Otwórz menu główne

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 1999

II Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce rozgrywane były w dniach 29 lipca - 1 sierpnia 1999 w Göteborgu w Szwecji. W zawodach startowali zawodnicy, którzy nie ukończyli 23 lat.

Spis treści

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa
Miej. Państwo       R-m
1   Niemcy 5 11 9 25
2   Rumunia 5 1 6 12
3   Francja 4 4 3 11
4   Polska 4 2 4 10
5   Rosja 3 7 2 12
6   Wielka Brytania 3 2 3 8
7   Włochy 3 1 3 7
8   Hiszpania 3 0 5 8
9   Węgry 2 2 0 4
10   Białoruś 2 0 0 2
11   Ukraina 1 3 0 4
12   Finlandia 1 2 2 5
13   Norwegia 1 1 0 2
14   Austria 1 0 1 2
14   Grecja 1 0 1 2
14   Jugosławia 1 0 1 2
17   Islandia 1 0 0 1
17   Portugalia 1 0 0 1
17   Słowacja 1 0 0 1
20   Czechy 0 1 1 2
21   Chorwacja 0 1 0 1
21   Dania 0 1 0 1
21   Holandia 0 1 0 1
21   Irlandia 0 1 0 1
21   Litwa 0 1 0 1
21   Łotwa 0 1 0 1
27   Belgia 0 0 1 1
27   Bułgaria 0 0 1 1















































MężczyźniEdytuj

konkurencje biegoweEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
100 m Christoforos Choidis
     Grecja
10,19 Marcin Nowak
     Polska
10,28 Christian Malcolm
     Wielka Brytania
10,28
200 m John Ertzgaard
     Norwegia
20,47 Christian Malcolm
     Wielka Brytania
20,47 Stefan Holz
     Niemcy
20,69
400 m Piotr Haczek
     Polska
45,78 Zsolt Szeglet
     Węgry
46,09 Marc Raquil
     Francja
46,18
800 m Nils Schumann
     Niemcy
1:45,21 James Nolan
     Irlandia
1:46,94 Paweł Czapiewski
     Polska
1:46,98
1500 m Rui Silva
     Portugalia
3:44,29 Gert-Jan Liefers
     Holandia
3:44,60 Mehdi Baala
     Francja
3:45,41
5000 m Youssef El Nasri
     Hiszpania
13:30,48 Marius Bakken
     Norwegia
13:31,53 Marco Mazza
     Włochy
13:47,17
10 000 m Marco Mazza
     Włochy
28:39,29 Janne Holmén
     Finlandia
28:40,98 Ovidiu Tat
     Rumunia
29:26,31
110 m ppł Tomasz Ścigaczewski
     Polska
13,36 Staņislavs Olijars
     Łotwa
13,55 Jan Schindzielorz
     Niemcy
13,71
400 m ppł Thomas Goller
     Niemcy
49,67 Boris Gorban
     Rosja
49,94 Periklís Iakovákis
     Grecja
49,97
3000 m z przeszkodami Günther Weidlinger
     Austria
8:30,34 Gaël Pencreach
     Francja
8:35,60 Antonio Jiménez
     Hiszpania
8:37,29
sztafeta 4 x 100 m   Wielka Brytania
   Christian Malcolm
   Jamie Henthorn
   John Stewart
   Mark Findlay
38,96   Francja
   Jérôme Éyana
   Frédéric Krantz
   Cédric Gold Dalg
   David Patros
39,14   Niemcy
   Alexander Kosenkow
   Stefan Holz
   Michael Schäfer
   Falk Schrader
39,69
sztafeta 4 x 400 m   Niemcy
   Sebastian Debnar-Daumler
   Thomas Goller
   Nils Schumann
   Stefan Holz
3:02,96   Polska
   Michał Węglarski
   Piotr Długosielski
   Mariusz Bizoń
   Piotr Haczek
3:03,22   Wielka Brytania
   Geoff Dearman
   Matthew Elias
   Peter Brend
   David Naismith
3:03,58
chód 20 km David Márquez
     Hiszpania
1:23:42 Siemion Łowkin
     Rosja
1:24:04 Alfio Corsaro
     Włochy
1:24:25

konkurencje techniczneEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
skok wzwyż Ben Challenger
     Wielka Brytania
2,30 Andrij Sokołowski
     Ukraina
2,28 Javier Bermejo
     Hiszpania
2,22
skok o tyczce Romain Mesnil
     Francja
5,93 Lars Börgeling
     Niemcy
5,80 Wasilij Gorszkow
     Rosja
5,60
skok w dal Yago Lamela
     Hiszpania
8,36 Witalij Szkurłatow
     Rosja
8,02 Nathan Morgan
     Wielka Brytania
7,99
trójskok Ionuţ Pungă
     Rumunia
16,73 Colomba Fofana
     Francja
16,57 Wasyl Gergow
     Bułgaria
16,53
pchnięcie kulą Mikuláš Konopka
     Słowacja
19,60 Joachim Olsen
     Dania
19,50 Jarkko Haukijärvi
     Finlandia
19,15
rzut dyskiem Aleksander Małaszewicz
     Białoruś
63,78 Roland Varga
     Węgry
61,99 Mario Pestano
     Hiszpania
61,73
rzut młotem Władysław Piskunow
     Ukraina
76,26 András Haklits
     Chorwacja
73,73 Maciej Pałyszko
     Polska
73,50
rzut oszczepem Harri Haatainen
     Finlandia
83,02 Ville Räsänen
     Finlandia
78,36 Mark Frank
     Niemcy
77,62
dziesięciobój Attila Zsivóczky
     Węgry
8379 Boris Kawohl
     Niemcy
7815 Dmitrij Iwanow
     Rosja
7787

KobietyEdytuj

konkurencje biegoweEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
100 m Manuela Levorato
     Włochy
11,26 Olena Pastuszenko
     Ukraina
11,33 Kim Gevaert
     Belgia
11,39
200 m Manuela Levorato
     Włochy
22,68 Muriel Hurtis
     Francja
22,85 Sabrina Mulrain
     Niemcy
22,85
400 m Otilia Ruicu
     Rumunia
51,93 Jitka Burianová
     Czechy
52,01 Grażyna Prokopek
     Polska
52,28
800 m Claudia Gesell
     Niemcy
2:03,05 Irina Krakoviak
     Litwa
2:04,08 Laetitia Valdonado
     Francja
2:04,20
1500 m Lidia Chojecka
     Polska
4:07,86 Jelena Zadorożna
     Rosja
4:09,03 Anca Safta
     Rumunia
4:09,78
5000 m Katalin Szentgyörgyi
     Węgry
15:18,80 Cristina Iloc
     Rumunia
15:22,64 Olivera Jevtić
     Jugosławia
15:24,83
10 000 m Olivera Jevtić
     Jugosławia
32:37,59 Rosaria Console
     Włochy
33:05,77 Patricia Arribas
     Hiszpania
33:23,01
100 m ppł Agnieszka Karaczun
     Polska
13,32 Julie Pratt
     Wielka Brytania
13,40 Eva Miklos
     Rumunia
13,40
400 m ppł Tasha Danvers
     Wielka Brytania
56,00 Ulrike Urbansky
     Niemcy
56,08 Anika Ahrens
     Niemcy
57,34
sztafeta 4 x 100 m   Francja
   Nadine Mahobah
   Muriel Hurtis
   Fabe Dia
   Doris Deruel
43,39   Niemcy
   Alice Reuss
   Marion Wagner
   Esther Möller
   Sabrina Mulrain
43,53   Polska
   Monika Długa
   Irena Sznajder
   Agnieszka Rysiukiewicz
   Magdalena Haszczyc
44,47
sztafeta 4 x 400 m   Rosja
   Tatiana Lewina
   Irina Jemielianowa
   Marina Griszakowa
   Swietłana Pospiełowa
3:29,04   Niemcy
   Nicole Marahrens
   Anika Ahrens
   Ulrike Urbansky
   Claudia Marx
3:29,37   Rumunia
   Ramona Popovici
   Anca Safta
   Andrea Burlacu
   Otilia Ruicu
3:33,28
chód 20 km Claudia Iovan
     Rumunia
1:33:17 Ludmiła Dedekina
     Rosja
1:34:02 Melanie Seeger
     Wielka Brytania
1:34:17

konkurencje techniczneEdytuj

konkurencja złoto srebro brąz
skok wzwyż Swietłana Łapina
     Rosja
1,98 Amewu Mensah
     Niemcy
1,93 Linda Horvath
     Austria
1,93
skok o tyczce Vala Flosadóttir
     Islandia
4,30 Nastia Ryshich
     Niemcy
4,25 Dana Cervantes
     Hiszpania
4,15
skok w dal Aurélie Felix
     Francja
6,85 Inga Leiwesmeier
     Niemcy
6,64 Eva Miklos
     Rumunia
6,51
trójskok Cristina Nicolau
     Rumunia
14,70 Oksana Rogowa
     Rosja
14,65 Adelina Gavrilă
     Rumunia
14,37
pchnięcie kulą Jelena Iwanienko
     Białoruś
17,27 Nadine Beckel
     Niemcy
17,15 Assunta Legnante
     Włochy
17,98
rzut dyskiem Lăcrămioara Ionescu
     Rumunia
58,24 Nadine Beckel
     Niemcy
57,75 Věra Pospíšilová
     Czechy
56,65
rzut młotem Florence Ezeh
     Francja
64,56 Kirsten Münchow
     Niemcy
63,68 Manuela Priemer
     Niemcy
62,36
rzut oszczepem Susan Mathies
     Niemcy
57,64 Tetiana Liachowicz
     Ukraina
57,35 Veera Oksanen
     Finlandia
55,90
siedmiobój Natalia Raszczupkina
     Rosja
6125 Jelena Prochorowa
     Rosja
6011 Sonja Kesselschläger
     Niemcy
5832

Występy PolakówEdytuj