Giro d’Italia 2023

106. edycja wyścigu Giro d’Italia
Giro d’Italia 2023
Informacje ogólne
Wyścig106. Giro d’Italia
KategoriaUCI World Tour 2023 2.UWT
Etapów21
Daty6 – 28 maja 2023
Dystans3348,8 km
PaństwaITA Włochy
SUI Szwajcaria
StartFossacesia
MetaRzym
Drużyn22
Startujących176
Ukończyło125
Średnia prędkość39,174 km/h
Suma wzniesień51 500 m
Klasyfikacje końcowe
Pierwsze miejsceSLO Primož Roglič (Jumbo-Visma)
Drugie miejsceGBR Geraint Thomas (Ineos Grenadiers)
Trzecie miejscePOR João Almeida (UAE Team Emirates)
PunktowaITA Jonathan Milan (Bahrain Victorious)
GórskaFRA Thibaut Pinot (Groupama-FDJ)
MłodzieżowaPOR João Almeida (UAE Team Emirates)
NajaktywniejszychCAN Derek Gee (Israel-Premier Tech)
Lotnych finiszyLAT Toms Skujiņš (Trek-Segafredo)
UcieczekFRA Thomas Champion (Cofidis)
DrużynowaBRN Bahrain Victorious
◀20222024▶
Dokumentacja

Giro d’Italia 2023 – 106. edycja wyścigu kolarskiego Giro d’Italia, która odbyła się w dniach od 6 do 28 maja 2023 na liczącej ponad 3440 kilometrów trasie składającej się z 21 etapów, biegnącej z Fossacesii do Rzymu. Impreza kategorii 2.UWT była częścią UCI World Tour 2023.

Trasa wyścigu została oficjalnie zaprezentowana 17 października 2022.[1]

EtapDataStart – MetatypeDystans (km)Suma wzniesień (m)Zwycięzca etapuLider
1 6 maja 2023FossacesiaOrtona
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
19,6100 mBEL Remco EvenepoelBEL Remco Evenepoel
2 7 maja 2023TeramoSan Salvo
płaski
płaski
2021400 mITA Jonathan MilanBEL Remco Evenepoel
3 8 maja 2023VastoMelfi
pagórkowaty
pagórkowaty
2161400 mAUS Michael MatthewsBEL Remco Evenepoel
4 9 maja 2023Venosa – Laceno
górzysty
górzysty
1753500 mFRA Aurélien Paret-PeintreNOR Andreas Leknessund
5 10 maja 2023AtripaldaSalerno
pagórkowaty
pagórkowaty
1712400 mAUS Kaden GrovesNOR Andreas Leknessund
6 11 maja 2023NeapolNeapol
pagórkowaty
pagórkowaty
1622800 mDEN Mads Pedersen NOR Andreas Leknessund
7 12 maja 2023KapuaGran Sasso d'Italia
górski
górski
2183900 mITA Davide BaisNOR Andreas Leknessund
8 13 maja 2023TerniFossombrone
pagórkowaty
pagórkowaty
2072500 mIRL Ben HealyNOR Andreas Leknessund
9 14 maja 2023Savignano sul RubiconeCesena
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
3550 mBEL Remco EvenepoelBEL Remco Evenepoel
10 16 maja 2023ScandianoViareggio
pagórkowaty
pagórkowaty
1962600 mDEN Magnus Cort NielsenGBR Geraint Thomas
11 17 maja 2023CamaioreTortona
płaski
płaski
2192100 mGER Pascal AckermannGBR Geraint Thomas
12 18 maja 2023BraRivoli
pagórkowaty
pagórkowaty
1792300 mGER Nico DenzGBR Geraint Thomas
13 19 maja 2023Borgofranco d'IvreaSUI Crans-Montana
górski
górski
74,62500 mCOL Einer RubioGBR Geraint Thomas
14 20 maja 2023SUI SierreCassano Magnago
pagórkowaty
pagórkowaty
1931600 mGER Nico DenzFRA Bruno Armirail
15 21 maja 2023SeregnoBergamo
górski
górski
1953600 mUSA Brandon McNultyFRA Bruno Armirail
16 23 maja 2023Sabbio ChieseMonte Bondone
górski
górski
2035200 mPOR João AlmeidaGBR Geraint Thomas
17 24 maja 2023Pergine ValsuganaCaorle
płaski
płaski
195300 mITA Alberto DaineseGBR Geraint Thomas
18 25 maja 2023OderzoValzoldana
górzysty
górzysty
1613700 mITA Filippo ZanaGBR Geraint Thomas
19 26 maja 2023LongaroneTre Cime di Lavaredo
górski
górski
1835400 mCOL Santiago BuitragoGBR Geraint Thomas
20 27 maja 2023Tarvisio – Monte Lussari
jazda indywidualna na czas pod górę
jazda indywidualna na czas pod górę
18,61050 mSLO Primož RogličSLO Primož Roglič
21 28 maja 2023RzymRzym
płaski
płaski
126500 mGBR Mark CavendishSLO Primož Roglič

Uczestnicy

edytuj

Drużyny

edytuj
WorldTeams (18)ProTeams (4)

Lista startowa

edytuj
Lista startowa
Soudal Quick-Step
SOQ
NrKolarzMiejsce
1BEL Remco Evenepoel (BEL) Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyznMistrzostwa Belgii w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(szosa i ITT) DNS-10
2ITA Davide Ballerini (ITA) DNS-16
3ITA Mattia Cattaneo (ITA) DNS-11
4CZE Josef Černý (CZE) DNS-11
5CZE Jan Hirt (CZE) DNS-11
6BEL Pieter Serry (BEL) 60.
7BEL Ilan Van Wilder (BEL) 12.
8BEL Louis Vervaeke (BEL) DNS-11
Dyrektor sportowy : Davide Bramati, Klaas Lodewyck
AG2R Citroën Team
ACT
NrKolarzMiejsce
11FRA Aurélien Paret-Peintre (FRA) 15.
12FRA Alex Baudin (FRA) 73.
13FRA Mikaël Cherel (FRA) DNF-12
14FRA Paul Lapeira (FRA) DNF-4
15FRA Valentin Paret-Peintre (FRA) 37.
16FRA Nicolas Prodhomme (FRA) 23.
17ITA Andrea Vendrame (ITA) DNS-11
18USA Larry Warbasse (USA) 44.
Dyrektor sportowy : Didier Jannel, Artūras Kasputis, Laurent Biondi
Alpecin-Deceuninck
ADC
NrKolarzMiejsce
21ITA Stefano Oldani (ITA) 45.
22ITA Nicola Conci (ITA) DNS-7
23AUS Kaden Groves (AUS) DNF-12
24GER Alexander Krieger (GER) 121.
25BEL Senne Leysen (BEL) 91.
26NED Oscar Riesebeek (NED) DNS-10
27ITA Kristian Sbaragli (ITA) 85.
28NED Ramon Sinkeldam (NED) DNS-5
Dyrektor sportowy : Bart Leysen, Gianni Meersman
Astana Qazaqstan Team
AST
NrKolarzMiejsce
31GBR Mark Cavendish (GBR) Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa) 120.
32ITA Samuele Battistella (ITA) DNS-14
33USA Joe Dombrowski (USA) 59.
34ITA Gianni Moscon (ITA) 107.
35KAZ Wadim Pronski (KAZ) 43.
36ESP Luis León Sánchez (ESP) 24.
37ITA Christian Scaroni (ITA) 58.
38ITA Simone Velasco (ITA) 26.
Dyrektor sportowy : Bruno Cenghialta, Aleksandr Szefier
Bahrain Victorious
TBV
NrKolarzMiejsce
41AUS Jack Haig (AUS) 19.
42JPN Yukiya Arashiro (JPN) Mistrzostwa Japonii w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa) 123.
43COL Santiago Buitrago (COL) 13.
44ITA Damiano Caruso (ITA) 4.
45ITA Jonathan Milan (ITA) 103.
46ITA Andrea Pasqualon (ITA) 65.
47GER Jasha Sütterlin (GER) 75.
48ITA Edoardo Zambanini (ITA) 40.
Dyrektor sportowy : Gorazd Štangelj, Alberto Volpi
Bora-Hansgrohe
BOH
NrKolarzMiejsce
51NEUTRAL Aleksandr Własow DNF-10
52ITA Giovanni Aleotti (ITA) DNS-7
53POL Cesare Benedetti (POL) 102.
54GER Nico Denz (GER) 57.
55LUX Bob Jungels (LUX) Mistrzostwa Luksemburga w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) 39.
56GER Lennard Kämna (GER) Mistrzostwa Niemiec w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) 9.
57AUT Patrick Konrad (AUT) 20.
58GER Anton Palzer (GER) 51.
Dyrektor sportowy : Enrico Gasparotto, Jean-Pierre Heynderickx
Cofidis
COF
NrKolarzMiejsce
61ITA Simone Consonni (ITA) 111.
62FRA François Bidard (FRA) 54.
63ITA Davide Cimolai (ITA) DNS-9
64FRA Thomas Champion (FRA) 66.
65FRA Alexandre Delettre (FRA) 89.
66ESP Jonathan Lastra (ESP) 35.
67FRA Rémy Rochas (FRA) DNS-5
68FRA Hugo Toumire (FRA) 83.
Dyrektor sportowy : Roberto Damiani, Jean-Luc Jonrond
EF Education-EasyPost
EFE
NrKolarzMiejsce
71COL Rigoberto Urán (COL) DNS-10
72ECU Jonathan Caicedo (ECU) Mistrzostwa Ekwadoru w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) DNS-11
73GBR Hugh Carthy (GBR) DNS-19
74ECU Jefferson Alexander Cepeda (ECU) 53.
75RSA Stefan de Bod (RSA) Mistrzostwa Południowej Afryki w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) DNS-14
76IRL Ben Healy (IRL) Mistrzostwa Irlandii w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas(ITT) 55.
77ITA Alberto Bettiol (ITA) 48.
78DEN Magnus Cort Nielsen (DEN) 62.
Dyrektor sportowy : Matti Breschel, Tejay van Garderen
Eolo-Kometa
EOK
NrKolarzMiejsce
81ITA Vincenzo Albanese (ITA) 70.
82ITA Davide Bais (ITA) 81.
83ITA Mattia Bais (ITA) 47.
84HUN Erik Fetter (HUN) Mistrzostwa Węgier w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) DNF-10
85ITA Lorenzo Fortunato (ITA) 21.
86ITA Francesco Gavazzi (ITA) 67.
87ITA Mirco Maestri (ITA) 78.
88ESP Diego Sevilla (ESP) 96.
Dyrektor sportowy : Jesús Hernández Blázquez, Stefano Zanatta
Green Project-Bardiani CSF-Faizanè
BCF
NrKolarzMiejsce
91ITA Filippo Fiorelli (ITA) 114.
92ITA Luca Covili (ITA) DNS-18
93ITA Davide Gabburo (ITA) 64.
94ITA Filippo Magli (ITA) 106.
95ITA Martin Marcellusi (ITA) 99.
96ERI Henok Mulubrhan (ERI) Mistrzostwa Afryki w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa) 87.
97ITA Alessandro Tonelli (ITA) 42.
98ITA Samuele Zoccarato (ITA) DNF-8
Dyrektor sportowy : Roberto Reverberi, Alessandro Donati
Groupama-FDJ
GFC
NrKolarzMiejsce
101FRA Thibaut Pinot (FRA) 5.
102FRA Bruno Armirail (FRA) Mistrzostwa Francji w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) 16.
103LTU Ignatas Konovalovas (LTU) 105.
104SUI Stefan Küng (SUI) DNS-10
105SUI Fabian Lienhard (SUI) 113.
106FRA Rudy Molard (FRA) 69.
107GBR Jake Stewart (GBR) 92.
109NED Lars van den Berg (NED) DNS-8
Dyrektor sportowy : Thierry Bricaud, Jussi Veikkanen
Ineos Grenadiers
IGD
NrKolarzMiejsce
111GBR Tao Geoghegan Hart (GBR) DNF-11
112NED Thymen Arensman (NED) 6.
113BEL Laurens De Plus (BEL) 10.
114ITA Filippo Ganna (ITA) Mistrzostwa Włoch w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) DNS-8
115ITA Salvatore Puccio (ITA) 72.
116FRA Pawieł Siwakow (FRA) DNF-16
117GBR Ben Swift (GBR) 61.
118GBR Geraint Thomas (GBR) 2.
Dyrektor sportowy : Matteo Tosatto, Oliver Cookson
Intermarché-Circus-Wanty
ICW
NrKolarzMiejsce
121ITA Lorenzo Rota (ITA) 46.
122ITA Niccolò Bonifazio (ITA) DNS-18
123NOR Sven Erik Bystrøm (NOR) DNS-10
124BEL Laurens Huys (BEL) 27.
125BEL Arne Marit (BEL) 112.
126ITA Simone Petilli (ITA) DNF-10
127BEL Laurenz Rex (BEL) 88.
128EST Rein Taaramäe (EST) Mistrzostwa Estonii w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) DNS-10
Dyrektor sportowy : Valerio Piva, Steven De Neef
Israel-Premier Tech
IPT
NrKolarzMiejsce
131ITA Domenico Pozzovivo (ITA) DNS-10
132AUS Sebastian Berwick (AUS) 71.
133AUS Simon Clarke (AUS) DNS-16
134ITA Marco Frigo (ITA) 32.
135CAN Derek Gee (CAN) Mistrzostwa Kanady w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) 22.
136USA Matthew Riccitello (USA) 56.
137DEN Mads Würtz Schmidt (DEN) DNS-10
138GBR Stephen Williams (GBR) 93.
Dyrektor sportowy : Óscar Guerrero, Sam Bewley
Jumbo-Visma
TJV
NrKolarzMiejsce
141SLO Primož Roglič (SLO) 1.
142ITA Edoardo Affini (ITA) 94.
143NED Koen Bouwman (NED) 25.
144AUS Rohan Dennis (AUS) 41.
145GER Michel Heßmann (GER) 33.
146USA Sepp Kuss (USA) 14.
147GBR Thomas Gloag (GBR) 76.
148NED Sam Oomen (NED) 36.
Dyrektor sportowy : Addy Engels, Arthur Van Dongen
Movistar Team
MOV
NrKolarzMiejsce
151COL Fernando Gaviria (COL) 118.
152USA William Barta (USA) 52.
153GER Max Kanter (GER) 110.
154ESP Óscar Rodríguez (ESP) DNF-11
155ESP José Joaquín Rojas (ESP) 79.
156COL Einer Rubio (COL) 11.
157ESP Albert Torres (ESP) 122.
158ESP Carlos Verona (ESP) 49.
Dyrektor sportowy : Pablo Lastras, Xabier Muriel
Arkéa-Samsic
ARK
NrKolarzMiejsce
161FRA Warren Barguil (FRA) 17.
162FRA Maxime Bouet (FRA) 80.
163NED David Dekker (NED) DNF-8
164FRA Thibault Guernalec (FRA) 90.
165LUX Michel Ries (LUX) 86.
166FRA Alan Riou (FRA) 116.
167FRA Clément Russo (FRA) DNS-6
168ITA Alessandro Verre (ITA) DNF-14
Dyrektor sportowy : Roger Tréhin, Yvon Caër
Corratec-Selle Italia
COR
NrKolarzMiejsce
171ITA Valerio Conti (ITA) DNS-5
172ITA Nicolas Dalla Valle (ITA) 125.
173ITA Stefano Gandin (ITA) DNS-11
174ITA Alessandro Iacchi (ITA) 119.
175ITA Alexander Konychev (ITA) 100.
176GBR Charlie Quaterman (GBR) 115.
177SRB Veljko Stojnić (SRB) 101.
178CZE Karel Vacek (CZE) 84.
Dyrektor sportowy : Francesco Frassi, Fabiana Luperini
Team DSM
DSM
NrKolarzMiejsce
181NOR Andreas Leknessund (NOR) 8.
182ITA Alberto Dainese (ITA) 124.
183NOR Jonas Iversby Hvideberg (NOR) 117.
184GER Niklas Märkl (GER) 104.
185GER Marius Mayrhofer (GER) 74.
186GER Florian Stork (GER) DNF-8
187NED Martijn Tusveld (NED) DNF-10
188BEL Harm Vanhoucke (BEL) DNF-12
Dyrektor sportowy : Matthew Winston, Pim Ligthart
Team Jayco AlUla
JAY
NrKolarzMiejsce
191AUS Michael Matthews (AUS) 63.
192ITA Alessandro De Marchi (ITA) 38.
193IRL Edward Dunbar (IRL) 7.
194AUS Michael Hepburn (AUS) 77.
195AUT Lukas Pöstlberger (AUT) 95.
196AUS Callum Scotson (AUS) DNS-10
197NZL Campbell Stewart (NZL) 108.
198ITA Filippo Zana (ITA) Mistrzostwa Włoch w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa) 18.
Dyrektor sportowy : David McPartland, Pieter Weening
Trek-Segafredo
TFS
NrKolarzMiejsce
201DEN Mads Pedersen (DEN) DNS-13
202ERI Amanuel Ghebreigzabhier (ERI) DNS-16
203NED Daan Hoole (NED) 109.
204LUX Alex Kirsch (LUX) 97.
205NED Bauke Mollema (NED) Mistrzostwa Holandii w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) 50.
206LAT Toms Skujiņš (LAT) Mistrzostwa Łotwy w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) 31.
207ERI Natnael Tesfatsion (ERI) DNS-11
208BEL Otto Vergaerde (BEL) 98.
Dyrektor sportowy : Jarosław Popowycz, Steven De Jongh
UAE Team Emirates
UAD
NrKolarzMiejsce
211POR João Almeida (POR) Mistrzostwa Portugalii w kolarstwie szosowym – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn(szosa) 3.
212GER Pascal Ackermann (GER) 82.
213ITA Alessandro Covi (ITA) DNS-12
214ITA Davide Formolo (ITA) 30.
215RSA Ryan Gibbons (RSA) 68.
216USA Brandon McNulty (USA) 29.
217ITA Diego Ulissi (ITA) 28.
218AUS Jay Vine (AUS) Mistrzostwa Australii w kolarstwie szosowym – jazda indywidualna na czas mężczyzn(ITT) 34.
Dyrektor sportowy : Fabio Baldato, Fabrizio Guidi

Legenda: DNF – nie ukończył etapu, OTL – przekroczył limit czasu, DNS – nie wystartował do etapu, DSQ – zdyskwalifikowany. Numer przy skrócie oznacza etap, na którym kolarz opuścił wyścig.

Wyniki etapów

edytuj

Etap 1

edytuj
Fossacesia - Ortona
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
(19,6 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Remco Evenepoel BEL BelgiaSoudal Quick-Step21' 18"
2. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers+ 22"
3. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 29"
4. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 40"
5. Stefan Küng SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 43"
6. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 43"
7. Jay Vine AUS AustraliaUAE Team Emirates+ 46"
8. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 48"
9. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 55"
10. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 55"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Remco Evenepoel różowa koszulka (klasyfikacja generalna)fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaSoudal Quick-Step21' 18"
2. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers+ 22"
3. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 29"
4. Tao Geoghegan Hart niebieska koszulka (klasyfikacja górska)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 40"
5. Stefan Küng SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 43"
6. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 43"
7. Jay Vine AUS AustraliaUAE Team Emirates+ 46"
8. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 48"
9. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 55"
10. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 55"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 2

edytuj
Teramo - San Salvo
płaski
płaski
(202 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Jonathan Milan ITA WłochyBahrain Victorious4h 55' 11"
2. David Dekker NED HolandiaArkéa-Samsic+ 0"
3. Kaden Groves AUS AustraliaAlpecin-Deceuninck+ 0"
4. Arne Marit BEL BelgiaIntermarché-Circus-Wanty+ 0"
5. Marius Mayrhofer GER NiemcyTeam DSM+ 0"
6. Pascal Ackermann GER NiemcyUAE Team Emirates+ 0"
7. Fernando Gaviria COL KolumbiaMovistar Team+ 0"
8. Niccolò Bonifazio ITA WłochyIntermarché-Circus-Wanty+ 0"
9. Jake Stewart GBR Wielka BrytaniaGroupama-FDJ+ 0"
10. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Remco Evenepoel różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaSoudal Quick-Step5h 16' 29"
2. Filippo Ganna ITA WłochyIneos Grenadiers+ 22"
3. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 29"
4. Stefan Küng SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 43"
5. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 43"
6. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 55"
7. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 55"
8. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 59"
9. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 1' 00"
10. Jay Vine AUS AustraliaUAE Team Emirates+ 1' 05"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 3

edytuj
Vasto - Melfi
pagórkowaty
pagórkowaty
(216 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Jayco AlUla5h 01' 41"
2. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 0"
3. Kaden Groves AUS AustraliaAlpecin-Deceuninck+ 0"
4. Vincenzo Albanese ITA WłochyEolo-Kometa+ 0"
5. Stefano Oldani ITA WłochyAlpecin-Deceuninck+ 0"
6. Sven Erik Bystrøm NOR NorwegiaIntermarché-Circus-Wanty+ 0"
7. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 0"
8. Simone Velasco ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 0"
9. Toms Skujiņš LAT ŁotwaTrek-Segafredo+ 0"
10. Andrea Vendrame ITA WłochyAG2R Citroën Team+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Remco Evenepoel różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaSoudal Quick-Step10h 18' 07"
2. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 32"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 44"
4. Stefan Küng SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 46"
5. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 58"
6. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 58"
7. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 02"
8. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 1' 02"
9. Jay Vine AUS AustraliaUAE Team Emirates+ 1' 08"
10. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 1' 18"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 4

edytuj
Venosa - Laceno
górzysty
górzysty
(175 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team4h 16' 04"
2. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 2"
3. Toms Skujiņš LAT ŁotwaTrek-Segafredo+ 57"
4. Vincenzo Albanese ITA WłochyEolo-Kometa+ 57"
5. Nicola Conci ITA WłochyAlpecin-Deceuninck+ 1' 02"
6. Amanuel Ghebreigzabhier ERI ErytreaTrek-Segafredo+ 1' 07"
7. Koen Bouwman NED HolandiaJumbo-Visma+ 2' 01"
8. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 2' 01"
9. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 2' 01"
10. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 2' 01"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Andreas Leknessund różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)NOR NorwegiaTeam DSM14h 35' 44"
2. Remco Evenepoel BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 28"
3. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 30"
4. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 00"
5. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 12"
6. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 26"
7. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 1' 26"
8. Toms Skujiņš LAT ŁotwaTrek-Segafredo+ 1' 29"
9. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 30"
10. Jay Vine AUS AustraliaUAE Team Emirates+ 1' 36"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 5

edytuj
Atripalda - Salerno
pagórkowaty
pagórkowaty
(171 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Kaden Groves AUS AustraliaAlpecin-Deceuninck4h 30' 19"
2. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 0"
3. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 0"
4. Mark Cavendish GBR Wielka BrytaniaAstana Qazaqstan Team+ 0"
5. Nicolas Dalla Valle ITA WłochyCorratec-Selle Italia+ 0"
6. Mirco Maestri ITA WłochyEolo-Kometa+ 0"
7. Filippo Fiorelli ITA WłochyGreen Project-Bardiani CSF-Faizanè+ 0"
8. Andrea Vendrame ITA WłochyAG2R Citroën Team+ 0"
9. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 0"
10. Niccolò Bonifazio ITA WłochyIntermarché-Circus-Wanty+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Andreas Leknessund różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)NOR NorwegiaTeam DSM19h 06' 03"
2. Remco Evenepoel BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 28"
3. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 30"
4. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 00"
5. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 12"
6. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 26"
7. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 1' 26"
8. Toms Skujiņš LAT ŁotwaTrek-Segafredo+ 1' 29"
9. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 30"
10. Vincenzo Albanese ITA WłochyEolo-Kometa+ 1' 39"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 6

edytuj
Neapol - Neapol
pagórkowaty
pagórkowaty
(162 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo3h 44' 45"
2. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 0"
3. Pascal Ackermann GER NiemcyUAE Team Emirates+ 0"
4. Kaden Groves AUS AustraliaAlpecin-Deceuninck+ 0"
5. Fernando Gaviria COL KolumbiaMovistar Team+ 0"
6. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 0"
7. Vincenzo Albanese ITA WłochyEolo-Kometa+ 0"
8. Marius Mayrhofer GER NiemcyTeam DSM+ 0"
9. Lorenzo Rota ITA WłochyIntermarché-Circus-Wanty+ 0"
10. Simone Velasco ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Andreas Leknessund różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)NOR NorwegiaTeam DSM22h 50' 48"
2. Remco Evenepoel BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 28"
3. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 30"
4. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 00"
5. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 12"
6. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 26"
7. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 1' 26"
8. Toms Skujiņš LAT ŁotwaTrek-Segafredo+ 1' 29"
9. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 30"
10. Vincenzo Albanese ITA WłochyEolo-Kometa+ 1' 39"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 7

edytuj
Kapua - Gran Sasso d'Italia
górski
górski
(218 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Davide Bais ITA WłochyEolo-Kometa6h 08' 40"
2. Karel Vacek CZE CzechyCorratec-Selle Italia+ 9"
3. Simone Petilli ITA WłochyIntermarché-Circus-Wanty+ 16"
4. Remco Evenepoel BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 3' 10"
5. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 3' 10"
6. Thibaut Pinot niebieska koszulka (klasyfikacja górska)FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3' 10"
7. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 3' 10"
8. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 3' 10"
9. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 3' 10"
10. Christian Scaroni ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 3' 10"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Andreas Leknessund różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)NOR NorwegiaTeam DSM29h 02' 38"
2. Remco Evenepoel BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 28"
3. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 30"
4. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 00"
5. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 12"
6. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 26"
7. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 1' 26"
8. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 30"
9. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 1' 54"
10. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 1' 59"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 8

edytuj
Terni - Fossombrone
pagórkowaty
pagórkowaty
(207 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Ben Healy IRL IrlandiaEF Education-EasyPost4h 44' 24"
2. Derek Gee CAN KanadaIsrael-Premier Tech+ 1' 49"
3. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 1' 49"
4. Warren Barguil FRA FrancjaArkéa-Samsic+ 1' 49"
5. Carlos Verona ESP HiszpaniaMovistar Team+ 2' 12"
6. Mattia Bais ITA WłochyEolo-Kometa+ 2' 37"
7. Toms Skujiņš LAT ŁotwaTrek-Segafredo+ 3' 51"
8. Alessandro Tonelli ITA WłochyGreen Project-Bardiani CSF-Faizanè+ 3' 56"
9. Oscar Riesebeek NED HolandiaAlpecin-Deceuninck+ 4' 00"
10. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 4' 34"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Andreas Leknessund różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)NOR NorwegiaTeam DSM33h 52' 10"
2. Remco Evenepoel BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 8"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 38"
4. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 40"
5. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 52"
6. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 56"
7. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 58"
8. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 1' 26"
9. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 1' 39"
10. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 1' 54"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 9

edytuj
Savignano sul Rubicone - Cesena
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
(35 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Remco Evenepoel BEL BelgiaSoudal Quick-Step41' 24"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1"
3. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 2"
4. Stefan Küng SUI SzwajcariaGroupama-FDJ+ 4"
5. Bruno Armirail FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 8"
6. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 17"
7. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 24"
8. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 30"
9. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 35"
10. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 42"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Remco Evenepoel różowa koszulka (klasyfikacja generalna)biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)BEL BelgiaSoudal Quick-Step34h 33' 42"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 45"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 47"
4. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 50"
5. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 07"
6. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 1' 07"
7. Aleksandr Własow NEUTRAL Neutral banner (en)Bora-Hansgrohe+ 1' 48"
8. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 2' 13"
9. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 2' 37"
10. Pawieł Siwakow FRA FrancjaIneos Grenadiers+ 3' 00"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 10

edytuj
Scandiano - Viareggio
pagórkowaty
pagórkowaty
(196 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Magnus Cort Nielsen DEN DaniaEF Education-EasyPost4h 51' 15"
2. Derek Gee CAN KanadaIsrael-Premier Tech+ 0"
3. Alessandro De Marchi ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 2"
4. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 51"
5. Pascal Ackermann GER NiemcyUAE Team Emirates+ 51"
6. Stefano Oldani ITA WłochyAlpecin-Deceuninck+ 51"
7. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 51"
8. Mark Cavendish GBR Wielka BrytaniaAstana Qazaqstan Team+ 51"
9. Mirco Maestri ITA WłochyEolo-Kometa+ 51"
10. Filippo Fiorelli ITA WłochyGreen Project-Bardiani CSF-Faizanè+ 51"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers39h 26' 33"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 2"
3. Tao Geoghegan Hart GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 5"
4. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 22"
5. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 35"
6. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 1' 28"
7. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 1' 52"
8. Pawieł Siwakow FRA FrancjaIneos Grenadiers+ 2' 15"
9. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 2' 32"
10. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 2' 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 11

edytuj
Camaiore - Tortona
płaski
płaski
(219 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Pascal Ackermann GER NiemcyUAE Team Emirates5h 09' 02"
2. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 0"
3. Mark Cavendish GBR Wielka BrytaniaAstana Qazaqstan Team+ 0"
4. Mads Pedersen DEN DaniaTrek-Segafredo+ 0"
5. Stefano Oldani ITA WłochyAlpecin-Deceuninck+ 0"
6. Vincenzo Albanese ITA WłochyEolo-Kometa+ 0"
7. Marius Mayrhofer GER NiemcyTeam DSM+ 0"
8. Davide Ballerini ITA WłochySoudal Quick-Step+ 0"
9. Simone Consonni ITA WłochyCofidis+ 0"
10. Arne Marit BEL BelgiaIntermarché-Circus-Wanty+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers44h 35' 35"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 2"
3. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 22"
4. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 35"
5. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 1' 28"
6. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 1' 52"
7. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 2' 32"
8. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 2' 32"
9. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 2' 36"
10. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 2' 48"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 12

edytuj
Bra - Rivoli
pagórkowaty
pagórkowaty
(179 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Nico Denz GER NiemcyBora-Hansgrohe4h 18' 11"
2. Toms Skujiņš LAT ŁotwaTrek-Segafredo+ 0"
3. Sebastian Berwick AUS AustraliaIsrael-Premier Tech+ 3"
4. Alessandro Tonelli ITA WłochyGreen Project-Bardiani CSF-Faizanè+ 58"
5. Marco Frigo ITA WłochyIsrael-Premier Tech+ 2' 07"
6. Ilan Van Wilder BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 2' 20"
7. Alberto Bettiol ITA WłochyEF Education-EasyPost+ 2' 20"
8. Christian Scaroni ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 2' 20"
9. Michel Heßmann GER NiemcyJumbo-Visma+ 2' 20"
10. Alex Baudin FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 2' 20"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers49h 02' 05"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 2"
3. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 22"
4. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 35"
5. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 1' 28"
6. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 1' 52"
7. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 2' 32"
8. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 2' 32"
9. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 2' 36"
10. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 2' 48"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 13

edytuj
Borgofranco d'Ivrea - Crans-Montana
górski
górski
(74,6 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team2h 16' 23"
2. Thibaut Pinot FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 6"
3. Jefferson Alexander Cepeda ECU EkwadorEF Education-EasyPost+ 12"
4. Derek Gee CAN KanadaIsrael-Premier Tech+ 1' 01"
5. Valentin Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 1' 29"
6. Hugh Carthy GBR Wielka BrytaniaEF Education-EasyPost+ 1' 29"
7. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 35"
8. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 1' 35"
9. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 35"
10. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 35"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers51h 20' 01"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 2"
3. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 22"
4. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 42"
5. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 1' 28"
6. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 1' 52"
7. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 2' 32"
8. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 2' 45"
9. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 3' 08"
10. Thibaut Pinot niebieska koszulka (klasyfikacja górska)FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3' 13"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 14

edytuj
Sierre - Cassano Magnago
pagórkowaty
pagórkowaty
(193 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Nico Denz GER NiemcyBora-Hansgrohe4h 37' 30"
2. Derek Gee CAN KanadaIsrael-Premier Tech+ 0"
3. Alberto Bettiol ITA WłochyEF Education-EasyPost+ 0"
4. Laurenz Rex BEL BelgiaIntermarché-Circus-Wanty+ 1"
5. Davide Ballerini ITA WłochySoudal Quick-Step+ 1"
6. Toms Skujiņš LAT ŁotwaTrek-Segafredo+ 4"
7. Marius Mayrhofer GER NiemcyTeam DSM+ 10"
8. Stefano Oldani ITA WłochyAlpecin-Deceuninck+ 20"
9. Andrea Pasqualon ITA WłochyBahrain Victorious+ 50"
10. Mirco Maestri ITA WłochyEolo-Kometa+ 50"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Bruno Armirail różowa koszulka (klasyfikacja generalna)FRA FrancjaGroupama-FDJ56h 17' 01"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 41"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 43"
4. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 2' 03"
5. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 2' 23"
6. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 3' 09"
7. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 3' 33"
8. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 4' 13"
9. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 4' 26"
10. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 4' 49"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 15

edytuj
Seregno - Bergamo
górski
górski
(195 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates5h 13' 39"
2. Ben Healy IRL IrlandiaEF Education-EasyPost+ 0"
3. Marco Frigo ITA WłochyIsrael-Premier Tech+ 0"
4. Bauke Mollema NED HolandiaTrek-Segafredo+ 1' 50"
5. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 1' 50"
6. Simone Velasco ITA WłochyAstana Qazaqstan Team+ 2' 26"
7. Andrea Pasqualon ITA WłochyBahrain Victorious+ 2' 26"
8. Laurens Huys BEL BelgiaIntermarché-Circus-Wanty+ 3' 10"
9. Vincenzo Albanese ITA WłochyEolo-Kometa+ 4' 13"
10. François Bidard FRA FrancjaCofidis+ 4' 13"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Bruno Armirail różowa koszulka (klasyfikacja generalna)FRA FrancjaGroupama-FDJ61h 38' 06"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 08"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 10"
4. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 30"
5. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 1' 50"
6. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 2' 36"
7. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 3' 02"
8. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 3' 40"
9. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 3' 55"
10. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 4' 18"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 16

edytuj
Sabbio Chiese - Monte Bondone
górski
górski
(203 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates5h 53' 27"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 0"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 25"
4. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 25"
5. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 1' 03"
6. Ilan Van Wilder BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 1' 16"
7. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 1' 16"
8. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 1' 16"
9. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 1' 16"
10. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 1' 16"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers67h 32' 35"
2. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 18"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 29"
4. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 2' 50"
5. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 3' 03"
6. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 3' 20"
7. Bruno Armirail FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3' 22"
8. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 3' 30"
9. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 4' 09"
10. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 4' 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 17

edytuj
Pergine Valsugana - Caorle
płaski
płaski
(195 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Alberto Dainese ITA WłochyTeam DSM4h 26' 08"
2. Jonathan Milan fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)ITA WłochyBahrain Victorious+ 0"
3. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 0"
4. Niccolò Bonifazio ITA WłochyIntermarché-Circus-Wanty+ 0"
5. Simone Consonni ITA WłochyCofidis+ 0"
6. Fernando Gaviria COL KolumbiaMovistar Team+ 0"
7. Andrea Pasqualon ITA WłochyBahrain Victorious+ 0"
8. Alex Kirsch LUX LuksemburgTrek-Segafredo+ 0"
9. Stefano Oldani ITA WłochyAlpecin-Deceuninck+ 0"
10. Pascal Ackermann GER NiemcyUAE Team Emirates+ 0"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers71h 58' 43"
2. João Almeida POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 18"
3. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 29"
4. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 2' 50"
5. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 3' 03"
6. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 3' 20"
7. Bruno Armirail FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 3' 22"
8. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 3' 30"
9. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 4' 09"
10. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 4' 32"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 18

edytuj
Oderzo - Valzoldana
górzysty
górzysty
(161 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla4h 25' 12"
2. Thibaut Pinot FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 0"
3. Warren Barguil FRA FrancjaArkéa-Samsic+ 50"
4. Derek Gee CAN KanadaIsrael-Premier Tech+ 1' 03"
5. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 1' 24"
6. Marco Frigo ITA WłochyIsrael-Premier Tech+ 1' 24"
7. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 56"
8. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 56"
9. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 2' 17"
10. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 2' 32"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers76h 25' 51"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 29"
3. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 39"
4. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 3' 39"
5. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 3' 51"
6. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 4' 27"
7. Thibaut Pinot niebieska koszulka (klasyfikacja górska)FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 4' 43"
8. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 4' 47"
9. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 4' 53"
10. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 5' 52"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 19

edytuj
Longarone - Tre Cime di Lavaredo
górski
górski
(183 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Santiago Buitrago COL KolumbiaBahrain Victorious5h 28' 07"
2. Derek Gee CAN KanadaIsrael-Premier Tech+ 51"
3. Magnus Cort Nielsen DEN DaniaEF Education-EasyPost+ 1' 46"
4. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 1' 46"
5. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 1' 49"
6. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 2' 09"
7. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 2' 09"
8. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 2' 09"
9. Thibaut Pinot niebieska koszulka (klasyfikacja górska)FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 2' 16"
10. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 2' 26"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers81h 55' 47"
2. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma+ 26"
3. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 59"
4. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 4' 11"
5. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 4' 53"
6. Thibaut Pinot niebieska koszulka (klasyfikacja górska)FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 5' 10"
7. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 5' 13"
8. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 5' 54"
9. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 6' 08"
10. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 7' 30"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 20

edytuj
Tarvisio - Monte Lussari
jazda indywidualna na czas pod górę
jazda indywidualna na czas pod górę
(18,6 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič SLO SłoweniaJumbo-Visma44' 23"
2. Geraint Thomas różowa koszulka (klasyfikacja generalna)GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 40"
3. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 42"
4. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 55"
5. Thibaut Pinot niebieska koszulka (klasyfikacja górska)FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 59"
6. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 1' 05"
7. Brandon McNulty USA Stany ZjednoczoneUAE Team Emirates+ 1' 07"
8. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 1' 18"
9. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 1' 49"
10. Jay Vine AUS AustraliaUAE Team Emirates+ 1' 53"
Źródło: ProCyclingStats
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič różowa koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma82h 40' 36"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 14"
3. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 15"
4. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 4' 40"
5. Thibaut Pinot niebieska koszulka (klasyfikacja górska)FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 5' 43"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 6' 05"
7. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 7' 30"
8. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 7' 31"
9. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 7' 46"
10. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 9' 08"
Źródło: ProCyclingStats


Etap 21

edytuj
Rzym - Rzym
płaski
płaski
(126 km)
Klasyfikacja etapu
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Mark Cavendish GBR Wielka BrytaniaAstana Qazaqstan Team2h 48' 26"
2. Alex Kirsch LUX LuksemburgTrek-Segafredo+ 0"
3. Filippo Fiorelli ITA WłochyGreen Project-Bardiani CSF-Faizanè+ 0"
4. Alberto Dainese ITA WłochyTeam DSM+ 0"
5. Alexander Krieger GER NiemcyAlpecin-Deceuninck+ 0"
6. Jake Stewart GBR Wielka BrytaniaGroupama-FDJ+ 0"
7. Fernando Gaviria COL KolumbiaMovistar Team+ 0"
8. Michael Matthews AUS AustraliaTeam Jayco AlUla+ 0"
9. Arne Marit BEL BelgiaIntermarché-Circus-Wanty+ 0"
10. Campbell Stewart NZL Nowa ZelandiaTeam Jayco AlUla+ 0"
Źródło: ProCyclingStats


Klasyfikacje

edytuj

Klasyfikacja generalna

edytuj
Klasyfikacja generalna
KolarzPaństwoDrużynaCzas
1. Primož Roglič różowa koszulka (klasyfikacja generalna)SLO SłoweniaJumbo-Visma85h 29' 02"
2. Geraint Thomas GBR Wielka BrytaniaIneos Grenadiers+ 14"
3. João Almeida biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)POR PortugaliaUAE Team Emirates+ 1' 15"
4. Damiano Caruso ITA WłochyBahrain Victorious+ 4' 40"
5. Thibaut Pinot niebieska koszulka (klasyfikacja górska)FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 5' 43"
6. Thymen Arensman NED HolandiaIneos Grenadiers+ 6' 05"
7. Edward Dunbar IRL IrlandiaTeam Jayco AlUla+ 7' 30"
8. Andreas Leknessund NOR NorwegiaTeam DSM+ 7' 31"
9. Lennard Kämna GER NiemcyBora-Hansgrohe+ 7' 46"
10. Laurens De Plus BEL BelgiaIneos Grenadiers+ 9' 08"
11. Einer Rubio COL KolumbiaMovistar Team+ 10' 43"
12. Ilan Van Wilder BEL BelgiaSoudal Quick-Step+ 11' 58"
13. Santiago Buitrago COL KolumbiaBahrain Victorious+ 12' 21"
14. Sepp Kuss USA Stany ZjednoczoneJumbo-Visma+ 13' 09"
15. Aurélien Paret-Peintre FRA FrancjaAG2R Citroën Team+ 14' 13"
16. Bruno Armirail FRA FrancjaGroupama-FDJ+ 17' 16"
17. Warren Barguil FRA FrancjaArkéa-Samsic+ 24' 06"
18. Filippo Zana ITA WłochyTeam Jayco AlUla+ 33' 22"
19. Jack Haig AUS AustraliaBahrain Victorious+ 34' 46"
20. Patrick Konrad AUT AustriaBora-Hansgrohe+ 37' 57"
Źródło: ProCyclingStats


Liderzy klasyfikacji

edytuj
EtapPierwsze miejsce
_
Klasyfikacja generalna
różowa koszulka (klasyfikacja generalna)
Punktowa
fioletowa koszulka (klasyfikacja punktowa)
Górska
niebieska koszulka (klasyfikacja górska)
Młodzieżowa
biała koszulka (klasyfikacja młodzieżowa)
Najaktywniejszych
czerwony numer (klasyfikacja najaktywniejszych)
Lotnych finiszy
_
Drużynowa
_
1
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
BEL Remco EvenepoelBEL Remco EvenepoelBEL Remco EvenepoelGBR Tao Geoghegan HartBEL Remco EvenepoelFRA Rudy Molardbrak danychGBR Ineos Grenadiers
2
płaski
płaski
ITA Jonathan MilanITA Jonathan MilanFRA Paul LapeiraFRA Paul LapeiraITA Stefano GandinUAE UAE Team Emirates
3
pagórkowaty
pagórkowaty
AUS Michael MatthewsFRA Thibaut PinotSRB Veljko Stojnić
4
górzysty
górzysty
FRA Aurélien Paret-PeintreNOR Andreas LeknessundNOR Andreas LeknessundERI Amanuel GhebreigzabhierGBR Ineos Grenadiers
5
pagórkowaty
pagórkowaty
AUS Kaden GrovesITA Stefano Gandin
6
pagórkowaty
pagórkowaty
DEN Mads Pedersen AUS Simon Clarke
7
górski
górski
ITA Davide BaisITA Davide BaisERI Henok Mulubrhan
8
pagórkowaty
pagórkowaty
IRL Ben HealyIRL Ben Healy
9
jazda indywidualna na czas
jazda indywidualna na czas
BEL Remco EvenepoelBEL Remco EvenepoelBEL Remco EvenepoelGBR Geraint Thomas
10
pagórkowaty
pagórkowaty
DEN Magnus Cort NielsenGBR Geraint ThomasPOR João AlmeidaCAN Derek Gee
11
płaski
płaski
GER Pascal AckermannBEL Laurenz RexITA Davide Bais
12
pagórkowaty
pagórkowaty
GER Nico DenzLAT Toms SkujiņšNED Jumbo-Visma
13
górski
górski
COL Einer RubioFRA Thibaut PinotFRA Thibaut Pinot
14
pagórkowaty
pagórkowaty
GER Nico DenzFRA Bruno ArmirailITA Davide BaisCAN Derek GeeBRN Bahrain Victorious
15
górski
górski
USA Brandon McNultyIRL Ben Healy
16
górski
górski
POR João AlmeidaGBR Geraint ThomasIRL Ben HealyPOR João AlmeidaLAT Toms Skujiņš
17
płaski
płaski
ITA Alberto DaineseFRA Thomas Champion
18
górzysty
górzysty
ITA Filippo ZanaFRA Thibaut PinotFRA Thibaut PinotFRA Thomas Champion
19
górski
górski
COL Santiago BuitragoCAN Derek GeeCAN Derek Gee
20
jazda indywidualna na czas pod górę
jazda indywidualna na czas pod górę
SLO Primož RogličSLO Primož RogličFRA Thibaut Pinot