Otwórz menu główne

Dywizja A1 rumuńska w piłce siatkowej kobiet

Dywizja A1 – najwyższa klasa siatkarskich rozgrywek ligowych kobiet w Rumunii. Pierwsze rozgrywki o mistrzostwo kraju odbyły się w 1949 roku, a tytuł zdobył zespół Locomotiva Bukareszt.

Dywizja A1
Divizia A1
Państwo  Rumunia
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator rozgrywek Federaţia Română de Volei
Data założenia 1949
Rozgrywki
Liczba drużyn 12
Zwycięzcy
Pierwszy zwycięzca Locomotiva Bukareszt
Obecny zwycięzca CS Volei Alba-Blaj
Najwięcej zwycięstw Dinamo Bukareszt (21 razy)
Strona internetowa

MedalistkiEdytuj

Sezon I miejsce II miejsce III miejsce
1949/1950 Locomotiva Bukareszt
1950/1951 Progresul Bukareszt
1951/1952 Progresul Bukareszt
1952/1953 Progresul Bukareszt
1953/1954 CS Ştiinţa Bacău
1954/1955 Progresul Bukareszt
1955/1956 Progresul Bukareszt
1956/1957 Dinamo Bukareszt
1957/1958 Dinamo Bukareszt
1958/1959 Rapid Bukareszt
1959/1960 Dinamo Bukareszt
1960/1961 Dinamo Bukareszt CS Universitatea Cluj
1961/1962 Dinamo Bukareszt CS Universitatea Cluj
1962/1963 Dinamo Bukareszt
1963/1964
1964/1965 Rapid Bukareszt
1965/1966 Dinamo Bukareszt
1966/1967 Dinamo Bukareszt
1967/1968 Rapid Bukareszt
1968/1969 Dinamo Bukareszt
1969/1970 Penicilina Iași
1970/1971 Penicilina Iași
1971/1972 Rapid Bukareszt
1972/1973 Rapid Bukareszt
1973/1974 Rapid Bukareszt
1974/1975 Dinamo Bukareszt
1975/1976 Dinamo Bukareszt
1976/1977 Dinamo Bukareszt
1977/1978 Dinamo Bukareszt
1978/1979 Dinamo Bukareszt CSU Galați
1979/1980 Dinamo Bukareszt
1980/1981 Dinamo Bukareszt
1981/1982 Dinamo Bukareszt
1982/1983 Dinamo Bukareszt
1983/1984 Dinamo Bukareszt Metal Gałacz
1984/1985 Dinamo Bukareszt Metal Gałacz Farul Konstanca
1985/1986 SCMU Krajowa Metal Gałacz
1986/1987 SCMU Krajowa Metal Gałacz
1987/1988 SCMU Krajowa Dinamo Bukareszt Flacăra Roșie Bukareszt
1988/1989 Dinamo Bukareszt CSC Râmnicu Vâlcea SCMU Krajowa
1989/1990 SCMU Krajowa
1990/1991 SCMU Krajowa
1991/1992 Rapid Bukareszt CS Universitatea Cluj
1992/1993 Rapid Bukareszt
1993/1994 Rapid Bukareszt CS Ştiinţa Bacău CS Universitatea Cluj
1994/1995 Rapid Bukareszt CS Ştiinţa Bacău
1995/1996 Rapid Bukareszt CS Ştiinţa Bacău
1996/1997 Rapid Bukareszt
1997/1998 Universitatea Bacău
1998/1999 Rapid Bukareszt CS Ştiinţa Bacău
1999/2000 Rapid Bukareszt CS Ştiinţa Bacău Dinamo Bukareszt
2000/2001 Rapid Bukareszt CS Ştiinţa Bacău Dinamo Bukareszt
2001/2002 Rapid Bukareszt Dinamo Bukareszt
2002/2003 Rapid Bukareszt VCU Piatra Neamț Dinamo Bukareszt
2003/2004 Rapid Bukareszt CS Ştiinţa Bacău Dinamo Bukareszt
2004/2005 CS Ştiinţa Bacău Rapid Bukareszt Metal Gałacz
2005/2006 Rapid Bukareszt CS Ştiinţa Bacău Dinamo Bukareszt
2006/2007 Metal Gałacz Dinamo Bukareszt CS Ştiinţa Bacău
2007/2008 Metal Gałacz Dinamo Bukareszt CS Ştiinţa Bacău
2008/2009 Metal Gałacz CS Volei 2004 Tomis Konstanca Dinamo Bukareszt
2009/2010 Metal Gałacz CS Volei 2004 Tomis Konstanca Dinamo Bukareszt
2010/2011 CS Volei 2004 Tomis Konstanca CS Ştiinţa Bacău Dinamo Bukareszt
2011/2012 CS Volei 2004 Tomis Konstanca CS Ştiinţa Bacău Dinamo Bukareszt
2012/2013 CS Ştiinţa Bacău Dinamo Bukareszt CS Volei 2004 Tomis Konstanca
2013/2014 CS Ştiinţa Bacău Dinamo Bukareszt CS Volei Alba-Blaj
2014/2015 CS Volei Alba-Blaj CSM Târgoviște CSM Bukareszt
2015/2016 CS Volei Alba-Blaj CSM Târgoviște CSM Bukareszt
2016/2017 CS Volei Alba-Blaj CSM Bukareszt CSM Târgoviște
2017/2018 CSM Bukareszt CS Volei Alba-Blaj CSM Târgoviște
2018/2019 CS Volei Alba-Blaj CSM Bukareszt CSM Târgoviște