Otwórz menu główne

Liga Europy UEFA 2013/2014 – 43. sezon drugich pod względem prestiżu międzynarodowych rozgrywek klubowych federacji piłkarskich zrzeszonych w UEFA, po raz 5. przeprowadzanych pod nazwą Ligi Europy UEFA (wcześniej jako Puchar UEFA) w formacie wprowadzonym w 2009.

Liga Europy UEFA 2013/2014
UEFA Europa League
(2012/2013) (2014/2015)
Szczegóły turnieju
Gospodarz UEFA
Termin 19 września 2013 – 14 maja 2014 (główny turniej)
4 lipca – 29 sierpnia 2013 (eliminacje)
Liczba drużyn 194
Mistrz Hiszpania Sevilla FC (3. tytuł)
Statystyki turnieju
Mecze 205
Strzelone gole 475 (2,32 na mecz)
Frekwencja 3 411 208  (16 640 na mecz)
Król strzelców Hiszpania Jonathan Soriano
(8 goli)

Finał został rozegrany 14 maja 2014 na Juventus Stadium w Turynie[1], a zwycięzcą została Sevilla FC po wygranej w rzutach karnych 4:2 nad SL Benfica.

Rozgrywki składały się z 3 części:

Spis treści

Podział miejsc w rozgrywkachEdytuj

Zespoły zostaną przydzielone do danych rund fazy kwalifikacyjnej oraz fazy grupowej zgodnie z rankingiem współczynników ligowych UEFA 2012.

Prawo udziału w rozgrywkach można było uzyskać poprzez:

  • zajęcie odpowiedniego miejsca w tabeli ligowej,
  • zdobycie krajowego pucharu,
  • zwycięstwo w edycji 2012/2013 Ligi Europy UEFA.
Lp. Federacja Współ. Drużyny
1   Anglia 84.410 3
2   Hiszpania 84.186
3   Niemcy 75.186
4   Włochy 59.981
5   Portugalia 55.346
6   Francja 54.178
7   Rosja 47.832 4
8   Holandia 45.515
9   Ukraina 45.133
10   Grecja 37.100 3
11   Turcja 34.050
12   Belgia 32.400
13   Dania 27.525
14   Szwajcaria 26.800
15   Austria 26.325
16   Cypr 25.499
17   Izrael 22.000
18   Szkocja 21.141
Lp. Federacja Współ. Drużyny
19   Czechy 20.350 3
20   Polska 19.916
21   Chorwacja 18.874
22   Rumunia 18.824
23   Białoruś 18.208
24   Szwecja 15.900 4
25   Słowacja 14.874 3
26   Norwegia 14.675 4
27   Serbia 14.250 3
28   Bułgaria 14.250
29   Węgry 9.750
30   Finlandia 9.133 4
31   Gruzja 8.666 3
32   Bośnia i Hercegowina 8.416
33   Irlandia 7.375
34   Słowenia 7.124
35   Litwa 6.875
36   Mołdawia 6.749
Lp. Federacja Współ. Drużyny
37   Azerbejdżan 6.207 3
38   Łotwa 5.874
39   Macedonia Północna 5.666
40   Kazachstan 5.333
41   Islandia 5.332
42   Czarnogóra 4.375
43   Liechtenstein 4.000 1
44   Albania 3.916 3
45   Malta 3.083
46   Walia 2.749
47   Estonia 2.666
48   Irlandia Północna 2.583
49   Luksemburg 2.333
50   Armenia 2.208
51   Wyspy Owcze 1.416
52   Andora 1.000 2
53   San Marino 0.916

Szczegółowy podział miejscEdytuj

Drużyny rozpoczynające udział Zwycięzcy poprzedniej rundy Drużyny przeniesione z Ligi Mistrzów
I runda kwalifikacyjna
(76 drużyn)
  • 19 drużyn – zdobywcy pucharów federacji z miejsc 34–53
  • 25 drużyn – wicemistrzowie lig federacji z miejsc 28–53
    (z wyjątkiem Liechtensteinu)
  • 29 drużyn – 3. zespoły lig federacji z miejsc 22–51
    (z wyjątkiem Liechtensteinu)
  • 3 drużyny – zespoły zakwalifikowane dzięki rankingowi Fair Play UEFA
II runda kwalifikacyjna
(80 drużyny)
  • 15 drużyn – zdobywcy pucharów federacji z miejsc 20–34
  • 12 drużyn – wicemistrzowie lig federacji z miejsc 16–27
  • 6 drużyn – 3. zespoły lig federacji z miejsc 16–21
  • 6 drużyn – 4. zespoły lig federacji z miejsc 10–15
  • 3 drużyny – 5. zespoły lig federacji z miejsc 7–9
  • 38 zwycięzców I rundy kwalifikacyjnej
III runda kwalifikacyjna
(58 drużyn)
  • 3 drużyn – zdobywcy pucharów federacji z miejsc 17–19
  • 6 drużyn – 3. zespoły lig federacji z miejsc 10–15
  • 3 drużyny – 4. zespoły lig federacji z miejsc 7–9
  • 3 drużyny – 5. zespoły lig federacji z miejsc 4–6
    (z Francji zdobywca Pucharu Ligi)
  • 3 drużyny – 6. zespoły lig federacji z miejsc 1–3
    (z Anglii zdobywca Pucharu Ligi)
  • 40 zwycięzców II rundy kwalifikacyjnej
Runda play-off
(62 drużyny)
  • 9 drużyn – zdobywcy pucharów federacji z miejsc 8–16
  • 3 drużyny – 3. zespoły lig federacji z miejsc 7–9
  • 3 drużyny – 4. zespoły lig federacji z miejsc 4–6
  • 3 drużyny – 5. zespoły lig federacji z miejsc 1–3
  • 29 zwycięzców III rundy kwalifikacyjnej dla mistrzów
  • 15 przegranych III rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów
Faza grupowa
(48 drużyn)
  • 7 drużyn – zdobywcy pucharów federacji z miejsc 1–7
  • 31 zwycięzców rundy play-off
  • 10 przegranych rundy play-off Ligi Mistrzów
Faza pucharowa
(32 drużyny)
  • 12 drużyn – zwycięzcy grup
  • 12 drużyn – 2. zespoły grup
  • 8 drużyn – 3. zespoły grup Ligi Mistrzów

Na kongresie 24 maja 2013 UEFA przyznała Gibraltarowi status pełnoprawnego członka UEFA. Jednak zespoły z tego kraju grać będą mogły w europejskich pucharach od sezonu 2014/2015.

UczestnicyEdytuj

Lista uczestników Ligi Europy UEFA 2013/2014 z wyszczególnieniem rund, w których dane drużyny rozpoczęły udział w rozgrywkach. Losowanie grup finałowych odbyło się 29 sierpnia 2013.

Oznaczenia:

  • L2, L3, L4, L5, L6 – drużyny, który zajęły odpowiednie miejsca w ligach krajowych,
  • PK – zdobywca lub finalista pucharu krajowego,
  • PL – zdobywca lub finalista pucharu ligi,
  • P-O – drużyny, które awansowały z play-offów w swoich ligach,
  • A, B, C, D, E, F, G, H – drużyny, które awansowały z 3. miejsca w odpowiedniej grupie Ligi Mistrzów,
  • CL4 – drużyny, które przegrały swoje mecze w rundzie play-off Ligi Mistrzów,
  • CL3 – drużyny, które przegrały swoje mecze w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów,
  • FP – zespoły, które otrzymały miejsce w eliminacjach na podstawie Rankingu Fair Play,
  • OT – obrońca tytułu (zwycięzca edycji 2012/2013).

W tabeli nie uwzględniono drużyn, które zdobyły puchar krajowy, ale miały jeszcze szansę na grę w Lidze Mistrzów.

Faza pucharowa
  Szachtar Donieck (LM FG)   SL Benfica (LM FG)   FC Basel (LM FG)   FC Porto (LM FG)
  Juventus FC (LM FG)   Viktoria Pilzno (LM FG)   SSC Napoli (LM FG)   Ajax (LM FG)
Faza grupowa
  Wigan Athletic (PK)   Girondins Bordeaux (PK)   Szachtior Karaganda (CL4)   Olympique Lyon (CL4)
  Valencia CF (L5)   Anży Machaczkała (PK)   Legia Warszawa (CL4)   Fenerbahçe SK (CL4)[a]
  SC Freiburg (L5)   Dinamo Zagrzeb (CL4)   PSV Eindhoven (CL4)
  SS Lazio (PK)   Łudogorec Razgrad (CL4)   PAOK FC (CL4)
  Vitória Guimarães (PK)   FC Paços de Ferreira (CL4)   NK Maribor (CL4)
Runda play-off
  Tottenham Hotspur (L5)   Dynamo Kijów (L3)   Maccabi Tel Awiw (CL3)   Sheriff Tyraspol (CL3)
  Real Betis (L7)   Dnipro (L4)   Molde FK (CL3)   FC Nordsjælland (CL3)
  Eintracht Frankfurt (L6)   PAE Atromitos (L3)   Partizan Belgrad (CL3)   Red Bull Salzburg (CL3)
  ACF Fiorentina (L4)   Beşiktaş JK (L3)   Dinamo Tbilisi (CL3)   SV Zulte Waregem (CL3)
  SC Braga (L4)   KRC Genk (PK)   APOEL Nikozja (CL3)   Grasshopper Club Zurych (CL3)
  OGC Nice (L4)   Esbjerg fB (PK)   IF Elfsborg (CL3)   PAOK FC (CL3)[b]
  Spartak Moskwa (L4)   FC Sankt Gallen (L3)   Skënderbeu Korcza (CL3)
  AZ Alkmaar (PK)   FC Pasching (PK)   FH (CL3)
  Feyenoord (L3)   Apollon Limassol (PK)   Nõmme Kalju (CL3)
III runda kwalifikacyjna
  Swansea City (PL)[c]   AS Saint-Étienne (PL)   Bursaspor (L4)   Hapoel Ramat Gan (PK)
  Sevilla FC (L9)   Kubań Krasnodar (L5)   Club Brugge (L3)   Motherwell (L2)
  VfB Stuttgart (PK)   Vitesse (L4)   Randers FC (L3)   FK Jablonec (PK)
  Udinese Calcio (L5)   Metałurh Donieck (L5)   FC Zürich (L4)
  GD Estoril-Praia (L5)   Asteras Tripolis (L4)   Rapid Wiedeń (L3)
II runda kwalifikacyjna
  Rubin Kazań (L6)   Maccabi Hajfa (L2)   HNK Rijeka (L3)   FK Jagodina (PK)
  Utrecht (P-O)   Hapoel Tel Awiw (L3)   Petrolul Ploeszti (PK)   FK Crvena zvezda (L2)
  Czornomoreć Odessa (PK)   Hibernian (PK)   Pandurii Târgu Jiu (L2)   Beroe Stara Zagora (PK)
  AO Ksanti (L7)[d]   St. Johnstone (L3)   FK Mińsk (PK)   FC Honka (PK)
  Trabzonspor (PK)   Sparta Praga (L2)   Szachcior Soligorsk (L2)   Debreceni VSC (PK)
  Standard Liège (P-O)   Slovan Liberec (L3)   IFK Göteborg (PK)   Dila Gori (L2)
  Aalborg BK (L5)   Śląsk Wrocław (PK)   BK Häcken (L2)   NK Široki Brijeg (PK)
  FC Thun (L5)   Lech Poznań (L2)   FK Senica (L2)   Derry City (PK)[e]
  Sturm Graz (L4)   Piast Gliwice (L4)   AS Trenczyn (L3)   Olimpija Lublana (L2)
  Anorthosis Famagusta (L2)   Hajduk Split (PK)   IL Hødd (PK)
  Omonia Nikozja (L3)   Lokomotiva Zagrzeb (L2)   Strømsgodset IF (L2)
I runda kwalifikacyjna
  Astra Ploeszti (L3/L4)   NK Domžale (L3)   KR (PK)   Glentoran F.C. (PK)
  Dynama Mińsk (L3)   Žalgiris Wilno (PK)   Breiðablik (L2)   Crusaders F.C. (L2)
  Malmö FF (L3)   Sūduva Mariampol (L3)   ÍB Vestmannaeyja (L3)   Linfield F.C. (L3)
  MŠK Žilina (PK)   Kruoja Pokroje (L4)   Mladost Podgorica (PK)   Jeunesse Esch (PK)
  Rosenborg BK (L3)   FC Tiraspol (PK)[f]   Čelik Nikšić (L3)   F91 Dudelange (L2)
  FK Vojvodina (L3)   Dacia Kiszyniów (L2)   Rudar Pljevlja (L5)   FC Differdange 03 (L3)
  Lewski Sofia (L2)   Milsami Orgiejów (L4)   FC Vaduz (PK)   Piunik Erywań (PK)
  Botew Płowdiw (L4)[g]   Xəzər Lenkoran (PK)   KF Laçi (PK)   Mika Erywań (L2)
  Videoton FC (L2)   Qarabağ Ağdam (L2)   Kukësi (L2)   Gandzasar Kapan (L3)
  Budapest Honvéd FC (L3)   İnter Baku (L3)   Teuta Durrës (L3)   Víkingur Gøta (PK)
  Inter Turku (L2)   FK Ventspils (PK)   Hibernians (PK)[h]   ÍF Fuglafjørður (L2)
  Turun Palloseura (L3)   Skonto Ryga (L2)   Valletta FC (L3)   HB Tórshavn (L3)
  Czichura Saczchere (PK)   Liepājas Metalurgs (L4)   Sliema Wanderers (L4)   UE Santa Coloma (PK)
  Torpedo Kutaisi (L3)   FK Teteks (PK)   Prestatyn Town (PK)   FC Santa Coloma (L2)
  FK Sarajevo (L2)   Metałurg Skopje (L2)   Airbus UK Broughton (L2)   SP La Fiorita (PK)
  Zrinjski Mostar (L9)[i]   Horizont Turnowo (L3)   Bala Town (P-O)   AC Libertas (L2)
  Drogheda United (L2)   FK Astana (PK)   Flora Tallinn (PK)   Gefle IF (FP)
  St. Patrick’s Athletic (L3)   Jertis Pawłodar (L2)   Levadia Tallinn (L2)   Tromsø IL (FP)
  NK Celje (PK)   FK Aktöbe (L3)   JK Narva Trans (L4)   IFK Mariehamn (FP)

TerminarzEdytuj

Faza Runda Data losowania Pierwszy mecz Drugi mecz
Kwalifikacje Pierwsza runda kwalifikacyjna 24 czerwca 2013 4 lipca 2013 11 lipca 2013
Druga runda kwalifikacyjna 18 lipca 2013 25 lipca 2013
Trzecia runda kwalifikacyjna 19 lipca 2013 1 sierpnia 2013 8 sierpnia 2013
Play-off Runda play-off 8 sierpnia 2013 22 sierpnia 2013 29 sierpnia 2013
Faza grupowa Kolejka 1 30 sierpnia 2013 19 września 2013
Kolejka 2 3 października 2013
Kolejka 3 24 października 2013
Kolejka 4 7 listopada 2013
Kolejka 5 28 listopada 2013
Kolejka 6 12 grudnia 2013
Faza pucharowa 1/16 finału 16 grudnia 2013 20 lutego 2014 27 lutego 2014
1/8 finału 13 marca 2014 20 marca 2014
Ćwierćfinał 21 marca 2014 3 kwietnia 2014 10 kwietnia 2014
Półfinał 11 kwietnia 2014 24 kwietnia 2014 1 maja 2014
Finał 14 maja 2014 na Juventus Stadium w Turynie

Faza kwalifikacyjnaEdytuj

I runda kwalifikacyjnaEdytuj

Do startu w I rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych będzie 76 drużyn, z czego 38 będzie rozstawionych.

Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
  Rosenborg BK 16.835   Linfield F.C. 3.866
  MŠK Žilina 15.841   Budapest Honvéd FC 3.850
  Lewski Sofia 11.950   Valletta FC 3.791
  Videoton FC 7.850   FC Differdange 03 3.675
  FK Ventspils 6.658   Liepājas Metalurgs 3.658
  Tromsø IL 6.335   Gefle IF 3.625
  FK Aktöbe 6.191   Piunik Erywań 3.600
  Dynama Mińsk 6.175   Zrinjski Mostar 3.566
  St. Patrick’s Athletic 5.975   İnter Baku 3.550
  Qarabağ Ağdam 5.708   Skonto Ryga 3.458
  FK Vojvodina 5.425   Sūduva Mariampol 3.408
  Malmö FF 5.125   FC Vaduz 3.300
  FK Sarajevo 5.066   Flora Tallinn 3.200
  Astra Ploeszti 4.604   Xəzər Lenkoran 3.191
  KR 4.583   HB Tórshavn 2.958
  F91 Dudelange 4.425   Rudar Pljevlja 2.816
  Inter Turku 4.201   Turun Palloseura 2.701
  Dacia Kiszyniów 4.033   Breiðablik 2.583
  Levadia Tallinn 3.941   Botew Płowdiw 2.450
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
  NK Domžale 2.441   FC Tiraspol 1.533
  Glentoran F.C. 2.366   Drogheda United 1.475
  Metałurg Skopje 2.300   JK Narva Trans 1.441
  Milsami Orgiejów 2.283   Gandzasar Kapan 1.350
  NK Celje 2.191   Kruoja Pokroje 1.300
  Torpedo Kutaisi 2.083   FK Astana 1.191
  FK Teteks 2.050   KF Laçi 1.083
  Jertis Pawłodar 1.941   Teuta Durrës 1.083
  Jeunesse Esch 1.925   Víkingur Gøta 1.083
  Crusaders F.C. 1.866   Horizont Turnowo 1.050
  FC Santa Coloma 1.850   Mladost Podgorica 1.050
  Czichura Saczchere 1.833   UE Santa Coloma 0.850
  Žalgiris Wilno 1.800   Kukësi 0.833
  IFK Mariehamn 1.800   ÍF Fuglafjørður 0.566
  Mika Erywań 1.600   Prestatyn Town 0.516
  ÍB Vestmannaeyja 1.583   Airbus UK Broughton 0.516
  Čelik Nikšić 1.550   Bala Town 0.516
  Hibernians 1.541   SP La Fiorita 0.383
  Sliema Wanderers 1.541   AC Libertas 0.383

Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Víkingur Gøta   2:1   Inter Turku 1:1 1:0
Žalgiris Wilno   4:3   St. Patrick’s Athletic 2:2 2:1
Airbus UK Broughton   1:1 (br. wyj.)   FK Ventspils 1:1 0:0
JK Narva Trans   1:8   Gefle IF 0:3 1:5
KR   3:0   Glentoran F.C. 0:0 3:0
Czichura Saczchere   1:1 (br. wyj.)   FC Vaduz 0:0 1:1
Milsami Orgiejów   1:0   F91 Dudelange 1:0 0:0
Metałurg Skopje   0:2   Qarabağ Ağdam 0:1 0:1
Videoton FC   2:2 (br. wyj.)   Mladost Podgorica 2:1 0:1
Flora Tallinn   1:1 (br. wyj.)   Kukësi 1:1 0:0
FK Teteks   1:2   Piunik Erywań 1:1 0:1
Teuta Durrës   3:3 (br. wyj.)   Dacia Kiszyniów 3:1 0:2
FK Sarajevo   3:1   AC Libertas 1:0 2:1
Sliema Wanderers   1:2   Xəzər Lenkoran 1:1 0:1
Lewski Sofia   0:2   Jertis Pawłodar 0:0 0:2
Hibernians   3:7   FK Vojvodina 1:4 2:3
FK Astana   0:6   Botew Płowdiw 0:1 0:5
UE Santa Coloma   1:4   Zrinjski Mostar 1:3 0:1
NK Domžale   0:3   Astra Ploeszti 0:1 0:2
Rudar Pljevlja   2:1   Mika Erywań 1:0 1:1
Breiðablik   4:0   FC Santa Coloma 4:0 0:0
Drogheda United   0:2   Malmö FF 0:0 0:2
İnter Baku   3:1   IFK Mariehamn 1:1 2:0
ÍF Fuglafjørður   0:5   Linfield F.C. 0:2 0:3
Prestatyn Town   3:3 (k. 4:3)   Liepājas Metalurgs 1:2 2:1 (pd.)
Tromsø IL   3:2   NK Celje 1:2 2:0
FC Tiraspol   1:1 (k. 2:4)   Skonto Ryga 0:1 1:0 (pd.)
Crusaders F.C.   3:9   Rosenborg BK 1:2 2:7
ÍB Vestmannaeyja   2:1   HB Tórshavn 1:1 1:0
Jeunesse Esch   3:2   Turun Palloseura 2:0 1:2
Bala Town   2:3   Levadia Tallinn 1:0 1:3
Kruoja Pokroje   0:8   Dynama Mińsk 0:3 0:5
SP La Fiorita   0:4   Valletta FC 0:3 0:1
KF Laçi   1:3   FC Differdange 03 0:1 1:2
Gandzasar Kapan   2:4   FK Aktöbe 1:2 1:2
Čelik Nikšić   1:13   Budapest Honvéd FC 1:4 0:9
Torpedo Kutaisi   3:6   MŠK Žilina 0:3 3:3
Sūduva Mariampol   4:4 (k. 4:5)   Horizont Turnowo 2:2 2:2 (pd.)
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

II runda kwalifikacyjnaEdytuj

Do startu w II rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych będzie 80 drużyn (38 z poprzedniej rundy), z czego 40 będzie rozstawionych.
     drużyny, które awansowały z I rundy kwalifikacyjnej

Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
  Rubin Kazań 58.266   Slovan Liberec 7.745
  Standard Liège 45.880   FC Thun 7.285
  Hapoel Tel Awiw 29.575   Śląsk Wrocław 7.150
  Sparta Praga 29.245   AO Ksanti 6.800
  Lech Poznań 23.650   FK Ventspils 6.658
  Trabzonspor 21.400   Tromsø IL 6.335
  Aalborg BK 19.640   FK Aktöbe 6.191
  Anorthosis Famagusta 17.366   Dynama Mińsk 6.175
  Rosenborg BK 16.835   Žalgiris Wilno 5.975
  MŠK Žilina 15.841   Qarabağ Ağdam 5.708
  Utrecht 13.945   FK Vojvodina 5.425
  Maccabi Hajfa 13.575   Szachcior Soligorsk 5.175
  Jertis Pawłodar 11.950   IFK Göteborg 5.125
  Sturm Graz 11.575   Malmö FF 5.125
  Omonia Nikozja 10.366   FK Sarajevo 5.066
  Czornomoreć Odessa 9.951   HNK Rijeka 4.916
  Debreceni VSC 9.850   FK Mińsk 4.675
  Hajduk Split 8.916   Petrolul Ploeszti 4.604
  FK Crvena zvezda 8.425   Pandurii Târgu Jiu 4.604
  Mladost Podgorica 7.850   Astra Ploeszti 4.604
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
  KR 4.583   Zrinjski Mostar 3.566
  Milsami Orgiejów 4.425   İnter Baku 3.550
  FK Senica 4.341   St. Johnstone 3.538
  Víkingur Gøta 4.201   Skonto Ryga 3.458
  Piast Gliwice 4.150   Beroe Stara Zagora 3.450
  BK Häcken 4.125   Horizont Turnowo 3.408
  Hibernian 4.038   Dila Gori 3.333
  Dacia Kiszyniów 4.033   NK Široki Brijeg 3.316
  Levadia Tallinn 3.941   Czichura Saczchere 3.300
  Lokomotiva Zagrzeb 3.916   Kukësi 3.200
  Linfield F.C. 3.866   Xəzər Lenkoran 3.191
  Budapest Honvéd FC 3.850   FK Jagodina 3.175
  Strømsgodset IF 3.835   ÍB Vestmannaeyja 2.958
  Valletta FC 3.791   AS Trenczyn 2.841
  FC Honka 3.701   IL Hødd 2.835
  Olimpija Lublana 3.691   Rudar Pljevlja 2.816
  FC Differdange 03 3.675   Jeunesse Esch 2.701
  Prestatyn Town 3.658   Breiðablik 2.583
  Gefle IF 3.625   Derry City 2.475
  Piunik Erywań 3.600   Botew Płowdiw 2.450
Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Sparta Praga   2:3   BK Häcken 2:2 0:1
Kukësi   3:2   FK Sarajevo 3:2 0:0
FC Thun   5:1   Czichura Saczchere 2:0 3:1
AO Ksanti   2:2 (br. wyj.)   Linfield F.C. 0:1 2:1 (pd.)
IL Hødd   1:2   FK Aktöbe 1:0 0:2
Dila Gori   3:0   Aalborg BK 3:0 0:0
Maccabi Hajfa   10:0   Xəzər Lenkoran 2:0 8:0
Hajduk Split   3:2   Horizont Turnowo 2:1 1:1
FK Ventspils   5:1   Jeunesse Esch 1:0 4:1
Astra Ploeszti   3:2   Omonia Nikozja 1:1 2:1
Skonto Ryga   2:2 (br. wyj.)   Slovan Liberec 2:1 0:1
Levadia Tallinn   0:4   Pandurii Târgu Jiu 0:0 0:4
Śląsk Wrocław   6:2   Rudar Pljevlja 4:0 2:2
Malmö FF   9:0   Hibernian 2:0 7:0
FK Jagodina   2:4   Rubin Kazań 2:3 0:1
Strømsgodset IF   5:2   Debreceni VSC 2:2 3:0
Petrolul Ploeszti   7:0   Víkingur Gøta 3:0 4:0
HNK Rijeka   8:0   Prestatyn Town 5:0 3:0
Žalgiris Wilno   3:1   Piunik Erywań 2:0 1:1
Beroe Stara Zagora   3:6   Hapoel Tel Awiw 1:4 2:2
FC Honka   2:5   Lech Poznań 1:3 1:2
FK Crvena zvezda   2:0   ÍB Vestmannaeyja 2:0 0:0
Szachcior Soligorsk   2:2 (k. 2:4)   Milsami Orgiejów 1:1 1:1 (pd.)
FK Vojvodina   5:1   Budapest Honvéd FC 2:0 3:1
Olimpija Lublana   3:3 (br. wyj.)   MŠK Žilina 3:1 0:2
Tromsø IL   2:1   İnter Baku 2:0 0:1
Czornomoreć Odessa   3:2   Dacia Kiszyniów 2:0 1:2
IFK Göteborg   1:2   AS Trenczyn 0:0 1:2
Dynama Mińsk   4:4 (br. wyj.)   Lokomotiva Zagrzeb 1:2 3:2
KR   2:6   Standard Liège 1:3 1:3
Zrinjski Mostar   1:3   Botew Płowdiw 1:1 0:2
Qarabağ Ağdam   4:3   Piast Gliwice 2:1 2:2 (pd.)
Rosenborg BK   1:2   St. Johnstone 0:1 1:1
Trabzonspor   7:2   Derry City 4:2 3:0
Valletta FC   1:3   FK Mińsk 1:1 0:2
Mladost Podgorica   3:2   FK Senica 2:2 1:0
Anorthosis Famagusta   3:4   Gefle IF 3:0 0:4
Breiðablik   1:0   Sturm Graz 0:0 1:0
Jertis Pawłodar   3:4   NK Široki Brijeg 3:2 0:2
FC Differdange 03   5:4   Utrecht 2:1 3:3
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

III runda kwalifikacyjnaEdytuj

Do startu w III rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych będzie 58 drużyn (40 z poprzedniej rundy), z czego 29 będzie rozstawionych.
     drużyny, które awansowały z II rundy kwalifikacyjnej

Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
  VfB Stuttgart 59.922   Swansea City 16.592
  Rubin Kazań 58.266   MŠK Žilina 15.841
  Sevilla FC 55.105   Bursaspor 14.900
  Standard Liège 45.880   FC Differdange 03 13.945
  Udinese Calcio 42.829   Maccabi Hajfa 13.575
  Club Brugge 36.880   Rapid Wiedeń 13.075
  Hapoel Tel Awiw 29.575   Metałurh Donieck 12.451
  BK Häcken 29.245   GD Estoril-Praia 11.833
  AS Saint-Étienne 26.800   Breiðablik 11.575
  Lech Poznań 23.650   Astra Ploeszti 10.366
  Trabzonspor 21.400   Czornomoreć Odessa 9.951
  Dila Gori 19.640   Vitesse 9.945
  Gefle IF 17.366   Strømsgodset IF 9.850
  St. Johnstone 16.835   Kubań Krasnodar 9.266
  FC Zürich 16.785
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
  Hajduk Split 8.916   Žalgiris Wilno 5.975
  FK Crvena zvezda 8.425   Qarabağ Ağdam 5.708
  Mladost Podgorica 7.850   FK Vojvodina 5.425
  Asteras Tripolis 7.800   Milsami Orgiejów 5.175
  Slovan Liberec 7.745   AS Trenczyn 5.125
  FC Thun 7.285   Malmö FF 5.125
  Śląsk Wrocław 7.150   Kukësi 5.066
  Randers FC 7.140   HNK Rijeka 4.916
  Motherwell 7.038   FK Mińsk 4.675
  AO Ksanti 6.800   Pandurii Târgu Jiu 4.604
  FK Jablonec 6.745   Petrolul Ploeszti 4.604
  FK Ventspils 6.658   Hapoel Ramat Gan 4.575
  Tromsø IL 6.335   Botew Płowdiw 3.566
  FK Aktöbe 6.191   NK Široki Brijeg 3.316
  Dynama Mińsk 6.175
Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Czornomoreć Odessa   3:1   FK Crvena zvezda 3:1 0:0
Swansea City   4:0   Malmö FF 4:0 0:0
Sevilla FC   9:1   Mladost Podgorica 3:0 6:1
AS Saint-Étienne   6:0   Milsami Orgiejów 3:0 3:0
NK Široki Brijeg   1:7   Udinese Calcio 1:3 0:4
Petrolul Ploeszti   3:2   Vitesse 1:1 2:1
Hajduk Split   0:2   Dila Gori 0:1 0:1
FK Jablonec   5:2   Strømsgodset IF 2:1 3:1
FK Ventspils   0:3   Maccabi Hajfa 0:0 0:3
Slovan Liberec   4:2   FC Zürich 2:1 2:1
Kukësi   2:1   Metałurh Donieck 2:0 0:1
Qarabağ Ağdam   3:0   Gefle IF 1:0 2:0
Dynama Mińsk   0:1   Trabzonspor 0:1 0:0
FK Aktöbe   1:1 (k. 2:1)   Breiðablik 1:0 0:1 (pd.)
Pandurii Târgu Jiu   3:2   Hapoel Tel Awiw 1:1 2:1
HNK Rijeka   3:2   MŠK Žilina 2:1 1:1
Śląsk Wrocław   4:3   Club Brugge 1:0 3:3
Randers FC   1:4   Rubin Kazań 1:2 0:2
Tromsø IL   1:1 (k. 4:3)   FC Differdange 03 1:0 0:1 (pd.)
Asteras Tripolis   2:4   Rapid Wiedeń 1:1 1:3
AS Trenczyn   3:5   Astra Ploeszti 1:3 2:2
Žalgiris Wilno   2:2 (br. wyj.)   Lech Poznań 1:0 1:2
Motherwell   0:3   Kubań Krasnodar 0:2 0:1
Botew Płowdiw   1:1 (br. wyj.)   VfB Stuttgart 1:1 0:0
GD Estoril-Praia   1:0   Hapoel Ramat Gan 0:0 1:0
FK Vojvodina   5:2   Bursaspor 2:2 3:0
AO Ksanti   2:4   Standard Liège 1:2 1:2
BK Häcken   1:3   FC Thun 1:2 0:1
FK Mińsk   1:1 (k. 3:2)   St. Johnstone 0:1 1:0 (pd.)
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Runda play-offEdytuj

Do startu w rundzie play-off uprawnionych będzie 62 drużyny (w tym 29 zwycięzców III rundy i 14 przegranych III rundy eliminacji Ligi Mistrzów), z czego 31 będzie rozstawionych.

     drużyny, które awansowały z III rundy kwalifikacyjnej

     drużyny, które odpadły w III rundzie kwalifikacyjnej do LM
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
  Tottenham Hotspur 69.592   AS Saint-Étienne 26.800
  Dynamo Kijów 68.951   Dnipro 23.951
  SC Braga 62.833   Trabzonspor 21.400
  VfB Stuttgart 59.922   Real Betis 17.605
  Rubin Kazań 58.266   Partizan Belgrad 17.425
  Sevilla FC 55.105   Swansea City 16.592
  Standard Liège 45.880   Eintracht Frankfurt 15.922
  Udinese Calcio 42.829   Feyenoord 13.945
  ACF Fiorentina 42.829   Maccabi Hajfa 13.575
  Spartak Moskwa 40.766   Rapid Wiedeń 13.075
  AZ Alkmaar 39.445   FC Nordsjælland 12.640
  APOEL Nikozja 35.366   GD Estoril-Praia 11.833
  Beşiktaş JK 34.900   OGC Nice 11.800
  PAOK FC1 28.800   Sheriff Tyraspol 11.533
  Red Bull Salzburg 28.075   Czornomoreć Odessa 9.951
  KRC Genk 26.880
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp. Drużyna Wsp.
  Kubań Krasnodar 9.266   FK Vojvodina 5.425
  PAE Atromitos 8.300   Dinamo Tbilisi 5.333
  IF Elfsborg 8.125   Esbjerg fB 5.140
  Maccabi Tel Awiw 8.075   FC Pasching 5.075
  Molde FK 7.835   HNK Rijeka 4.916
  Slovan Liberec 7.745   FK Mińsk 4.675
  Grasshopper Club Zurych 7.285   Pandurii Târgu Jiu 4.604
  FC Thun 7.285   Petrolul Ploeszti 4.604
  Śląsk Wrocław 7.150   Astra Ploeszti 4.604
  SV Zulte Waregem 6.880   FH 4.083
  FK Jablonec 6.745   Dila Gori 3.333
  Apollon Limassol 6.366   Skënderbeu Korcza 2.833
  Tromsø IL 6.335   Žalgiris Wilno 1.800
  FK Aktöbe 6.191   Nõmme Kalju 1.191
  FC Sankt Gallen 5.785   Kukësi 0.833
  Qarabağ Ağdam 5.708

Wsp. – wartość współczynnika klubowego.
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Kubań Krasnodar   3:1   Feyenoord 1:0 2:1
Apollon Limassol   2:1   OGC Nice 2:0 0:1
IF Elfsborg   2:1   FC Nordsjælland 1:1 1:0
FK Jablonec   1:8   Real Betis 1:2 0:6
Molde FK   0:5   Rubin Kazań 0:2 0:3
SV Zulte Waregem   3:2   APOEL Nikozja 1:1 2:1
FK Aktöbe   3:8   Dynamo Kijów 2:3 1:5
Sevilla FC   9:1   Śląsk Wrocław 4:1 5:0
HNK Rijeka   4:3   VfB Stuttgart 2:1 2:2
FK Vojvodina   2:3   Sheriff Tyraspol 1:1 1:2
Rapid Wiedeń   4:0   Dila Gori 1:0 3:0
Swansea City   6:3   Petrolul Ploeszti 5:1 1:2
Red Bull Salzburg   7:0   Žalgiris Wilno 5:0 2:0
Czornomoreć Odessa   1:1 (k. 7:6)   Skënderbeu Korcza 1:0 0:1
Kukësi   1:5   Trabzonspor 0:2 1:3
Tromsø IL1   2:3   Beşiktaş JK 2:1 0:2
PAE Atromitos   3:3 (br. wyj.)   AZ Alkmaar 1:3 2:0
Qarabağ Ağdam   1:4   Eintracht Frankfurt 0:2 1:2
Maccabi Tel Awiw   odwołany   PAOK FC2 odwołany odwołany
Esbjerg fB   5:3   AS Saint-Étienne 4:3 1:0
Pandurii Târgu Jiu   2:1   SC Braga 0:1 2:0
FH   2:7   KRC Genk 0:2 2:5
FK Mińsk   1:5   Standard Liège 0:2 1:3
FC Sankt Gallen   5:3   Spartak Moskwa 1:1 4:2
Grasshopper Club Zurych   2:2 (br. wyj.)   ACF Fiorentina 1:2 1:0
Maccabi Hajfa   3:1   Astra Ploeszti 2:0 1:1
Udinese Calcio   2:4   Slovan Liberec 1:3 1:1
Dinamo Tbilisi   0:8   Tottenham Hotspur 0:5 0:3
GD Estoril-Praia   4:1   FC Pasching 2:0 2:1
Nõmme Kalju   1:5   Dnipro 1:3 0:2
Partizan Belgrad   1:3   FC Thun 1:0 0:3
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

1 Beşiktaş JK został wykluczony z europejskich pucharów. Jego miejsce w fazie grupowej zajmie jego rywal z rundy play-off Tromsø IL.
2 PAOK FC wystąpi w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów wobec zawieszenia jego rywala z poprzedniej rundy Metalista Charków.

Faza grupowaEdytuj

Do startu w fazie grupowej uprawnionych jest 48 drużyn (w tym 31 zwycięzców rundy play-off Ligi Europy, 9 przegranych rundy play-off Ligi Mistrzów, 7 zwycięzców krajowych pucharów i 1 drużyna wylosowana spośród przegranych rundy play-off Ligi Europy). Losowanie odbędzie się 30 sierpnia 2013. W jego trakcie zespoły zostaną rozdzielone na 4 koszyki, następnie rozlosowane i podzielone na 12 grup po 4 drużyny każda. Do jednej grupy nie mogą trafić drużyny z tego samego koszyka i federacji.

Zasady ustalania kolejności w tabeli:
  1. liczba zdobytych punktów w całej rundzie;
  2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich;
  3. różnica bramek w meczach bezpośrednich;
  4. liczba bramek zdobytych na wyjeździe w meczach bezpośrednich
  5. różnica bramek w całej rundzie;
  6. liczba zdobytych bramek w całej rundzie;
  7. współczynnik drużyny z poprzednich 5 sezonów.

     drużyny, które awansowały z rundy play-off Ligi Europy

     drużyny, które awansowały z rundy play-off Ligi Mistrzów

     drużyna wylosowana spośród przegranych rundy play-off Ligi Europy

Koszyk 1
Drużyna Współ.
  Valencia CF 102.605
  Olympique Lyon 95.800
  Tottenham Hotspur 69.592
  Dynamo Kijów 68.951
  PSV Eindhoven 64.945
  Girondins Bordeaux 59.800
  Rubin Kazań 58.266
  Sevilla FC 55.105
  Standard Liège 45.880
  ACF Fiorentina 42.829
  SS Lazio 41.829
  AZ Alkmaar 39.445
Koszyk 2
Drużyna Współ.
  APOEL Nikozja1 35.366
  PAOK FC 28.800
  Red Bull Salzburg 28.075
  KRC Genk 26.880
  Dinamo Zagrzeb 25.916
  Dnipro 23.951
  Trabzonspor 21.400
  Anży Machaczkała 20.266
  Real Betis 17.605
  Wigan Athletic 16.592
  Swansea City 16.592
  SC Freiburg 15.922
Koszyk 3
Drużyna Współ.
  Eintracht Frankfurt 15.922
  Vitória Guimarães 14.333
  Legia Warszawa 13.650
  Maccabi Tel Awiw 13.575
  Rapid Wiedeń 13.075
  FC Paços de Ferreira 12.833
  GD Estoril-Praia 11.833
  Sheriff Tyraspol 11.533
  Czornomoreć Odessa 9.951
  NK Maribor 9.941
  Kubań Krasnodar 9.266
  IF Elfsborg 8.125
Koszyk 4
Drużyna Współ.
  Maccabi Tel Awiw 8.075
  Slovan Liberec 7.745
  FC Thun 7.285
  SV Zulte Waregem 6.880
  Apollon Limassol 6.336
  Tromsø IL 6.335
  FC Sankt Gallen 5.785
  Esbjerg fB 5.140
  HNK Rijeka 4.916
  Pandurii Târgu Jiu 4.604
  Łudogorec Razgrad 3.450
  Szachtior Karaganda 2.941

1APOEL Nikozja został dolosowany z grupy przegranych drużyn z Play-offów w miejsce zdyskwalifikowanego Fenerbahçe SK.

GrupyEdytuj

Kolory w tabeli grup
Zespoły z miejsc 1 i 2 awansują do 1/16 finału

Grupa AEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 Valencia CF 6 4 1 1 12 7 +5 13
2 Swansea City 6 2 2 2 6 4 +2 8
3 Kubań Krasnodar 6 1 3 2 7 7 0 6
4 FC Sankt Gallen 6 2 0 4 6 13 −7 6

Źródło: [1]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  VAL SWA KUB GAL
Valencia CF   0:3 1:1 5:1

Swansea City   0:1 1:1 1:0

Kubań Krasnodar   0:2 1:1 4:0

FC Sankt Gallen   2:3 1:0 2:0

Grupa BEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 Łudogorec Razgrad 6 5 1 0 11 2 +9 16
2 Czornomoreć Odessa 6 3 1 2 6 6 0 10
3 PSV Eindhoven 6 2 1 3 4 5 −1 7
4 Dinamo Zagrzeb 6 0 1 5 3 11 −8 1

Źródło: [2]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  PSV DIN CZO RAZ
PSV Eindhoven   2:0 0:1 0:2

Dinamo Zagrzeb   0:0 1:2 1:2

Czornomoreć Odessa   0:2 2:1 0:1

Łudogorec Razgrad   2:0 3:0 1:1

Grupa CEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 Red Bull Salzburg 6 6 0 0 15 3 +12 18
2 Esbjerg fB 6 4 0 2 8 8 0 12
3 IF Elfsborg 6 1 1 4 5 10 −5 4
4 Standard Liège 6 0 1 5 6 13 −7 1

Źródło: [3]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  STL RBS ELF ESB
Standard Liège   1:3 1:3 1:2

Red Bull Salzburg   2:1 4:0 3:0

IF Elfsborg   1:1 0:1 1:2

Esbjerg fB   2:1 1:2 1:0

Grupa DEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 Rubin Kazań 6 4 2 0 14 4 +10 14
2 NK Maribor 6 2 1 3 9 12 −3 7
3 SV Zulte Waregem 6 2 1 3 4 10 −6 7
4 Wigan Athletic 6 1 2 3 6 7 −1 5

Źródło: [4]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  RUB WIG MAR ZWA
Rubin Kazań   1:0 1:1 4:0

Wigan Athletic   1:1 3:1 1:2

NK Maribor   2:5 2:1 0:1

SV Zulte Waregem   0:2 0:0 1:3

Grupa EEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 ACF Fiorentina 6 5 1 0 12 3 +9 16
2 Dnipro 6 4 0 2 11 5 +6 12
3 FC Paços de Ferreira 6 0 3 3 1 8 −7 3
4 Pandurii Târgu Jiu 6 0 2 4 3 11 −8 2

Źródło: [5]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  FIO DNI PAÇ PAN
ACF Fiorentina   2:1 3:0 3:0

Dnipro   1:2 2:0 4:1

FC Paços de Ferreira   0:0 0:2 1:1

Pandurii Târgu Jiu   1:2 0:1 0:0

Grupa FEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 Eintracht Frankfurt 6 5 0 1 13 4 +9 15
2 Maccabi Tel Awiw 6 3 2 1 7 5 +2 11
3 APOEL Nikozja 6 1 2 3 3 8 −5 5
4 Girondins Bordeaux 6 1 0 5 4 10 −6 3

Źródło: [6]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  BOR APN FRA MTA
Girondins Bordeaux   2:1 0:1 1:2

APOEL Nikozja   2:1 0:3 0:0

Eintracht Frankfurt   3:0 2:0 2:0

Maccabi Tel Awiw   1:0 0:0 4:2

Grupa GEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 KRC Genk 6 4 2 0 10 5 +5 14
2 Dynamo Kijów 6 3 1 2 11 7 +4 10
3 Rapid Wiedeń 6 1 3 2 8 10 −2 6
4 FC Thun 6 1 0 5 3 10 −7 3

Źródło: [7]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  GNK DKV RPD THU
KRC Genk   3:1 1:1 2:1

Dynamo Kijów   0:1 3:1 3:0

Rapid Wiedeń   2:2 2:2 2:1

FC Thun   0:1 0:2 1:0

Grupa HEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 Sevilla FC 6 3 3 0 9 4 +5 12
2 Slovan Liberec 6 2 3 1 9 8 +1 9
3 SC Freiburg 6 1 3 2 5 8 −3 6
4 GD Estoril-Praia 6 0 3 3 5 8 −3 3

Źródło: [8]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  SEV FRG EST SLL
Sevilla FC   2:0 1:1 1:1

SC Freiburg   0:2 1:1 2:2

GD Estoril-Praia   1:2 0:0 1:2

Slovan Liberec   1:1 1:2 2:1

Grupa IEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 Olympique Lyon 6 3 3 0 6 3 +3 12
2 Real Betis 6 2 3 1 3 2 +1 9
3 Vitória Guimarães 6 1 2 3 6 5 +1 5
4 HNK Rijeka 6 0 4 2 2 7 −5 4

Źródło: [9]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  LYO BET VGU NKR
Olympique Lyon   1:0 1:1 1:0

Real Betis   0:0 1:0 0:0

Vitória Guimarães   1:2 0:1 4:0

HNK Rijeka   1:1 1:1 0:0

Grupa JEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 Trabzonspor 6 4 2 0 13 6 +7 14
2 SS Lazio 6 3 3 0 8 4 +4 12
3 Apollon Limassol 6 1 1 4 5 10 −5 4
4 Legia Warszawa 6 1 0 5 2 8 −6 3

Źródło: [10]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  TRA LAZ APL LEG
Trabzonspor   3:3 4:2 2:0

SS Lazio   0:0 2:1 1:0

Apollon Limassol   1:2 0:0 0:2

Legia Warszawa   0:2 0:2 0:1

Grupa KEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 Tottenham Hotspur 6 6 0 0 15 2 +13 18
2 Anży Machaczkała 6 2 2 2 4 7 −3 8
3 Sheriff Tyraspol 6 1 3 2 5 6 −1 6
4 Tromsø IL 6 0 1 5 1 10 −9 1

Źródło: [11]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  TOT ANŻ SHE TIL
Tottenham Hotspur   4:1 2:1 3:0

Anży Machaczkała   0:2 1:1 1:0

Sheriff Tyraspol   0:2 0:0 2:0

Tromsø IL   0:2 0:1 1:1

Grupa LEdytuj

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
1 AZ Alkmaar 6 3 3 0 8 4 +4 12
2 PAOK FC 6 3 3 0 10 6 +4 12
3 Maccabi Hajfa 6 1 2 3 6 9 −3 5
4 Szachtior Karaganda 6 0 2 4 5 10 −5 2

Źródło: [12]
Oznaczenia: (A) = awans do 1/16 finału Ligi Europy;.
Zasady ustalania kolejności: patrz wyżej.

  AZ PAS MHA SZK
AZ Alkmaar   1:1 2:0 1:0

PAOK FC   2:2 3:2 2:1

Maccabi Hajfa   0:1 0:0 2:1

Szachtior Karaganda   1:1 0:2 2:2

Faza pucharowaEdytuj

Do startu w fazie pucharowej uprawnione są 32 drużyny:

W tej fazie do dalszych etapów turnieju przechodzą zwycięzcy poszczególnych dwumeczów.

1/16 finałuEdytuj

Zwycięzcy fazy grupowej Ligi Europy oraz 4 najlepsze z zespołów, które zajęły 3. miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów zostaną rozlosowani przeciwko zespołom, które zajęły 2. miejsca w fazie grupowej Ligi Europy oraz pozostałym drużynom, które zajęły 3. miejsca w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Drużyny z tych samych federacji oraz grup nie mogą zostać zestawione w jednej parze.

Zespoły rozstawione
Drużyna Gr. Drużyna Gr.
  Valencia CF A   Olympique Lyon I
  Łudogorec Razgrad B   Trabzonspor J
  Red Bull Salzburg C   Tottenham Hotspur K
  Rubin Kazań D   AZ Alkmaar L
  ACF Fiorentina E   SSC Napoli LM
  Eintracht Frankfurt F   SL Benfica LM
  KRC Genk G   Szachtar Donieck LM