Otwórz menu główne

Lekkoatletyka na Letniej Uniwersjadzie 2013

Lekkoatletyka na Letniej Uniwersjadzie 2013 – zawody lekkoatletyczne, które odbywały się w dniach od 7 do 12 lipca 2013. Areną zmagań zawodników i zawodniczek był Stadion Centralny w Kazaniu[1].

Rywalizacja w dziesięcioboju mężczyzn oraz siedmioboju kobiet zaliczana była do cyklu IAAF Combined Events Challenge[2].

Spis treści

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Anaso Jobodwana 10,10 =PB   Ryōta Yamagata 10,21   Hua Wilfried Koffi 10,21 PB
Bieg na 200 m
wiatr 2,4 m/s
  Anaso Jobodwana 20,00   Rasheed Dwyer 20,23   Shōta Iizuka 20,33
Bieg na 400 m   Władimir Krasnow 45,49   Anderson Henriques 45,50   Nicholas Maitland 45,63 PB
Bieg na 800 m   Nijel Amos 1:46,53   Jozef Repčík 1:47,30   Andreas Vojta 1:47,31
Bieg na 1500 m   Walentin Smirnow 3:39,39   Jeremy Rae 3:39,45   Jeremiah Motsau 3:39,51
Bieg na 5000 m   Hayle İbrahimov 13:35,89 UR   Paul Chelimo 13:37,09   Richard Ringer 13:37,18
Bieg na 10 000 m   Stephen Mokoka 28:45,96   Anatolij Rybakow 28:47,27   Jewgienij Rybakow 28:47,29
Półmaraton   Sibabalwe Gladwin Mzazi 1:03:37   Stephen Mokoka 1:03:37   Shogo Nakamura 1:04:21
Półmaraton drużynowo   Południowa Afryka
Sibabalwe Gladwin Mzazi
Stephen Mokoka
Xolisane Zamkele
3:12:52   Japonia
Shogo Nakamura
Hiroki Yamagishi
Shota Hattori
3:14:02   Rosja
Andriej Lejman
Anatolij Rybakow
Artiom Apłaczkin
3:16:38
Bieg na 3000 m z przeszkodami   Ilgizar Safiullin 8:32,53   Sebastián Martos 8:37,94   Patrick Nasti 8:38,41
Bieg na 110 m przez płotki   Eddie Lovett 13,43   Konstantin Szabanow 13,46   Siergiej Szubienkow 13,47
Bieg na 400 m przez płotki   Martin Kučera 49,79 PB   Amadou Ndiaye 49,90   Ian Dewhurst 49,96
Sztafeta 4 x 100 m   Ukraina
Rusłan Perestiuk
Serhij Smełyk
Ihor Bodrow
Witalij Korż
38,56   Japonia
Ryōta Yamagata
Yosuke Hara
Rui Yonaguni
Shota Izuka
39,12   Polska
Jakub Adamski
Dariusz Kuć
Artur Zaczek
Kamil Kryński
39,29
Sztafeta 4 x 400 m   Rosja
Maksim Dyłdin
Dmitrij Buriak
Radel Kaszefrazow
Władimir Krasnow
3:03,70   Kanada
Ben Ayesu-Attah
Brendon Rodney
Michael Robertson
Daniel Harper
3:05,26   Południowa Afryka
Pieter Conradie
Jacques de Swardt
PC Beneke
Wayde van Niekerk
3:06,19
Chód na 20 km   Andriej Kriwow 1:20:47   Rusłan Dmytrenko 1:20:54   Dienis Striełkow 1:21:32
Chód na 20 km drużynowo   Rosja
Andriej Kriwow
Dienis Striełkow
Andriej Ruzawin
4:04:31   Ukraina
Rusłan Dmytrenko
Ihor Hławan
Iwan Łosew
4:08:09   Kanada
Inaki Gomez
Benjamin Thorne
Evan Dunfee
4:20:35
Skok wzwyż   Siergiej Mudrow 2,31 =PB   Andrij Procenko 2,31 =PB   Wang Yu 2,28
Skok o tyczce   Sam Kendricks 5,60   Seito Yamamoto 5,60   Nikita Filippow 5,50
Skok w dal   Luis Rivera 8,46 WL, NR, UR   Aleksandr Mieńkow 8,42 PB   Marcos Chuva 8,15 SB
Trójskok   Wiktor Kuzniecow 17,01   Aleksiej Fiodorow 16,89   Jewgienij Ektow 16,57
Pchnięcie kulą   Aleksandr Lesnoj 20,30   Indrajit Singh 19,70 PB   Walerij Kokojew 19,65
Rzut dyskiem   Ronald Julião 63,54   Giovanni Faloci 62,23   Gleb Sidorczenko 62,16
Rzut młotem   Paweł Fajdek 79,99   Marcel Lomnický 78,73 PB   Siergiej Litwinow 78,08
Rzut oszczepem
(szczegóły)
  Dmitrij Tarabin 83,11   John Robert Oosthuizen 81,63   Fatih Avan 81,24
Dziesięciobój   Thomas Van der Plaetsen 8164 pkt. PB   Siergiej Swiridow 7939 pkt.   Brent Newdick 7611 pkt.

KobietyEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Aurieyall Scott 11,28   Lina Grinčikaitė 11,32   Andreea Ogrăzeanu 11,41
Bieg na 200 m   Kimberley Hyacinthe 22,78 PB   Hanna-Maari Latvala 22,98 PB   Andreea Ogrăzeanu 23,10
Bieg na 400 m   Ksienija Ustałowa 50,60   Alona Tamkowa 51,17 PB   Anastacia Le-Roy 51,72
Bieg na 800 m   Margarita Mukaszewa 1:58,96 PB   Jekatierina Kupina 1:59,57   Eglė Balčiūnaitė 1:59,82
Bieg na 1500 m   Jekatierina Szarmina 4:05,49   Jelena Korobkina 4:08,13   Luiza Gega 4:08,71
Bieg na 5000 m   Roxana Bârcă 15:37,76   Olga Gołowkina 15:43,77   Ayuko Suzuki 15:51,47
Bieg na 10 000 m   Ayuko Suzuki 32:54,17   Alina Prokopjewa 33:00,93   Mai Tsuda 33:14,59
Półmaraton   Mai Tsuda 1:13:12   Alina Prokopjewa 1:13:18   Yukiko Okuno 1:13:24
Półmaraton drużynowo   Japonia
Mai Tsuda
Yukiko Okuno
Hitomi Suzuki
3:40:41   Rosja
Alina Prokopjewa
Ludmiła Lebiediewa
Jelena Siedowa
3:40:49   Chiny
Zhou Jing
Sun Lamei
Gong Lihua
Mei Ying
3:57:30
Bieg na 3000 m z przeszkodami[3]   Julija Zarudniewa 9:28,00 UR   Gülcan Mingir 9:45,88   Chantelle Groenewoud 9:51,17
Bieg na 100 m przez płotki   Vashti Thomas 12,61 UR PB   Alina Tałaj 12,78   Danielle Williams 12,84
Bieg na 400 m przez płotki   Hanna Titimeć 54,64 PB   Hanna Jaroszczuk 54,77   Irina Dawydowa 54,79
Sztafeta 4 x 100 m   Ukraina
Ołesia Powch
Natalija Pohrebniak
Marija Riemień
Wiktorija Piataczenko
42,77   Stany Zjednoczone
Vashti Thomas
Aurieyall Scott
Jade Barber
Tristie Johnson
43,54   Polska
Marika Popowicz
Weronika Wedler
Ewelina Ptak
Małgorzata Kołdej
43,81
Sztafeta 4 x 400 m   Rosja
Alona Tamkowa
Nadieżda Kotlarowa
Jekatierina Rieńżyna
Ksienija Ustałowa
3:26,61   Kanada
Noelle Montcalm
Sarah Wells
Helen Crofts
Alicia Brown
3:32,93   Południowa Afryka
Sonja van der Merwe
Arista Nienaber
Justine Palframan
Annerie Ebersohn
3:36,05
Chód na 20 km   Anisia Kirdiapkina 1:29:30 UR   Irina Jumanowa 1:30:41   Lina Bikułowa 1:32:30
Chód na 20 km drużynowo   Rosja
Anisia Kirdiapkina
Irina Jumanowa
Lina Bikułowa
4:32:41   Chiny
Yang Mingxia
Zhang Xin
Gao Ni
4:49:54 brak
Skok wzwyż   Kamila Stepaniuk 1,96   Marija Kuczina 1,96   Anna Iljuštšenko 1,94
Skok o tyczce   Anastasija Sawczenko 4,60   Martina Schultze 4,40 =PB   Fanny Smets 4,30 =PB
Skok w dal   Darja Kliszyna 6,90   Jelena Sokołowa 6,73   Michelle Weitzel 6,56
Trójskok   Jekatierina Koniewa 14,82   Anna Jagaciak 14,21   Carmen Toma 14,14
Pchnięcie kulą   Irina Tarasowa 18,75   Liu Xiangrong 18,58   Natalia Ducó 17,96
Rzut dyskiem   Wiera Ganiejewa 61,26   Jelena Panowa 56,86   Maryke Oberholzer 54,09
Rzut młotem[4]   Jeneva McCall 73,75   Oksana Kondratjewa 72,22   Marija Biespałowa 69,20
Rzut oszczepem   Marija Abakumowa 65,12   Wiktorija Sudaruszkina 62,68   Elisabeth Eberl 55,02
Siedmiobój   Tatjana Czernowa 6623 pkt.   Laura Ikauniece 6321 pkt.   Györgyi Farkas 6269 pkt.

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Reprezentacja  
Złoto
 
Srebro
 
Brąz
Razem
Razem 50 50 50 150

PrzypisyEdytuj

  1. 27th Summer Universiade in Kazan / Technical Handbook - Athletics, kazan2013.ru [dostęp 2013-06-15] (ang.).
  2. IAAF Combined Events Challenge, iaaf.org [dostęp 2013-06-15] (ang.).
  3. Pierwotna zdobywczyni srebra, Switłana Szmidt, została pozbawiona medalu ze względu na pozytywny wynik kontroli antydopingowej.
  4. Brązowy medal zdobyła Zalina Marghieva, lecz brąz został jej odebrany z powodu dyskwalifikacji za doping.

BibliografiaEdytuj