Otwórz menu główne

Lekkoatletyka na Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2013

Lekkoatletyka na Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2013 – zawody lekkoatletyczne podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży odbyły się na Sportpark Maarschalkerweerd w Utrechcie od 15 do 19 lipca. W imprezie startowali zawodnicy z roczników 1997 i 1998.

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Keny Blecourt 10,75w   Luis David Del Valle 10,77w   Dániel Szabó 10,83w
Bieg na 200 m   Stanislau Darahakupets 21,85   Jáchym Procházka 22,06   Ludgi Sillon 22,07
Bieg na 400 m   Alexander Doom 47,93   Benjamin Lobo Vedel 48,37   Zeno Moraru 49,09
Bieg na 800 m   Benediktas Mickus 1:55,50   Madalin Dorian Gheban 1:55,53   Pierrick Loir 1:56,21
Bieg na 1500 m   Baptiste Mischler 3:57,38   William Crowe 3:59,08   Riccardo Usai 4:00,61
Bieg na 3000 m   Mateusz Borkowski 8:28,89   Ömer Oti 8:31,28   Mohamed-Amine El Bouajaji 8:31,68
Bieg na 110 m przez płotki   Sebastien Calme 13,95   Juan José Garrancho 14,01   Gordon Skalvy 14,10
Bieg na 400 m przez płotki   Victor Coroller 52,85   Dominik Hufnagl 52,95   Iwan Łoginow 53,19
Bieg na 2000 m z przeszkodami   Alexis Rodríguez 5:57,58   Anthony Pointier 6:00,67   Maksym Pasewin 6:02,98
Sztafeta 4 × 100 m   Francja
Sebastien Calme
Ludgi Sillon
Victor Coroller
Keny Blecourt
42,33   Włochy
Francesco Lama
Gabriele Segale
Andrea Vergnano
Diego Aldo Pettorossi
42,66   Holandia
Jochem Dobber
Joris van Gool
Ruther Postma
Sander Brugge
42,67
Skok wzwyż   Danił Łysienko 2,08   Ionut Cristian Manea 2,06   Titouan Sajous 2,02
Skok o tyczce   Noel Del Cerro 4,82   Hans-Christian Hausenberg 4,82   Antoine Taillandier 4,77
Skok w dal   Gabriel Bitan 7,41   Ivan Vujevic 7,05w   Aleksiej Lewanow 7,05w
Trójskok   Nazim Babayev 15,53   Witalij Pawłow 15,03   Alejandro Kedar 14,73
Pchnięcie kulą (5 kg)   Konrad Bukowiecki 21,41   Andrei Toader 18,53   Leonardo Fabbri 17,76
Rzut dyskiem (1,5 kg)   Bence Halász 61,13   Konrad Bukowiecki 58,35   Andrei Toader 56,49
Rzut młotem (5 kg)   Bence Halász 74,63   Hlib Piskunow 69,44   Ville Järvinen 68,11
Rzut oszczepem (700 g)   Emin Öncel 68,50   Jyri Isokääntä 66,96   Patriks Gailums 65,73

KobietyEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m   Paraskevi Andreou 11,76   Tasa Jiya 12,04   Katerina Vavrová 12,12
Bieg na 200 m   Tasa Jiya 24,10   Melinda Ferenczi 24,11   Roseanna McGuckian 24,42
Bieg na 400 m   Lyndra-Sareena Carti 54,31   Dżois Koba 54,99   Anne Sofie Kirkegaard 55,39
Bieg na 800 m   Louise Shanahan 2:08,75   Lotte Scheldeman 2:09,15   Danaïd Prinsen 2:09,77
Bieg na 1500 m   Jelena Pauszkina 4:25,98   Cassandre Beaugrand 4:27,86   Kateryna Siriak 4:28,57
Bieg na 3000 m   Maria Ifteni 9:41,26   Siobhra O'Flaherty 9:42,47   Francesca Tommasi 9:46,96
Bieg na 100 m przez płotki   Laura Valette 13,70w   Chloe Beaucarne 13,77w   Elwira Herman 13,92w
Bieg na 400 m przez płotki   Aneja Simončič 60,27   Michaela Pešková 60,68   Coralie Gassama 60,74
Bieg na 2000 m z przeszkodami   Lili Anna Tóthn 6:45,45   Veerle Bakker 6:56,78   Seyma Gul 6:57,56
Sztafeta 4 × 100 m   Irlandia
Phoebe Murphy
Roseanna McGuckian
Laura Ann Costello
Niamh McNicol
46,55   Ukraina
Jana Chabina
Maryna Jacznik
Maryna Pirijewat
Dżois Koba
46,81   Belgia
Judith Dillens
Paulien Couckuyt
Laurence Lobbens
Manon Depuydt
46,89
Skok wzwyż   Paulina Borys 1,79   Michaela Hrubá 1,79   Sofija Woronina
  Lara Omerzu
1,77
Skok o tyczce   Angelica Moser 4,07   Elina Lampela 4,02   Leda Krošelj 3,82
Skok w dal   Anastasija Sielezniowa 6,11   Hanne Maudens 6,06w   Tina Božič 6,00w
Trójskok   Yanis David 12,92w   Anastasia Calinina 12,80   Tina Božič 12,60w
Pchnięcie kulą (3 kg)   Alona Bugakowa 17,60   Kristina Rakočević 15,79   Benthe Konig 15,23
Rzut dyskiem   Kristina Rakočević 46,49   Carla Francesca Sescu 46,37   Anastasija Witjugowa 45,41
Rzut młotem (3 kg)   Zsófia Bácskay 68,56   Wiktorija Hołda 62,28   Maryja Litwinka 61,82
Rzut oszczepem (500 g)   Eda Tuğsuz 56,61   Anna Tarasiuk 56,46   Natálie Durčáková 53,90

Zobacz teżEdytuj

BibliografiaEdytuj