IV liga polska w piłce nożnej (2018/2019)

IV liga 2018/2019 – 11. edycja rozgrywek piątego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reorganizacji lig w 2008. Startuje w nich 144 drużyny, grając w 20 grupach systemem kołowym. Sezon ligowy rozpoczął się w sierpniu 2018, ostatnie mecze rozegrane zostaną w czerwcu 2019 roku.

IV liga 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Szczegóły rozgrywek
Termin sierpień 2018 - czerwiec 2019
Liczba meczów 630

Zasięg terytorialny grupEdytuj

grupa I grupa II grupa III grupa IV grupa V
         
woj. dolnośląskie woj. dolnośląskie woj. kujawsko-pomorskie woj. lubelskie woj. lubuskie
grupa VI grupa VII grupa VIII grupa IX grupa X
         
woj. łódzkie woj. małopolskie woj. małopolskie woj. mazowieckie woj. mazowieckie
grupa XI grupa XII grupa XIII grupa XIV grupa XV
         
woj. opolskie woj. podkarpackie woj. podlaskie woj. pomorskie woj. śląskie
grupa XVI grupa XVII grupa XVIII grupa XIX grupa XX
         
woj. śląskie woj. świętokrzyskie woj. warmińsko-mazurskie woj. wielkopolskie woj. zachodniopomorskie

Zasady spadków i awansówEdytuj

IV liga jest szczeblem regionalnym, pośrednim między rozgrywkami grupowymi (III ligi) i okręgowymi (V ligi).

Mistrzowie grup uzyskają awans do III ligi, natomiast od czterech do sześciu ostatnich drużyn spadnie do odpowiedniej grupy okręgowej V ligi, przy czym liczba ta może zwiększyć się zależnie od liczby drużyn spadających z lig wyższych.

Grupa I (dolnośląska wschód)Edytuj

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane udziałem w barażach o awans do III ligi, grupa III. Ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej.[1][2]

Uczestnicy poprzedniej edycji
ŚLĄ Śląsk II Wrocław 2
BIE Bielawianka Bielawa 3
MAR Sokół Marcinkowice 4
GWB Górnik Wałbrzych 5
BAR Unia Bardo 6
ZER Piast Żerniki 7
WIE Sokół Wielka Lipa 8
OZŚ Orzeł Ząbkowice Śląskie 9
PŚW Polonia-Stal Świdnica 10
PTR Polonia Trzebnica 11
KŁO Nysa Kłodzko 12
WOL MKP Wołów 13
  Awans z ligi okręgowej
grupa Wrocław
MDL GKS Mirków/Długołęka 1
OPR Orzeł Prusice 2
grupa Wałbrzych
PNR Piast Nowa Ruda 1
ZZA Zjednoczeni Żarów 2

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Śląsk II Wrocław 30 28 0 2 122 18 +104 84 Baraże o III ligę
2 Górnik Wałbrzych 29 21 6 2 74 24 +50 69
3 Polonia-Stal Świdnica 30 20 5 5 56 25 +31 65
4 Orzeł Prusice 30 16 4 10 61 49 +12 52
5 Sokół Wielka Lipa 30 13 7 10 62 47 +15 46
6 Sokół Marcinkowice 30 14 4 12 64 55 +9 46
7 Bielawianka Bielawa 30 12 6 12 54 47 +7 42
8 GKS Mirków/Długołęka 30 12 4 14 66 77 −11 40
9 Piast Żerniki 30 11 6 13 55 49 +6 39
10 Polonia Trzebnica 29 11 5 13 47 60 −13 38
11 Unia Bardo 30 12 1 17 56 69 −13 37
12 Piast Nowa Ruda 30 11 1 18 42 66 −24 34
13 Orzeł Ząbkowice Śląskie 30 9 5 16 43 68 −25 32
14 MKP Wołów 30 10 1 19 42 65 −23 31 Spadek do klasy okręgowej
15 Zjednoczeni Żarów 30 5 3 22 29 97 −68 18
16 Nysa Kłodzko 30 4 2 24 44 101 −57 14
Aktualne na 15 grudnia 2018. Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o III ligęEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano mecze barażowe o miejsce w III lidze w sezonie 2019/2020 pomiędzy 1. drużyną IV ligi (grupa dolnośląska wschodnia), a 1. zespołem IV ligi (grupa dolnośląska zachodnia). Mecze odbyły się odpowiednio 12 i 15 czerwca 2019[3].


18.06.2019 AKS Strzegom
Kamil Sadowski   52'
1:3
(0:0)
Śląsk II Wrocław
  73' Mathieu Scalet
  83' Mikołaj Łazarowicz
  89' Mikołaj Kotfas

Widzów: 900
Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)


15.06.2019, godz.18:00 Śląsk II Wrocław
Mathieu Scalet   13'
Matieu Scalet   63' (nk)
Patryk Caliński   65'
Adrian Sobczak   78'
Grzegorz Kazimierowicz   81'
Maksym Wadach   87' (nk)
4:1
(1:1)
AKS Strzegom
  16' (k) Dawid Domaradzki


Sędzia: Waldemar Socha (Jelenia Góra)


Awans do III ligi w sezonie 2019/2020 uzyskał Śląsk II Wrocław.

Grupa II (dolnośląska zachód)Edytuj

W grupie występowało 15 zespołów, które walczyły o miejsce premiowane udziałem w barażach o awans do III ligi, grupa III. Ostatnie zespoły spadły do klasy okręgowej.

Uczestnicy poprzedniej edycji
JED Apis Jędrzychowice 1
CGŁ Chrobry II Głogów 3
SZC Orkan Szczedrzykowice 4
CHO Stal Chocianów 5
SCI Odra Ścinawa 6
GIE Sudety Giebułtów 7
JEL Karkonosze Jelenia Góra 8
WMI Włókniarz Mirsk 10
GRE Sparta Grębocice 11
WĄS Orla Wąsosz 12
BAR Górnik Złotoryja 13
  Awans z ligi okręgowej
grupa Legnica
PRO Prochowiczanka Prochowice 1
RUD Sparta Rudna 2
grupa Jelenia Góra
RUS Victoria Ruszów 1
BBO BKS Bobrzanie Bolesławiec 2

Objaśnienia:

  • Olimpia Kowary wycofała się przed rozpoczęciem rozgrywek.

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 AKS Strzegom 28 21 4 3 75 22 +53 67 Baraże o III ligę
2 Apis Jędrzychowice 28 21 2 5 83 33 +50 65
3 Chrobry II Głogów 28 21 1 6 65 27 +38 64
4 Odra Ścinawa 28 15 6 7 49 34 +15 51
5 Górnik Złotoryja 28 14 6 8 49 38 +11 48
6 Sparta Rudna 28 13 4 11 62 60 +2 43
7 Orkan Szczedrzykowice 28 12 4 12 48 53 −5 40
8 Karkonosze Jelenia Góra 28 10 8 10 51 39 +12 38
9 Stal Chocianów 28 11 4 13 38 61 −23 37
10 Prochowiczanka Prochowice 28 11 3 14 56 59 −3 36
11 Orla Wąsosz 28 10 3 15 51 50 +1 33
12 Sparta Grębocice 28 9 3 16 60 78 −18 30
13 BKS Bobrzanie Bolesławiec 28 8 3 17 27 53 −26 27 Spadek do klasy okręgowej
14 Włókniarz Mirsk 28 4 3 21 22 63 −41 15
15 Victoria Ruszów 28 2 2 24 24 90 −66 8
Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Olimpia Kowary wycofała się przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

Baraże o III ligęEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano mecze barażowe o miejsce w III lidze w sezonie 2019/2020 pomiędzy 1. drużyną IV ligi (grupa dolnośląska wschodnia), a 1. zespołem IV ligi (grupa dolnośląska zachodnia). Mecze odbyły się odpowiednio 12 i 15 czerwca 2019[4].


18.06.2019 AKS Strzegom
Kamil Sadowski   52'
1:3
(0:0)
Śląsk II Wrocław
  73' Mathieu Scalet
  83' Mikołaj Łazarowicz
  89' Mikołaj Kotfas

Widzów: 900
Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)


15.06.2019, godz.18:00 Śląsk II Wrocław
Mathieu Scalet   13'
Matieu Scalet   63' (nk)
Patryk Caliński   65'
Adrian Sobczak   78'
Grzegorz Kazimierowicz   81'
Maksym Wadach   87' (nk)
4:1
(1:1)
AKS Strzegom
  16' (k) Dawid Domaradzki


Sędzia: Waldemar Socha (Jelenia Góra)


Awans do III ligi w sezonie 2019/2020 uzyskał Śląsk II Wrocław.

Grupa III (kujawsko-pomorska)Edytuj

W grupie występuje 18 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupa II. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.[5][6]

Uczestnicy poprzedniej edycji
IKU Kujawianka Izbica Kujawska 2
PBD Polonia Bydgoszcz 3
PGM Pogoń Mogilno 4
SPB Sparta Brodnica 5
RYP Lech Rypin 7
OAK Orlęta Aleksandrów Kujawski 8
NPA Notecianka Pakość 9
CUI Cuiavia Inowrocław 10
NOW Wisła Nowe 11
CHE Chełminianka Chełmno 12
UNI Unia Janikowo 13
LCH Legia Chełmża 14
KOW Kujawiak Kowal 15
   Spadek z III ligi 2017/2018
grupa II
USK Unia Solec Kujawski 17
  Awans z ligi okręgowej
grupa kujawsko-pomorska I
PTO Pomorzanin Toruń 1
BKS BKS Bydgoszcz 2
grupa kujawsko-pomorska II
WŁK Włocłavia Włocławek 1
UGN Unia Gniewkowo 2

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Unia Janikowo 34 21 8 5 76 30 +46 71 Awans do III ligi
2 Orlęta Aleksandrów Kujawski 34 19 8 7 70 38 +32 65
3 Sparta Brodnica 34 18 9 7 54 36 +18 63
4 Pogoń Mogilno 34 14 13 7 65 55 +10 55
5 Cuiavia Inowrocław 34 15 6 13 67 56 +11 51
6 Unia Gniewkowo 34 14 9 11 46 51 −5 51
7 Kujawianka Izbica Kujawska 34 13 11 10 50 54 −4 50
8 Lech Rypin 34 14 8 12 72 54 +18 50
9 Legia Chełmża 34 13 8 13 58 50 +8 47
10 Włocłavia Włocławek 34 13 8 13 53 58 −5 47
11 Notecianka Pakość 34 13 8 13 52 55 −3 47
12 Chełminianka Chełmno 34 14 3 17 57 74 −17 45
13 BKS Bydgoszcz 34 13 6 15 56 55 +1 45
14 Pomorzanin Toruń 34 10 11 13 50 48 +2 41
15 Polonia Bydgoszcz 34 11 5 18 58 64 −6 38 Spadek do klasy okręgowej
16 Kujawiak Kowal 34 9 6 19 51 82 −31 33
17 Wisła Nowe 34 5 11 18 49 77 −28 26
18 Unia Solec Kujawski 34 5 6 23 29 76 −47 21
Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa IV (lubelska)Edytuj

W grupie wystąpiło 16 zespołów, które walczyły o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupa IV. Ostatnie zespoły spadły do klasy okręgowej.[7][8]

Uczestnicy poprzedniej edycji
HET Hetman Zamość 2
TTL Tomasovia Tomaszów Lubelski 3
LLU Lewart Lubartów 4
KOŃ Powiślak Końskowola 5
CHE Kłos Chełm 6
LUB Lublinianka Lublin 7
WER Kryształ Werbkowice 8
ŁĘ2 Górnik II Łęczna 9
BIŁ Łada 1945 Biłgoraj 10
WŁO Włodawianka Włodawa 111
ŻMU Victoria Żmudź 12
RYK MKS Ryki 13
  Awans z ligi okręgowej
grupa Lublin
KOC Polesie Kock 22
grupa Biała Podlaska
ORŁ Orlęta Łuków 1
grupa Zamość
HTY Huczwa Tyszowce 1
grupa Chełm
SKR Start Krasnystaw 1

Objaśnienia:

  1. W lipcu 2018 roku Włodawianka Włodawa przejęła od Eko Różanka sekcję piłki nożnej mężczyzn.
  2. Mistrz grupy lubelskiej Wisła II Puławy nie awansował do IV ligi z uwagi na spadek pierwszego zespołu Wisły z II do III ligi, dzięki czemu do IV ligi awansował wicemistrz Polesie Kock.

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 Hetman Zamość (M) (A) 30 28 0 2 117 22 +95 84 Awans do III ligi
2 Lewart Lubartów 30 18 6 6 73 20 +53 60
3 Lublinianka Lublin 30 17 6 7 58 29 +29 57
4 Kryształ Werbkowice 30 17 5 8 60 42 +18 56
5 Tomasovia Tomaszów Lubelski 30 15 9 6 55 30 +25 54
6 Powiślak Końskowola 30 15 5 10 68 47 +21 50
7 Górnik II Łęczna 30 14 3 13 60 56 +4 45
8 Victoria Żmudź 30 13 6 11 49 47 +2 45
9 Kłos Chełm 30 12 8 10 52 52 0 44
10 Łada 1945 Biłgoraj 30 11 6 13 51 50 +1 39
11 Włodawianka Włodawa1 30 9 5 16 40 82 −42 32
12 Orlęta Łuków 30 9 3 18 41 66 −25 30
13 Huczwa Tyszowce 30 9 2 19 42 79 −37 29
14 Polesie Kock (S) 30 5 8 17 33 63 −30 23 Spadek do klasy okręgowej
15 Start Krasnystaw (S) 30 5 7 18 23 57 −34 22
16 MKS Ryki (S) 30 2 3 25 26 106 −80 9
Aktualne na 5 lipca 2018. Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – baraże.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Od lipca 2018 roku Włodawianka Włodawa przejęła od Eko Różanka sekcję piłki nożnej mężczyzn i występuje pod nazwą Włodawianka Włodawa.

Grupa V (lubuska)Edytuj

W grupie wystąpuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupa III. Ostatnie zespoły spadły do klasy okręgowej.[9][10]

Uczestnicy poprzedniej edycji
TKO Tęcza Krosno Odrzańskie 2
ILR Ilanka Rzepin 3
DRE Lubuszanin Drezdenko 4
PRZ TS Przylep 5
CWI Czarni Witnica 6
ZBĄ Syrena Zbąszynek 7
DPR Dąb Przybyszów 8
KKO Korona Kożuchów 9
POG Pogoń Świebodzin 10
ANS Arka Nowa Sól 11
SPR Sprotavia Szprotawa 12
OŚN Spójnia Ośno Lubuskie 13
BOD Odra Bytom Odrzański 14
   Spadek z III ligi
grupa III
FZG Falubaz Zielona Góra 17
  Awans z ligi okręgowej
grupa Gorzów Wielkopolski
PSŁ Polonia Słubice 1
grupa Zielona Góra
CGU Carina Gubin 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Falubaz Zielona Góra (M) (A) 30 24 4 2 103 25 +78 76 Awans do III ligi
2 Dąb Przybyszów 30 19 6 5 72 40 +32 63
3 Carina Gubin 30 18 4 8 47 25 +22 58
4 Tęcza Krosno Odrzańskie 30 17 5 8 75 52 +23 56
5 TS Przylep 30 14 3 13 61 62 −1 45
6 Polonia Słubice 30 12 7 11 44 43 +1 43
7 Ilanka Rzepin 30 12 7 11 46 43 +3 43
8 Pogoń Świebodzin 30 11 6 13 56 51 +5 39
9 Korona Kożuchów 30 10 7 13 33 41 −8 37
10 Syrena Zbąszynek 30 9 9 12 51 52 −1 36
11 Spójnia Ośno Lubuskie 30 9 8 13 37 62 −25 35
12 Czarni Witnica (S) 30 10 5 15 44 65 −21 35 Spadek do klasy okręgowej
13 Arka Nowa Sól (S) 30 10 3 17 53 59 −6 33
14 Lubuszanin Drezdenko (S) 30 5 11 14 39 62 −23 26
15 Odra Bytom Odrzański (S) 30 5 9 16 41 77 −36 24
16 Sprotavia Szprotawa (S) 30 6 4 20 28 71 −43 22
Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa VI (łódzka)Edytuj

W grupie wystąpuje 18 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupa I. Ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej.[11][12]

Uczestnicy poprzedniej edycji
WDZ Warta Działoszyn 2
POD Ner Poddębice 3
KWI LKS Kwiatkowice 4
STR Zjednoczeni Stryków 5
OMG Omega Kleszczów 6
WZE Włókniarz Zelów 7
ONI Stal Niewiadów 9
KUT KS Kutno 10
ONI Pelikan II Łowicz 11
ONI Orkan Buczek 12
CER Ceramika Opoczno 13
BZG Boruta Zgierz 14
PIL Pilica Przedbórz 16
PAJ Zawisza Pajęczno 17
   Spadek z III ligi 2017/2018
grupa I
SDZ Warta Sieradz 16
  Awans z ligi okręgowej
grupa Łódź
AWG Andrespolia Wiśniowa Góra 1
grupa Piotrków Trybunalski
RKS RKS Radomsko 1
grupa Sieradz
ZWO Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 RKS Radomsko (M) (A) 32 26 4 2 81 17 +64 82 Awans do III ligi
2 Warta Sieradz 32 24 6 2 82 28 +54 78
3 KS Kutno 32 20 5 7 72 39 +33 65
4 Orkan Buczek 32 14 10 8 62 37 +25 52
5 Omega Kleszczów 32 15 7 10 57 47 +10 52
6 Zjednoczeni Stryków 32 15 5 12 44 36 +8 50
7 LKS Kwiatkowice 32 13 9 10 47 45 +2 48
8 Włókniarz Zelów 32 14 6 12 47 47 0 48
9 Ceramika Opoczno 32 14 5 13 36 44 −8 47
10 Ner Poddębice 32 11 7 14 53 62 −9 40
11 Warta Działoszyn 32 9 10 13 71 74 −3 37
12 Andrespolia Wiśniowa Góra 32 9 9 14 54 55 −1 36
13 Pogoń-Ekolog Zduńska Wola 32 10 6 16 45 54 −9 36
14 Boruta Zgierz 32 6 10 16 39 57 −18 28
15 Pelikan II Łowicz 32 6 3 23 41 109 −68 21
16 Stal Niewiadów (S) 32 2 12 18 31 67 −36 18 Spadek do klasy okręgowej
17 Pilica Przedbórz (S) 32 3 8 21 52 96 −44 17
Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
* Zawisza Pajęczno wycofał się z rozgrywek po 1. kolejce.

Grupa VII (małopolska wschodnia)Edytuj

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce w barażach, premiowane awansem do III ligi, grupa IV. Ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej.[13]

Uczestnicy poprzedniej edycji
BAR Barciczanka Barcice 1
LIM Limanovia Limanowa 2
MAN Lubań Maniowy 3
SNS Sandecja II Nowy Sącz 4
BTA Watra Białka Tatrzańska 5
GOR Glinik Gorlice 6
BOC Bocheński KS 7
PMU Poprad Muszyna 8
DRW GKS Drwinia 9
TAR Tarnovia Tarnów 10
OPI Olimpia Pisarzowa 11
   Spadek z III ligi 2017/2018
grupa IV
UNT Unia Tarnów 16
  Awans z ligi okręgowej
grupa Nowy Sącz
OSZ Orkan Szczyrzyc 1
SZA LKS Szaflary 2
grupa Tarnów I
OKO Okocimski KS Brzesko 1
grupa Tarnów II
DZA Dunajec Zakliczyn 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Unia Tarnów (M) 30 21 5 4 62 22 +40 68 Baraże o III ligę
2 Limanovia Limanowa 30 20 3 7 75 30 +45 63
3 Poprad Muszyna 30 19 5 6 60 38 +22 62
4 Watra Białka Tatrzańska 30 18 4 8 68 48 +20 58
5 Sandecja II Nowy Sącz 30 17 6 7 64 38 +26 57
6 Bocheński KS 30 12 8 10 47 44 +3 44
7 Okocimski KS Brzesko 30 13 4 13 43 48 −5 43
8 Glinik Gorlice 30 12 6 12 42 49 −7 42
9 Lubań Maniowy 30 12 5 13 48 39 +9 41
10 Tarnovia Tarnów 30 11 7 12 43 40 +3 40
11 Orkan Szczyrzyc 30 11 6 13 41 57 −16 39
12 Barciczanka Barcice 30 12 3 15 40 46 −6 39
13 GKS Drwinia 30 9 5 16 46 53 −7 32
14 Dunajec Zakliczyn (S) 30 8 5 17 44 76 −32 29 Spadek do klasy okręgowej
15 LKS Szaflary (S) 30 7 2 21 36 66 −30 23
16 Olimpia Pisarzowa1 (S) 30 0 2 28 11 76 −65 2

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Olimpia Pisarzowa wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

2Olimpia Kąty zrezygnowała z awansu do IV ligi, w związku z czym dodatkowo utrzymanie uzyskał GKS Drwinia.

Baraże o III ligęEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano mecze barażowe o miejsce w III lidze w sezonie 2019/2020 pomiędzy 1. drużyną IV ligi (grupa małopolska wschodnia), a 1. zespołem IV ligi (grupa małopolska zachodnia). Mecze odbyły się odpowiednio 20 i 25 czerwca 2019[14].


20 czerwca 2019
17:00
Jutrzenka Giebułtów
Tomasz Kawa   48'
1:0
(0:0)
Unia Tarnów
Widzów: 700
Sędzia: Przemysław Greń (Oświęcim)
kartki:
  Łukasz Popiela


25 czerwca 2019
17:00
Unia Tarnów 0:2
(0:1)
Jutrzenka Giebułtów
  20' Krzysztof Michalec
  73' Tomasz Kawa

Widzów: 1200
Sędzia: Michał Bobrek (Wadowice)
kartki:
Paweł Węgrzyn  
Marcel Tyl  
kartki:
  Maciej Zieliński
  Tomasz Kawa

Awans do III ligi w sezonie 2019/2020 uzyskał Jutrzenka Giebułtów.

Grupa VIII (małopolska zachodnia)Edytuj

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce w barażach premiowane awansem do III ligi, grupa IV. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.[15]

Uczestnicy poprzedniej edycji
DAL Dalin Myślenice 2
OSW Unia Oświęcim 3
WGR Wiślanka Grabie 4
GÓR Górnik Wieliczka 5
PCI Pcimianka Pcim 6
ORY Orzeł Ryczów 7
GIE Jutrzenka Giebułtów 8
BES Beskid Andrychów 9
CLE Clepardia Kraków 10
OPW Orzeł Piaski Wielkie 11
OKU KS Olkusz 12
   Spadek z III ligi 2017/2018
grupa IV
TRZ MKS Trzebinia 17
  Awans z ligi okręgowej
grupa Kraków I
SLO Słomniczanka Słomniki 1
grupa Kraków II
KAS Kaszowianka Kaszów 1
Kraków III
WEG Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 1
grupa Wadowice
JAW LKS Jawiszowice 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Jutrzenka Giebułtów (M) (A) 30 20 7 3 56 23 +33 67 Baraże o III ligę
2 Dalin Myślenice 30 19 4 7 76 39 +37 61
3 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 30 16 4 10 52 48 +4 52
4 Słomniczanka Słomniki 30 13 9 8 52 43 +9 48
5 MKS Trzebinia 30 12 9 9 51 37 +14 45
6 Orzeł Ryczów 30 12 7 11 42 45 −3 43
7 Unia Oświęcim 30 13 4 13 54 50 +4 43
8 LKS Jawiszowice 30 12 6 12 60 56 +4 42
9 Pcimianka Pcim 30 12 5 13 46 40 +6 41
10 Orzeł Piaski Wielkie 30 11 7 12 36 40 −4 40
11 Beskid Andrychów 30 12 3 15 30 47 −17 39
12 Clepardia Kraków 30 11 4 15 46 56 −10 37
13 Wiślanka Grabie (S) 30 8 10 12 43 47 −4 34 Spadek do klasy okręgowej
14 Górnik Wieliczka (S) 30 8 5 17 34 59 −25 29
15 KS Olkusz (S) 30 6 9 15 33 54 −21 27
16 Kaszowianka Kaszów (S) 30 5 7 18 27 54 −27 22
Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o III ligęEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano mecze barażowe o miejsce w III lidze w sezonie 2019/2020 pomiędzy 1. drużyną IV ligi (grupa małopolska wschodnia), a 1. zespołem IV ligi (grupa małopolska zachodnia). Mecze odbyły się odpowiednio 20 i 25 czerwca 2019[16].


20 czerwca 2019
17:00
Jutrzenka Giebułtów
Tomasz Kawa   48'
1:0
(0:0)
Unia Tarnów
Widzów: 700
Sędzia: Przemysław Greń (Oświęcim)
kartki:
  Łukasz Popiela


25 czerwca 2019
17:00
Unia Tarnów 0:2
(0:1)
Jutrzenka Giebułtów
  20' Krzysztof Michalec
  73' Tomasz Kawa

Widzów: 1200
Sędzia: Michał Bobrek (Wadowice)
kartki:
Paweł Węgrzyn  
Marcel Tyl  
kartki:
  Maciej Zieliński
  Tomasz Kawa

Awans do III ligi w sezonie 2019/2020 uzyskał Jutrzenka Giebułtów.

Grupa IX (mazowiecka południowa)Edytuj

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy I III ligi. Ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej.[17][18]

Uczestnicy poprzedniej edycji
MAZ Mazur Karczew 2
PGM Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3
PIL Pilica Białobrzegi 4
MSZ Mszczonowianka Mszczonów 5
PRZ Oskar Przysucha 6
JGA Sparta Jazgarzew 7
BBL Błonianka Błonie 8
EKO Energia Kozienice 9
PIA MKS Piaseczno 11
GAR Wilga Garwolin 12
ZPR Znicz II Pruszków 13
PRO LKS Promna 14
PZŁ Perła Złotokłos 16
  Awans z ligi okręgowej
grupa Radom
RAD Radomiak II Radom 1
grupa Siedlce
UNI Orzeł Unin 1
Warszawa II
RAS KS Raszyn 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Sezon 2018/2019Edytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki (M) (A) 30 24 4 2 105 24 +81 76 Awans do III ligi
2 Oskar Przysucha 30 21 3 6 75 28 +47 66
3 Błonianka Błonie 30 21 3 6 97 35 +62 66
4 Mszczonowianka Mszczonów 30 17 6 7 67 41 +26 57
5 Pilica Białobrzegi 30 17 3 10 77 37 +40 54
6 MKS Piaseczno 30 16 2 12 75 63 +12 50
7 Mazur Karczew 30 15 3 12 50 52 −2 48
8 KS Raszyn 30 15 2 13 55 52 +3 47
9 Znicz II Pruszków 30 11 6 13 46 48 −2 39
10 Wilga Garwolin 30 11 4 15 49 56 −7 37
11 Radomiak II Radom 30 10 6 14 46 69 −23 36
12 Energia Kozienice (S) 30 10 6 14 46 54 −8 36 Baraże o IV ligę
13 Sparta Jazgarzew (S) 30 9 5 16 36 60 −24 32 Spadek do klasy okręgowej
14 LKS Promna (S) 30 6 5 19 28 69 −41 23
15 Orzeł Unin (S) 30 5 4 21 36 91 −55 19
16 Perła Złotokłos (S) 30 0 2 28 8 117 −109 2
Źródło: 90minut.pl (pol.).
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o III ligęEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano mecze barażowe o miejsce w III lidze w sezonie 2019/2020 pomiędzy 1. drużyną IV ligi (grupa mazowiecka południe), a 1. zespołem IV ligi (grupa mazowiecka północ). Mecze odbyły się odpowiednio 22 i 25 czerwca 2019[19].


22 czerwca 2019
18:00
Huragan Wołomin
Kamil Żmnuda   23'
1:0
(1:0)
Pogoń Grodzisk Mazowiecki Wołomin

Sędzia: Krzysztof Korycki (Warszawa)
kartki:
Maciej Ołowski  
Kamil Żmuda  
Piotr Petasz  
Patryk Pięcek   86'
kartki:
  Maciej Pieczyński
  Damian Jaroń


25 czerwca 2019
18:00
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Mariusz Baranowski   26'
Michał Borychowski   45'
Jakub Kołaczek   84'
Adrian Grabowski   87'
4:0
(2:0)
Huragan Wołomin Grodzisk Mazowiecki
Widzów: 1100
Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)
kartki:
Andrzej Krajewski  
Jakub Kołaczek  
Mariusz Baranowski  
kartki:
  Kamil Żmuda
  Piotr Petasz
  Dominik Ołdak


Awans do III ligi w sezonie 2019/2020 uzyskał Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Baraże o utrzymanie w IV lidzeEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano również mecze barażowe o utrzymanie w IV lidze mazowieckiej w sezonie 2018/2019 pomiędzy 12. drużyną IV ligi (grupa mazowiecka południe), a 12. zespołem IV ligi (grupa mazowiecka północ). Mecze odbyły się odpowiednio 23 i 26 czerwca 2019[20].


23 czerwca 2019 Energia Kozienice
Bartłomiej Książek   51'
1:1
(0:0)
Korona Ostrołęka
  83' (k) Piotr Strzeżysz
Kozienice


26 czerwca 2019 Korona Ostrołęka
Piotr Strzeżysz   55'83'
2:1
(0:0)
Energia Kozienice
  74' Bartłomiej Książek
Ostrołęka


Awans do III ligi w sezonie 2019/2020 uzyskał Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Grupa X (mazowiecka północna)Edytuj

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy I III ligi. Ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej.[21]

Uczestnicy poprzedniej edycji
MMM Mazovia Mińsk Mazowiecki 1
WPŁ Wisła II Płock 2
KOS Korona Ostrołęka 3
ZZA Ząbkovia Ząbki 4
MŁA Mławianka Mława 5
HWO Huragan Wołomin 6
DRU Drukarz Warszawa 7
PSI Pogoń II Siedlce 8
PRZ MKS Przasnysz 9
OŻA Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 10
ŁOM KS Łomianki 11
CIE MKS Ciechanów 12
MGO Mazur Gostynin 13
  Awans z ligi okręgowej
Ciechanów-Ostrołęka
ŻUR Wkra Żuromin 1
grupa Płock
KSE Kasztelan Sierpc 1
grupa Warszawa I
HUT Hutnik Warszawa 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Huragan Wołomin (M) 30 21 4 5 77 35 +42 67 Awans do III ligi
2 MKS Przasnysz 30 20 5 5 82 32 +50 65
3 Ząbkovia Ząbki 30 20 3 7 72 26 +46 63
4 Mazovia Mińsk Mazowiecki 30 19 5 6 56 31 +25 62
5 Hutnik Warszawa 30 12 10 8 55 40 +15 46
6 Drukarz Warszawa 30 14 4 12 55 49 +6 46
7 KS Łomianki 30 13 5 12 55 46 +9 44
8 Wisła II Płock 30 12 6 12 60 43 +17 42
9 Pogoń II Siedlce 30 10 7 13 37 41 −4 37
10 Wkra Żuromin 30 11 3 16 42 67 −25 36
11 Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 30 11 2 17 34 66 −32 35
12 Korona Ostrołęka 30 8 9 13 34 42 −8 33 Baraże o IV ligę
13 Mławianka Mława 30 9 4 17 32 59 −27 31 Spadek do klasy okręgowej
14 Kasztelan Sierpc 30 5 10 15 33 56 −23 25
15 Mazur Gostynin 30 5 7 18 24 53 −29 22
16 MKS Ciechanów 30 5 6 19 25 87 −62 21
Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o III ligęEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano mecze barażowe o miejsce w III lidze w sezonie 2019/2020 pomiędzy 1. drużyną IV ligi (grupa mazowiecka południe), a 1. zespołem IV ligi (grupa mazowiecka północ). Mecze odbyły się odpowiednio 22 i 25 czerwca 2019[22].


22 czerwca 2019
18:00
Huragan Wołomin
Kamil Żmnuda   23'
1:0
(1:0)
Pogoń Grodzisk Mazowiecki Wołomin

Sędzia: Krzysztof Korycki (Warszawa)
kartki:
Maciej Ołowski  
Kamil Żmuda  
Piotr Petasz  
Patryk Pięcek   86'
kartki:
  Maciej Pieczyński
  Damian Jaroń


25 czerwca 2019
18:00
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Mariusz Baranowski   26'
Michał Borychowski   45'
Jakub Kołaczek   84'
Adrian Grabowski   87'
4:0
(2:0)
Huragan Wołomin Grodzisk Mazowiecki
Widzów: 1100
Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)
kartki:
Andrzej Krajewski  
Jakub Kołaczek  
Mariusz Baranowski  
kartki:
  Kamil Żmuda
  Piotr Petasz
  Dominik Ołdak


Awans do III ligi w sezonie 2019/2020 uzyskał Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Baraże o utrzymanie w IV lidzeEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano również mecze barażowe o utrzymanie w IV lidze mazowieckiej w sezonie 2018/2019 pomiędzy 12. drużyną IV ligi (grupa mazowiecka południe), a 12. zespołem IV ligi (grupa mazowiecka północ). Mecze odbyły się odpowiednio 23 i 26 czerwca 2019[23].


23 czerwca 2019 Energia Kozienice
Bartłomiej Książek   51'
1:1
(0:0)
Korona Ostrołęka
  83' (k) Piotr Strzeżysz
Kozienice


26 czerwca 2019 Korona Ostrołęka
Piotr Strzeżysz   55'83'
2:1
(0:0)
Energia Kozienice
  74' Bartłomiej Książek
Ostrołęka


Awans do III ligi w sezonie 2019/2020 uzyskał Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Grupa XI (opolska)Edytuj

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupa III. Ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej.[24][25]

Uczestnicy poprzedniej edycji
STA LZS Starowice 2
MAŁ Małapanew Ozimek 3
KRA KS Krapkowice 4
PNY Polonia Nysa 5
SWO Swornica Czarnowąsy 6
KĘD Chemik Kędzierzyn-Koźle 7
POP Piast Strzelce Opolskie 8
PWI Porawie Większyce 9
NAM Start Namysłów 10
SKG Skalnik Gracze 11
GOG MKS Gogolin 12
OLE OKS Olesno 13
   Spadek z III ligi 2017/2018
grupa III
GŁU Polonia Głubczyce 18
  Awans z ligi okręgowej
grupa opolska I
TOR TOR Dobrzeń Wielki 1
VCH Victoria Chróścice 2
grupa opolska II
PPR Pogoń Prudnik 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Polonia Głubczyce (M) 30 20 5 5 79 40 +39 65 Awans do III ligi
2 LZS Starowice (A) 30 19 7 4 68 31 +37 64
3 Małapanew Ozimek 30 18 6 6 66 37 +29 60
4 Skalnik Gracze 30 16 7 7 49 28 +21 55
5 KS Krapkowice 30 15 5 10 64 54 +10 50
6 Polonia Nysa 30 13 9 8 55 35 +20 48
7 Chemik Kędzierzyn-Koźle 30 13 5 12 48 38 +10 44
8 Piast Strzelce Opolskie 30 12 7 11 46 36 +10 43
9 MKS Gogolin 30 14 1 15 46 48 −2 43
10 Start Namysłów 30 9 11 10 30 44 −14 38
11 OKS Olesno 30 10 7 13 46 50 −4 37
12 Swornica Czarnowąsy 30 10 5 15 39 52 −13 35 Baraże o IV ligę
13 Porawie Większyce 30 9 4 17 47 67 −20 31
14 Pogoń Prudnik (S) 30 8 1 21 34 76 −42 25 Spadek do klasy okręgowej
15 TOR Dobrzeń Wielki (S) 30 6 6 18 36 60 −24 24
16 Victoria Chróścice (S) 30 4 2 24 35 92 −57 14
Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
Polonia Głubczyce zrezygnowała z awansu do III ligi, w związku z czym awans uzyskał LZS Starowice Dolne.

Grupa XII (podkarpacka)Edytuj

W grupie występuje 18 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do grupy IV III ligi. Ostatnie zespoły spadną do klasy okręgowej.[26]

Uczestnicy poprzedniej edycji
IZO Izolator Boguchwała 2
DĘB Wisłoka Dębica 3
POP Polonia Przemyśl 4
PIL Legion Pilzno 5
WIA KS Wiązownica 6
WWI Wisłok Wiśniowa 7
IGL Igloopol Dębica 8
ESA Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 10
NIS Sokół Nisko 11
ROP Błękitni Ropczyce 12
PTU Piast Tuczempy 131
   Spadek z III ligi
grupa IV
JKS JKS 1909 Jarosław 15
KAR Karpaty Krosno 18
  Awans z ligi okręgowej
Dębica
KOD Sokół Kolbuszowa Dolna 1
grupa Krosno
BES Przełom Besko 1
grupa Rzeszów
KRZ Korona Rzeszów 1
grupa Stalowa Wola
TGO Stal Gorzyce 1
grupa Jarosław
OPR Orzeł Przeworsk 1

Objaśnienia:

  1. LKS Pisarowce zrezygnował z gry w IV lidze po zakończeniu sezonu 2017/2018, w związku z czym dodatkowo utrzymał się Piast Tuczempy.

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
1 Wisłoka Dębica (M) (A) 34 23 10 1 73 18 +55 79 Awans do III ligi
2 Izolator Boguchwała 34 21 8 5 69 28 +41 71
3 Polonia Przemyśl 34 18 8 8 62 37 +25 62
4 Wisłok Wiśniowa 34 18 7 9 62 41 +21 61
5 Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 34 14 12 8 49 30 +19 54
6 Błękitni Ropczyce 34 17 3 14 68 55 +13 54
7 Piast Tuczempy 34 14 8 12 62 58 +4 50
8 KS Wiązownica 34 14 7 13 62 46 +16 49
9 Karpaty Krosno 34 14 6 14 43 39 +4 48
10 JKS 1909 Jarosław 34 12 11 11 47 43 +4 47
11 Igloopol Dębica 34 12 8 14 50 53 −3 44
12 Legion Pilzno 34 12 8 14 54 59 −5 44
13 Korona Rzeszów 34 12 4 18 40 57 −17 40
14 Sokół Kolbuszowa Dolna 34 11 5 18 46 68 −22 38
15 Sokół Nisko (S) 34 11 3 20 41 67 −26 36 Spadek do klasy okręgowej
16 Orzeł Przeworsk (S) 34 9 6 19 37 64 −27 33
17 Stal Gorzyce (S) 34 6 5 23 34 86 −52 23
18 Przełom Besko (S) 34 5 7 22 26 76 −50 22
Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XIII (podlaska)Edytuj

W grupie występuje 18 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy I . Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.[27]

Uczestnicy poprzedniej edycji
WAR Warmia Grajewo 2
WAS KS Wasilków 3
WIS Wissa Szczuczyn 4
DĄB Dąb Dąbrowa Białostocka 5
MIC KS Michałowo 6
SZE Sparta 1951 Szepietowo 7
WSU Wigry II Suwałki 8
AUG Sparta Augustów 9
GON Biebrza Goniądz 10
MIE MKS Mielnik 11
JUC Magnat Juchnowiec Kościelny 12
CRS Cresovia Siemiatycze 13
MOŃ Promień Mońki 14
   Spadek z III ligi
TBP Tur Bielsk Podlaski 15
  Awans z ligi okręgowej
grupa podlaska I
HEB Hetman Białystok 1
ŚNI KS Śniadowo 2
grupa podlaska II
MBI MOSP Białystok 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 KS Wasilków 32 25 2 5 100 26 +74 77 Awans do III ligi
2 Warmia Grajewo 32 23 6 3 107 29 +78 75
3 Wissa Szczuczyn 32 21 1 10 93 48 +45 64
4 Promień Mońki 32 18 4 10 78 47 +31 58
5 KS Michałowo 32 17 4 11 68 51 +17 55
6 Wigry II Suwałki 32 16 7 9 72 49 +23 55
7 Sparta 1951 Szepietowo 32 16 7 9 81 51 +30 55
8 Tur Bielsk Podlaski 32 16 3 13 56 43 +13 51
9 MOSP Białystok 32 13 4 15 44 51 −7 43
10 Dąb Dąbrowa Białostocka 32 12 5 15 48 66 −18 41
11 Biebrza Goniądz 32 11 7 14 37 57 −20 40
12 Sparta Augustów 32 11 3 18 55 71 −16 36
13 Hetman Białystok 32 11 3 18 52 63 −11 36
14 Cresovia Siemiatycze 32 9 7 16 35 55 −20 34
15 MKS Mielnik 32 10 4 18 47 101 −54 34
16 KS Śniadowo 32 3 4 25 48 128 −80 13 Spadek do klasy okręgowej
17 Magnat Juchnowiec Kościelny 32 3 3 26 37 122 −85 12
Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XIV (pomorska)Edytuj

W grupie występuje 19 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupa II . Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.[28][29]

Uczestnicy poprzedniej edycji
NOS Grom Nowy Staw 2
GRS Gryf Słupsk 3
KAS Kaszubia Kościerzyna 4
AGA Anioły Garczegorze 5
GNI Stolem Gniewino 6
ARK Arka II Gdynia 7
JAG Jaguar Gdańsk 8
CPR GOSRiT Luzino 9
LĘB Pogoń Lębork 10
BBY Bytovia II Bytów 11
GKO GTS Kolbudy 12
DZI Powiśle Dzierzgoń 13
RUM Orkan Rumia 14
GGD Gedania Gdańsk 15
   Spadek z III ligi
PRZ GKS Przodkowo 16
  Awans z Pomorskiego ZPN
LGD Lechia II Gdańsk
  Awans z ligi okręgowej 2017/2018
grupa Gdańsk I
KOW GKS Kowale 1
grupa Gdańsk II
LIP Wda Lipusz 1
grupa Słupsk
UST Jantar Ustka 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Grom Nowy Staw (M) (A) 36 24 7 5 106 45 +61 79 Awans do III ligi
2 Gryf Słupsk 36 24 4 8 85 44 +41 76
3 GKS Przodkowo 36 21 8 7 72 34 +38 71
4 Stolem Gniewino 36 20 10 6 96 52 +44 70
5 Lechia II Gdańsk 36 20 7 9 81 44 +37 67
6 Arka II Gdynia 36 19 10 7 103 54 +49 67
7 Powiśle Dzierzgoń 36 16 7 13 70 61 +9 55
8 Kaszubia Kościerzyna 36 17 3 16 65 65 0 54
9 Jantar Ustka 36 14 7 15 61 90 −29 49
10 GOSRiT Luzino 36 13 10 13 58 64 −6 49
11 Gedania Gdańsk 36 14 6 16 52 61 −9 48
12 Pogoń Lębork 36 12 8 16 51 56 −5 44
13 GKS Kowale 36 11 9 16 55 63 −8 42
14 Jaguar Gdańsk 36 12 6 18 55 72 −17 42
15 Wda Lipusz 36 10 5 21 54 79 −25 35
16 Anioły Garczegorze (S) 36 8 7 21 33 64 −31 31 Spadek do klasy okręgowej
17 Bytovia II Bytów (S) 36 6 9 21 38 97 −59 27
18 GTS Kolbudy (S) 36 6 9 21 51 91 −40 27
19 Orkan Rumia (S) 36 6 6 24 39 89 −50 24
Źródło: 90minut.pl
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XV (śląska I)Edytuj

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do II ligi, grupa III. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.[30][31]

Uczestnicy poprzedniej edycji
grupa śląska I
SZO Szombierki Bytom 2
SIE Przemsza Siewierz 3
ŚCE Śląsk Świętochłowice 4
RGR RKS Grodziec 6
MYS MKS Myszków 7
SRM Sarmacja Będzin 8
ORN Gwarek Ornontowice 9
ZAW Warta Zawiercie 10
POR Polonia Poraj 11
GPI Górnik Piaski 12
CZĘ Raków II Częstochowa 13
grupa śląska II
PBT Polonia Bytom 1
  Awans z ligi okręgowej
grupa Częstochowa
ŻAR Zieloni Żarki 1
grupa Katowice I
UKO Unia Kosztowy 1
grupa Katowice II
SRŚ Slavia Ruda Śląska 1
grupa Katowice IV
UDG Unia Dąbrowa Górnicza 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Polonia Bytom (M) (A) 30 24 4 2 84 20 +64 76 Awans do III ligi
2 Warta Zawiercie 30 18 6 6 54 31 +23 60
3 RKS Grodziec 30 14 9 7 49 43 +6 51
4 Unia Dąbrowa Górnicza 30 13 9 8 49 48 +1 48
5 Śląsk Świętochłowice 30 14 6 10 52 50 +2 48
6 Szombierki Bytom 30 14 6 10 49 40 +9 48
7 Polonia Poraj 30 13 5 12 45 42 +3 44
8 Gwarek Ornontowice 30 12 6 12 50 49 +1 42
9 Unia Kosztowy 30 11 8 11 40 47 −7 41
10 Raków II Częstochowa 30 11 4 15 67 54 +13 37
11 Przemsza Siewierz 30 11 4 15 44 43 +1 37
12 Sarmacja Będzin 30 8 8 14 36 46 −10 32
13 Slavia Ruda Śląska 30 7 10 13 36 53 −17 31
14 MKS Myszków 30 6 8 16 22 43 −21 26
15 Zieloni Żarki (S) 30 6 6 18 35 71 −36 24 Spadek do klasy okręgowej
16 Górnik Piaski (S) 30 7 3 20 24 56 −32 24
Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o III ligęEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano dwumecz barażowy o prawo gry w III lidze w sezonie 2019/2020 pomiędzy 1. drużyną IV ligi, grupa śląska I a 1. zespołem IV ligi, grupa śląska II. Mecze odbyły się 15 i 19 czerwca 2019[32].

15 czerwca 2019
17:00
LKS Czaniec
Ilja Nozdrin-Płotnickij   11'
Kamil Karcz   62'
2:2
(1:2)
Polonia Bytom
  22' Maciej Borycka
  42' Dominik Budzik
Czaniec
Widzów: 843
Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)
kartki:
Kamil Karcz  

19 czerwca 2019
18:00
Polonia Bytom 0:0
(0:0)
LKS Czaniec Bytom
Widzów: 999
Sędzia: Robert Kowalczyk (Częstochowa)
kartki:
Norbert Bębenek  
Patryk Stefański  
kartki:
  Maciej Żak
  Patryk Marczyński
  Ilja Nozdrin-Płotnickij

Awans do III ligi, grupa III wywalczyła Polonia Bytom.


Grupa XVI (śląska II)Edytuj

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupa III. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.[33]

Uczestnicy poprzedniej edycji
grupa śląska I
PŁG Polonia Łaziska Górne 5
grupa śląska II
LBE LKS Bełk 2
CZN LKS Czaniec 3
RAW GKS Radziechowy-Wieprz 4
COW Odra Centrum Wodzisław Śląski 5
WIL Wilki Wilcza 6
TYC GKS II Tychy 7
GOZ LKS Goczałkowice Zdrój 8
GAS Dąb Gaszowice 9
DRZ Drzewiarz Jasienica 10
UNR Unia Racibórz 11
SPL Spójnia Landek 12
POD Podbeskidzie II Bielsko-Biała 13
KUŹ Kuźnia Ustroń 14
  Awans z ligi okręgowej
grupa Katowice III
PPO Płomień Połomia 1
grupa Bielsko-Biała
SPL Spójnia Landek 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Sezon 2018/2019Edytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 LKS Czaniec (M) 30 18 7 5 49 19 +30 61 Baraże o III ligę
2 Drzewiarz Jasienica 30 17 7 6 52 31 +21 58
3 Kuźnia Ustroń 30 17 6 7 63 36 +27 57
4 LKS Bełk 30 16 6 8 61 43 +18 54
5 Polonia Łaziska Górne 30 15 7 8 52 38 +14 52
6 GKS II Tychy 30 13 12 5 53 39 +14 51
7 MRKS Czechowice-Dziedzice 30 14 8 8 52 38 +14 50
8 LKS Goczałkowice Zdrój 30 12 8 10 52 41 +11 44
9 Wilki Wilcza 30 11 4 15 43 52 −9 37
10 Podbeskidzie II Bielsko-Biała 30 10 6 14 41 52 −11 36
11 GKS Radziechowy-Wieprz 30 9 9 12 36 38 −2 36
12 Odra Centrum Wodzisław Śląski 30 8 8 14 42 45 −3 32
13 Spójnia Landek 30 7 9 14 36 46 −10 30
14 Unia Racibórz (S) 30 6 9 15 41 58 −17 27 Spadek do klasy okręgowej
15 Dąb Gaszowice (S) 30 7 5 18 38 71 −33 26
16 Płomień Połomia (S) 30 4 1 25 35 99 −64 13
Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o III ligęEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano dwumecz barażowy o prawo gry w III lidze w sezonie 2019/2020 pomiędzy 1. drużyną IV ligi, grupa śląska I a 1. zespołem IV ligi, grupa śląska II. Mecze odbyły się 15 i 19 czerwca 2019[34].

15 czerwca 2019
17:00
LKS Czaniec
Ilja Nozdrin-Płotnickij   11'
Kamil Karcz   62'
2:2
(1:2)
Polonia Bytom
  22' Maciej Borycka
  42' Dominik Budzik
Czaniec
Widzów: 843
Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)
kartki:
Kamil Karcz  

19 czerwca 2019
18:00
Polonia Bytom 0:0
(0:0)
LKS Czaniec Bytom
Widzów: 999
Sędzia: Robert Kowalczyk (Częstochowa)
kartki:
Norbert Bębenek  
Patryk Stefański  
kartki:
  Maciej Żak
  Patryk Marczyński
  Ilja Nozdrin-Płotnickij

Awans do III ligi, grupa III wywalczyła Polonia Bytom.


Grupa XVII (świętokrzyska)Edytuj

W grupie występuje 18 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupa IV. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.[35][36]

Uczestnicy poprzedniej edycji
NKO Neptun Końskie 2
BUZ Zdrój Busko-Zdrój 3
ALO Alit Ożarów 4
JĘD Naprzód Jędrzejów 5
RAS Partyzant Radoszyce 6
ŁYS Łysica Bodzentyn 7
ŁAG ŁKS Łagów 8
NOW GKS Nowiny 9
PST Pogoń 1945 Staszów 10
WMA Wierna Małogoszcz 11
BRO Kamienna Brody 12
KAJ Lubrzanka Kajetanów 13
WŁO Hetman Włoszczowa 14
SĘD Unia Sędziszów 15
  Awans z Świętokrzyskiego ZPN
KOR Korona II Kielce
  Awans z ligi okręgowej
grupa świętokrzyska
GSK Granat Skarżysko-Kamienna 1
KLI Klimontowianka Klimontów 2

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Korona II Kielce (M) (A) 34 27 2 5 105 25 +80 83 Awans do III ligi
2 Neptun Końskie 34 24 4 6 89 37 +52 76
3 Granat Skarżysko-Kamienna 34 22 8 4 91 40 +51 74
4 Zdrój Busko-Zdrój 34 21 5 8 86 40 +46 68
5 GKS Nowiny 34 18 9 7 63 34 +29 63
6 Wierna Małogoszcz 34 16 8 10 59 41 +18 56
7 ŁKS Łagów 34 15 7 12 52 53 −1 52
8 Partyzant Radoszyce 34 14 9 11 51 49 +2 51
9 Pogoń 1945 Staszów 34 13 6 15 58 74 −16 45
10 Lubrzanka Kajetanów 34 12 8 14 46 63 −17 44
11 Nida Pińczów 34 11 8 15 37 51 −14 41
12 Łysica Bodzentyn 34 12 3 19 49 68 −19 39
13 Alit Ożarów 34 10 5 19 48 67 −19 35
14 Naprzód Jędrzejów 34 8 10 16 36 58 −22 34
15 Hetman Włoszczowa 34 6 9 19 33 71 −38 27
16 Klimontowianka Klimontów 34 7 5 22 41 85 −44 26
17 Unia Sędziszów (S) 34 6 7 21 35 73 −38 25 Spadek do klasy okręgowej
18 Kamienna Brody (S) 34 3 9 22 32 82 −50 18
Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XVIII (warmińsko-mazurska)Edytuj

W grupie występuje 16 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy I . Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.[37][38]

Uczestnicy poprzedniej edycji
SUS Unia Susz 2
CON Concordia Elbląg 3
MAM Mamry Giżycko 4
BIS Tęcza Biskupiec 5
ROM Rominta Gołdap 6
MRĄ Mrągowia Mrągowo 7
MIM Tęcza Miłomłyn 8
MOL Motor Lubawa 9
KĘT Granica Kętrzyn 10
ZAT Zatoka Braniewo 11
KOR MKS Korsze 12
   Spadek z III ligi, grupa I
DRW Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 12
PRZ GKS Przodkowo 18
  Awans z Warmińsko-Mazurskiego ZPN
OL2 Olimpia II Elbląg
  Awans z ligi okręgowej 2017/2018
grupa warmińsko-mazurska I
CZO Czarni Olecko 1
grupa warmińsko-mazurska II
JIŁ ITS Jeziorak Iława 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Concordia Elbląg (M) (A) 30 27 2 1 104 19 +85 83 Awans do III ligi
2 Motor Lubawa 30 21 3 6 62 30 +32 66
3 ITS Jeziorak Iława 30 21 2 7 87 41 +46 65
4 GKS Wikielec 30 19 5 6 84 36 +48 62
5 Mrągowia Mrągowo 30 17 4 9 61 30 +31 55
6 Mamry Giżycko 30 14 7 9 52 39 +13 49
7 MKS Korsze 30 14 6 10 55 47 +8 48
8 Olimpia II Elbląg 30 13 3 14 51 60 −9 42
9 Tęcza Biskupiec 30 12 3 15 68 55 +13 39
10 Granica Kętrzyn 30 11 5 14 51 52 −1 38
11 Zatoka Braniewo 30 9 7 14 55 51 +4 34
12 Unia Susz 30 7 6 17 42 77 −35 27 Baraże o IV ligę
13 Rominta Gołdap 30 8 3 19 39 81 −42 27
14 Czarni Olecko (S) 30 5 8 17 35 71 −36 23 Spadek do klasy okręgowej
15 Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (S) 30 4 4 22 37 101 −64 16
16 Tęcza Miłomłyn (S) 30 3 2 25 25 118 −93 11
Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o III ligęEdytuj

Po zakończeniu sezonu rozegrano dwumecz barażowy o prawo gry w III lidze w sezonie 2019/2020 pomiędzy 12. drużyną IV ligi, grupa warmińsko-mazurska a 2. drużyną klasy okręgowej, grupa warmińsko-mazurska II oraz pomiędzy 13. drużyną IV ligi, grupa warmińsko-mazurska a 2. drużyną klasy okręgowej, grupa warmińsko-mazurska I. Mecze odbyły się 26 i 29 czerwca 2019[39].


26 czerwca 2019
17:00
Unia Susz
Mateusz Wiśniewski   2'
Jakub Gula   62'
Cezary Dedek   90'
3:2
(1:2)
Błękitni Orneta
  10' (k) Sebastian Dzierzkiewicz
  42' Mateusz Różowicz
Susz


26 czerwca 2019
18:00
Rominta Gołdap
Dawid Paszkowski   71'
Mateusz Litwiński   90' (k)
2:1
(0:0)
Pisa Barczewo
  57' Kacper Nawrocki
Gołdap

29 czerwca 2019
17:00
Błękitni Orneta
Kamil Lullies   19'
Mateusz Różowicz   75'
Maciej Krajewski   90'
3:1
(1:1)
Unia Susz
  41' Krystian Staniec
Orneta


29 czerwca 2019
14:00
Pisa Barczewo
Kacper Nawrocki   51' (78)
Artur Kostrubski   57' (60)
Sebastian Krzywicki   70'
Konrad Kierstan   75'
6:0
(0:0)
Rominta Gołdap Barczewo

Awans do III ligi, grupa I wywalczyli Błękitni Orneta oraz Pisa Barczewo.


Grupa XIX (wielkopolska)Edytuj

W grupie występuje 20 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupy II. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.[40][41]

Uczestnicy poprzedniej edycji
grupa wielkopolska (południe)
WRZ Victoria Września 1
KEP Polonia Kępno 2
KOŚ Obra Kościan 3
OST Ostrovia Ostrów Wielkopolski 4
GOŁ LKS Gołuchów 5
NSK Pogoń Nowe Skalmierzyce 6
PLE Polonia 1912 Leszno 7
grupa wielkopolska (północ)
MIĘ Warta Międzychód 2
LTR Lubuszanin Trzcianka 3
KOR Kotwica Kórnik 4
UNS Unia Swarzędz 5
TPO Tarnovia Tarnowo Podgórne 6
NLB Nielba Wągrowiec 7
   Spadek z III ligi, grupy II
grupa kujawsko-pomorsko-wielkopolska
COW Centra Ostrów Wielkopolski 15
  Awans z ligi okręgowej
grupa Kalisz
OPA KS Opatówek 1
grupa Leszno
KKR Krobianka Krobia 1
grupa Konin
OKŁ Olimpia Koło 1
grupa Piła
OSM Orkan Śmiłowo 1
grupa Poznań (wschód)
TRZ Zjednoczeni Trzemeszno 1
grupa Poznań (zachód)
SOK Sokół Pniewy 1

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Nielba Wągrowiec (M) (A) 38 28 5 5 103 41 +62 89 Awans do III ligi
2 Lubuszanin Trzcianka 38 25 8 5 88 35 +53 83
3 Unia Swarzędz 38 24 5 9 79 52 +27 77
4 Pogoń Nowe Skalmierzyce 38 20 11 7 80 53 +27 71
5 Centra Ostrów Wielkopolski 38 19 7 12 73 53 +20 64
6 LKS Gołuchów 38 18 9 11 76 49 +27 63
7 Obra Kościan 38 17 8 13 53 47 +6 59
8 Orkan Śmiłowo 38 16 8 14 63 58 +5 56
9 Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 38 16 7 15 56 58 −2 55
10 Kotwica Kórnik 38 15 9 14 83 71 +12 54
11 Polonia 1912 Leszno 38 14 10 14 56 49 +7 52
12 Polonia Kępno 38 16 3 19 61 65 −4 51
13 KS Opatówek 38 13 9 16 47 66 −19 48
14 Tarnovia Tarnowo Podgórne 38 13 9 16 60 73 −13 48
15 Victoria Września 38 13 9 16 58 47 +11 48
16 Warta Międzychód 38 10 10 18 59 77 −18 40
17 Sokół Pniewy 38 12 3 23 45 94 −49 39
18 Krobianka Krobia (S) 38 8 6 24 41 104 −63 30 Spadek do klasy okręgowej
19 Olimpia Koło (S) 38 5 6 27 45 89 −44 21
20 Zjednoczeni Trzemeszno (S) 38 6 2 30 43 88 −45 20
Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa XX (zachodniopomorska)Edytuj

W grupie występuje 18 zespołów, które walczą o miejsce premiowane awansem do III ligi, grupa II. Ostatnie zespoły spadają do klasy okręgowej.[42][43]

Uczestnicy poprzedniej edycji
MOR Morzycko Moryń 2
WOL Vineta Wolin 3
SZC MKP Szczecinek 4
GOL Ina Goleniów 5
REG Rega Trzebiatów 6
STA Kluczevia Stargard 7
KAR Sokół Karlino 8
GRY Gryf Kamień Pomorski 9
POL Gryf Polanów 10
LEM Leśnik Manowo 11
DYG Rasel Dygowo 12
HSZ Hutnik Szczecin 13
GOS Olimp Gościno 14
WEG Sparta Węgorzyno 15
  Awans z ligi okręgowej
grupa Koszalin
OWA Orzeł Wałcz 1
PPZ Pogoń Połczyn Zdrój 2
grupa Szczecin
CHP Chemik Police 1
BŁS Błękitni II Stargard 2

Objaśnienia:

TabelaEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
Różn.
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Chemik Police (M) (A) 34 23 5 6 86 32 +54 74 Awans do III ligi
2 Vineta Wolin 34 21 7 6 76 32 +44 70
3 Olimp Gościno 34 19 7 8 67 41 +26 64
4 Kluczevia Stargard 34 18 8 8 86 57 +29 62
5 Ina Goleniów 34 17 9 8 67 41 +26 60
6 Rega Trzebiatów 34 18 5 11 68 42 +26 59
7 Sparta Węgorzyno 34 18 4 12 74 65 +9 58
8 MKP Szczecinek 34 17 4 13 65 56 +9 55
9 Rasel Dygowo 34 15 6 13 70 49 +21 51
10 Błękitni II Stargard 34 14 5 15 89 71 +18 47
11 Hutnik Szczecin 34 14 3 17 73 72 +1 45
12 Gryf Kamień Pomorski 34 12 7 15 50 57 −7 43
13 Leśnik Manowo 34 12 3 19 56 70 −14 39
14 Sokół Karlino 34 9 10 15 51 65 −14 37
15 Orzeł Wałcz 34 9 4 21 54 62 −8 31
16 Pogoń Połczyn Zdrój (S) 34 8 5 21 52 98 −46 29 Spadek do klasy okręgowej
17 Morzycko Moryń (S) 34 8 1 25 50 169 −119 25
18 Gryf Polanów (S) 34 5 5 24 24 79 −55 20
Źródło: 90minut (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
* Gryf Polanów wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej.

PrzypisyEdytuj

  1. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 8 lipca 2018].
  2. Regulamin rozgrywek DZPN na sezon 2018/2019. [dostęp 8 lipca 2018].
  3. Baraże o udział w III lidze, grupa III. [dostęp 09 lipca 2018].
  4. Baraże o udział w III lidze, grupa III. [dostęp 09 lipca 2018].
  5. Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 17 lipca 2018].
  6. Regulamin rozgrywek IV ligi K-PZPN na sezon 2017/2018. [dostęp 17 lipca 2018].
  7. Lubelski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 5 lipca 2018].
  8. Terminarz rozgrywek LZPN na sezon 2018/2019. [dostęp 5 lipca 2018].
  9. Lubuski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 14 lipca 2018].
  10. Regulamin Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. [dostęp 14 lipca 2018].
  11. Łódzki Związek Piłki Nożnej. [dostęp 10 lipca 2018].
  12. Regulaminy Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. [dostęp 10 lipca 2018].
  13. Małopolski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 1 lipca2018].
  14. Baraże o udział w III lidze, grupa IV. [dostęp 11 lipca 2019].
  15. Regulamin rozgrywek piłkarskich Małopolskiego ZPN. [dostęp 6 lipca 2018].
  16. Baraże o udział w III lidze, grupa IV. [dostęp 11 lipca 2019].
  17. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. [dostęp 10 lipca 2018].
  18. Regulamin Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. [dostęp 10 lipca 2018].
  19. Baraże o udział w III lidze, grupa I. [dostęp 14 lipca 2019].
  20. Baraże o utrzymanie w IV lidze, grupa mazowiecka. [dostęp 14 lipca 2019].
  21. Regulamin rozgrywek piłkarskich Mazowieckiego ZPN. [dostęp 11 lipca 2018].
  22. Baraże o udział w III lidze, grupa I. [dostęp 14 lipca 2019].
  23. Baraże o utrzymanie w IV lidze, grupa mazowiecka. [dostęp 14 lipca 2019].
  24. Opolski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 14 lipca 2018].
  25. Regulamin rozgrywek piłkarskich Opolskiego ZPN. [dostęp 14 lipca 2018].
  26. Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. [dostęp 11 lipca 2018].
  27. Podlaski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 12 lipca 2018].
  28. Pomorski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 12 lipca 2018].
  29. Regulamin rozgrywek Pomorskiego ZPN na sezon 2015/2016. [dostęp 12 lipca 2018].
  30. Śląski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 21 lipca 2018].
  31. Regulamin rozgrywek Śląskiego ZPN. [dostęp 21 lipca 2018].
  32. Baraże o udział w III lidze, grupa: III. [dostęp 17 lipca 2019].
  33. Regulamin rozgrywek Śląskiego ZPN. [dostęp 22 lipca 2018].
  34. Baraże o udział w III lidze, grupa: III. [dostęp 17 lipca 2019].
  35. Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 25 lipca 2018].
  36. Regulamin rozgrywek Świętokrzyskiego ZPN. [dostęp 25 lipca 2018].
  37. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 13 lipca 2018].
  38. Regulamin rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego ZPN. [dostęp 13 lipca 2018].
  39. Baraże o udział w III lidze, grupa: I. [dostęp 18 lipca 2019].
  40. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 13 lipca 2018].
  41. Regulamin Wielkopolskiego ZPN. [dostęp 13 lipca 2018].
  42. Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. [dostęp 14 lipca 2018].
  43. Regulamin rozgrywek Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. [dostęp 14 lipca 2018].