Otwórz menu główne

Kolumbia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Zdobyte medaleEdytuj

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
  Złoto Óscar Figueroa Podnoszenie ciężarów Waga do 62 kg mężczyzn 318 kg[1] 8 sierpnia
  Złoto Caterine Ibargüen Lekkoatletyka Trójskok kobiet 15,17 m[2] 14 sierpnia
  Złoto Mariana Pajón Kolarstwo BMX Kobiet 34,09 s[3] 19 sierpnia
  Srebro Yuri Alvear Judo Waga do 70 kg kobiet W finale uległa reprezentantce Japonii Haruka Tachimoto 10 sierpnia
  Srebro Yurberjen Martínez Boks waga papierowa W finale uległ Uzbekowi Xasanboy Do‘smatov 0-3[4] 14 sierpnia
  Brąz Luis Javier Mosquera Podnoszenie ciężarów waga do 69 kg mężczyzn 338 kg[1] 9 sierpnia
  Brąz Ingrit Valencia Boks waga musza kobiet W półfinale uległa reprezentantce Francji 0-2[5] 18 sierpnia
  Brąz Carlos Ramirez Kolarstwo BMX mężczyźni 35,52 s[6] 19 sierpnia

Skład kadryEdytuj

  BoksEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródła
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Yurberjen Martínez waga papierowa   Lourenço
W 3-0
  Ladon
W 3-0
  Carmona
W 2-1
  Argilagos
W 2-1
  Do‘smatov
P 0-3
  [7]
Ceiber Ávila waga musza BYE   Emigdio
W 3-0
  Ałojan
P 0-3
NQ [8]
Jorge Vivas waga średnia   Ntsengue
P 1-2
NQ [9]
Juan Carlos Carrillo waga półciężka   Uulu
W3-0
  Bauderlique
P 0-3
NQ [10]

Kobiety

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródła
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Ingrit Valencia waga musza   Mbougnade
W TKO
  Laopeam
W 3-0
  Ourahmoune
P 0-2
NQ   [11]

  GimnastykaEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Pozycja Przyrząd Razem Pozycja
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Jossimar Calvo wielobój indywidualnie 14,175 15,033 14,166 13,766 15,400 14,966 87,506 13. 14,650 14,700 14,433 14,833 15,366 14,933 88,915 10. [12]

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrządy Razem Pozycja Przyrządy Razem Pozycja
V UB BB F V UB BB F
Catalina Escobar Równoważnia N/A 10,200 N/A 10,200 82. NQ [13]
poręcze N/A 13,058 N/A 13,058 61. NQ
ćwiczenia wolne N/A 3,700 3,700 82. NQ

  GolfEdytuj

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Łącznie Źródło
Wynik Wynik Wynik Wynik Wynik Par Pozycja
Mariajo Uribe Kobiety 70 71 74 66 281 -3 19. [14]

  JeździectwoEdytuj

Skoki przez przeszkody
Zawodnik Konkurencja Koń Runda 1 Runda 2 Runda 3 Finał Źródło
Runda A Runda B Razem
Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz. Błędy Poz. Błędy Poz.
Daniel Bluman Skoki indywidualnie Apardi 15 63. NQ [15]
René Lopez Con Dios III 8 53. 13 21 55. NQ

  JudoEdytuj

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaże Finał Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Yadinis Amarís 57 kg   Gjakova
P 000-100
NQ [16]
Yuri Alvear 70 kg BYE   Pérez
W 000-000
  Bernabéu
W 100-000
  Conway
W 010-000
N/A   Tachimoto
P 000-100
  [17]

  KolarstwoEdytuj

  Kolarstwo szosoweEdytuj

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Esteban Chaves wyścig ze startu wspólnego (m) 6:13:39 21. [18]
Sergio Henao DNF
Miguel Ángel López DNF
Jarlinson Pantano DNF
Rigoberto Urán DNF
jazda indywidualna na czas (m) DNS
Ana Sanabria wyścig ze startu wspólnego (k) 4:01:29 40. [19]

  Kolarstwo górskieEdytuj

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja Źródło
Jhonnatan Botero Villegas cross-country (m) 1:35:44 5. [20]

  Kolarstwo toroweEdytuj

Sprint
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Repasaże Runda 2 Repasaże Wyścig o miejsce 9-12 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Czas
Prędkość
Przeciwnik
Czas
Pozycja Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Santiago Ramírez indywidualnie (m) 10,199
70,956
23. NQ [21]
Fabián Puerta 9,981
72,137
16.   Glaetzer
10,357
  Sarnecki
  Pervis
10,272
  Kenny
10,478
  Webster
  Xu Chao
10,934
  Levy
  Hoogland
  Webster
10,342
NQ 10.
Juliana Gaviria indywidualnie (k) 11,505
62,581
24. NQ [22]
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał Źródło
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Fabián Puerta mężczyźni 2 . BYE 3. 5. [23]
Martha Bayona kobiety 3. 1. DNF 10. [24]
Omnium
Zawodnik Konkurencja Scratch Wyścig na dochodzenie Wyścig eliminacyjny Wyścig na 500 m Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Suma punktów Pozycja Źródło
Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Czas Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Fernando Gaviria mężczyźni 5. 26 4:26,649 10. 22 3. 36 1:02,469 4. 34 13,273 10. 22 41 1. 181 4. [25]

  Kolarstwo BMXEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Carlos Oquendo mężczyźni 35,341 14. 9 2. 14 6. NQ [26]
Carlos Ramirez 35,423 19. 11 4. 11. 3. 35,517  

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Mariana Pajón kobiety 34,508 1. 3. 1. 34,093   [27]

  LekkoatletykaEdytuj

Mężczyźni

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Bernardo Baloyes 200 m 20,78 58. NQ [28]
Diego Palomeque 400 m 46,48 39. NQ [29]
Rafith Rodríguez 800 m 1:46,65   17. NQ [30]
Yeison Rivas 110 m przez płotki 13,87 31. NQ [31]
Carlos Lemos
Diego Palomeque
Jhon Perlaza
Anthony Zambrano
sztafeta 4 × 400 m 3:01,84 11. N/A NQ [32]
Diego Colorado maraton N/A 2:31:20 125. [33]
Gerald Giraldo N/A 2:23:48 88.
Andrés Ruiz N/A 2:22:09 79.
Éider Arévalo chód 20 km N/A 1:21:36 15. [34]
Luis Fernando López N/A 1:22:32 29.
Manuel Soto N/A 1:20:36 9.
José Leonardo Montaña chód 50 km N/A DNF [35]
James Rendón N/A DSQ
Jorge Armando Ruiz N/A 3:51:42 17.

Konkurencje techniczne

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Mauricio Ortega rzut dyskiem 61,62 18. NQ [36]
Jhon Murillo trójskok 16,78 8. 17,09   5. [37]

Kobiety

Konkurencje biegowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Eliecith Palacios 100 m BYE 11,48 33. NQ [38]
Evelyn Rivera BYE 11,59 43. NQ
Muriel Coneo 1500 m 4:09,50 20. N/A NQ [39]
Brigitte Merlano 100 m przez płotki 13,09 30. N/A NQ [40]
Kellys Arias maraton N/A DNF [41]
Erika Abril N/A 2:44:05 73.
Angie Orjuela N/A 2:27:05 43.
Sandra Arenas chód 20 km N/A 1:35:40 32. [42]
Yeseida Carrillo N/A 1:36:28 38.
Sandra Galvis N/A DNF

Konkurencje techniczne

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Flor Ruíz rzut oszczepem 62,32 9. 61,54 9. [43]
Sandra Lemos pchnięcie kulą 16,46 31. NQ [44]
Caterine Ibargüen trójskok 14,52 1, 15,17   [45]
Yosiri Urrutia 13,95 20. NQ

Siedmiobój

Zawodniczka Konkurencja 100H HJ SP 200 m LJ JT 800 m Razem Pozycja Źródło
Evelis Aguilar Rezultat 13,84 1,74 13,60 24,12 6,23 46,90 2:14,32 6263 15. [46]
Punkty 1001 903 767 969 921 800 902

  ŁucznictwoEdytuj

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Wynik Seed Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Andrés Pila indywidualnie (m) 654 43.   Mohamad
P 0-6
NQ [47]
Carolina Aguirre indywidualnie (k) 605 52.   Sartori
P 0-6
NQ [48]
Ana Rendón 641 18.   Bjerendal
P 2-6
NQ
Natalia Sánchez 609 48.   Pierowa
P 5-6
NQ
Carolina Aguirre
Ana Rendón
Natalia Sánchez
drużynowo (k) 1855 10. N/A   Indie
P 3-5
NQ

  Piłka nożnaEdytuj

Turniej mężczyzn

Reprezentacja Kolumbii wzięła udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, zajmując w niej 2. miejsce i awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale uległa reprezentacji Brazylii 0:2 i odpadła z turnieju.

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
  Nigeria 3 2 0 1 6 6 0 6
  Kolumbia 3 1 2 0 6 4 2 5
  Japonia 3 1 1 1 7 7 0 4
  Szwecja 3 0 1 2 2 4 -2 1
5 sierpnia 2016
00:00 CET
Szwecja   2:2
(1:1)
  Kolumbia Arena Amazônia, Manaus  
Mikael Ishak   43'
Astrit Ajdarević   62'
Raport   17' Teófilo Gutiérrez
  75' Dorlan Pabon
Widzów: 29 996
Sędzia:   Fahad Al Mirdasi

8 sierpnia 2016
03:00 CET
Japonia   2:2
(0:0)
  Kolumbia Arena Amazônia, Manaus  
Takuma Asano   67'
Shoya Nakajima   74'
Raport   59' Teófilo Gutiérrez
  65' (sam) Hiroki Fujiharu
Widzów: 26 603
Sędzia:   Siergiej Karasiow

10 sierpnia 2016
00:00 CET
Kolumbia   2:0
(1:0)
  Nigeria Arena Corinthians, São Paulo  
Teófilo Gutiérrez   4'
Dorlan Pabon   63' (k)
Raport
Sędzia:   César Arturo Ramos

Ćwierćfinał

Mecz 28 14 sierpnia 2016
03:00 CET
Brazylia   2:0
(1:0)
  Kolumbia Arena Corinthians, São Paulo  
  12' Neymar
  82' Lun
Raport

Turniej kobiet

Reprezentacja Kolumbii wzięła udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego, zajmując w niej 4. miejsce i nie awansując do dalszych rozgrywek.

Grupa G

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
  Stany Zjednoczone 3 2 1 0 5 2 3 7
  Francja 3 2 0 1 7 1 6 6
  Nowa Zelandia 3 1 0 2 1 5 -4 3
  Kolumbia 3 0 1 2 2 7 -5 1
4 sierpnia 2016
03:00 CET
Francja   4:0
(3:0)
  Kolumbia Estádio Mineirão, Belo Horizonte  
Carolina Arias   2' (sam.)
Eugenie Le Sommer   14'
Camile Abily   42'
Amel Majri   82'
Raport Widzów: 6 847
Sędzia:   Ri Hyang-ok

7 sierpnia 2016
01:00 CET
Kolumbia   0:1
(0:1)
  Nowa Zelandia Estádio Mineirão, Belo Horizonte  
Raport   31' Amber Hearn Widzów: 8 505
Sędzia:   Gladys Lengwe

10 sierpnia 2016
00:00 CET
Kolumbia   2:2
(1:1)
  Stany Zjednoczone Arena da Amazônia, Manaus  
Catalina Usme   26'90' Raport   41' Crystal Dunn
  59' Mallory Pugh
Widzów: 30 557
Sędzia:   Teodora Albon

  PływanieEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Jonathan Gómez 200 m motylkowym 1:56,65 15. 1:57,47 15. NQ [49]
Jorge Murillo 100 m klasycznym 59,93   14. 1:00,81 16. NQ
200m klasycznym 2:12,81 28. NQ
Omar Pinzón 200 m grzbietowym 1:59,69 22. NQ

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Isabella Arcila 50 m dowolnym 25,35 30. NQ [50]

  Pływanie synchroniczneEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Runda techniczna Runda dowolna Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Estefanía Álvarez
Mónica Arango
Duety 80,3363 17. 80,4667 17. 160,8030 17. NQ [51]

  Podnoszenie ciężarówEdytuj

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Habib de las Salas -56 kg 119kg 8. 147 kg 7. 266 kg 6. [52]
Óscar Figueroa -62 kg 142 kg 1. 176 kg 1. 318 kg  
Edwin Mosquera -69 kg 140 kg 9. 170 kg 12. 310 kg 15.
Luis Javier Mosquera 155 kg 3. 183 kg 3. 338 kg  
Andrés Caicedo -77 kg 155 kg 6. 191 kg 5. 346 kg 6.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Lina Rivas -58 kg 96 kg 6. 120 kg 6. 216 kg 7. [52]
Mercedes Pérez -63 kg 104 kg 5. 130 kg 4. 234 kg 4.
Leydi Solís -69 kg 110 kg 4. 143 kg 4. 253 kg 4.
Ubaldina Valoyes -75 kg 111 kg 5. 136 kg 4. 247 kg 4.

  Rugby 7Edytuj

Turniej kobiet

Reprezentacja Kolumbii brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego, zajmując w niej czwarte miejsce. W dalszej części turnieju walczyła o miejsca 9. - 12. Ostatecznie została sklasyfikowana na 12. miejscu.

Grupa A

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt
M W R P + - +/-
1.   Australia 3 2 1 0 101 12 +89 8
2.   Fidżi 3 2 0 1 48 43 +5 7
3.   Stany Zjednoczone 3 1 1 1 67 24 +43 6
4.   Kolumbia 3 0 0 3 0 137 -137 3
6 sierpnia 2016
13:30
Australia   53 - 0   Kolumbia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



6 sierpnia 2016
18:00
Stany Zjednoczone   48 - 0   Kolumbia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



7 sierpnia 2016
13:00
Fidżi   36 - 0   Kolumbia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja


Mecze o miejsca 9. - 12.

7 sierpnia 2016
18:00
Brazylia   24 - 0   Kolumbia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja



8 sierpnia 2016
12:30
Kolumbia   10 - 22   Kenia Deodoro Stadium, Rio de Janeiro
Relacja
Relacja


  Skoki do wodyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Źródło
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Sebastián Morales trampolina 3 m indywidualnie (m) 447,05 5. 406,55 11 364,50 12. [53]
Víctor Ortega wieża 10 m indywidualnie (m) 386,85 20. NQ
Sebastián Villa 350,40 25. NQ|
Diana Pineda trampolina 3 m indywidualnie (k) 276,90 23. NQ [54]

  StrzelectwoEdytuj

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Danilo Caro trap (m) 110 27. NQ [55]

  SzermierkaEdytuj

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Jhon Édison Rodríguez szpada indywidualnie (m)   Kariuczenko
W 15-7
  Imre
P 8-15
NQ [56]
Saskia van Erven floret indywidualnie (k) N/A   Mohamed
P 12-15
NQ [57]

  TaekwondoEdytuj

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Doris Patiño -57 kg kobiet   Malak
P 0-13
NQ [58]
Óscar Muñoz -58 kg mężczyzn   Bragança
P 3-14
NQ [59]

  Tenis stołowyEdytuj

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Lady Ruano gra pojedyncza (k) N/A   Vacenovská
P 0-4
(8-11,2-11,7-11,8-11)
NQ [60]

  Tenis ziemnyEdytuj

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Mariana Duque singel (k)   Kerber
P 0-2 (3:6,5:7)
NQ [61]
Juan Sebastián Cabal
Robert Farah
debel (m) N/A   Herbert
  Mahut
W 2-0 (7:6,6:3)
  Johnson
  Sock
P 0-2 (4:6,6:7)
NQ [62]

  ZapasyEdytuj

Mężczyźni - styl klasyczny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Finał/ 3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Carlos Muñoz -74 kg   Bácsi
P 0-9
NQ 18. [63]
Mężczyźni - styl wolny
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Finał/3. miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Carlos Izquierdo -74 kg N/A   Həsənov
P 0-10
NQ 20. [64]
Kobiety - styl wolny
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repesaż 1 Repesaż 2 Finał/3.miejsce Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Carolina Castillo -48 kg BYE   Chov
W 10-0
  Jankowa
P 2-3
NQ 8. [65]
Jackeline Rentería -58 kg BYE   Sobero
'W" 6-2
  Ratkiewicz
P 3-7
NQ 8. [66]
Andrea Olaya -75 kg BYE   Gray
P 0-5
NQ 15. [67]

  ŻeglarstwoEdytuj

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja Źródło
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Santiago Grillo RS:X 29 24 24 32 DNF 24 28 23 14 29 35 DNF NQ 299 30.

M = Wyścig medalowy

PrzypisyEdytuj

  1. a b Weightlifting Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  2. Triple Jump Series Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  3. BMX Cycling Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  4. Amateur Boxing Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  5. Amateur Boxing Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  6. BMX Cycling Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  7. Boxing – Men's Light Fly (46-49kg) (ang.). 14 sierpnia 2016. [dostęp 2017-11-17].
  8. Boxing – Men's Fly (52kg) – Draw Sheet (Drabinka turniejowa) (ang.). 21 sierpnia 2016. [dostęp 2017-11-17].
  9. Boxing – Men's Middle (75kg) – Draw Sheet (Drabinka turniejowa) (ang.). 20 sierpnia 2016. [dostęp 2016-08-23].
  10. Boxing – Men's Light Heavy (81kg) (ang.). 18 sierpnia 2016. [dostęp 2016-12-21].
  11. Flyweight Igrzyska olimpijskie Kobiety 2016 (pol.). wynikinazywo.pl. [dostęp 2017-11-17].
  12. Calvo Moreno, fig-gymnastic.com [dostęp 2017-11-17] (ang.).
  13. Escobar Gomez Catalina, fig-gymnastic.com [dostęp 2017-11-17] (ang.).
  14. Golf – Men's Individual Stroke Play – Results (Wyniki) (ang.). 14 sierpnia 2016. [dostęp 2017-11-17].
  15. Equestrian Olympic Games 2016 Results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  16. Olympic Games Rio de Janeiro Women U57 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2017-11-17].
  17. Olympic Games Rio de Janeiro Women U70 (ang.). judoinside.com. [dostęp 2017-11-17].
  18. Cycling Olympic games 2016 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  19. Rio 2016 Individual radrace women - Olympic Cycling (ang.). olympic.org. [dostęp 2017-11-17].
  20. Mountain Bike Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  21. Track Cycling - Olympic Games 2016 - Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  22. Track Cycling - Olympic Games 2016 - Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  23. Track Cycling - Olympic Games 2016 - Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  24. Track Cycling - Olympic Games 2016 - Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  25. Rio 2016 Omnium men - Olympic Cycling Track (ang.). olympic.org. [dostęp 2017-11-17].
  26. BMX Cycling - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  27. BMX Cycling - Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  28. 200 Meters Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  29. 400 Meters Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  30. 800 Meters Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  31. 110 Meters Hurdles Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  32. 4x100 Meters Relay Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  33. Marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  34. 20Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  35. 50Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  36. Discus Throw Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  37. TripleJump Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  38. 100 Meters Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  39. 1500 Meters Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  40. 100 Meters Hurdles Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  41. marathon Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  42. 20 Kilometers Race Walk Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  43. Javelin Throw Series Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  44. Shot put Summary (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  45. Triple Jump Series Results (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  46. 800 Meters Points (ang.). iaaf.org. [dostęp 2017-11-17].
  47. Archery - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  48. Archery - Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  49. Swimming Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  50. Swimming Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  51. Synchronized Swimming Olympic Games 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  52. a b Results by Events IWF (ang.). iwf.net. [dostęp 2017-11-17].
  53. Diving Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  54. Diving Olympic Games 2016 Results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  55. Shooting sports - Olympic Games 2016 Results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  56. Results overal ranking (ang.). fie.org. [dostęp 2017-11-17].
  57. Results overal ranking, pools, tablo 64 (ang.). fie.org. [dostęp 2017-11-17].
  58. Drawsheet_W-57kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2017-11-17].
  59. Drawsheet_M-58kg (ang.). worldtaekwondo.org. [dostęp 2017-11-17].
  60. Table Tennis Women's Olympic Games 2016 Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  61. Tennis Women's Olympic Games 2016 Results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  62. Tennis Men's Olympic Games Doubles 2016 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2017-11-17].
  63. Olympic Games 2016 Greco-Roman Seniors 75 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2017-11-17].
  64. Olympic Games 2016 FreeStyle Seniors 74 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2017-11-17].
  65. Olympic Games 2016 Female wrestling Seniors 48 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2017-11-17].
  66. Olympic Games 2016 Female wrestling Seniors 58 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2017-11-17].
  67. Olympic Games 2016 Female wrestling Seniors 75 kg (ang.). unitedworldwerstlig.org. [dostęp 2017-11-17].
  68. Rio 2016 RS:X Windsurfer (ang.). olympic.org. [dostęp 2017-11-17].