Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – skoki indywidualnie

jedna z konkurencji jeździeckich rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro

Konkurencja skoków przez przeszkody podczas XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana w dniach 1419 sierpnia 2016 roku w Centro Nacional de Hipismo.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Jeździectwo
Skoki przez przeszkody indywidualnie
Złoty medal Wielka Brytania Nick Skelton
Srebrny medal Szwecja Peder Fredricson
Brązowy medal Kanada Eric Lamaze

TerminarzEdytuj

Data Godzina
14 sierpnia 2016 10:00 Runda 1
16 sierpnia 2016 10:00' Runda 2
17 sierpnia 2016 10:00 Runda 3
19 sierpnia 2016 12:00 Finały – Runda A i Runda B

WynikiEdytuj

Kwalifikacje odbywały się w trzech rundach. W pierwszej rundzie startowało 75 zawodników. Do drugiej rundy kwalifikacji awansowali jeźdźcy z pierwszych 60 miejsc. Wyniki tej rundy były zaliczane do dalszej rywalizacji indywidualnej. Do trzeciej rundy kwalifikacji awansowało 45 zawodników z najlepszymi rezultatami. Do finału awansowało 35 zawodników z najlepszymi rezultatami z uwzględnieniem, iż z jednego kraju w rozgrywce finałowej może wystartować tylko trzech jeźdźców.

KwalifikacjeEdytuj

Runda 1.Edytuj

W pierwszej rundzie limit czasu wynosił 1:22 min.

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Łącznie Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Christian Ahlmann   Niemcy Taloubet Z 0 0 0 Q
Kent Farrington   Stany Zjednoczone Voyeur 0 0 0 Q
Janika Sprunger   Szwajcaria Bonne Chance CW 0 0 0 Q
Philippe Rozier   Francja Rahotep de Toscane 0 0 0 Q
Stephan Barcha   Brazylia Landpeter do Feroleto 0 0 0 Q
Meredith Michaels-Beerbaum   Niemcy Fibonacci 0 0 0 Q
Jérôme Guery   Belgia Gran Cru Van de Roz 0 0 0 Q
Maikel van der Vleuten   Holandia Verdi 0 0 0 Q
Sheikh Ali Al-Thani   Katar First Division 0 0 0 Q
Peder Fredricson   Szwecja All In 0 0 0 Q
Álvaro Doda de Miranda   Brazylia Cornetto K 0 0 0 Q
Daniel Deusser   Niemcy First Class 0 0 0 Q
Edwina Tops-Alexander   Australia Linera Tequila 0 0 0 Q
Amy Millar   Kanada Heros 0 0 0 Q
Roger-Yves Bost   Francja Sydney une Prince 0 0 0 Q
Henrik von Eckermann   Szwecja Yajamila 0 0 0 Q
Pedro Veniss   Brazylia Quabri de l'Isle 0 0 0 Q
Karim El-Zoghby   Egipt Amelia 0 0 0 Q
John Whitaker   Wielka Brytania Omellaia 0 0 0 Q
Harrie Smolders   Holandia Emeraid 0 0 0 Q
Eric Lamaze   Kanada Fine Lady 5 0 0 0 Q
Sergio Álvarez Moya   Hiszpania Carlo 273 0 0 0 Q
Steve Guerdat   Szwajcaria Nino des Buissonets 0 0 0 Q
Rene Tebbel   Ukraina Zipper 0 0 0 Q
25. Ali Al-Rumaihi   Katar Gunder 0 1 1 Q
Nestor Nielsen van Hoff   Urugwaj Prince Royal Z de la Luz 0 1 1 Q
27. Eduardo Menezes   Brazylia Quintol 4 0 4 Q
Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 4 0 4 Q
Jeroen Dubbeldam   Holandia Zenith 4 0 4 Q
Yann Candele   Kanada First Choice 15 4 0 4 Q
Pilar Lucrecia Cordón   Hiszpania Gribouille du Lys 4 0 4 Q
Abdelkebir Ouaddar   Maroko Quickly de Kreisker 4 0 4 Q
Ben Maher   Wielka Brytania Tic Tac 4 0 4 Q
Scott Keach   Australia Fedor 4 0 4 Q
Lucy Davis   Stany Zjednoczone Barron 4 0 4 Q
Tiffany Foster   Kanada Tripple X III 4 0 4 Q
Manuel Fernández Saro   Hiszpania U Watch 4 0 4 Q
Romain Duguet   Szwajcaria Quorida de Treho 4 0 4 Q
Reiko Takeda   Japonia Bardolino 4 0 4 Q
Ulrich Kirchhoff   Ukraina Prince de la Mare 4 0 4 Q
Kevin Staut   Francja Reveur de Hurtebise 4 0 4 Q
Matias Albarracin   Argentyna Cannavaro 9 4 0 4 Q
Michael Whitaker   Wielka Brytania Cassionato 4 0 4 Q
McLain Ward   Stany Zjednoczone Azur 4 0 4 Q
Eduardo Álvarez Aznar   Hiszpania Rockfeller de Pleville 4 0 4 Q
Martin Fuchs   Szwajcaria Clooney 4 0 4 Q
José Maria Larocca   Argentyna Cornet du Lys 4 0 4 Q
Ludger Beerbaum   Niemcy Casello 4 0 4 Q
Elizabeth Madden   Stany Zjednoczone Cortes'c' 4 0 4 Q
Bassem Hassan Mohammed   Katar Dejavu 4 0 4 Q
50. Alonso Valdéz   Peru Chief 4 2 6 Q
51. Ramiro Quintana   Argentyna Appy Cara 4 3 7 Q
53. Matt Williams   Australia Valinski S 8 0 8 Q
Luciana Diniz   Portugalia Fit for Fun 13 8 0 8 Q
Hamad Al-Attiyah   Katar Appagino 2 8 0 8 Q
Malin Baryard-Johnsson   Szwecja Cue Channa 8 0 8 Q
René Lopez   Kolumbia Con Dios III 8 0 8 Q
Greg Broderick   Irlandia Going Gloabal 8 0 8 Q
Pablo Barrios   Wenezuela Antares 8 0 8 Q
James Paterson-Robinson   Australia Amarillo 8 0 8 Q
61. Ömer Karaevli   Turcja Roso au Crosnier 12 1 13
Emanuel Andrade   Wenezuela Hardrock Z 12 1 13
63. Daniel Bluman   Kolumbia Apardi 12 3 15
64. Toshiki Masui   Japonia Taloubetdarco K Z 16 0 16
Taizo Sugitani   Japonia Imothep 16 0 16
Rolf-Göran Bengtsson   Szwecja Unita 16 0 16
67. Emanuele Gaudiano   Włochy Caspar 232 24 3 27
68. Cassio Rivetti   Ukraina Fine Fleur du Marais wyeliminowany 47
Bruno Passaro   Argentyna Chicago Z wyeliminowany 47
Daisuke Fukushima   Japonia Cornet 36 wyeliminowany 47
Ferenc Szentirmai   Ukraina Chadino wyeliminowany 47
Sheau Wong   Chińskie Tajpej Zadarijke V wyeliminowany 47
Pénélope Leprevost   Francja Flora de Mariposa Wyeliminowany 47
Nicola Philippaerts   Belgia Zilverstar T DSQ
Jur Vrieling   Holandia Zirocco Blue DSQ

Runda 2.Edytuj

W drugiej rundzie parkur miał długość 550 m, a limit czasu wynosił 1:21 min.

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Runda 1 Łącznie kary Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Kent Farrington   Stany Zjednoczone Voyeur 0 0 0 0 Q
Christian Ahlmann   Niemcy Taloubet Z 0 0 0 0 Q
Peder Fredricson   Szwecja All In 0 0 0 0 Q
Maikel van der Vleuten   Holandia Verdi 0 0 0 0 Q
Meredith Michaels-Beerbaum   Niemcy Fibonacci 0 0 0 0 Q
Harrie Smolders   Holandia Emeraid 0 0 0 0 Q
Álvaro Doda de Miranda   Brazylia Cornetto K 0 0 0 0 Q
Daniel Deußer   Niemcy First Class 0 0 0 0 Q
Sergio Álvarez Moya   Hiszpania Carlo 273 0 0 0 0 Q
Eric Lamaze   Kanada Fine Lady 5 0 0 0 0 Q
Pedro Veniss   Brazylia Quabri de l'Isle 0 0 0 0 Q
12. Rene Tebbel   Ukraina Zipper 0 1 0 1 Q
Roger-Yves Bost   Francja Sydney une Prince 0 1 0 1 Q
14. Ali Al-Rumaihi   Katar Gunder 0 1 1 2 Q
15. Jeroen Dubbeldam   Holandia Zenith 0 0 4 4 Q
Yann Candele   Kanada First Choice 15 0 0 4 4 Q
Philippe Rozier   Francja Rahotep de Toscane 4 0 0 4 Q
Eduardo Menezes   Brazylia Quintol 0 0 4 4 Q
Lucy Davis   Stany Zjednoczone Barron 0 0 4 4 Q
Sheikh Ali Al-Thani   Katar First Division 4 0 0 4 Q
Romain Duguet   Szwajcaria Quorida de Treho 0 0 4 4 Q
Kevin Staut   Francja Reveur de Hurtebise 0 0 4 4 Q
McLain Ward   Stany Zjednoczone Azur 0 0 4 4 Q
Henrik von Eckermann   Szwecja Yajamila 4 0 0 4 Q
Martin Fuchs   Szwajcaria Clooney 0 0 4 4 Q
26. Reiko Takeda   Japonia Bardolino 0 1 4 5 Q
Matias Albarracin   Argentyna Cannavaro 9 0 1 4 5 Q
Edwina Tops-Alexander   Australia Linera Tequila 4 1 0 5 Q
Amy Millar   Kanada Heros 4 1 0 5 Q
30. Luciana Diniz   Portugalia Fit for Fun 13 0 0 8 8 Q
Ramiro Quintana   Argentyna Appy Cara 0 1 7 8 Q
Matt Williams   Australia Valinski S 0 0 8 8 Q
Ulrich Kirchhoff   Ukraina Prince de la Mare 4 0 4 8 Q
Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 4 0 4 8 Q
Janika Sprunger   Szwajcaria Bonne Chance CW 8 0 0 8 Q
Ben Maher   Wielka Brytania Tic Tac 4 0 4 8 Q
Manuel Fernández Saro   Hiszpania U Watch 4 0 4 8 Q
Tiffany Foster   Kanada Tripple X III 4 0 4 8 Q
Bassem Hassan Mohammed   Katar Dejavu 4 0 4 8 Q
Steve Guerdat   Szwajcaria Nino des Buissonets 8 0 0 8 Q
Ludger Beerbaum   Niemcy Casello 4 0 4 8 Q
42. Karim El-Zoghby   Egipt Amelia 8 1 0 9 Q
Michael Whitaker   Wielka Brytania Cassionato 4 1 4 9 Q
44. Nestor Nielsen van Hoff   Urugwaj Prince Royal Z de la Luz 8 1 1 10 Q
Jérôme Guery   Belgia Gran Cru Van de Roz 8 2 0 10 Q
46. José Maria Larocca   Argentyna Cornet du Lys 8 0 4 12
Pilar Lucrecia Cordón   Hiszpania Gribouille du Lys 8 0 4 12
Malin Baryard-Johnsson   Szwecja Cue Channa 4 0 8 12
Elizabeth Madden   Stany Zjednoczone Cortes'c' 8 0 4 12
50. Greg Broderick   Irlandia Going Gloabal 4 1 8 13
Abdelkebir Ouaddar   Maroko Quickly de Kreisker 8 1 4 13
Hamad Al-Attiyah   Katar Appagino 2 4 1 8 13
53. James Paterson-Robinson   Australia Amarillo 8 1 8 17
54. Pablo Barrios   Wenezuela Antares 12 0 8 20
55. René Lopez   Kolumbia Con Dios III 12 1 8 21
56. Alonso Valdéz   Peru Chief 16 0 6 22
57. John Whitaker   Wielka Brytania Omellaia 20 3 0 23
Scott Keach   Australia Fedor Wyeliminowany
Eduardo Álvarez Aznar   Hiszpania Rockfeller de Pleville Wyeliminowany
Stephan Barcha   Brazylia Landpeter do Feroleto DSQ

Runda 3.Edytuj

W trzeciej rundzie limit czasu wynosił 1:22 min.

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Runda 1+2 Łącznie kary Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Eric Lamaze   Kanada Fine Lady 5 0 0 0 0 Q
2. Kent Farrington   Stany Zjednoczone Voyeur 0 1 0 1 Q
Peder Fredricson   Szwecja All In 0 1 0 1 Q
Maikel van der Vleuten   Holandia Verdi 0 1 0 1 Q
5. Roger-Yves Bost   Francja Sydney une Prince 0 1 1 2 Q
6. Rene Tebbel   Ukraina Zipper 0 2 1 3 Q
7. Ali Al-Rumaihi   Katar Gunder 0 2 2 4 Q
Christian Ahlmann   Niemcy Taloubet Z 4 0 0 4 Q
Kevin Staut   Francja Reveur de Hurtebise 0 0 4 4 Q
McLain Ward   Stany Zjednoczone Azur 0 0 4 4 Q
Álvaro Doda de Miranda   Brazylia Cornetto K 4 0 0 4 Q
Daniel Deußer   Niemcy First Class 4 0 0 4 Q
13. Sheikh Ali Al-Thani   Katar First Division 0 1 4 5 Q
Philippe Rozier   Francja Rahotep de Toscane 0 1 4 5 Q
Meredith Michaels-Beerbaum   Niemcy Fibonacci 4 1 0 5 Q
Pedro Veniss   Brazylia Quabri de l'Isle 4 1 0 5 Q
17. Sergio Álvarez Moya   Hiszpania Carlo 273 4 2 0 6 Q
18. Yann Candele   Kanada First Choice 15 4 0 4 8 Q
Eduardo Menezes   Brazylia Quintol 4 0 4 8 Q
Tiffany Foster   Kanada Tripple X III 0 0 8 8 Q
Lucy Davis   Stany Zjednoczone Barron 4 0 4 8 Q
Ludger Beerbaum   Niemcy Casello 0 0 8 8
23. Ben Maher   Wielka Brytania Tic Tac 0 1 8 9 Q
Edwina Tops-Alexander   Australia Linera Tequila 4 0 5 9 Q
Janika Sprunger   Szwajcaria Bonne Chance CW 0 1 8 9
Jeroen Dubbeldam   Holandia Zenith 4 1 4 9 Q
Romain Duguet   Szwajcaria Quorida de Treho 4 1 4 9 Q
Martin Fuchs   Szwajcaria Clooney 4 1 4 9 Q
Steve Guerdat   Szwajcaria Nino des Buissonets 0 1 8 9 Q
30. Matias Albarracin   Argentyna Cannavaro 9 4 1 5 9 Q
31. Henrik von Eckermann   Szwecja Yajamila 8 0 4 12 Q
Harrie Smolders   Holandia Emeraid 12 0 0 12 Q
33. Luciana Diniz   Portugalia Fit for Fun 13 4 1 8 13 Q
Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 4 1 8 13 Q
Bassem Hassan Mohammed   Katar Dejavu 4 1 8 13 Q
36. Matt Williams   Australia Valinski S 4 2 8 14 Q
37. Jérôme Guery   Belgia Gran Cru Van de Roz 4 1 10 15 Q
38. Manuel Fernández Saro   Hiszpania U Watch 8 1 8 17
Amy Millar   Kanada Heros 12 0 5 17
40. Karim El-Zoghby   Egipt Amelia 8 1 9 18
Ramiro Quintana   Argentyna Appy Cara 8 2 8 18
42. Nestor Nielsen van Hoff   Urugwaj Prince Royal Z de la Luz 12 1 10 23
43. Ulrich Kirchhoff   Ukraina Prince de la Mare 16 1 8 25
Michael Whitaker   Wielka Brytania Cassionato Wycofał się

FinałEdytuj

Runda AEdytuj

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Łącznie kary Uwagi
przeszkody limit czasu
1. Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 0 0 0 Q
Edwina Tops-Alexander   Australia Linera Tequila 0 0 0 Q
Jeroen Dubbeldam   Holandia Zenith 0 0 0 Q
Martin Fuchs   Szwajcaria Clooney 0 0 0 Q
Steve Guerdat   Szwajcaria Nino des Buissonets 0 0 0 Q
Sergio Álvarez Moya   Hiszpania Carlo 273 0 0 0 Q
Sheikh Ali Al-Thani   Katar First Division 0 0 0 Q
Christian Ahlmann   Niemcy Taloubet Z 0 0 0 Q
Daniel Deußer   Niemcy First Class 0 0 0 Q
Roger-Yves Bost   Francja Sydney une Prince 0 0 0 Q
Kent Farrington   Stany Zjednoczone Voyeur 0 0 0 Q
Peder Fredricson   Szwecja All In 0 0 0 Q
Eric Lamaze   Kanada Fine Lady 5 0 0 0 Q
14. Matias Albarracin   Argentyna Cannavaro 9 0 1 1 Q
Rene Tebbel   Ukraina Zipper 0 1 1 Q
16. Luciana Diniz   Portugalia Fit for Fun 13 4 0 4 Q
Henrik von Eckermann   Szwecja Yajamila 4 0 4 Q
Harrie Smolders   Holandia Emeraid 4 0 4 Q
Ben Maher   Wielka Brytania Tic Tac 0 0 4 Q
Tiffany Foster   Kanada Tripple X III 4 0 4 Q
Philippe Rozier   Francja Rahotep de Toscane 4 0 4 Q
Pedro Veniss   Brazylia Quabri de l'Isle 4 0 4 Q
Ali Al-Rumaihi   Katar Gunder 4 0 4 Q
Kevin Staut   Francja Reveur de Hurtebise 4 0 4 Q
McLain Ward   Stany Zjednoczone Azur 4 0 4 Q
Álvaro Doda de Miranda   Brazylia Cornetto K 4 0 4 Q
Maikel van der Vleuten   Holandia Verdi 4 0 4 Q
28. Jérôme Guery   Belgia Gran Cru Van de Roz 8 0 8
Matt Williams   Australia Valinski S 8 0 8
Bassem Hassan Mohammed   Katar Dejavu 8 0 8
Eduardo Menezes   Brazylia Quintol 8 0 8
32. Romain Duguet   Szwajcaria Quorida de Treho 12 0 12
Yann Candele   Kanada First Choice 15 12 0 12
Lucy Davis   Stany Zjednoczone Barron 12 0 12
Meredith Michaels-Beerbaum   Niemcy Fibonacci Zrezygnował

Runda BEdytuj

O kolejności na podium zadecydowała dogrywka.

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Runda A Łącznie kary
przeszkody limit czasu
1. Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 0 0 0 0
Steve Guerdat   Szwajcaria Nino des Buissonets 0 0 0 0
Sheikh Ali Al-Thani   Katar First Division 0 0 0 0
Kent Farrington   Stany Zjednoczone Voyeur 0 0 0 0
Peder Fredricson   Szwecja All In 0 0 0 0
Eric Lamaze   Kanada Fine Lady 5 0 0 0 0
7. Jeroen Dubbeldam   Holandia Zenith 0 1 0 1
8. Matias Albarracin   Argentyna Cannavaro 9 0 1 1 2
9. Luciana Diniz   Portugalia Fit for Fun 13 0 0 4 4
McLain Ward   Stany Zjednoczone Azur 0 0 4 4
Álvaro Doda de Miranda   Brazylia Cornetto K 0 0 4 4
Edwina Tops-Alexander   Australia Linera Tequila 4 0 0 4
Martin Fuchs   Szwajcaria Clooney 4 0 0 4
Christian Ahlmann   Niemcy Taloubet Z 4 0 0 4
Daniel Deußer   Niemcy First Class 4 0 0 4
16. Pedro Veniss   Brazylia Quabri de l'Isle 0 1 4 5
Ali Al-Rumaihi   Katar Gunder 0 1 4 5
Roger-Yves Bost   Francja Sydney une Prince 4 1 0 5
19. Rene Tebbel   Ukraina Zipper 4 1 1 6
20. Maikel van der Vleuten   Holandia Verdi 4 1 4 9
Sergio Álvarez Moya   Hiszpania Carlo 273 8 1 0 9
22. Kevin Staut   Francja Reveur de Hurtebise 8 0 4 12
23. Philippe Rozier   Francja Rahotep de Toscane 8 1 4 13
24. Henrik von Eckermann   Szwecja Yajamila 12 0 4 16
25. Ben Maher   Wielka Brytania Tic Tac 12 1 4 17
26. Tiffany Foster   Kanada Tripple X III 16 1 4 21
Harrie Smolders   Holandia Emeraid Zrezygnował

Dogrywka

Pozycja Jeździec Narodowość Koń Kary Czas (s)
  Nick Skelton   Wielka Brytania Big Star 0 42,82
  Peder Fredricson   Szwecja All In 0 43,35
  Eric Lamaze   Kanada Fine Lady 5 4 42,09
4. Steve Guerdat   Szwajcaria Nino des Buissonets 4 43,08
5. Kent Farrington   Stany Zjednoczone Voyeur 8 42,23
6. Sheikh Ali Al-Thani   Katar First Division 8 45,03

BibliografiaEdytuj