Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce 2017


34. Młodzieżowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 23 organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które odbywały się od 1 do 2 lipca 2017 roku w Suwałkach[1].

34. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce
2016 2018
Data 1–2 lipca 2017
Gospodarz Polska Suwałki
Stadion Stadion lekkoatletyczny w Suwałkach

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Dominik Kopeć
KS Agros Zamość
10,38 Karol Kwiatkowski
AZS-AWF Katowice
10,61 Konrad Ziółkowski
LKS Vectra Włocławek
10,83 SB
Bieg na 200 m Dominik Kopeć
KS Agros Zamość
21,63 Dariusz Kowaluk
AZS-AWF Warszawa
21,65 Przemysław Adamski
WKS Flota Gdynia
21,96
Bieg na 400 m Wiktor Suwara
AZS Łódź
46,42 SB Dariusz Kowaluk
AZS-AWF Warszawa
46,58 PB Kajetan Duszyński
AZS Łódź
46,83
Bieg na 800 m Mateusz Borkowski
RKS Łódź
1:54,70 Jakub Bałdyka
AZS-AWF Warszawa
1:55,68 Grzegorz Petrusiewicz
SL Salos-Wodna Łódź
1:52,64
Bieg na 1500 m Roman Kwiatkowski
OKS Start Otwock
3:48,46 Grzegorz Kunc
KS AZS AWF Kraków
3:49,09 Adam Włodarczyk
AZS Łódź
3:50,08
Bieg na 5000 m Grzegorz Ebel
MLKS Baszta Bytów
14:44,82 PB Mateusz Kaczor
RLTL ZTE Radom
14:46,20 PB Kamil Karbowiak
LZS KL Kotwica Brzeg
14:57,27
Bieg na 3000 m przez przeszkody Mateusz Kaczmarek
WKS Flota Gdynia
9:11,76 Patryk Błaszczyk
LKS Jantar Ustka
9:16,60 Mateusz Kaczor
RLTL ZTE Radom
9:21,48
Bieg na 110 m przez płotki Marcin Grudka
WKS Flota Gdynia
14,26 Kacper Schubert
CWZS Zawisza Bydgoszcz
14,34 Marcin Mencfel
KS AZS AWF Kraków
14,43 PB
Bieg na 400 m przez płotki Szymon Zięba
KS AZS AWF Kraków
52,96 PB Maciej Goss
KS AZS AWF Kraków
53,38 Kacper Ambroży
KS AZS AWF Wrocław
53,40 PB
Sztafeta 4 × 100 m KS Agros Zamość
Dawid Muzyczuk
Cezary Mirosław
Marcin Talacha
Dominik Kopeć
41,82 UKS Orkan Środa Wlkp.
Jarosław Guszczak
Maciej Palicki
Marcin Senk
Wojciech Kaczor
41,83 OŚ AZS Poznań
Szymon Jakubowski
Bartosz Zaparty
Jakub Gałandziej
Józef Wosicki
42,31
Sztafeta 4 × 400 m AZS Łódź
Kamil Mroczek
Natan Buch
Tomasz Sych
Kajetan Duszyński
3:18,79 AZS-AWF Warszawa
Rafał Abramowski
Jakub Bałdyka
Emil Czarnocki
Dariusz Kowaluk
3:18,99 AZS KU Politechniki Opolskiej Opole
Błażej Sobczak
Hubert Olczyk
Aleksander Kupczak
Rafał Jurczyński
3:20,32
Skok w dal Bartosz Wójcik
WLKS Nowe Iganie
7,48 PB Bartosz Chojnowski
KS Podlasie Białystok
7,32 SB Mateusz Jopek
KS AZS AWF Wrocław
7,23
Trójskok Jan Kulmaczewski
UKS Misiaczki Pruszków
15,53 Bartosz Wójcik
WLKS Nowe Iganie
15,35 Krzysztof Dudek
TL Pogoń Ruda Śląska
15,29 PB
Skok wzwyż Norbert Kobielski
MKS Inowrocław
2,19 Igor Kopala
CWKS Resovia
2,16 PB Bartłomiej Bedeniczuk
KS AZS-AWF Biała Podlaska
2,04
Skok o tyczce Mateusz Jerzy
AZS-AWF Warszawa
5,20 Borys Dżaman
OSOT Szczecin
5,00 Maciej Włódarski
CWZS Zawisza Bydgoszcz
4,90
Pchnięcie kulą Konrad Bukowiecki
PKS Gwardia Szczytno
20,80 Jan Parol
WLKS Nowe Iganie
18,93 Szymon Marchlewski
MLKS Nadwiślanin Chełmno
17,57 PB
Rzut dyskiem Bartłomiej Stój
AZS KU Politechniki Opolskiej Opole
60,73 Konrad Bukowiecki
PKS Gwardia Szczytno
58,42 PB Krystian Pawelczyk
MKS Pułtusk
54,56
Rzut młotem Adrian Muszyński
CWZS Zawisza Bydgoszcz
60,62 PB Łukasz Czajkowski
LUKS Atletic Białystok
57,89 Kacper Wrzałkowski
CWZS Zawisza Bydgoszcz
57,84
Rzut oszczepem Rafał Gierek
MKS Pułtusk
71,92 Mateusz Kwaśniewski
ULKS Uczniak Szprotawa
66,04 Kamil Marach
MKL Toruń
64,77

KobietyEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Kamila Ciba
OŚ AZS Poznań
11,62 PB Ewa Ochocka
KS AZS AWF Wrocław
11,78 Magdalena Wronka
KS Agros Zamość
11,89
Bieg na 200 m Adrianna Janowicz
MKS Baszta Szamotuły
24,35 Ewa Ochocka
KS AZS AWF Wrocław
24,76 Mariola Karaś
KS AZS AWF Kraków
24,80
Bieg na 400 m Aleksandra Gaworska
KS AZS AWF Kraków
52,54 Mariola Karaś
KS AZS AWF Kraków
52,95 PB Dominika Muraszewska
AZS-AWF Warszawa
53,44
Bieg na 800 m Paulina Waśniewska
RLTL ZTE Radom
2:11,08 PB Natalia Gulczyńska
MKL Szczecin
2:11,98 Barbara Skrzypko
KS Podlasie Białystok
2:14,25
Bieg na 1500 m Martyna Galant
OŚ AZS Poznań
4:19,89 Sylwia Indeka
LKS Pszczyna
4:23,49 Aleksandra Hołda
AZS-AWF Warszawa
4:23,69 PB
Bieg na 5000 m Aleksandra Hołda
AZS-AWF Warszawa
17:10,10 Weronika Pyzik
LKS Znicz Biłgoraj
17:11,08 Aneta Konieczek
WMLKS Nadodrze Powodowo
17:26,21
Bieg na 100 m przez płotki Marlena Morton
CWZS Zawisza Bydgoszcz
13,64 Katarzyna Flis
AZS Łódź
13,99 Ada Kołodziej
UKS Sprint 2020 Warszawa
14,00 PB
Bieg na 400 m przez płotki Justyna Saganiak
UKS 55 Łódź
59,71 Helena Dalke
OŚ AZS Poznań
59,89 SB Marta Kubeł
CWZS Zawisza Bydgoszcz
60,23 PB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Aneta Konieczek
WMLKS Nadodrze Powodowo
10:41,30 Patrycja Kapała
AZS-AWF Katowice
10:44,46 Sylwia Ślęzak
CKS Budowlani Częstochowa
10:52,73
Sztafeta 4 × 100 m CWZS Zawisza Bydgoszcz
Marlena Morton
Katarzyna Tuniewicz
Natasza Weiland
Weronika Częsz
46,84 OŚ AZS Poznań
Marika Zandecka
Kamila Ciba
Daria Świerczyńska
Helena Dalke
47,29 KS AZS AWF Wrocław
Ewa Ochocka
Karolina Wrzesińska
Anna Pałys
Paulina Małkowska
47,36
Sztafeta 4 × 400 m AZS-AWF Warszawa
Natalia Bartosiewicz
Angelika Sarna
Karolina Grzegorczyk
Dominika Muraszewska
3:45,24 KS AZS AWF Kraków
Magdalena Suder
Mariola Karaś
Katarzyna Chryczyk
Aleksandra Gaworska
3:45,44 KS AZS AWF Wrocław
Magdalena Górka
Karolina Wrzesińska
Zofia Wróblewska
Anna Pałys
3:49,47
Skok w dal Magdalena Żebrowska
KS Podlasie Białystok
6,27PB Natalia Chacińska
AZS Łódź
6,05 Izabela Włodarska
KS AZS AWF Wrocław
6,04
Trójskok Małgorzata Kiełbasa
AZS Łódź
12,95 Adrianna Szóstak
SL Olimpia Poznań
12,84 Aleksandra Glapińska
MULKS Żeromski Sieradz
12,34
Skok wzwyż Justyna Konior
KS AZS AWF Kraków
1,73 Zofia Dłutek
KS AZS AWF Kraków
1,70 =PB Joanna Stanisławska
UKS Orkan Środa Wlkp.
1,65
Skok o tyczce Wiktoria Wojewódzka
OSOT Szczecin
4,05 Paulina Hnida
KS AZS AWF Wrocław
3,70 Agata Puchałka
UKS Olimp Mazańcowice
3,40
Pchnięcie kulą Klaudia Kardasz
KS Podlasie Białystok
17,88 PB Monika Nowak
KS AZS AWF Kraków
14,36 PB Beata Trzonkowska
LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża
13,56
Rzut dyskiem Daria Zabawska
KS Podlasie Białystok
56,73 Monika Nowak
KS AZS AWF Kraków
52,16 Aleksandra Grubba
AZS-AWFiS Gdańsk
48,85
Rzut młotem Katarzyna Furmanek
KKL Kielce
66,29 Marika Kaczmarek
MUKS Kadet Rawicz
64,35 PB Agata Zieńkiewicz
ALKS AJP Gorzów Wlkp.
62,63
Rzut oszczepem Marcelina Witek
KS Polanik Piotrków Trybunalski
57,24 Klaudia Maruszewska
SKLA Sopot
52,34 Agnieszka Grubba
AZS-AWFiS Gdańsk
52,00

BibliografiaEdytuj

PrzypisyEdytuj