Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce 2021

38. Młodzieżowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne dla sportowców do lat 23 organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, które odbywały się od 24 do 25 lipca 2021 roku w Suwałkach. [1].

38. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce
2020 2022
Data

24–25 lipca 2021

Gospodarz

Suwałki

Stadion

Stadion lekkoatletyczny w Suwałkach

Mężczyźni

edytuj
Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Rafał Pająk
MKS Czechowice-Dziedzice
10,34   Łukasz Żok
ALKS AJP Gorzów Wielkopolski
10,43   Patryk Wykrota
OŚ AZS Poznań
10,48  
Bieg na 200 m Łukasz Żok
ALKS AJP Gorzów Wielkopolski
20,84   Patryk Wykrota
OŚ AZS Poznań''
20,94   Damian Trzaska
MKS Bank BS Płońsk
21,28
Bieg na 400 m Daniel Sołtysiak
ALKS AJP Gorzów Wielkopolski
47,12 Dawid Buck
AZS KU Politechniki Opolskiej Opole
47,29   Jakub Pająk
AZS-AWF Katowice
47,33  
Bieg na 800 m Filip Ostrowski
RKS Łódź
1:52,65 Adam Masaczyński
KKL Kielce
1:52,73 Krzysztof Turski
RLTL Optima Radom
1:52,78
Bieg na 1500 m Aleksander Wiącek
OKS Start Otwock
3:49,31 Oliwier Mutwil
CKS Budowlani Częstochowa
3:49,62 Krzysztof Turski
RLTL Optima Radom
3:53,26
Bieg na 3000 m z przeszkodami Mikołaj Czeronek
WKS Śląsk Wrocław
8:54,75 Adam Kołodziej
MUKS Wisła Junior Sandomierz
8:57,97   Rafał Pogorzelski
KS Prefbet-Sonaro
9:05,27  
Bieg na 110 m przez płotki Krzysztof Kiljan
AZS-AWF Warszawa
14,06 Olgierd Michniewski
RLTL Optima Radom
14,31 Jakub Bujak
AZS KU Politechniki Opolskiej Opole
14,35
Bieg na 400 m przez płotki Sebastian Urbaniak
LKS Vectra Włocławek
50,29 =PB Krzysztof Hołub
AZS UMCS Lublin
51,47 Robin Biliński
AZS KU Politechniki Opolskiej Opole
53,02  
Sztafeta 4 × 100 m AZS-AWF Katowice
Jakub Pająk
Paweł Dzida
Jacek Majewski
Bartosz Taradaj
40,63 KS AZS AWF Wrocław
Tomasz Jankowski
Adam Łukomski
Szymon Szachniewicz
Paweł Bugajski
41,20 AZS-AWF Warszawa
Jan Głębocki
Szymon Dziuba
Krzysztof Kiljan
Bartosz Gąbka
41,21
Sztafeta 4 × 400 m AZS KU Politechniki Opolskiej Opole
Jakub Bujak
Robin Biliński
Bartosz Habrych
Dawid Buck
3:12,62 AZS-AWF Katowice
Adam Paździerz
Jacek Majewski
Paweł Dzida
Jakub Pająk
3:12,76 OŚ AZS Poznań
Patryk Wykrota
Mikołaj Nawrot
Tomasz Przybylak
Jan Wawrzkowicz
3:13,79
Skok wzwyż Marcin Jachym
CWKS Resovia Rzeszów
2,15 =PB Jakub Pająk
UKS Błyskawica Domaniewice
2,10   Gracjan Wiśniewski
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
2,06  
Skok o tyczce Sebastian Chmara
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
4,90 Maciej Graczyk
UKS 55 Łódź
4,50 Krzysztof Puczko
ZLKL Zielona Góra
4,40  
Skok w dal Piotr Tarkowski
KS AZS-AWF Biała Podlaska
7,54 Kacper Krawczyk
AZS Łódź
7,37   Bartosz Gąbka
AZS-AWF Warszawa
7,16
Trójskok Dawid Krzemiński
RLTL Optima Radom
15,70 =PB Kacper Rudnik
NKS Nowe Miasto Lubawskie
15,08   Kamil Wąż
LKS Stal Mielec
14,86
Pchnięcie kulą Piotr Goździewicz
AZS-AWF Warszawa
17,99 Gracjan Kozak
MKS Bolesłavia Bolesławiec
17,56 Wojciech Marok
MKL Jurand Szczytno
17,20
Rzut dyskiem Jakub Lewoszewski
KS Agros Zamość
55,37 Gracjan Kozak
MKS Bolesłavia Bolesławiec
50,91 Wojciech Marok
MKL Jurand Szczytno
50,09
Rzut młotem Michał Mazur
KS Agros Zamość
63,39 Bartosz Kowalski
WKS Śląsk Wrocław
60,94 Gracjan Sabajtis
AZS-AWF Gorzów
59,20  
Rzut oszczepem Dawid Wegner
LUKS Start Nakło
74,95 Oskar Trejgo
KS Podlasie Białystok
70,78 Marek Mucha
AZS KU Politechniki Opolskiej Opole
66,05  

Kobiety

edytuj
Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Adriana Gąsior
KS AZS AWF Wrocław
11,55   Magdalena Stefanowicz
AZS-AWF Katowice
11,60 Wiktoria Rutkowska
LUKS Orneta
11,77  
Bieg na 200 m Adriana Gąsior
KS AZS AWF Wrocław
24,00   Nikola Horowska
WMLKS Nadodrze Powodowo
24,02 Alicja Struzik
KS AZS AWF Kraków
24,30
Bieg na 400 m Karolina Łozowska
AZS-AWF Katowice
53,43   Aleksandra Formella
SKLA Sopot
53,49   Aleksandra WSOŁEK
KS AZS AWF Kraków
53,79  
Bieg na 800 m Klaudia Kazimierska
LKS Vectra Włocławek
2:04,78   Eliza Megger
LKS Pszczyna
2:05,04 Margarita Koczanowa
KS AZS AWF Kraków
2:06,10
Bieg na 1500 m Klaudia Kazimierska
LKS Vectra Włocławek
4:27,82 Beata Topka
ULKS Talex Borzytuchom
4:27,99 Eliza Megger
LKS Pszczyna
4:28,84
Bieg na 3000 m z przeszkodami Kinga Królik
UKS Azymut Pabianice
10:20,25 Agnieszka Chorzępa
AZS-AWF Warszawa
10:31,94   Katarzyna Główczewska
''ULKS Talex Borzytuchom
10:33,67  
Bieg na 100 m przez płotki Klaudia Wojtunik
AZS Łódź
13,08 Zuzanna Hulisz
MKL Toruń
13,55 Monika Kiepura
KS AZS AWF Kraków
13,61
Bieg na 400 m przez płotki Natalia Wosztyl
RLTL Optima Radom
57,08   Izabela Smolińska
RLTL Optima Radom
58,54   Julia Sokołowska
AKL Ursynów Warszawa
59,31  
Sztafeta 4 × 100 m KS AZS AWF Kraków
Karolina Gajewska
Julia Ziembicka
Monika Kiepura
Alicja Struzik
45,83 RLTL Optima Radom
Martyna Osińska
Natalia Wosztyl
Izabela Smolińska
Alicja Potasznik
46,14 AZS-AWF Warszawa
Julia Lipińska
Weronika Bartnowska
Martyna Skierkowska
Anna Maria Gryc
46,32
Sztafeta 4 × 400 m KS AZS AWF Kraków
Karolina Gajewska
Margarita Koczanowa
Monika Kiepura
Aleksandra Wsołek
3:41,69 AZS-AWF Katowice
Marta Andrychowicz
Karolina Skibińska
Magdalena Brendel
Karolina Łozowska
3:43,97 AZS-AWF Warszawa
Weronika Bartnowska
Sylwana Gajda
Weronika Bielińska
Anna Maria Gryc
3:44,94
Skok wzwyż Wiktoria Miąso
CWKS Resovia Rzeszów
1,87   Monika Przybył
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
1,71   Martyna Lewandowska
MLKL Płock
1,71
Skok o tyczce Anna Łyko
KS AZS AWF Wrocław
4,15   Victoria Kalitta
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
4,10 Maja Szymanek
AZS-AWF Warszawa
3,90 =PB
Skok w dal Edyta Bielska
MLUKS Mokasyn Płoty
6,17   Julia Frąckowiak
MCKiS Jaworzno
6,16   Natalia Benedykcińska
KS Stal LA Ostrów Wielkopolski
6,07  
Trójskok Nicole Kraska
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
12,67   Zuzanna Sztachańska
AZS Łódź
12,61 Klaudia Nazarowicz
UKS Sokół Węgorzewo
12,49  
Pchnięcie kulą Ewa Różańska
AZS-AWF Warszawa
14,64 Weronika Muszyńska
AZS UMCS Lublin
13,91   Joanna Hajdrowska
RLTL Optima Radom
13,49  
Rzut dyskiem Nina Staruch
AZS-AWF Warszawa
50,25 Ewa Różańska
AZS-AWF Warszawa
47,26 Weronika Muszyńska
AZS UMCS Lublin
46,13
Rzut młotem Ewa Różańska
AZS-AWF Warszawa
63,14 Aleksandra Osiak
AZS UMCS Lublin
50,96 Jolanta Klimasz
UKS Achilles Leszno
48,70
Rzut oszczepem Małgorzata Maślak
ULKS Tychowo
56,06   Joanna Hajdrowska
RLTL Optima Radom
48,91 Angelika Antoniak
KS Podlasie Białystok
48,05  

Bieg na 10 000 m

edytuj

Młodzieżowe mistrzostwa w biegu na 10 000 metrów odbyły się 24 kwietnia w Goleniowie. Nie rozgrywano odrębnych zawodów, tylko wyniki z mistrzostw Polski seniorów stały się podstawą do przyznania medali młodzieżowych mistrzostw Polski[2][3].

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Mężczyźni Aleksander Wiącek
OKS Start Otwock
29:45,82   Bartosz Jarczok
AZS-AWF Katowice
30:03,23 Mikołaj Czeronek
WKS Śląsk Wrocław
30:03,25
Kobiety Beata Topka
ULKS Talex Borzytuchom
33:56,85 Kinga Królik
UKS Azymut Pabianice
33:59,81 Oliwia Sarnecka
MKL Szczecin
34:43,84

Bieg na 5000 m

edytuj

Młodzieżowe mistrzostwa w biegu na 5000 metrów odbyły się 5 czerwca w Piasecznie[4][5]. Zawody rozgrywano łącznie z biegiem w kategorii U20.

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Mężczyźni Oliwier Mutwil
CKS Budowlani Częstochowa
14:20,05 Wiktor Szynaka
MKL Toruń
14:22,41 Bartosz Jarczok
AZS-AWF Katowice
14:24,78
Kobiety Beata Topka
ULKS Talex Borzytuchom
16:15,76   Julia Afelt
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
16:26,35   Oliwia Sarnecka
MKL Szczecin
16:34,95  


Wieloboje

edytuj

Młodzieżowe mistrzostwa w wielobojach lekkoatletycznych zostały rozegrane w ramach mistrzostw Polski w tych konkurencjach, które odbyły się 26 i 27 czerwca w Warszawie. Nie były rozgrywane odrębne zawody, tylko wyniki z mistrzostw Polski seniorów stały się podstawą do przyznania medali młodzieżowych mistrzostw Polski[6][7].

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Dziesięciobój mężczyzn Aleksy Boroń
UKS LA Basket Warszawa
6484 pkt Kacper Jastrzębski
LKS Orkan Ostrzeszów
6133 pkt Szymon Kłosiński
MKLA Łęczyca
5980 pkt
Siedmiobój kobiet Adrianna Sułek
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
6240 pkt Julia Słocka
AZS-AWF Warszawa
5889 pkt   Edyta Bielska
MLUKS Mokasyn Płoty
5707 pkt

Chód na 20 km

edytuj

Mistrzostwa w chodzie na 20 kilometrów kobiet i mężczyzn odbyły się 4 września w Gdańsku [8][9].

Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Mężczyźni Łukasz Niedziałek
WLKS Nowe Iganie
1:31:11 Arkadiusz Schiedel
MLKS Nadwiślanin Chełmno
1:41:14 Miłosz Oczkoś
MLKS Nadwiślanin Chełmno
1:42:28
Kobiety Anna Zdziebło
LKS Stal Mielec
1:43:30 Patrycja Oller
MLKS Nadwiślanin Chełmno
1:54:30 Marcelina Drozdek
AZS-AWF Warszawa
1:58:49

Biegi przełajowe

edytuj

Młodzieżowe mistrzostwa w biegach przełajowych kobiet i mężczyzn zostały rozegrane 27 listopada w Tomaszowie Lubelskim, razem z mistrzostwami w kategorii seniorów i juniorów. Nie rozgrywano osobnych biegów dla zawodników poniżej 23 roku życia, tylko startowali oni razem z seniorami[10][11].

Mężczyźni

edytuj
Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg przełajowy (4 km) Oliwier Mutwil
CKS Budowlani Częstochowa
13:13 Dawid Borowski
KS Stal LA Ostrów Wielkopolski
13:18 Wiktor Szynaka
MKL Toruń
13:27
Bieg przełajowy (8 km) Mikołaj Czeronek
WKS Śląsk Wrocław
27:10 Daniel Kryzel
ULKS Talex Borzytuchom
27:30 Krzysztof Tschirch
Biegaj z Pasją Szklarska Poręba
27:56

Kobiety

edytuj
Konkurencja:   1. miejsce Rezultat   2. miejsce Rezultat   3. miejsce Rezultat
Bieg przełajowy (4 km) Aleksandra Płocińska
SRS Kondycja Piaseczno
15:21 Anna Ławrukajtis
RKS Rumia
16:04 Milena Sadowska
WMLKS Pomorze Stargard
16:09
Bieg przełajowy (6 km) Beata Topka
ULKS Talex Borzytuchom
23:21 Julia Afelt
CWZS Zawisza Bydgoszcz SL
24:38 Joanna Woźniak
RAZ Szczecin
25:06

Przypisy

edytuj
  1. 38. PZLA Mistrzostwa Polski U23 [online], pzla.pl [dostęp 2024-04-24] (ang.).
  2. Maciej Jałoszyński: Goleniów: Sylwia Indeka i Krystian Zalewski mistrzami Polski w biegu na 10 000 metrów. pzla.pl, 2021-04-24. [dostęp 2024-02-06]. (pol.).
  3. PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000m Goleniów, 24 kwietnia 2021. pzla.pl. [dostęp 2024-02-06]. (pol.).
  4. Maciej Jałoszyński: rekord Polski U20 Natalii Bielak ozdobą MP na 5000 m w Piasecznie. pzla.pl, 2021-06-05. [dostęp 2024-02-06]. (pol.).
  5. PZLA Mistrzostwa Polski U20 i U23 w biegu na 5000m Piaseczno, 5 czerwca 2021. pzla.pl. [dostęp 2024-02-06]. (pol.).
  6. Świetne wyniki wieloboistów podczas Mistrzostw Polski w Warszawie. pzla.pl. [dostęp 2024-02-06]. (pol.).
  7. PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach U23, S, Warszawa, 26 – 27 czerwca 2021 [online], pzla.pl, 27 czerwca 2021 [dostęp 2024-02-06] (pol.).
  8. PZLA Mistrzostwa Polski U20 i U23 w chodzie sportowym na 20 km 2021. pzla.pl, 2021-09-05. [dostęp 2024-02-06]. (pol.).
  9. PZLA Mistrzostwa Polski U20 i U23 w Chodzie Sportowym na 20 km, Gdańsk, 4 września 2021. pzla.pl, 2021-09-05. [dostęp 2024-02-06]. (pol.).
  10. 93. PZLA Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. pzla.pl. [dostęp 2024-02-06]. (pol.).
  11. 93. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Tomaszów Lubelski, 27 listopada 2021 Klasyfikacja [online], domtel-sport.pl, 27 listopada 2021 [dostęp 2024-02-06] (pol.).

Bibliografia

edytuj