Otwórz menu główne

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 w Antwerpii reprezentowana była przez 304 sportowców - w tym przez 8 kobiet. Zawodnicy francuscy zdobyli łącznie 42 medali. Dodatkowo w Konkursie Sztuki i Literatury srebrny medal zdobyła Henriette Brossin de Polanska.

Francja na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Francja
Kod MKOl FRA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Antwerpia
Chorąży Émile Écuyer
Liczba zawodników 304 w 113 konkurencjach w 23 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 8.
Złoto
9
Srebro
20
Brąz
13
Razem
42

Spis treści

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
  Złoto Léonce Quentin   Łucznictwo 50 metrów
  Złoto Joseph Guillemot   Lekkoatletyka 5000 metrów
  Złoto Paul Fritsch   Boks waga piórkowa
  Złoto Armand Massard   Szermierka szabla
  Złoto Fernand Canteloube, Georges Detreille, Achille Souchard, Marcel Gobillot   Kolarstwo wyścig szosowy, drużynowo
  Złoto Suzanne Lenglen, Max Décugis   Tenis gra podwójna, mieszana
  Złoto Suzanne Lenglen   Tenis gra pojedyncza kobiet
  Złoto Ernest Cadine   Podnoszenie ciężarów waga lekkociężka
  Złoto Henri Gance   Podnoszenie ciężarów waga średnia
  Srebro Léonce Quentin   Łucznictwo 28 metrów
  Srebro Julien Brulé   Łucznictwo 33 metrów
  Srebro Léonce Quentin, Julien Brulé, Pascal Fauvel, Eugène Grisot, Eugène Richez, Paul Leroy, Arthur Mabillon, Léon Epin   Łucznictwo 33 metrów drużynowo
  Srebro Léonce Quentin, Julien Brulé, Pascal Fauvel, Eugène Grisot, Eugène Richez, Paul Leroy, Arthur Mabillon, Léon Epin   Łucznictwo 50 metrów drużynowo
  Srebro Joseph Guillemot   Lekkoatletyka 10000 metrów
  Srebro René Lorain, René Tirard, René Mourlon, Émile Ali-Khan   Lekkoatletyka 4 × 100 metrów
  Srebro Jean Gachet   Boks waga piórkowa
  Srebro Field   Jeździectwo woltyżerka
  Srebro Field, Salins, Cauchy   Jeździectwo woltyżerka drużynowo
  Srebro Philippe Cattiau   Szermierka floret
  Srebro Philippe Cattiau, Lionel, Marquis de Castellane-Majastres, Gaston Amson, Roger Ducret, André Labatut, Georges Trombert, Lucien Gaudin, Marcel Perrot   Szermierka floret drużynowo
  Srebro Alexandre Lippmann   Szermierka szabla
  Srebro Georges Trombert, Jean Margraff, Marc Perrodon, Henri de Saint Germain   Szermierka szpada drużynowo
  Srebro Marco Torrès   Gimnastyka wielobój
  Srebro Gabriel Poix, Maurice Monney-Bouton, Ernest Barberolle   Wioślarstwo dwójka ze sternikiem
  Srebro Édouard Bader, François Borde, Adolphe Bousquet, Jean Bruneval, Alphonse Castex, André Chilo, René Crabos, Curtet, Alfred Eluère, Jacques Forestier, Grenet, Maurice Labeyrie, Robert Levasseur, Pierre Petiteau, Raoul Thiercelin   Rugby
  Srebro Albert Weil, Félix Picon, Robert Monier   Żeglarstwo Klasa 6,5 metra
  Srebro Léon Johnson   Strzelectwo Karabin wojskowy, pozycja leżąca, 300 m
  Srebro Léon Johnson, Achille Paroche, Émile Rumeau, André Parmentier, Georges Roes   Strzelectwo Karabin wojskowy, pozycja leżąca, 300 m, drużynowo
  Brąz Léonce Quentin, Julien Brulé, Pascal Fauvel, Eugène Grisot, Eugène Richez, Paul Leroy, Arthur Mabillon, Léon Epin   Łucznictwo 28 metrów drużynowo
  Brąz Géo André, Gaston Féry, Maurice Delvart, André Devaux   Lekkoatletyka 4 × 400 metrów
  Brąz Xavier Eluère   Boks waga ciężka
  Brąz Fernand Canteloube   Kolarstwo wyścig szosowy
  Brąz Roger Ducret   Szermierka floret
  Brąz Gustave Buchard   Szermierka szabla
  Brąz Armand Massard, Alexandre Lippmann, Gustave Buchard, Georges Trombert, Georges Casanova, Émile Moureau, Gaston Amson   Szermierka szabla drużynowo
  Brąz Jean Gounot   Gimnastyka wielobój
  Brąz Georges Berger, Émile Bouchès, René Boulanger, Alfred Buyenne, Eugène Cordonnier, Léon Delsarte, Lucien Démanet, Paul Durin, Victor Duvant, Fernand Fauconnier, Arthur Hermann, Albert Hersoy, André Higelin, Auguste Hoël, Louis Kimpe, Georges Lagouge, Paulin Lemaire, Ernest Lespinasse, Émile Martel, Jules Pirard, Eugène Pollet, Georges Thurnherr, Marco Torrès, François Walker, Julien Wartelle, Paul Wartelle   Gimnastyka wielobój drużynowo
  Brąz Alfred Plé, Gaston Giran   Wioślarstwo dwójka podwójna
  Brąz Suzanne Lenglen, Élisabeth d'Ayen   Tenis gra podwójna kobiet
  Brąz Max Décugis, Pierre Albarran   Tenis gra podwójna mężczyzn
  Brąz Louis Bernot   Podnoszenie ciężarów waga ciężka

Skład kadryEdytuj

  BoksEdytuj

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/Mecz o 3. miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Jean-Baptiste Rampignon waga musza   Harry Turner
W
  Frank di Genaro
P
Nie awansował
Charles Albert   Vincenzo Dell'Oro
W
  Joseph Charpentier
W
  Frank di Genaro
P
  William Cuthbertson
P
4.
Georges Cochon waga kogucia   Samuel Vogel
P
Nie awansował
Henri Ricard   Hjalmar Nygaard
W
  Chris Graham
P
Nie awansował
Jean Gachet waga piórkowa   Jack Zivic
W
  Paul Fritsch
P
 
Paul Fritsch   Edoardo Garzena
W
  Jean Gachet
W
 
Joseph Solvinto waga lekka   Samuel Mosberg
P
Nie awansował
Jacques Grégoire   Richard Beland
P
Nie awansował
Louis Piochelle waga półciężka wolny los   Harold Franks
P
Nie awansował
René Darbou   Sverre Sørsdal
P
Nie awansował
Xavier Eluère waga ciężka   Mariano Barbaresi
W
  Sigurd Hoel
W
  Ronald Rawson
P
  William Spengler
W
 

  GimnastykaEdytuj

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Marco Torrès wielobój indywidualnie 87,62  
Jean Gounot 87,45  
Georges Thurnherr 86,00 5.
Laurent Grech 85,65 6.
Louis-Charles Marty 81,15 13.
François Walker 80,55 15.
Georges Berger, Émile Bouchès, René Boulanger, Alfred Buyenne, Eugène Cordonnier, Léon Delsarte, Lucien Démanet, Paul Durin, Georges Duvant, Fernand Fauconnier, Arthur Hermann,Albert Hersoy, André Higelin, Auguste Hoël, Louis Kempe, Georges Lagouge, Paulin Lemaire, Ernest Lespinasse, Émile Martel, Jules Pirard, Eugène Pollet, Georges Thurnherr, Marco Torrès, François Walker, Julien Wartelle, Paul Wartelle wielobój drużynowo 340,100  

  Hokej na trawieEdytuj

  Hokej na lodzieEdytuj

  JeździectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Hédoin de Maille Chéri Biribi 23,9375 5.
Michel Artola Plumard 23,4375 6.
Jean Esnault-Pelterie Saint James 21,8125 9.
Antoine Boudet Ambleville 21,8125 9.
Henri Mehu Callipyge 20,1250 12.
Marcel Blanchard Lenotre 20,0000 13.
Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Poz.
woltyżerka indywidualnie Field 29,500  
Salins 26,333 7.
Cauchy 25,250 9.
Cabanac 24,333 10.
Badu 23,00 11.
Formal I 22,833 12.
Formal II 20,500 13.
woltyżerka drużynowo Field
Salins
Cauchy
81,0583  


Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie Edmond L'Hotte Kabyle 8,00 10.
Jacques Alquir-Bouffard Dahlia 13,25 20.
Franck Tisnés Ugolin 17,00 22.
Skoki drużynowo Auguste de Laissardière
Henri Horment
Théophile Carbon
Pierre Le Moyne
Othello
Dignité
Incas
Flirt
34,75 4.
Konkurencja Zawodnik Koń 50 km 20 km Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Edouard Saint-Poulof Josette 862,50 525,00 0,00 1387,50 13.
Camille de Sartiges Jehova 855,00 495,00 2,50 1352,50 15.
Jules de Vregille Grand Manitou 600,00 Nie ukończył Nie ukończył konkurencji
André Vidart Maxime 600,00 Nie ukończył Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Edouard Saint-Poulof
Camille de Sartiges
Jules de Vregille
André Vidart
jak wyżej punktacja jak wyżej nie ukończyli konkurencji

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Fernand Canteloube jazda indywidualna na czas (m) 4:42:54,4  
Georges Detreille 4:46:13,4 6.
Achille Souchard 4:51:56,0 10.
Marcel Gobillot 4:55:39,6 14.
Fernand Canteloube
Georges Detreille
Marcel Gobillot
Achille Souchard
jazda drużynowa na czas (m) 19:16:43,4  

  Kolarstwo toroweEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Repasaże - półfinały Repasaże - Finał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce Przeciwnik Czas Miejsce
sprint Henri Bellivier   Christopher Dotterweich
  William Taylor
13,2 1.   Fred Taylor
  Norman Webster
b.d 2.   L'Empereur
  Norman Webster
  Anthony Young
b.d 1.   Pierre Lanousse
  Harold Bounsell
  Georges Perrin
b.d 4. Nie awansował
Georges Paillard   James Walker
  Giuseppe Cavallotti
b.d 2.   albert White
  Henry Andersen
b.d 3.   Pierre Lanusse
  Henry Andersen
  Peterus Ikelaar
b.d 3. Nie awansował
Pierre Lanusse   albert White
  Axel Hansen
13,0 1.   Horace Johnson
  Petrus Ikelaar
b.d 2.   Georges Paillard
  Peterus Ikelaar
  Henry Andersen
13,0 1.   Georges Perrin
  Harold Bounsell
  Henri Bellivier
13,0 1.   Mouritius Peeters
  James Walker
15,2 2, Nie awansował
Georges Perrin   Fred Taylor
  Armido Rizzetto
b.d 2.   James Walker
  Gustav Daghelinckx
b.d 2.   Gustave Daghelinckx
  Binard
  Francesco Giorgetti
12,8 1.   Pierre Lanousse
  Harold Bounsell
  Henri Bellivier
b.d 3. Nie awansował
tandemy Henri Bellivier
Georges Perrin
  Harry Ryan,   Thomas Lance
  Hendrik Goosen,   George Thursfield
b.d 3. Nie awansowali
50 km Gaston Alancourt b.d 8. 8.
Couder Nie ukończył wyścigu
Enguerrand Nie ukończył wyścigu
wyścig na dochodzenie drużynowy Georges Enguerrand
Henri Habent
Courder
Lucien Faucheux
  Włochy b.d 2. Nie awansowali

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m René Mourlon 11,2 1. 11,0 3. Nie awansował
René Lorain b.d 3. Nie awansował
René Tirard 11,7 2. 11,2 4. Nie awansował
Émile Ali-Khan 11,0 1. 10,9 2. 10,8 2. 11,1 5.
200 m René Tirard 23,2 1. b.d 3. Nie awansował
René Caste 23,0 1. 22,2 3. Nie awansował
René Lorain 25,0 1. 23,0 3. Nie awansował
Jean-René Seurin 23,6 3. Nie awansował
400 m Gaston Féry 51,1 1. 50,6 1. b.d 6. Nie awansował
Géo André 52,3 2. 51,3 3. 50,5 5. Nie awansował
Maurice Delvart 50,9 3. Nie awansował
Eugène Bayon 52,4 3. Nie awansował
800 m Fernand Bauduin 2:02,5 3. 1:58,0 5. Nie awansował
Jean Esparbès 1:57,7 4. 1:57,3 3. 1:58,0 8.
Robert Goullieux 1:58,8 1. 1:59,6 5. Nie awansował
Kléber Argouac'h 2:02,5 4. b.d 6. Nie awansował
1500 m André Audinet 4:03,7 3. 4:06,4 6.
Armand Burtin 4:07,7 4. Nie awansował
Maurice de Conninck 4:09,8 4. Nie awansował
René Leray 4:15,0 5. 4:16,5 10.
5000 m Jean-Baptiste Manhès 16:07,8 7. Nie awansował
Lucien Duquesne 16:08,2 5. Nie awansował
Joseph Guillemot 15:33,0 1. 14:55,6  
10 000 m Jean-Baptiste Manhès 34:12,0 4. 32:26,0 6.
Lucien Duquesne 35:06,6 7. Nie awansował
Joseph Guillemot 32:41,6 1. 31:47,2  
Gaston Heuet 32:11,1 3. 32:26,0 6.
3000 m z przeszkodami Edmond Brossard b.d 4. Nie awansował
Robert Geyer 11:11,9 4. Nie awansował
Frédéric Langrenay 10:39,8 5. Nie awansował
Georges Guillon 10:44,3 6. Nie awansował
110 m przez płotki Henri Bernard b.d 3. Nie awansował
400 m przez płotki Marcel Jarrety Nie ukończył biegu Nie awansował
Albert Lucas b.d 4. Nie awansował
Géo André 55,9 2. 55,5 2. 54,8 4.
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn René Lorain
René Tirard
René Mourlon
Émile Ali-Khan
43,0 1. 42,5  
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Géo André
Gaston Féry
Maurice Delvart
André Devaux
3:46,6 3. 3:23,5  
bieg 3000 m drużynowo Edmond Brossard
Armand Burtin
Gaston Heuet
7 pkt 1. 30 pkt 4.
maraton Albert Moché 2:50:00,2 18.
Henri Teyssedou 3:00:04,0 25.
Louis Ichard Nie ukończył biegu
Amédée Trichard Nie ukończył biegu
chód na 10 km Martial Simon Dyskwalifikacja Nie awansował
bieg przełajowy Gaston Heuet 28:10,0 8.
Gustave Lauvaux b.d 17.
Joseph Servella b.d 21.
Edmond Brossard b.d 31.
Edmond Bimont b.d 32.
Joseph Guillemot Nie ukończył biegu
bieg przełajowy drużynowo Gaston Heuet
Gustave Lauvaux
Joseph Servella
40 pkt 5.

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Eugène Coulon 6,50 11. Nie awansował
Marcel Orfidan 6,39 14. Nie awansował
Charles Courtin 6,23 17. nie awansował
Charles Guézille 5,485 27. Nie awansował
trójskok Etienne Proux 12,925 16. Nie awansował
André Chilo 12,54 17. Nie awansował
Gustave Remouet 12,475 19. Nie awansował
skok wzwyż Pierre Lewden 1,80 1. 1,80 7.
René Labat 1,80 1. 1,75 9.
Pierre Guilloux 1,75 13. Nie awansował
skok o tyczce André Francquenelle 3,60 1. 3,40 10.
Paul Lagarde 3,60 1. 3,40 11.
Étienne Gajan 3,50 14. Nie awansował
pchnięcie kulą Raoul Paoli 12,485 12. Nie awansował
Henri Dozolme 11,965 15. Nie awansował
rzut dyskiem André Tison 37,35 11. Nie awansował
Émile Ecuyer 36,10 14. Nie awansował
Daniel Pierre 35,53 15. Nie awansował
rzut oszczepem Pierre Grany 47,90 14. Nie awansował
Arthur Picard 47,09 15. Nie awansował

  ŁucznictwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Wynik Miejsce
cel ruchomy 50 m indywidualnie Julien Brulé 134  
cel ruchomy 50 m drużynowo Julien Brulé
Pascal Fauvel
Léonce Quentin
Eugène Grisot
Eugène Richez
Paul Leroy
Arthur Mabillon
Léon Epin
2493  
cel ruchomy 33 m indywidualnie Julien Brulé 94  
cel ruchomy 33 m drużynowo Léonce Quentin
Julien Brulé
Pascal Fauvel
Eugène Grisot
Eugène Richez
Paul Leroy
Arthur Mabillon
Léon Epin
2586  
cel ruchomy 28 m indywidualnie Léonce Quentin 104  
cel ruchomy 28 m drużynowo Léonce Quentin
Julien Brulé
Pascal Fauvel
Eugène Grisot
Eugène Richez
Paul Leroy
Arthur Mabillon
Léon Epin
2328  

  Łyżwiarstwo figuroweEdytuj

  Pięciobój nowoczesnyEdytuj

  Piłka nożnaEdytuj

  Piłka wodnaEdytuj

  PływanieEdytuj

Mężczyźni
200 metrów stylem klasycznym - odpadł w eliminacjach
400 metrów stylem klasycznym - odpadł w eliminacjach
200 metrów stylem klasycznym - odpadł w eliminacjach
400 metrów stylem klasycznym - odpadł w eliminacjach
Kobiety
100 metrów stylem klasycznym - odpadła w eliminacjach
300 metrów stylem klasycznym - odpadła w eliminacjach
100 metrów stylem klasycznym - odpadła w eliminacjach
300 metrów stylem klasycznym - odpadła w eliminacjach

  RugbyEdytuj

  Skoki do wodyEdytuj

  StrzelectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkstrzelny drużynowo Joseph Pecchia
Jules Maujean
Léon Johnson
Émile Boitout
André Regaud
1239 5.
pistolet dowolny drużynowo Joseph Pecchia
Jules Maujean
Léon Johnson
Émile Boitout
André Regaud
2225 6.
karabin małokalibrowy stojąc 50 m Léon Johnson b.d 20.
Achille Paroche b.d 20.
Émile Rumeau b.d 20.
André Parmentier b.d 20.
Georges Roes b.d 20.
karabin małokalibrowy 50 m stojąc drużynowo Léon Johnson
Achille Paroche
Émile Rumeau
André Parmentier
Georges Roes
1847 5.
karabin dowolny 3 pozycje Achille Parosui 929 b.d.
Georges Roes 909 b.d.
André Parmentier 905 b.d
Paul Colas 893 b.d
Albert Regnier 850 b.d
karabin dowolny 3 pozycje drużynowo Achille Paroche
Georges Roes
André Parmentier
Paul Colas
Albert Regnier
4487 7.
karabin wojskowy 300 m leżąc Léon Johnson 59  
Achille Paroche 59 5.
karabin wojskowy leżąc 300 m drużynowo Léon Johnson
Achille Paroche
Émile Rumeau
André Parmentier
Georges Roes
283  
karabin wojskowy stojąc 300 m Achille Paroche b.d b.d
Léon Johnson b.d b.d
karabin wojskowy stojąc 300 m drużynowo Léon Johnson
Achille Paroche
Émile Rumeau
André Parmentier
Georges Roes
249 5.
karabin wojskowy leżąc 600 m drużynowo Léon Johnson
Achille Paroche
Émile Rumeau
André Parmentier
Georges Roes
280 5.
karabin wojskowy leżąc 300 i 600 m drużynowo Léon Johnson
Achille Paroche
Émile Rumeau
André Parmentier
Georges Roes
563 4.
trap drużynowo André Fleury
Marcel Lafitte
Henri de Castex
Augustin Berjat
René Texier
Jan de Lareinty-Tholoza
210 7.

  SzermierkaEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Roger Ducret   Félix Goblet
  João Sassetti
  Jan Černohorský
  Gustaf Lindblom
  S. Antonidas
  John Blake
  Willem Hubert
  Ivan Osiier
  Paolo Thaon
  João Sassetti
  António Mascarenhas
  Gustave Buchard
  Ernest Gevers
  Maurice Dewee
  Giovanni Canova
  William Russell
  Evangelos Skotidas
  Aage Berntsen
  S. Antonidas
  Jan Van der Wiel
Nie awansował
Georges Trombert   Fernando Correia
  Victor Boin
  Einar Levison
  Wouter Brouwer
  Abelardo Olivier
  John Dimond
  Hans Törnblom
  Otakar Švorčík
  Gustaf Lindblom
  Jorge de Paiva
  Adrianus de Jong
  Émile Moureau
  Charles Delporte
  Tullio Bozza
  Joseph de Craecker
  Poul Rasmussen
  Roland Willoughby
  Ernest Gevers
  Gustave Buchard
  Félix Goblet
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Jorge de Paiva
  Henry Breckenridge
  Nils Hellsten
  Adrianus de Jong
  Maurice Dewee
  João Sassetti
Nie awansował
Frédéric Dubourdieu   Josef Javůrek
  Poul Rasmussen
  Edouard Fitting
  Ernest Gevers
  Carl Gripenstedt
  Frederico Paredes
  Louis Delaunoij
  Raymond Dutcher
  Robert Montgomerie
  Abelardo Olivier
  Fernando Correia
  Josef Jungmann
  Armand Massard
  Henry Breckenridge
  Félix Goblet
  Ahmed Hassanein
  Ruimondo Mayer
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Carl Gripenstedt
  William Russell
  António Mascarenhas
  Gustaf Lindblom
  Georges Casanova
  Charles Delporte
  Armand Massard
  Alexandre Lippmann
  Orphile de Montigny
  Dino Urbani
  Fernando Correia
  Einar Levison
Nie awansował
Alexandre Lippmann   Nils Hellsten
  Ruimondo Mayer
  Joseph de Craecker
  Otakar Švorčík
  Eugène Empeyta
  Martin Holt
  Georg Hegner
  Vasilios Zarkadis
P
P
P
P
W
W
W
W
  Nils Hellsten
  Georges Casanova
  Einar Levison
  Orphile de Montigny
  Dino Urbani
  Henrique da Silveira
  Victor Boin
  Wouter Brouwer
  Edouard Fitting
  Robin Dalglish
  William Russell
  António Mascarenhas
  Gustaf Lindblom
  Georges Casanova
  Charles Delporte
  Armand Massard
  Frédéric Dubourdieu
  Orphile de Montigny
  Dino Urbani
  Fernando Correia
  Einar Levison
  Armand Massard
  Armand Massard
  Ernest Gevers
  Georges Casanova
  António Mascarenhas
  Armand Massard
  Abelardo Olivier
  Gustaf Lindblom
  Charles Delporte
  Félix Goblet
  Jorge de Paiva
 
Gustave Buchard   Tullio Bozza
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Aage Berntsen
  William Russell
  Knut Enell
  Léon Tom
  George Burt
  João Sassetti
  António Mascarenhas
  Roger Ducret
  Ernest Gevers
  Maurice Dewee
  Giovanni Canova
  William Russell
  Evangelos Skotidas
  Aage Berntsen
  S. Antonidas
  Jan Van der Wiel
  Ernest Gevers
  Georges Trombert
  Félix Goblet
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Jorge de Paiva
  Henry Breckenridge
  Nils Hellsten
  Adrianus de Jong
  Maurice Dewee
  João Sassetti
  Alexandre Lippmann
  Armand Massard
  Ernest Gevers
  Georges Casanova
  António Mascarenhas
  Armand Massard
  Abelardo Olivier
  Gustaf Lindblom
  Charles Delporte
  Félix Goblet
  Jorge de Paiva
 
Émile Moureau   Henry Breckinridge
  Charles Delporte
  Josef Jungmann
  Jorge de Paiva
  Aldo Boni
  Salomon Zeldenrust
  Charles Notley
  Einar Råberg
  Otakar Švorčík
  Gustaf Lindblom
  Jorge de Paiva
  Adrianus de Jong
  Georges Trombert
  Charles Delporte
  Tullio Bozza
  Joseph de Craecker
  Poul Rasmussen
  Roland Willoughby
  Ernest Gevers
  Georges Trombert
  Félix Goblet
  Gustave Buchard
  Abelardo Olivier
  Jorge de Paiva
  Henry Breckenridge
  Nils Hellsten
  Adrianus de Jong
  Maurice Dewee
  João Sassetti
  Alexandre Lippmann
  Gustave Buchard
  Ernest Gevers
  Georges Casanova
  António Mascarenhas
  Armand Massard
  Abelardo Olivier
  Gustaf Lindblom
  Charles Delporte
  Félix Goblet
  Jorge de Paiva
6.
Georges Casanova   Orphile de Montigny
  Viliam Tvrský
  Adrianus de Jong
  Henrique da Silveira
  Giovanni Canova
  David Warholm
  Ronald Campbell
  Henri Jacquet
  Nils Hellsten
  Alexandre Lippmann
  Einar Levison
  Orphile de Montigny
  Dino Urbani
  Henrique da Silveira
  Victor Boin
  Wouter Brouwer
  Edouard Fitting
  Robin Dalglish
  William Russell
  António Mascarenhas
  Gustaf Lindblom
  Armand Massard
  Charles Delporte
  Alexandre Lippmann
  Frédéric Dubourdieu
  Orphile de Montigny
  Dino Urbani
  Fernando Correia
  Einar Levison
  Alexandre Lippmann
  Gustave Buchard
  Ernest Gevers
  Armand Massard
  António Mascarenhas
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Gustaf Lindblom
  Charles Delporte
  Félix Goblet
  Jorge de Paiva
5.
Armand Massard   Ahmed Hassanein
  Dino Urbani
  Robin Dalglish
  Otto Baerentzen
  Louis de Tribolet
  Manuel Queiróz
  Félix Vigeveno
  Leonard Schoonmaker
  Abelardo Olivier
  Fernando Correia
  Josef Jungmann
  Frédéric Dubourdieu
  Henry Breckenridge
  Félix Goblet
  Ahmed Hassanein
  Ruimondo Mayer
  Henri Wijnoldij-Daniëls
  Carl Gripenstedt
  William Russell
  António Mascarenhas
  Gustaf Lindblom
  Georges Casanova
  Charles Delporte
  Alexandre Lippmann
  Frédéric Dubourdieu
  Orphile de Montigny
  Dino Urbani
  Fernando Correia
  Einar Levison
  Alexandre Lippmann
  Gustave Buchard
  Ernest Gevers
  Georges Casanova
  António Mascarenhas
  Émile Moureau
  Abelardo Olivier
  Gustaf Lindblom
  Charles Delporte
  Félix Goblet
  Jorge de Paiva
 
szpada drużynowo Alexandre Lippmann
Gustave Buchard
Georges Trombert
Georges Casanova
Émile Moureau
Gaston Amson
  Szwajcaria
  Stany Zjednoczone
  Wielka Brytania
  Czechosłowacja
W
W
W
W
  Włochy
  Belgia
  Portugalia
  Szwajcaria
  Stany Zjednoczone
 
floret indywidualnie André Labatut   Jean Verbrugghe
  Einar Levison
  Henry Breckinridge
  Wouter Brouwer
  Rodolfo Terlizzi
  Cecil Kershaw
W
W
W
W
W
W
  Abelardo Olivier
  Pietro Speciale
  Félix Vigeveno
  Knut Enell
  Jean Verbrugghe
W
W
W
W
W
  Nedo Nadi
  Philippe Cattiau
  Roger Ducret
  Aldo Nadi
  Orphile de Montigny
  Oreste Puliti
  Ivan Osiier
  Abelardo Olivier
  Georges Trombert
  Marcel Perrot
  Pietro Speciale
4.
Georges Trombert   Nedo Nadi
  Viliam Tvrzský
  Salomon Zeldenrust
  Millard Bloomer
  Charles Pape
  H. Evan James
  Gustaf Lindblom
  Kay Schrøder
  Orphile de Montigny
  Ivan Osiier
  Tommaso Constantino
  Charles Crahay
  Federico Cesarano
  Nedo Nadi
  Philippe Cattiau
  Roger Ducret
  Aldo Nadi
  Orphile de Montigny
  Oreste Puliti
  Ivan Osiier
  Abelardo Olivier
  André Labatut
  Marcel Perrot
  Pietro Speciale
10.
Lionel Bony de Castellane   Aldo Nadi
  Ivan Osiier
  Emile Dufrane
  Roland Willoughby
  Josef Jungmann
  Nils Hellsten
  Nedo Nadi
  Oreste Puliti
  Roger Ducret
  Robert de Schepper
  Francis Honeycutt
P
P
P
W
W
Nie awansował
Marcel Perrot   Abelardo Olivier
  Marcel Cuypers
  Josef Javůrek
  Georg Hegner
  Adrianus de Jong
  Joseph Parker
  Robert Montgomerie
  Hans Törnblom
  Philippe Cattiau
  Aldo Nadi
  Viliam Tvrzský
  Marcel Cuypers
  Einar Levison
  Nedo Nadi
  Philippe Cattiau
  Roger Ducret
  Aldo Nadi
  Orphile de Montigny
  Oreste Puliti
  Ivan Osiier
  Abelardo Olivier
  André Labatut
  Georges Trombert
  Pietro Speciale
11.
Philippe Cattiau   František Dvořák
  Pietro Speciale
  Knut Enell
  Marcel Berré
  Philip Doyne
  Jan Van der Wiel
W
W
W
W
W
W
  Viliam Tvrzský
  Aldo Nadi
  Marcel Perrot
  Marcel Cuypers
  Einar Levison
  Nedo Nadi
  Marcel Perrot
  Roger Ducret
  Aldo Nadi
  Orphile de Montigny
  Oreste Puliti
  Ivan Osiier
  Abelardo Olivier
  André Labatut
  Georges Trombert
  Pietro Speciale
 
Roger Ducret   Oreste Puliti
  Robert de Schepper
  Thomas Wand-Tetley
  George Calnan
  Aage Berntsen
W
W
W
W
W
  Nedo Nadi
  Oreste Puliti
  Lionel Bony de Castellane
  Robert de Schepper
  Francis Honeycutt
P
P
W
W
W
  Nedo Nadi
  Marcel Perrot
  Philippe Cattiau
  Aldo Nadi
  Orphile de Montigny
  Oreste Puliti
  Ivan Osiier
  Abelardo Olivier
  André Labatut
  Georges Trombert
  Pietro Speciale
 
floret drużynowo Lionel Bony de Castellane
Gaston Amson
Philippe Cattiau
Roger Ducret
André Labatut
Georges Trombert
Lucien Gaudin
Marcel Perrot
  Stany Zjednoczone
  Holandia
  Włochy
  Stany Zjednoczone
  Dania
  Wielka Brytania
P
W
W
W
 
szabla indywidualnie Marc Perrodon   Oreste Puliti
  Federico Cesarano
  Adrianus de Jong
  Aage Berntsen
  Edwin Fullinwider
  Alexis Simonson
  Edward Startin
P
P
P
P
W
W
W
Nie awansował
Georges Trombert Nie ukończył konkurencji Nie awnsował
Henri de Saint-Germain   Nedo Nadi
  Robert Feyerick
  Cecil Kershaw
  Baldo Baldi
  Josef Javůrek
  Clariborne Walker
Nie awansował
Jean Margraff   Léon Tom
  Francesco Gargano
  Giulio Rusconi
  Joseph Parker
  Evangelos Skotidas
  Félix Vigeveno
  Arthur Lyon
  Zdeněk Vávra
  Alfred Martin
Nie awansował
szabla drużynowo Georges Trombert
Jean Margraff
Marc Perrodon
Henri de Saint Germain
  Włochy
  Stany Zjednoczone
  Holandia
  Belgia
  Dania
  Wielka Brytania
  Czechosłowacja
P
W
W
W
W
W
W
 

  TenisEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał/mecz o 3.miejsce Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Jacques Brugnon   Alberto Chiesa
W 3:0
(6:4,7:5,6:4)
  Louis Raymond
P 1:3
(6:3,2:6,0:6,1:6)
Nie awansował 9.
Max Décugis   Brian Norton
W 3:1
(7:5,12:10,2:6,6:8)
  George Dodd
P 0:3
(2:6,1:6,1:6)
Nie awansował 17.
Jean Samazeuilh   Charles Winslow
P 1:3
(5:7,6:2,6:3,6:2)
Nie awansował 17.
François Blanchy   George Dodd
P 1:3
(6:2,2:6,1:6,7:9)
Nie awansował 32.
debel (m) Max Décugis
Pierre Albarran
  Eduardo Flaquer
  Enrique Satrústegui
W 3:1
(6:2,3:6,6:0,6:4)
  George Dodd
  Cecil Blackbeard
W 3:1
(3:6,6:4,6:4,7:5)
  Oswald Turnbull
  Max Woosnam
P 1:3
(6:4,4:6,3:6,8:10)
  François Blanchy
  Jacques Brugnon
W
walkower
 
François Blanchy
Jacques Brugnon
  Jaroslav Just
  Bohuslav Hykš
W 3:0
(6:1,6:2,6:4)
  Conrad Langaard
  Jack Nielsen
W 3:0
(6:1,6:1,6:3)
  Ichiya Kumagae
  Sei'ichirō Kashio
P 1:3
(4:6,6:4,3:6,1:6)
  Max Décugis
  Pierre Albarran
P
walkower
4.
Jean Samazeuilh
Daniel Lawton
  Eugène Grisar
  Maurice van den Bemden
W 3:0
(6:4,6:3,6:3)
  George Dodd
  Cecil Blackbeard
P 0:3
(3:6,0:6,7:8)
Nie awansowali 9.
singiel (k) Suzanne Lenglen   Marie Storms
W 2:0
(6:0,6:0)
  Winifred McNair
W 2:0
(6:0,6:0)
  Lily Strömberg
W 2:0
(6:0,6:0)
  Sigrid Fick
W 2:0
(6:0,6:1)
  Dorothy Holman
W 2:0
(6:3,6:0)
 
Élisabeth d'Ayen   Amory Hansen
W 2:0
(6:2,6:3)
  Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,3:6)
Nie awansowała 5.
Jeanne Vaussard   Kathleen McKane
P 0:2
(4:6,4:6)
Nie awansowała 15.
debel (k) Suzanne Lenglen
Élisabeth d'Ayen
  Sigrid Fick
  Lily Strömberg
P 2:0
(6:4,6:3)
  Winifred McNair
  Kathleen McKane
P 1:2
(6:2,3:6,6:8)
Nie awansowali  
mikst Suzanne Lenglen
Max Décugis
  Geraldine Beamish
  Alfred Beamish
W 2:0
(6:2,6:0)
  Anne Chaudoir
  Albert Lammens
W 2:1
(3:6,6:1,6:1)
  Amory Hansen
  Erik Tegner
W 2:0
(6:0,6:1)
  Kathleen McKane
  Max Woosnam
W 2:0
(6:4,6:2)
 
Jeanne Vaussard
François Blanchy
  Anne Chaudoir
  Albert Lammens
P 1:2
(6:4,5:7,3:6)
Nie awansowali 8.
Élisabeth d'Ayen
Fernand Hirsch
  Sigrid Fick
  Fritz Lindqvist
W 2:0
(6:4,6:2)
  Kathleen McKane
  Max Woosnam
P 0:2
(4:6,2:6)
Nie awansowali 8.

  WioślarstwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Ćwierćfinał Pólfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Dwójka podwójna Alfred Plé
Gaston Giran
7:26,0 1. 7:21,0 3.  
dwójka ze sternikiem Gabriel Poix
Maurice Bouton
Ernest Barberolle
9:15,0 1. 7:57,0 2.  
ósemka Albert Diebold
Charles Hahn
Frédéric Grossmann
Robert Fleig
Henri Barbenés
Frédéric Fleig
Charles Schlewer
Émile Ruhlmann
Émile Barberolle
6:37,0 1. 6:42,6 2. Nie awansowali 4.

  ZapasyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga piórkowa Maurice Bovis   Rasmus Torgensen
p
Nie awansował
Jules Bouquet   Josef Beránek
p
Nie awansował
styl klasyczny waga lekka Maurice Rohon   Ahmed Rahmy
W
  Emil Väre
p
  Frants Frisenfeldt
p
Nie awansował
Théodore Bainconneau   Carl Coerse
p
Nie awansował
styl klasyczny waga średnia Emile Gorbière   Carlo Corsanego
p
Nie awansował
Camille Prunier   Josef Huml
p
Nie awansował
styl klasyczny waga półciężka Jean Duvinet   Sven Ohlsson
p
Nie awansował
styl klasyczny waga ciężka Armand Gasiglia   Adolf Lindfors
p
Nie awansował   Poul Hansen p[1]
  Edward Willkie P[2]
Nie awansował
Edmond Dame   Artur Kukk
W
  Adolf Lindfors p
  Poul Hansen P[1]
  Alexander Weyand
p[2]
nie awansował
styl wolny waga piórkowa Georges Barathon Wolny los   Sam Gerson
p
Nie awansował
Jean Harrasse Wolny los   Philip Bernard
p
Nie awansował
styl wolny waga lekka Jules Deligny   Kalle Anttila
p
Nie awansował
Henri Joudiou Wolny los   Peter Wright (zapaśnik)\Peter Wright
p
Nie awansował
styl wolny waga średnia Charles Backsman   Väinö Penttala
p
Nie awansował
Pierre Angelot Wolny los   Frits Janssens
p
nie awansował
styl wolny waga półciężka François Meyer   Anders Larsson
p
Nie awansował
Pierre Ledron   Walter Maurer
p
Nie awansował

PrzypisyEdytuj

  1. a b Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
  2. a b Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.

  ŻeglarstwoEdytuj

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
Wyscig I
miejsce
Wyscig II
miejsce
Wyscig III
miejsce
Albert Weil
Robert Monier
Félix Picon
klasa 6,5 metrów 2. 2. 4  

Linki zewnętrzneEdytuj