Liga Europy UEFA (2010/2011)/Faza kwalifikacyjna

Faza kwalifikacyjna w ramach rozgrywek Liga Europy UEFA (2010/2011).

I runda kwalifikacyjnaEdytuj

Do startu w I rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych było 52 drużyn, z czego 26 było rozstawionych. Losowanie odbyło się 21 czerwca 2010 w Nyonie (godz. 13:00)[1]. Pierwsze mecze rozegrano 1 lipca, rewanże – 8 lipca 2010[1].

Wsp. – wartość współczynnika klubowego[2].

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
UE Santa Coloma Andora 0:5 Czarnogóra FK Mogren 0:3 0:2
Olimpija Lublana Słowenia 0:5 Bośnia i Hercegowina NK Široki Brijeg 0:2 0:3
Anorthosis Famagusta Cypr 4:0 Armenia Bananc Erywań 3:0 1:0
Zaria Bielce Mołdawia 1:1(b.wyj.) Azerbejdżan Xəzər Lenkoran 0:0 1:1
HNK Šibenik Chorwacja 3:0 Malta Sliema Wanderers 0:0 3:0
Toboł Kustanaj Kazachstan 2:4 Bośnia i Hercegowina Zrinjski Mostar 1:2 1:2
Ulis Erywań Armenia 0:1 Izrael Bene Jehuda Tel Awiw 0:0 0:1
Rabotniczki Skopje Macedonia Północna 11:0 Andora FC Lusitanos 5:0 6:0
KF Tirana Albania 1:0 (dogr.) Węgry Zalaegerszegi TE 0:0 1:0
Zestaponi Gruzja 5:0 San Marino SC Faetano 5:0 0:0
NSÍ Runavík Wyspy Owcze 1:4 Szwecja Gefle IF 0:2 1:2
Tarpieda Żodzino Białoruś 6:1 Islandia Fylkir 3:0 3:1
Randers FC Dania 7:3 Luksemburg F91 Dudelange 6:1 1:2
Portadown F.C. Irlandia Północna 2:1 Łotwa Skonto Ryga 1:1 1:0
Turun Palloseura Finlandia 7:1 Walia Port Talbot Town FC 3:1 4:0
KR Islandia 5:2 Irlandia Północna Glentoran F.C. 3:0 2:2
CS Grevenmacher Luksemburg 4:5 Irlandia Dundalk F.C. 3:3 1:2
Kalmar FF Szwecja 4:0 Wyspy Owcze EB/Streymur 1:0 3:0
Llanelli AFC Walia 4:5 (dogr.) Litwa Tauras Taurogi 2:2 2:3
JK Narva Trans Estonia 0:7 Finlandia Myllykosken Pallo-47 0:2 0:5
FK Zeta Czarnogóra 1:1 Mołdawia Dacia Kiszyniów 1:1 0:0
KF Laçi Albania 2:8 Białoruś Dniapro Mohylew 1:1 1:7
Szachtior Karaganda Kazachstan 1:3 Polska Ruch Chorzów 1:2 0:1
Dinamo Tbilisi Gruzja 2:1 Estonia Flora Tallinn 2:1 0:0
FC Nitra Słowacja 3:5 Węgry Győri ETO 2:2 1:3
Qarabağ Ağdam Azerbejdżan 5:2 Macedonia Północna Metałurg Skopje 4:1 1:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze meczeEdytuj

RewanżeEdytuj

II runda kwalifikacyjnaEdytuj

Do startu w II rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych było 80 drużyn, z czego 27 wywalczyło awans w I rundzie kwalifikacyjnej. Losowanie odbyło się 21 czerwca 2010 w Nyonie (godz. 13:00)[1]. Pierwsze mecze rozegrano 15 lipca, rewanże – 22 lipca 2010[1].

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Cercle Brugge Belgia 2:2 (b.wyj.) Finlandia Turun Palloseura 0:1 2:1
Motherwell Szkocja 2:0 Islandia Breiðablik 1:0 1:0
Anorthosis Famagusta Cypr 3:2 (dogr.) Chorwacja HNK Šibenik 0:2 3:0
FC Lausanne-Sport Szwajcaria 2:1 Bośnia i Hercegowina Borac Banja Luka 1:0 1:1
FK Szawle Litwa 0:7 Polska Wisła Kraków 0:2 0:5
Kalmar FF Szwecja 2:0 Mołdawia Dacia Kiszyniów 0:0 2:0
Utrecht Holandia 5:1 Albania KF Tirana 4:0 1:1
ND Gorica Słowenia 1:4 Dania Randers FC 0:3 1:1
CS Marítimo Portugalia 6:4 Irlandia Sporting Fingal 3:2 3:2
Sūduva Mariampol Litwa 2:6 Austria Rapid Wiedeń 0:2 2:4
FK Ventspils Łotwa 1:3 Macedonia Północna FK Teteks 0:0 1:3
OFK Beograd Serbia 3:2 Białoruś Tarpieda Żodzino 2:2 1:0
Zaria Bielce Mołdawia 1:7 Rumunia Dinamo Bukareszt 0:2 1:5
Myllykosken Pallo-47 Finlandia 4:0 Andora UE Sant Julià 3:0 1:0
Videoton FC Węgry 1:3 Słowenia NK Maribor 1:1 0:2
Brøndby IF Dania 3:0 Liechtenstein FC Vaduz 3:0 0:0
Stabæk Norwegia 3:3 (b.wyj.) Białoruś Dniapro Mohylew 2:2 1:1
Shamrock Rovers Irlandia 2:1 Izrael Bene Jehuda Tel Awiw 1:1 1:0
IF Elfsborg Szwecja 3:1 Mołdawia Iscra-Stali Rybnica 2:1 1:0
KR Islandia 2:5 Ukraina Karpaty Lwów 0:3 2:3
Maccabi Tel Awiw Izrael 3:2 Czarnogóra FK Mogren 2:0 1:2
Austria Wiedeń Austria 3:2 Bośnia i Hercegowina NK Široki Brijeg 2:2 1:0
Tauras Taurogi Litwa 1:6 Cypr APOEL Nikozja 0:3 1:3
Molde FK Norwegia 2:2 (b.wyj.) Łotwa FK Jelgava 1:0 1:2
Zestaponi Gruzja 3:1 Słowacja Dukla Bańska Bystrzyca 3:0 0:1
FC Honka Finlandia 2:3 Walia Bangor City FC 1:1 1:2
Lewski Sofia Bułgaria 8:0 Irlandia Dundalk F.C. 6:0 2:0
WIT Georgia Tbilisi Gruzja 0:6 Czechy Baník Ostrawa 0:6 0:0
Rabotniczki Skopje Macedonia Północna 1:0 Armenia Mika Erywań 1:0 0:0
FK Atyrau Kazachstan 0:5 Węgry Győri ETO 0:3[3] 0:2
Portadown F.C. Irlandia Północna 2:3 Azerbejdżan Qarabağ Ağdam 1:2 1:1
Beşiktaş JK Turcja 7:0 Wyspy Owcze Víkingur Gøta 3:0 4:0
FC Differdange 03 Luksemburg 3:5 Serbia Spartak Zlatibor Voda 3:3 0:2
Dynama Mińsk Białoruś 10:1 Estonia JK Sillamäe Kalev 5:1 5:0
Valletta FC Malta 1:1 (b.wyj.) Polska Ruch Chorzów 1:1 0:0
FK Bakı Azerbejdżan 2:4 Czarnogóra Budućnost Podgorica 0:3[3] 2:1
Zrinjski Mostar Bośnia i Hercegowina 13:3 San Marino SP Tre Penne 4:1 9:2
Gefle IF Szwecja 2:4 Gruzja Dinamo Tbilisi 1:2 1:2
Cliftonville F.C. Irlandia Północna 1:0 Chorwacja Cibalia Vinkovci 1:0 0:0
Besa Kavaja Albania 1:11 Grecja Olympiakos SFP 0:5 1:6
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze meczeEdytuj

RewanżeEdytuj

III runda kwalifikacyjnaEdytuj

Do startu w III rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych było 70 drużyn (w tym 30 zwycięzców II rundy), z czego 35 było rozstawionych. Losowanie odbyło się 16 lipca 2010 w Nyonie (godz. 13:30)[1]. Ponieważ nie były jeszcze wówczas znane wyniki meczów II rundy, przyjęto założenie, że wszystkie rozstawione drużyny z II rundy wygrają swoje mecze, jeśli zaś nie – zwycięska drużyna nierozstawiona przejmuje współczynnik pokonanego. Pierwsze mecze rozegrano 29 lipca, rewanże – 5 sierpnia 2010.

     drużyny, które awansowały z II rundy kwalifikacyjnej

Wsp. – wartość współczynnika klubowego[2].

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Odense BK Dania 5:3 Bośnia i Hercegowina Zrinjski Mostar 5:3 0:0
Dniapro Mohylew Białoruś 3:1 Czechy Baník Ostrawa 1:0 2:1
Rabotniczki Skopje Macedonia Północna 0:4 Anglia Liverpool 0:2 0:2
CS Marítimo Portugalia 10:3 Walia Bangor City FC 8:2 2:1
Beroe Stara Zagora Bułgaria 1:4 Austria Rapid Wiedeń 1:1 0:3
Myllykosken Pallo-47 Finlandia 4:5 Rumunia FC Timişoara 1:2 3:3
CSKA Sofia Bułgaria 5:1 Irlandia Północna Cliftonville F.C. 3:0 2:1
Karpaty Lwów Ukraina 2:0 Gruzja Zestaponi 1:0 1:0
Shamrock Rovers Irlandia 0:3 Włochy Juventus 0:2 0:1
IF Elfsborg Szwecja 7:1 Macedonia Północna FK Teteks 5:0 2:1
FC Nordsjælland Dania 1:3 Portugalia Sporting CP 0:1 1:2
NK Maribor Słowenia 6:2 Szkocja Hibernian 3:0 3:2
FK Crvena zvezda Serbia 2:3 Słowacja Slovan Bratysława 1:2 1:1
Inter Turku Finlandia 3:8 Belgia KRC Genk 1:5 2:3
Ruch Chorzów Polska 1:6 Austria Austria Wiedeń 1:3 0:3
Viktoria Pilzno Czechy 1:4 Turcja Beşiktaş JK 1:1 0:3
Olympiakos SFP Grecja 2:2 (b.wyj.) Izrael Maccabi Tel Awiw 2:1 0:1
Wisła Kraków Polska 2:4 Azerbejdżan Qarabağ Ağdam 0:1 2:3
Sturm Graz Austria 3:1 Gruzja Dinamo Tbilisi 2:0 1:1
Cercle Brugge Belgia 2:3 Cypr Anorthosis Famagusta 1:0 1:3
Budućnost Podgorica Czarnogóra 1:3 Dania Brøndby IF 1:2 0:1
Molde FK Norwegia 4:5 Niemcy VfB Stuttgart 2:3 2:2
Maccabi Hajfa Izrael 2:3 Białoruś Dynama Mińsk 1:0 1:3
Utrecht Holandia 4:1 Szwajcaria FC Luzern 1:0 3:1
Sibir Nowosybirsk Rosja 2:2 (b.wyj.) Cypr Apollon Limassol 1:0 1:2
Randers FC Dania 3:4 Szwajcaria FC Lausanne-Sport 2:3 1:1
Dinamo Bukareszt Rumunia 3:4 Chorwacja Hajduk Split 3:1 0:3
AZ Alkmaar Holandia 2:1 Szwecja IFK Göteborg 2:0 0:1
Spartak Zlatibor Voda Serbia 2:3 Ukraina Dnipro 2:1 0:2
Győri ETO Węgry 1:1 (k. 4:3) Francja Montpellier HSC 0:1 1:0
Aalesunds FK Norwegia 1:4 Szkocja Motherwell 1:1 0:3
Kalmar FF Szwecja 3:6 Bułgaria Lewski Sofia 1:1 2:5
Galatasaray SK Turcja 7:3 Serbia OFK Beograd 2:2 5:1
Jagiellonia Białystok Polska 3:4 Grecja Aris FC 1:2 2:2
APOEL Nikozja Cypr 4:1 Czechy FK Jablonec 1:0 3:1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze meczeEdytuj