Otwórz menu główne

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2007

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Pozycja Państwo złoto srebro brąz razem
1.   Wielka Brytania 4 3 3 10
2.   Włochy 3 1 2 6
3.   Szwecja 3 1 0 4
4.   Rosja 2 9 4 15
5.   Hiszpania 2 4 4 10
6.   Holandia 2 1 1 4
7.   Polska 2 0 3 5
8.   Belgia 2 0 0 2
9.   Białoruś 1 2 1 4
10.   Niemcy 1 1 2 4
11.   Czechy 1 0 1 2
12.   Irlandia 1 0 0 1
12.   Portugalia 1 0 0 1
12.   Słowacja 1 0 0 1
15.   Ukraina 0 2 0 2
16.   Francja 0 1 3 4
17.   Grecja 0 1 0 1
18.   Dania 0 0 1 1
18.   Słowenia 0 0 1 1

Wyniki zawodówEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencje biegoweEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
60 m Jason Gardener
     Wielka Brytania
6,51 Craig Pickering
     Wielka Brytania
6,59 Ronald Pognon
     Francja
6,60
400 m David Gillick
     Irlandia
45,52 NR Bastian Swillims
     Niemcy
45,62 Robert Tobin
     Wielka Brytania
46,15
800 m Arnoud Okken
     Holandia
1:47,92 Miguel Quesada
     Hiszpania
1:47,96 Maurizio Bobbato
     Włochy
1:48,71
1500 m Juan Carlos Higuero
     Hiszpania
3:44,41 Sergio Gallardo
     Hiszpania
3:44,51 Arturo Casado
     Hiszpania
3:44,73
3000 m Cosimo Caliandro
     Włochy
8:02,44 Bouabdellah Tahri
     Francja
8:02,85 Jesús España
     Hiszpania
8:02,91
60 m ppł Gregory Sedoc
     Holandia
7,63 Marcel van der Westen
     Holandia
7,64 Jackson Quiñónez
     Hiszpania
7,65
sztafeta 4 × 400 m   Wielka Brytania
   Robert Tobin
   Dale Garland
   Philip Taylor
   Steven Green
3:07,04   Rosja
   Iwan Buzolin
   Władysław Frołow
   Maksim Dyłdin
   Artiom Siergiejenkow
3:08,10   Polska
   Piotr Kędzia
   Marcin Marciniszyn
   Łukasz Pryga
   Piotr Klimczak
3:08,14

Konkurencje techniczneEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
skok wzwyż Stefan Holm
     Szwecja
2,34 Linus Thörnblad
     Szwecja
2,32 Martyn Bernard
     Wielka Brytania
2,29
skok o tyczce Danny Ecker
     Niemcy
5,71 Denys Jurczenko
     Ukraina
5,71 Björn Otto
     Niemcy
5,71
skok w dal Andrew Howe
     Włochy
8,30 NR Luis Tsatumas
     Grecja
8,02 Salim Sdiri
     Francja
8,00
trójskok Phillips Idowu
     Wielka Brytania
17,56 Nathan Douglas
     Wielka Brytania
17,47 Aleksandr Siergiejew
     Rosja
17,15
pchnięcie kulą Mikuláš Konopka
     Słowacja
21,57 Pawieł Łyżyn
     Białoruś
20,82 NR Joachim Olsen
     Dania
20,55
siedmiobój Roman Šebrle
     Czechy
6196 Aleksandr Pogoriełow
     Rosja
6127 Andrej Krauczanka
     Białoruś
6090

KobietyEdytuj

Konkurencje biegoweEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
60 m Kim Gevaert
     Belgia
7,12 Jewgienija Polakowa
     Rosja
7,18 Daria Onyśko
     Polska
7,20
400 m Nicola Sanders
     Wielka Brytania
50,02 Iłona Usowicz
     Białoruś
51,00 Olesia Zykina
     Rosja
51,69
800 m Oksana Zbrożek
     Rosja
1:59,23 Tetiana Petluk
     Ukraina
1:59,84 Jolanda Čeplak
     Słowenia
2:00,00
1500 m Lidia Chojecka
     Polska
4:05,13 Natalia Panteliewa
     Rosja
4:06,04 Olesia Czumakowa
     Rosja
4:06,48
3000 m Lidia Chojecka
      Polska
8:43,25 Marta Domínguez
      Hiszpania
8:44,40 Silvia Weissteiner
      Włochy
8:44,81
60 m ppł Susanna Kallur
     Szwecja
7,87 Aleksandra Antonowa
     Rosja
7,94 Kirsten Bolm
     Niemcy
7,97
sztafeta 4 × 400 m   Białoruś
   Juliana Juszczanka
   irina Chlustowa
   Swietłana Usowicz
   Iłona Usowicz
3:27,83 CR   Rosja
   Olesia Zykina
   Natalja Iwanowa
   Żanna Kaszczejewa
   Natalja Antiuch
3:28,16   Wielka Brytania
   Emma Duck
   Nicola Sanders
   Kim Wall
   Lee McConnell
3:28,69 NR

Konkurencje techniczneEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
skok wzwyż Tia Hellebaut
     Belgia
2,05 CR Antonietta Di Martino
     Włochy
1,96 Ruth Beitia[1]
     Hiszpania
1,96
skok o tyczce Swietłana Fieofanowa
     Rosja
4,76 Julija Gołubczikowa
     Rosja
4,71 Anna Rogowska
     Polska
4,66
skok w dal Naide Gomes
     Portugalia
6,89 NR Concepción Montaner
     Hiszpania
6,69 Denisa Ščerbová
     Czechy
6,64 NR
trójskok Carlota Castrejana
     Hiszpania
14,64 CR Olesia Bufałowa
     Rosja
14,50 Teresa Nzola Meso Ba
     Francja
14,49 NR
pchnięcie kulą Assunta Legnante
     Włochy
18,92 Irina Chudoroszkina
     Rosja
18,50 Olga Riabinkina
     Rosja
18,16
pięciobój Carolina Klüft
     Szwecja
4944 Kelly Sotherton
     Wielka Brytania
4927 NR Karin Ruckstuhl
     Holandia
4801 NR

Występy PolakówEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. W mistrzostwach III miejsce zajęła   Wenelina Wenewa, jednakże za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących została zdyskwalifikowana, a medal przyznano Ruth Beitii ([1]).

BibliografiaEdytuj