Gra podwójna kobiet w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020

jedna z konkurencji tenisa ziemnego rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Tokio

Gra podwójna kobiet w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020tenisowe zawody deblowe kobiet, rozgrywane w ramach XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich, miały miejsce w dniach 24 lipca–1 sierpnia 2021 roku na kortach twardych Ariake Coliseum w Tokio.

Gra podwójna kobiet w tenisie ziemnym na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Miejsce

 Japonia
Tokio

Obiekt

Ariake Coliseum

Nawierzchnia

Twarda

Data

24.07–01.08.2021

WTA Tour
Kategoria

Igrzyska olimpijskie

Drabinka

D32

Zwyciężczynie
Gra podwójna
Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková
2016 2024

Medalistki

edytuj
Konkurencja   Złoty medal   Srebrny medal   Brązowy medal
gra podwójna kobiet   Barbora Krejčíková
  Kateřina Siniaková
  Belinda Bencic
  Viktorija Golubic
  Laura Pigossi
  Luisa Stefani

Harmonogram zawodów

edytuj

Zawody miały miejsce w dniach 24 lipca–1 sierpnia 2021 roku[1].

Data
24.07 25.07 26.07 27.07 28.07 29.07 30.07 31.07 01.08
11:00 11:00 11:00 11:00 11:00 15:00 15:00 15:00
Pierwsza runda Druga runda Ćwierćfinały Półfinały O 3. miejsce O 1. miejsce

Zawodniczki rozstawione

edytuj

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01  Barbora Krejčíková (CZE)
  Kateřina Siniaková (CZE)
5 złoto
02  Shūko Aoyama (JPN)
  Ena Shibahara (JPN)
20 1. runda
03  Kiki Bertens (NED)
  Demi Schuurs (NED)
33 2. runda
04  Bethanie Mattek-Sands (USA)
  Jessica Pegula (USA)
40 ćwierćfinał
05  Chan Hao-ching (TPE)
  Latisha Chan (TPE)
40 1. runda
06  Ashleigh Barty (AUS)
  Storm Sanders (AUS)
42 ćwierćfinał
07  Gabriela Dabrowski (CAN)
  Sharon Fichman (CAN)
42 1. runda
08  Nicole Melichar (USA)
  Alison Riske (USA)
45 1. runda

Drabinka

edytuj
  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – specjalna przepustka
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa

edytuj
  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
  1    Barbora Krejčíková
   Kateřina Siniaková
3 6 10  
6    Ashleigh Barty
   Storm Sanders
6 4 7  
  1    Barbora Krejčíková
   Kateřina Siniaková
6 3 10  
     Wieronika Kudiermietowa
   Jelena Wiesnina
3 6 6  
   Wieronika Kudiermietowa
   Jelena Wiesnina
6 6
     Ludmyła Kiczenok
   Nadija Kiczenok
2 1  
    1    Barbora Krejčíková
   Kateřina Siniaková
7 6
     Belinda Bencic
   Viktorija Golubic
5 1
     Laura Pigossi
   Luisa Stefani
1 6 10  
4    Bethanie Mattek-Sands
   Jessica Pegula
6 3 6  
   Laura Pigossi
   Luisa Stefani
5 3
     Belinda Bencic
   Viktorija Golubic
7 6     Mecz o brązowy medal
   Ellen Perez
   Samantha Stosur
4 4
     Belinda Bencic
   Viktorija Golubic
6 6        Wieronika Kudiermietowa
   Jelena Wiesnina
6 4 9
     Laura Pigossi
   Luisa Stefani
4 6 11

Faza początkowa

edytuj
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1    Barbora Krejčíková
   Kateřina Siniaková
6 6  
   Hsieh Yu-chieh
   Hsu Chieh-yu
2 1     1    Barbora Krejčíková
   Kateřina Siniaková
6 5 10  
   Giuliana Olmos
   Renata Zarazúa
2 7 7        Paula Badosa
   Sara Sorribes Tormo
2 7 5  
   Paula Badosa
   Sara Sorribes Tormo
6 64 10       1    Barbora Krejčíková
   Kateřina Siniaková
3 6 10
   Xu Yifan
   Yang Zhaoxuan
4 6 18       6    Ashleigh Barty
   Storm Sanders
6 4 7
   Aleksandra Krunić
   Nina Stojanović
6 4 16        Xu Yifan
   Yang Zhaoxuan
4 4
   Nao Hibino
   Makoto Ninomiya
1 2     6    Ashleigh Barty
   Storm Sanders
6 6  
6    Ashleigh Barty
   Storm Sanders
6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3    Kiki Bertens
   Demi Schuurs
7 5 11  
   Caroline Garcia
   Kristina Mladenovic
64 7 9     3    Kiki Bertens
   Demi Schuurs
2 6 7  
   Wieronika Kudiermietowa
   Jelena Wiesnina
6 7        Wieronika Kudiermietowa
   Jelena Wiesnina
6 3 10  
   Anna-Lena Friedsam
   Laura Siegemund
2 5          Wieronika Kudiermietowa
   Jelena Wiesnina
6 6
   Ludmyła Kiczenok
   Nadija Kiczenok
0 7 10          Ludmyła Kiczenok
   Nadija Kiczenok
2 1
   Sania Mirza
   Ankita Raina
6 60 8        Ludmyła Kiczenok
   Nadija Kiczenok
7 6
   Sara Errani
   Jasmine Paolini
6 5 10        Sara Errani
   Jasmine Paolini
64 2  
8    Nicole Melichar
   Alison Riske
3 7 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7    Gabriela Dabrowski
   Sharon Fichman
63 4  
   Laura Pigossi
   Luisa Stefani
7 6        Laura Pigossi
   Luisa Stefani
2 6 13  
   Karolína Plíšková
   Markéta Vondroušová
6 6        Karolína Plíšková
   Markéta Vondroušová
6 4 11  
   Duan Yingying
   Zheng Saisai
2 1          Laura Pigossi
   Luisa Stefani
1 6 10
   Alizé Cornet
   Fiona Ferro
6 6       4    Bethanie Mattek-Sands
   Jessica Pegula
6 3 6
   Elina Switolina
   Dajana Jastremśka
2 4        Alizé Cornet
   Fiona Ferro
1 4
   Magda Linette
   Alicja Rosolska
1 3     4    Bethanie Mattek-Sands
   Jessica Pegula
6 6  
4    Bethanie Mattek-Sands
   Jessica Pegula
6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5    Chan Hao-ching
   Latisha Chan
5 6 6  
   Monica Niculescu
   Raluca Olaru
7 1 10        Monica Niculescu
   Raluca Olaru
63 5  
   Ellen Perez
   Samantha Stosur
4 6 10        Ellen Perez
   Samantha Stosur
7 7  
   Jeļena Ostapenko
   Anastasija Sevastova
6 1 5          Ellen Perez
   Samantha Stosur
4 4
   Garbiñe Muguruza
   Carla Suárez Navarro
6 7          Belinda Bencic
   Viktorija Golubic
6 6
   Elise Mertens
   Alison Van Uytvanck
3 64        Garbiñe Muguruza
   Carla Suárez Navarro
6 1 9
   Belinda Bencic
   Viktorija Golubic
6 65 10        Belinda Bencic
   Viktorija Golubic
3 6 11  
2    Shūko Aoyama
   Ena Shibahara
4 7 5  

Przypisy

edytuj
  1. Tennis Competition Schedule. olympics.com. [dostęp 2021-07-22]. (ang.).

Bibliografia

edytuj