Otwórz menu główne

Medaliści mistrzostw świata w kolarstwie górskim - Downhill

MężczyźniEdytuj

EliteEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1990   Greg Herbold   Mike Kloser   Paul Thomasberg
1991   Albert Iten   John Tomac   Glen Adams
1992   Dave Cullinan   Jimmy Deaton   Christian Taillefer
1993   Mike King   Paolo Caramellino   Myles Rockwell
1994   François Gachet   Tommy Johansson   Corrado Hérin
1995   Nicolas Vouilloz   François Gachet   Mike King
1996   Nicolas Vouilloz   Shaun Palmer   Bas de Bever
1997   Nicolas Vouilloz   John Tomac   Cédric Gracia
1998   Nicolas Vouilloz   Gerwin Peters   Mickaël Pascal
1999   Nicolas Vouilloz   Mickaël Pascal   Eric Carter
2000   Myles Rockwell   Steve Peat   Mickaël Pascal
2001   Nicolas Vouilloz   Steve Peat   Greg Minnaar
2002   Nicolas Vouilloz   Steve Peat   Chris Kovarik
2003   Greg Minnaar   Mickaël Pascal   Fabien Barel
2004   Fabien Barel   Greg Minnaar   Sam Hill
2005   Fabien Barel   Sam Hill   Greg Minnaar
2006   Sam Hill   Greg Minnaar   Nathan Rennie
2007   Sam Hill   Fabien Barel   Gee Atherton
2008   Gee Atherton   Steve Peat   Sam Hill
2009   Steve Peat   Greg Minnaar   Michael Hannah
2010   Sam Hill   Steve Smith   Greg Minnaar
2011   Danny Hart   Damien Spagnolo   Samuel Blenkinsop
2012   Greg Minnaar   Gee Atherton   Steve Smith
2013   Greg Minnaar   Michael Hannah   Jared Graves
2014   Gee Atherton   Josh Bryceland   Troy Brosnan
2015   Loïc Bruni   Greg Minnaar   Josh Bryceland
2016   Danny Hart   Laurie Greenland   Florent Payet
2017   Loïc Bruni   Michael Hannah   Aaron Gwin
2018   Loïc Bruni   Martin Maes   Danny Hart

JuniorzyEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1996   Andy Bueler   Cédric Gracia   Maxime Gardella
1997   Mickaël Pascal   David Vázquez   Tobias Westman
1998   Fabien Barel   Franck Parolin   Nathan Rennie
1999   Nathan Rennie   David Wardell   Jarrod Rando
2000   Julien Poomans   Michael Hannah   Jean-Paul Labossière
2001   Ben Cory   Julien Camellini   Samuel Hill
2002   Samuel Hill   Gee Atherton   Justin Havukainen
2003   Samuel Hill   Gee Atherton   Cyrille Kurtz
2004   Romain Saladini   Florent Payet   Kyle Strait
2005   Amiel Cavalier   Brendan Fairclough   Liam Panozzo
2006   Cameron Cole   Samuel Blenkinsop   Antoine Badouard
2007   Ruaridh Cunningham   John Swanguen   Matthew Scoles
2008   Josh Bryceland   Sam Dale   Rémi Thirion
2009   Brook MacDonald   Shaun O'Connor   Danny Hart
2010   Troy Brosnan   Neko Mulally   Lewis Buchanan
2011   Troy Brosnan   David Trummer   Guillaume Cauvin
2012   Loïc Bruni   Richard Rude   Connor Fearon
2013   Richard Rude   Loris Vergier   Michael Jones
2014   Loris Vergier   Laurie Greenland   Jacob Dickson
2015   Laurie Greenland   Martin Maes   Jackson Frew
2016   Finnley Iles   Magnus Manson   Gaëtan Vigé
2017   Matt Walker   Joe Breeden   Max Hartenstein
2018   Kade Edwards   Kye A'Hern   Elliot Jamieson

KobietyEdytuj

EliteEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1990   Cindy Devine   Elladee Brown   Penny Davidson
1991   Giovanna Bonazzi   Nathalie Fiat   Cindy Devine
1992   Juli Furtado   Kim Sonier   Cindy Devine
1993   Giovanna Bonazzi   Kim Sonier   Missy Giove
1994   Missy Giove   Sophie Kempf   Giovanna Bonazzi
1995   Leigh Donovan   Mercedes González   Giovanna Bonazzi
1996   Anne-Caroline Chausson   Leigh Donovan   Missy Giove
1997   Anne-Caroline Chausson   Marielle Saner   Katja Repo
1998   Anne-Caroline Chausson   Nolvenn Le Caër   Cheri Elliott
1999   Anne-Caroline Chausson   Katja Repo   Sari Jorgensen
2000   Anne-Caroline Chausson   Katja Repo   Marla Streb
2001   Anne-Caroline Chausson   Fionn Griffiths   Leigh Donovan
2002   Anne-Caroline Chausson   Fionn Griffiths   Missy Giove
2003   Anne-Caroline Chausson   Sabrina Jonnier   Nolvenn Le Caër
2004   Vanessa Quin   Mio Suemasa   Céline Gros
2005   Anne-Caroline Chausson   Sabrina Jonnier   Emmeline Ragot
2006   Sabrina Jonnier   Tracy Moseley   Rachel Atherton
2007   Sabrina Jonnier   Rachel Atherton   Tracey Hannah
2008   Rachel Atherton   Sabrina Jonnier   Emmeline Ragot
2009   Emmeline Ragot   Tracy Moseley   Kathleen Pruitt
2010   Tracy Moseley   Sabrina Jonnier   Emmeline Ragot
2011   Emmeline Ragot   Rachel Atherton   Claire Buchar
2012   Morgane Charre   Emmeline Ragot   Manon Carpenter
2013   Rachel Atherton   Emmeline Ragot   Tracey Hannah
2014   Manon Carpenter   Rachel Atherton   Tahnee Seagrave
2015   Rachel Atherton   Manon Carpenter   Tracey Hannah
2016   Rachel Atherton   Myriam Nicole   Tracey Hannah
2017   Miranda Miller   Myriam Nicole   Tracey Hannah
2018   Rachel Atherton   Tahnee Seagrave   Myriam Nicole

JuniorkiEdytuj

Rok Złoto Srebro Brąz
1996   Nolvenn Le Caër   Sabrina Jonnier   Sari Jorgensen
1997   Sara Stieger   Tracy Moseley   Sabrina Jonnier
1998   Sari Jorgensen   Sabrina Jonnier   Johanna Rubel-Todt
1999   Sabrina Jonnier   Kathy Pruitt   Helen Gaskell
2000   Kathy Pruitt   Helen Gaskell   Fionn Griffiths
2001   Mio Suemasa   Céline Gros   Helen Gaskell
2002   Emmeline Ragot   Claire Bauchet   Diana Marggraff
2003   Emmeline Ragot   Scarlett Hagen   Bernardita Pizarro
2004   Scarlett Hagen   Rachel Atherton   Audrey Le Corguille
2005   Rachel Atherton   Scarlett Hagen   Micayla Gatto
2006   Tracey Hannah   Floriane Pugin   Micayla Gatto
2007   Floriane Pugin   Katy Curd   Myriam Nicole
2008   Anaïs Pajot   Myriam Nicole   Mélanie Pugin
2009   Anaïs Pajot   Julie Berteaux   Holly Baarspul
2010   Lauren Rosser   Fanny Lombard   Julie Berteaux
2011   Manon Carpenter   Agnes Delest   Lauren Rosser
2012   Holly Feniak   Tahnee Seagrave   Danielle Beecroft
2013   Tahnee Seagrave   Danielle Beecroft   Tegan Molloy
2014   Tegan Molloy   Viktoria Gimenez   Marine Cabirou
2015   Marine Cabirou   Viktoria Gimenez   Lilla Megyaszai
2016   Alessia Missiaggia   Samantha Kingshill   Flora Lesoin
2017   Mélanie Chappaz   Shania Rawson   Flora Lesoin
2018   Valentina Holl   Anna Newkirk   Mille Johnset

Linki zewnętrzneEdytuj