Otwórz menu główne

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2015

SPAR Drużynowe Mistrzostwa Europy 2015
Liga Gospodarz Zwycięzca
Superliga Rosja Czeboksary  Rosja
I liga Grecja Heraklion  Czechy
II liga Bułgaria Stara Zagora  Dania
III liga Azerbejdżan Baku  Słowacja
Geographylogo.svg
Drużynowe Mistrzostwa Europy 2015

6. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się w czterech europejskich miastach 20, 21 i 22 czerwca 2015 roku. Reprezentacje rywalizują w superlidze, I lidze, II lidze oraz III lidze. Gospodarzem superligi drużynowych mistrzostw Europy są Czeboksary, zawody I ligi odbywają się w Heraklionie, II ligi w Starej Zagorze, a III ligi w Baku.

SuperligaEdytuj

Kandydatami do organizacji zawodów superligi były Czeboksary oraz Ostrawa[1]. 5 listopada 2012 w Bukareszcie Rada European Athletics postanowiła, że impreza odbędzie się w rosyjskim Czeboksarze[2].

UczestnicyEdytuj

W zawodach superligi wystartuje 12 najsilniejszych lekkoatletycznych reprezentacji z Europy w tym trzy – Białoruś, Norwegia i Finlandia – które awansowały w 2014 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy.

  Białoruś   Polska
  Finlandia   Rosja
  Francja   Szwecja
  Hiszpania   Ukraina
  Niemcy   Wielka Brytania
  Norwegia   Włochy

RezultatyEdytuj

SB – najlepszy wynik w sezonie | CRrekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju
WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2015 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2015
MężczyźniEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Christophe Lemaitre 10,26   Richard Kilty 10,35   Sven Knipphals 10,50
Bieg na 200 m   Serhij Smełyk 20,45 SB   Daniel Talbot 20,62 SB   Enrico Demonte 20,67 SB
Bieg na 400 m   Jarryd Dunn 45,09 PB   Mame-Ibra Anne 45,26 PB   Alaksandr Linnik 45,43 NR
Bieg na 800 m   Giordano Benedetti 1:45,11 CR   Pierre-Ambroise Bosse 1:45,14   Adam Kszczot 1:45,84
Bieg na 1500 m   Walentin Smirnow 3:52,03   Marcin Lewandowski 3:52,06   Oli Aitchison 3:52,33
Bieg na 3000 m   Richard Ringer 8:34,35   Roberto Aláiz 8:35,07   Andrew Butchart 8:35,75
Bieg na 5000 m   Mourad Amdouni 14:04,63   Jesús España 14:05,09   Andy Vernon 14:05,85
Bieg na 110 m przez płotki   Siergiej Szubienkow 13,22 SB   Pascal Martinot-Lagarde 13,42   Lawrence Clarke 13,64
Bieg na 400 m przez płotki   Dienis Kudriawcew 48,67 CR   Patryk Dobek 49,04 PB   Leonardo Capotosti 49,93 PB
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Krystian Zalewski 8:37,51   Nikołaj Czawkin 8:39,39   Yuri Floriani 8:40,47
Sztafeta 4 × 100 m   Wielka Brytania

Richard Kilty

Daniel Talbot

James Ellington

Andrew Robertson

38,21 CR   Francja

Pierre Vincent

Christophe Lemaitre

Pierre-Alexis Pessonneaux

Emmanuel Biron

38,34   Włochy

Massimiliano Ferraro

Enrico Demonte

Davide Manenti

Delmas Obou

38,71
Sztafeta 4 × 400 m   Francja

Mame-Ibra Anne

Teddy Venel

Mamoudou Hanne

Thomas Jordier

3:00,47 CR   Wielka Brytania

Rabah Yousif

Delano Williams

Conrad Williams

Richard Buck

3:00,54   Polska

Łukasz Krawczuk

Michał Pietrzak

Rafał Omelko

Patryk Dobek

3:01,24
Skok wzwyż   Daniił Cypłakow 2,33 =PB   Marco Fassinotti 2,28   Mateusz Przybyłko 2,25
Skok o tyczce   Renaud Lavillenie 5,85   Raphael Holzdeppe 5,85 SB   Piotr Lisek 5,80 SB
Skok w dal   Aleksandr Mieńkow 8,26   Kafétien Gomis 8,26 PB   Alyn Camara 8,11
Trójskok   Fabrizio Donato 17,11   Aleksiej Fiodorow 16,92   Simo Lipsanen 16,62
Pchnięcie kulą   David Storl 21,20   Tomasz Majewski 20,23   Pawieł Łyżyn 20,15
Rzut dyskiem   Robert Urbanek 63,03   Martin Wierig 60,23   Frank Casañas 60,01 SB
Rzut młotem   Paweł Fajdek 81,64 CR   Nick Miller 75,91   Jewhen Wynohradow 75,91 SB
Rzut oszczepem   Tero Pitkämäki 84,44   Johannes Vetter 78,97   Walerij Iordan 78,32
KobietyEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Asha Philip 11,27   Natalija Pohrebniak 11,29   Ewa Swoboda 11,48
Bieg na 200 m   Natalija Pohrebniak 22,76   Bianca Williams 23,16   Jekaterina Smirnowa 23,29
Bieg na 400 m   Floria Gueï 51,55   Marija Michailuk 51,59   Libania Grenot 51,82
Bieg na 800 m   Rénelle Lamote 2:00,18   Joanna Jóźwik 2:00,30 SB   Anastasija Tkaczuk 2:00,72 SB
Bieg na 1500 m   Anna Szagina 4:15,22   Karoline Bjerkeli Grøvdal 4:16,22   Rhianwedd Price 4:16,59
Bieg na 3000 m   Sofia Ennaoui 9:20,39   Maren Kock 9:20,82   Jelena Korobkina 9:20,93
Bieg na 5000 m   Renata Pliś 15:49,31   Wolha Mazuronak 15:51,89 SB   Clémence Calvin 15:53,28
Bieg na 100 m przez płotki   Alina Tałaj 12,80   Nina Morozowa 12,85   Cindy Roleder 12,92 =SB
Bieg na 400 m przez płotki   Eilidh Child 54,46 EL   Anna Titimeć 54,75 SB   Yadisleidy Pedroso 55,18 SB
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Gesa Felicitas Krause 9:46,49   Lennie Waite 9:59,75   Emma Oudiou 10:01,02
Sztafeta 4 × 100 m   Ukraina

Natalija Strohowa

Natalija Pohrebniak

Wiktorija Kaszczejewa

Chrystyna Stuj

42,50 CR   Rosja

Marina Pantelejewa

Ksienija Ryżowa

Jelizawieta Diemirowa

Jekaterina Smirnowa

42,99   Niemcy

Yasmin Kwadwo

Tatjana Pinto

Rebekka Haase

Alexandra Burghardt

43,21
Sztafeta 4 × 400 m   Rosja

Alena Mamina

Ksienija Zadorina

Ksienija Ryżowa

Marija Michailuk

3:24,98 EL   Francja

Elea Mariama Diarra

Agnes Raharolahy

Deborah Sananes

Floria Gueï

3:28,84   Ukraina

Wiktorija Tkaczuk

Alina Łohwynenko

Olha Bibik

Olha Zemlak

3:29,79
Skok wzwyż   Marija Kuczina 1.99 SB   Ruth Beitia 1.97   Kamila Lićwinko 1.97=SB
Skok o tyczce   Silke Spiegelburg 4,75 =CR   Anżelika Sidorowa 4,70 =PB   Angelica Bengtsson 4,60 NR
Skok w dal   Darja Kliszyna 6,95 CR   Wolha Sudarawa 6,86 PB   Sosthene Taroum Moguenara 6,79
Trójskok   Jekatierina Koniewa 14,98 CR   Kristin Gierisch 14,46   Simona La Mantia 14,22 SB
Pchnięcie kulą   Christina Schwanitz 19,82 CR   Irina Tarasowa 18,51   Alona Dubicka 18,38
Rzut dyskiem   Mélina Robert-Michon 62,24   Żaneta Glanc 58,92   Sanna Kämäräinen 58.53
Rzut młotem   Anita Włodarczyk 78.28 CR   Betty Heidler 75.73 SB   Alexandra Tavernier 74.05 PB
Rzut oszczepem   Christina Obergföll 61,69   Tacciana Chaładowicz 61,08   Jenni Kangas 55,33

Tabela punktówEdytuj

Konkurencja                        
100 metrów M 2 3 12 1 10 4 5 7 6 8 11 9
K 5 1 3 4 9 6 10 8 2 11 12 7
200 metrów M 3 4 6 7 5 2 8 1 9 12 11 10
K 1 2 6 3 8 4 7 10 5 12 11 9
400 metrów M 10 1 11 5 7 6 3 9 2 8 12 4
K 4 1 12 5 8 2 7 11 3 6 9 10
800 metrów M 1 2 11 5 6 3 10 9 7 8 4 12
K 9 1 12 6 7 4 11 8 3 10 5 2
1500 metrów M 2 1 5 7 9 6 11 12 3 8 10 4
K 2 1 4 3 7 11 9 12 5 8 10 6
3000 metrów M 5 2 7 11 12 3 8 9 1 6 10 4
K 9 2 7 6 11 1 12 10 4 3 5 8
5000 metrów M 1 2 12 11 3 4 5 9 7 6 10 8
K 11 3 10 6 4 1 12 9 2 8 5 7
3000 metrów z przeszkodami M 2 8 4 7 9 1 12 11 5 6 3 10
K 4 8 10 9 12 1 7 2 6 5 11 3
110 metrów przez płotki M 5 4 11 6 9 1 7 12 2 3 10 8
100 metrów przez płotki K 12 1 8 6 10 4 9 11 2 7 5 3
400 metrów przez płotki M 3 9 5 7 6 2 11 12 1 4 8 10
K 7 3 5 2 4 1 6 9 8 11 12 10
Sztafeta 4 × 100 metrów M 2 3 11 4 9 0 5 6 7 8 12 10
K 3 1 7 4 10 6 9 11 5 12 2 8
Sztafeta 4 × 400 metrów M 3 1 12 6 8 2 10 9 4 7 11 5
K 5 1 11 4 8 2 6 12 3 10 7 9
Skok wzwyż M 9 2 8 5 10 1 3 12 4 6,5 6,5 11
K 4 2,5 1 11 6,5 2,5 10 12 9 8 6,5 5
Skok o tyczce M 5 1 12 3 11 7,5 10 7,5 2 6 4 9
K 4 9 7,5 7,5 12 5 2 11 10 3 6 0
Skok w dal M 2 6 11 7 10 1 4 12 9 8 5 3
K 11 1 8 4 10 3 2 12 9 6 7 5
Trójskok M 9 10 6 8 7 1 4 11 3 5 2 12
K 3 6 7 8 11 1 4 12 2 5 9 10
Pchnięcie kulą M 10 6 9 7 12 1 11 8 4 3 2 5
K 10 1 6 4 12 2 8 11 7 5 3 9
Rzut dyskiem M 4 2 8 10 11 6 12 7 1 3 5 9
K 1 10 12 7 8 2 11 6 5 9 3 4
Rzut młotem M 7 3 6 4 1 5 12 9 2 10 11 8
K 9 3 10 2 11 1 12 7 5 6 8 4
Rzut oszczepem M 7 12 3 1 11 4 8 10 6 5 2 9
K 11 10 3 7 12 1 4 2 8 6 5 9
Kraj                        
Razem 217 149,5 319,5 230,5 346,5 121 317 368,5 187 281,5 291 288

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Drużyny z trzech ostatnich miejsc, w sezonie 2017 wystąpią w rywalizacji I ligi.

Poz. Kraj Punkty Uwagi
1   Rosja 368,5 Złoty medal
2   Niemcy 346,5 Srebrny medal
3   Francja 319,5 Brązowy medal
4   Polska 317
5   Wielka Brytania 291
6   Włochy 288
7   Ukraina 281,5
8   Hiszpania 230,5
9   Białoruś 217
10   Szwecja 187 Spadek do I ligi
11   Finlandia 149,5
12   Norwegia 121

RekordyEdytuj

Podczas zawodów ustanowiono 3 krajowe rekordy w grupie seniorów.

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Angelica Bengtsson   Szwecja Skok o tyczce 4,60
Alaksandr Linnik   Białoruś Bieg na 400 metrów 45,43
Norwegia   Norwegia Sztafeta 4 × 100 metrów (kobiety) 43,94

I ligaEdytuj

Zawody I ligi odbędą się w Heraklionie, który został wyznaczony organizatorem zawodów[3].

UczestnicyEdytuj

W zawodach I ligi startować będzie 12 zespołów w tym trzy – Czechy, Holandia i Turcja – które spadły w 2014 roku z superligi drużynowych mistrzostw Europy oraz dwa – Łotwa i Szwajcaria – które awansowały z II ligi drużynowych mistrzostw Europy.

  Belgia   Litwa
  Czechy   Łotwa
  Estonia   Portugalia
  Grecja   Rumunia
  Holandia   Szwajcaria
  Irlandia   Turcja

RezultatyEdytuj

SB – najlepszy wynik w sezonie | CRrekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju
WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2015 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2015
MężczyźniEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Likurgos-Stefanos Tsakonas 10,32   Yazaldes Nascimento 10,38   Churandy Martina 10,48
Bieg na 200 m   Likurgos-Stefanos Tsakonas 20,44   Ramil Quliyev 20,67   Terrence Agard 20,79
Bieg na 400 m   Pavel Maslák 45,57   Liemarvin Bonevacia 45,94   Marek Niit 46,11
Bieg na 800 m   İlham Tanui Özbilen 1:47,97   Mark English 1:48,28   Thijmen Kupers 1:48,90
Bieg na 1500 m   İlham Tanui Özbilen 3:38,03   Jakub Holuša 3:41,39   Pieter-Jan Hannes 3:41,54
Bieg na 3000 m   Halil Akkaş 8:12,00 SB   Dennis Licht 8:12,28   John Travers 8:12,76 SB
Bieg na 5000 m[4]   Bashir Abdi (15:17,47)   Tiidrek Nurme (15:19,73)   Nicolae Soare (15:20,24)
Bieg na 110 m przez płotki   Konstandinos Duwalidis 13,58   Ben Reynolds 13,73 SB   Petr Svoboda 13,74
Bieg na 400 m przez płotki   Rasmus Mägi 49,59   Thomas Barr 49,66   Kariem Hussein 49,96
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Tarık Langat Akdağ 8:44,53   Kaur Kivistik 8:46,81   Andrei Stefana 8:47,73 PB
Sztafeta 4 × 100 m   Holandia

Solomon Bockarie

Churandy Martina

Hensley Paulina

Wouter Brus

39,23   Szwajcaria

Tobias Furer

Rolf Fongué

Bastien Mouthon

Pascal Mancini

40,00   Grecja

Panayiótis Andreádis

Víktor Kremmídas

Ioánnis Nifadópoulos

Konstandinos Duwalidis

40,06
Sztafeta 4 × 400 m   Czechy

Jan Tesař

Michal Desenský

Roman Flaška

Pavel Maslák

3:04,52   Holandia

Bjorn Blauwhof

Liemarvin Bonevacia

Tony van Diepen

Terrence Agard

3:04,91   Irlandia

Brian Gregan

Thomas Barr

Craig Lynch

Mark English

3:05,07
Skok wzwyż   Jaroslav Bába 2,30 SB   Konstandinos Baniotis 2,28 SB   Mihai Donisan 2,24
Skok o tyczce   Konstandinos Filipidis 5,80 SB   Jan Kudlička 5,75 =SB   Arnaud Art 5,65 PB
Skok w dal   Luis Tsatumas 7,77 SB   Radek Juška 7,73   Bruno Costa 7,62 PB
Trójskok   Nelson Évora 16,34   Dimitris Tsiamis 16,14   Musa Tüzen 15,94
Pchnięcie kulą   Tomas Stanek 19,67   Andrei Gag 19,43   Tsanko Arnaudov 19,30
Rzut dyskiem   Philip Milanov 62,02   Andrius Gudžius 60,98   Erik Cadée 60,88
Rzut młotem   Lukáš Melich 74,84   Mihaíl Anastasákis 72,55 PB   Igors Sokolovs 69,94
Rzut oszczepem   Tanel Laanmäe 82,67 PB   Petr Frydrych 78,93   Rolands Štrobinders 77,07
KobietyEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Dafne Schippers 11,12   Lina Grinčikaitė-Samuolė 11,56   Amy Foster 11,60
Bieg na 200 m   Dafne Schippers 22,45   Maria Belimbasaki 23,44   Lina Grinčikaitė-Samuolė 23,68 SB
Bieg na 400 m   Nicky van Leuveren 52,04 PB   Bianca Răzor 52,04 SB   Denisa Rosolová 52,30 SB
Bieg na 800 m   Selina Büchel 2:00,56   Lenka Masná 2:01,93 SB   Renee Eykens 2:02,80 PB
Bieg na 1500 m   Claudia Bobocea 4:14,58 PB   Natalija Piliušina 4:15,01 =SB   Kerry O’Flaherty 4:15,79
Bieg na 3000 m   Sara Moreira 9:01,67 SB   Louise Carton 9:07,61 PB   Sara Treacy 9:10,18
Bieg na 5000 m   Jip Vastenburg 15:36,22 SB   Kristiina Mäki 15:49,47 SB   Ana Dulce Félix 15:51,96 SB
Bieg na 100 m przez płotki   Anne Zagré 13.03 SB   Noemi Zbären 13,09   Nadine Visser 13,16
Bieg na 400 m przez płotki   Zuzana Hejnová 55,11   Axelle Dauwens 56,44   Robine Schürmann 57,29
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Özlem Kaya 9:43,07   Fabienne Schlumpff 9:50,32   Michele Finn 9:52,67
Sztafeta 4 × 100 m   Holandia

Nadine Visser

Dafne Schippers

Naomi Sedney

Jamile Samuel

42,88   Grecja

María Gátou

Yeoryía Koklóni

Andriána Férra

Maria Belimbasaki

43,80   Szwajcaria

Marisa Lavanchy

Léa Sprunger

Joëlle Golay

Sarah Atcho

44,07
Sztafeta 4 × 400 m   Czechy

Denisa Rosolová

Lenka Masná

Zdeňka Seidlová

Zuzana Hejnová

3:32,37   Szwajcaria

Petra Fontanive

Léa Sprunger

Robine Schürmann

Selina Büchel

3:33,18   Holandia

Laura de Witte

Lisanne de Witte

Tessa van Schagen

Nicky van Leuveren

3:33,30
Skok wzwyż   Oldřiška Marešová 1,88   Burcu Yüksel 1,88 SB   Tatiána Goúsin 1,85 SB
Skok o tyczce   Nikoleta Kiriakopulu 4,65   Femke Pluim 4,45   Jiřina Svobodová 4,45
Skok w dal   Karin Melis Mey 6,53   Háido Alexoúli 6,43   Ksenija Balta 6,40
Trójskok   Paraskiewi Papachristu 13,99 =SB   Susana Costa 13,78   Cristina Bujin 13,59
Pchnięcie kulą   Emel Dereli 17,47   Melissa Boekelman 17,00   Jolien Boumkwo 16,02
Rzut dyskiem   Zinaida Sendriūtė 60,51   Irina Rodrigues 60,48   Hrisoúla Anagnostopoúlou 58,24
Rzut młotem   Tereza Králová 64,52   Bianca Lazăr 64,48 PB   Iliana Korosidu 62,37
Rzut oszczepem   Barbora Špotáková 62,56   Madara Palameika 58,86   Sofía Ifantídou 55,58

Tabela punktówEdytuj

Konkurencja                        
100 metrów M 1 5 2 12 10 4 7 3 11 9 8 6
K 5 7 1 9 12 10 11 2 6 3 8 4
200 metrów M 5 9 6 12 10 7 1 3 8 2 4 11
K 2 5 9 11 12 7 10 6 3 4 8 1
400 metrów M 8 12 10 7 11 9 1 2 5 3 4 6
K 9 10 1 5 12 3 2 6 7 11 8 4
800 metrów M 8 7 4 6 10 11 2 3 5 1 9 12
K 10 11 1 7 8 9 5 2 3 6 12 4
1500 metrów M 10 11 3 9 5 7 1 8 6 4 2 12
K 9 2 1 5 6 10 11 7 4 12 3 8
3000 metrów M 1 6 8 4 11 10 3 7 9 2 5 12
K 11 9 1 3 7 10 4 8 12 2 6 5
5000 metrów M 12 4 11 5 3 9 1 2 7 10 8 6
K 2 11 5 4 12 9 7 1 10 6 3 8
3000 metrów z przeszkodami M 9 7 11 2 4 5 6 3 8 10 1 12
K 6 1 8 4 3 10 5 2 7 9 11 12
110 metrów przez płotki M 7 10 0 12 8 11 4 2 6 5 9 3
100 metrów przez płotki K 12 8 1 9 10 7 5,5 5,5 3 4 11 2
400 metrów przez płotki M 4 8 12 5 3 11 1 7 2 6 10 9
K 11 12 8 2 3 6 9 1 5 4 10 7
Sztafeta 4 × 100 metrów M 5 7 9 10 12 6 4 3 0 0 11 8
K 8 9 3 11 12 7 5 4 6 0 10 2
Sztafeta 4 × 400 metrów M 9 12 8 5 11 10 2 3 6 1 7 4
K 9 12 2 6 10 3 7 1 5 8 11 4
Skok wzwyż M 8 12 4 11 6 5 9 1 7 10 3 2
K 8,5 12 4 10 8,5 8,5 4 4 8,5 1,5 1,5 11
Skok o tyczce M 10 11 4,5 12 8 3 1 2 9 6,5 4,5 6,5
K 7 10 3 12 11 6 1,5 1,5 9 4 8 5
Skok w dal M 7 11 2 12 4 9 8 5 10 6 3 1
K 5 4 10 11 3 2 7 9 6 1 8 12
Trójskok M 2 6 7 11 4 1 3 8 12 9 5 10
K 6 9 3 12 2 8 7 5 11 10 1 4
Pchnięcie kulą M 3 12 8 7 0 4 9 6 10 11 2 5
K 10 9 6 8 11 5 7 4 1 3 2 12
Rzut dyskiem M 12 5 9 6 10 3 11 1 4 7 2 8
K 7 9 3 10 8 6 12 2 11 5 1 4
Rzut młotem M 3 12 5 11 0 8 4 10 9 6 7 0
K 7 12 9 10 4 3 1 2 8 11 6 5
Rzut oszczepem M 6 11 12 9 4 1 8 10 3 7 2 5
K 3 12 1 10 5 2 8 11 9 6 4 7
Kraj                        
Razem 276,5 351 215,5 327 299,5 261,5 214,5 169,5 270,5 227 239 259,5

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Trzy najlepsze drużyny awansują do superligi drużynowych mistrzostw Europy. Dwa najsłabsze zespoły, w sezonie 2017 wystąpią w rywalizacji II ligi.

Poz. Kraj Punkty Uwagi
1   Czechy 351 Awans do Superligi
2   Grecja 327
3   Holandia 299,5
4   Belgia 276,5
5   Portugalia 270,5
6   Irlandia 261,5
7   Turcja 259,5
8   Szwajcaria 239
9   Rumunia 227
10   Estonia 215,5
11   Litwa 214,5 Spadek do II ligi
12   Łotwa 169,5

RekordyEdytuj

Podczas zawodów ustanowiono jeden krajowy rekord w grupie seniorów.

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Estonia   Estonia Sztafeta 4 × 400 metrów (mężczyźni) 3:06,07

II ligaEdytuj

Zawody I ligi odbędą się w Starej Zagorze, która została wyznaczona organizatorem zawodów[5].

UczestnicyEdytuj

W zawodach II ligi weźmie udział 8 zespołów w tym dwa – Słowenia i Węgry – które spadły w 2014 roku z I ligi drużynowych mistrzostw Europy oraz dwa – Cypr i Islandia – które awansowały z III ligi drużynowych mistrzostw Europy.

  Bułgaria   Islandia
  Chorwacja   Serbia
  Cypr   Słowenia
  Dania   Węgry

RezultatyEdytuj

SB – najlepszy wynik w sezonie | CRrekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju
WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2015 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2015
MężczyźniEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Denis Dimitrow 10,34   Dávid Ónodi 10,59   Zvonimir Ivašković 10,70
Bieg na 200 m   Denis Dimitrow 21,38   Dávid Ónodi 21,39   Kolbeinn Hödur Gunnarsson 21,63
Bieg na 400 m   Nick Ekelund-Arenander 46,32   Krasimir Braikov 46,90   Kolbeinn Hödur Gunnarsson 47,52
Bieg na 800 m   Andreas Bube 1:50,38   Rudolf Kralj 1:50,97   Christos Demetriou 1:51,07
Bieg na 1500 m   Mitko Cenow 3:46,31   Andreas Bueno 3:46,35   Tamás Kazi 3:46,46
Bieg na 3000 m   Mads Tærsbøi 8:29,09   Goran Nava 8:29,66   Dino Bošnjak 8:30,86
Bieg na 5000 m   Thijs Nijhuis 14:28,66   Hlynur Andrésson 14:46,79   Goran Grdenic 14:54,31
Bieg na 110 m przez płotki   Andreas Martinsen 13,71   Balázs Baji 13,71   Milan Trajković 13,82
Bieg na 400 m przez płotki   Nicolai Hartling 50,16 NR   Tibor Koroknai 51,06   Yann Senjaric 51,24
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Mitko Cenow 9:07,37   Áron Dani 9:12,43   Kasper Skov 9:23,07
Sztafeta 4 × 100 m   Węgry

Zalán Kádasi

Dávid Ónodi

János Sipos

Dániel Ecseki

39,88   Dania

Festus Asante

Nick Ekelund-Arenander

Nicklas Hyde

Frederik Thomsen

40,40   Bułgaria

Petar Peev

Borislav Tonev

Georgi Ganchev

Denis Dimitrow

40,62
Sztafeta 4 × 400 m   Dania

Nicolai Hartling

Nicklas Hyde

Frederic Peschardt

Nick Ekelund-Arenander

3:08,01   Bułgaria

Zhivko Stoyanov

Yuri Bozherianov

Simeon Gerinski

Krasimir Braikov

3:11,06   Chorwacja

Hrvoje Čukman

Mateo Ružić

Petar Melnjak

Željko Vincek

3:11,19
Skok wzwyż   Janick Klausen 2,24   Péter Bakosi 2,20   Vasilios Constantinou 2,15
Skok o tyczce   Ivan Horvat 5,40   Rasmus Jørgensen 5,20   Nikandros Stylianou 5,20
Skok w dal   Marko Prugovečki 7,65   Denis Eradiri 7,56   Benjamin Gabrielsen 7,52
Trójskok   Georgi Conow 16,36   Zacharias Arnos 15,75   Dávid László 15,09
Pchnięcie kulą   Asmir Kolašinac 20,75   Georgi Iwanow 20,18   Ódinn Björn Thorsteinsson 18,55
Rzut dyskiem   Zoltán Kővágó 64,73   Roland Varga 62,00   Apostolos Parelis 60,27
Rzut młotem   Krisztián Pars 77,27   Nejc Pleško 70,87   Aykhan Apti 70,02
Rzut oszczepem   Vedran Samac 79,52   Matija Muhar 76,97   Guðmundur Sverrisson 69,66
KobietyEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Iwet Łałowa 11,11 CR   Ramona Papaioannou 11,36   Andrea Ivančević 11,49
Bieg na 200 m   Iwet Łałowa 22,90   Eleni Artimata 23,60   Lucija Pokos 24,06
Bieg na 400 m   Tamara Salaški 53,29   Maja Pogorevic 53,90   Hafdís Sigurdjardóttir 54,13
Bieg na 800 m   Amela Terzić 1:59,90 NR   Aníta Hinriksdóttir 2:03,17   Natalia Evangelidou 2:04,34
Bieg na 1500 m   Amela Terzić 4:16,13   Natalia Evangelidou 4:18,33   Maria Larsen 4:19,90
Bieg na 3000 m   Sonja Stolić 9:19,88   Matea Parlov 9:25,39   Militsa Mircheva 9:27,75
Bieg na 5000 m   Militsa Mircheva 16:30,14   Anna Emilie Møller 16:39,03   Teodora Simović 16:49,93
Bieg na 100 m przez płotki   Andrea Ivančević 13,38   Joni Tomičić Prezelj 13,84   Natalia Christofi 13,98
Bieg na 400 m przez płotki   Sara Petersen 55,13 NR   Wanja Stambołowa 58,56   Arna Stefanía Gudmundsdóttir 58,79
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Siłwija Dynekowa 9:43,34   Viktória Gyürkés 10:20,56   Simone Glad 10:36,23
Sztafeta 4 × 100 m   Cypr

Olivia Fotopoulou

Ramona Papaioannou

Demetra Kyriakidou

Eleni Artimata

44,75 NR   Węgry

Fanni Schmelcz

Éva Kaptur

Fanni Reizinger

Anasztázia Nguyen

44,83   Serbia

Zorana Barjaktarovic

Maja Ciric

Katarina Sirmić

Milana Tirnanić

45,58
Sztafeta 4 × 400 m   Bułgaria

Nadezhda Racheva

Wanja Stambołowa

Karin Okoliye

Katya Hristova

3:38,78   Dania

Anne Sofie Kirkegaard

Anna Thestrup Andersen

Mette Graversgaard

Sara Petersen

3:41,06   Chorwacja

Dora Filipović

Marija Hižman

Wanda Haber

Kristina Dudek

3:42,98
Skok wzwyż   Mireła Demirewa 1,91   Barbara Szabó 1,88   Sandra Christensen 1,75
Skok o tyczce   Iben Høgh-Pedersen 4,00   Fanni Juhász

  Hulda Thorsteinsdóttir

4,00
Skok w dal   Hafdís Sigurdjardóttir 6,45   Nektaria Panaji 6,31   Andriana Banova 6,17
Trójskok   Gabrieła Petrowa 14,85   Saša Babšek 13,58   Janne Nielsen 13,29
Pchnięcie kulą   Anita Márton 18,36   Radosława Mawrodiewa 17,84   Trine Mulbjerg 16,38
Rzut dyskiem   Dragana Tomašević 58,16   Anita Márton 56,13   Androniki Lada 51,36
Rzut młotem   Barbara Špiler 63,80   Sara Savatović 62,37   Celina Julin 60,81
Rzut oszczepem   Ásdís Hjálmsdóttir 60,06   Marija Vučenović 52,65   Annabella Bogdán 52,29

Tabela punktówEdytuj

Konkurencja                
100 metrów M 8 6 5 4 3 1,5 1,5 7
K 8 6 7 3 2 4 1 5
200 metrów M 8 4 3 5 6 2 1 7
K 8 6 7 4 1 3 2 5
400 metrów M 7 5 1 8 6 5 2 3
K 3 4 2 4 6 8 7 1
800 metrów M 2 7 6 8 4 5 1 3
K 4 1 6 3 7 8 2 5
1500 metrów M 8 4 0 7 3 5 2 6
K 5 4 7 6 1 8 2 3
3000 metrów M 4 6 0 8 5 7 2 3
K 6 7 4 5 2 8 1 3
5000 metrów M 1 6 4 8 7 3 2 5
K 8 4 2 7 1 6 3 5
3000 metrów z przeszkodami M 8 1 4 6 5 2 3 7
K 8 3 2 6 4 5 0 7
110 metrów przez płotki M 4 2 6 8 3 5 1 7
100 metrów przez płotki K 5 8 6 4 2 3 6 0
400 metrów przez płotki M 3 6 0 8 2 5 4 7
K 7 2 4 8 6 1 3 5
Sztafeta 4 × 100 metrów M 6 1 2 7 5 4 3 8
K 0 5 8 3 4 6 2 7
Sztafeta 4 × 400 metrów M 7 6 1 8 4 3 2 5
K 8 6 2 7 1 4 5 3
Skok wzwyż M 5 0 6 8 3 4 2 7
K 8 2 2 6 2 4 5 7
Skok o tyczce M 3 8 6 7 4 2 0 5
K 1 3 4 8 6,5 2 5 6,5
Skok w dal M 7 8 4 6 1 3 2 5
K 6 5 7 4 8 2 3 1
Trójskok M 8 4 7 3 1 2 5 6
K 8 5 1 6 3 2 7 4
Pchnięcie kulą M 7 4 1 3 6 8 5 2
K 7 1 4 6 5 3 2 8
Rzut dyskiem M 4 7 6 1 5 2 3 8
K 4 1 6 5 4 8 1 7
Rzut młotem M 6 5 0 3 0 4 7 8
K 3 0 5 6 4 7 8 0
Rzut oszczepem M 4 1 2 3 6 8 7 5
K 2 3 1 4 8 7 5 6
Kraj                
Razem 218 167 151 224 156,5 179,5 127,5 202,5

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Poz. Kraj Punkty Note
1   Dania 224 Awans do II ligi
2   Bułgaria 218
3   Węgry 202,5
4   Serbia 179,5
5   Chorwacja 167
6   Islandia 156,5
7   Cypr 151
8   Słowenia 127,5

RekordyEdytuj

Podczas zawodów ustanowiono pięć krajowych rekordów w grupie seniorów.

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Amela Terzić   Serbia bieg na 800 m 1:59,90
Sara Petersen   Dania Bieg na 400 m przez płotki 55,13
Nicolai Hartling   Dania Bieg na 400 m przez płotki 50,16
Cypr   Cypr sztafeta 4 × 100 m (kobiety) 44,75
Islandia   Islandia sztafeta 4 × 100 m (mężczyźni) 40,72

III ligaEdytuj

Zawody III ligi rozegrane zostały na Stadionie Olimpijskim w Baku, w ramach Igrzysk Europejskich.

UczestnicyEdytuj

W zawodach najniższej, III ligi, startowało 15 zespołów w tym drużyna małych krajów Europy oraz dwa zespoły – Austria i Słowacja – które spadły w 2014 roku z II ligi drużynowych mistrzostw Europy.

  Reprezentacja małych krajów Europy   Gruzja
  Albania   Izrael
  Andora   Luksemburg
  Armenia   Macedonia
  Austria   Malta
  Azerbejdżan   Mołdawia
  Bośnia i Hercegowina   Słowacja
  Czarnogóra

RezultatyEdytuj

SB – najlepszy wynik w sezonie | CRrekord drużynowych mistrzostw Europy | NR – rekord kraju
WL – najlepszy wynik na świecie w sezonie 2015 | EL – najlepszy wynik w Europie w sezonie 2015
MężczyźniEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Tomas Benko 10,60   Riste Pandew 10,70 SB   Markus Fuchs 10,74
Bieg na 200 m   Ján Volko 21,08   Nika Karatavtsevi 21,29 PB   Imri Persiado 21,30 PB
Bieg na 400 m   Donald Sanford 45,75   Alexandru Babian 47,35 PB   Borislav Dragoljevic 47,89 PB
Bieg na 800 m   Amel Tuka 1:50,16   Jozef Repčík 1:51,51   Ion Siuris 1:51,91
Bieg na 1500 m   Hayle İbrahimov 3:49,69   Jozef Pelikan 3:51,07   Andreas Vojta 3:51,28
Bieg na 3000 m   Hayle İbrahimov 7:54,14   Brenton jon Rowe 8:05,62 SB   Roman Prodius 8:06,34 PB
Bieg na 5000 m   Hayle İbrahimov 14:02,16   Roman Prodius 14:21,42 PB   Haimro Alame 14:38,96
Bieg na 110 m przez płotki   Dominik Siedlaczek 14,07   Rəhim Məmmədov 14,22 SB   Mahir Kurtalic 14,43 PB
Bieg na 400 m przez płotki   Martin Kučera 50,70   Thomas Kain 51,15 SB   Maor Seged 52,18 SB
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Nicolai Gorbusco 8:49,83   Christian Steinhammer 8:53,98   Osman Junuzovic 8:54,55 PB
Sztafeta 4 × 100 m   Izrael

Amir Hamidulin

Aviv Dayan

Amit Cohen

Imri Persiado

40,25   Austria

Christoph Haslauer

Markus Fuchs

Benjamin Grill

Ekemini Bassey

40,36   Słowacja

Denis Danac

Roman Turcani

Ján Volko

Tomas Benko

40,80
Sztafeta 4 × 400 m   Słowacja

Lukas Privalinec

Jozef Repčík

Denis Danac

Martin Kučera

3:08,80   Bośnia i Hercegowina

Rusmir Malkocevic

Semir Avdic

Borislav Dragoljevic

Amel Tuka

3:10,50   Izrael

Donald Sanford

Maor Seged

Aviv Dayan

Hai Cohen

3:11,09
Skok wzwyż   Matúš Bubeník 2,26   Andrei Miticov 2,24 =PB   Dmitrij Krojter 2,20
Skok o tyczce   Jan Zmoray 5,15   Paul Kilbertus 5,10 =SB   Etamar Bhastekar 5,00
Skok w dal   Baczana Chorawa 7,64   Izmir Smajlaj 7,52   Dominik Distelberger 7,30
Trójskok   Nazim Babayev 16,38   Vladimir Letnicov 16,34 =SB   Tom Yakubov 15,87
Pchnięcie kulą   Hamza Alić 20,26   Ivan Emilianov 18,76   Lukas Weißhaidinger 18,48
Rzut dyskiem   Gerhard Meyer 59,48   Nicolai Ceban 53,95   Kemal Mešić 50,26
Rzut młotem   Marcel Lomnický 75,41   Serghei Marghiev 73,09   Dzmitry Marshin 72,79
Rzut oszczepem   Patrik Zenuch 74,89   Rostomi Tchintcharauli 71,32 SB   Alan Ferber 70,18
KobietyEdytuj
Konkurencja: 1. miejsce Rezultat 2. miejsce Rezultat 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Olga Lenskay 11,61   Charlotte Wingfield 11,69 PB   Lenka Krsakova 11,76
Bieg na 200 m   Olga Lenskay 23,40   Alexandra Bezekova 23,72 PB   Viola Kleiser 23,85
Bieg na 400 m   Iveta Putalová 53,07   Susanne Walli 53,65 PB   Olesea Cojuhari 54,20 SB
Bieg na 800 m   Charline Mathias 2:01,77   Luiza Gega 2:02,36   Anastasiya Komarova 2:02,50 PB
Bieg na 1500 m   Luiza Gega 4:11,58   Maor Tiyouri 4:26,86 PB   Martine Nobili 4:27,46
Bieg na 3000 m   Jennifer Wenth 9:11,98   Maor Tiyouri 9:32,11 PB   Bontu Megersa 9:42,14
Bieg na 5000 m   Anita Baierl 16:33,09 SB   Bontu Megersa 16:44,57 PB   Luciah Kimani 16:47,13 SB
Bieg na 100 m przez płotki   Beate Schrott 13,18   Lucia Mokrášová 13,92 SB   Gorana Cvijetic 14,11 SB
Bieg na 400 m przez płotki   Verena Menapace 58,94   Kim Reuland 59,80   Andrea Holleyova 59,81
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Chaltu Beji 10:30,58   Olesea Smovjenco 10:55,61 PB   Rahima Zukic 10:59,76
Sztafeta 4 × 100 m   Słowacja
Lenka Krsakova
Iveta Putalova
Jana Velďáková
Alexandra Bezekova
44,92   Izrael
Dikla Goldenthal
Olga Lenskay
Diana Vaisman
Efat Zelikovich
45,23   Austria
Eva-Maria Wimberger
Viola Kleiser
Alexandra Toth
Julia Schwarzinger
45,24
Sztafeta 4 × 400 m   Słowacja
Sylvia Salgovicová
Alexandra Štuková
Alexandra Bezeková
Iveta Putalová
3:35,03 NR   Austria
Julia Schwarzinger
Susanne Walli
Verena Menapace
Carina Schrempf
3:37,51   Mołdawia
Alina Bordea
Vergilia Rotaru
Anna Berghii
Olesea Cojuhari
3:41,94
Skok wzwyż   Marija Vuković 1,86 SB   Walentina Liaszenko 1,84 SB   Ma'ayan Shahaf 1,84
Skok o tyczce   Kira Grünberg 4,35   Gina Reuland 4,20   Olga Dogadko Bronshtein 3,70 SB
Skok w dal   Jana Velďáková 6,68   Rebecca Camilleri 6,38 SB   Sarah Lagger 6,17
Trójskok   Hanna Knyazyeva Minenko 14,41   Dana Velďáková 13,95 SB   Yekaterina Sarıyeva 13,27
Pchnięcie kulą   Kristina Rakocevic 14,85   Dimitriana Surdu 14,34   Anastasiya Muchkayev 14,30
Rzut dyskiem   Natalia Stratulat 55,08   Kristina Rakocevic 53,91 PB   Hanna Skydan 49,50 PB
Rzut młotem   Martina Hrašnová 69,31   Hanna Skydan 68,32   Marina Nichisenco 65,08
Rzut oszczepem   Margaryta Dorozhon 58,00   Elisabeth Eberl 49,45   Mihaela Tacu 46,55

Tabela punktówEdytuj

Konkurencja                            
100 metrów M 2 0 3 12 11 4 9 8 10 5 13 6 7 14
K 1 6 7 11 9 4 3 5 14 10 2 13 8 12
200 metrów M 1 4 3 7 10 6 11 13 12 2 8 5 9 14
K 1 4 5 12 8 7 3 6 14 10 2 11 9 13
400 metrów M 2 7 1 11 10 12 4 8 14 3 6 5 13 9
K 3 4 1 13 10 9 2 7 8 6 5 11 12 14
800 metrów M 9 11 6 8 7 14 2 5 10 4 1 3 12 13
K 1 13 4 11 12 8 3 5 7 14 2 6 9 10
1500 metrów M 7 0 5 12 14 10 6 3 9 8 2 4 11 13
K 1 14 6 11 8 9 3 7 13 12 2 4 5 10
3000 metrów M 8 4 2 13 14 6 1 5 9 11 3 7 12 10
K 5 0 4 14 12 11 9 2 13 8 3 6 7 10
5000 metrów M 0 9 5 11 14 2 3 8 12 6 4 7 3 10
K 5 0 0 14 13 12 8 7 9 10 4 6 0 11
3000 metrów z przeszkodami M 0 10 5 13 6 12 2 9 11 4 3 7 14 8
K 0 0 0 10 14 12 5 8 11 6 0 7 13 9
110 metrów przez płotki M 0 0 5 14 13 12 0 8 10 11 6 0 9 7
100 metrów przez płotki K 0 0 4 14 9 12 6 0 10 11 5 7 8 13
400 metrów przez płotki M 9 0 3 13 7 10 6 5 12 8 4 0 11 14
K 0 3 2 14 6 9 4 5 10 13 8 7 11 12
Sztafeta 4 × 100 metrów M 4 0 5 13 10 7 11 9 14 6 0 0 8 12
K 0 0 7 12 11 8 6 0 13 0 0 10 9 14
Sztafeta 4 × 400 metrów M 2 1 3 8 11 13 7 9 12 6 4 5 10 14
K 0 0 4 13 10 7 3 6 9 11 5 8 12 14
Skok wzwyż M 9 0 4 10 8 6 4 11 12 7 2 4 13 14
K 0 0 8,5 7 6 11 14 13 12 10 4 3 5 8,5
Skok o tyczce M 0 0 10 13 0 7 8 6 12 11 0 5 9 14
K 9 0 5,5 14 11 0 0 7 12 13 0 5,5 8 10
Skok w dal M 5 13 1 12 8 4 7 14 11 6 3 10 2 9
K 0 3 4 12 10 7 5 11 0 8 6 13 9 14
Trójskok M 5 10 2 8 14 4 6 11 12 3 1 7 13 9
K 0 0 7 11 12 6 5 10 14 4 3 8 9 13
Pchnięcie kulą M 0 6 2 12 7 14 9 4 8 11 3 5 13 10
K 0 0 3 7 10 8 14 6 12 9 5 4 13 11
Rzut dyskiem M 0 0 3 14 6 12 10 7 11 9 4 5 13 8
K 7 0 2 10 12 9 13 4 11 6 5 3 14 8
Rzut młotem M 0 0 4 11 12 5 6 10 9 8 3 7 13 14
K 0 0 7 10 13 9 6 0 11 8 4 5 12 14
Rzut oszczepem M 0 0 3 10 4 7 6 13 12 9 5 8 11 14
K 4 0 2 13 5 11 10 7 14 9 3 6 12 8
Kraj                            
Razem 99 115 162 458 387 337 237 283 430 317 143 244,5 401 458,5

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Poz. Kraj Punkty Uwagi
1   Słowacja 458,5 Awans do II ligi
2   Austria 458
3   Izrael 430
4   Mołdawia 401
5   Azerbejdżan 387
6   Bośnia i Hercegowina 337
7   Luksemburg 317
8   Gruzja 283
9   Malta 244,5
10   Czarnogóra 237
11   Andora 162
12   Macedonia 143
13   Albania 115
14   Reprezentacja małych krajów Europy 99

RekordyEdytuj

Podczas zawodów ustanowiono dwadzieścia jeden krajowych rekordów w grupie seniorów.

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Charlotte Wingfield   Malta bieg na 100 m 11,69
Luka Rakic   Czarnogóra bieg na 200 m 21,44
Shafa Mammadova   Azerbejdżan bieg na 400 m 55,97
Charline Mathias   Luksemburg bieg na 800 m 2:01,77
Marilyn Grech   Malta Bieg na 400 m przez płotki 64,87
Andrea Ercolani Volta   San Marino Bieg na 400 m przez płotki 53,70
Diana Zolotuchina   Gruzja Skok o tyczce 3,00
Kristina Rakočević   Czarnogóra Rzut dyskiem 53,91
Laura Rheinberger   Liechtenstein Rzut dyskiem 35,89
Słowacja   Słowacja sztafeta 4 × 100 m (kobiety) 44,92
Izrael   Izrael sztafeta 4 × 100 m (kobiety) 45,23
Azerbejdżan   Azerbejdżan sztafeta 4 × 100 m (kobiety) 46,10
Malta   Malta sztafeta 4 × 100 m (kobiety) 46,24
Andora   Andora sztafeta 4 × 100 m (kobiety) 50,76
Czarnogóra   Czarnogóra sztafeta 4 × 100 m (mężczyźni) 41,12
Andora   Andora sztafeta 4 × 100 m (mężczyźni) 43,23
Słowacja   Słowacja sztafeta 4 × 400 m (kobiety) 3:35,03
Austria   Austria sztafeta 4 × 400 m (kobiety) 3:37,51
Mołdawia   Mołdawia sztafeta 4 × 400 m (kobiety) 3:41,94
Bośnia i Hercegowina   Bośnia i Hercegowina sztafeta 4 × 400 m (mężczyźni) 3:10,50
Czarnogóra   Czarnogóra sztafeta 4 × 400 m (mężczyźni) 3:19,87

PrzypisyEdytuj

  1. Brunszwik i Czeboksary ugoszczą DME, pzla.pl [dostęp 2015-04-16] (pol.).
  2. Braunschweig and Cheboksary to host 2014 and 2015 European Athletics Team Championships, insidethegames.biz [dostęp 2015-04-16] (ang.).
  3. Heraklion to host 2015 Euro Team Champs 1st League, European Athletics [dostęp 2015-04-23] (ang.).
  4. Czasy zawodników należy traktować jako nieoficjalne – dystans wynosił 5400 metrów.
  5. Stara Zagora to host 2015 Euro Team Champs 2nd League, European Athletics [dostęp 2015-04-23] (ang.).