Otwórz menu główne

Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – skoki indywidualnie

Konkurencja skoków przez przeszkody podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana w dniach 4 - 8 sierpnia 2012 roku w Greenwich Park[1].

Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012

Jeździectwo
Skoki przez przeszkody indywidualnie
Złoty medal Szwajcaria Steve Guerdat
Srebrny medal Holandia Gerco Schröder
Brązowy medal Irlandia Cian O’Connor

Spis treści

TerminarzEdytuj

Data[1] Godzina
4 sierpnia 2012 10:30 Kwalifikacje - Runda 1
5 sierpnia 2012 11:00 Kwalifikacje - Runda 2
6 sierpnia 2012 14:00 Kwalifikacje - Runda 3
8 sierpnia 2012 12:00 Finały - Runda A i Runda B

WynikiEdytuj

Kwalifikacje odbywały się w trzech rundach. W pierwszej rundzie startowało 75 zawodników. Do drugiej rundy kwalifikacji awansowali jeźdźcy z pierwszych 60 miejsc (w sumie 64 zawodników). Wyniki tej rundy były zaliczane do dalszej rywalizacji indywidualnej oraz do rywalizacji drużynowej. Do trzeciej rundy kwalifikacji awansowało 45 zawodników z najlepszymi rezultatami. Do finału awansowało 35 zawodników z najlepszymi rezultatami z uwzględnieniem iż z jednego kraju w rozgrywce finałowej może wystartować tylko trzech jeźdźców[2]

KwalifikacjeEdytuj

Runda 1Edytuj

W pierwszej rundzie parkur miał długość 510 m a limit czasu wynosił 1:22 min[3].

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Łącznie Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Jur Vrieling   Holandia Bubalu 0 0 0 Q
Álvaro de Miranda Neto   Brazylia AD Rahmannshof's Bogeno 0 0 0 Q
Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 0 0 0 Q
Simon Delestre   Francja Napoli du Ry 0 0 0 Q
Cassio Rivetti   Ukraina Temple Road 0 0 0 Q
Jens Fredricson   Szwecja Lunatic 0 0 0 Q
Daniel Bluman   Kolumbia Sancha 0 0 0 Q
Steve Guerdat   Szwajcaria Nino Des Buissonnets 0 0 0 Q
McLain Ward   Stany Zjednoczone Antares F 0 0 0 Q
Philippe Lejeune   Belgia Vigo d'Arsouilles 0 0 0 Q
Maikel van der Vleuten   Holandia Verdi 0 0 0 Q
Abdullah bin Mutaib   Arabia Saudyjska Davos 0 0 0 Q
Ben Maher   Wielka Brytania Tripple X 0 0 0 Q
Janne Friederike Meyer   Niemcy Lambrasco 0 0 0 Q
Alberto Michán   Meksyk Rosalía la Silla 0 0 0 Q
Paul Estermann   Szwajcaria Castlefield Eclipse 0 0 0 Q
Julia Hargreaves   Australia Vedor 0 0 0 Q
Marc Houtzager   Holandia Sterrehofs Tamino 0 0 0 Q
José Roberto Fernandez Filho   Brazylia Maestro St. Lois 0 0 0 Q
Eric Lamaze   Kanada Derly Chin de Muze 0 0 0 Q
Kevin Staut   Francja Silvana 0 0 0 Q
Henrik von Eckermann   Szwecja Allerdings 0 0 0 Q
Meredith Michaels-Beerbaum   Niemcy Bella Donna 0 0 0 Q
Werner Muff   Szwajcaria Kiamon 0 0 0 Q
Edwina Tops-Alexander   Australia Cevo Itot du Chateau 0 0 0 Q
Rich Fellers   Stany Zjednoczone Flexible 0 0 0 Q
Dirk Demeersman   Belgia Bufero van het Panishof 0 0 0 Q
Gerco Schröder   Holandia London 0 0 0 Q
Taizo Sugitani   Japonia Avenzio 0 0 0 Q
Rolf-Göran Bengtsson   Szwecja Casall 0 0 0 Q
Cian O’Connor   Irlandia Blue Loyd 12 0 0 0 Q
Jos Lansink   Belgia Valentina van't Heike 0 0 0 Q
33. Kamal Bahamdan   Arabia Saudyjska Noblesse Des Tess 0 1 1 Q
Marcus Ehning   Niemcy Plot Blue 0 1 1 Q
Jillian Terceira   Bermudy Bernadien van Westuur 0 1 1 Q
Pénélope Leprevost   Francja Mylord Carthago 0 1 1 Q
Rodrigo Diaz   Kolumbia Royal Vincken 0 1 1 Q
Reed Kessler   Stany Zjednoczone Cylana 0 1 1 Q
Ahmad Saber Hamcho   Syria Wonderboy 0 1 1 Q
Rodrigo Pessoa   Brazylia HH Rebozo 0 1 1 Q
41. Ramzy Al Duhami   Arabia Saudyjska Bayard Van De Villa There 0 2 2 Q
42. Nicolás Pizarro   Meksyk Crossing Jordan 4 0 4 Q
Grégory Wathelet   Belgia Cadjanine Z 4 0 4 Q
Billy Twomey   Irlandia Tinka's Serenade 4 0 4 Q
Scott Brash   Wielka Brytania Hello Sanctos 4 0 4 Q
Björn Nagel   Ukraina Niack De L'abbaye 4 0 4 Q
Ian Millar   Kanada Star Power 4 0 4 Q
José María Larocca   Argentyna Royal Power 4 0 4 Q
Olivier Guillon   Francja Lord de Theize 4 0 4 Q
Kateryna Offell   Ukraina Vivant 4 0 4 Q
Carlos Milthaler   Chile Hyo Altenero 4 0 4 Q
James Paterson-Robinson   Australia Lanosso 4 0 4 Q
53. Jill Henselwood   Kanada George 4 1 5 Q
Jamal Rahimow   Azerbejdżan Warrior 4 1 5 Q
Karim El Zoghby   Egipt Wervel Wind 4 1 5 Q
Rodrigo Carrasco   Chile Or De La Charbonniere 4 1 5 Q
Federico Fernández   Meksyk Victoria 4 1 5 Q
58. Tomas Couve Correa   Chile Underwraps 4 2 6 Q
Abdullah Waleed Sharbatly   Arabia Saudyjska Sultan 4 2 6 Q
60. Samuel Parot   Chile Al Calypso 8 0 8 Q
Tiffany Foster   Kanada Victor 8 0 8 Q
Luciana Diniz-Knippling   Portugalia Lennox 8 0 8 Q
Pius Schwizer   Szwajcaria Carlina IV 8 0 8 Q
64. Alejandro Madorno   Argentyna Milano De Flore 8 1 9
65. Władimir Tuganow   Rosja Lancero 8 2 10
Peter Charles   Wielka Brytania Vindicat 8 2 10
67. Ibrahim Hani Biszarat   Jordania Verida O 12 0 12
Jaime Ascárraga   Meksyk Gángster 12 0 12
69. Christian Ahlmann   Niemcy Codex One 12 3 15
70. Ołeksandr Oniszczenko   Ukraina Comte D'arsouilles 16 2 18
71. Reiko Takeda   Japonia Ari 20 2 22
72. Matt Williams   Australia Watch Me VD Mangelaar upadek z konia 42
Carlos Eduardo Ribas   Brazylia Wlexo dwie odmowy wykonania skoku 42
Lisen Bratt   Szwecja Matrix dwie odmowy wykonania skoku 42
Beezie Madden   Stany Zjednoczone Via Volo dwie odmowy wykonania skoku 42

Runda 2Edytuj

W drugiej rundzie parkur miał długość 550 m a limit czasu wynosił 1:28 min[4].

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Runda 1 Łącznie kary Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 0 0 0 0 Q
Abdullah bin Mutaib   Arabia Saudyjska Davos 0 0 0 0 Q
Ben Maher   Wielka Brytania Tripple X 0 0 0 0 Q
Edwina Tops-Alexander   Australia Cevo Itot du Chateau 0 0 0 0 Q
Alberto Michán   Meksyk Rosalía la Silla 0 0 0 0 Q
Álvaro de Miranda Neto   Brazylia AD Rahmannshof's Bogeno 0 0 0 0 Q
Maikel van der Vleuten   Holandia Verdi 0 0 0 0 Q
Paul Estermann   Szwajcaria Castlefield Eclipse 0 0 0 0 Q
Marc Houtzager   Holandia Sterrehofs Tamino 0 0 0 0 Q
Henrik von Eckermann   Szwecja Allerdings 0 0 0 0 Q
Rich Fellers   Stany Zjednoczone Flexible 0 0 0 0 Q
Rolf-Göran Bengtsson   Szwecja Casall 0 0 0 0 Q
13. Daniel Bluman   Kolumbia Sancha 0 1 0 1 Q
Eric Lamaze   Kanada Derly Chin de Muze 0 1 0 1 Q
15. Kamal Bahamdan   Arabia Saudyjska Noblesse Des Tess 0 1 1 2 Q
Ramzy Al Duhami   Arabia Saudyjska Bayard Van De Villa There 0 0 2 2 Q
17. Taizo Sugitani   Japonia Avenzio 4 0 0 4 Q
Ian Millar   Kanada Star Power 0 0 4 4 Q
McLain Ward   Stany Zjednoczone Antares F 4 0 0 4 Q
Steve Guerdat   Szwajcaria Nino Des Buissonnets 4 0 0 4 Q
Janne Friederike Meyer   Niemcy Lambrasco 4 0 0 4 Q
José Roberto Fernandez Filho   Brazylia Maestro St. Lois 4 0 0 4 Q
Kevin Staut   Francja Silvana 4 0 0 4 Q
Werner Muff   Szwajcaria Kiamon 4 0 0 4 Q
Gerco Schröder   Holandia London 4 0 0 4 Q
Jos Lansink   Belgia Valentina van't Heike 4 0 0 4 Q
27. Cassio Rivetti   Ukraina Temple Road 4 1 0 5 Q
Marcus Ehning   Niemcy Plot Blue 4 0 1 5 Q
Rodrigo Pessoa   Brazylia HH Rebozo 4 0 1 5 Q
30. Simon Delestre   Francja Napoli du Ry 4 2 0 6 Q
31. Luciana Diniz-Knippling   Portugalia Lennox 0 0 8 8 Q
José María Larocca   Argentyna Royal Power 4 0 4 8 Q
Cian O’Connor   Irlandia Blue Loyd 12 8 0 0 8 Q
Nicolás Pizarro   Meksyk Crossing Jordan 4 0 4 8 Q
James Paterson-Robinson   Australia Lanosso 4 0 4 8 Q
Julia Hargreaves   Australia Vedor 8 0 0 8 Q
Björn Nagel   Ukraina Niack De L'abbaye 4 0 4 8 Q
Scott Brash   Wielka Brytania Hello Sanctos 4 0 4 8 Q
Jur Vrieling   Holandia Bubalu 8 0 0 8 Q
Jens Fredricson   Szwecja Lunatic 8 0 0 8 Q
Philippe Lejeune   Belgia Vigo d'Arsouilles 8 0 0 8 Q
Grégory Wathelet   Belgia Cadjanine Z 4 0 4 8 Q
Meredith Michaels-Beerbaum   Niemcy Bella Donna 8 0 0 8 Q
Dirk Demeersman   Belgia Bufero van het Panishof 8 0 0 8 Q
Olivier Guillon   Francja Lord de Theize 4 0 4 8 Q
Pius Schwizer   Szwajcaria Carlina IV 0 0 8 8 Q
47. Jillian Terceira   Bermudy Bernadien van Westuur 8 0 1 9
Jill Henselwood   Kanada George 4 0 5 9
Pénélope Leprevost   Francja Mylord Carthago 8 0 1 9
Reed Kessler   Stany Zjednoczone Cylana 8 0 1 9
51. Karim El Zoghby   Egipt Wervel Wind 4 1 5 10
Abdullah Waleed Sharbatly   Arabia Saudyjska Sultan 4 0 6 10
53. Rodrigo Diaz   Kolumbia Royal Vincken 8 2 1 11
Tomas Couve Correa   Chile Underwraps 4 1 6 11
Federico Fernández   Meksyk Victoria 4 2 5 11
56. Billy Twomey   Irlandia Tinka's Serenade 8 0 4 12
Carlos Milthaler   Chile Hyo Altenero 8 0 4 12
58. Kateryna Offell   Ukraina Vivant 12 0 4 16
59. Samuel Parot   Chile Al Calypso 8 1 8 17
60. Jamal Rahimow   Azerbejdżan Warrior 12 1 5 18
61. Rodrigo Carrasco   Chile Or De La Charbonniere 16 1 5 22
62. Ahmad Saber Hamcho   Syria Wonderboy 28 1 1 30
Tiffany Foster   Kanada Victor nie dopuszczony do startu (kontuzja konia)

Runda 3Edytuj

W trzeciej rundzie parkur miał długość 550 m a limit czasu wynosił 1:28 min[5].

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Runda 1 Runda 2 Łącznie kary Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 0 0 0 0 0 Q
Maikel van der Vleuten   Holandia Verdi 0 0 0 0 0 Q
Marc Houtzager   Holandia Sterrehofs Tamino 0 0 0 0 0 Q
4. Edwina Tops-Alexander   Australia Cevo Itot du Chateau 4 0 0 0 4 Q
Abdullah bin Mutaib   Arabia Saudyjska Davos 4 0 0 0 4 Q
Ben Maher   Wielka Brytania Tripple X 4 0 0 0 4 Q
7. Marcus Ehning   Niemcy Plot Blue 0 0 1 4 5 Q
Daniel Bluman   Kolumbia Sancha 4 0 0 1 5 Q
9. Ramzy Al Duhami   Arabia Saudyjska Bayard Van De Villa There 4 0 2 2 6 Q
10. Kamal Bahamdan   Arabia Saudyjska Noblesse Des Tess 5 1 1 1 8 Q
11. Kevin Staut   Francja Silvana 4 0 0 4 8 Q
Jos Lansink   Belgia Valentina van't Heike 4 0 0 4 8 Q
Álvaro de Miranda Neto   Brazylia AD Rahmannshof's Bogeno 8 0 0 0 8 Q
Steve Guerdat   Szwajcaria Nino Des Buissonnets 4 0 0 4 8 Q
Paul Estermann   Szwajcaria Castlefield Eclipse 8 0 0 0 8 Q
Scott Brash   Wielka Brytania Hello Sanctos 0 0 4 4 8 Q
Rich Fellers   Stany Zjednoczone Flexible 8 0 0 0 8 Q
Ian Millar   Kanada Star Power 4 0 4 0 8 Q
Gerco Schröder   Holandia London 4 0 0 4 8 Q
Rolf-Göran Bengtsson   Szwecja Casall 8 0 0 0 8 Q
Pius Schwizer   Szwajcaria Carlina IV 0 0 8 0 8 Q
22. Meredith Michaels-Beerbaum   Niemcy Bella Donna 0 1 0 8 9 Q
Alberto Michán   Meksyk Rosalía la Silla 8 1 0 0 9 Q
Eric Lamaze   Kanada Derly Chin de Muze 8 0 0 1 9 Q
25. Rodrigo Pessoa   Brazylia HH Rebozo 4 1 1 4 10 Q
26. Luciana Diniz-Knippling   Portugalia Lennox 4 0 8 0 12 Q
Grégory Wathelet   Belgia Cadjanine Z 4 0 4 4 12 Q
Taizo Sugitani   Japonia Avenzio 8 0 0 4 12 Q
McLain Ward   Stany Zjednoczone Antares F 8 0 0 4 12 Q
Jens Fredricson   Szwecja Lunatic 4 0 0 8 12 Q
31. Julia Hargreaves   Australia Vedor 4 1 0 8 13 Q
32. Simon Delestre   Francja Napoli du Ry 8 0 0 6 14 Q
33. Olivier Guillon   Francja Lord de Theize 8 0 4 4 16 Q
Henrik von Eckermann   Szwecja Allerdings 16 0 0 0 16 Q
Werner Muff   Szwajcaria Kiamon 12 0 0 4 16
Jur Vrieling   Holandia Bubalu 8 0 0 8 16
37. Cassio Rivetti   Ukraina Temple Road 12 0 0 5 17 Q
38. José María Larocca   Argentyna Royal Power 12 0 4 4 20 R
Cian O’Connor   Irlandia Blue Loyd 12 12 0 0 8 20 R
Dirk Demeersman   Belgia Bufero van het Panishof 12 0 0 8 20 R
41. James Paterson-Robinson   Australia Lanosso 12 1 4 4 21 R
Björn Nagel   Ukraina Niack De L'abbaye 12 1 4 4 21 R
Janne Friederike Meyer   Niemcy Lambrasco 16 1 0 4 21 R
44. Nicolás Pizarro   Meksyk Crossing Jordan 20 0 4 4 28
45. José Roberto Fernandez Filho   Brazylia Maestro St. Lois 46 0 0 4 50
Philippe Lejeune   Belgia Vigo d'Arsouilles nie stanął na starcie (zranienie konia)

R - rezerwowy

FinałEdytuj

Runda AEdytuj

W rundzie finałowej parkur miał długość 520 m a limit czasu wynosił 1:24 min[6]. Do drugiej rundy finałowej zakwalifikowali się jeźdżcy z 20 najlepszymi wynikami.Holender Maikel van der Vleuten zrezygnował ze startu. Jego miejsce w finale zajął zawodnik rezerwowy (było to 3 zawodników, którzy uzyskali ten sam wynik w kwalifikacjach).

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Łącznie kary Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Cian O’Connor   Irlandia Blue Loyd 12 0 0 0 Q
Olivier Guillon   Francja Lord de Theize 0 0 0 Q
Steve Guerdat   Szwajcaria Nino Des Buissonnets 0 0 0 Q
Scott Brash   Wielka Brytania Hello Sanctos 0 0 0 Q
Marcus Ehning   Niemcy Plot Blue 0 0 0 Q
Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 0 0 0 Q
7. Luciana Diniz-Knippling   Portugalia Lennox 0 1 1 Q
Gerco Schröder   Holandia London 0 1 1 Q
Pius Schwizer   Szwajcaria Carlina IV 0 1 1 Q
Kamal Bahamdan   Arabia Saudyjska Noblesse Des Tess 0 1 1 Q
11. Simon Delestre   Francja Napoli du Ry 4 0 4 Q
Rodrigo Pessoa   Brazylia HH Rebozo 4 0 4 Q
Alberto Michán   Meksyk Rosalía la Silla 4 0 4 Q
Álvaro de Miranda Neto   Brazylia AD Rahmannshof's Bogeno 4 0 4 Q
Ian Millar   Kanada Star Power 4 0 4 Q
Daniel Bluman   Kolumbia Sancha 4 0 4 Q
Edwina Tops-Alexander   Australia Cevo Itot du Chateau 4 0 4 Q
Ben Maher   Wielka Brytania Tripple X 4 0 4 Q
Marc Houtzager   Holandia Sterrehofs Tamino 4 0 4 Q
20. Cassio Rivetti   Ukraina Temple Road 4 1 5 Q
Paul Estermann   Szwajcaria Castlefield Eclipse 4 1 5 Q
Rich Fellers   Stany Zjednoczone Flexible 4 1 5 Q
23. Henrik von Eckermann   Szwecja Allerdings 8 0 8
Meredith Michaels-Beerbaum   Niemcy Bella Donna 8 0 8
Jos Lansink   Belgia Valentina van't Heike 8 0 8
26. Dirk Demeersman   Belgia Bufero van het Panishof 8 1 9
Jens Fredricson   Szwecja Lunatic 8 1 9
Abdullah bin Mutaib   Arabia Saudyjska Davos 8 1 9
29. Grégory Wathelet   Belgia Cadjanine Z 12 0 12
McLain Ward   Stany Zjednoczone Antares F 12 0 12
Eric Lamaze   Kanada Derly Chin de Muze 12 0 12
Ramzy Al Duhami   Arabia Saudyjska Bayard Van De Villa There 12 0 12
33. Taizo Sugitani   Japonia Avenzio 12 2 14
34. Kevin Staut   Francja Silvana 16 0 16
35. Julia Hargreaves   Australia Vedor 16 1 17
36. José María Larocca   Argentyna Royal Power 20 0 20
Maikel van der Vleuten   Holandia Verdi wycofał się ze startu

Runda BEdytuj

W rundzie finałowej parkur miał długość 520 m a limit czasu wynosił 1:24 min[6]. O drugim miejscu zadecydowała dogrywka[7].

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Runda A Łącznie kary Dogrywka
przeszkody limit czasu
1. Steve Guerdat   Szwajcaria Nino Des Buissonnets 0 0 0 0
2. Gerco Schröder   Holandia London 0 0 1 1 0
3. Cian O’Connor   Irlandia Blue Loyd 12 0 1 0 1 4
4. Kamal Bahamdan   Arabia Saudyjska Noblesse Des Tess 0 1 1 2
5. Alberto Michán   Meksyk Rosalía la Silla 0 0 4 4
Scott Brash   Wielka Brytania Hello Sanctos 4 0 0 4
Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 4 0 0 4
8. Rich Fellers   Stany Zjednoczone Flexible 0 0 5 5
9. Ian Millar   Kanada Star Power 4 0 4 8
Ben Maher   Wielka Brytania Tripple X 4 0 4 8
Marc Houtzager   Holandia Sterrehofs Tamino 4 0 4 8
12. Cassio Rivetti   Ukraina Temple Road 4 0 5 9
Álvaro de Miranda Neto   Brazylia AD Rahmannshof's Bogeno 4 1 4 9
Pius Schwizer   Szwajcaria Carlina IV 8 0 1 9
Olivier Guillon   Francja Lord de Theize 8 1 0 9
Marcus Ehning   Niemcy Plot Blue 8 1 0 9
17. Paul Estermann   Szwajcaria Castlefield Eclipse 4 1 5 10
Luciana Diniz-Knippling   Portugalia Lennox 8 1 1 10
19. Simon Delestre   Francja Napoli du Ry 8 0 4 12
20. Daniel Bluman   Kolumbia Sancha 8 1 4 13
Edwina Tops-Alexander   Australia Cevo Itot du Chateau 8 1 4 13
21. Rodrigo Pessoa   Brazylia HH Rebozo 12 1 4 17

PrzypisyEdytuj

  1. a b Individual jumping - Timetable, london2012.com [dostęp 2013-02-08] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  2. Individual Jumping - competition format, london2012.com [dostęp 2013-02-08] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  3. Individual Jumping - 1st Qualifier, london2012.com [dostęp 2013-02-08] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-05] (ang.).
  4. Individual Jumping - 2nd Qualifier, london2012.com [dostęp 2013-02-08] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-29] (ang.).
  5. Individual Jumping - 3rd Qualifier, london2012.com [dostęp 2013-02-08] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-11] (ang.).
  6. a b Individual Jumping - Final Round A, london2012.com [dostęp 2013-02-08] [zarchiwizowane z adresu 2013-01-03] (ang.).
  7. Individual Jumping - Final Jump-Off, london2012.com [dostęp 2013-02-08] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).