Indywidualne Mistrzostwa Polski w Zapasach 2023

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Zapasach 2023 – zawody mające na wyłonienie medalistów indywidualnych mistrzostw Polski w zapasach w konkurencjach męskich: stylu klasycznym i wolnym oraz konkurencji kobiet.

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Zapasach 2023
2022 2024
Data

6–7 maja 2023 (styl klasyczny)[1]
12–13 maja 2023 (styl wolny)[2]
19–20 maja 2023 (kobiety)[3][4]

Gospodarz

Racibórz (styl klasyczny)[1]
Krotoszyn (styl wolny)[2]
Sieradz (kobiety)[3][4]

Organizator

PZZ

Liczba konkurencji

6

Zawody w stylu klasycznym odbyły się w dniach 6–7 maja 2023 roku w Rafako Arena w Raciborzu[1], zawody w stylu wolnym odbyły się w dniach 12–13 maja 2023 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krotoszynie[2], natomiast zawody kobiet odbyły się w dniach 19–20 maja 2023 roku w Hala Sportowo-Widowiskowej im. płk Jerzego Dymczyka w Sieradzu[3][4].

Medaliści edytuj

Mężczyźni edytuj

Styl klasyczny edytuj

Kategoria[5] Złoty Srebrny Brązowy
55 kg Piotr Puchalski
Olimpijczyk Radom
Wojciech Kuźmiak
Agros Żary
Jakub Wach
Olimp Janów Lubelski
Grzegorz Majkut
Olimpijczyk Radom
60 kg Michał Tracz
Śląsk Wrocław
Olivier Skrzypczak
SAZ Nowy Tomyśl
Dominik Partyka
Śląsk Wrocław
Grzegorz Kunkel
Olimpijczyk Radom
63 kg Przemysław Piątek
Olimpijczyk Radom
Arkadiusz Gucik
Unia Racibórz
Mairbek Salimow
Wschód Białystok
Asad Madatow
AZS-AWF Warszawa
67 kg Roman Pacurkowski
AZS-AWF Warszawa
Piotr Stolarczyk
Unia Racibórz
Piotr Skalik
Unia Racibórz
Gor Hovsepyan
ZKS Granica Gdańsk
72 kg Mateusz Bernatek
AKS Piotrków Trybunalski
Igor Zacharczuk
AZS-AWF Warszawa
Gework Sahakian
Cartusia Kartuzy
Aleksander Mielewczyk
AZS-AWF Warszawa
77 kg Patryk Bednarz
Olimpijczyk Radom
Maksym Zacharczuk
AZS-AWF Warszawa
Kevin Metel
Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle
Michał Kośla
Olimpijczyk Radom
82 kg Adam Gardzioła
AZS-AWF Warszawa
Łukasz Fafiński
Olimpijczyk Radom
Wojciech Iwanowski
Unia Racibórz
Amadeusz Walczak
Zagłębie Wałbrzych
87 kg Szymon Szymonowicz
Cement-Gryf Chełm
Arkadiusz Kułynycz
Olimpijczyk Radom
Islam Aliew
AZS-AWF Warszawa
Igor Gmitrasiuk
AKS Piotrków Trybunalski
97 kg Tadeusz Michalik
Sobieski Poznań
Artsiom Shumski
Sobieski Poznań
Gerard Kurniczak
Sobieski Poznań

Jakub Antoszewski
AZS-AWF Warszawa

130 kg Rafał Krajewski
Legia Warszawa
Rafał Płowiec
Olimpijczyk Radom
Mateusz Kareciński
Olimpijczyk Radom

Marcel Elias
Olimpijczyk Radom

Styl wolny edytuj

Kategoria[6] Złoty Srebrny Brązowy
57 kg Adam Bieńkowski
Zapasy Kołobrzeg
Adrian Wagner
LKS Mazowsze Teresin
Rafał Szewc
Lotnik Wrocław
Wołodymyr Korniłow
Bloczek Team Pelplin
61 kg Wasyl Ilniczkij
Bloczek Team Pelplin
Iwan Izdebskij
Ceramik Krotoszyn
Rasuljon Inojatow
AZS-AWF Warszawa
Mariusz Walkowiak
Ceramik Krotoszyn
65 kg Eduard Grigorjew
Mazowsze Teresin
Dominik Jagusz
ZKS Koszalin
Łukasz Nowakowski
Bloczek Team Pelplin
Aminjon Sadullojew
AZS-AWF Warszawa
70 kg Eryk Maj
Śląsk Milicz
Eryk Gibasiewicz
Ceramik Krotoszyn
Bartosz Sołtys
Śląsk Milicz
Krystian Krupiński
Orzeł Namysłów
74 kg Magomedmurad Gadżijew
AKS Piotrków Trybunalski
Mateusz Nejman
ZTA Zgierz
Kamil Rybicki
Mazowsze Teresin
Wojciech Wysocki
Mazowsze Teresin
79 kg Igor Szucki
MLUKS Karlino
Tomasz Radziszewski
Bizon Milicz
Patryk Ciurzyński
Mazowsze Teresin
Ernest Dorosz
Zapasy Włodawa
86 kg Krzysztof Sadowik
Śląsk Milicz
Cezary Sadowski
MLUKS Karlino
Andrzej Hermanowski
Iskra Spiczyn
Filip Szucki
MLUKS Karlino
92 kg Patryk Dublinowski
AKS Białogard
Filip Rogut
Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team
Wiktor Hasa
ZKS Koszalin
Michał Bielawski
Grunwald Poznań
97 kg Radosław Baran
Ceramik Krotoszyn
Czyngis Samadow
Ceramik Krotoszyn
Zbigniew Baranowski
AKS Białogard
Kacper Gongało
ZTA Zgierz
125kg Robert Baran
Ceramik Krotoszyn
Kamil Kościółek
Stal Rzeszów
Krzysztof Swoboda
ZTA Zgierz
Jakub Czerczak
Slavia Ruda Śląska

Kobiety edytuj

Kategoria[7][8] Złoty Srebrny Brązowy
50 kg Anna Łukasiak
AZS-AWF Warszawa
Agata Walerzak
Dąb Brzeźnica
Anna Król
Cement-Gryf Chełm
Amanda Tomczyk
MLUKS Karlino
53 kg Katarzyna Krawczyk
Cement-Gryf Chełm
Roksana Zasina
ZTA Zgierz
Anastasija Lebediewa
Cement-Gryf Chełm
Monika Białach
Armaty Stoczek Łukowski
55 kg Weronika Sikora
Grunwald Poznań
Nikola Drozdek
Agros Żary
Monika Dadas
Cement-Gryf Chełm
Angelika Mytkowska
Slavia Ruda Śląska
57 kg Angelina Łysak
Cement-Gryf Chełm
Patrycja Gil
Nowe Iganie
Jowita Wrzesień
CSiR Dąbrowa Górnicza
Magdalena Głodek
Bloczek Team Pelplin
59 kg Patrycja Strzelczyk
Bloczek Team Pelplin
Aleksandra Witoś
Orzeł Namysłów
Anastasija Padoszyk
Cement-Gryf Chełm
Dominika Buss
Sokół Lublin
62 kg Aleksandra Wólczyńska
Grunwald Poznań
Natalia Kubaty
Slavia Ruda Śląska
Wiktoria Kamela
Cement-Gryf Chełm
Olga Padoszyk
Cement-Gryf Chełm
65 kg Alicja Nowosad
Cement-Gryf Chełm
Katarzyna Mądrowska
Feniks Pesta Stargard
Marta Mechocka
Mazowsze Teresin
Oktawia Skraińska
Sokół Lublin
68 kg Wiktoria Chołuj
AKS Białogard
Natalia Strzałka
Slavia Ruda Śląska
Kamila Pyżewska
Wisła Świecie
Paulina Martyka
Junior Dzierżoniów
72 kg Paulina Danisz
Slavia Ruda Śląska
Zofia Polowczyk
Tęcza Środa Wielkopolska
Patrycja Słomska
Orzeł Namysłów
Anna Urbanowicz
Cement-Gryf Chełm
76 kg Daniela Tkachuk
Cement-Gryf Chełm
Patrycja Cuber
Slavia Ruda Śląska
Patrycja Sperka
Unia Racibórz
Oliwia Glegolska
Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team

Przypisy edytuj