Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1977

15. Mistrzostwa świata w Biathlonie 1977 odbyły się w norweskiej miejscowości Vingrom. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: biegu indywidualnym mężczyzn na 20 km, sztafecie mężczyzn 4x7,5 km oraz sprincie na 10 km. Polacy nie startowali.

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1977
1976 1978
Data 10 - 13 marca 1977
Gospodarz Norwegia Vingrom
Mężczyźni
Sprint Aleksandr Tichonow
Bieg indywidualny Finlandia Heikki Ikola
Sztafeta  ZSRR

WynikiEdytuj

SprintEdytuj

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
  Aleksandr Tichonow   ZSRR 0 (0+0) 32:47,8
  Nikołaj Krugłow   ZSRR 1 (1+0) +57,3
  Aleksandr Uszakow   ZSRR 1 (0+1) +1:24,6
4. Hansi Estner   RFN 1 (1+0) +1:45,1
5. Heikki Ikola   Finlandia 2 (0+2) +1:52,8
6. Roar Nilsen   Norwegia 2 (1+1) +2:04,3
7. Heinrich Mehringer   RFN 2 (1+1) +2:06,7
8. Lino Jordan   Włochy 2 (0+2) +2:07,0
9. Tor Svendsberget   Norwegia 2 (0+2) +2:10,2
10. Erkki Antila   Finlandia 4 (0+4) +2:12,8
11. Hansruedi Süssli   Szwajcaria 1 (1+0) +2:23,1
12. Klaus Siebert   NRD 3 (2+1) +2:27,1
13. Sigleif Johansen   Norwegia 3 (2+1) +2:27,6
14. Manfred Geyer   NRD 1 (1+0) +2:29,9
15. Manfred Beer   NRD 1 (0+1) +2:32,1

Bieg indywidualnyEdytuj

Pozycja Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik
  Heikki Ikola   Finlandia 1 (0+0+0+1) 1:10:51,8
  Sigleif Johansen   Norwegia 2 (0+0+1+1) +24,5
  Aleksandr Tichonow   ZSRR 4 (2+0+0+2) +26,3
4. Aleksandr Rastopin   ZSRR 1 (1+0+0+0) +33,1
5. Manfred Beer   NRD 1 (1+0+0+0) +35,9
6. Nikołaj Krugłow   ZSRR 2 (1+0+0+1) +40,3
7. Simo Halonen   Finlandia 4 (0+2+2+0) +1:18,2
8. Tor Svendsberget   Norwegia 2 (1+0+1+0) +1:20,6
9. Svein Engen   Norwegia 4 (0+1+0+3) +1:45,3
10. Aleksandr Uszakow   ZSRR 3 (1+1+0+1) +1:46,4
11. Manfred Geyer   NRD 3 (1+0+1+1) +2:37,0
12. Roar Nilsen   Norwegia 4 (1+2+0+1) +2:47,4
13. Marius Falquy   Francja 1 (0+0+0+1) +3:40,4
14. Raimo Seppänen   Finlandia 2 (1+0+0+1) +3:41,2
15. Gheorghe Gârniţă   Rumunia 2 (0+1+0+1) +3:46,9

SztafetaEdytuj

Pozycja Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Wynik
    ZSRR Aleksandr Jelizarow
Aleksandr Uszakow
Nikołaj Krugłow
Aleksandr Tichonow
0 (0+0)
0 (0+0)
0 (0+0)
0 (0+0)
1:48:10,8
    Finlandia Erkki Antila
Raimo Seppänen
Simo Halonen
Heikki Ikola
2 (0+2)
0 (0+0)
0 (0+0)
0 (0+0)
1:49:55,9
    NRD Manfred Beer
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Manfred Geyer
0 (0+0)
0 (0+0)
0 (0+0)
0 (0+0)
1:50:52,5
4.   Norwegia Tor Svendsberget
Roar Nilsen
Svein Engen
Sigleif Johansen
0 (0+0)
0 (0+0)
1 (0+1)
0 (0+0)
1:51:43,9
5.   RFN Hansi Estner
Gerhard Winkler
Alois Kanamüller
Heinrich Mehringer
0 (0+0)
1 (0+1)
0 (0+0)
1 (0+1)
1:55:05,8
6.   Francja René Arpin
Marius Falquy
Denis Sandona
André Geourjon
1 (0+1)
0 (0+0)
0 (0+0)
0 (0+0)
1:55:21,1
7.   Włochy Luigi Weiss
Giulano Spiller
Lino Jordan
Willy Bertin
? 1:57:10,2
8.   Szwecja Mats-Åke Lantz
Gunnar Hannu
Per Andersson
Nils Åke Rusk
? 1:57:44,2

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Miejsce Państwo       Razem
1   ZSRR
2
1
2
5
2   Finlandia
1
1
0
2
3   Norwegia
0
1
0
1
4   NRD
0
0
1
1

Linki zewnętrzneEdytuj