Eliminacje do Grand Prix na Żużlu 1996

Eliminacje do Grand Prix 1996

Eliminacje kontynentalneEdytuj

Eliminacje polskieEdytuj

PółfinałyEdytuj

Ostrów Wielkopolski (1)Edytuj
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Marek Kępa LKŻ Lublin 12
2 Tomasz Bajerski Apator Toruń 11
3 Rafał Dobrucki Polonia Piła 11
4 Roman Jankowski Unia Leszno 11
5 Dariusz Stenka Wybrzeże Gdańsk 9
6 Sławomir Derdziński Apator Toruń 8
7 Dariusz Łowicki Unia Leszno 7+3
8 Mirosław Cierniak Unia Tarnów 7+2
9 Piotr Paluch Stal Gorzów Wielkopolski 7+1
10 Piotr Świst Stal Gorzów Wielkopolski 6
11 Krzysztof Kuczwalski Apator Toruń 6
12 Adam Pawliczek GKM Grudziądz 5
13 Jacek Krzyżaniak Apator Toruń 4
14 Waldemar Szuba Sparta Wrocław 3
15 Jacek Rempała Unia Tarnów 3
16 Adam Łabędzki Unia Leszno 3
rez. Dariusz Fliegert RKM Rybnik 7

Awans: 8+1 do Finału Polskiego

Kraków (2)Edytuj
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Wojciech Załuski Sparta Wrocław 11
2 Jacek Gomólski Start Gniezno 11
3 Jacek Gollob Polonia Bydgoszcz 11
4 Sławomir Drabik Włókniarz Częstochowa 11
5 Jarosław Olszewski Wybrzeże Gdańsk 10
6 Andrzej Huszcza ZKŻ Zielona Góra 10
7 Dariusz Śledź Sparta Wrocław 9
8 Jarosław Szymkowiak ZKŻ Zielona Góra 8+3
9 Waldemar Walczak Polonia Piła 8+2
10 Eugeniusz Tudzież RKM Rybnik 7
11 Piotr Baron Sparta Wrocław 7
12 Mirosław Kowalik Apator Toruń 6
13 Sławomir Dudek ZKŻ Zielona Góra 5
14 Grzegorz Rempała Unia Tarnów 4
15 Eugeniusz Skupień Włókniarz Częstochowa 1
16 Paweł Staszek LKŻ Lublin 0
rez. Tomasz Krotysz Wanda Kraków 1

Awans: 8+1 do Finału Polskiego

Finał PolskiEdytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Rafał Dobrucki Polonia Piła 14
2 Jarosław Olszewski Wybrzeże Gdańsk 14
3 Marek Kępa LKŻ Lublin 13
4 Jacek Gomólski Start Gniezno 11
5 Dariusz Stenka Wybrzeże Gdańsk 10
6 Roman Jankowski Unia Leszno 10
7 Mirosław Cierniak Unia Tarnów 8
8 Tomasz Bajerski Apator Toruń 8
9 Dariusz Śledź Sparta Wrocław 7
10 Jacek Gollob Polonia Bydgoszcz 5+3
11 Andrzej Huszcza ZKŻ Zielona Góra 5+2
12 Sławomir Drabik Włókniarz Częstochowa 4
13 Wojciech Załuski Sparta Wrocław 3
14 Dariusz Łowicki Unia Leszno 3
15 Sławomir Derdziński Apator Toruń 1
16 Jarosław Szymkowiak ZKŻ Zielona Góra 1
rez. Waldemar Walczak Polonia Piła 2
rez. Piotr Paluch Stal Gorzów Wielkopolski 0

Nominacja: 10 oraz dzikie karty dla Piotra Winiarza i Rafała Wilka

Rundy wstępneEdytuj

brak danych

ĆwierćfinałyEdytuj

Lublana (1)Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Rif Saitgariejew   Rosja 13+3
2 Roman Jankowski   Polska 13+2
3 Rafał Dobrucki   Polska 11+3
4 László Bódi   Węgry 11+2
5 Władimir Kołodij   Ukraina 11+1
6 Sándor Tihanyi   Węgry 11+0
7 Petr Vandírek   Czechy 8
8 Nikołaj Manew   Bułgaria 7+3
9 Martin Peterca   Słowenia 7+2
10 Csaba Hell   Węgry 7+1
11 Massimo Mora   Włochy 6
12 Mirosław Cierniak   Polska 5
13 Gerhard Leske   Słowenia 5
14 Ivan Nagar   Austria 2
15 Heinrich Schatzer   Austria 1
16 Marek Kępa   Polska 0
rez. Zlatko Krznaric   Chorwacja 1
Jacek Gomólski   Polska

Awans: 8+1 do półfinału kontynentalnego

Pfaffenhofen (2)Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Antonín Kasper   Czechy 12+3
2 Andreas Boessner   Austria 12+2
3 Antonin Šváb   Czechy 11
4 Róbert Nagy   Węgry 10
5 Zsolt Boeszermenyi   Węgry 10
6 Tomáš Topinka   Czechy 9
7 Oleg Kurguskin   Rosja 9
8 Antal Kócsó   Węgry 9
9 Franz Leitner   Austria 8
10 Andreas Schapf   Niemcy 7
11 Václav Milík   Czechy 7
12 Siergiej Jeroszyn   Rosja 7
13 Zsolt Bencze   Węgry 4
14 Valentino Furlanetto   Włochy 4
15 Gaspar Forgac   Słowacja 1
16 Walter Nebel   Austria 0

Awans: 8 do półfinału kontynentalnego

Toruń (3)Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Zoltán Adorján   Węgry 14
2 Jarosław Olszewski   Polska 12
3 Roman Matoušek   Czechy 11+3
4 Jiří Štancl   Czechy 11+2
5 Tomasz Bajerski   Polska 11+1
6 Jacek Gollob   Polska 11+0
7 Rinat Mardanszyn   Rosja 9
8 Grigorij Charczenko   Rosja 8
9 Ihor Marko   Ukraina 7+3
10 Zoltán Hajdu   Węgry 7+2
11 Dariusz Stenka   Polska 7+1
12 Vladimirs Voronkovs   Łotwa 5
13 Patrick Verbrugge   Holandia 4
14 Igor Borysenko   Ukraina 2
15 Thomas Koch   Niemcy 1
16 Stefan Leonhard   Niemcy 0
rez. Aleksander Binzia   Łotwa 0
rez. Dariusz Fliegert   Polska 0

Awans: 8 do półfinału kontynentalnego

Marmande (4)Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Armando Castagna   Włochy 13+3
2 Andrea Maida   Włochy 13+2
3 Marián Jirout   Czechy 12+3
4 Zdeněk Schneiderwind   Czechy 12+2
5 Dariusz Śledź   Polska 10
6 Stefano Alfonso   Włochy 10
7 Bohumil Brhel   Czechy 9+3
8 Piotr Winiarz   Polska 9+2
9 Jan Holub   Czechy 9+1
10 Christophe Dubernard   Francja 6
11 Rafał Wilk   Polska 6
12 Hartmut Balfanz   Niemcy 5
13 Stefano Spagnolo   Włochy 3
14 Frederick Brisseau   Francja 2
15 Stéphane Trésarrieu   Francja 1
16 Maik Groen   Holandia 0
Nikołaj Kokin   Łotwa
Andrejs Koroļevs   Łotwa

Awans: 8 do półfinału kontynentalnego

PółfinałyEdytuj

Lonigo (1)Edytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Zoltán Adorján   Węgry 15
2 Stefano Alfonso   Włochy 12
3 Armando Castagna   Włochy 11+3
4 Rinat Mardanszyn   Rosja 11+2
5 Bohumil Brhel   Czechy 9
6 Andrea Maida   Włochy 9
7 Dariusz Śledź   Polska 8
8 Jarosław Olszewski   Polska 8
9 Roman Matoušek   Czechy 7+3
10 Marián Jirout   Czechy 7+2
11 Tomasz Bajerski   Polska 5
12 Jacek Gollob   Polska 5
13 Zdeněk Schneiderwind   Czechy 4
14 Jiří Štancl   Czechy 2
15 Jan Holub   Czechy 0
16 Stefano Spagnolo   Włochy 0
Piotr Winiarz   Polska
Grigorij Charczenko   Rosja

Awans: 8+1 do Finału Kontynentalnego
Uwaga! Jan Holub zastąpił Piotra Winiarza, Stefano Spagnolo – Grigorija Charczenka

Mšeno (2)Edytuj

  • 11 czerwca 1995 r. (niedziela),   Mšeno
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Rif Saitgariejew   Rosja 14+3
2 Antonín Kasper   Czechy 14+2
3 Tomáš Topinka   Czechy 12
4 Rafał Dobrucki   Polska 9
5 Antonín Šváb   Czechy 9
6 Róbert Nagy   Węgry 9
7 Władimir Kołodij   Ukraina 8
8 Andreas Boessner   Austria 7+3
9 László Bódi   Węgry 7+2
10 Sándor Tihanyi   Węgry 6
11 Roman Jankowski   Polska 6
12 Franz Leitner   Austria 5
13 Martin Peterca   Słowenia 5
14 Antal Kócsó   Węgry 4
15 Nikołaj Manew   Bułgaria 2
16 Zsolt Boeszermenyi   Węgry 0
rez. Csaba Hell   Węgry 3
Oleg Kurguskin   Rosja
Petr Vandírek   Czechy

Awans: 8+1 do Finału Kontynentalnego
Uwaga! Franz Leitner zastąpił Olega Kurguskina, Martin Peterca – Petra Vandírka

Finał KontynentalnyEdytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Zoltán Adorján   Węgry 12+3
2 Stefano Alfonso   Włochy 12+2
3 Antonín Kasper   Czechy 11
4 Róbert Nagy   Węgry 10+2+3+3
5 Rif Saitgariejew   Rosja 10+3+2
6 Władimir Kołodij   Ukraina 10+3+1
7 Tomáš Topinka   Czechy 10+1+2+0
8 Armando Castagna   Włochy 10+2+1
9 Rinat Mardanszyn   Rosja 7
10 Rafał Dobrucki   Polska 6
11 Jarosław Olszewski   Polska 6
12 Antonín Šváb   Czechy 5
13 Andrea Maida   Włochy 3
14 Andreas Boessner   Austria 3
15 Bohumil Brhel   Czechy 2
16 Dariusz Śledź   Polska 0
rez. László Bódi   Węgry 3
rez. Roman Matoušek   Czechy 0

Awans: 4 do Grand Prix Challenge

Eliminacje interkontynentalneEdytuj

Eliminacje skandynawskieEdytuj

Eliminacje szwedzkieEdytuj

Półfinał: Eskilstuna (1)Edytuj
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Peter Nahlin   Szwecja 15
2 Niklas Karlsson   Szwecja 12
3 Stefan Dannö   Szwecja 11
4 Robert Eriksson   Szwecja 11
5 Niklas Klingberg   Szwecja 9
6 Robert Johansson   Szwecja 9
7 Magnus Zetterström   Szwecja 9
8 Daniel Andersson   Szwecja 8
9 Jörgen Hultgren   Szwecja 7
10 Tony Zetterström   Szwecja 6
11   Petri Kokko   Szwecja 5
12 Patrik Olsson   Szwecja 5
13 Raymond Smedh   Szwecja 4
14 Lars Jansson   Szwecja 4
15 Pierre Ström   Szwecja 3
16 Hakan Antonsson   Szwecja 2
rez. Tommy Pihl   Szwecja 0

Awans: 8+1 do finału szwedzkiego
Uwaga! Fin Petri Kokko z licencją szwedzką

Półfinał: Västervik (2)Edytuj
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Conny Ivarsson   Szwecja 15
2 Peter Karlsson   Szwecja 14
3 Stefan Andersson   Szwecja 12
4 Per Jonsson   Szwecja 11
5 Anders Henriksson   Szwecja 9
6 Lillebror Johansson   Szwecja 8
7 Dennis Löfqvist   Szwecja 8
8 Jonathan Forsgren   Szwecja 8
9 Magnus Damberg   Szwecja 7
10 Christer Rohlén   Szwecja 6
11 Anders Kling   Szwecja 5
12 Marcus Andersson   Szwecja 4
13   Einar Kyllingstad   Szwecja 4
14 Mikael Olsson   Szwecja 3
15 Johan Andersson   Szwecja 3
16 Tomas Olsson   Szwecja 1
rez. Joakim Karlsson   Szwecja 2

Awans: 8+1 do finału szwedzkiego
Uwaga! Norweg Einar Kyllingstad z licencją szwedzką

Finał szwedzkiEdytuj
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Conny Ivarsson   Szwecja 15
2 Peter Karlsson   Szwecja 13
3 Stefan Andersson   Szwecja 13
4 Dennis Löfqvist   Szwecja 10
5 Stefan Dannö   Szwecja 9
6 Per Jonsson   Szwecja 9
7 Peter Nahlin   Szwecja 8
8 Niklas Karlsson   Szwecja 8
9 Magnus Zetterström   Szwecja 8
10 Anders Henriksson   Szwecja 6
11 Niklas Klingberg   Szwecja 5
12 Robert Johansson   Szwecja 5
13 Daniel Andersson   Szwecja 4
14 Robert Eriksson   Szwecja 4
15 Jonathan Forsgren   Szwecja 2
16 Lillebror Johansson   Szwecja 0
rez. Magnus Damberg   Szwecja 1
rez. Jörgen Hultgren   Szwecja 0

Awans: 4 do finału skandynawskiego

Finał duńskiEdytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Brian Andersen   Dania 25
2 Brian Karger   Dania 25
3 John Jørgensen   Dania 23
4 Gert Handberg   Dania 21
5 Ronni Pedersen   Dania 19
6 Bo Skov Eriksen   Dania 19
7 Axel Jepsen   Dania 18
8 Ole Hansen   Dania 16
9 Jens Henry Nielsen   Dania 13
10 Martin Vinther   Dania 13
11 Hans Clausen   Dania 10
12 Martin Greve   Dania 9
13 Claus Jakobsen   Dania 9
14 Anders Nielsen   Dania 7
15 Jacob Olsen   Dania 4
16 Per Sorensen   Dania 4
rez. Klaus Rasmussen   Dania 4

Awans: 4 do finału skandynawskiego

Finał skandynawskiEdytuj

  • 11 czerwca 1996 r. (niedziela),   Brovst
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Stefan Andersson   Szwecja 14
2 Peter Karlsson   Szwecja 13+3
3 John Jørgensen   Dania 13+2
4 Brian Karger   Dania 12
5 Lars Gunnestad   Norwegia 11
6 Brian Andersen   Dania 10
7 Rune Holta   Norwegia 10
8 Gert Handberg   Dania 8
9 Kai Laukkanen   Finlandia 7
10 Conny Ivarsson   Szwecja 5
11 Arnt Førland   Norwegia 5
12 Marko Hyyryläinen   Finlandia 4
13 Ingvar Hvamstad   Norwegia 1
14 Dennis Löfqvist   Szwecja 1
15 Vesa Ylinen   Finlandia 0
16 Tomi Kalliomäki   Finlandia 0

Awans: 8 do Finału Interkontynentalnego

Eliminacje zamorskieEdytuj

Finał AustralijskiEdytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Jason Crump   Australia 14
2 Craig Boyce   Australia 13
3 Leigh Adams   Australia 13
4 Jason Lyons   Australia 12
5 Shane Parker   Australia 10
6 Stephen Davies   Australia 10
7 Craig Watson   Australia 9
8 Ryan Sullivan   Australia 8
9 Steve Johnston   Australia 7
10 Mick Poole   Australia 6
11 Glenn Doyle   Australia 6
12 Mark Lemon   Australia 4
13 Shane Bowes   Australia 3
14 Tony Langdon   Australia 2
15 Cory Alderton   Australia 2
16 Greg Bartlett   Australia 1
rez. Craig Watson   Australia 0

Awans: 5 do finału zamorskiego
Uwaga! Craig Boyce po zawodach zrezygnował z dalszych eliminacji

Finał brytyjskiEdytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Andy Smith   Wielka Brytania 15
2 Joe Screen   Wielka Brytania 14
3 Dean Barker   Wielka Brytania 12
4 Gary Havelock   Wielka Brytania 11
5 Martin Dugard   Wielka Brytania 11
6 Chris Louis   Wielka Brytania 11
7 David Norris   Wielka Brytania 8
8 Martin Dixon   Wielka Brytania 8
9 Gary Stead   Wielka Brytania 6+3
10 Neil Collins   Wielka Brytania 6+2
11 Paul Hurry   Wielka Brytania 4
12 David Walsh   Wielka Brytania 4
13 Scott Robson   Wielka Brytania 3
14 Simon Cross   Wielka Brytania 3
15 Ben Howe   Wielka Brytania 3
16 Ray Morton   Wielka Brytania 1
Steve Schofield   Wielka Brytania
David Mullett   Wielka Brytania

Awans: 6 do finału zamorskiego
Uwaga! Andy Smith, Gary Havelock i Chris Louis po zawodach zrezygnowali z dalszych eliminacji

Finał zamorskiEdytuj

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Ryan Sullivan   Australia 14+3
2 Leigh Adams   Australia 14+2
3 Jason Lyons   Australia 12
4 Mark Thorpe   Nowa Zelandia 11
5 Joe Screen   Wielka Brytania 10
6 Jason Crump   Australia 9
7 Martin Dugard   Wielka Brytania 9
8 Shane Parker   Australia 8+3
9 Chris Manchester   Stany Zjednoczone 8+2
10 Charles Ermolenko   Stany Zjednoczone 8+1
11 Dean Barker   Wielka Brytania 5
12 Mike Faria   Stany Zjednoczone 4
13 Martin Dixon   Wielka Brytania 4
14 Brent Werner   Stany Zjednoczone 3
15 Gary Stead   Wielka Brytania 0
16 David Norris   Wielka Brytania 0
Stephen Davies   Australia

Awans: 8 do Finału Interkontynentalnego
Uwaga! Craig Watson miał zastąpić Stephena Daviesa, ale wybór wpadł na Ryana Sullivana

Finał InterkontynentalnyEdytuj

  • 20 sierpnia 1995 r. (niedziela),   Elgane
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Brian Karger   Dania 13
2 Joe Screen   Wielka Brytania 11
3 Leigh Adams   Australia 10+3
4 Brian Andersen   Dania 10+2
5 Chris Manchester   Stany Zjednoczone 10+1
6 Lars Gunnestad   Norwegia 9
7 Shane Parker   Australia 9
8 Kai Laukkanen   Finlandia 8
9 Stefan Andersson   Szwecja 7
10 Rune Holta   Norwegia 7
11 Jason Lyons   Australia 7
12 Gert Handberg   Dania 6
13 Martin Dugard   Wielka Brytania 5
14 John Jørgensen   Dania 4
15 Ryan Sullivan   Australia 2
16 Mark Thorpe   Nowa Zelandia 2
Jason Crump   Australia
Peter Karlsson   Szwecja

Awans: 4 do Grand Prix Challenge
Uwaga! Kai Laukkanen zastąpił Petera Karlssona
Uwaga! Chris Manchester zastąpił Jasona Crumpa, który miał już wcześniej zapewniony awans do Grand Prix 1996 jako mistrz świata juniorów z roku 1995

Grand Prix ChallengeEdytuj

  • 8 października 1995 r. (niedziela),   Lonigo
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Leigh Adams   Australia 14
2   Marvyn Cox   Niemcy 13
3 Peter Karlsson   Szwecja 11+3
4 Tommy Knudsen   Dania 11+2
5 Joe Screen   Wielka Brytania 11+1
6 Gary Havelock   Wielka Brytania 9
7 Craig Boyce   Australia 8+3
8 Andy Smith   Wielka Brytania 8+2
9 Tomasz Gollob   Polska 8+1
10 Róbert Nagy   Węgry 6
11 Jan Stæchmann   Dania 5+3
12 Zoltán Adorján   Węgry 5+2
13 Mikael Karlsson   Szwecja 4
14 Brian Karger   Dania 3
15 Stefano Alfonso   Włochy 2
16 Antonín Kasper   Czechy 1

Awans: 6+2 do Grand Prix 1996
Uwaga: Brytyjczyk (Anglik) Marvyn Cox z licencją niemiecką

Zobacz teżEdytuj