Otwórz menu główne

Młoda Liga (2011/2012)

Młoda Liga 2011/2012 - 2. sezon rozgrywek o mistrzostwo Młodej Ligi organizowany przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A przy drużynach PlusLigi.

Młoda Liga 2011/2012
2010/2011 2012/2013
Szczegóły rozgrywek
Organizator Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A.
Termin 30.09.2011 - 28.01.2012
Sezon II
Liczba drużyn 10
Mistrz Delecta Bydgoszcz
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 98
Liczba setów 386 (3,94 na mecz)
Liczba małych punktów 17138 (44,4 na set)
Strona internetowa

W rozgrywkach uczestniczyć mogli zawodnicy, którzy nie ukończyli 23 lat.

W fazie zasadniczej drużyny rozegrały ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym. Cztery najlepsze awansowały do fazy play-off. W ramach fazy play-off rozegrane zostały półfinały, mecze o 3. miejsce i mecze o 1. miejsce. Zespoły grały ze sobą dwa spotkania. Jeśli po drugim pojedynku stan rywalizacji wynosił 1:1, wtedy drużyny rozegrały tzw. "złotego seta".

Mistrzem Młodej Ligi została Delecta Bydgoszcz, która w meczach o 1. miejsce pokonała PGE Skrę Bełchatów.

Drużyny uczestnicząceEdytuj

 
BEŁ
KED
RZE
CZE
WAR
BYD
JAS
OLS
KIE
GDA
Lokalizacja klubów grających w Młodej Lidze 2011/2012
  Młoda Liga 2011/2012  
RZE Asseco Resovia   1
BEŁ PGE Skra Bełchatów 2
BYD Delecta Bydgoszcz 3
JAS Jastrzębski Węgiel 4
OLS Indykpol AZS Olsztyn 5
WAR AZS Politechnika Warszawska 6
KED ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7
KIE Fart Kielce Politechnika Świętokrzyska 8
CZE AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 9
  Nowi uczestnicy
GDA Lotos Trefl Gdańsk

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Faza zasadniczaEdytuj

Tabela wynikówEdytuj

Gospodarz \ Gość1 RZE BEŁ BYD JAS OLS WAR KED KIE CZE GDA
Asseco Resovia 2:3 2:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 1:3
PGE Skra Bełchatów 2:3 2:3 3:0 3:1 1:3 3:1 3:0 3:0 3:1
Delecta Bydgoszcz 1:3 1:3 3:0 3:0 3:2 3:2 3:2 3:2 3:2
Jastrzębski Węgiel 3:1 3:2 3:2 3:0 3:1 0:3 3:2 3:0 3:0
Indykpol AZS Olsztyn 2:3 0:3 3:1 1:3 3:2 2:3 3:1 2:3 2:3
AZS Politechnika Warszawska 2:3 0:3 1:3 3:2 3:2 3:0 0:3 3:0 3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 0:3 1:3 3:0 3:0 3:0 1:3 1:3 3:0
Fart Kielce Politechnika Świętokrzyska 3:0 1:3 3:1 2:3 3:2 0:3 2:3 2:3 3:1
AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0 2:3 1:3 3:0 3:1 3:2 1:3 3:2 3:2
Lotos Trefl Gdańsk 0:3 1:3 1:3 1:3 3:0 3:1 3:1 3:1 2:3

Źródło: mlodaliga.pl
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki spotkańEdytuj

TabelaEdytuj

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 PGE Skra Bełchatów 43 18 14 4 6 6 2 3 1 0 71 49 22 2.227 1690 1527 1.107
2 Delecta Bydgoszcz 33 18 13 5 2 4 7 1 4 0 78 45 33 1.364 1747 1669 1.047
3 Asseco Resovia 32 18 11 7 6 2 3 2 2 3 68 39 29 1.345 1547 1487 1.04
4 Jastrzębski Węgiel 30 18 11 7 3 4 4 1 0 6 68 35 33 1.061 1500 1525 0.984
5 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 26 18 9 9 6 1 2 1 5 3 66 34 32 1.063 1488 1468 1.014
6 AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 26 18 10 8 2 2 6 2 2 4 74 36 38 0.947 1612 1654 0.975
7 AZS Politechnika Warszawska 23 18 7 11 4 1 2 4 3 4 70 32 38 0.842 1525 1543 0.988
8 Fart Kielce Politechnika Świętokrzyska 23 18 6 12 2 3 1 6 3 3 74 33 41 0.805 1644 1664 0.988
9 Lotos Trefl Gdańsk 20 18 6 12 1 4 1 3 5 4 71 29 42 0.69 1525 1632 0.934
10 Indykpol AZS Olsztyn 14 18 3 15 0 2 1 6 4 5 74 25 49 0.51 1562 1671 0.935

Źródło: mlodaliga.pl
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

Faza play-offEdytuj

DrabinkaEdytuj

  Półfinały Mecze o 1. miejsce
                         
  1  PGE Skra Bełchatów 3 3 2  
4  Jastrzębski Węgiel 1 1 0  
  1  PGE Skra Bełchatów 1 3 1 (10)
  2  Delecta Bydgoszcz 3 0 1 (15)
2  Delecta Bydgoszcz 3 3 6
  3  Asseco Resovia 1 1 0     Mecze o 3. miejsce
  3  Asseco Resovia 3 3 2
  4  Jastrzębski Węgiel 0 0 0

PółfinałyEdytuj

(dwumecz)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość
12.02.2012 14:00 Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 21:25, 25:23, 23:25) PGE Skra Bełchatów
25.02.2012 17:00 1:3 (23:25, 16:25, 25:23, 17:25)
11.02.2012 16:00 Asseco Resovia 1:3 (25:21, 16:25, 23:25, 20:25) Delecta Bydgoszcz
26.02.2012 14:00 1:3 (21:25, 18:25, 25:23, 23:25)
Po lewej gospodarze pierwszych meczów.

Mecze o 3. miejsceEdytuj

(dwumecz)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość
04.03.2012 12:00 Jastrzębski Węgiel 0:3 (13:25, 14:25, 18:25) Asseco Resovia
11.03.2012 17:00 0:3 (23:25, 16:25, 17:25)
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Mecze o 1. miejsceEdytuj

(dwumecz)

Data Godzina Gospodarz Rezultat Gość
03.03.2012 14:00 Delecta Bydgoszcz 3:1 (25:14, 25:16, 15:25, 26:24) PGE Skra Bełchatów
10.03.2012 10:30 0:3 (19:25, 24:26, 24:26)1
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.
1 złoty set: 15:10

Klasyfikacja końcowaEdytuj

Statystyki, variaEdytuj

Faza zasadnicza
Kolejka Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
1 20 4,00 877 43,85
2 21 4,20 940 44,76
3 21 4,20 939 44,71
4 17 3,40 759 44,65
5 19 3,80 872 45,89
6 19 3,80 824 43,37
7 24 4,80 1048 43,67
8 21 4,20 915 43,57
9 21 4,20 916 43,62
10 21 4,20 924 44,00
11 19 3,80 839 44,16
12 24 4,80 1016 42,33
13 17 3,40 743 43,71
14 19 3,80 857 45,11
15 20 4,00 898 44,90
16 20 4,00 868 43,40
17 17 3,40 818 48,12
18 17 3,40 787 46,29
Razem 357 3,97 15840 44,37
Faza play-off
Faza Mecze Sety Średnio na mecz Małe punkty Średnio na set
Półfinały 4 16 4,00 733 45,81
Mecze o 3. miejsce 2 6 3,00 251 41,83
Mecze o 1. miejsce 2 7 3,50 314 44,86
Razem 8 29 3,63 1298 44,76