Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020

Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 reprezentowało 120 zawodników: 67 mężczyzn i 53 kobiety. Był to 25. start reprezentacji Indii na letnich igrzyskach olimpijskich[2].

Indie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020
Indie
Kod MKOl

IND

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020
Tokio
Chorąży

Mary Kom
Manpreet Singh[1]

Liczba zawodników

120 w 18 dyscyplinach

Medale
Pozycja: 48..
Złoto
1
Srebro
2
Brąz
4
Razem
7

Zdobyte medale[3]

edytuj
Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
  Złoto Neeraj Chopra   Lekkoatletyka rzut oszczepem mężczyzn 87,58 m 7 sierpnia
  Srebro Saikhom Mirabai Chanu   Podnoszenie ciężarów waga do 49 kg kobiet 202 kg 24 lipca
  Srebro Ravi Kumar   Zapasy Kategoria do 57 kg mężczyzn styl wolny W finale uległ Zawurowi Ugujewowi 4:7 5 sierpnia
  Brąz Pusarla Sindhu   Badminton gra pojedyncza kobiet W meczu o brązowy medal pokonała reprezentantkę Chin He Bingjiao 2:0 1 sierpnia
  Brąz Lovlina Borgohain   Boks waga półśrednia kobiet W półfinale uległa reprezentantce Turcji Busenaz Sürmeneli 0:5 4 sierpnia
  Brąz Surender Kumar, Varun Kumar, Birendra Lakra, Vivek Prasad, Dilpreet Singh, Gurjant Singh, Harmanpreet Singh, Hardik Singh, Mandeep Singh, Manpreet Singh, Rupinder Pal Singh, Shamsher Singh, Simranjeet Singh, Nilakanta Sharma, Sreejesh Raveendran Parattu, Sumit, Lalit Upadhyay, Amit Rohidas   Hokej na trawie turniej mężczyzn W meczu o brązowy medal pokonali reprezentację Niemiec 5:4 5 sierpnia
  Brąz Bajrang Kumar   Zapasy kategoria do 65 kg mężczyzn styl wolny W pojedynku o brązowy medal pokonał Kazacha Dauleta Nijazbiekowa 6:0 7 sierpnia

Skład kadry

edytuj

  Badminton

edytuj
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
B. Sai Praneeth gra pojedyncza (m)   Zilberman
0-2 (17-21, 15-21)
  Caljouw
0-2 (14-21, 14-21)
N\A 3. NQ 15. [4][5][6][7]
Pusarla Sindhu gra pojedyncza (k)   Polikarpova
2-0 (21-7, 21-10)
  Cheung
2-0 (21-9, 21-16)
N\A 1.   Blichfeldt
2-0 (21-15, 21-13)
  Yamaguchi
2-0 (21-13, 22-20)
  Tai
0-2 (18-21, 12-21)
  He
2-0 (21-13, 21-15)
  [8][9][6][10]
Satwiksairaj Rankireddy
Chirag Shetty
gra podwójna (m)   Lee
  Wang
2-1 (21-16, 16-21, 27-25)
  Gideon
  Sukamuljo
2-0 (13-21, 12-21)
  Lane
  Vendy
2-0 (21-17, 21-19)
3. N/A NQ 9. [11][12][9][13]
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Amit Panghal waga musza mężczyzn Bye   Martínez
P 1-4
NQ 9. [14]
Manish Kaushik waga lekka mężczyzn   McCormack
P 1-4
NQ 17. [15]
Vikas Krishan waga półśrednia mężczyzn   Okazawa
P 0-5
NQ 17. [16]
Ashish Kumar waga średnia mężczyzn   Tanglatihan
P 0-5
NQ 17. [17]
Satish Kumar waga superciężka mężczyzn Bye   Brown
W 4-1
  Jalolov
P 0-5
NQ 5 [18]
Mary Kom waga musza kobiet   Hernández
W 4-1
  Valencia
P 2-3
NQ 9. [19]
Simranjit Kaur waga lekka kobiet Bye   Seesondee
P 0-5
NQ 9. [20]
Lovlina Borgohain waga półśrednia kobiet Bye   Apetz
W 3-2
  Chen
W 4-1
  Sürmeneli
P 0-5
NQ   [21]
Pooja Rani waga średnia kobiet Bye   Chaib
W 5-0
  Li
P 0-5
NQ 5. [22]

  Gimnastyka

edytuj

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrządy Razem Pozycja Przyrządy Razem Pozycja
V UB BB F V UB BB F
Pranati Nayak wielobój indywidualnie 13,466 9,033 9,433 10,633 42,565 79. NQ 79. [23]
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Łącznie Źródło
Wynik Wynik Wynik Wynik Wynik Par Pozycja
Aditi Ashok kobiety 67 66 68 68 269 – 15 4. [24]
Diksha Dagar 76 72 72 70 290 +6 50.
Anirban Lahiri Mężczyźni 67 72 68 72 279 – 5 42. [25]
Udayan Mane 76 69 70 72 287 +3 56.

  Hokej na trawie

edytuj

Turniej kobiet

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
  Indie kobiety   Holandia
1:5
  Niemcy
0:2
  Wielka Brytania
1:4
  Irlandia
1:0
  Południowa Afryka
4:3
4.   Australia
1:0
  Argentyna
1:2
  Wielka Brytania
3:4
4. [26]

Turniej mężczyzn

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
  Indie mężczyźni   Nowa Zelandia
3:2
  Australia
1:7
  Hiszpania
3:0
  Argentyna
3:1
  Japonia
5:3
2.   Wielka Brytania
3:1
  Belgia
2:5
  Niemcy
5:4
  [27]

  Jeździectwo

edytuj
WKKW
Zawodnik Konkurencja Koń Ujeżdżenie Cross country Skoki
(runda kwalifikacyjna)
Razem Skoki
(runda finałowa)
Finał Pozycja Źródło
Fouaad Mirza indywidualnie Seigneur 28,00 11,20 8,00 47,20 12,40 59,60 23. [28]
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał / 3. miejsce Źródła
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Shushila Likmabam -48 kg (k)   Csernoviczki
P 00-10
NQ 17. [29]

  Lekkoatletyka

edytuj

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
M. P. Jabir 400 m przez płotki (m) 50,77 7. NQ [30]
Avinash Sable 3000 m z przeszkodami (m) 8:18,12   7. N/A NQ [31]
Muhammed Anas
Noah Nirmal Tom
Amoj Jacob
Arokia Rajiv
sztafeta 4 × 400 m (m) 3:00,25   4. N/A NQ [32]
Sandeep Kumar chód na 20 km (m) N/A 1:25:07 23. [33]
Rahul Rohilla N/A 1:32:06 47.
Irfan Kolothum Thodi N/A 1:34:41 51.
Gurpreet Singh chód na 50 km (m) N/A DNF [34]
Dutee Chand 100 m (k) 11,54 7. NQ [35]
200 m (k) 23,85   7. NQ [36]
Priyanka Goswami chód na 20 km (k) N/A 1:32:36 17. [37]
Bhawna Jat N/A 1:37:38 32.
Muhammed Anas Yahiya
Revathi Veeramani
Subha Venkatesan
Arokia Rajiv
sztafeta mieszana 4 × 400 m 3:19,93   8. N/A NQ [38]

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Tajinderpal Singh Toor pchnięcie kulą (m) 19,99 24. NQ [39]
M. Sreeshankar skok w dal 7,69 25. NQ [40]
Neeraj Chopra rzut oszczepem 86,65 1. 87,58   [41]
Shivpal Singh 76,40 27. NQ
Annu Rani rzut oszczepem (k) 54,04 29. NQ [42]
Seema Punia rzut dyskiem (k) 60,57 16. NQ [43]
Kamalpreet Kaur 64,00 2. 63,70 6.

  Łucznictwo

edytuj
Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/64 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Wynik Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Pravin Jadhav indywidualnie (m) 656 31.   G. Bazarżapow
W 6-0
  B. Ellison
P 0-6
NQ 17. [44][45][46]
Atanu Das 653 35.   Deng Y.
W 7-1
  Oh J.
W 6-5
  T. Furukawa
P 4-6
NQ 9.
Tarundeep Rai 652 37.   O. Hunbin
W 6-4
  I. Shanny
P 5-6
NQ 17.
Deepika Kumari indywidualnie (k) 663 9.   Karma
W 6-0
  J. Mucino-Fernandez
W 6-4
  K. Pierowa
W 6-5
  An San
P 0-6
NQ 8. [47][48][49]
Atanu Das
Pravin Jadhav
Tarundeep Rai
drużynowo (m) 1961 9. N/A   Kazachstan
W 6-2
  Korea Południowa
P 0-6
NQ 8. [50][51]
Pravin Jadhav
Deepika Kumari
mikst 1319 9. N/A   Tang
  Lin
W 5-3
  Kim
  An San
P 2-6
NQ 6. [52][53]

  Pływanie

edytuj
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Srihari Nataraj 100 m grzbietowym (m) 54,31 27. NQ [54]
Sajan Prakash 100 m motylkowym (m) 53,45 46. NQ [55][56][57]
200 m motylkowym (m) 1:57,22 24. NQ [58][59][60]
Maana Patel 100 m grzbietowym (k) 1:05,20 39. NQ [61][62][63]

  Podnoszenie ciężarów

edytuj
Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Saikhom Mirabai Chanu -49 kg kobiet 87 kg 2. 115 kg 2. 202 kg   [64]

  Strzelectwo

edytuj
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Deepak Kumar karabin pneumatyczny (m) 624,7 26. NQ [65][66]
Divyansh Singh Panwar 622,8 32. NQ
Aishwary Pratap Singh Tomar karabin małokalibrowy 3 postawy (m) 1167-63x 21. NQ [67][68]
Sanjeev Rajput 1157-55x 32. NQ
Elavenil Valarivan karabin pneumatyczny (k) 626,5 16. NQ [69][70]
Apurvi Chandela 621,9 36. NQ
Anjum Moudgil karabin małokalibrowy 3 postawy (k) 1167-55x 15. NQ [71][72]
Tejaswini Sawant 1154-40x 33. NQ
Elavenil Valarivan
Divyansh Singh Panwar
karabin pneumatyczny (mikst) 626,5 12. NQ [73][74][75][76]
Anjum Moudgil
Deepak Kumar
623,8 18. NQ
Saurabh Chaudhary pistolet pneumatyczny (m) 586-28x 1. 137,4 7. [77][78]
Abhishek Verma 575-19x 17. NQ
Manu Bhaker pistolet pneumatyczny (k) 575-14x 12. NQ [79][80]
Yashaswini Singh Deswal 574-11x 13. NQ
Manu Bhaker pistolet sportowy (k) 582,17x 15. NQ [81]
Rahi Sarnobat 573-23x 32. NQ
Manu Bhaker
Saurabh Chaudhary
pistolet pneumatyczny (mikst) 582-26x   1. 380-11x 7. [82][83][84][85]
Yashaswini Singh Deswal
Abhishek Verma
564-10x   17. NQ
Angad Vir Singh Bajwa skeet (m) 120 18. NQ [86]
Mairaj Ahmad Khan 117 25. NQ

  Szermierka

edytuj
Kobiety
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał/o 3. miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
C. A. Bhavani Devi szabla indywidualnie   Azizi
W 15-3
  Manon Brunet
P 7-15
NQ 31. [87]

  Tenis stołowy

edytuj
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sathiyan Gnanasekaran gra pojedyncza (m) N/A   Lam
P 3-4
NQ 33. [88]
Sharath Kamal N/A   Apolónia
W 4-2
  Ma Long
P 1-4
NQ 17.
Sutirtha Mukherjee gra pojedyncza (k) N/A   Bergström
W 4-3
  Fu Yu
P 0-4
NQ 33. [89]
Manika Batra N/A   Tin
W 4-0
  Pesoćka
W 4-3
  Polcanova
P 0-4
NQ 17.
Sharath Kamal
Manika Batra
turniej mieszany N/A   Lin
  Cheng
P 0-4
NQ 9. [90]

  Tenis ziemny

edytuj
Zawodnik Konkurencja Pierwsza runda Druga runda Trzecia runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Sumit Nagal singiel (m)   Istomin
W 2-1 (6:4, 6:7, 6:4)
  Miedwiediew
P 0-2 (2:6, 1:6)
NQ 17. [91]
Sania Mirza
Ankita Raina
debel (k) N/A   Kiczenok
  Kiczenok
P 1-2 (6:0, 6:7, 8:10)
NQ 17. [92]

  Wioślarstwo

edytuj
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repesaż Półfinały Finał Miejsce Źródło
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Arjun Lal
Arvind Singh
LM2x 6:40,33 5. 6:51,36 3. 6:24,41 6.
Półfinał A/B
6:29,66 5.
Finał B
11 [93]

  Zapasy

edytuj
Mężczyźni – styl wolny
Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Ravi Kumar -57 kg   Tigreros
W 13-2
  Wangełow
W 14-4
  Artas Sanaa
W 7-9[94]
N/A   Ugujew
P 1-12
  [95]
Bajrang Kumar -65 kg   Akmatalijew
W 3-3
  Ghijasi
W 2-1[94]
  Əliyev
P 5-12
N/A   Nijazbiekow
W 8-0
  [96]
Deepak Punia -86 kg   Agiomor
P 12-1
  Lin
W 6-3
  Taylor
P 0-10
N/A   Amine
P 2-3
5. [97]
Kobiety – styl wolny
Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Finał/3. miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Seema Bisla -50 kg   al-Hamidi
P 1-3
NQ 13. [98]
Vinesh Phogat -53 kg   Mattsson
W 7-1
  Kaładzinska
P 3-9[94]
NQ 9. [99]
Anshu Malik -57 kg   Kuraczkina
P 2-8
NQ   Kobłowa
P 1-5
NQ 9. [100]
Sonam Malik -62 kg   Bolortujaa
P 2-2
NQ 11. [101]

  Żeglarstwo

edytuj
Kobiety
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Nethra Kumanan Laser Radial 33 16 15 40 32 38 22 20 37 38 NQ 251 35. [102]
Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Vishnu Saravanan Laser 14 20 24 23 22 12 27 23 3 15 N/A NQ 156 20. [103]
Ganapathy Kalapanda
Varun Thakkar
49er 18 18 17 19 14 5 17 11 15 16 9 14 NQ 154 17. [104]

M = Wyścig medalowy

Przypisy

edytuj
  1. Flagbearers for 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  2. Olympedia – India at the 2020 Summer Olympics. Olympedia.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  3. Tokyo 2020 Medal Table. olympics.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  4. Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  5. Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  6. a b Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  7. Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Men’s Singles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  8. Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  9. a b Results Tokyo 2020 Olympic games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  10. Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Women’s Singles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  11. Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  12. Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  13. Results Tokyo 2020 Olympic Games Badminton Men’s Doubles Draw. bwfbadminton.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  14. Olympedia Flyweight (48–52 kilograms), Men. olympedia.org. (ang.).
  15. Olympedia Lightweight (57–63 kilograms), Men. olympedia.org. (ang.).
  16. Olympedia Welterweight (63–69 kilograms), Men. olympedia.org. (ang.).
  17. Olympedia Middleweight (69–75 kilograms), Men. olympedia.org. (ang.).
  18. Olympedia Super-Heavyweight (>91 kilograms), Men. olympedia.org. (ang.).
  19. Olympedia Flyweight (48–51 kilograms), Women. olympedia.org. (ang.).
  20. Olympedia Lightweight (57–60 kilograms), Women. olympedia.org. (ang.).
  21. Olympedia Welterweight (64–69 kilograms), Women. olympedia.org. (ang.).
  22. Olympedia Middleweight (69–75 kilograms), Women. olympedia.org. (ang.).
  23. NAYAK Pranati – FIG Athlete Profile. gymnastics.sport. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  24. Olympedia Individual, Women. olympedia.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  25. Olympedia Individual, Men. olympedia.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  26. 202 Olympic Games 2020 (Women) hockey schedule. fih.hockey. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  27. Olympic Games 2020 (Men) hockey schedule. fih.hockey. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  28. Olympic Games Tokyo Eventing Individual. fei.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  29. Olympic Games Tokyo Women U48. judoinside.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  30. Men’s 400mH. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  31. Men’s 3000mSC. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  32. Men’s 4x400m. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  33. Men’s 20km Race Walk. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  34. Men’s 50km Race Walk. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  35. Women’s 100m. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  36. Women’s 200m. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  37. Women’s 20km Race Walk. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  38. Mixed 4x400m. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  39. Men’s Shot Put. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  40. Men’s Long Jump. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  41. Men’s Javelin Throw. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  42. Women’s Javelin Throw. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  43. Women’s Discus Throw. worldathletics.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  44. Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Ranking Round. worldarchery.sport. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  45. Tokyo 2020 Archery Men’s Individual Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  46. Tokyo 2020 Archery Men’s Final Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  47. Tokyo 2020 Archery Women’s Individual Ranking Round. worldarchery.sport. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  48. Tokyo 2020 Archery Women’s Individual Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  49. Tokyo 2020 Archery Women’s Final Brackets. worldarchery.sport. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  50. Tokyo 2020 Archery Men’s Team Ranking Round. worldarchery.sports. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  51. Tokyo 2020 Archery Men’s Team Brackets. worldarchery.sports. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  52. Tokyo 2020 Archery Mixed Team Ranking Round. worldarchery.sports. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  53. Tokyo 2020 Archery Mixed Team Brackets. worldarchery.sports. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  54. Results Men 100 m Backstroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  55. Results Men 100 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  56. Results Men 100 m Butterfly Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  57. Results Men 100 m Butterfly Final Summary. fina.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  58. Results Men 200 m Butterfly Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  59. Results Men 200 m Butterfly Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  60. Results Men 200 m Butterfly Final Summary. fina.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  61. Results Women 100 m Backstroke Heats Summary. fina.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  62. Results Women 100 m Backstroke Semifinals Summary. fina.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  63. Results Women 100 m Backstroke Final. fina.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  64. Results by Events IWF. iwf.net. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  65. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  66. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  67. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  68. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  69. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  70. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  71. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  72. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 50m Rifle 3 Positions Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  73. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Mixed Team Qualification Part 1. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  74. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Mixed Team Qualification Part 2. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  75. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Mixed Team Bronze Match. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  76. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Rifle Mixed Team Gold Match. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  77. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Men Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  78. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Men Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  79. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  80. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Women Final. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  81. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 25m Pistol Women Qualification. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  82. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Mixed Team Qualification Part 1. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  83. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Mixed Team Qualification Part 2. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  84. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Mixed Team Bronze Match. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  85. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results 10m Air Pistol Mixed Team Gold Match. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  86. Shooting sports – Olympic Games 2020 Results Skeet Men. issf-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  87. Internationale Fencing Federation. fie.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  88. Table tennis – Men’s Olympic Games 2020 Results. the-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  89. Table tennis – Women’s Olympic Games 2021 Results. the-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  90. Table tennis – Mixed Doubles Olympic Games 2021 Results. the-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  91. Tennis Men’s Olympic Games 2021. the-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  92. Tennis Women’s Olympic Games Doubles 2021. the-sports.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  93. Events World Rowing Lightweight Men’s Double Sculls Results Summary by Event. worldrowing.com. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  94. a b c Wygrana przez położenie na łopatki.
  95. Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 57 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  96. Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 65 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  97. Olympic Games 2020 Freestyle Seniors 86 kg. unitedworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  98. Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 50 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  99. Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 53 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  100. Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 57 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  101. Olympic Games 2020 Female wrestling Seniors 62 kg. uniteworldwrestling.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  102. World Sailing Tokyo 2020 Olympic Games ICLA 6 Women. sailing.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  103. World Sailing Tokyo 2020 ICLA 7 Men. sailing.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).
  104. World Sailing Tokyo 2020 49er Men. sailing.org. [dostęp 2023-02-09]. (ang.).