Otwórz menu główne

Lekkoatletyka na Igrzyskach Ameryki Środkowej 2013

Lekkoatletyka na Igrzyskach Ameryki Środkowej 2013 – zawody lekkoatletyczne, które rozgrywane były od 9 do 13 marca na Stadionie Narodowym w stolicy Kostaryki San José.

Spis treści

RezultatyEdytuj

NR – rekord kraju | NUR – rekord kraju młodzieżowców | NJR – rekord kraju juniorów

MężczyźniEdytuj

Konkurencja:   Złoto Wynik   Srebro Wynik   Brąz Wynik
Bieg na 100 metrów   Rolando Palacios 10,48   Mateo Edward 10,58   Josef Morales 10,77
Bieg na 200 metrów   Alonso Edward 20,52w   Rolando Palacios 20,63w   Gerald Drummond 21,07w
Bieg na 400 metrów   Jarlex Lynch 47,16   Kesell Campbell 48,11   Rolando Ayala 48,52
Bieg na 800 metrów   Jenner Pélico 1:51,16   Víctor Emilio Ortiz 1:51,21   Wilson Solano 1:53,39
Bieg na 1500 metrów   Víctor González Romero 3:58,00   Georman Rivas 3:58,08   Jenner Pelico 3:58,16
Bieg na 5000 metrów   Víctor González Romero 14:49,30   José Francisco Chávez 14:53,82   Alfredo Arévalo 14:56,00
Bieg na 10 000 metrów   Víctor González Romero 31:10,31   José Francisco Chávez 31:12,65   Dimas Castro 31:14,70
Bieg na 110 metrów przez płotki   Ronald Bennett 14,43   Luis Bonilla Flores 14,85   Gerber Blanco 15,17
Bieg na 400 metrów przez płotki   Kenneth Medwood 51,14   Gerald Drummond 51,44 NR   Gerber Blanco 56,22
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami   Miguel Chan 9:34,72   Georman Rivas 9:35,25   Douglas Aguilar 9:51,71
Sztafeta 4 x 100 metrów   Honduras
Kessel Campbell
Josef Morales
Ronald Bennett
Rolando Palacios
41,61   Kostaryka
Jaimar Hardy
Donald Arias
Denovan Hernández
Jorge Luis Jimémez
41,72   Nikaragua
Oliver Nurinda
Mario Ismael Guerrero
José Benjamín Véliz
Daniel Alfredo Alemán
42,88
Sztafeta 4 x 400 metrów   Kostaryka
Donald Arias
Luis Alonso Murillo
Gerald Drummond
Jarlex Lynch
3:11,15   Nikaragua
Humberto Lugo
Roberto Clemente Rocha
José Benjamín Véliz
Daniel Alfredo Alemán
3:22,10   Gwatemala
Stiven Navarrete
Luis Carlos Bonilla
Querson García
Gerber Blanco
3:29,86
Chód na 20 kilometrów   Allan Segura 1:28:42   Mauricio Calvo 1:31:30   Mario Alfonso Granillo 1:31:30
Skok w dal   Irving Saladino 7,99   Jhamal Bowen 7,88w   Juan Mosquera 7,45
Trójskok   Jason Castro 15,39   Juan Mosquera 15,01   Brandon Terrell 14,98
Skok wzwyż   Williams Ríos 2,05   Henry Linton 2,05   Henry Edmond 2,02
Pchnięcie kulą   Luis Folgar 15,62   Roberto Sawyers 15,24   Miguel Estrada 14,24
Rzut dyskiem   Winston Campbell 51,64 NR NUR   Roberto Sawyers 46,93   Ever Acajabon 44,18
Rzut oszczepem   Luis Mario Taracena 64,31   Erick Méndez 63,85   Rigoberto Calderón 60,20

KobietyEdytuj

Konkurencja:   Złoto Wynik   Srebro Wynik   Brąz Wynik
Bieg na 100 metrów   Ruth-Cassandra Hunt 11,88w   Glenda Davis 12,19w   Sarita Morales 12,26w
Bieg na 200 metrów   Shantely Scott 23,84   Ruth-Cassandra Hunt 24,30   Glenda Davis 24,35 NJR
Bieg na 400 metrów   Dessire Bermudez 54,90   Shantely Scott 55,09   Sharolyn Scott 55,15
Bieg na 800 metrów   Andrea Ferris 2:06,39   Gladys Landaverde 2:08,29   María Fernanda Aguilar 2:18,65
Bieg na 1500 metrów   Andrea Ferris 4:31,62   Gladys Landaverde 4:34,18   Rolanda Bell 4:41,67
Bieg na 5000 metrów   Élida Hernández 17:08,62   Rolanda Bell 17:08,64   Gabriela Traña 17:36,28
Bieg na 10 000 metrów   Élida Hernández 36:04,41   Xiomara Barrera 38:44,17   Delbin Cartagena 38:48,77
Bieg na 100 metrów przez płotki   Jeimy J. Bernárdez 14,42   Ana María Porras 14,51   Naomi Smith 15,39
Bieg na 400 metrów przez płotki   Sharolyn Scott 59,57   Andrea Carolina Vargas 1:04,72   Gabriela Guevara 1:06,42
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami   Rolanda Bell 11:07,77   Evonne Marroquín 11:34,47   Candy Salazar 11:58,86
Sztafeta 4 x 100 metrów   Panama
Kashani Ríos
Nathalee Aranda
Gabriela Guevara
Ruth-Cassandra Hunt
46,651   Kostaryka
Diana Garita
Glenda Davis
Sarita Morales
Shantely Scott
46,657 NR   Gwatemala
Stephanie Silva
Cristina Aldana
Thelma Fuentes
María José Rodas
52,55
Sztafeta 4 x 400 metrów   Kostaryka
Susana Chan
Sharolyn Scott
Shantely Scott
Dessire Bermúdez
3:48,90   Panama
Leyka Archibold
Gabriela Guevara
Nathalee Aranda
Andrea Ferris
3:52,51   Gwatemala
Cora María Gutiérrez
María José Rodas
Ruth Amalia Morales
Evonne Marroquín
4:23,69
Chód na 20 kilometrów   Cristina López 1:48:12   Sonia Barrondo 1:51:43   Maritza Poncio 1:53:50
Skok w dal   Ana María Porras 5,67   Nathalee Aranda 5,58   Ana Lucía Camargo 5,34
Trójskok   Ana Lucía Camargo 12,17   Ana María Martínez 11,93   Thelma Funes 11,53
Pchnięcie kulą   Natyan Catano 12,28   Aixa Middleton 12,48   Sabrina Gaitán 11,68
Rzut dyskiem   Aixa Middleton 49,08   Sabrina Gaitán 39,78   Silvia Piñar 37,39
Rzut młotem   Sabrina Gaitán 53,30 NJR   Elena Lojo 46,86   Viviana Abarca 46,26
Rzut oszczepem   Dalila Rugama 48,40   Genova Arias 45,89   Rocio Navarro 43,73
Siedmiobój   Ana María Porras 4785 pkt.   Katy Louise Sealy 4398 pkt.   Ruth Amalia Morales 4221 pkt.

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Kraj  
Złoto
 
Srebro
 
Brąz
Razem
1   Gwatemala 11 5 14 30
2   Panama 10 10 5 25
3   Kostaryka 9 17 12 38
4   Honduras 6 2 1 9
5   Salwador 1 3 3 7
6   Nikaragua 1 1 3 5
7   Belize 1 1 1 3

BibliografiaEdytuj