I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2020/2021)

I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2020/2021 – 16. sezon rozgrywek siatkarskich organizowanych przez Polska Liga Siatkówki[1] pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej na drugim poziomie ligowym.

I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2020/2021
2019/2020 2021/2022
Szczegóły rozgrywek
Organizator PLS SA
Termin wrzesień 2020 – maj 2021
Sezon 16.
Partner TV Polsat Sport
Liczba drużyn 15
Beniaminki Avia Świdnik
BAS Białystok
STS Olimpia Sulęcin
Red Arrow Down.svg Spadek BAS Białystok
MCKiS Jaworzno
Mistrz Luk Politechnika Lublin
Strona internetowa

System rozgrywekEdytuj

Zmagania toczą się dwuetapowo:

  • Etap I (dwurundowa faza zasadnicza) – przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. "każdy z każdym – mecz i rewanż") Faza zasadnicza, klasyfikacja generalna – uwzględnia wyniki wszystkich rozegranych meczów, łącznie z meczami rozegranymi awansem. Punktacja: 3 pkt za wygraną 3:0 i 3:1, 2 pkt za wygraną 3:2, 1 pkt za porażkę 2:3, 0 pkt za przegraną 1:3 i 0:3.

Kolejność w tabeli po każdej kolejce rozgrywek (tabela) ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych. W przypadku równej liczby punktów meczowych o wyższym miejscu w tabeli decyduje:

  1. liczba wygranych meczów
  2. lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych
  3. lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych

Jeżeli mimo zastosowania powyższych reguł nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują wyniki meczów rozegranych pomiędzy zainteresowanymi drużynami w danym sezonie.

  • Etap II (faza play-off) – przeprowadzona w systemem pucharowym. Przystąpi do niej 8 najlepszych drużyn po fazie zasadniczej.

Runda 1.

(O miejsca 1-8) - O tytuł mistrza TAURON 1. Ligi grają drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek zajęły w tabeli miejsca od 1 do 8. Drużyny z miejsc 1-8; 2-7; 3-6; 4-5 utworzą pary meczowe, które zagrają o miejsca w 1/2 finału do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.
Runda 2.

(O miejsca 1-4) - Zwycięzcy rywalizacji z rundy 1 zagrają w 1/2 finału o miejsca 1-4. W pierwszym półfinale zagrają zwycięzca rywalizacji 1-8 ze zwycięzcą rywalizacji 4-5. W drugim półfinale zagrają zwycięzca rywalizacji 2-7 ze zwycięzcą rywalizacji 3-6. Drużyny grają do dwóch wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły wyższe miejsce w tabeli.
Runda 3.

(O miejsca 5-8) - Przegrani z rundy 1 fazy play off utworzą pary meczowe i zagrają o miejsca 5-6 i 7-8. Drużyny wyżej sklasyfikowane po zakończeniu fazy zasadniczej rywalizować będą o miejsca 5—6, natomiast drużyny niżej sklasyfikowane po zakończeniu fazy zasadniczej zagrają o miejsca 7-8. Drużyny grają dwumecz. Gospodarzami pierwszych spotkań będą zespoły, które po fazie zasadniczej rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli. Gospodarzami meczów rewanżowych będą zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły wyższe miejsce tabeli. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to, o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.

(O miejsca 3-4) - Przegrany 1 półfinału gra z przegranym 2 półfinału, do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie zespół, który po fazie zasadniczej rozgrywek zajął wyższe miejsce w tabeli.
(O miejsca 1-2) - O tytuł mistrza TAURON 1.Ligi. Zwycięzca 1. półfinału gra ze zwycięzcą 2. półfinału do trzech wygranych meczów ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzem pierwszego spotkania będzie zespół, który po fazie zasadniczej rozgrywek zajął wyższe miejsce w tabeli.

O kolejności końcowej w przypadku odpadnięcia drużyn w tej samej rundzie i nie rozgrywania meczów o poszczególne miejsca decyduje kolejność po rundzie zasadniczej.

Drużyny, które zajmą trzy ostatnie miejsca w klasyfikacji końcowej fazy zasadniczej tracą uprawnienia do udziału w rozgrywkach TAURON 1.Ligi w sezonie 2021/2022.

Drużyny, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajmą miejsca 9—12 kończą rozgrywki w sezonie 2020/2021.

Drużyna, która zajmie 1 lub 2 miejsce w klasyfikacji końcowej TAURON 1.Ligi i spełni wymogi Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa PLS zostanie dopuszczona do udziału w rozgrywkach PlusLigi sezonu 2021/2022.[2].

Drużyny uczestnicząceEdytuj

 
Lokalizacja klubów grających w I lidze 2020/2021
  Uczestnicy poprzedniej edycji  
BIE BBTS Bielsko-Biała 2
LUB LUK Politechnika Lublin 3
WRZ Krispol Września 4
WRO Gwardia Wrocław 5
TMA Lechia Tomaszów Mazowiecki 6
KLU KKS Mickiewicz Kluczbork 7
KRA AZS AGH Kraków 8
MJA MCKiS Jaworzno 9
STO ZAKSA Strzelce Opolskie 10
CZE Exact Systems Norwid Częstochowa 11
SIE KPS Siedlce 12
  Spadek z Plusligi
BYD BKS Visła Bydgoszcz 14
  Awans z II ligi
SUL STS Olimpia Sulęcin 1
BAS BAS Białystok 1
ŚWI Avia Świdnik 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

RozgrywkiEdytuj

Runda zasadniczaEdytuj

TabelaEdytuj

Lp. Drużyna Pkt Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M W P 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 wyg. prz. stos. zdob. str. stos.
1 LUK Politechnika Lublin 74 28 24 4 19 5 0 2 1 1 77 17 4.53 2263 1886 1.2
2 BKS Visła Bydgoszcz 70 28 25 3 13 5 7 2 0 1 79 28 2.82 2504 2150 1.16
3 BBTS Bielsko-Biała 66 28 23 5 11 8 4 1 2 2 73 31 2.35 2490 2185 1.14
4 Exact Systems Norwid Częstochowa 54 28 19 9 4 10 5 2 2 5 63 47 1.34 2444 2400 1.02
5 Gwardia Wrocław 51 28 17 11 7 6 4 4 4 3 63 47 1.34 2484 2367 1.05
6 Avia Świdnik 48 28 15 13 5 10 0 3 4 6 55 49 1.12 2354 2317 1.02
7 KPS Siedlce 47 28 17 11 6 5 6 2 4 5 59 50 1.18 2401 2394 1
8 KKS Mickiewicz Kluczbork 43 28 15 13 4 7 4 2 7 4 56 54 1.04 2522 2537 0.99
9 Lechia Tomaszów Mazowiecki 35 28 11 17 5 2 4 6 6 5 51 61 0.84 2456 2484 0.99
10 AZS AGH Kraków 31 28 10 18 2 6 2 3 9 6 45 64 0.7 2353 2501 0.94
11 ZAKSA Strzelce Opolskie 27 28 9 19 3 4 2 2 7 10 38 65 0.58 2216 2391 0.93
12 STS Olimpia Sulęcin 25 28 8 20 4 3 1 2 8 10 36 65 0.55 2208 2382 0.93
13 Krispol Września 25 28 7 21 1 5 1 5 8 8 39 70 0.56 2345 2503 0.94
14 BAS Białystok 19 28 6 22 0 3 3 4 8 10 34 75 0.45 2300 2533 0.91
15 MCKiS Jaworzno 15 28 4 24 2 2 0 3 11 10 29 74 0.39 2164 2474 0.87

Źródło: wyniki.siatka.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

     spadek do II ligi

Tabela wynikówEdytuj

Gospodarz \ Gość1 KRA ŚWI BAS BIE BYD CZE WRO SIE WRZ TMA LUB MJA SUL KLU STO y
AZS AGH Kraków - 1:3 2:3 3:1 0:3 2:3 3:1 1:3 3:0 3:2 0:3 3:1 0:3 3:1 0:3
Avia Świdnik 3:0 - 3:0 2:3 2:3 1:3 3:1 0:3 3:1 3:1 0:3 3:1 3:0 3:1 3:0
BAS Białystok 1:3 1:3 - 0:3 0:3 0:3 0:3 3:2 3:2 0:3 0:3 3:1 3:1 1:3 1:3
BBTS Bielsko-Biała 3:1 3:2 3:1 - 0:3 3:0 3:2 3:1 3:0 3:0 3:0 3:1 3:1 3:0 3:0
BKS Visła Bydgoszcz 3:1 3:0 3:1 2:3 - 3:0 3:2 3:0 3:0 3:2 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0
Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 3:1 1:3 3:1 2:3 - 1:3 3:0 3:1 3:2 0:3 3:1 3:0 3:2 3:1
Gwardia Wrocław 3:1 3:1 3:1 1:3 0:3 3:0 - 3:1 3:2 3:2 0:3 3:0 3:0 3:0 3:2
KPS Siedlce 3:2 1:3 3:2 0:3 2:3 3:2 3:2 - 3:1 3:0 1:3 3:2 3:0 3:1 3:0
Krispol Września 3:1 1:3 3:2 0:3 0:3 2:3 3:1 2:3 - 3:1 0:3 3:1 1:3 0:3 0:3
Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 3:0 3:2 1:3 2:3 2:3 3:2 1:3 1:3 - 3:2 3:0 3:0 1:3 3:1
LUK Politechnika Lublin 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 - 3:1 3:0 3:0 3:0
MCKiS Jaworzno 0:3 0:3 3:0 0:3 1:3 1:3 0:3 0:3 3:1 1:3 0:3 - 2:3 0:3 3:0
STS Olimpia Sulęcin 2:3 1:3 3:0 0:3 1:3 0:3 2:3 1:3 0:3 3:0 1:3 1:3 - 3:1 3:1
KKS Mickiewicz Kluczbork 3:1 3:1 3:2 3:2 3:2 1:3 1:3 3:0 3:2 3:0 3:1 3:1 3:1 - 1:3
ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 3:0 3:1 1:3 1:3 1:3 0:3 0:3 3:1 2:3 0:3 3:2 0:3 3:2 -

Źródło: siatka.org (pol.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki spotkańEdytuj

Play-offEdytuj

ĆwierćfinałyEdytuj

(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.04.2021 LUK Politechnika Lublin 3:1 UKS Mickiewicz Kluczbork 25:18, 25:27, 25:17, 25:18
11.04.2021 UKS Mickiewicz Kluczbork 3:2 LUK Politechnika Lublin 18:25, 16:25, 25:20, 25:22, 15:13
15.04.2021 LUK Politechnika Lublin 3:2 UKS Mickiewicz Kluczbork 25:21, 17:25, 25:17, 26:28, 15:7
08.04.2021 BKS Visła Bydgoszcz 3:0 KPS Sieldce 25:18, 28:26, 25:12
11.04.2021 KPS Sieldce 1:3 BKS Visła Bydgoszcz 15:25, 21:25, 25:21, 20:25
08.04.2021 BBTS Bielsko-Biała 3:1 Avia Świdnik 25:27, 25:17, 25:15, 25:20
11.04.2021 Avia Świdnik 0:3 BBTS Bielsko-Biała 22:25, 21:25, 22:25
08.04.2021 Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 Gwardia Wrocław 17:25, 19:25, 23:25
11.04.2021 Gwardia Wrocław 3:2 Exact Systems Norwid Częstochowa 25:17, 23:25, 25:18, 24:26, 15:12

Mecze o 5. miejsceEdytuj

(dwumecz + ewentualnie "złoty set")

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.04.2021 Avia Świdnik 1:3 Exact Systems Norwid Częstochowa 19:25, 25:22, 26:28, 30:32
22.04.2021 Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 Avia Świdnik 25:20, 25:21, 27:29, 20:25, 11:15 ("złoty set" 15:9)

Mecze o 7. miejsceEdytuj

(dwumecz + ewentualnie "złoty set")

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.04.2021 UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 KPS Siedlce 25:20, 25:23, 25:21
22.04.2021 KPS Siedlce 3:2 UKS Mickiewicz Kluczbork 25:20, 25:18, 22:25, 19:25, 15:11 ("złoty set" 15:9)

PółfinałyEdytuj

(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.04.2021 LUK Politechnika Lublin 3:2 Gwardia Wrocław 19:25, 25:18, 18:25, 29:27, 15:10
22.04.2021 Gwardia Wrocław 2:3 LUK Politechnika Lublin 22:25, 25:21, 26:24, 10:25, 11:15
18.04.2021 BKS Visła Bydgoszcz 1:3 BBTS Bielsko-Biała 22:25, 20:25, 25:23, 19:25
22.04.2021 BBTS Bielsko-Biała 3:2 BKS Visła Bydgoszcz 27:25, 21:25, 26:28, 25:16, 15:6

Mecze o 3. miejsceEdytuj

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.04.2021 Visła Bydgoszcz 3:0 Gwardia Wrocław 25:19, 25:22, 25:22
02.05.2021 Gwardia Wrocław 3:1 Visła Bydgoszcz 25:20, 25:23, 17:25, 25:23
06.05.2021 Visła Bydgoszcz 3:0 Gwardia Wrocław 25:18, 25:19, 25:13
09.05.2021 Gwardia Wrocław 1:3 Visła Bydgoszcz 22:25, 25::22, 23:25, 22:25

FinałEdytuj

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.04.2021 LUK Politechnika Lublin 3:0 BBTS Bielsko-Biała 25:23, 25:17, 25:23
02.05.2021 BBTS Bielsko-Biała 2:3 LUK Politechnika Lublin 25:22, 30:28, 15:25, 20:25, 13:15
06.05.2021 LUK Politechnika Lublin 3:0 BBTS Bielsko-Biała 25:23, 25:19, 25:20

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Lp. Drużyna
1 Luk Politechnika Lublin
2 BBTS Bielsko-Biała
3 BKS Visła Bydgoszcz
4 Gwardia Wrocław
5 Norwid Częstochowa
6 Avia Świdnik
7 KPS Siedlce
8 UKS Mickiewicz Kluczbork
9 Lechia Tomaszów Mazowiecki
10 AZS AGH Kraków
11 ZAKSA Strzelce Opolskie
12 Olimpia Sulęcin
13 Krispol Września
14 BAS Białystok
15 MCKiS Jaworzno

     awans do PlusLigi

     spadek do II ligi

Składy[3]Edytuj

AZS AGH Kraków
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Hubert Piwowarczyk środkowy
3 Bartłomiej Gajdek atakujący
4 Jakub Kraut przyjmujący
5 Piotr Janusz środkowy
6 Piotr Fenoszyn rozgrywający
7 Kamil Dębski przyjmujący
9 Daniel Grzymała atakujący
11 Karol Borkowski przyjmujący
13 Mateusz Jóźwik przyjmujący
16 Przemysław Stąsiek libero
17 Maciej Czyrek libero
19 Michał Moniak atakujący
24 Mateusz Śnieżek atakujący
31 Konrad Buczek rozgrywający
84 Bartosz Michalak środkowy
95 Jakub Macyra środkowy
I trener: Andrzej Kubacki

II trener: Bartłomiej Gajdek

BAS Białystok
Numer Imię i Nazwisko Pozycja
3 Cezary Stanisławajtys środkowy
4 Konrad Bączek środkowy
5 Artsiom Kudrashou atakujący
6 Daniel Ostaszewski przyjmujący
7 Karol Jankiewicz rozgrywający
8 Jan Lesiuk przyjmujący
10 Kajetan Tokajuk przyjmujący
13 Filip Roszkowski środkowy
14 Jakub Abramowicz środkowy
17 Kacper Wnuk atakujący
22 Michał Witkoś rozgrywający
33 Mateusz Laskowski przyjmujący
47 Adrian Kacperkiewicz przyjmujący
56 Mateusz Podborączyński libero
I trener: Piotr Łuka

II trener: Eugeniusz Iwaniuk

BBTS Bielsko-Biała
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Jarosław Macionczyk rozgrywający
4 Wojciech Siek środkowy
7 Sergii Kapelus przyjmujący
8 Damian Czetowicz rozgrywający
9 Luciano Vicentin przyjmujący
10 Adrian Hunek środkowy
13 Tomasz Piotrowski przyjmujący
14 Dominik Jaglarski libero
15 Viacheslav Tarasow przyjmujący
16 Bartosz Cedzyński środkowy
17 Bartłomiej Oniszk środkowy
19 Kacper Popik rozgrywający
20 Oleg Krikun atakujący
23 Paweł Gryc atakujący
24 Michał Makowski przyjmujący
59 Kajetan Marek libero
I trener: Harry Brokking

II trener: Daniel Wolny

BKS Visła Bydgoszcz
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Janusz Gałązka środkowy
2 Mariusz Marcyniak środkowy
3 Jan Galabov przyjmujący
5 Piotr Lipiński rozgrywający
6 Kamil Kosiba przyjmujący
7 Mateusz Kowalski środkowy
10 Kamil Gutkowski przyjmujący
11 Patryk Strzeżek atakujący
15 Jakub Dereń libero
18 Tomasz Bonisławski libero
20 Wojciech Kaźmierczak środkowy
23 Evgenii Karpińskii atakujący
77 Michal Masny rozgrywający
99 Patryk Łaba przyjmujący
I trener: Marcin Ogonowski

II trener: Adrian Pasierb

eWinner Gwardia Wrocław
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Adrian Mihułka Libero
2 Błażej Szymeczko środkowy
3 Krzysztof Kołtowski Libero
4 Oskar Pieknik środkowy
5 Łukasz Lubaczewski Przyjmujący
7 Mateusz Siwicki środkowy
8 Krzysztof Gibek Przyjmujący
9 Damian Wierzbicki Atakujący
10 Mateusz Biernat Rozgrywający
12 Mateusz Frąc Atakujący
13 Arkadiusz Olczyk środkowy
14 Sebastian Matula Rozgrywający
15 Tytus Nowik Przyjmujący
19 Jeffrey Menzel Przyjmujący
I trener: Mark Lebedew

II trener: Stanisław Szewczyk

Exact Systems Norwid Częstochowa
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Krystian Walczak atakujący
2 Tomasz Kryński atakujący
3 Łukasz Usowicz środkowy
4 Tomasz Kowalski ozgrywający
5 Mateusz Demcio przyjmujący
6 Adrian Kraś rozgrywający
8 Jan Kopyść przyjmujący
9 Jarosław Mucha środkowy
10 Damian Kogut przyjmujący
12 Kamil Franczak środkowy
13 Aleksander Antosiewicz środkowy
17 Wiktor Mordarski libero
19 Paweł Cieślik atakujący
20 Mikołaj Szewczyk przyjmujący
28 Damian Biliński rozgrywający
98 Kacper Wasilewski libero
I trener: Piotr Lebioda

II trener: Leszek Hudziak

KPS Siedlce
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Adrian Potera libero
3 Radosław Nowak środkowy
4 Mateusz Kańczok atakujący
5 Jakub Strulak środkowy
6 Przemysław Kupka atakujący
7 Damian Dobosz przyjmujący
8 Dawid Pawlun rozgrywający
9 Piotr Truszkowski środkowy
10 Janusz Górski przyjmujący
11 Patryk Szymański środkowy
13 Michał Wójcik przyjmujący
14 Jacek Ziemnicki przyjmujący
16 Patryk Waloch libero
18 Szymon Bereza rozgrywający
I trener: Mateusz Grabda

II trener: Maciej Nowak

KRISPOL Września
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Bartosz Dzierżyński libero
2 Adam Herbich rozgrywający
5 Jakub Czyżowski przyjmujący
6 Szymon Rakowski środkowy
7 Dominik Koliński środkowy
9 Robert Brzóstowicz środkowy
10 Łukasz Kalinowski przyjmujący
11 Kacper Leracz przyjmujący
13 Tomasz Pizuński przyjmujący
14 Marcin Krawiecki rozgrywający
17 Mateusz Linda atakujący
18 Patryk Ligocki libero
22 Bartosz Bućko przyjmujący
55 Marcin Iglewski atakujący
99 Grzegorz Jacznik rozgrywający
Trener: Marian Kardas
Lechia Tomaszów Mazowiecki
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Wiktor Rajsner środkowy
2 Jakub Kubacki libero
5 Sebastian Kostrubski atakujący
6 Bartłomiej Neroj rozgrywający
7 Michał Błoński przyjmujący
8 Bartosz Zieliński libero
10 Marcel Hendzelewski przyjmujący
13 Dominik Żukowski rozgrywający
15 Bartłomiej Janus środkowy
16 Adam Miniak środkowy
17 Adam Kącki przyjmujący
18 Dawid Sokołowski przyjmujący
66 Mateusz Piotrowski atakujący
99 Filip Roque De Oliveira atakujący
Trener: Bartłomiej Rebzda
LUK Politechnika Lublin
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Kamil Durski rozgrywający
3 Rafał Cabaj libero
5 Kamil Szaniawski środkowy
6 Szymon Seliga przyjmujący
7 Jakub Wachnik przyjmujący
8 Pawel Rusin przyjmujący
9 Jakub Ziobrowski atakujący
10 Szymon Romać atakujący
11 Wojciech Sobala środkowy
13 Radosław Sterna środkowy
14 Grzegorz Pająk rozgrywający
16 Konrad Stajer środkowy
17 Neven Majstorović libero
24 David Mehić przyjmujący
42 Jędrzej Goss atakujący
92 Jakub Peszko przyjmujący
I trener: Dariusz Daszkiewicz

II trener: Maciej Kołodziejczyk

MCKiS Jaworzno
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Oskar Wojtaszkiewicz rozgrywający
2 Karol Borończyk atakujący
5 Jakub Grzegolec przyjmujący
6 Tomasz Polczyk przyjmujący
7 Paweł Żeliński środkowy
9 Krzysztof Bieńkowski rozgrywający
10 Jakub Janicki libero
11 Jan Siemiątkowski atakujący
13 Kacper Ledwoń libero
15 Mateusz Pietras środkowy
16 Jędrzej Kaźmierczak środkowy
17 Wojciech Szwed przyjmujący
93 Maciej Polański środkowy
96 Krzysztof Gulak przyjmujący
I trener: Dariusz Parkitny

II trener: Jacek Sowa

Mickiewicz Kluczbork
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Filip Frankowski przyjmujący
2 Jakub Lewandowski środkowy
3 Dawid Bułkowski przyjmujący
5 Michał Szmajduch przyjmujący
7 Marcin Jaskuła libero
8 Konrad Mucha środkowy
9 Jakub Durski rozgrywający
11 Filip Biegun przyjmujący
13 Przemysław Toma środkowy
16 Łukasz Owczarz atakujący
17 Konrad Jantos środkowy
19 Michał Łysiak libero
32 Łukasz Szablewski rozgrywający
77 Kajetan Kulik atakujący
88 Łukasz Sternik rozgrywający
I trener: Mariusz Łysiak

II trener: Dawid Obłąk

Olimpia Sulęcin
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Mateusz Sawerwain libero
3 Maciej Kordysz przyjmujący
6 Łukasz Rymarski środkowy
7 Bartłomiej Wójcik środkowy
9 Mateusz Paszkowski przyjmujący
10 Bogdan Jurant atakujący
11 Jan Tomczak rozgrywający
12 Grzegorz Turek atakujący
13 Maciej Sas libero
15 Rafał Maluchnik rozgrywający
16 Dawid Siwczyk środkowy
20 Szymon Trojański przyjmujący
23 Patryk Cichosz-Dzyga środkowy
24 Łukasz Zimoń środkowy
I trener: Tomasz Kowalski

II trener: Damian Sławiak

Polski Cukier Avia Świdnik
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Damian Boruch środkowy
2 Jakub Guz przyjmujący
3 Wiktor Nowak rozgrywający
4 Konrad Machowicz środkowy
5 Łukasz Walawender rozgrywający
6 Marcin Kurek przyjmujący
8 Rafał Obermeler środkowy
9 Artur Sługocki przyjmujący
10 Mateusz Rećko atakujący
11 Bartomiej Żywno atakujący
13 Łukasz Swodczyk środkowy
14 Karol Rawiak przyjmujący
18 Dariusz Bonisławski libero
22 Tomasz Kuś libero
I trener: Witold Chwastyniak
ZAKSA Strzelce Opolskie
Numer Imię i nazwisko Pozycja
1 Wiktor Klęk atakujący
5 Mateusz Maciejewicz rozgrywający
7 Maciej Wóz środkowy
8 Damian Pilichowski libero
9 Ernest Kaciczak przyjmujący
10 Markus Kosian środkowy
11 Dawid Biesek przyjmujący
12 Krzysztof Zapłacki przyjmujący
14 Grzegorz Wójtowicz przyjmujący
15 Michał Szczechowicz rozgrywający
16 Patryk Giża środkowy
17 Rafał Prokopczuk rozgrywający
18 Jan Pogłodziński libero
19 Filip Grygiel atakujący
71 Korneliusz Banach libero
88 Dominik Kramczyński środkowy
I trener: Roland Dembończyk

II trener: Szymon Szlendak

Hale sportowe[3]Edytuj

Klub Hala sportowa Liczba miejsc
BBTS Bielsko-Biała Hala Pod Dębowcem 3009
Luk Politechnika Lublin Hala sportowa MOSiR im. Zdzisława Niedzieli 900
Krispol Września Hala Sportowa przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 700
Gwardia Wrocław Hala Orbita 3000
Lechia Tomaszów Mazowiecki Arena Lodowa 11000
UKS Mickiewicz Kluczbork Hala Ośrodka Sportu i Rekreacji 500
AZS AHG Kraków Hala Sportowa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Górniczo - Hutniczej 300
MCKiS Jaworzno Hala Widowiskowo – Sportowa Miejskiego Centrum Kultury i Sportu 1300
ZAKSA Strzelce Opolskie Hala Sportowa w Strzelcach Opolskich 684
Exact Systems Norwid Częstochowa Hala IX Liceum Ogólnokształcącego 600
KPS Siedlce Hala sportowa Agencji Rozwoju Miasta Siedlce 440
BKS Visła Bydgoszcz Hala Immobile Łuczniczka 6082
STS Olimpia Sulęcin Hala I Liceum Ogólnokształcącego 300
BAS Białystok Hala przy Zespole Szkół Rolniczych 700
Avia Świdnik Hala przy Szkole Podstawowej nr 7 300

Zobacz teżEdytuj

PrzypisyEdytuj

Linki zewnętrzneEdytuj