Otwórz menu główne

Liga Europy UEFA (2015/2016)/Faza kwalifikacyjna

Artykuł prezentuje szczegółowe dane dotyczące rozegranych meczów mających na celu wyłonienie 22 drużyn piłkarskich, które wezmą udział w fazie grupowej Ligi Europy UEFA 2015/2016. Faza kwalifikacyjna trwała od 30 czerwca do 27 sierpnia 2015, w której wzięło udział 157 zespołów.

Liga Europy UEFA – faza kwalifikacyjna 2015/2016
UEFA Europa League qualifying
Szczegóły turnieju
Gospodarz UEFA
Termin 30 czerwca 2015 – 26 sierpnia 2015
Liczba drużyn 157
Statystyki turnieju
Mecze 288
Strzelone gole 691 (2,4 na mecz)
Frekwencja 2 258 692  (7843 na mecz)
Król strzelców Róbert Vittek (Słowacja Slovan Bratysława) – 7 bramek
Główny artykuł: Liga Europy UEFA (2015/2016).

Spis treści

TerminarzEdytuj

Faza Runda Data losowania Pierwszy mecz Drugi mecz
Kwalifikacje Pierwsza runda kwalifikacyjna 22 czerwca 2015 30 czerwca, 2 lipca 2015 7, 9 lipca 2015
Druga runda kwalifikacyjna 16 lipca 2015 23 lipca 2015
Trzecia runda kwalifikacyjna 17 lipca 2015 30 lipca 2015 6 sierpnia 2015
Play-off Runda play-off 7 sierpnia 2015 20 sierpnia 2015 27 sierpnia 2015

I runda kwalifikacyjnaEdytuj

Do startu w I rundzie kwalifikacyjnej uprawnione były 102 drużyny, z czego 51 zostało rozstawionych. Drabinkę tej rundy podano 22 czerwca[1]. Pierwsze mecze rozegrano w terminach: 30 czerwca oraz 2 lipca, natomiast rewanże tydzień później.

Grupa 1
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  Sheriff Tyraspol 14,500
  Liteks Łowecz 6,850
  St. Johnstone 6,080
  Tarpieda-BiełAZ 4,650
  FC Koper 4,475
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Odds BK 2,875
  Kukësi 2,825
  Víkingur Reykjavík 1,600
  FK Jelgava 1,600
  Alaszkert 0,550
Grupa 2
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  West Ham United 16,078
  Dinamo Tbilisi 6,875
  Spartak Trnawa 6,250
  Valletta FC 4,841
  Dacia Kiszyniów 4,500
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  FK Renowa 2,925
  FK Qəbələ 2,750
  FC Lusitanos 1,666
  FK Olimpic Sarajewo 1,500
  Newtown A.F.C. 0,575
Grupa 3
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  Rosenborg BK 11,875
  Szachcior Soligorsk 7,150
  FH 6,100
  FC Differdange 03 4,775
  Aberdeen 4,580
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Víkingur Gøta 2,950
  Szkendija Tetowo 2,675
  Seinäjoen Jalkapallokerho 1,640
  Glenavon F.C. 1,640
  Bala Town 0,825
Grupa 4
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  IF Elfsborg 11,545
  Brøndby IF 7,460
  FK Vojvodina 6,275
  Linfield F.C. 4,975
  St. Patrick’s Athletic 4,400
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Skonto Ryga 3,100
  MTK Hungária FC 2,450
  FC Lahti 1,640
  NSÍ Runavík 1,450
  AC Juvenes/Dogana 0,599
Grupa 5
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  Hajduk Split 11,200
  Debreceni VSC 7,700
  FK Željezničar 6,000
  Beroe Stara Zagora 4,850
  Beitar Jerozolima 4,200
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Sutjeska Nikšić 3,125
  Ordabasy Szymkent 2,575
  JK Sillamäe Kalev 1,700
  Atlantas Kłajpeda 1,400
  Balzan Youths 0,841
Grupa 6
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  Apollon Limassol 10,460
  FK Crvena zvezda 7,775
  Randers FC 5,960
  Rabotniczki Skopje 4,675
  Budućnost Podgorica 3,875
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Flora Tallinn 3,200
  Kajrat Ałmaty 2,575
  Saxan 2,000
  UE Sant Julià 1,416
  Spartaks Jūrmala 0,850
Grupa 7
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  Omonia Nikozja 10,460
  FK Aktöbe 8,575
  Jagiellonia Białystok 5,550
  Shamrock Rovers 5,150
  Zrinjski Mostar 4,000
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Nõmme Kalju 3,200
  Szirak Giumri 2,300
  Dinamo Batumi 1,875
  Kruoja Pokroje 1,150
  Progrès Niedercorn 1,050
Grupa 8
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  AIK Fotboll 9,045
  Go Ahead Eagles 8,195
  KR 5,600
  İnter Baku 5,000
  HB Tórshavn 3,950
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Ferencvárosi TC 3,200
  KF Laçi 2,075
  Vaasan Palloseura 1,890
  Cork City 1,150
  FK Trakai 0,900
Grupa 9
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  Neftçi PFK 9,000
  MŠK Žilina 8,750
  Strømsgodset IF 5,875
  F91 Dudelange 5,025
  NK Domžale 3,475
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  FK Čukarički 3,275
  Mladost Podgorica 2,125
  Glentoran F.C. 1,975
  University College Dublin 1,150
  Partizani Tirana 1,075
Grupa 10
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  Slovan Bratysława 9,250
  Śląsk Wrocław 8,800
  FC Botoșani 5,259
  Lokomotiva Zagrzeb 5,200
  Birkirkara FC 3,591
  FC Vaduz 3,450
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  NK Celje 3,225
  Ulis Erywań 2,050
  Spartaki Cchinwali 1,875
  SP La Fiorita 1,099
  Airbus UK Broughton 1,075
  Europa FC 0,300

Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Víkingur Reykjavík   2:3   FC Koper 0:1 2:2
Sheriff Tyraspol   0:3   Odds BK 0:3 0:0
Kukësi   2:0   Tarpieda-BiełAZ 2:0 0:0
Alaszkert   2:2 (br.wyj.)   St. Johnstone 1:0 1:2
FK Jelgava   3:3 (br.wyj.)   Liteks Łowecz 1:1 2:2
Newtown A.F.C.   4:2   Valletta FC 2:1 2:1
Dinamo Tbilisi   2:3   FK Qəbələ 2:1 0:2
FK Renowa   1:5   Dacia Kiszyniów 0:1 1:4
FK Olimpic Sarajewo   1:1 (br.wyj.)   Spartak Trnawa 1:1 0:0
West Ham United   4:0   FC Lusitanos 3:0 1:0
Glenavon F.C.   1:5   Szachcior Soligorsk 1:2 0:3
FC Differdange 03   4:3   Bala Town 3:1 1:2
Szkendija Tetowo   1:1 (br.wyj.)   Aberdeen 1:1 0:0
Víkingur Gøta   0:2   Rosenborg BK 0:2 0:0
Seinäjoen Jalkapallokerho   0:2   FH 0:1 0:1
Linfield F.C.   5:4   NSÍ Runavík 2:0 3:4
Brøndby IF   11:0   AC Juvenes/Dogana 9:0 2:0
MTK Hungária FC   1:3   FK Vojvodina 0:0 1:3
Skonto Ryga   4:1   St. Patrick’s Athletic 2:1 2:0
FC Lahti   2:7   IF Elfsborg 2:2 0:5
Atlantas Kłajpeda   1:5   Beroe Stara Zagora 0:2 1:3
Debreceni VSC   3:2   Sutjeska Nikšić 3:0 0:2
Ordabasy Szymkent   1:2   Beitar Jerozolima 0:0 1:2
Balzan Youths   0:3   FK Željezničar 0:2 0:1
JK Sillamäe Kalev   3:7   Hajduk Split 1:1 2:6
Budućnost Podgorica   1:3   Spartaks Jūrmala 1:3 0:0
FK Crvena zvezda   1:4   Kajrat Ałmaty 0:2 1:2
Flora Tallinn   1:2   Rabotniczki Skopje 1:0 0:2
UE Sant Julià   0:4   Randers FC 0:1 0:3
Saxan   0:4   Apollon Limassol 0:2 0:2
Progrès Niedercorn   0:3   Shamrock Rovers 0:0 0:3
FK Aktöbe   0:1   Nõmme Kalju 0:1 0:0
Dinamo Batumi   1:2   Omonia Nikozja 1:0 0:2
Kruoja Pokroje   0:9   Jagiellonia Białystok 0:1 0:8
Szirak Giumri   3:2   Zrinjski Mostar 2:0 1:2
Cork City   2:3
(po dogr.)
  KR 1:1 1:2
Go Ahead Eagles   2:5   Ferencvárosi TC 1:1 1:4
FK Trakai   7:1   HB Tórshavn 3:0 4:1
KF Laçi   1:1 (br.wyj.)   İnter Baku 1:1 0:0
Vaasan Palloseura   2:6   AIK Fotboll 2:2 0:4
University College Dublin   2:2 (br.wyj.)   F91 Dudelange 1:0 1:2
NK Domžale   0:1   FK Čukarički 0:1 0:0
Glentoran F.C.   1:7   MŠK Žilina 1:4 0:3
Strømsgodset IF   4:1   Partizani Tirana 3:1 1:0
Neftçi PFK   3:3 (br.wyj.)   Mladost Podgorica 2:2 1:1
NK Celje   1:4   Śląsk Wrocław 0:1 1:3
SP La Fiorita   1:10   FC Vaduz 0:5 1:5
Birkirkara FC   3:1   Ulis Erywań 0:0 3:1
Airbus UK Broughton   3:5   Lokomotiva Zagrzeb 1:3 2:2
FC Botoșani   4:2   Spartaki Cchinwali 1:1 3:1
Europa FC   0:9   Slovan Bratysława 0:6 0:3
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Pierwsze meczeEdytuj

RewanżeEdytuj

II runda kwalifikacyjnaEdytuj

Do startu w II rundzie kwalifikacyjnej uprawnionych było 66 drużyn (51 z poprzedniej rundy), z czego 33 zostało rozstawionych[34]. Losowanie odbyło się 22 czerwca, czyli przed rozstrzygnięciem I rundy kwalifikacyjnej, więc przyjęto założenie, że z każdej pary awans wywalczy zespół rozstawiony. W przeciwnym wypadku zespół nierozstawiony przejmował współczynnik rywala na kolejną rundę. Pierwsze mecze rozegrano 16 lipca, natomiast rewanże 21 oraz 23 lipca.

     drużyny, które awansowały z I rundy kwalifikacyjnej

Grupa 1
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  PAOK FC 40,880
  Slovan Bratysława 9,250
  Mladost Podgorica 9,000
  Nõmme Kalju 8,575
  Ferencvárosi TC 8,195
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  FK Željezničar 6,000
  Lokomotiva Zagrzeb 5,200
  University College Dublin 5,025
  Kukësi 4,650
  FC Vaduz 3,450
Grupa 2
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  Legia Warszawa 24,800
  Rosenborg BK 11,875
  AIK Fotboll 9,045
  MŠK Žilina 8,750
  Brøndby IF 7,460
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Reykjavíkur 5,600
  FC Botoșani 5,259
  Beroe Stara Zagora 4,850
  Dacia Kiszyniów 4,500
  Szirak Giumri 4,000
Grupa 3
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  Odds BK 14,500
  Omonia Nikozja 10,460
  FC Thun 10,375
  Kajrat Ałmaty 7,775
  FK Vojvodina 6,275
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Alaszkert Martuni 6,080
  Jagiellonia Białystok 5,550
  Shamrock Rovers 5,150
  Hapoel Beer Szewa 4,700
  Spartaks Jūrmala 3,875
Grupa 4
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  Trabzonspor 36,520
  IF Elfsborg 11,545
  Charleroi 7,440
  Szachcior Soligorsk 7,150
  FK Qəbələ 6,875
  FK Jełgawa 6,850
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Randers FC 5,960
  Wolfsberger AC 5,135
  FC Differdange 03 4,775
  Rabotniczki Skopje 4,675
  Beitar Jerozolima 4,200
  Čukarički Stankom 3,475
Grupa 5
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  West Ham United 16,078
  HNK Rijeka 13,700
  Hajduk Split 11,200
  Apollon Limassol 10,460
  Dynamo Mińsk 9,650
  FK Mladá Boleslav 8,825
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  Strømsgodset IF 5,875
  Aberdeen 4,580
  FC Koper 4,475
  FK Trakai 3,950
  Birkirkara FC 3,591
  Czerno More Warna 3,350
Grupa 6
Drużyny rozstawione
Drużyna Wsp.
  FC København 40,960
  Astra Giurgiu 9,759
  Śląsk Wrocław 8,800
  Debreceni VSC 7,700
  Spartak Trnawa 6,250
  Hafnarfjarðar 6,100
Drużyny nierozstawione
Drużyna Wsp.
  IFK Göteborg 6,045
  İnter Baku 5,000
  Linfield F.C. 4,975
  Newtown A.F.C. 4,841
  Skonto Ryga 4,400
  Inverness Caledonian Thistle 3,580

Wsp. – wartość współczynnika klubowego
Pogrubioną czcionką wyróżnione zespoły, które awansowały do kolejnej rundy.
Pochyłą czcionką oznaczone zespoły, które przejęły współczynnik rywala z poprzedniej rundy.

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Kukësi   4:3   Mladost Podgorica 0:1 4:2
Lokomotiva Zagrzeb   2:7   PAOK FC 2:1 0:6
Slovan Bratysława   6:1   University College Dublin 1:0 5:1
Ferencvárosi TC   0:3   FK Željezničar 0:1 0:2
FC Vaduz   5:1   Nõmme Kalju 3:1 2:0
Beroe Stara Zagora   0:1   Brøndby IF 0:1 0:0
Reykjavíkur   0:4   Rosenborg BK 0:1 0:3
AIK Fotboll   4:0   Szirak Giumri 2:0 2:0
Legia Warszawa   4:0   FC Botoșani 1:0 3:0
Dacia Kiszyniów   3:6   MŠK Žilina 1:2 2:4
Shamrock Rovers   1:4   Odds BK 0:2 1:2
Hapoel Beer Szewa   2:3   FC Thun 1:1 1:2
Kajrat Ałmaty   4:2   Alaszkert Martuni 3:0 1:2
FK Vojvodina   4:1   Spartaks Jūrmala 3:0 1:1
Jagiellonia Białystok   0:1   Omonia Nikozja 0:0 0:1
FK Jełgawa   1:2   Rabotniczki Skopje 1:0 0:2
Čukarički Stankom   1:2   FK Qəbələ 1:0 0:2
Szachcior Soligorsk   0:3   Wolfsberger AC 0:1 0:2
Trabzonspor   3:1   FC Differdange 03 1:0 2:1
Charleroi   9:2   Beitar Jerozolima 5:1 4:1
Randers FC   0:1
(po dogr.)
  IF Elfsborg 0:0 0:1
FK Mladá Boleslav   2:2
(br.wyj.)
  Strømsgodset IF 1:2 1:0
Czerno More Warna   1:5   Dynamo Mińsk 1:1 0:4
HNK Rijeka   2:5   Aberdeen 0:3 2:2
West Ham United   1:1
(k. 2:1)
  Birkirkara FC 1:0 0:1
(po dogr.)
Apollon Limassol   4:0   FK Trakai 4:0 0:0
FC Koper   4:6   Hajduk Split 3:2 1:4
Hafnarfjarðar   3:4
(po dogr.)
  İnter Baku 1:2 2:2
Inverness Caledonian Thistle   0:1   Astra Giurgiu 0:1 0:0
Spartak Trnawa   5:2   Linfield F.C. 2:1 3:1
FC København   5:1