Otwórz menu główne

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce 2019

36. Młodzieżowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 23 organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które odbywały się od 29 do 30 czerwca 2019 roku w Lublinie[1].

36. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce
2018 2020
Data 29–30 czerwca 2019
Gospodarz Polska Lublin
Stadion Stadion lekkoatletyczny w Lublinie

RezultatyEdytuj

MężczyźniEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Adam Balcerek
OŚ AZS Poznań
10,30 w Adrian Brzeziński
MKL Toruń
10,36 w Łukasz Żak
KS AZS AWF Kraków
10,37 w
Bieg na 200 m Adrian Brzeziński
MKL Toruń
21,03 w Adam Balcerek
OŚ AZS Poznań
21,08 w Adrian Wesela
OŚ AZS Poznań
21,10 w
Bieg na 400 m Tymoteusz Zimny
WKS Śląsk Wrocław
47,06 Maciej Hołub
AZS UMCS Lublin
47,34 Mateusz Rzeźniczak
RKS Łódź
47,92
Bieg na 800 m Mateusz Borkowski
RKS Łódź
1:49,37 Adam Włodarczyk
AZS Łódź
1:51,45 Michał Kitliński
AZS UMCS Lublin
1:51,91
Bieg na 1500 m Mateusz Borkowski
RKS Łódź
3:49,29 Patryk Kozłowski
RLTL ZTE Radom
3:49,23 Adam Włodarczyk
AZS Łódź
3:50,05
Bieg na 3000 m z przeszkodami Nikodem Dworczak
WMLKS Nadodrze Powodowo
9:02,51 SB Mateusz Kaczor
RLTL ZTE Radom
9:06,31 PB Jędrzej Hasiura
RKS Łódź
9:10,73 PB
Bieg na 110 m przez płotki Michał Sierocki
AZS UMCS Lublin
13,80 Krzysztof Kiljan
AZS-AWF Warszawa
14,20 PB Wiktor Santkiewicz
STS Pomerania Szczecinek
14,44 SB
Bieg na 400 m przez płotki Jakub Olewniczak
OŚ AZS Poznań
52,28 PB Michał Galikowski
KS AZS AWF Kraków
52,99 Patryk Pawłowski
LKS MOSiR Sieradz
53,33 SB
Sztafeta 4 × 100 m OŚ AZS Poznań
Adam Balcerek
Józef Wosicki
Jakub Gałandziej
Eryk Hampel
40,93 AZS-AWF Katowice
Sebastian Rosół
Paweł Dzida
Szymon Woźniak
Bartosz Świerczyna
42,12 KS AZS AWF Kraków
Michał Sala
Michał Galikowski
Nikodem Wylęga
Łukasz Żak
42,42
Sztafeta 4 × 400 m AZS UMCS Lublin
Cezary Mirosław
Michał Kitliński
Karol Kania
Maciej Hołub
3:13,36 OŚ AZS Poznań
Adrian Wesela
Amadeusz Zdrojewski
Jakub Olejniczak
Mikołaj Buzała
3:13,53 WKS Śląsk Wrocław
Radosław Maciąg
Filip Papla
Antoni Walicki
Tymoteusz Zimny
3:18,06
Skok wzwyż Norbert Kobielski
MKS Inowrocław
2,27 PB Grant Szałek
SKLA Sopot
2,18 PB Adrian Kordoński
LKS Fenix Słupsk
2,08
Skok o tyczce Sebastian Chmara
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
5,00 PB Maciej Włódarski
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
4,80 SB Maksymilian Mużdżyński
UKS 55 Łódź
4,60
Skok w dal Bartosz Chojnowski
KS Podlasie Białystok
7,64 w Mateusz Różański
KU AZS PWSZ w Tarnowie
7,63 w Bartosz Gąbka
AZS-AWF Warszawa
7,31 w
Trójskok Grant Szałek
SKLA Sopot
15,20 w Bartosz Świerczyna
AZS-AWF Katowice
15,11 w Piotr Mańczuk
AZS-AWFiS Gdańsk
14,76 SB
Pchnięcie kulą Szymon Mazur
AZS UMCS Lublin
18,32 Michał Walenda
WLKS Nowe Iganie
17,11 PB Jakub Dzik
MKS-MOS Płomień Sosnowiec
15,50
Rzut dyskiem Oskar Stachnik
KS AZS AWF Wrocław
53,34 Szymon Mazur
AZS UMCS Lublin
50,52 Patryk Zygmunt
ULKS Uczniak Szprotawa
48,69 SB
Rzut młotem Kamil Swancar
OŚ AZS Poznań
61,87 PB Michał Mazur
KS Agros Zamość
61,73 PB Adrian Muszyński
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
57,40 SB
Rzut oszczepem Cyprian Mrzygłód
AZS-AWFiS Gdańsk
80,79 Wiktor Mertka
UKS Cyprianka
70,36 Mateusz Gunera
MKS Olimp Łobez
66,33 SB

KobietyEdytuj

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Martyna Kotwiła
RLTL ZTE Radom
11,51 w Marlena Gola
KS Podlasie Białystok
11,52 w Jagoda Mierzyńska
KS AZS AWF Wrocław(
11,72 w
Bieg na 200 m Martyna Kotwiła
RLTL ZTE Radom
23,53 SB Marlena Gola
KS Podlasie Białystok
23,66 PB Natalia Kaczmarek
KS AZS AWF Wrocław
23,93 PB
Bieg na 400 m Natalia Kaczmarek
KS AZS AWF Wrocław
53,60 Karolina Łozowska
AZS-AWF Katowice
54,20 SB Natalia Widawska
KS AZS AWF Wrocław
54,69
Bieg na 800 m[a] Natalia Gulczyńska
MKL Szczecin
2:07,30 PB Angelika Sarna
AZS-AWF Warszawa
2:07,57 Marta Topp
KS Wejher Wejherowo
2:08,60 PB
Bieg na 1500 m Eliza Megger
LKS Pszczyna
4:21,32 Sylwia Indeka
LKS Pszczyna
4:22,62 SB Beata Topka
ULKS Talex Borzytuchom
4:23,98 SB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Patrycja Kapała
AZS-AWF Katowice
10:36,23 Paulina Szosteck
KS AZS AWF Kraków
10:41,00 Kinga Królik
UKS Azymut Pabianice
10:50,78
Bieg na 100 m przez płotki Klaudia Siciarz
KS AZS AWF Kraków
13,00 Klaudia Wojtunik
CWZS Resovia Rzeszów
13,21 =PB Zuzanna Hulisz
MKL Toruń
13,46 PB
Bieg na 400 m przez płotki Natalia Wosztyl
RLTL ZTE Radom
58,20 Aleksandra Jaźwińska
AZS-AWF Katowice
59,01 Agata Kołakowska
ZS-AWFiS Gdańsk
59,36 PB
Sztafeta 4 × 100 m RLTL ZTE Radom
Weronika Tkaczyk
Natalia Wosztyl
Izabela Smolińska
Martyna Kotwiła
46,00 KS AZS AWF Wrocław
Jagoda Mierzyńska
Karolina Wrzesińska
Weronika Chojka
Alicja Rajewska
46,11 SB [b]
Sztafeta 4 × 400 m AZS-AWF Katowice
Natalia Węglarz
Nikoletta Misterka
Adrianna Czapla
Karolina Łozowska
3:42,14 KS AZS AWF Wrocław
Natalia Korczuk
Natalia Widawska
Weronika Chojka
Natalia Kaczmarek
3:45,56 KS AZS AWF Kraków
Justyna Bryzek
Paulina Górak
Karolina Cuber
Marharyta Kachanava
3:45,59
Skok wzwyż Adrianna Sułek
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
1,84 PB Paulina Borys
SKLA Sopot
1,77 Aleksandra Nowakowska
RKS Łódź
1,77
Skok o tyczce Agnieszka Kaszuba
KL Gdyni
3,90 Milena Lipińska
OSOT Gdańsk
3,80 =PB Emilia Kusy
SKLA Sopot
3,70
Skok w dal Katarzyna Bargielska
KS AZS-AWF Biała Podlaska
6,09 PB Adrianna Sułek
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL'
6,05 Gaja Wota
WKS Wawel Kraków
5,96
Trójskok Gaja Wota
WKS Wawel Kraków
13,44 PB Agnieszka Bednarek
AZS Łódź
13,07 w Paulina Szablewska
RKS Łódź
12,91
Pchnięcie kulą Maja Ślepowrońska
AZS-AWF Warszawa
16,17 PB Karolina Urban
AZS-AWFiS Gdańsk
14,56 SB Barbara Flisek
OKS Start Otwock
13,88
Rzut dyskiem Karolina Urban
AZS-AWFiS Gdańsk
54,22 Agnieszka Kulak
LKS Jantar Ustka
48,01 Izabela Mendyk
UKS Sokół Węgorzewo
45,29 PB
Rzut młotem Aleksandra Śmiech
KS Agros Zamość
64,00 Patrycja Maciejewska
UKS Achilles Leszno
61,00 Kinga Łepkowska
AZS-AWF Warszawa
60,39
Rzut oszczepem Klaudia Maruszewska
KS AZS UWM Olsztyn
53,52 Aleksandra Ostrowska
AZS-AWFiS Gdańsk
50,80 SB Julia Szałas
AZS-AWF Gorzów
48,80 SB

Bieg na 10 000 mEdytuj

Młodzieżowe mistrzostwa w biegu na 10 000 metrów odbyły się 28 kwietnia w Białogardzie. Nie rozgrywano odrębnych zawodów, tylko wyniki z mistrzostw Polski seniorów stały się podstawą do przyznania medali młodzieżowych mistrzostw Polski[2][3].

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Mężczyźni Mateusz Kaczor
RLTL ZTE Radom
30:14,75 PB Nikodem Dworczak
WMLKS Nadodrze Powodowo
30:41,48 PB Dariusz Boratyński
KS AZS AWF Wrocław
31:26,91
Kobiety Sylwia Indeka
LKS Pszczyna
34:55,87 Kamila Pogoda
Adam Draczyński Running Team Nowa Sól
34:59,55 Daria Maik
LUKS Start Nakło
35:36,92

Bieg na 5000 mEdytuj

Młodzieżowe mistrzostwa w biegu na 5000 metrów odbyły się 18 maja w Szczecinku[4][5].

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Mężczyźni Patryk Kozłowski
RLTL ZTE Radom
14:36,88 Bartosz Jarczok
AZS-AWF Katowice
14:43,06 PB Nikodem Dworczak
WMLKS Nadodrze Powodowo
14:52,59
Kobiety Sylwia Indeka
LKS Pszczyna
16:20,61 Kamila Pogoda
Adam Draczyński Running Team Nowa Sól
16:38,74 PB Julia Afelt
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
17:11,61

WielobojeEdytuj

Młodzieżowe mistrzostwa w wielobojach lekkoatletycznych rozegrano w ramach mistrzostw Polski w tych konkurencjach, które odbyły się 8 i 9 czerwca w Krakowie. Nie rozgrywano odrębnych zawodów, tylko wyniki z mistrzostw Polski seniorów stały się podstawą do przyznania medali młodzieżowych mistrzostw Polski[6][7].

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Dziesięciobój mężczyzn Rafał Horbowicz
Warszawianka
7549 pkt. PB Szymon Dziuba
AZS-AWF Warszawa
6408 pkt. Marcin Piter
UMKS Iskra Wolsztyn
4277 pkt. PB
Siedmiobój kobiet Adrianna Sułek
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
6171 pkt. PB Barbara Kostrzewska
UKS LA Basket Warszawa
4711 pkt. SB Małgorzata Satuła
AZS-AWF Warszawa
4429 pkt. PB

Chód na 20 kmEdytuj

Mistrzostwa w chodzie na 20 kilometrów kobiet i mężczyzn odbędą się 7 września w Gdańsku[8].

Biegi przełajoweEdytuj

Mistrzostwa w biegach przełajowych kobiet i mężczyzn zostaną rozegrane[do ustalenia].

UwagiEdytuj

  1. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Białorusi Marharyta Kachanava z KS AZS AWF Kraków z czasem 2:07,64.
  2. Tylko dwie sztafety ukończyły konkurencję.

PrzypisyEdytuj

  1. 36. PZLA Mistrzostwa Polski U23 – Polski Związek Lekkiej Atletyki'', www.pzla.pl [dostęp 2019-07-15].
  2. Maciej Jałoszyński: Białogard: Krystian Zalewski i Paulina Kaczyńska mistrzami Polski na 10 000 metrów (pol.). pzla.pl, 2019-04-28. [dostęp 2019-07-15].
  3. PZLA Mistrzostwa Polski U23 i SEN w biegu na 10 000 metrów. Białogard, 28 kwietnia 2019 (pol.). pzla.pl, 2019-04-28. [dostęp 2019-07-15].
  4. Maciej Jałoszyński: Mistrzostwa Polski w biegu na 5000 metrów w Szczecinku (pol.). pzla.pl, 2019-05-18. [dostęp 2019-07-15].
  5. PZLA Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5000 metrów Szczecinek, 18.05.2019 r. (pol.). pzla.pl, 2019-05-18. [dostęp 2019-07-15].
  6. Maciej Jałoszyński: Kraków: Adrianna Sułek i Paweł Wiesiołek najlepsi w wielobojowych MP (pol.). pzla.pl, 2019-06-09. [dostęp 2019-07-15].
  7. PZLA Mistrzostwa Polski w wielobojach i sztafetach Kraków, 8-9 czerwca 2019 (pol.). pzla.pl, 2019-06-09. [dostęp 2019-07-15].
  8. PZLA Mistrzostwa Polski U20 i U23 w chodzie na 20 km. 54. Puchar Poczty Polskiej (pol.). pzla.pl. [dostęp 2019-07-15].

BibliografiaEdytuj