Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Holandię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 177 zawodników: 168 mężczyzn i 9 kobiet. Był to 5. start reprezentacji Holandii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Holandia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Holandia
Kod MKOl NED
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży Adrianus de Jong[1]
Liczba zawodników 177 w 81 konkurencjach w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 9.
Złoto
4
Srebro
1
Brąz
5
Razem
10
Ko Willems, zdobywca złotego medalu podczas igrzysk
Dolf van der Voort van Zijp, zdobywca dwóch złotych medali

Najstarszym holenderskim olimpijczykiem biorącym udział w tych igrzyskach olimpijskich był 46-letni jeździec Jan van Reede, zaś najmłodszym 15-letni bokser, Huub Baarsgarst.

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Data
 
Złoto
Ko Willems  
Kolarstwo
50 km mężczyzn 27 lipca
 
Złoto
Dolf van der Voort van Zijp  
Jeździectwo
WKKW – indywidualnie 26 lipca
 
Złoto
Antonius Colenbrander
Gerard de Kruijff
Charles Pahud de Mortanges
Dolf van der Voort van Zijp
 
Jeździectwo
WKKW – drużynowo 26 lipca
 
Złoto
Teun Beijnen
Willy Rösingh
 
Wioślarstwo
dwójka bez sternika 17 lipca
 
Srebro
Jaap Meijer  
Kolarstwo
Sprint 27 lipca
 
Brąz
Jan de Vries
Jaap Boot,
Harry Broos
Rinus van den Berge
 
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 × 100 m 13 lipca
 
Brąz
Gerard Bosch van Drakestein
Maurice Peeters
 
Kolarstwo
tandemy 27 lipca
 
Brąz
Adrianus de Jong
Jetze Doorman
Hendrik Scherpenhuijzen
Jan van der Wiel
Maarten van Dulm
Henri Wijnoldy-Daniëls
 
Szermierka
szabla drużynowo 15 lipca
 
Brąz
Johan Carp
Anthonij Guépin
Jan Vreede
 
Żeglarstwo
6 metrów 26 lipca
 
Brąz
Cornelia Bouman
Hendrik Timmer
 
Tenis
Gra mieszana 21 lipca

Skład kadryEdytuj

  BoksEdytuj

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
3.miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Leo Turksma waga musza BYE   James McKenzie
P
NQ
Arij Smit waga kogucia BYE   Alf Barber
P
NQ
Herman Levij waga piórkowa BYE   Joseph Salas
P
NQ
Huub Huizenaar waga lekka   Charles Sinclair
P
NQ
Ko Cornelissen waga półśrednia   Alf Pedersen
W
  Patrick Dwyer
P
NQ
Louis Meeuwessen waga średnia   Øivind Jensen
P
NQ
Karel Miljon waga półciężka   Harry Mitchell
P
NQ
Henk de Best waga ciężka A/A BYE   Robert Larsen
W
  Søren Petersen
P
  Alfredo Porzio
P
4.

  JeździectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Wynik Poz.
Ujeżdżenie indywidualnie Jan van Reede Slieve-Gallion 232,0 14.
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Dolf van der Voort van Zijp Silver Piece 174 1402,0 400 1976,0  
Charles Pahud de Mortanges Johnny Walker 174 1334,0 320 1828,0 4.
Gerard de Kruijff Addio 170 1303,5 20 1493,5 13.
Antonius Colenbrander King of Hearts 177 595,5 180 952,5 25.
WKKW drużynowo Dolf van der Voort van Zijp
Charles Pahud de Mortanges
Gerard de Kruijff
Antonius Colenbrander
jak wyżej punktacja jak wyżej 5297,5  

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Cor Heeren jazda indywidualna na czas (m) 6:41:50,8 13.
Jan Maas 6:51:05,0 19.
Philippus Innemee 7:04:32,0 26.
Martinus Vlietman 7:07:32,4 29.
Cor Heeren
Jan Maas
Philippus Innemee
Martinus Vlietman
jazda drużynowa na czas (m) 20:37:27,8 6.

  Kolarstwo toroweEdytuj

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
Czas
sprint Maurice Peeters b.d 1. N/A   George Dempsey
  János Grimm
2.   Guglielmo Bossi
  Willy Hansen
  Miloš Knobloch
2. NQ
Jacob Meijer   Louis Mermillod
  Ferenc Uhereczky
1. N/A   Willy Hansen
  Miloš Knobloch
1. N/A]   Holger Guldager
  Francesco Del Grosso
1.   Lucien Michard
  Jean Cugnot
2.  
tandemy Gerard Bosch van Drakestein
Maurice Peeters
  János Grimm,   Ferenc Uhereczky 1. N/A   Lucien Choury,   Jean Cugnot
  Edmund Hansen,   Willy Falck Hansen
3.  
50 km Ko Willems N/A 1:18:24,0  
Johannes Maas N/A b.d 7.
Wyścig drużynowy na dochodzenie Gerard Bosch
Jan Maas
Simon van Poelgeest
Franciscus Waterreus
  Belgia b.d 2. N/A NQ

  LekkoatletykaEdytuj

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Harry Broos 11,0 1. 11,1 3. NQ
Johannes van Kampen 11,2 2. b.d 3. NQ
Rinus van den Berge 11,1 2. b.d 4. NQ
Frits Lamp b.d 3. NQ
200 m Harry Broos 22,6 1. b.d 5. NQ
Rinus van den Berge b.d 2. b.d 6. NQ
Jan de Vries 23,2 3. NQ
Johannes van Kampen 23,1 4. NQ
400 m Adriaan Paulen 52,0 2. 49,0 1. 48,2 4. NQ
Wim Bolten 53,0 3. NQ
Wim Kat 51,8 3. NQ
Menso Menso b.d 4. NQ
800 m Adriaan Paulen 1:59,2 1. N/A 1:58,8 4. NQ
Menso Menso b.d 5. N/A NQ
Wim Bolten DNF N/A NQ
1500 m Jan Zeegers N/A 4:21,0 4 NQ
5000 m N/A b.d 6. NQ
3000 m z przeszkodami N/A DNF NQ
110 m przez płotki Oscar van Rappard b.d 2. N/A b.d 4. NQ
Lau Spel b.d 4. N/A NQ
400 m przez płotki Oscar van Rappard b.d 5. N/A NQ
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Jaap Boot
Harry Broos
Jan de Vries
Rinus van den Berge
42,0 1. N/A 42,2 1. 41,8  
maraton Cornelis Brouwer N/A DNF
Teun Sprong N/A DNF
chód na 10 km Henk Keemink N/A DSQ NQ

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal Jaap Boot 6,86 2. NQ
Hannes de Boer NM - NQ
trójskok Wim Peters 13,86 11. NQ
skok o tyczce Harry de Keijser 3,40 11. NQ
rzut młotem Henk Kamerbeek NM - NQ
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Harry de Keijser pięciobój skok w dal 6,19 20 20.
rzut oszczepem 44,07 17 17.
Bieg na 200 m 24,2 15 15.
rzut dyskiem DNS
Bieg na 1500 m DNS
Finał 52 18.
dziesięciobój bieg 100 m 11,4 809,6 2.
skok w dal 6,00 608,00 29.
pchnięcie kulą 11,31 597,0 10.
skok wzwyż 1,60 538 21.
bieg 400 m 54,6 759,36 18.
rzut dyskiem 38,41 741,60 1.
bieg na 110 m przez płotki 19,0 620 23.
skok o tyczce 3,50 757,0 2.
rzut oszczepem 44,66 550,65 11.
bieg na 1500 m 5:15,4 528,4 17.
Finał 6509,61 10.

  Pięciobój nowoczesnyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty M. Punkty Wynik M. Punkty Czas M. Punkty
Christiaan Tonnet indywidualnie 154 22. 22 6:03,4 12. 12 13. 13,5 112,5 16. 16 12:49,0 2. 2 65,5 8.
Carolus Stoffels 180 6. 6 6:38,2 23. 23 26. 26,5 97,5 23. 23 14:50,0 24. 24 102,5 22.
Karel, Jonkheer van den Brandeler 146 23. 23 6:56,4 27. 27 19. 19,5 130 7. 7 16:46,0 37. 37 113,5 27.
Barent Momma 172 11. 11 7:40,4 30. 30 30. 30,5 75 30. 30 15:25,0 29. 29 130,5 31.

  Piłka nożnaEdytuj

Reprezentacja mężczyzn

Runda 2.

27 maja 1924
16:00
Holandia  
Hurgronje   8'
Pijl   32'52'66'68'
de Natris   69' (k.)
6–0   Rumunia Stade Olympique, Colombes
Widzów: 1000
Sędzia: Felix Herren (SUI)

Ćwierćfinały

2 czerwca 1924
17:00
Holandia  
Formenoi   7'104'
2–1 (dogrywka)   Irlandia
Ghent   33'
Stade de Paris
Widzów: 2000
Sędzia: Heinrich Retschury (AUT)

Półfinał

6 czerwca 1924
17:00
Urugwaj  
Cea   62'
Scarone   81' (k.)
2–1   Holandia
Pijl   32'
Stade Olympique, Colombes
Widzów: 40 000
Sędzia: Georges Vallat (FRA)

Mecz o 3.miejsce

8 czerwca 1924
16:00
Szwecja  
Kaufeldt   44'
1–1   Holandia
le Fèvre   77'
Stade Olympique, Colombes
Widzów: 9915
Sędzia: Heinrich Retschury (AUT)

9 czerwca 1924
14:30
Szwecja  
Rydell   34'77'
Lundquist   42'
3–1   Holandia
Formenoy   43' (k.)
Stade Olympique, Colombes
Widzów: 40 522
Sędzia: Youssuf Mohamed (EGY)

Reprezentacja Holandii zajęła 4. miejsce

  Piłka wodnaEdytuj

Turniej główny

1 RundaEdytuj

ĆwierćfinałEdytuj

Turniej o srebrny medal

PółfinałEdytuj

Reprezentacja Holandii została sklasyfikowana na 7. miejscu.

  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Gé Dekker 1:11,8 5. NQ
Pieter Jacobszoon 1:12,2 5. NQ
400 m dowolnym Jakob Köhler 6:20,4 5. NQ
100 m grzbietowym Aart van Wilgenburg 1:24,6 3. NQ
Pieter van Senus 1:24,8 3. NQ
200 m klasycznym Gerlacus Moes 3:18,8 4. NQ
4 × 200 m dowolnym Gé Dekker
Otto Hoogesteyn
Sjaak Köhler
Frits Schutte
11:05,2 2. 11:29,0 4. NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Maria Vierdag 1:22,0 3. 1:21,2 4. NQ
400 m dowolnym Truus Klapwijk 7:15,0 3. NQ
Maria Vierdag 7:02,4 4. NQ
200 m klasycznym Marie Baron DSQ NQ
4 × 100 m dowolnym Marie Baron
Truus Klapwijk
Rie Vierdag
Ada Bolten
N/A 5:45,8 6.

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Konkurencja Zawodnik Wyciskanie jednorącz Podrzut jednorącz Rwanie Wyciskanie oburącz Podrzut oburącz Łącznie Pozycja
waga lekka Guus Scheffer 62,5 kg 80 kg 80 kg 82,5 kg 110 kg 415 kg 7.
waga półciężka Jan Verheijen 72,5 kg 77,5 kg 87,5 kg 90 kg 120 kg 447,5 kg 12.
waga ciężka Ab Oord 70 kg 75 kg 92,5 kg 90 kg 120 kg 447,5 kg 14.

  Skoki do wodyEdytuj

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Henk Lotgering 303 6. NQ
Henk Hemsing 303 6. NQ
trampolina 3m Henk Lotgering 459,2 5. NQ
Henk Hemsing 455,2 3. 490,8 8.
skoki standard i dowolne Henk Lotgering 116 7. NQ
Henk Hemsing 94 8. NQ

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
trampolina 3m Truus Klapwijk 287,3 6. NQ
Hendrika Bante 270,6 7. NQ

  StrzelectwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25m François Marits 16 21.
Dingenis de Wilde 15 30.
Sikke Bruinsma 15 15.
Jan van Balkum 13 40.
karabin dowolny leżąc 600 m Hendrik de Grijff 76 45.
Johannes Scheuter 64 63.
Carel de Iongh 62 65.
Albert Langereis 55 69.
karabin dowolny drużynowo Albert Langereis
Carel de Iongh
Gerrit Bouwhuis
François Kortleven
Adrianus van Korlaar
458 16.

  SzermierkaEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie Willem Hubert van Blijenburgh   Sigurd Akre
  Ruimondo Ferro
  Émile Cornereau
  Wenceslao Paunero
  Peter Ryefelt
  Arthur Lyon
  Robert Montgomerie
  Jan Tille
N/A   Frédéric Fitting
  Renzo Compagna
  Tryfon Triantafyllakos
  Mßrio de Lopez
  Allan Milner
  Armand Massard
  Paul Anspach
  Conrado Rolando
  Robert Frater
  Bror Lagercrantz
NQ
Wouter Brouwer   Nils Hellsten
  Renzo Compagna
  Léon Tom
  Mßrio de Lopez
  Tryfon Triantafyllakos
  Héctor Belo
  Félix de Pomés
  Frithjof Lorentzen
  Ahmed Hassanein
N/A   Ramón Fonst
  Carl Gripenstedt
  Henri Jacquet
  George Breed
  Émile Cornereau
  Peter Ryefelt
  Ruimondo Ferro
  Léon Tom
  Pedro Nazar
NQ
Pieter van Boven   George Calnan
  Gustaf Lindblom
  Konstantinos Nikolopoulos
  Joseph Misrahi
  Frederico Paredes
  Ernest Gevers
  Viggo Stilling-Andersen
  Johan Falkenberg
  Carlos Miguel
N/A   Georges Buchard
  Eugene Empeyta
  Nils Hellsten
  Virgilio Mantegazza
  Charles Biscoe
  Joseph Misrahi
  Sigurd Akre
  Ernest Gevers
  Wenceslao Paunero
NQ
Jan de Beaufort   Domingo García
  Ramón Fonst
  Raoul Heide
  Henri Jacquet
  Bror Lagercrantz
  Georges Buchard
  Jens Berthelsen
  Francisco Bollini
  António de Castro
N/A NQ
szpada drużynowo Jan de Beaufort
Wouter Brouwer
Adrianus de Jong
Pieter van Boven
Henri Wijnoldy-Daniëls
Willem Hubert van Blijenburgh
  Portugalia
  Urugwaj
  Dania
W
W
P
N/A   Francja
  Włochy
P
P
NQ
floret indywidualnie Nicolaas Nederpeld   Édouard Fitting   Maurice Van Damme
  Frithjof Lorentzen
  Gil de Andrade
  Pedro Mendy
  Harold Bloomer
P
P
P
W
P
NQ
Paul Kunze   Jens Berthelsen
  Santiago García
P
W
  Roberto Larraz
  Jacques Coutrot
  Balthasar De Beukelaer
  Johan Falkenberg
  Frederick Sherriff
P
P
P
P
W
NQ
Adrianus de Jong   Edgar Seligman
  George Calnan
  Erik Sjøqvist
  Félix de Pomés
P
P
W
W
  Edgar Seligman
  Ivan Osiier
  Kurt Ettinger
  Frédéric Fitting
  Santiago García
P
P
P
P
W
NQ
floret drużynowo Arianus de Jong
Paul Kunze
Félix Vigeveno
Henri Wijnoldy-Daniëls
Nicolaas Nederpeld
  Argentyna
  Stany Zjednoczone
P
P
N/A NQ
szabla indywidualnie Adrianus de Jong N/A   Konstandinos Kodzias
  János Garai
  Pedro Mendy
  Sigurd Akre
  Fuat Balkan
W
W
W
P
W
  Roger Ducret
  Marcello Bertinetti
  Zoltán Schenker
  Omer Berck
  Raúl Sola
  Robin Dalglish
  Domingo Mendy
  Laurence Castner
P
W
P
P
W
W
W
W
  Sándor Pósta
  Roger Ducret
  János Garai
  Zoltán Schenker
  Ivan Osiier
  Georges Conraux
  Horacio Casco
  Oreste Puliti
  Marcello Bertinetti
  Bino Bini
  Giulio Sarrocchi
P
W
P
P
W
W
W

5.
Maarten van Dulm N/A   Marcello Bertinetti
  Laurence Castner
  Omer Berck
  Rafael Fernández
  Julißn de Olivares
P
P
P
W
W
  Oreste Puliti
  Sándor Pósta
  Horacio Casco
  Giulio Sarrocchi
  HÚctor Belo
  Marc Perrodon
  Robert Feyerick
  Konstandinos Kodzias
P
P
P
W
P
P
P
W
NQ
Cornelis Ekkart N/A   Horacio Casco
  Conrado Rolando
  Bino Bini
  Jules Maés
  Ernest Gignoux
  Svend Munck
P
P
W
W
P
W
NQ
Jan van der Wiel N/A   Roger Ducret
  Ivan Osiier
  Zoltán Schenker
  Robin Dalglish
  Chauncey McPherson
  Manuel Toledo
P
P
P
W
W
W
NQ
szabla drużynowo Jan van der Wiel
Arie de Jong
Henri Wijnoldy-Daniëls
Jetze Doorman
Hendrik Scherpenhuijzen
Maarten van Dulm
  Stany Zjednoczone
  Urugwaj
  Polska
W
W
W
N/A   Argentyna
  Hiszpania
P
W
  Węgry
  Francja

W
  Włochy
  Węgry
  Czechy
P
P
W
 

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Adriana Admiraal-Meijerink   Lucienne Prost
  Judith Morgenthaler
  Hanna Olsen
  Ingeborg Buhl
  Muriel Freeman
P
W
P
P
P
P
NQ
Johanna de Boer   Ellen Hamilton
  Yutta Barding
  Michele Bory
  Gladys Daniell
  Wanda Dubieńska
P
P
P
P
W
NQ
Johanna Stokhuyzen-de Jong   E. Fitting
  Elsa Hellquist
  Ellen Osiier
  Gladys Davies
  Yvonne Conte
  Irma Hopper
'P
P
P
'
P

P
P
NQ

  Tenis ziemnyEdytuj

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Hendrik Timmer BYE   Einer Ulrich
W 3:2
(6:3,2:6,1:6,6:2,6:3)
  Masanosuke Fukuda
P 1:3
(6:8,4:6,7:5,4:6)
NQ
Christiaan van Lennep BYE   Héctor Cattaruzza
W 3:0
(6:3,6:1,6:1)
  Watson Washburn
P 1:3
(6:2,1:6,1:6,2:6)
NQ
Gerard Leembruggen BYE   John Brian Gilbert
P 0:3
(1:6,10:12,1:6)
NQ
Marius van der Feen BYE   Mohammed Sleem
P 0:3
(4:6,1:6,4:6)
NQ
debel (m) Christiaan, Jonkheer van Lennep
Henk Timmer
  Masanosuke Fukuda
  Asaji Honda
P 2:3
(4:6,6:1,3:6,6:1,2:6)
NQ N/A NQ
Maas van der Feen
Gerard Leembruggen
  Jan Koželuh
  Ladislav Žemla
P 0:3
(3:6,2:6,3:6)
NQ N/A NQ
singiel (k) Cornelia Bouman N/A   Marthe Dupont
W 2:0
(8:6,6:4)
  Molla Mallory
P 0:0
(7:9,0:6)
N/A NQ
mikst Cornelia Bouman
Hendrik Timmer
  Lily von Essen
  Charles Wennergren
W 2:0
(6:4,6:4)
  Ilona Várady-Péter
  Aurél von Kelemen
W 2:0
(6:4,6:2)
N/A   Phyllis Covell
  Leslie Godfree
W 2:0
(6:1,7:5)
  Marion Jessup
  Vincent Richards
P 0:2
(3:6,0:6)
  Kathleen McKane
  John Brian Gilbert
W 2:0
(W/o)
 

  WioślarstwoEdytuj

Konkurencja Zawodnik Półfinał Repasaże Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M.
Jedynka Constant Pieterse b.d 2. b.d 3. NQ
dwójka bez sternika Teun Beijnen
Willy Rösingh
1. N/A 8:19,4 1.  
Czwórka ze sternikiem Jacob Brandsma
Johannes Brandsma
Louis Dekker
Dirk Fortuin
Jean van Silfhout
7:08,0 1. N/A DNF
ósemka Simon Bon
Jacob Cremer
Cornelis Eecen
Antony Fennema
Roelof Hommema
Hendrik Rijnders
Hendrik Rijnders
Gerrit Tromp
Egbertus Waller
b.d 3. NQ

  ZapasyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Runda pierwsza Runda druga Runda trzecia Runda czwarta Runda piąta Runda szósta Runda siódma Runda finałowa Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl klasyczny waga kogucia Johannes van Maaren   Alberts Krievs
W
  Georgios Zervinis
W
  József Tasnádi
p
  Armand Magyar
p
NQ N/A 9.
styl klasyczny waga lekka Carl Coerse   Francisco Solé
W
  Frants Frisenfeldt
p
  František Kratochvíl
p
NQ N/A 13.
styl klasyczny waga średnia Jan Reinderman   Jean Domas
W
  Dűrrũ Sade
W
  Edvard Westerlund
p
  John Christoffersen
p
NQ N/A 9.
Wilhelmus Doll   Kārlis Vilciņš
p
  Carl Nilsson
p
NQ N/A 20.
styl klasyczny waga półciężka Antonie Misset   Justinien Baumert
W
  Stevan Nađ
W
  Onni Pellinen
p
  Ibrahim Moustafa
p
NQ N/A 6.
Jan Muijs   Svend Nielsen
p
  Béla Varga
p
NQ N/A 12.
styl klasyczny waga ciężka Jan Sint   Aleardo Donati
W
  Poul Hansen
p
  Edil Rosenqvist
p
NQ N/A 9.
Jaap Sjouwerman   Lucien Pothier
p
  Ottó Szelky
p
NQ N/A 13.

  ŻeglarstwoEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Punkty Finałowa pozycja
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Wyścig III
miejsce
Wyścig I
miejsce
Wyścig II
miejsce
Johan Hin monotyp olimpijski 8. 1. N/A 7. 2. 10 5.
Joop Carp
Anthonij Guépin
Jan Vreede
klasa 6 metrów 2. DNF 2. 2. 3. 5  

Zobacz teżEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. Netherlands (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2014-07-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-07-28)].

BibliografiaEdytuj