Otwórz menu główne

Marina Michajłowna Matrosowa (ros. Марина Михайловна Матросова; ur. 2 lipca 1990 w Leninogorsku) – kazachska biegaczka narciarska, która starty w Pucharze Świata rozpoczęła w 2007 roku Wcześniej występowała w zawodach FIS Race. Była ona uczestniczką Mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oslo (2011) oraz Val di Fiemme (2013), a także igrzysk olimpijskich w Vancouver (2010).

Marina Matrosowa
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 2 lipca 1990
Leninogorsk, ZSRR
Debiut w PŚ 2.12 2007, Kuusamo
(52. miejsce – 10 km)
Pierwsze punkty w PŚ 8.01 2012, Val di Fiemme (26. miejsce – 9 km)

OsiągnięciaEdytuj

Igrzyska olimpijskie  Edytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
48. 27 lutego 2010   Whistler sprint stylem klasycznym 4:03,14 min -   Marit Bjørgen
47. 19 lutego 2010   Whistler 15 km bieg łączony 44:36,2 min +4:38,1 min   Marit Bjørgen
34. 27 lutego 2010   Whistler 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:38:00,6 h +7:26,9 min   Justyna Kowalczyk

Mistrzostwa świataEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
49. 26 lutego 2011   Oslo 15 km bieg łączony 44:02,6 min +5:54,0 min   Marit Bjørgen
46. 5 marca 2011   Oslo 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:37:23,3 h +13:38,2 min   Therese Johaug
45. 23 lutego 2013   Val di Fiemme 15 km bieg łączony 43:32,3 min +4:27,9 min   Marit Bjørgen
59. 26 lutego 2013   Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym (start indywidualny) 28:48,5 min +3:25,1 min   Therese Johaug
33. 2 marca 2013   Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:39:13,8 min +11:53,9 min   Marit Bjørgen
49. 21 lutego 2015   Falun 15 km bieg łączony 40:57,6 min +7:37,3 min   Therese Johaug
12. 26 lutego 2015   Falun bieg sztafetowy 4×5 km[1] 49:04,7 min LPD   Norwegia
18. 24 lutego 2019   Seefeld in Tirol Sprint drużynowy stylem klasycznym[2] 15:14,93 min   Szwecja
43. 26 lutego 2019   Seefeld in Tirol 10 km stylem klasycznym 27:02,1 min +3:13,2 min   Therese Johaug
15. 28 lutego 2019   Seefeld in Tirol bieg sztafetowy 4×5 km[3] 55:21,0 min +6:51,4 min   Szwecja

Mistrzostwa świata juniorówEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
5. 23 lutego 2008   Malles Venosta sprint stylem dowolnym - -   Laure Barthélémy
9. 25 lutego 2008   Malles Venosta 5 km stylem klasycznym 15:27,4 min +33,4 s   Therese Johaug
22. 27 lutego 2008   Malles Venosta 10 km stylem dowolnym (start masowy) 26:36,3 min +1:11,6 min   Therese Johaug
6. 29 lutego 2008   Malles Venosta sztafeta 4x3,3 km[4] 42:42,8 min +52,7 min   Norwegia
7. 3 lutego 2009   Praz de Lys – Sommand 10 km bieg łączony 33:27,7 min +1:30,6 min   Ingvild Flugstad Østberg
14. 5 lutego 2009   Praz de Lys – Sommand 5 km stylem dowolnym (start indywidualny) 14:34,9 min +50,2 s   Ingvild Flugstad Østberg
6. 6 lutego 2009   Praz de Lys – Sommand sztafeta 4x3,3 km[5] 40:28,2 min +2:05,8   Norwegia
11. 27 stycznia 2010   Hinterzarten 5 km stylem klasycznym (start indywidualny) 14:16,5 min +42,6 s   Krista Lähteenmäki
11. 29 stycznia 2010   Hinterzarten 10 km bieg łączony 32:36,0 min +1:45,0 min   Ingvild Flugstad Østberg
4. 31 stycznia 2010   Hinterzarten sztafeta 4x3,3 km[6] 42:58,7 min +39,5 s   Norwegia

UniwersjadaEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
5. 28 stycznia 2011   Erzurum 5 km stylem klasycznym 14:45.7 min +33.8 s   Alija Iksanowa
15. 29 stycznia 2011   Erzurum sprint stylem dowolnym   Alena Procházková
5. 31 stycznia 2011   Erzurum 10 km - bieg łączony 31:11.6 min +38.9 s   Alena Procházková
6. 2 lutego 2011   Erzurum Sztafeta 3x5 km[7] 31:11.6 min +2:11.3 min   Alena Procházková
5. 3 lutego 2011   Erzurum Sztafeta mieszana[8] 15:08,1 min +22,9 s   Słowacja
9. 5 lutego 2011   Erzurum 15 km stylem dowolnym 43:33.2 min +2:04.7 min   Alena Procházková
4. 12 grudnia 2013   Val di Fiemme 10 km bieg łączony 29:34,7 min +3,0 s   Tatjana Osipowa
18. 14 grudnia 2013   Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym   Oksana Usatowa
16. 17 grudnia 2013   Val di Fiemme 5 km stylem dowolnym 13:27,1 min +24,1 s   Astrid Øyre Slind
  Kateryna Hryhorenko
3.  19 grudnia 2013   Val di Fiemme bieg sztafetowy 3×5 km[9] 42:15,8 min +19,6 s   Ukraina
24. 28 stycznia 2015   Szczyrbskie Jezioro 5 km stylem klasycznym 13:09,5 min +1:21,2 min   Oksana Usatowa
17. 31 stycznia 2015   Szczyrbskie Jezioro 15 km stylem dowolnym 44:47,1 min +2:45,5 min   Anastasija Słonowa
16. 2 lutego 2017   Ałmaty Sprint stylem klasycznym   Marija Dawidjenkowa
10. 7 lutego 2017   Ałmaty 15 km stylem klasycznym (start masowy) 44:09,7 min +3:05,4 min   Lilija Wasiljewa

Igrzyska azjatyckieEdytuj

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik Strata Zwycięzca
8. 20 lutego 2017   Sapporo Sprint techniką klasyczną 3:48,29 min   Man Dandan
7. 21 lutego 2017   Sapporo 10 km stylem dowolnym 30:24,6 min +1:55,1 min   Yuki Kobayashi
4. 24 lutego 2017   Sapporo Sztafeta 4×5 km[10] 1:08:16,6 min +1:20,7 min   Japonia

Puchar ŚwiataEdytuj

Pozycje w klasyfikacji generalnejEdytuj

Sezon Miejsce
2007/2008 niesklasyfikowana
2009/2010 niesklasyfikowana
2010/2011 niesklasyfikowana
2011/2012 97
2012/2013 106
2013/2014 niesklasyfikowana
2015/2016 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu ŚwiataEdytuj

stan po zakończeniu sezonu 2015/2016

Sezon 2007/2008
                              TdS                               punkty
- - - 52 59 - - - - - - - - - - - - - - - - - 55 - - - - - - - - 0
Sezon 2009/2010
                                TdS                           FPŚ punkty
- - - - 57 - - 40 72 56 60 60 48 43 38 38 38 - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2010/2011
                                  TdS                           punkty
- 99 82 - - - - - - - - - - - - - - - - 46 - - - - - - 70 - - - - 0
Sezon 2011/2012
        RT                             TdS                                 FPŚ punkty
62 81 73 47 47 - 51 - - - 68 57 62 60 59 54 49 39 26 26 - - - - 47 48 50 - - - - - - - - - - 5
Sezon 2012/2013
                                TdS                             punkty
73 63 61 53 53 40 24 59 30 68 61 58 52 39 45 48 48 - - 61 33 51 43 - - - - - - - - 8
Sezon 2013/2014
                              TdS                         punkty
83 95 62 75 62 - - 60 - - - - - - - - 67 - - - 51 - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
          LT                       TdS                     punkty
- - 91 88 73 73 DNF - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
      RT                           TdS                                   STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - DNF - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

UwagiEdytuj

PrzypisyEdytuj

  1. Skład zespołu: Anna Stojan, Marina Matrosowa, Olga Mandrika, Anastasija Słonowa
  2. Skład drużyny: Marina Matrosowa, Elmira Mutagarowa
  3. Skład drużyny: Anna Szewczenko, Irina Bykowa, Marina Matrosowa, Walerija Tiuleniewa
  4. Sztafeta w składzie: Jekaterina Siemionowicz, Swietłana Waseczko, Wiktorija Łanczakowa, Marina Matrosowa
  5. sztafeta w składzie: Jekaterina Siemionowicz, Anastasija Słonowa, Jelena Sachnowa, Marina Matrosowa
  6. Sztafeta w składzie: Marina Matrosowa, Jekaterina Siemionowicz, Jelena Sachnowa, Anastasija Słonowa
  7. Skład zespołu: Marina Matrosowa, Wiktorija Łanczakowa, Tatiana Rochszina
  8. Skład zespołu: Marina Matrosowa, Denis Wołotka
  9. Skład drużyny: Tatjana Osipowa, Olga Mandrika, Marina Matrossowa
  10. Skład drużyny: Angelina Szuryga, Andżelika Tarasowa, Marina Matrosowa, Jelena Kołomina

BibliografiaEdytuj