10 8 4 5 2
K 5 11 10 8 1 2 6 7 9 3 4 12
200 metrów M 4 12 5 9 6.5 8 11 0 3 6.5 2 10
K 3 11 6 10 0 9 2 7,5 5 7,5 4 12
400 metrów M 0 3 10 11 6 8 2 9 12 4.5 7 4.5
K 4 10 5 12 1 9 3 6 11 8 2 7
800 metrów M 6 9 7 10 2 8 3 12 1 5 11 4
K 9 7 5 12 2 6 4 8 11 1 3 10
1500 metrów M 1 4 9 11 5 3 2 10 7 8 12 6
K 4 3 6 8 2 9 1 10 12 11 5 7
3000 metrów M 3 12 8 6 1 4 2 7 10 5 11 9
K 2 6 9 11 3 7 1 8 12 10 5 4
5000 metrów M 3 11 7 12 1 6 2 8 4 5 10 9
K 1 7 10 11 2 8 5 6 12 9 4 3
3000 metrów z przeszkodami M 4 10 8 2 1 6 3 5 9 11 12 7
K 6 5 10 8 4 3 1 2 12 9 7 11
110 metrów przez płotki M 5 11 6 8 9 7 3 10 12 4 1 2
100 metrów przez płotki K 8 0[8] 7 12 4 9 6 3 11 5 2 10
400 metrów przez płotki M 2 10 12 11 4 8 9 7 5 6 1 3
K 2 8 6 12 3 9 4 7 10 5 0[9] 11
Sztafeta 4 × 100 metrów M 0 9 11 12 3 8 0 10 6 5 4 7
K 5 9 11 8 2 6 1 7 10 4 3 12
Sztafeta 4 × 400 metrów M 1 8 9 12 4 7 2 10 11 6 3 5
K 6 10 7 12 0 5 0 8 11 5 4 9
Skok wzwyż M 3.5 11 8 10 5 9 2 6 7 3.5 1 12
K 3 2 7,5 4 6 11 5 10 12 9 7,5 1
Skok o tyczce M 0 12 10 4 7 11 3 9 5,5 5,5 0 8
K 0 8.5 12 0 0 7 4 10 11 8.5 5 6
Skok w dal M 1 6 9 10 11 3 4 5 12 8 2 7
K 1 12 8 10 9 7 4 6 11 5 2 3
Trójskok M 4 11 2 10 9 7 1 6 12 5 3 8
K 5 4 8 9 7 10 1 6 11 3 2 12
Pchnięcie kulą M 7 5 12 4 6 2 1 11 10 9 8 3
K 7 5 12 6 2 9 1 3 4 8 10 11
Rzut dyskiem M 5 1 12 8 3 6 7 9 2 11 10 4
K 6 12 11 7 3 4 2 10 8 5 1 9
Rzut młotem M 8 10 11 3 2 7 6 12 9 5 0[10] 4
K 9 0 12 10 4 6 3 11 5 7 2 8
Rzut oszczepem M 7 1 11 5 6 2 9 8 12 4 3 10
K 7 5 12 4 6 1 3 8 9 11 2 10
Kraj                        
Razem 158,5 303,5 349,5 339 155 262,5 140 307,5 355,5 254 180,5 292,5

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Lp. Kraj Punkty
1   Rosja 355,5
2   Niemcy 349,5
3   Wielka Brytania 339
4   Polska 307,5
5   Francja 303,5
6   Ukraina 292,5
7   Włochy 262,5
8   Hiszpania 254
9   Turcja 180,5
10   Białoruś 158,5
11   Grecja 155
12   Norwegia 140

I ligaEdytuj

Zawody I ligi odbywały się w Dublinie, który został wyznaczony organizatorem zawodów w czerwcu 2012 roku[11]

UczestnicyEdytuj

W zawodach I ligi startowało 12 zespołów w tym trzy – Czechy, Portugalia i Szwecja – które spadły w 2011 roku z superligi drużynowych mistrzostw Europy oraz dwa – Bułgaria i Estonia – które awansowały z II ligi drużynowych mistrzostw Europy.

  Belgia   Holandia
  Bułgaria   Portugalia
  Czechy   Rumunia
  Estonia   Szwajcaria
  Finlandia   Szwecja
  Irlandia   Węgry

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Churandy Martina 10,46   Denis Dimitrov 10, 76   Jason Smyth 10,78
Bieg na 200 m   Pavel Maslák 21,20   Jonathan Borlée 21,31   Nil de Oliveira 21,31
Bieg na 400 m   Brian Gregan 46,32   Seppe Thijs 46,96 PB   Axel Bergrahm 47,07 SB
Bieg na 800 m   Tamás Kazi 1:50,96   Johan Rogestedt 1:51,57   Tuomo Salonen 1:51,64
Bieg na 1500 m   Pieter-Jan Hannes 3:45,05   Ioan Zaizan 3:46,33   Hélio Gomes 3:46,96
Bieg na 3000 m   Niclas Sandells 8:17,78 SB   Richard Douma 8:18,72 PB   Tiidrek Nurme 8:19,14 SB
Bieg na 5000 m   Bashir Abdi 14:52,78   Tiidrek Nurme 14:53,53   Nicolae Alexandru Soare 14:55,92
Bieg na 110 m przez płotki   Balázs Baji 13,45   Gregory Sedoc 13,50 SB   Ben Reynolds 13,71
Bieg na 400 m przez płotki   Rasmus Mägi 51,07   Niclas Åkerström 51,42 SB   Tibor Koroknai 51,48
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Mitko Cenow 8:45,16   Alberto Paulo 8:53,83   Alexandru Ghinea 8:54,65
Sztafeta 4 × 100 m   Holandia
Brian Mariano
Churandy Martina
Jerrel Feller
Hensley Paulina
39,14   Szwecja
Alexander Brorsson
Nil de Oliveira
Johan Wissman
Stefan Tärnhuvud
39,55   Portugalia
Diogo Antunes
David Lima
Arnaldo Abrantes
Ricardo Monteiro
39,89
Sztafeta 4 × 400 m   Irlandia
Jason Harvey
Dara Kervick
Richard Morrissey
Brian Gregan
3:08,12   Belgia
Seppe Thijs
Antoine Gillet
Arnout Matthys
Jonathan Borlée
3:10,25   Holandia
Jürgen Wielart
Dennis Spillekom
Jesper Arts
Liemarvin Bonevacia
3:10,46
Skok wzwyż   Jaroslav Bába 2,20   Mihai Donişan 2,20   Jussi Viita 2,15
Skok o tyczce   Jan Kudlička 5,50   Alhaji Jeng 5,40   Edi Maia 5,40
Skok w dal   Eero Haapala 7,96   Michel Tornéus 7,95   Denis Eradiri 7,84
Trójskok   Fabian Florant 16,49 SB   Złatozar Atanasow 16,15   Alexander Hochuli 15,98
Pchnięcie kulą   Ladislav Prášil 20,62   Georgi Iwanow 20,53   Marco Fortes 20,04
Rzut dyskiem   Sergiu Ursu 63,02 SB   Gerd Kanter 61,56   Jouni Waldén 59,59 SB
Rzut młotem   Krisztián Pars 76,56   Lukáš Melich 75,02   Tuomas Seppänen 68,81
Rzut oszczepem   Vítězslav Veselý 80,44   Kim Amb 79,44   Risto Mätas 76,49
KobietyEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Iwet Łałowa 11,79   Kateřina Čechová 11,85   Iréne Ekelund 11,95
Bieg na 200 m   Angela Moroşanu 23,48   Iwet Łałowa 23,85   Moa Hjelmer 23,88
Bieg na 400 m   Zuzana Hejnová 51,90 PB   Adelina Pastor 52,64   Moa Hjelmer 52,89
Bieg na 800 m   Elena Mirela Lavric 2:03,44 SB   Lenka Masná 2:03,53   Selina Büchel 2:03,80
Bieg na 1500 m   Maureen Koster 4:22,66   Tereza Čapková 4:23,15   Ioana Doagă 4:25,12
Bieg na 3000 m   Susan Kuijken 9:07,04 PB   Almensch Belete 9:11,61 SB   Charlotta Fougberg 9:17,83 PB
Bieg na 5000 m   Jip Vastenburg 16:12,88   Roxana Bârcă 16:13,22   Ana Dulce Félix 16:15,36 SB
Bieg na 100 m przez płotki   Rosina Hodde 13,17 PB   Lucie Škrobáková 13,24   Anne Zagré 13,33
Bieg na 400 m przez płotki   Denisa Rosolová 55,34   Angela Moroşanu 56,67   Jessie Barr 57,50
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Sandra Eriksson 9:47,76 SB   Siłwija Dynekowa 9:47,96   Helen Hofstede 9:52,82 PB
Sztafeta 4 × 100 m   Czechy
Iveta Mazáčová
Barbora Procházková
Petra Urbánková
Kateřina Čechová
44,20   Szwajcaria
Mujinga Kambundji
Fanette Humair
Marisa Lavanchy
Léa Sprunger
44,24   Irlandia
Ailis McSweeney
Niamh Whelan
Sarah Lavin
Phil Healy
44,82
Sztafeta 4 × 400 m   Rumunia
Bianca Răzor
Elena Mirela Lavric
Adelina Pastor
Angela Moroşanu
3:30,77   Czechy
Jitka Bartoničková
Lenka Masná
Denisa Rosolová
Zuzana Hejnová
3:36,95   Irlandia
Sinead Denny
Jennifer Carey
Shauna Cannon
Jessie Barr
3:38,43
Skok wzwyż   Nafissatou Thiam 1,89   Emma Green 1,89   Barbara Szabó 1,85
Skok o tyczce   Jiřina Svobodová 4,40   Victoria Pena 4,30   Minna Nikkanen 4,30
Skok w dal   Grit Šadeiko 6,26 SB   Erica Jarder 6,22   Cornelia Deiac 6,12
Trójskok   Gabriela Petrova 13,55   Elina Torro 13,45   Susana Costa 13,37
Pchnięcie kulą   Radoslava Mavrodieva 18,36   Anca Heltne 17,51   Anita Márton 17,37
Rzut dyskiem   Nicoleta Grasu 57,34   Anita Márton 56,43 SB   Sofia Larsson 55,96
Rzut młotem   Éva Orbán 68,57   Bianca Perie 67,51   Tereza Králová 65,88
Rzut oszczepem   Oona Sormunen 56,04   Eliza Toader 55,89   Sílvia Cruz 53,11

Tabela punktówEdytuj

Konkurencja                        
100 metrów M 2 12 11 7 9 3 4 6 5 8 10 1
K 2 6 12 5 11 9 1 4 7 10 8 3
200 metrów M 11 7 9 8 12 1 2 6 4 10 5 3
K 6 5 11 3 8 12 1 7 9 10 4 2
400 metrów M 11 9 2 0 6 4 3 8 5 10 12 7
K 1 8 2 7 12 11 9 4 3 10 6 5
800 metrów M 6 8 1 4 9 5 3 7 10 11 2 12
K 1 9 6 4 11 12 5 10 3 7 8 2
1500 metrów M 12 6 3 10 9 11 2 1 5 8 7 4
K 5 12 1 3 11 10 6 8 2 9 7 4
3000 metrów M 7 11 4 5 2 1 10 6 12 8 9 3
K 11 12 3 8 7 4 1 2 5 10 9 6
5000 metrów M 12 8 2 5 7 10 11 1 3 6 9 4
K 3 12 4 10 7 11 1 9 6 2 5 8
3000 metrów z przeszkodami M 1 2 12 11 5 10 8 7 3 4 9 6
K 3 10 11 9 5 8 1 6 12 7 4 2
110 metrów przez płotki M 6 11 3 8 9 2 1 5 4 7 10 12
100 metrów przez płotki K 10 12 2 8 11 5,5 0 5,5 9 4 7 3
400 metrów przez płotki M 7 6 1 3 9 4 12 5 2 11 8 10
K 9 7 4 5 12 11 2 8 6 0 10 3
Sztafeta 4 × 100 metrów M 6 12 2 10 9 7 8 5 4 11 0 2
K 5 0 3 9 12 6 4 11 0 8 10 7
Sztafeta 4 × 400 metrów M 11 10 2 3 9 7 4 5 1 8 12 6
K 8 9 4 7 11 12 5 3 2 6 10 1
Skok wzwyż M 8.5 8,5 5 1 12 11 6 3 10 3 3 7
K 12 7 9 3 4 5 8 2 6 11 1 10
Skok o tyczce M 6 7 0 10 12 0 5 3 8 11 9 4
K 6 0 2 7 12 3 9 4 10 8 11 5
Skok w dal M 5 4 10 9 7 8 1 6 12 11 2 3
K 4 1 2 9 8 10 12 6 7 11 5 3
Trójskok M 2 12 11 9 3 8 6 10 7 5 1 4
K 1 4 12 10 7 9 6 3 11 8 2 5
Pchnięcie kulą M 3 7 11 10 12 5 6 1 4 9 2 8
K 7 9 12 1 8 11 6 2 3 4 5 10
Rzut dyskiem M 6 8 2 4 5 12 11 3 10 7 1 9
K 4 5 3 9 7 12 6 1 2 10 8 11
Rzut młotem M 2 8 4 9 11 5 7 6 10 0 3 12
K 7 3 2 6 10 11 4 5 8 9 0 12
Rzut oszczepem M 6 7 3 8 12 1 10 5 9 11 2 4
K 1 5 3 10 8 11 4 7 12 9 6 2
Kraj                        
Razem 236,5 299 206 269 351,5 297,5 211 206 251,5 311 242 226

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Lp. Kraj Punkty
1   Czechy 351,5
2   Szwecja 311
3   Holandia 299
4   Rumunia 297,5
5   Portugalia 269
6   Finlandia 251,5
7   Irlandia 242
8   Belgia 236,5
9   Węgry 226
10   Estonia 211
11   Bułgaria 206
12   Szwajcaria 206

II ligaEdytuj

Zawody II ligi odbywały się w Kownie na Stadionie im. S. Dariusa i Girėnasa[1].

UczestnicyEdytuj

W zawodach II ligi brało udział 8 zespołów w tym dwa – Chorwacja i Słowenia – które spadły w 2011 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy oraz dwa – Cypr i Izrael – które awansowały z III ligi drużynowych mistrzostw Europy.

  Austria   Izrael
  Chorwacja   Litwa
  Cypr   Serbia
  Dania   Słowenia

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Rytis Sakalauskas 10,44 SB   Dario Horvat 10,53   Jan Žumer 10,58
Bieg na 200 m   Jan Žumer 21,22   Nick Ekelund-Arenander 21,25 PB   Egidijus Dilys 21,27 SB
Bieg na 400 m   Nick Ekelund-Arenander 45,93 PB   Donald Sanford 46,56 SB   Miloš Raović 47,07
Bieg na 800 m   Nick Jensen 1:52,40   Nemanja Kojić 1:52,63   Andreas Rapatz 1:52,73
Bieg na 1500 m   Andreas Vojta 3:50,53   Andreas Bueno 3:50,78   Yimer Getahun 3:50,84
Bieg na 3000 m   Mirko Petrović 8:27,25 SB   Lukas Pallitsch 8:28,07 SB   Amine Khadiri 8:28,84 SB
Bieg na 5000 m   Brenton Rowe 14:09,30   Tesama Moogas 14:19,39 SB   Jasmin Ljajić 14:50,65
Bieg na 110 m przez płotki   Milan Trajkovic 13,67 NR PB   Andreas Martinsen 13,68 NR PB   Milan Ristić 13,93
Bieg na 400 m przez płotki   Emir Bekrić 49,98   Thomas Kain 51,80   Christian Laugesen 52,00 SB
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Ole Hesselbjerg 8:44,55   Justinas Beržanskis 8:45,36 PB   Blaž Grad 8:47,75 PB
Sztafeta 4 × 100 m   Litwa
Egidijus Dilys
Rytis Sakalauskas
Kostas Skrabulis
Lukas Gaudutis
39,83   Austria
Manuel Prazak
Markus Fuchs
Benjamin Grill
Ekemini Bassey
40,45   Słowenia
Luka Žontar
Gregor Kokalovič
Blaž Brulc
Jan Žumer
40,65
Sztafeta 4 × 400 m   Serbia
Ivan Markovic
Miloš Raović
Dino Dodig
Emir Bekrić
3:08,73   Izrael
Amit Cohen
Donald Sanford
Hai Cohen
Maor Szeged
3:09,93   Dania
Christian Laugesen
Christian Clausen
Nicklas Hyde
Nick Ekelund-Arenander
3:10,60
Skok wzwyż   Raivydas Stanys 2,21   Rožle Prezelj 2,18   Dmitriy Kroytor 2,18 PB
Skok o tyczce   Rasmus Jørgensen 5,65 PB   Ivan Horvat 5,40   Nikandros Stylianou 5,40 SB =PB
Skok w dal   Marius Rudys 7,74 SB   Morten Jensen 7,74 SB   Marko Prugovečki 7,65
Trójskok   Yochai Halevi 16,73 SB   Peder P. Nielsen 16,06 SB   Panayiotis Volou 16,06 PB
Pchnięcie kulą   Asmir Kolašinac 20,37   Marin Premeru 19,56   Šarūnas Banevičius 19,21 PB
Rzut dyskiem   Apostolos Parelis 60,17   Gerhard Mayer 59,58   Marin Premeru 58,83 SB
Rzut młotem   Primož Kozmus 72,92   Constantions Stathelakos 68,80 SB   András Haklits 68,16
Rzut oszczepem   Matija Kranjc 73,36   Vedran Samac 71,80   Roko Zemunik 67,35
KobietyEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Lina Grinčikaitė 11,31 SB   Eleni Artimata 11,41 PB   Kristina Žumer 11,50 PB
Bieg na 200 m   Eleni Artimata 23,15 SB   Lina Grinčikaitė 23,39 SB   Olga Lenskiy 23,68
Bieg na 400 m   Agnė Šerkšnienė 52,81   Liona Rebernik 53,63 SB   Anita Banović 53,91
Bieg na 800 m   Eglė Balčiūnaitė 2:03,05   Natalia Evangelidou 2:03,83 PB   Amela Terzić 2:04,67 PB
Bieg na 1500 m   Amela Terzić 4:26,73   Natalija Piliušina 4:26,83   Natalia Evangelidou 4:28,86
Bieg na 3000 m   Sonja Stolić 9:27,69   Sonja Roman 9:28,62 SB   Jennifer Wenth 9:38,53
Bieg na 5000 m   Olivera Jevtić 15:59,94   Vaida Žūsinaitė 16:16,42 SB   Lisa Stublić 16:19,11 SB
Bieg na 100 m przez płotki   Marina Tomić 13,28   Sonata Tamošaitytė 13,63 SB   Marina Banović 13,92 SB
Bieg na 400 m przez płotki   Egle Staisiunaite 57,75   Stina Troest 57,95 SB   Verena Menapace 60,16 SB
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Maruša Mišmaš 9:58,93 NR PB   Vaida Žūsinaitė 10:11,82 SB   Simone Glad 10:29,47 SB
Sztafeta 4 × 100 m   Słowenia
Kaja Debevec
Tina Jureš
Kristina Žumer
Sabina Veit
44,73   Litwa
Modesta Morauskaitė
Agnė Šerkšnienė
Sonata Tamošaitytė
Lina Grinčikaitė
44,84   Austria
Beate Schrott
Doris Röser
Marina Kraushofer
Linda Thoms
45,18
Sztafeta 4 × 400 m   Litwa
Eva Misiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė
Modesta Morauskaitė
Agnė Šerkšnienė
3:35,11   Słowenia
Anja Benko
Eva Trošt
Maja Pogorevc
Liona Rebernik
3:39,57   Chorwacja
Romana Tea Kirinić
Marija Hižman
Kristina Dudek
Anita Banović
3:39,61
Skok wzwyż   Ana Šimić 1,93   Airinė Palšytė 1,88 SB   Ma'ayan Shahaf 1,88
Skok o tyczce   Tina Šutej 4,30 SB   Caroline Bonde Holm 4,25 SB   Kira Grünberg 4,15 SB =PB
Skok w dal   Nektaria Panaji 6,46 SB   Snežana Rodić 6,37   Jogaile Petrokaite 6,16 PB
Trójskok   Snežana Rodić 14,07   Sonia Krnjeta 13,46 PB   Asta Daukšaitė 13,02 SB
Pchnięcie kulą   Valentina Mužarić 17,29   Austra Skujytė 16,52 SB   Annastasia Muchkaev 15,90
Rzut dyskiem   Sandra Perković 65,77   Zinaida Sendriūtė 63,03   Dragana Tomašević 59,88
Rzut młotem   Barbara Špiler 68,22   Paraskevi Theodorou 60,63   Meiken Greve 57,44
Rzut oszczepem   Martina Ratej 62,60   Tatjana Jelača 56,88   Sara Kolak 56,32 PB

Tabela punktówEdytuj

Konkurencja                
100 metrów M 3 7 4 1 5 8 2 6
K 4 3 7 2 5 8 1 6
200 metrów M 2 5 3 7 1 6 4 8
K 2 3 8 1 6 7 4 5
400 metrów M 1 4 3 8 7 2 6 5
K 3 6 4 2 1 8 5 7
800 metrów M 6 4 3 8 5 1 7 2
K 3 1 7 2 5 8 6 4
1500 metrów M 8 1 4 7 6 2 5 3
K 4 2 6 3 1 7 8 5
3000 metrów M 7 5 6 2 4 1 8 3
K 6 1 2 3 4 5 8 7
5000 metrów M 8 4 1 3 7 2 6 5
K 4 7 1 3 2 8 5 6
3000 metrów z przeszkodami M 5 2 1 8 4 7 3 6
K 3 4 2 6 1 7 5 8
100 metrów przez płotki M 4 1 8 7 3 2 6 5
110 metrów przez płotki K 4 6 2 5 1 7 3 8
400 metrów przez płotki M 7 3 2 6 5 1 8 4
K 6 2 3 7 1 8 4 5
Sztafeta 4 × 100 metrów M 7 4 2 3 5 8 1 6
K 6 5 0 2 3 7 4 8
Sztafeta 4 × 400 metrów M 1 3 4 6 7 2 8 5
K 4 6 2 1 3 8 5 7
Skok wzwyż M 0 4 2.5 2.5 6 8 5 7
K 4 8 5 1 6 7 2 3
Skok o tyczce M 5 7 6 8 3 2 1 4
K 6 2.5 2.5 7 4 1 5 8
Skok w dal M 2 6 1 7 3 8 4 5
K 3 4 8 5 1 6 2 7
Trójskok M 2 6 1 7 3 8 4 5
K 5 7 2 3 1 6 4 8
Pchnięcie kulą M 2 7 3 1 4 6 8 5
K 1 8 4 5 6 7 3 2
Rzut dyskiem M 7 6 8 2 4 5 3 1
K 1 8 5 4 3 7 6 2
Rzut młotem M 1 6 7 4 3 5 2 8
K 2 4 7 6 3 1 5 8
Rzut oszczepem M 4 6 1 3 2 5 7 8
K 5 6 2 3 1 4 7 8
Kraj                
Razem 161 178,5 155 171,5 150 209 192 221

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Lp. Kraj Punkty
1   Słowenia 221
2   Litwa 209
3   Serbia 192
4   Chorwacja 178,5
5   Dania 171,5
6   Austria 161
7   Cypr 155
8   Izrael 150

III ligaEdytuj

Zawody III ligi odbywały się na Štadiónie SNP w Bańskiej Bystrzycy[1]. Drugie miejsce w rywalizacji młociarek zajęła Mołdawianka Zalina Marghieva (71,36), jednak jej rezultat został anulowany z powodu dyskwalifikacji za doping.

UczestnicyEdytuj

W zawodach najniższej, III ligi, startowało 15 zespołów w tym drużyna małych krajów Europy oraz dwa zespoły – Łotwa i Słowacja – które spadły w 2011 roku z II ligi drużynowych mistrzostw Europy.

  Reprezentacja małych krajów Europy   Islandia
  Albania   Luksemburg
  Andora   Łotwa
  Armenia   Macedonia Północna
  Azerbejdżan   Malta
  Bośnia i Hercegowina   Mołdawia
  Czarnogóra   Słowacja
  Gruzja

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Adam Zavacký 10,52   Riste Pandew 10,75   Vadim Ryabikhin 10,76 PB
Bieg na 200 m   Roman Turčáni 21,12 PB   Kolbeinn Hödur Gunnarsson 21,60 PB   Vadim Ryabikhin 21,61 SB
Bieg na 400 m   Jānis Leitis 49,36 SB   Hakim Ibrahimov 49,59 SB   Amel Tuka 49,73
Bieg na 800 m   Amel Tuka 1:51,11   Renars Stepins 1:51,37   Tomas Timoransky 1:51,58
Bieg na 1500 m   Ion Siuris 3:49,80   Jozef Pelikán 3:53,14   Ashot Hayrapetyan 3:53,33 SB
Bieg na 3000 m   David Karonei 8:19,34 PB   Roman Prodius 8:20,79 SB   Jaroslav Szabo 8:22,93 PB
Bieg na 5000 m   Roman Prodius 14:31,51 SB   Jānis Višķers 14:35,80 PB   Pol Mellina 14:44,14
Bieg na 110 m przez płotki   David Ilariani 13,99   Viliam Papšo 14,03   Jānis Jansons 14,54
Bieg na 400 m przez płotki   Alexei Cravcenco 50,82 PB   Martin Kučera 50,95   Jacques Frisch 51,16 NR PB
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Vitalii Gheorghiţă 9:05,43 SB   Pascal Groben 9:13,19 SB   Osman Junuzovič 9:24,40 PB
Sztafeta 4 × 100 m   Słowacja 40,78   Mołdawia 41,13   Gruzja 42,05
Sztafeta 4 × 400 m   Gruzja 3:12,38   Łotwa 3:12,78   Słowacja 3:13,08
Skok wzwyż   Zurab Gogoczuri 2,20 SB   Peter Horák 2,15   Andrei Mîţîcov 2,15 SB
Skok o tyczce   Mareks Ārents 5,40   Ján Zmoray 5,10 =PB   Mark Johnson 5,10 SB
Skok w dal   Elvijs Misāns 7,89 SB   Wardan Pahlewanian 7,74 SB   Tomas Veszelka 7,43 PB
Trójskok   Murad İbadullayev 15,76 SB   Lewon Aghasjan 15,67 SB   Vladimir Letnicov 15,52
Pchnięcie kulą   Bob Bertemes 18,02 NR PB   Ódinn Björn Thorsteinsson 17,81   Mesud Pezer 17,58
Rzut dyskiem   Danijel Furtula 56,52   Matej Gašaj 55,43   Oskars Vaisjūns 51,70
Rzut młotem   Marcel Lomnický 74,98   Dzmitry Marshyn 71,48   Igors Sokolovs 71,21
Rzut oszczepem   Rolands Štrobinders 79,14   Guðmundur Sverrisson 76,35 PB   Patrik Ženúch 72,87
KobietyEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Tiffany Tshilumba 11,98   Hafdís Sigurdjardóttir 12,04   Alexandra Bezeková 12,06
Bieg na 200 m   Lenka Kršáková 24,03   Olesea Cojuhari 24,12 SB   Gunta Latiševa-Čudare 24,45 SB
Bieg na 400 m   Olesea Cojuhari 52,65   Gunta Latiševa-Čudare 53,71 PB   Hafdís Sigurdjardóttir 54,03 PB
Bieg na 800 m   Aníta Hinriksdóttir 2:01,17 NR PB   Olga Zaporojan 2:07,99 PB   Charline Mathias 2:08,18
Bieg na 1500 m   Aníta Hinriksdóttir 4:16,51 PB   Biljana Cvijanović 4:24,83 SB   Olga Zaporojan 4:33,48 PB
Bieg na 3000 m   Tsehaynesh Tsale 9:31,74 PB   Slađana Perunović 9:33,83   Arndís Ýr Hafthorsdóttir 10:04,75 SB
Bieg na 5000 m   Tsenynesh Tsenga 16:29,29 PB   Slađana Perunović 16:51,99 SB   Arndís Ýr Hafthorsdóttir 17:26,11 PB
Bieg na 100 m przez płotki   Laura Ikauniece 13,63   Gorana Cvijetić 13,92 PB   Lucia Mokrášová 13,93 =PB
Bieg na 400 m przez płotki   Lucie Slaníčková 58,62   Amaliya Sharoyan 60,05 =SB   Kim Reuland 60,21
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Biljana Cvijanović 10:17,77 NR PB   Giuli Dekanadze 11:14,20 PB   Katarina Pokorná 11:27,89 PB
Sztafeta 4 × 100 m   Słowacja 46,13   Islandia 46,52   Luksemburg 47,15
Sztafeta 4 × 400 m   Słowacja 3:38,95   Islandia 3:39,14   Mołdawia 3:46,00
Skok wzwyż   Undine Dindune 1,81   Marija Vuković 1,76   Iveta Srnková 1,73
Skok o tyczce   Slavomíra Sľúková 3,95 SB   Gina Reuland 3,70   Ilze Bortaščenoka 3,70
Skok w dal   Jana Velďáková 6,41   Rebecca Camilleri 6,30 NR PB   Māra Grīva 6,12
Trójskok   Dana Velďáková 13,74   Māra Grīva 13,07   Tatiana Cicanci 13,04 SB
Pchnięcie kulą   Salome Rigishvili 15,95 PB   Ivana Krištofíčová 14,41   Ásdís Hjálmsdóttir 13,65 SB
Rzut dyskiem   Salome Rigishvili 52,47 SB   Ivona Tomanová 46,53   Milica Vukadinovic 45,01 SB
Rzut młotem   Martina Hrašnová 71,49   Sandra Pétursdóttir 50,62   Karina Orlova 46,19 PB
Rzut oszczepem   Madara Palameika 57,07   Ásdís Hjálmsdóttir 53,36   Veronika Ľašová 48,96 PB


Tabela punktówEdytuj

Konkurencja                              
100 metrów M 5 2 4 0 13 9 7 11 10 3 14 8 12 6 15
K 8 2 5 10 9 6 3 14 12 15 1 11 7 4 13
200 metrów M 3 0 2 5 13 9 10 14 12 6 8 7 11 4 15
K 0 3 4 12 7 8 2 1 13 9 5 10 14 6 15
400 metrów M 2 4 1 12 14 13 11 7 15 5 9 3 8 6 10
K 0 9 2 10 8 6 4 13 14 7 3 11 15 5 12
800 metrów M 2 4 8 9 15 10 12 14 7 5 3 1 6 13
K 0 0 3 5 11 4 10 15 7 13 8 9 14 6 12
1500 metrów M 4 0 2 13 5 9 11 12 6 10 3 8 15 7 14
K 5 6 3 14 12 15 10 9 4 7 13 8 11
3000 metrów M 0 8 9 10 2 6 7 1 12 15 13 5 14 4 13
K 5 0 3 6 15 12 2 13 10 9 4 8 7 14 11
5000 metrów M 2 0 11 9 4 8 5 12 14 13 6 3 15 7 10
K 0 4 6 15 7 8 13 10 9 11 5 14 12
3000 metrów z przeszkodami M 1 4 8 10 12 13 5 9 7 14 3 6 15 2 11
K 0 0 0 0 0 15 14 8 11 9 0 10 12 7 13
110 metrów przez płotki M 6 7,5 4 3 0 9 15 7,5 13 12 5 10 11 14
100 metrów przez płotki K 4 3 12 11 14 7 10 15 8 5 9 6 13
400 metrów przez płotki M 5 4 1 7 11 8 10 9 12 13 2 3 15 6 14
K 0 0 4 14 8 7 6 11 10 13 7 0 12 5 15
Sztafeta 4 × 100 metrów M 8 0 6 0 0 0 13 5 11 10 9 12 14 7 15
K 4 0 0 9 7 8 6 14 12 13 5 11 10 0 15
Sztafeta 4 × 400 metrów M 3 1 2 7 11 8 15 9 14 10 4 6 12 5 13
K 5 10 9 14 11 12 7 8 13 6 15
Skok wzwyż M 8 0 2 5 10 9 15 4 11.5 11.5 7 3 13.5 6 13.5
K 8 5 6 7 12 3 1 15 9 10 2 4 14 13
Skok o tyczce M 8 12 7 6 13 15 10 5 11 9 14
K 11 0 0 0 10 0 0 9 13.5 13.5 0 0 12 0 15
Skok w dal M 7 11 1 14 10 3 9 6 15 5 4 2 12 8 13
K 1 5 3 1 7 8 6 12 13 9 2 14 10 4 15
Trójskok M 0 5 0 14 15 9 11 8 12 3 4 7 13 6 10
K 0 0 3 12 7 10 9 6 14 8 4 11 13 5 15
Pchnięcie kulą M 2 0 3 8 7 13 4 14 9 15 5 6 10 12 11
K 2 3 5 4 12 15 13 11 10 7 6 9 8 14
Rzut dyskiem M 0 4 8 6 12 7 11 13 10 0 5 9 15 14
K 8 0 2 5 3 11 15 4 12 6 7 9 10 13 14
Rzut młotem M 0 0 6 7 14 8 11 9 13 10 5 3 12 4 15
K 3 8 10 2 1 9 13 12 7 4 6 14 5 15
Rzut oszczepem M 4 3 9 5 10 12 14 15 8 6 2 11 7 13
K 7 0 4 3 5 11 8 14 15 12 6 2 9 10 13
Kraj                              
Razem 130,5 65,5 149 301 312,5 354 338 430,5 484,5 396,5 190,5 243,5 455,5 275 531,5

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Lp. Kraj Punkty
1   Słowacja 531,5
2   Łotwa 484,5
3   Mołdawia 455,5
4   Islandia 430,5
5   Luksemburg 396,5
6   Bośnia i Hercegowina 352
7   Gruzja 338
8   Azerbejdżan 312,5
9   Armenia 301
10   Czarnogóra 275
11   Malta 243,5
12   Macedonia Północna 190,5
13   Andora 149
14   Reprezentacja małych krajów Europy 130,5
15   Albania 65,5

RekordyEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. a b c d Calendar 2013, European Athletics [dostęp 2012-09-18] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-12] (ang.).
  2. Bydgoszcz walczy o DME 2013 i o ME 2016, pzla.pl [dostęp 2012-09-18] (pol.).
  3. Janusz Rozum, 4 rywali Bydgoszczy do organizacji Drużynowych ME '13, pzla.pl [dostęp 2012-09-18] (pol.).
  4. Gateshead organizatorem DME 2013, pzla.pl [dostęp 2012-09-18] (pol.).
  5. Gateshead to host 2013 European Team Championships, European Athletics [dostęp 2012-09-18] [zarchiwizowane z adresu 2012-08-04] (ang.).
  6. Men's pole vault competition to be held indoors at Gateshead 2013 European Athletics Team Championships, European Athletics [dostęp 2013-06-23] (ang.).
  7. High Jump Women Final: Kuchina lands a personal best to make Russia's glory even sweeter, European Athletics [dostęp 2013-06-23] (ang.).
  8. Alice Decaux zdyskwalifikowana za stosowanie dopingu
  9. Elif Yıldırım zdyskwalifikowana za stosowanie dopingu
  10. Eşref Apak zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu
  11. Dublin to host the 2013 European Athletics Team Championships First League, European Athletics [dostęp 2012-09-18] [zarchiwizowane z adresu 2012-08-04] (ang.).